Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.333
|
čitano: 14.142.896
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
melcisedec kaže...

Kad je tv priljubljen skroz kao slika gallery nema se odispod pristup konekcijama,  treba nosač privući prema sebi i onda uštekati uređaj i opet vratiti nazad a to meni nije cool. 

Očekivao sam kad je tv priljubljen da se bez ikakve intervencije ispod ubode stick ili prispoji hdmi kabel. 

 

Cable menagment.....

Za odmaknut tv od zida mi treba 2 sekunde jer su mislili na to da se kabal ili nesto povremeno treba ustekat ili istekat.

Da su izlazi na samom dnu ljevo kako bi onda napravio da 4x hdmi kabla idu iz same sredine?

Ovo je kod mene..4x hdmi kabla plus ovaj od struje.

I btw usb ulazi su sa ljeve strane gore.

 

I ti si napisao da konekcije idu prema iza kao na modelu sa stalkom recimo C1 sto nije istina.

 

 Nismo se razumjeli. 

Nisam mislio da su konekcije kog G1 kao kod C1 već da se konekcije manje više kao kod tv sa stalkom. 

Usb je sa strane a hdmi dole ali opet se tv treba micati sa postoljem a vidio sam tipa u radnji koji je to radio da mu je trebalo više od 2 sekunde i da je to radio kao da pomiće vazu dinastije Ming vrijednu par milijona dolara,  vjerojatno jer su gipsani zidovi u dućanu ali svejedno nije mi se to dopalo,  no možda je to moj neki feeling paranoje. 

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
melcisedec kaže...
MEGATAMA kaže...
melcisedec kaže...

Kad je tv priljubljen skroz kao slika gallery nema se odispod pristup konekcijama,  treba nosač privući prema sebi i onda uštekati uređaj i opet vratiti nazad a to meni nije cool. 

Očekivao sam kad je tv priljubljen da se bez ikakve intervencije ispod ubode stick ili prispoji hdmi kabel. 

 

Cable menagment.....

Za odmaknut tv od zida mi treba 2 sekunde jer su mislili na to da se kabal ili nesto povremeno treba ustekat ili istekat.

Da su izlazi na samom dnu ljevo kako bi onda napravio da 4x hdmi kabla idu iz same sredine?

Ovo je kod mene..4x hdmi kabla plus ovaj od struje.

I btw usb ulazi su sa ljeve strane gore.

 

I ti si napisao da konekcije idu prema iza kao na modelu sa stalkom recimo C1 sto nije istina.

 

 Nismo se razumjeli. 

Nisam mislio da su konekcije kog G1 kao kod C1 već da se konekcije manje više kao kod tv sa stalkom. 

Usb je sa strane a hdmi dole ali opet se tv treba micati sa postoljem a vidio sam tipa u radnji koji je to radio da mu je trebalo više od 2 sekunde i da je to radio kao da pomiće vazu dinastije Ming vrijednu par milijona dolara,  vjerojatno jer su gipsani zidovi u dućanu ali svejedno nije mi se to dopalo,  no možda je to moj neki feeling paranoje. 

Wall mount koji dobijes u paketu je izuzetno robustan i usarafis ga sa 8 sarafa.

Dizajniran je da mozes odmaknut tv od zida mozda 5cm ali je dizajniran da tv bude uz zid pa ga trebas pritisnut sto blize zidu,idealno je potpuno priljubit kao sliku.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
R3nchi kaže...

Mozda ne znam googlat al nisam nist pametno naso ni za jedan od ta 2 doticna tva..

yt recenzijama qurca ne vjerujem..

Mislim rting je up8000 poprilicno popljuvo, a tech steve je recenziro  up7800,up8000 i nano 75..

I meni nano 75 i up8000 uopce ne izgledaju lose.. 

a za hisense  (pogotovo 58 verziju) nikakvih pametnih reviewa nema. 

nisam bas ni na redditu nista nsapo. osim jedne rec di je up8000 proglasen smecem. 

 

Nije ti poznata situacija (kao i mnogima) pa ti zato nije jasno.

 

Naime, 60" kod LG-a bi trebao biti VA panel, a RTINGS (SAD i Kanada) recenzira samo IPS modele (55", 65", 75"), koje mrze zbog sive crne u mraku. Tako da si gledao recenziju drugacijeg televizora, iako je ime isto. Dosta cesto Youtuberi znaju pricat bezveze, ali ako pokazu kutiju na pocetku mozes po velicini odmah vidjeti koji imaju (IPS/VA). Ali vecinom im ne vjerujem previse sto se postavki tice, tj. da li su se potrudili dobiti bolju/svjetloju sliku ili su samo prebacili na neki mod bez diranja (npr. dva TV-a slicne svjetline ali na videu je jedan namjesten tamnije, iako moze jace).

 

Ovaj zna imati LG VA recenzije i navede koji su panel (upali titlove):

 

https://www.youtube.com/channel/UCpzTiUeeLr-S73iM1nqZRQg

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.1.2022 12:44 (Mad Ant).
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
melcisedec kaže...
MEGATAMA kaže...
Frets kaže...

Telka bi išla isključivo na zid. Side-loadanje je kada nemaš app u app storeu, skineš ga s nekog sasvim drugog sitea, prebaciš na TV i instaliraš. Dobar primjer je SmartTubeNext koji je izvedenica youtube app-a bez reklama.

 

Cijena C1 na akciji je 11 499 kn dok je G1 bez akcije 16 999 kn. Iskreno, naginjem na C1 trenutno.

Ogromna razlika u cijeni,ja sam 55inch G1 na ljeto platio 1400eu a tada je C1 bio jeftiniji tek 100eu.

 Mene odbija od G serije to što su konekcije iza tv kao kod tv sa stalkom a mislim da si MEGATAMA rekao kako su usb i HDMI priključci ispod tv no međutim u radnji i na internetu sam vidio da nisu te bi tv trebalo sa stalkom odgurat od zida pa stavit kabel ili usb pa vratit nazad a to mi nije napeto baš raditi svako malo. 

 

Kupi se kratki produžni HDMI/USB kabel za par dolara i prikopčaš gdje god želiš.

4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jimmy kaže...
melcisedec kaže...
MEGATAMA kaže...
Frets kaže...

Telka bi išla isključivo na zid. Side-loadanje je kada nemaš app u app storeu, skineš ga s nekog sasvim drugog sitea, prebaciš na TV i instaliraš. Dobar primjer je SmartTubeNext koji je izvedenica youtube app-a bez reklama.

 

Cijena C1 na akciji je 11 499 kn dok je G1 bez akcije 16 999 kn. Iskreno, naginjem na C1 trenutno.

Ogromna razlika u cijeni,ja sam 55inch G1 na ljeto platio 1400eu a tada je C1 bio jeftiniji tek 100eu.

 Mene odbija od G serije to što su konekcije iza tv kao kod tv sa stalkom a mislim da si MEGATAMA rekao kako su usb i HDMI priključci ispod tv no međutim u radnji i na internetu sam vidio da nisu te bi tv trebalo sa stalkom odgurat od zida pa stavit kabel ili usb pa vratit nazad a to mi nije napeto baš raditi svako malo. 

 

Kupi se kratki produžni HDMI/USB kabel za par dolara i prikopčaš gdje god želiš.

 Da, no onda bi trebalo više takvih produžnih za više usb ulaza te opet hdmi to hdmi produžni što opet vizualno nije cool.

Mislim da bi najbolja opcija bilo što ima ili je bar imao Samsung sa onim hubom ili kutijom koja je  služila za sve konekcije i bilo mi je interesantno rješenje. 

8 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Moze pomoc, vodom u svijetu medije je akcija do kraja mjeseca, bacio sam pogled pa evo da upitam nekoga tko zna ili nesto sto bi preporuco

 

Za oko su mi zapela ova dva modela

Mozd bi prije samsung jedtinijini veci 

 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koje su to cijene u tehnomagu,neznam za lg c1 ali ovaj sammy nikad nije bio iznad 14k...lol..ovo je ko njuskalo.biseri

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

DeepDiver

 

Za tu cijenu od 65Q60 se mogu dobiti 65Q80A (od 7550 kn) ili Sony 65XH9077 (7600 kn), a cijena 55C12 je u skladu s najnižom na nabavi (od 8270 kn).

 

EDIT: Tek sada vidim da na listu od Q60 piše PQI 3800, a to je vrijednost koju ima Q80 pa je možda greška u natpisu. To bi bila dobra cijena za Q80.

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.1.2022 22:08 (kiwi_91).
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

 

gledam već nekih tjedan dana samo videe i reviewse za televizore, ali i dalje se ne mogu odlučiti između par stvari pa bih Vas zamolio da me usmjerite na pravi put.

 

Kao prvo, uzeo bih 65" tv (to je najviše što može stati u moju 2x4m sobu), gledam puno filmova i serija, također puno igram igre na pc-u pa kad imam opciju da igram s kontrolerom spojim se samo na tv jer mi je trenutni tv 49", a monitor 34" pa mi je ljepše igrati na većem ekranu. Također igram PS4 Pro samo zbog njegovih ekskluziva. Problem je što mi je tv star nekih 5 godina i ubija me njegov response time od 5 sekundi, stisnem gljivu naprijed, otiđem na wc obavim nuždu, vratim se i tek onda vidim kak se lik počne micat naprijed (imam Quadro UHD 100), to je bio najjeftiniji 4k u ono vrijeme pa sam ga uzeo na svoju žalost. Shvaćam razliku između VA i IPS panela isto kao i OLED-a, imam tamne zavjese i u mojoj sobi je stalno mrak tako da bi mi najbolja opcija bila OLED, ali mi je ipak puno dati 12k za tv.

Pošto mi je 12k malo previše, gledam televizore do nekih 8k pa sam naletio na Sony X90J i koliko vidim dosta je dobro ocijenjen i ljudi su zadovoljni, jedino me zabrinjava njegovih 24 dimming zone u mojoj tamnoj sobi. Dalje gledam Neo QLED, također je preskupo, najjeftiniji QN90A je 11,5k. Također sam istražio kako se kreću cijene kroz mjesece i sad negdje, u 3-4 mjesecu izlaze novi tv-i pa će ovi 2021. modeli pojeftiniti. Ne znam što napraviti, da pričekam još par mjeseci pa skupim za Neo QLED ili OLED, ili je pak Sony dobra opcija. 

 

Što vi mislite? 

 

P.S. Gledao sam i Samsung Q95T model iz 2020 i čini se dosta dobar, no kod njega me brine što će taj tv sada već biti star 2 godine.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
vRay kaže...
Bubabug kaže...

Trenutno su dosta napuhane cijene za prosjecnog kupca, znaci covjeka koji ne prati tehnologiju svaki dan i samo želi TV.  Nadam se da necemo morati cekati ljeto i dolazak novih modela za neke realnije cijene prošlogodišnjih televizora, vec da ce u sljedeca 2 mjeseca krenut ciscenje skladišta.

 

Tako da ently lvl, 50" 4k Android TV najbolje uzet vec nesto oko 2000kn. I to je po meni jedino što se isplati uzimat sad i to je OK cijena s obzirom na to što se dobije i teško da ce past puno ispod toga.

 

Razina vise i osjetna razlika u slici su QLED modeli koji krecu od napuhanih 4000kn  dok su lani kretali od 3000kn za TCL C715 50" (55" je bio 3300kn)

 

Sljedece bolje od tog se jedino isplati uzet neki OLED za oko 6500 (LG OLED A1), al nije tolko velika razlika u slici ko skok s obicnog LED na QLED. S tim da je i LG C1 jako blizu po cijeni pa se onda obicno isplati potegnut do njega pogotovo ako se koristi za gaming.

 

 

 

Najbolje lanjske ponude i samim time mjerilo koliko je dobra cijena televizora trenutno;

 

TCL C715 50" 3000kn, C715 55" 3300kn

Hisense 55A9G OLED za 5100kn

LG BX 55" 6500kn

LG C1 55" 7000kn

 

Ovo bas bode u oci. 

 

Razlika u skoku sa led tehnologije na oled je ogromna i neusporediva sa skokom izmedju led i qled tehnologije.

 

Qled modeli su malo nabrijani led modeli, tj. imaju veci volumen boja i odredjeni modeli imaju dimming. Sto se tice volumena boja cak ni najjaci qled model (q90) se ne moze mjeriti sa osnovnim LG a1 oled modelom. 

 

Bas me zanima kako si dosao do gornjeg zakljucka?

 Primjetna razlika je prelaz sa LCD na QLED, duplo bolja slika konkretno boje, bez obzira sto je to malo modificirana ista tehnologija/ filter. Dok je OLED/ QLED moras dobro gledat da bi skuzio i ovisno o tome za što se koristi bolje je jedno ili drugo prije svega zbog svjetline. U idealnim uvjetima zatamljenoj prostoriji OLED bolji, sad kolko bolji mozda 20-30%. Uživo, ekran do ekrana ti je najbolje da gledas pa ces vidjet. Imaš u elipsu i slicnim ducanima, tesko je usporedit ak ne vidis uzivo

Hrvatska
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
FakeTheror kaže...

Pozdrav,

 

gledam već nekih tjedan dana samo videe i reviewse za televizore, ali i dalje se ne mogu odlučiti između par stvari pa bih Vas zamolio da me usmjerite na pravi put.

 

Kao prvo, uzeo bih 65" tv (to je najviše što može stati u moju 2x4m sobu), gledam puno filmova i serija, također puno igram igre na pc-u pa kad imam opciju da igram s kontrolerom spojim se samo na tv jer mi je trenutni tv 49", a monitor 34" pa mi je ljepše igrati na većem ekranu. Također igram PS4 Pro samo zbog njegovih ekskluziva. Problem je što mi je tv star nekih 5 godina i ubija me njegov response time od 5 sekundi, stisnem gljivu naprijed, otiđem na wc obavim nuždu, vratim se i tek onda vidim kak se lik počne micat naprijed (imam Quadro UHD 100), to je bio najjeftiniji 4k u ono vrijeme pa sam ga uzeo na svoju žalost. Shvaćam razliku između VA i IPS panela isto kao i OLED-a, imam tamne zavjese i u mojoj sobi je stalno mrak tako da bi mi najbolja opcija bila OLED, ali mi je ipak puno dati 12k za tv.

Pošto mi je 12k malo previše, gledam televizore do nekih 8k pa sam naletio na Sony X90J i koliko vidim dosta je dobro ocijenjen i ljudi su zadovoljni, jedino me zabrinjava njegovih 24 dimming zone u mojoj tamnoj sobi. Dalje gledam Neo QLED, također je preskupo, najjeftiniji QN90A je 11,5k. Također sam istražio kako se kreću cijene kroz mjesece i sad negdje, u 3-4 mjesecu izlaze novi tv-i pa će ovi 2021. modeli pojeftiniti. Ne znam što napraviti, da pričekam još par mjeseci pa skupim za Neo QLED ili OLED, ili je pak Sony dobra opcija. 

 

Što vi mislite? 

 

P.S. Gledao sam i Samsung Q95T model iz 2020 i čini se dosta dobar, no kod njega me brine što će taj tv sada već biti star 2 godine.

 Definitivno kao što sam reko vec iznad, ak vec imas TV pricekaj, s tim da zivimo di zivimo pa nikad ne znas. Cijene bi mogle pocet padat vec od sljedeceg mjesece, najkasnije tek na ljeto. Dolazi nam svjetsko nogometno prvenstvo na zimu, al tad ce nabit cijene u nebo opet ko i za black friday ove godine.

Sa konkretno QN modelima sam bio bas odusevljen, odlicno slika izgleda i vjerujem da ima dosta prostora za korekciju cijene.

Hrvatska
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
DeepDiver kaže...

Moze pomoc, vodom u svijetu medije je akcija do kraja mjeseca, bacio sam pogled pa evo da upitam nekoga tko zna ili nesto sto bi preporuco

 

Za oko su mi zapela ova dva modela

Mozd bi prije samsung jedtinijini veci 

 

 

 Moja dilema i kupio C1. Ne zalim nimalo. Kupi OLED. Neces se pokajati.....

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Bubabug kaže...
vRay kaže...
Bubabug kaže...

Trenutno su dosta napuhane cijene za prosjecnog kupca, znaci covjeka koji ne prati tehnologiju svaki dan i samo želi TV.  Nadam se da necemo morati cekati ljeto i dolazak novih modela za neke realnije cijene prošlogodišnjih televizora, vec da ce u sljedeca 2 mjeseca krenut ciscenje skladišta.

 

Tako da ently lvl, 50" 4k Android TV najbolje uzet vec nesto oko 2000kn. I to je po meni jedino što se isplati uzimat sad i to je OK cijena s obzirom na to što se dobije i teško da ce past puno ispod toga.

 

Razina vise i osjetna razlika u slici su QLED modeli koji krecu od napuhanih 4000kn  dok su lani kretali od 3000kn za TCL C715 50" (55" je bio 3300kn)

 

Sljedece bolje od tog se jedino isplati uzet neki OLED za oko 6500 (LG OLED A1), al nije tolko velika razlika u slici ko skok s obicnog LED na QLED. S tim da je i LG C1 jako blizu po cijeni pa se onda obicno isplati potegnut do njega pogotovo ako se koristi za gaming.

 

 

 

Najbolje lanjske ponude i samim time mjerilo koliko je dobra cijena televizora trenutno;

 

TCL C715 50" 3000kn, C715 55" 3300kn

Hisense 55A9G OLED za 5100kn

LG BX 55" 6500kn

LG C1 55" 7000kn

 

Ovo bas bode u oci. 

 

Razlika u skoku sa led tehnologije na oled je ogromna i neusporediva sa skokom izmedju led i qled tehnologije.

 

Qled modeli su malo nabrijani led modeli, tj. imaju veci volumen boja i odredjeni modeli imaju dimming. Sto se tice volumena boja cak ni najjaci qled model (q90) se ne moze mjeriti sa osnovnim LG a1 oled modelom. 

 

Bas me zanima kako si dosao do gornjeg zakljucka?

 Primjetna razlika je prelaz sa LCD na QLED, duplo bolja slika konkretno boje, bez obzira sto je to malo modificirana ista tehnologija/ filter. Dok je OLED/ QLED moras dobro gledat da bi skuzio i ovisno o tome za što se koristi bolje je jedno ili drugo prije svega zbog svjetline. U idealnim uvjetima zatamljenoj prostoriji OLED bolji, sad kolko bolji mozda 20-30%. Uživo, ekran do ekrana ti je najbolje da gledas pa ces vidjet. Imaš u elipsu i slicnim ducanima, tesko je usporedit ak ne vidis uzivo

 Nemojte zaboraviti da su radnje osvijetljene puno bolje nego dnevne sobe i OLED u radnji izgleda tako tako ali kad doneses kuci bljesne.... 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hvala za info dvoumim se jos samo radi velicine samsunga

8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hvala

Mislis da je samsung iato dobar izbor

Kad vec uzimam da uzmem sto veci za tu neku okvirnu cijenu oko 8k

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Bubabug kaže...
vRay kaže...
Bubabug kaže...

Trenutno su dosta napuhane cijene za prosjecnog kupca, znaci covjeka koji ne prati tehnologiju svaki dan i samo želi TV.  Nadam se da necemo morati cekati ljeto i dolazak novih modela za neke realnije cijene prošlogodišnjih televizora, vec da ce u sljedeca 2 mjeseca krenut ciscenje skladišta.

 

Tako da ently lvl, 50" 4k Android TV najbolje uzet vec nesto oko 2000kn. I to je po meni jedino što se isplati uzimat sad i to je OK cijena s obzirom na to što se dobije i teško da ce past puno ispod toga.

 

Razina vise i osjetna razlika u slici su QLED modeli koji krecu od napuhanih 4000kn  dok su lani kretali od 3000kn za TCL C715 50" (55" je bio 3300kn)

 

Sljedece bolje od tog se jedino isplati uzet neki OLED za oko 6500 (LG OLED A1), al nije tolko velika razlika u slici ko skok s obicnog LED na QLED. S tim da je i LG C1 jako blizu po cijeni pa se onda obicno isplati potegnut do njega pogotovo ako se koristi za gaming.

 

 

 

Najbolje lanjske ponude i samim time mjerilo koliko je dobra cijena televizora trenutno;

 

TCL C715 50" 3000kn, C715 55" 3300kn

Hisense 55A9G OLED za 5100kn

LG BX 55" 6500kn

LG C1 55" 7000kn

 

Ovo bas bode u oci. 

 

Razlika u skoku sa led tehnologije na oled je ogromna i neusporediva sa skokom izmedju led i qled tehnologije.

 

Qled modeli su malo nabrijani led modeli, tj. imaju veci volumen boja i odredjeni modeli imaju dimming. Sto se tice volumena boja cak ni najjaci qled model (q90) se ne moze mjeriti sa osnovnim LG a1 oled modelom. 

 

Bas me zanima kako si dosao do gornjeg zakljucka?

 Primjetna razlika je prelaz sa LCD na QLED, duplo bolja slika konkretno boje, bez obzira sto je to malo modificirana ista tehnologija/ filter. Dok je OLED/ QLED moras dobro gledat da bi skuzio i ovisno o tome za što se koristi bolje je jedno ili drugo prije svega zbog svjetline. U idealnim uvjetima zatamljenoj prostoriji OLED bolji, sad kolko bolji mozda 20-30%. Uživo, ekran do ekrana ti je najbolje da gledas pa ces vidjet. Imaš u elipsu i slicnim ducanima, tesko je usporedit ak ne vidis uzivo

Pa falio si i ti poantu kao i autor.

 

Linija led->qled->oled je promasena zato sto je cjenovno oled usporediv sa qledom. Dakle gledamo da li preci sa led-a na oled ili qled, a ne prelazak sa qled-a na oled.

 

Dakle, poanta cijelog posta je bila u tome da se predje sa led-a na qled i da onda nakon toga vise nema smisla preci na oled jer je razlika malena. U ovoj poanti pogresne su i premise i zakljucak.

 

Ispravno je reci da uopce nema smisla prelaziti sa led-a na qled jer je oled daleko impresivnija tehnologija i daje znacajniji skok za istu / slicnu cijenu.

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
DeepDiver kaže...

Hvala za info dvoumim se jos samo radi velicine samsunga

 Kvalitet slike je kod mene prevagnuo a gledam ga sa 3,5m i uzivam u svakoj sekundi ;)

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koju dijagonalu si uzeo?

 

Meni je ista udaljenost pa razmisljam da malo padne cijena za 75". 

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
lussinho kaže...

Koju dijagonalu si uzeo?

 

Meni je ista udaljenost pa razmisljam da malo padne cijena za 75". 

 55" c1

 Mene je stalno kod oleda privlacilo crna boja i to je bukvalno crna rupa na ekranu. lokal diming zone u ovoj cjenovnoj kategoriji jednostavno ne rade kako treba a pogotovo ako uzmes veliki tv....

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.1.2022 11:03 (Posmatrač).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hvala ti

Uzet cu c1 svakako samo cu vidjeti 55 ili 65

Zao mi dat toliku lovu haha

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
DeepDiver kaže...

Hvala ti

Uzet cu c1 svakako samo cu vidjeti 55 ili 65

Zao mi dat toliku lovu haha

 Nemoj zaliti.... Kad ga upalis prvo vilica do poda a kad ju pokupis na forum da kazes hvala ;) I ja sam poslusao ljude ovdje i ne zalim ;)

Ako nista drugo daljinski je extra. U paru sa aleksom na fire tv cube sada sa njime upravljam i fire tv cube i tvom i iptvom.... NE rade sve funkcije ali osnovne rade.....

 

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/samsung-q60-q60a-qled-vs-lg-c1-oled/21475/21421?usage=1&threshold=0.10

 

evo poredjenja....

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.1.2022 11:18 (Posmatrač).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koja je razlika izmedu modela a i c kod lg

 

65c je oko 11.5

Dok model 65a ide za oko 9-9.5

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
DeepDiver kaže...

Koja je razlika izmedu modela a i c kod lg

 

65c je oko 11.5

Dok model 65a ide za oko 9-9.5

 The LG A1 OLED and the LG C1 OLED deliver very similar picture quality but differ in the extra features available. The C1 is a better gaming TV, with four HDMI 2.1 ports, support for variable refresh rate technology (VRR), and a 120Hz refresh rate. For movie lovers, the C1 is also a slightly better choice, as it can remove judder from any source, and it has an optional Black Frame Insertion feature to help reduce persistence blur.

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/lg-a1-oled-vs-lg-c1-oled/21674/21421?usage=1&threshold=0.10

 

Ukratko ako ti nije igranje prioritet c1 ima svjetliju sliku....

 

Jbg ne kupujes tv svaki dan ;) Idi na C1 ;)

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.1.2022 11:37 (Posmatrač).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Moze deal

Koje si nosace uzeo za zid baci link pa da narucim skupa

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
DeepDiver kaže...

Moze deal

Koje si nosace uzeo za zid baci link pa da narucim skupa

 Ovakve. sa blagim nagibom samo kod mene su bile neke druge marke al sve ti je to isto.UZmo sa ovakvim sirokim dijelom koji ide na zid jer je lakse uravnati ga.....

Pazi koje ces vijek koristiti za tv jer dodje u razlicitim duzinama. Prvo zavrci po jedan dok ne nadjes koji najduzi moze ici. I nemoj previse zatezati jer nema potrebe.....

 

I obavezno javi utiske ;)

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.1.2022 11:46 (Posmatrač).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hvala ti

Budem 

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
DeepDiver kaže...

Hvala ti

Budem 

 Ovo sa blagim nagibom shvati da se moze nageti ali ne mora. Podesivo je ;)

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Posmatrač kaže...
lussinho kaže...

Koju dijagonalu si uzeo?

 

Meni je ista udaljenost pa razmisljam da malo padne cijena za 75". 

 55" c1

 Mene je stalno kod oleda privlacilo crna boja i to je bukvalno crna rupa na ekranu. lokal diming zone u ovoj cjenovnoj kategoriji jednostavno ne rade kako treba a pogotovo ako uzmes veliki tv....

 

 Uff, meni je od zida do zida 420cm, znaci gledao bi s udaljenosti cca 370cm sto mi je prevelika udaljenost za 55incha. I 65 mi se cini malo.. 

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

DeepDiver

 

Imaš samo još danas na ekupi i Philips 65OLED705 za 8900 kn s kodom " SVENAJBOLJE " (mora biti velikim tiskanim slovima) koji bi bio u rangu LG B serije OLED-a. Znači i dalje bolji u većini stvari od Q80, ali je zato i skuplji. Kompromis je i u kvaliteti određenih komponenti koja je lošija od LG-a i Samsunga.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nebi philips svkako ti hvala

Lg ili samsung

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice