Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.103.906
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
LG OLED55C11LB bi me izašao oko 7700kn.
Ima li šta bolje do 8000kn?

Dodatak: LG daje akciju 2+3 godine jamstva.
PSN: Muskarcina77
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.10.2021 12:47 (Virty).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Virty kaže...
LG OLED55C11LB bi me izašao oko 7700kn.
Ima li šta bolje do 8000kn?

Dodatak: LG daje akciju 2+3 godine jamstva.

C1 sa 5 godina garancije za 7700kn u Hr?....

Nemas sta razmisljat,ne postoji nista bolje u De a sigurno niti u Hr onda za tu lovu.

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tako je, i to u dućanu 🙂
A jebemu miša, jučer mi bio rođendan pa se onda danas počastim. Ako koga zanima još pod jamstvom Sony 55XF9005, možda se dogovorimo 🙂
PSN: Muskarcina77
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Virty kaže...
Tako je, i to u dućanu 🙂
A jebemu miša, jučer mi bio rođendan pa se onda danas počastim. Ako koga zanima još pod jamstvom Sony 55XF9005, možda se dogovorimo 🙂

Sretan rodjendan,koji je?

Ljepo ces se pocastit 🥂🥂🥂🥂

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hvala, tek 44 🙂
PS5 je također spreman za novi TV 🕹️🍻
PSN: Muskarcina77
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Virty kaže...
Hvala, tek 44 🙂
PS5 je također spreman za novi TV 🕹️🍻

Bome si future proof sa C1,tv podrzava sve do Dolby Vision gaming uz 120fps.

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
Virty kaže...
Hvala, tek 44 🙂
PS5 je također spreman za novi TV 🕹️🍻

Bome si future proof sa C1,tv podrzava sve do Dolby Vision gaming uz 120fps.

 Istina, neka me zaobiđe burn-in i na konju sam :)

PSN: Muskarcina77
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.10.2021 13:48 (Virty).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Virty kaže...
MEGATAMA kaže...
Virty kaže...
Hvala, tek 44 🙂
PS5 je također spreman za novi TV 🕹️🍻

Bome si future proof sa C1,tv podrzava sve do Dolby Vision gaming uz 120fps.

 Istina, neka me zaobiđe burn-in i na konju sam :)

 Gle uz 5 godina garancije burn in nije problem,ako se i desi dobit ces novi model tva.

Zato svima savjetujem...uz oled 5 godina garancije.

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima!Kupio Philips 65OLED706.Imao sam od žene "samo" uvijet da bude android i da ima ambilight jer smo imali prije novoga isto Philipsa 65 LED i moram reći da je razlika nebo i zemlja LED i OLED i to i na PS5 igrama ali i na Netflixu.Ja sam narihtao sliku onoliko koliko se kužim ali ima li neka preporuka tj nešto posebno za podesiti u postavkama slike za PS5 ili za netflix ili samu TV.Ne znam dali sam se dobro izrazio.Nekada davno dok sam imao Pioneer plasmu znam da je bilo nekakvih fora namještanja baš za movie pa za Game...

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Blackcastle kaže...

Pozdrav svima!Kupio Philips 65OLED706.Imao sam od žene "samo" uvijet da bude android i da ima ambilight jer smo imali prije novoga isto Philipsa 65 LED i moram reći da je razlika nebo i zemlja LED i OLED i to i na PS5 igrama ali i na Netflixu.Ja sam narihtao sliku onoliko koliko se kužim ali ima li neka preporuka tj nešto posebno za podesiti u postavkama slike za PS5 ili za netflix ili samu TV.Ne znam dali sam se dobro izrazio.Nekada davno dok sam imao Pioneer plasmu znam da je bilo nekakvih fora namještanja baš za movie pa za Game...

Za igre game mode a za filmove i serije ako ima film maker mode ako nema onda imas cinema,ISF night ili nesto slicno,za Dolby Vision cinema.

9 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

https://www.harveynorman.hr/ultra-hd-led-tv-sony-ke55xh9077saep

https://www.harveynorman.hr/ultra-hd-led-tv-sony-ke-55xh9096

 

Koliko shvaćam ovo su isti modeli samo jeftiniji ima srebrni okvir? Ne znam što im znači ovo saep toga nema na službenim stranicama.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više
Kupio bi one Elipso bonove s njuškala.
Ima netko iskustva? Koja je fora s tim?
Jer sve legitimno?
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo jos jedna recenzija Hisense Dual Cell tva.

Svakako obecavajuca tehnologija....

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...

Evo jos jedna recenzija Hisense Dual Cell tva.

Svakako obecavajuca tehnologija....

 

 Nista od toga u komercijalnoj uporabi, berem ne u EU.

Daleko bolje tehnologije su na vidiku, ovo su samo pokusaji da se ponudi nesto.

 

Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Blackcastle kaže...

Pozdrav svima!Kupio Philips 65OLED706.Imao sam od žene "samo" uvijet da bude android i da ima ambilight jer smo imali prije novoga isto Philipsa 65 LED i moram reći da je razlika nebo i zemlja LED i OLED i to i na PS5 igrama ali i na Netflixu.Ja sam narihtao sliku onoliko koliko se kužim ali ima li neka preporuka tj nešto posebno za podesiti u postavkama slike za PS5 ili za netflix ili samu TV.Ne znam dali sam se dobro izrazio.Nekada davno dok sam imao Pioneer plasmu znam da je bilo nekakvih fora namještanja baš za movie pa za Game...

 

Ovisi sto tebi vise pase. "Najtocniji" mod je onaj ISF ili Movie ili Cinema. Ako je HDR signal onda mozes odabrati "HDR xxx", takodjer za Dolby (iskljucivo ako imas netflix 4K) tada mozes odabrati "Dolby Vision Dark/ Dolby Vision Bright". 

Ako ti to nije po volji (mnogima nije, jer je slika po danu malo "dosadna") slobodno si ukljuci "AI" mod, meni je on super po danu. Po noci iskljucivo neki od "dark" modeova uzmem, jer previse bljesti.

 

Sto se tice igara, Philips nije najbolji po pitanju latencije, kako je megatama napisao, svakako ukljuci onaj "Game" ili "PC" mod, koji ce maknuti svo procesiranje i smanjiti vrijeme odziva. 

 

Ako ti je do finog podesavanja, imas svu silu opcija (Settings -> All Settings -> Picture), iskreno ja se s time nisam imao volje zaje*avati, meni je slika super i ovako.

 

 

Lp.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Blackcastle kaže...

Pozdrav svima!Kupio Philips 65OLED706.Imao sam od žene "samo" uvijet da bude android i da ima ambilight jer smo imali prije novoga isto Philipsa 65 LED i moram reći da je razlika nebo i zemlja LED i OLED i to i na PS5 igrama ali i na Netflixu.Ja sam narihtao sliku onoliko koliko se kužim ali ima li neka preporuka tj nešto posebno za podesiti u postavkama slike za PS5 ili za netflix ili samu TV.Ne znam dali sam se dobro izrazio.Nekada davno dok sam imao Pioneer plasmu znam da je bilo nekakvih fora namještanja baš za movie pa za Game...

 

Imam 65OLED705 i slika se zaista treba namjestiti, bar individualno meni nije pasala. Out of the box boje su prejake sa uključenim svim mogućim motionima i eco energy, itd.. pre tamna ili preobrađena slika.

Movie i ISF su mi pak bili pre blijedi ili pre topli.. Uspio naštimati negdje između kroz postavke.. 

 

Ne znam sada napamet, morao bih pogledati doma ali imaš par ključnih stvari za podesiti na svakom modu pa si biraš koji ti sa bojom odgovara. 

 

Ja sam si složio za HDR osobno mod slike, za SDR youtube/filmove i ostalo što nisu naši kanali ISF Day, DV bright za Dolby vision, za SDR obične naše kanale Natural i za sada prezadovoljan.

 

Slika na HDR sadržaju ima onaj punch sa bojama, a opet nije prenaglašena, SDR vuče više na realnije, a naši kanali su sasvim ok..

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hvala na komentarima , malo sam se poigrao i složio sliku za tri moda....u većini slučajeva gase opcije mpeg tj digitalnog zamućenja da proc to reagira, recimo za tv programe e sad uvijek mi bude smiješno čenu onda te opcije u postavkama kad ih svi gase .... al ok..

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hrpa ekipe ti gleda na vivid ili sa pojacanim brightnessom i bojama...meni je to NE ali svakom njegovo.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...

Hrpa ekipe ti gleda na vivid ili sa pojacanim brightnessom i bojama...meni je to NE ali svakom njegovo.

 

 Onda ju "zapržiš" bezveze , najteže je naći optimalnu sliku za sadržaj koji se gleda....po meni brightness mora biti na 0 i boje možda malo naglašene kako bi sama tehnika oleda došla do izražaja, ono što je meni važno to je kontrast koji mi je na dosta posto...

14 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više

Zašto kod nas toliko pada cijena televizorima?

Mislim da smo definitivno najjeftiniji u Europi.

Čudno mi je, zbog nestašice svega uoči korone, da baš mi imamo stalan pad cijena televizora?

LG C1 7500 kn.

 

Jeli ovo BB?

7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sinoc mi je stigao LG C1 (ekupi.hr) i moram reci da je ovo vrh. Dosad sam imao Sony 9005e.
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

https://www.ekupi.hr/hr/Elektronika/Televizori-i-oprema/Televizori/LG-OLED-TV-OLED55C11LB/p/EK000383429

 

Pa nisi valjda dao 13499kn kolika je navedena cijena za 55 inča ekran?

Sreća je put, a ne odredište.
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.10.2021 18:04 (goodie).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bila je rasprodaja plus 500kn bon.Cijena je bila 7599,00.

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

komentari na recenziju Oled A1 vs C1, kakvi su tamo popusti, a ne kod nas.

 

  

 
0 1 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

prepiska

 

Here in the netherlands the A1 has been discounted a lot very often. The 55” went for €649 while the 55c1 went for €1199

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.10.2021 23:38 (Braco2018).
4 godine
neaktivan
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više
x360gamer kaže...

Zašto kod nas toliko pada cijena televizorima?

Mislim da smo definitivno najjeftiniji u Europi.

Čudno mi je, zbog nestašice svega uoči korone, da baš mi imamo stalan pad cijena televizora?

LG C1 7500 kn.

 

Jeli ovo BB?

 Stalan pad televizora? 

Koliko vidim radi se o jednom televizoru određene marke dok recimo uz eventualno koji Philipsov model ostali televizori drže visoke cijene. 

A nitko ti ne garantira da ni ovaj spomenuti model nije neki izložbrni primjerak

14 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više
melcisedec kaže...
x360gamer kaže...

Zašto kod nas toliko pada cijena televizorima?

Mislim da smo definitivno najjeftiniji u Europi.

Čudno mi je, zbog nestašice svega uoči korone, da baš mi imamo stalan pad cijena televizora?

LG C1 7500 kn.

 

Jeli ovo BB?

 Stalan pad televizora? 

Koliko vidim radi se o jednom televizoru određene marke dok recimo uz eventualno koji Philipsov model ostali televizori drže visoke cijene. 

A nitko ti ne garantira da ni ovaj spomenuti model nije neki izložbrni primjerak

 Da, stalan pad.

I Sony vrhunski modeli su pali dosta xh90 serija.

7700 kn je novi u svijetu medija, 65".

 

C1 nije izložbeni, ima ih u više dućana 7500-8000 kn.

Ulazni segment do 3.5k kn isto nudi dobar izbor 55" TVa.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
VRR stigao na XH90
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više

daj preporuku dobrog 55" do 3500kn

11 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više
x360gamer kaže...

Zašto kod nas toliko pada cijena televizorima?

Mislim da smo definitivno najjeftiniji u Europi.

Čudno mi je, zbog nestašice svega uoči korone, da baš mi imamo stalan pad cijena televizora?

LG C1 7500 kn.

 

Jeli ovo BB?

 Ne znam kako je ovako jeftin ali oledi nikad nisu bili jeftiniji i to je jos u pitanju jedan od najboljih TVa na trzistu.

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice