Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.303
|
čitano: 14.078.633
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
AF139 kaže...

Za zemaljske Hr. programe TV mora podržavati DVB-T2 i HEVC (h265) .

 Koliko sam uspio istražiti taj tv podržava DVB-T2 i HEVC (h265). Mislim da danas praktički svaki novi tv to podržava. 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nomad kaže...

Imam jedan problem s novim televizorom Samsung QE65Q60AAUXXH pa se nadam da mi netko može pomoći.
Naime tv ne može pronaći digitalne kanale unatoč tome što je na njega spojena antena. Testirao sam antenu i preko recivera. Reciver pronalazi kanale i kad se spoji na tv preko hdmi-a moguće je gledati, ali malo mi je bezveze da uz novi tv s dvb-t tunerom gledam preko recivera. Zadnjih godina sam kupio nekoliko samsung tv-a na drugim lokacijama i nikad nisam imao sličnih problema. Zna li netko u čemu bi mogao biti problem ili je neispravan tv?

 Nisam siguran jer dugo nisam koristio zemaljskae kanale, probaj podesiti regiju/zemlju na tv-u ako ima u postavkama

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mladenh kaže...

Pozdrav

 

Dilema oko kupnje TV-a

 

Pozdrav 

 

LG TV NanoCell 50NANO913PA - 6999 kn

 

ili

 

 Sony XR -55X93J - 6999 kn

 

ili

 

Sony kd-55X81J   - 5199 kn

 

Uobičajeno gledanje TV-a sa zemaljskim kanalima,nešto satelitskih i IPTV-a bez igrica i sl.Da li se isplati potrošiti 1000 kn više za Sony X93J koji ima Direct LED (Full array local dimming)+2 HDMI 2.1 više u odnosu na X81 koji je IPS panel tip i direct led.Ili ipak preporučujete LG NANO 913PA.

 

Hvala

 

Za 6999kn ide 55" Nano koji je IPS, a ne 50" koji je VA:

 

https://www.svijet-medija.hr/art/televizor-lg-55nano913pa-led-uhd-4k-smart-tv-t2-hevcs2/103858?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

koliko los moze bit OLED od Hisense-a zza 6000 KN? Na 50% je uz Diners, ima li tko vise info-a o ovom iz zprve ruke, nov je i nema bas ni na netu previse o njemu

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-55A9G/

Anything that can be connected, will be connected.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

OLED je pa za te novce nemaš šta misliti ...

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.12.2021 15:54 (LUX_67A).
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
definho kaže...

koliko los moze bit OLED od Hisense-a zza 6000 KN? Na 50% je uz Diners, ima li tko vise info-a o ovom iz zprve ruke, nov je i nema bas ni na netu previse o njemu

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-55A9G/

 Ako ti nije bitno što nema HDMI 2.1 i nisi gamer za te pare odličan...Panel je ionako LG vjerovatno a što se tiče ploče nadam se da su u ovakav model pošto je OLED ugradili bar korak bolju elektroniku

4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
definho kaže...

koliko los moze bit OLED od Hisense-a zza 6000 KN? Na 50% je uz Diners, ima li tko vise info-a o ovom iz zprve ruke, nov je i nema bas ni na netu previse o njemu

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-55A9G/

 😆 koja su ovo preseravanja trgovaca. 

Ovaj Hisense je koštao u 65inch verziji 11.900(mall.hr) a Elipso ga stavio toliko  u 55inchnoj a sad kao uz Diners nudi popust na cijenu koja je neka realna cijena

Taj isti je u nekoj trgovini došao 5.500.

Upscaling nije na nivou Lg a pogotovo Sony oleda. 

By the way u istoj trgovini imaš lg GX koji dođe 7.999 uz dodatnih 3 g kasko osiguranja što Hisense oled mi se čini nema.

Po meni je to bolja investicija

6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
alkopun kaže...
Pozdrav, zanimaju me vaše preporuke/iskustva

Po speckama ne vidim neku pretjeranu razliku, a philips je dosta jeftiniji
https://www.displaydb.com/compare/sony-kd-48a9/philips-48oled80612

U svakom slučaju gledam Oled 48 i android.

 Ponavljam upit pa ako bi me mogao netko uputiti?

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.12.2021 19:37 (alkopun).
2 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Dakle za upscaling ili ti ga procesuiranje slike sta je najvaznije za gledanje sd i hd  materijala najbolji je sony? Koji je slijedeci manje skupi brand? 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
definho kaže...

koliko los moze bit OLED od Hisense-a zza 6000 KN? Na 50% je uz Diners, ima li tko vise info-a o ovom iz zprve ruke, nov je i nema bas ni na netu previse o njemu

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-55A9G/

 

Prije dva tjedna je bio 5100 kn sa 2+3 godine jamstva tako da je ovo teški bezobrazluk.

11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ma sramota kaj rade s tim "popustima"...

Sutra je u SD QN90A na 50%, pa su digli cijenu na 20.000 kn.. Neko će naletit..

Neko mi je stavio drogu u heroin..
 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nomad kaže...
AF139 kaže...

Za zemaljske Hr. programe TV mora podržavati DVB-T2 i HEVC (h265) .

 Koliko sam uspio istražiti taj tv podržava DVB-T2 i HEVC (h265). Mislim da danas praktički svaki novi tv to podržava. 

 Probaj u postavkama podesiti na zemlju Austrija, mozda ti onda nađe

12 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
definho kaže...

koliko los moze bit OLED od Hisense-a zza 6000 KN? Na 50% je uz Diners, ima li tko vise info-a o ovom iz zprve ruke, nov je i nema bas ni na netu previse o njemu

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-55A9G/

Ne vrijedi jer dzaba dobar panel kad ostalo nije na razini. Image procesor pogotovo.

A da se ne ponavljam oko ovoga da se isao jos jefinije prije mjesec dana.

 

Cijeli d-week je teska simijurija.

2 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Produzi se malo ak hoces samsung,cini mi se ok cijena diners-50..

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/tv-65-samsung-qled-65q80a.html

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Imam pitanje, jučer mi je došao TV Samsung q95t i stavio bi ga na zid. Stari LG mi je bio isto na zidu, no vijci kojima mi je nosač bio na LGu su premali za ovaj Samsung, pretpostavljam da bi išli M8 kolike dužine? Debljina nosača je 5mm. Ako netko možda zna da se ne vozikam ako fulam.

TV na prvu je odličan, jedino sam se malo razočarao kada sam vidio da mi u zemlji trećeg svijeta dobijemo samo jedan daljinski.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
soft kaže...

Imam pitanje, jučer mi je došao TV Samsung q95t i stavio bi ga na zid. Stari LG mi je bio isto na zidu, no vijci kojima mi je nosač bio na LGu su premali za ovaj Samsung, pretpostavljam da bi išli M8 kolike dužine? Debljina nosača je 5mm. Ako netko možda zna da se ne vozikam ako fulam.

TV na prvu je odličan, jedino sam se malo razočarao kada sam vidio da mi u zemlji trećeg svijeta dobijemo samo jedan daljinski.

To sa dva daljinska je tek za par trzista,ja sam ovdje u De dobio takodjer jedan daljinski uz Q90R.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
soft kaže...

Imam pitanje, jučer mi je došao TV Samsung q95t i stavio bi ga na zid. Stari LG mi je bio isto na zidu, no vijci kojima mi je nosač bio na LGu su premali za ovaj Samsung, pretpostavljam da bi išli M8 kolike dužine? Debljina nosača je 5mm. Ako netko možda zna da se ne vozikam ako fulam.

TV na prvu je odličan, jedino sam se malo razočarao kada sam vidio da mi u zemlji trećeg svijeta dobijemo samo jedan daljinski.

To sa dva daljinska je tek za par trzista,ja sam ovdje u De dobio takodjer jedan daljinski uz Q90R.

 Jadno. Toliko sam se navikao na plastikanere s brojevima da razmišljam naručiti jedan.

Također, ovdje niti alexe niti google asistanta...

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
soft kaže...

Imam pitanje, jučer mi je došao TV Samsung q95t i stavio bi ga na zid. Stari LG mi je bio isto na zidu, no vijci kojima mi je nosač bio na LGu su premali za ovaj Samsung, pretpostavljam da bi išli M8 kolike dužine? Debljina nosača je 5mm. Ako netko možda zna da se ne vozikam ako fulam.

TV na prvu je odličan, jedino sam se malo razočarao kada sam vidio da mi u zemlji trećeg svijeta dobijemo samo jedan daljinski.

 meni su svaki puta uz svaki tv pa i sada C1 dolazili odgovarajuci vijci... malo je cudno da ih ti nisi dobio. Cak i uz zidni nosac dode vrecica sa jako puno vijaka i malte ne svi su odgovarajuce duzine..

 

mozda nesto ovako

 

https://www.ebay.de/itm/265024603455?chn=ps&norover=1&mkevt=1&mkrid=707-134425-41852-0&mkcid=2&itemid=265024603455&targetid=1268559016286&device=c&mktype=pla&googleloc=9043424&poi=&campaignid=10203814926&mkgroupid=121830191225&rlsatarget=pla-1268559016286&abcId=1145991&merchantid=7364532&gclid=Cj0KCQiAzMGNBhCyARIsANpUkzOGtu62yaPgUwDWmQ4gYd5P83QH1F9lfgcUWg_m_nur-8yENHSc5gMaAmhkEALw_wcB

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.12.2021 9:51 (Robert_84).
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.12.2021 9:57 (tomislav10).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Robert_84 kaže...
soft kaže...

Imam pitanje, jučer mi je došao TV Samsung q95t i stavio bi ga na zid. Stari LG mi je bio isto na zidu, no vijci kojima mi je nosač bio na LGu su premali za ovaj Samsung, pretpostavljam da bi išli M8 kolike dužine? Debljina nosača je 5mm. Ako netko možda zna da se ne vozikam ako fulam.

TV na prvu je odličan, jedino sam se malo razočarao kada sam vidio da mi u zemlji trećeg svijeta dobijemo samo jedan daljinski.

 meni su svaki puta uz svaki tv pa i sada C1 dolazili odgovarajuci vijci... malo je cudno da ih ti nisi dobio. Cak i uz zidni nosac dode vrecica sa jako puno vijaka i malte ne svi su odgovarajuce duzine..

 

mozda nesto ovako

 

https://www.ebay.de/itm/265024603455?chn=ps&norover=1&mkevt=1&mkrid=707-134425-41852-0&mkcid=2&itemid=265024603455&targetid=1268559016286&device=c&mktype=pla&googleloc=9043424&poi=&campaignid=10203814926&mkgroupid=121830191225&rlsatarget=pla-1268559016286&abcId=1145991&merchantid=7364532&gclid=Cj0KCQiAzMGNBhCyARIsANpUkzOGtu62yaPgUwDWmQ4gYd5P83QH1F9lfgcUWg_m_nur-8yENHSc5gMaAmhkEALw_wcB

 

https://www.ebay.co.uk/itm/333637271768

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 Q80A kao 14k....🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Mogli su napisat..bio 100 tisuca kuna,danas samo 2000kn 😁

Kakva su to fejkanja,za smijat se.

Mozda mu je realna cijena oko 1000eu pa su ga mogli spustit na 5000kn pa bih rekao da je to ok deal pod uvjetom da je VA panel.

 

EDIT:

Vjerovatno nije VA panel a ako zelis i gejmat...bjezat od ovog modela.

 

The local dimming in Game Mode is bad. It's similar to outside of Game Mode, except the entire screen seems to light up more, meaning blacks look gray. There's less blooming, but that's because entire zones light up when there's a bright object on the screen. Small highlights are actually over-brightened now, to the point where it loses details. Zone transitions are still visible, although it's better than outside of Game Mode.

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.12.2021 10:03 (MEGATAMA).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 Je, ovo su vijci za postolje i oni su došli, a od nosača... eh on mi je star jedno 8 godina sam bog valjda zna šta je došlo uz njega i gdje je to. :)

2 godine
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...

 Q80A kao 14k....🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Mogli su napisat..bio 100 tisuca kuna,danas samo 2000kn 😁

Kakva su to fejkanja,za smijat se.

Mozda mu je realna cijena oko 1000eu pa su ga mogli spustit na 5000kn pa bih rekao da je to ok deal pod uvjetom da je VA panel.

 

EDIT:

Vjerovatno nije VA panel a ako zelis i gejmat...bjezat od ovog modela.

 

The local dimming in Game Mode is bad. It's similar to outside of Game Mode, except the entire screen seems to light up more, meaning blacks look gray. There's less blooming, but that's because entire zones light up when there's a bright object on the screen. Small highlights are actually over-brightened now, to the point where it loses details. Zone transitions are still visible, although it's better than outside of Game Mode.

 je VA panel, ali latencije za igre nisu naveli...

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/3eeb24c1

 

ali, ako si našao da je za igre bad, upss...

inače 48-120 hz, sve ok, ali preeeeskupo.

███ Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! ███
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.12.2021 11:34 (Zaporožac).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zaporožac kaže...
MEGATAMA kaže...

 Q80A kao 14k....🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Mogli su napisat..bio 100 tisuca kuna,danas samo 2000kn 😁

Kakva su to fejkanja,za smijat se.

Mozda mu je realna cijena oko 1000eu pa su ga mogli spustit na 5000kn pa bih rekao da je to ok deal pod uvjetom da je VA panel.

 

EDIT:

Vjerovatno nije VA panel a ako zelis i gejmat...bjezat od ovog modela.

 

The local dimming in Game Mode is bad. It's similar to outside of Game Mode, except the entire screen seems to light up more, meaning blacks look gray. There's less blooming, but that's because entire zones light up when there's a bright object on the screen. Small highlights are actually over-brightened now, to the point where it loses details. Zone transitions are still visible, although it's better than outside of Game Mode.

 je VA panel, ali latencije za igre nisu naveli...

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/3eeb24c1

 

ali, ako si našao da je za igre bad, upss...

inače 48-120 hz, sve ok, ali preeeeskupo.

Taj displayspecs je apsolutno nepouzdan na zalost,treba se trazit potvrdu trgovine o kakvom panelu je rijec jer je Samsung izveo losu stvar u 2021 pa se moze razlikovat vrsta panela na istom modelu od trzista do trzista.

2 godine
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
soft kaže...

Imam pitanje, jučer mi je došao TV Samsung q95t i stavio bi ga na zid. Stari LG mi je bio isto na zidu, no vijci kojima mi je nosač bio na LGu su premali za ovaj Samsung, pretpostavljam da bi išli M8 kolike dužine? Debljina nosača je 5mm. Ako netko možda zna da se ne vozikam ako fulam.

 ako si kupio tv tebi zadovoljavajući, mislim da su vijci najmanji problem.

ne znam s koje si strane države, no odneseš li nosač (ili izmjeriš, tiplovi+dužina/debljina vijka ) u bilo koju trgovinu vijaka, riješit ćeš problem.

 

███ Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! ███
2 godine
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...

Taj displayspecs je apsolutno nepouzdan na zalost,treba se trazit potvrdu trgovine o kakvom panelu je rijec jer je Samsung izveo losu stvar u 2021 pa se moze razlikovat vrsta panela na istom modelu od trzista do trzista.

 strašno, nekada si se mogao pouzdati u tu stranicu.... 

ispao sam iz štosa...

 

███ Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! ███
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.12.2021 11:45 (Zaporožac).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zaporožac kaže...
MEGATAMA kaže...

Taj displayspecs je apsolutno nepouzdan na zalost,treba se trazit potvrdu trgovine o kakvom panelu je rijec jer je Samsung izveo losu stvar u 2021 pa se moze razlikovat vrsta panela na istom modelu od trzista do trzista.

 strašno, nekada si se mogao pouzdati u tu stranicu.... 

ispao sam iz štosa...

 

Istina,nekad su bili pouzdaniji ali kako je rastao broj modela panela u raznim uredjajima oni su to poceli pokrivat nekako genericno bez previse provjere.

Vidio sam x puta u zadnjih par godina kako su clanovi raznih foruma navodili da displayspecs ima navedene krive podatke.

2 godine
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...

Istina,nekad su bili pouzdaniji ali kako je rastao broj modela panela u raznim uredjajima oni su to poceli pokrivat nekako genericno bez previse provjere.

Vidio sam x puta u zadnjih par godina kako su clanovi raznih foruma navodili da displayspecs ima navedene krive podatke.

hm, jedino sam siguran da LG 50 non NANO CELL (mada ih ima VA), 60, 70 inch još izbacuje VA panele.

███ Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! ███
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice