Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.332
|
čitano: 14.135.778
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kakva je ovo budalastina od teme postala.....

Moj PC  
5 0 hvala 0
9 godina
online
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Mi budale olede kupujemo 

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.6.2022 13:53 (Tascam).
 
8 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Boris grozni kaže...
vRay kaže...
Boris grozni kaže...
Na koju foru bi va panel trebao imati veci raspon boja od ips, netko tko želi da mu se slika vuce po ekranu i pogotovo crna nek izbjegava ove jeftinjare od Va panela jer ce u suprotnom na ekranu gledati teški ghosting pogotovo na svemu kaj je crno, iako ni skuplji modeli nisu toga lišeni. Dakle slika kao na teškim škartovima, izbjegavati u širokom luku. Ips panel u grundigu je fantastican od boja pa do odaziva i ostali s va panelima nemaju tu kaj traziti. Android na grundigu radi fantasticno i tu nemas brige, ove preporuke kupovati novi tv pa još neke dodatke su smijesni.

Na foru da je grunding los te ima manji raspon boja i od ips LG panela, a i od VA panela.

 

Evo dokaza, dolje video recenzije grundinga sa screenshotom na kojem se vidi raspon boja za DCI paletu (nekih 65% DCI).

 

 

DCI raspon boja u prilogu (~65%).

 

Ako se zeli vidjeti raspon boja samsung VA panela:

 

https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/ru7100

 

Nekih 76%. LG i IPS i VA modeli su isto tu negdje oko 75% sto je standard za ovaj cjenovni segment barem sto se tice renomiranih proizvodjaca.

 

Ove tvoje druge tvrdnje vezane za ghosting i odaziv su u potpunosti neosnovane, tj. ako se pogleda recenzija tog tv-a i usporedi sa bilo kojim samsung ili lg modelom u segmentu da grunding kaska u svakoj kategoriji. Tako da ako imas kakve dokaze tih tvrdnji bilo bi dobro, ovako ostaje samo na tvojim subjektivnim izjavama koje se cine potpuno neosnovane u stvarnosti.

 

 

 

 

 

 Ma jeli, sad si nasao jedan primjer za sve, evo moj 55" i mjerenja:

Grundig 55GFU7900B 55" IPS

Izmjerena svijetlina mu je bila 334 cd/m2

contrast 720:1

Stock mjerenja su bila

72% adobeRGB, 72%p3,  94%sRGB, nakon kalibracije je to doslo na:

90% adobeRGB, 96%p3, 100%sRGB.

Ja sam televizorom frapiran, odaziv brutalan, meni je solidno nakrcan sve radi lijepo i uredno!

Dobio sto sam i trazio! Preporuka tko trazi telku u tom rangu, e i dobije se odma 5g garancije sto je svakako veliki plus jer u nekim trgovinama ako se oce nadoplatiti to je jos skoro extra 500 kunića.

Odaziv telke je brutalan, ghosting nepostojeci kao ni blooming za razliku od svih Va panela. Uniformiranost solidna ipak je rijec o ips, no vecih izbijanja pozadinskog nema. Ovu bi telku preporucio svima do jedno 4500kn jer po videnom ips panel danas ima znacajno više prednosti naspram Va panela. Živio 

 

 

 

 

 

Jel ovo verzija Garfielda, samo sada sa Grundigom?

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mickname kaže...

Jel ovo verzija Garfielda, samo sada sa Grundigom?

 

12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima,

trenutno razmatram kupnju TV-a za stan.

Obzirom na udaljenost TV-a od kauča koja je nešto više od 4.5m

i veličinu i oblik zida odlučio sam se na dijagonalu 65".

Budžet mi je nekih 7000 kuna i preferiram kupnju na rate.
OLED-i te dijagonale su mi definitivno van budžeta, pa gledam neki QLED.

TV bi se koristio za MaxTV, Netflix, PS4 s tim da očekujem

da bi se za neko vrijeme mogao nabaviti i PS5. 

Trenutni izbor su mi 

Samsung 65Q80A za ~6900 KN

ili

TCL 65C728 za ~6100 KN.

Ima li netko neke konstruktivne prijedloge ili savjete?
Vrijedi li još pričekati pa uzeti neki sličan stariji model u tome budžetu kasnije?

Hvala unaprijed!

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sjediš li uvijek na istom mjestu na kauču?
3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
picajzla0707 kaže...
Sjediš li uvijek na istom mjestu na kauču?

 Najbitnije pitanje kod odabira Tv-a od skoro 1000€

12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Moram reći da mi vjerojatno nismo neki zahtjevni korisnici,

ali sam spreman uložiti neki trud u istraživanje i kupiti najbolje što se nudi za te novce.

 

Očekujem da ću sjediti na istom mjestu, pogotovo prilikom gameanja.

Zaboravio sam napomenuti u prethodnom postu da se bočno od tv-a u neposrednoj blizini nalaze balkonska vrata.
Bilo bi dobro da je neki dnevni sadržaj tv programa gledljiv bez zamračivanja toga otvora,

a pri nekom ozbiljnijem gledanju će se to naravno u potpunosti zamračiti.

Pretpostavljam onda da bi mi neki faktor osvjetljenja kod tv-a trebao biti važan?


Uglavnom, manje više se moje pitanje svodi je li se nudi nešto bolje od toga Samsunga 65Q80A?
I koliko je (i je li uopće) TCL 65C728 lošiji?

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/tv-60-65/tv-65-tcl-qled-65c815.html https://pevex.hr/tv-led-philips-65pus8556-12-uhd-dvb-t2-s2-android-ambilight-3-354529.html

Ljudi molim pomoć. Koji od ova 2 TV-a da uzmem? Ili ima neki drugi/bolji do 6000kn, 65 incha? Ne mora biti Android TV jer imam Google Chromecast. Isto tako, neće biti veliki kutevi gledanja i TV će služiti za gledanje nogometa, formule i filmova na Netflixu, HBO-u te nešto malo igranja PS4. Hvala!
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Radi li HBO max na svakom android televizoru?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.6.2022 10:45 (tomislav10).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima,

 

Imam dilemu vezanu za veličinu ekrana - TV ćemo gledati sa cca 3,8 - 4m pa me zanima što predlažete - kupiti LG C1 od 65" ili neku veću dijagonalu "lošije" kvalitete i slične cijene?

 

Hvala unaprijed.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
davorinho17 kaže...

Pozdrav svima,

 

Imam dilemu vezanu za veličinu ekrana - TV ćemo gledati sa cca 3,8 - 4m pa me zanima što predlažete - kupiti LG C1 od 65" ili neku veću dijagonalu "lošije" kvalitete i slične cijene?

 

Hvala unaprijed.

 

Ja imam 65" C1 na cca 3.5m i taman je, tj. nije premali. Jedino ako bas hoces zabrijati na kino ugođaj i 85"...

 

Recimo Sony 75X90J (VA FALD, 120Hz) je cca 13-14K kn:

 

https://www.nabava.net/search.php?q=Sony+75x90j&cod=&cdo=

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.6.2022 13:54 (Mad Ant).
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
davorinho17 kaže...

Pozdrav svima,

 

Imam dilemu vezanu za veličinu ekrana - TV ćemo gledati sa cca 3,8 - 4m pa me zanima što predlažete - kupiti LG C1 od 65" ili neku veću dijagonalu "lošije" kvalitete i slične cijene?

 

Hvala unaprijed.

 Na tvom mjestu uvijek bolja slika. Na vecem tvu ce ti losija slika biti jos losija.....

Ja imam c1 55" pa se ne zalim kad vidim kvalitet slike ;)

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
davorinho17 kaže...

Pozdrav svima,

 

Imam dilemu vezanu za veličinu ekrana - TV ćemo gledati sa cca 3,8 - 4m pa me zanima što predlažete - kupiti LG C1 od 65" ili neku veću dijagonalu "lošije" kvalitete i slične cijene?

 

Hvala unaprijed.

 

Ja imam 65" C1 na cca 3.5m i taman je, tj. nije premali. Jedino ako bas hoces zabrijati na kino ugođaj i 85"...

 

Recimo Sony 75X90J (VA FALD, 120Hz) je cca 13-14K kn:

 

https://www.nabava.net/search.php?q=Sony+75x90j&cod=&cdo=

 

Ako ekipa planira i gejmat trebali bi znat da Sony TVi iskljucuju local dimming u game modu radi nizeg input laga.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...

Ako ekipa planira i gejmat trebali bi znat da Sony TVi iskljucuju local dimming u game modu radi nizeg input laga.

 Eh, pa nije OLED

 

No svjejedno, iskoristivi su i bez local dimminga sa VRR-om.

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.6.2022 18:24 (Mad Ant).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gento2 kaže...
https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/tv-60-65/tv-65-tcl-qled-65c815.htmlhttps://pevex.hr/tv-led-philips-65pus8556-12-uhd-dvb-t2-s2-android-ambilight-3-354529.html

Ljudi molim pomoć. Koji od ova 2 TV-a da uzmem? Ili ima neki drugi/bolji do 6000kn, 65 incha? Ne mora biti Android TV jer imam Google Chromecast. Isto tako, neće biti veliki kutevi gledanja i TV će služiti za gledanje nogometa, formule i filmova na Netflixu, HBO-u te nešto malo igranja PS4. Hvala!

 TCL je VA na 120Hz, a ovaj 65" Philips je izgleda IPS na 60Hz. Pošto ti nisu bitni kutevi gledanja onda TCL između ta dva izbora.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ima trenutno u otto.de "akcija" LG 889P modela 65" za 680€ ... jel to cemu? Ima li netko da podijeli iskustvo jer mi se cini nekako niska cijena za tu klasu tva

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MarioArt kaže...

Ima trenutno u otto.de "akcija" LG 889P modela 65" za 680€ ... jel to cemu? Ima li netko da podijeli iskustvo jer mi se cini nekako niska cijena za tu klasu tva

 Model je 2021 pa možda i zato.

 

Na DS je 886 najbliži, IPS na 120Hz, EdgeLED, HDMI 2.1 i VRR, Dolby Vision IQ, jedino ne mogu nigdje pronaći mjerenja svjetline. Model podržava DV IQ što bi moralo biti svjetlije od manje Nano braće bez DV podrške.

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/462024f9

 

 

EDIT: ovdje tvrde da je svjetlina cca 500 nita (testirano na 65")

 

https://hifi-de.translate.goog/test/lg-nano889-test-68833?_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=en&_x_tr_hl=en&_x_tr_pto=wapp

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.6.2022 22:19 (Mad Ant).
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dr.SheldonCooper kaže...

Pozdrav svima,

trenutno razmatram kupnju TV-a za stan.

Obzirom na udaljenost TV-a od kauča koja je nešto više od 4.5m

i veličinu i oblik zida odlučio sam se na dijagonalu 65".

Budžet mi je nekih 7000 kuna i preferiram kupnju na rate.
OLED-i te dijagonale su mi definitivno van budžeta, pa gledam neki QLED.

TV bi se koristio za MaxTV, Netflix, PS4 s tim da očekujem

da bi se za neko vrijeme mogao nabaviti i PS5. 

Trenutni izbor su mi 

Samsung 65Q80A za ~6900 KN

ili

TCL 65C728 za ~6100 KN.

Ima li netko neke konstruktivne prijedloge ili savjete?
Vrijedi li još pričekati pa uzeti neki sličan stariji model u tome budžetu kasnije?

Hvala unaprijed!

Moja ti je preporuka da ga kupiš na webshopu pa ako ti bude prevelik ili premal da ga možeš zamjenit bez razlog.

 

7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
hehe, eeee pita me kolega sta kupit...
dao bi oko 15 000 do 17 000kn za tv...
moja preporuka 65 inch Oled tv.. ali za te novce moze dobit i dobar 75inch led lcd... sad dal uzet vecu dijagonalu il manju oled.... imam c8 par godina i ne znam sta da mu odgovorim... ja bi rade oled al opet veca dijagonala je isto dobro, gleda se sa od 2.5m do 3.5m udaljenosti, cak i 5-6m jer je dnevna i blagovaona skupa.. osvjetljenost standardna... gleda sport i filmove... malo vise naginjem za oled, al zbog dijagonale bi mozda i lcd.. molim preporukuuu 🙂
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
pejak84 kaže...
hehe, eeee pita me kolega sta kupit...
dao bi oko 15 000 do 17 000kn za tv...
moja preporuka 65 inch Oled tv.. ali za te novce moze dobit i dobar 75inch led lcd... sad dal uzet vecu dijagonalu il manju oled.... imam c8 par godina i ne znam sta da mu odgovorim... ja bi rade oled al opet veca dijagonala je isto dobro, gleda se sa od 2.5m do 3.5m udaljenosti, cak i 5-6m jer je dnevna i blagovaona skupa.. osvjetljenost standardna... gleda sport i filmove... malo vise naginjem za oled, al zbog dijagonale bi mozda i lcd.. molim preporukuuu 🙂

 S 2,5m - 3,5m gledat 75inca je kao da sjediš u prvom redu u kinu. Ne znam koliko to dugo može biti fora.

 

Ja sam kupio 65inc...gledam s 4,5m udaljenosti pa sam se po brzom postupku vratio na 55inc-a. 

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
pejak84 kaže...
hehe, eeee pita me kolega sta kupit...
dao bi oko 15 000 do 17 000kn za tv...
moja preporuka 65 inch Oled tv.. ali za te novce moze dobit i dobar 75inch led lcd... sad dal uzet vecu dijagonalu il manju oled.... imam c8 par godina i ne znam sta da mu odgovorim... ja bi rade oled al opet veca dijagonala je isto dobro, gleda se sa od 2.5m do 3.5m udaljenosti, cak i 5-6m jer je dnevna i blagovaona skupa.. osvjetljenost standardna... gleda sport i filmove... malo vise naginjem za oled, al zbog dijagonale bi mozda i lcd.. molim preporukuuu 🙂

 Na tu udaljenost 65" OLED definitivno. Ja imam 65" C1 na 3.5 metra i super paše, a imam i blagovaonu odmah do od kuda se gleda pod kutem, a tu je OLED top. Da je 5-6m u pitanju onda bi rekli da se isplati spustiti na 75" LED TV.

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.6.2022 10:00 (Mad Ant).
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 

može pomoć? muči me sličan problem kao post prije. preselili u novi boravak i sad mi 55 inch djeluje mali jer ga gledamo sa 4-4.5m udaljenosti, dok je u prethodnom stanu bio na 2.5m. razmišljam uzeti taj lg oled 65c11 ali me malo strah da neće i on biti mali. na koji lcd ići da je 75 inch u cjenovnom rangu sa ovim oledom, znači 12K max. i ako uopće... ? hvala!

monetary revolution
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
koorpa kaže...

 

može pomoć? muči me sličan problem kao post prije. preselili u novi boravak i sad mi 55 inch djeluje mali jer ga gledamo sa 4-4.5m udaljenosti, dok je u prethodnom stanu bio na 2.5m. razmišljam uzeti taj lg oled 65c11 ali me malo strah da neće i on biti mali. na koji lcd ići da je 75 inch u cjenovnom rangu sa ovim oledom, znači 12K max. i ako uopće... ? hvala!

 Na žalost ništa nije u tom rangu, samo eventualno blizu.

 

 

Sony 75X90J koji je VA FALD na 120Hz je OK, ali naravno nije OLED. Košta cca 13-14K kn.

 

Samsung 75QN95A koji je VA MicroLED na 120Hz je skoro duplo skuplji, pogotovo novopridošli B model. Smijeh.

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.6.2022 15:35 (Mad Ant).
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav može pomoć, mislim se između 2 tv-a za apartman, manja udaljenost gledanja cca 2.5 m

 

SAMSUNG LED TV UE43AU7172, UHD, SMART

 

ili

 

PHILIPS LED TV 43PUS7556/12

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, zanima me dal je moguće naći neki ok TV od 65" do 4000-5000kn.

Za roditelje, tako da nije ni bitno da je smart, neće biti ni za gaming, uglavnom daily program, a udaljenost gledanja je dosta velika, 5m, ali budzet je takav kakav je.

Hvala za bilo koji prijedlog.

 

Ovo sam nešto iskopao, dal uopće gledam u pravom smjeru?

samsung-ue65au7102

philips-65pus7406

hisense-65a7gq

 

Ili možda ovaj QLED za 5200kn

tcl-65c815

 

Ili budget verzija Grunding za oko 3000kn

grundig-led-tv-50geu7990b

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.6.2022 16:54 (Jimb0).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
vax kaže...

Pozdrav može pomoć, mislim se između 2 tv-a za apartman, manja udaljenost gledanja cca 2.5 m

 

SAMSUNG LED TV UE43AU7172, UHD, SMART

 

ili

 

PHILIPS LED TV 43PUS7556/12

 Uzmi koji god ti je povoljniji, ipak je za apartman. Ja sam si za istu namjenu uzeo prošle godine LG 43UP7500 (IPS na 60Hz sa običnim daljinskim (bolje izdrži goste)) sa zidnim nosačem za 2600kn, više ni ne treba.

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.6.2022 16:22 (Mad Ant).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
R36 kaže...
pejak84 kaže...
hehe, eeee pita me kolega sta kupit...
dao bi oko 15 000 do 17 000kn za tv...
moja preporuka 65 inch Oled tv.. ali za te novce moze dobit i dobar 75inch led lcd... sad dal uzet vecu dijagonalu il manju oled.... imam c8 par godina i ne znam sta da mu odgovorim... ja bi rade oled al opet veca dijagonala je isto dobro, gleda se sa od 2.5m do 3.5m udaljenosti, cak i 5-6m jer je dnevna i blagovaona skupa.. osvjetljenost standardna... gleda sport i filmove... malo vise naginjem za oled, al zbog dijagonale bi mozda i lcd.. molim preporukuuu 🙂

 S 2,5m - 3,5m gledat 75inca je kao da sjediš u prvom redu u kinu. Ne znam koliko to dugo može biti fora.

 

Ja sam kupio 65inc...gledam s 4,5m udaljenosti pa sam se po brzom postupku vratio na 55inc-a. 

 

Ni blizu istini. Treba prvo imati 75 inča tjedan-dva, pa onda dati svoje mišljenje, ovako je to nagađanje koje nije točno. A pogovotovo ne s 3,5 m :D s te udaljenosti 75 inča je normalan tv, ništa posebno, o kakvom prvom redu u kinu se ovdje priča :D

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mmafan kaže...
R36 kaže...
pejak84 kaže...
hehe, eeee pita me kolega sta kupit...
dao bi oko 15 000 do 17 000kn za tv...
moja preporuka 65 inch Oled tv.. ali za te novce moze dobit i dobar 75inch led lcd... sad dal uzet vecu dijagonalu il manju oled.... imam c8 par godina i ne znam sta da mu odgovorim... ja bi rade oled al opet veca dijagonala je isto dobro, gleda se sa od 2.5m do 3.5m udaljenosti, cak i 5-6m jer je dnevna i blagovaona skupa.. osvjetljenost standardna... gleda sport i filmove... malo vise naginjem za oled, al zbog dijagonale bi mozda i lcd.. molim preporukuuu 🙂

 S 2,5m - 3,5m gledat 75inca je kao da sjediš u prvom redu u kinu. Ne znam koliko to dugo može biti fora.

 

Ja sam kupio 65inc...gledam s 4,5m udaljenosti pa sam se po brzom postupku vratio na 55inc-a. 

 

Ni blizu istini. Treba prvo imati 75 inča tjedan-dva, pa onda dati svoje mišljenje, ovako je to nagađanje koje nije točno. A pogovotovo ne s 3,5 m :D s te udaljenosti 75 inča je normalan tv, ništa posebno, o kakvom prvom redu u kinu se ovdje priča :D

Ako mi je 65inc bilo preveliko...ne znam sta onda imam testirat 75inc.

Ovo k... s velicinom mi se cini da je vise radi sela nego potrebe...

 

Sta ti to bolje uzivas na 75inc s 3.5m nego ja s 55inc na 4.5m

 

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ne, nema nikakve veze s nekom hvalom. Pa da se hvalim, onda bih prvo rekao da mi je ugođaj u dnevnom kao da imam kino doma :D  Govorim realno, to što svatko ima drugačiji ukus je druga stvar. 75 inča je normalna veličina tva, pogotovo za 4k materijal, a da ne govorim o 2:35:1 rezoluciji. Ukusi su različiti, ali tvrdnje da je 75 inča kao prvi red u kinu nemaju smisla, šta god netko rekao i tvrdio.  Imao sam prije ovoga tva, 55 inča, i bilo mi je premalo. Gledalo se s tri metra. Ako je tebi 55 inča tv velik sa 4,5 m udaljenosti onda super.

 
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice