Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.104.077
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
vRay kaže...
Strelok kaže...

Da imam viška točno bi kupio još jedan 65 QN95a.

12500 kn i nema boljeg.

Gura sve što mu se baci.

 

 Za te pare mogao si dobiti lg ili sony oled. Kakva steta novaca.

 Lg da, Sony za gaming ima previsok input lag.

Probleme sa VRR i 120Hz.

 

 

 

Trebam TV koji radi na PS5 i PC-u bez jebemti.

Trebam TV koji ostavim ponekad na istom slajdu, slici po pola dana. Složimo se da Oled nije baš prikladan za moje namjene iako nije otpisan za drugu sobu, samo za filmove.

I sony A90J je bio preskup kad sam kupovao QN95A.

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gocc01 kaže...

Izašao maloprije neki update za CX. To je valjda taj za DV i 120Hz. Nemam koristi od toga, neki lik je napisao da su pojačali brightness. Malo ću pričekati ipak.

 Još kad bi pustili za DTS, bilo bi savršeno..

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kiwi_91 kaže...

U Svijet medija ima Diners akcija od -20 % na već akcijske cijene. Svi modeli uključeni u akciju su na linku, a dolje je samo izdvojeno za primjer.

 

Sony 55XH9096 - 4800 kn s Dinersom

Samsung 50QN90A - 6400 kn s Dinersom (Mini LED)

Philips 55OLED705 - 6000 kn s Dinersom

 SONY KE-65XH9077 -  6.159,20 kn s Dinersom  

 

Da oće plazma sad crknut, da odmah večeras kliknem.. možda da joj pomognem malo.. hmmm

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Havo kaže...
kiwi_91 kaže...

U Svijet medija ima Diners akcija od -20 % na već akcijske cijene. Svi modeli uključeni u akciju su na linku, a dolje je samo izdvojeno za primjer.

 

Sony 55XH9096 - 4800 kn s Dinersom

Samsung 50QN90A - 6400 kn s Dinersom (Mini LED)

Philips 55OLED705 - 6000 kn s Dinersom

 SONY KE-65XH9077 -  6.159,20 kn s Dinersom  

 

Da oće plazma sad crknut, da odmah večeras kliknem.. možda da joj pomognem malo.. hmmm

Koju plazmu imas,budi spreman da je tesko nac tv koji moze zamjenit dobru plazmu kvalitetom slike i motion performansama.

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Luda cijena. Nema se tu što razmišljati, niže mislim da ne ide od ovoga. Za 6000 kn dobiti takav tv. Inače kupio sam navedeni sony, samo 75 inčnu verziju i televizor je genijalan. Uživancija za oči!

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Fantastican update za CX olede!!

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Strelok kaže...
vRay kaže...
Strelok kaže...

Da imam viška točno bi kupio još jedan 65 QN95a.

12500 kn i nema boljeg.

Gura sve što mu se baci.

 

 Za te pare mogao si dobiti lg ili sony oled. Kakva steta novaca.

 Lg da, Sony za gaming ima previsok input lag.

Probleme sa VRR i 120Hz.

 

 

 

Trebam TV koji radi na PS5 i PC-u bez jebemti.

Trebam TV koji ostavim ponekad na istom slajdu, slici po pola dana. Složimo se da Oled nije baš prikladan za moje namjene iako nije otpisan za drugu sobu, samo za filmove.

I sony A90J je bio preskup kad sam kupovao QN95A.

 

- Meni su LG vs Sony oledi zapravo vrlo tijesna usporedba. Input lag na sonyu je ok, sve ispod 20ms je u biti dovoljno. U biti kod ove usporedbe sve ovisi o cijeni, ali ako je cijena slicna usprkos problemima sa VRR-om ja bi uzeo sony. Ima interni android i ipak nesto bolje osmisljen tv na dosta razina.

 

- Sa pixel shift opcijom ukljucenom nije to tako velik problem, pogotovo ako nije hdr slika i svjetlost nije na vise od 30-40%. Mada, definitvno nije preporuka raditi to sa oledima.

 

- A sto se tice A90J, pa to je master serija, to se ne isplati niti gledati. Ides na ovu seriju ispod(a80j), razlika izmedju master serije i serije ispod je minorna a razlika u cijeni poprilicna.

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav. Nisam baš u tim vodama i nisam dugo TV kupovao. Onako na prvu, našao sam ponudu za LG OLED55BX3LB.AEU za 7.500kn. Imam već 7 godina LG i zadovoljan sam, treba mi veća dijagonala i 55" mi je max što mogu uglaviti u prostor. S tim da mi je i ta cijena neki maksimum do koliko bih išao. Jel to ok kupnja?
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.10.2021 21:19 (display name ivo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
vRay kaže...
Kelam kaže...

Pozdrav ekipa,

Tražim neku telku do nekih 3500kn otprilike.

Netflix I igranje malo na Ps4. Boje su mi najbitnije stvar sve mogu prizivit ali kritične boje me ubijaju, gledalo hi se sa nekih 2ipo-3m.

 

Hvala

 Koje su to kritične boje?

 Pa evo konkretan primjer prijatelj ima nekakav Panasonic 65+ inch i sve je to divno krasno al boje su kriminalne, koža je uvijek crvena sjene su sta god gledaš modri plave i koliko god se igrao s postavkama ne mogu ih ispravit, kao važno televizija podržava i dolby vision i sve ali to toliko loše izgleda, žao mi je samo što nemam točan model ali mogu to dodat kasnije. 

Sony Alpha A7III, 16-35mm 2.8 GM, 70-200mm 2.8 GM, 85mm 1.4, DJI Ronin S2
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.10.2021 1:25 (Kelam).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
display name ivo kaže...
Pozdrav. Nisam baš u tim vodama i nisam dugo TV kupovao. Onako na prvu, našao sam ponudu za LG OLED55BX3LB.AEU za 7.500kn. Imam već 7 godina LG i zadovoljan sam, treba mi veća dijagonala i 55" mi je max što mogu uglaviti u prostor. S tim da mi je i ta cijena neki maksimum do koliko bih išao. Jel to ok kupnja?

Unazad 2-3 stranice ekipa je spominjala kupnju C1 u Hr za nesto iznad 7000kn tako da BX u tom slucaju nije dobar deal.

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gocc01 kaže...

Izašao maloprije neki update za CX. To je valjda taj za DV i 120Hz. Nemam koristi od toga, neki lik je napisao da su pojačali brightness. Malo ću pričekati ipak.

 Jučer skinuo.Sve radi kak treba.

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Odlicno je kako je LG apdejtao 2020 seriju na razinu 2021 serije sa softverske strane,ne znam jedino dali ima game bar?

Sad da jos dodaju sve to na 2019 seriju i bit ce hrpa sretnih korisnika.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, donekle nadovezivanje na ovo raspravu. 

 

Tražim tv gotovo isključivo za Netflix/ostale streaming platforme, povremeno streamanje sporta i gejmanje. 55 do 65", do otrpilike 8,000kn. Vidim da ste spominjali LG C1 kao opciju pa me zanima trebam li gledati dalje ili je to best buy?

Hvala!

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.10.2021 12:40 (Christian).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Christian kaže...

Pozdrav, donekle nadovezivanje na ovo raspravu. 

 

Tražim tv gotovo isključivo za Netflix/ostale streaming platforme, povremeno streamanje sporta i gejmanje. 55 do 65", do otrpilike 8,000kn. Vidim da ste spominjali LG C1 kao opciju pa me zanima trebam li gledati dalje ili je to best buy?

Hvala!

Po tim cijenama u Hr je apsolutni best buy jer je cak i u De skuplje.

C1 je i opcenito mozda najbolji tv u 2021 i jedini minus je mogucnost burn ina ali realno koliko je ovaj najnoviji model otporan ili osjetljiv trenutno nitko ne zna.

Nadajmo se da je 2018 serija pokazatelj da je LG rijesio vecinu tog problema jer od te serije broj slucajeva burn ina je drasticno pao naspram 2016/17

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Christian kaže...

Pozdrav, donekle nadovezivanje na ovo raspravu. 

 

Tražim tv gotovo isključivo za Netflix/ostale streaming platforme, povremeno streamanje sporta i gejmanje. 55 do 65", do otrpilike 8,000kn. Vidim da ste spominjali LG C1 kao opciju pa me zanima trebam li gledati dalje ili je to best buy?

Hvala!

 

Može se naći i 65" OLED za tu cijenu, ovisi što tražiš od opcija..

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nestu tu ne valja ... panasonic, pa cak i losijim modelima, ima dobre boje ... jos to da je koza crvena, tu mi nesto ne stima ... 

4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Strelok kaže...

Da imam viška točno bi kupio još jedan 65 QN95a.

12500 kn i nema boljeg.

Gura sve što mu se baci.

 

 Pričaš o Samsungu. 

A ni taj top model nema Dolby vision tako ta baš ne gura sve. 

Puno bolja kupnja su oled tv, 

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
melcisedec kaže...
Strelok kaže...

Da imam viška točno bi kupio još jedan 65 QN95a.

12500 kn i nema boljeg.

Gura sve što mu se baci.

 

 Pričaš o Samsungu. 

A ni taj top model nema Dolby vision tako ta baš ne gura sve. 

Puno bolja kupnja su oled tv, 

U ovom trenutku ovo stoji jer recimo doslovno sve na Disney+ ima Dolby Vision i Atmos,podosta toga na Netflixu i Apple TV te nesto na Prime.

Takodjer MS gura zestoko Dolby Vision i Atmos na svojim Xbox konzolama i sad vec hrpa igara ima podrsku sa time da je recimo Halo Infinite od nule radjen za Dolby Vision i MS je najavio isto za ostale svoje nadolazece igre.

 

Sa druge strane Samsung ima svoj HDR10+ koji je nazalost zastupljen tek na Primeu i koliko znam nigdje drugdje i nekako mi se cini da je Samsung lagano odustao od guranja tog formata.

Takodjer je velik upitnik sta ce bit kad dodju Samsung oledi....hrpa ekipe ocekuje da ce podrzavat DV i DA jer inace nece bit konkurentni LGu,Sony,Panasonicu,Philipsu itd.

 

Moram rec da mi nije jasno kako takva mega korporacija ne zeli platit licencu za te tehnologije jer bi long term a bome i short imali koristi od toga ponajprije marketingske.

 

4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
melcisedec kaže...
Strelok kaže...

Da imam viška točno bi kupio još jedan 65 QN95a.

12500 kn i nema boljeg.

Gura sve što mu se baci.

 

 Pričaš o Samsungu. 

A ni taj top model nema Dolby vision tako ta baš ne gura sve. 

Puno bolja kupnja su oled tv, 

U ovom trenutku ovo stoji jer recimo doslovno sve na Disney+ ima Dolby Vision i Atmos,podosta toga na Netflixu i Apple TV te nesto na Prime.

Takodjer MS gura zestoko Dolby Vision i Atmos na svojim Xbox konzolama i sad vec hrpa igara ima podrsku sa time da je recimo Halo Infinite od nule radjen za Dolby Vision i MS je najavio isto za ostale svoje nadolazece igre.

 

Sa druge strane Samsung ima svoj HDR10+ koji je nazalost zastupljen tek na Primeu i koliko znam nigdje drugdje i nekako mi se cini da je Samsung lagano odustao od guranja tog formata.

Takodjer je velik upitnik sta ce bit kad dodju Samsung oledi....hrpa ekipe ocekuje da ce podrzavat DV i DA jer inace nece bit konkurentni LGu,Sony,Panasonicu,Philipsu itd.

 

Moram rec da mi nije jasno kako takva mega korporacija ne zeli platit licencu za te tehnologije jer bi long term a bome i short imali koristi od toga ponajprije marketingske.

 

 Istina,  dobar komentar. 👍

Ni meni to nikako ne ide u glavu

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Samsung dugo vremena živi na marketinškoj priči , a realno uvijek su bili predvodnici u TV-ima.....Okretanje ili šuškanja o njihovim planovima na izbacivanju njihovih OLEDA govori o krivoj dugoročnoj odluci kosoogog pingvina na nekom od visokih tornjeva svijeta....

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.10.2021 18:57 (Blackcastle).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Blackcastle kaže...

Samsung dugo vremena živi na marketinškoj priči , a realno uvijek su bili predvodnici u TV-ima.....Okretanje ili šuškanja o njihovim planovima na izbacivanju njihovih OLEDA govori o krivoj dugoročnoj odluci kosoogog pingvina na nekom od visokih tornjeva svijeta....

Prica je da Samsung Display(oni koji proizvode panele) i Samsung Electronics(oni koji sklapaju televizore i pustaju ih na trziste) vec dugo vremena djeluju kao dvije suprotstavljenje struje i svaka gura svoje.

Samsung Display duzi niz godina razvija in house OLED panele ali S electronics je to odbijao realizirat u komercijalne modele i prodavat ih jer su oni gurali QLED LCD modele i polagali svu nadu u micro led buducnost.

Nazalost za njih micro led je ispao prekompliciran zalogaj za proizvest i od tuda sulude cijene po 150 tisuca eura za jedan komad itd a sa druge strane Kinezi toliko pritiscu na LCD trziste da su i Samsung i LG bili primorani ugasit svoje tvornice tojest prenamjenit ih jer nema vise profita pored Kineza.

To se sve u konacnici okrenulo na ruku Samsung Displayu da konacno izguraju svoje oled panele i da ih Samsung Electronics prihvati i stvori komercijalne modele za trziste jer sa jedne strane sad ovise o kinezima za LCD panele a sa druge strane micro led bi se komercijalno mogao materijalizirat tek 2025-27.

 

Ja ocekujem da ce QDOLED imat izvrsne specifikacije radi QD filtera pa bi peak mogao u startu bit oko 1000nits sa vrlo sirokim spektrom boja ali se spekulira da bi to mogli bit vrlo skupi televizori jer tek dolaze prvi modeli na trziste a sa druge strane danas se moze kupit 55inch LG G1 sa EVO panelom za 1300eu......konkurencija ce bit zestoka to je sigurno.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav
Molim za pomoć...

Isplati li se i da li je pametno sada kupiti LG BX 65 Oled po cijeni od 10500 kn sa 5 godina garancije ili bih preporučio neku drugu opciju?
Napomenuo bih da bih se na tv-u gledao Netflix i igrao PS5.
Unaprijed hvala na odgovoru!
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.10.2021 20:11 (hiknik).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
hiknik kaže...
Pozdrav
Molim za pomoć...

Isplati li se i da li je pametno sada kupiti LG BX 65 Oled po cijeni od 10500 kn sa 5 godina garancije ili bih preporučio neku drugu opciju?
Napomenuo bih da bih se na tv-u gledao Netflix i igrao PS5.
Unaprijed hvala na odgovoru!

Koliko kost C1 ili B1 u 65inch?

 

EDIT

65inch C1 je skuplji 1000kn

55inch C1 je 7500kn

Cijene na nabava net

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.10.2021 20:20 (MEGATAMA).
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ekipa saljete mi jako puno privatnih poruka sa upitima vezanima uz tv temu i iako mi nije tesko odgovarat vam bilo bi mi draze da to rijesavamo u TV temi jer mozemo pomoc i drugim forumasima koji mozda imaju slicne ili iste upite 🥂🥂🥂🥂

Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

C1 je na Mall.hr 1000 kn skuplji ali mislim da preko njega ne ostvarujem dodatno jamstvo sa 2 na 5 godina u promociji od LG-a a to mi je jako bitno...(ispravite me ako griješim)

Sljedeća cijena koju sam našao sa jamstvom od 5 g.  je 12500 kn.

Vrijedi li prosječno zahtjevnom korisniku kojem će to biti prvi kontakt da Oled TV-om ta razlika od 2000 kn?Jer i ovih 10500 kn mi je vrh vrhova😁 

 

 

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
hiknik kaže...

C1 je na Mall.hr 1000 kn skuplji ali mislim da preko njega ne ostvarujem dodatno jamstvo sa 2 na 5 godina u promociji od LG-a a to mi je jako bitno...(ispravite me ako griješim)

Sljedeća cijena koju sam našao sa jamstvom od 5 g.  je 12500 kn.

Vrijedi li prosječno zahtjevnom korisniku kojem će to biti prvi kontakt da Oled TV-om ta razlika od 2000 kn?Jer i ovih 10500 kn mi je vrh vrhova😁 

 

 

Realno,trebao bi bit presretan i sa BX.

Ja uvjek zelim vise i sve ali ja sam poseban slucaj 🤣

EDIT

5 godina garancije ti je bitnije od ikakvih extra featursa tako da biraj po tom kriteriju obavezno.

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.10.2021 20:43 (MEGATAMA).
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
hiknik kaže...

C1 je na Mall.hr 1000 kn skuplji ali mislim da preko njega ne ostvarujem dodatno jamstvo sa 2 na 5 godina u promociji od LG-a a to mi je jako bitno...(ispravite me ako griješim)

Sljedeća cijena koju sam našao sa jamstvom od 5 g.  je 12500 kn.

Vrijedi li prosječno zahtjevnom korisniku kojem će to biti prvi kontakt da Oled TV-om ta razlika od 2000 kn?Jer i ovih 10500 kn mi je vrh vrhova😁 

 

 

 Uzmi samo C1, pogotovo ako je za PS5 namijena.

Uzeo sam nedavno 55" C1 i stvarno vrijedi novaca.

 

 Javim ti se na PM, sredit ćemo ti 65" C1 za 11000 kn, tako da nemaš šta razmišljati za 500 kn više :) 5 godina jamstvo isto vrijedi.

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.10.2021 20:44 (x360gamer).
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kako je krenulo do kraja godine svi aktivni u ovoj temi ce imat LG oled 🤣🤣🤣

Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Citam stalno ovu temu i volim bit u toku s tehnologijama, sad mi je zao kaj sam uzeo xf9005 kad vidim kolko kosta taj c1.

Dok bude vrijeme za kupovinu nove telke nadam se da bude ista ekipa tu u ovoj temi.

Nadam se za par godina vec, xf bu posluzil za spavacu sobu.

Uglavnom prava ekipa ste i voljni ste pomoc svima to je najbitnije.

Cheers! 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ma moja greska... Philips 78pus7505... Najgore boje koje Sam vidia dosad...

Nije uopce to bitno, imate li kakvu preporuku?

Sony Alpha A7III, 16-35mm 2.8 GM, 70-200mm 2.8 GM, 85mm 1.4, DJI Ronin S2
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice