Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.315
|
čitano: 14.090.249
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...

Pisemo o televizorima a ne monitorima za profi upotrebu.

Lol, pisemo o karakteristikama odredjenih tipova panela. Al nema smisla s tobom diskutirat jer nemas blage...

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ansha kaže...
MEGATAMA kaže...

Pisemo o televizorima a ne monitorima za profi upotrebu.

Lol, pisemo o karakteristikama odredjenih tipova panela. Al nema smisla s tobom diskutirat jer nemas blage...

Ovo je tema za televizore,pisemo o upotrebi raznih vrsta panela u televizorima i njihovim karakteristikama u upotrebi kao televizor a ne profi monitor.

 

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da jucer je bila ta akcija i uistinu je cijena bila izvrsna.

Philips oledi nisu nista losiji od ostalih top brandova.

14 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
ansha kaže...
MEGATAMA kaže...

Pisemo o televizorima a ne monitorima za profi upotrebu.

Lol, pisemo o karakteristikama odredjenih tipova panela. Al nema smisla s tobom diskutirat jer nemas blage...

Ovo je tema za televizore,pisemo o upotrebi raznih vrsta panela u televizorima i njihovim karakteristikama u upotrebi kao televizor a ne profi monitor.

 

Nije to usporedba vesh masine i tv-a, tipovi panela imaju iste karakteristike i kod TV-a i monitora. Al nemojmo vise pliz...

3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bNeo kaže...

Pa dobili su ga svi koji su naručivali radne materijale i opremu za školu... Možda i uz nešto drugo. Ja sam svoj potrošio. Ako dobijem slučajno opet možda proslijedim.

 

EDIT: Isteklo ipak izgleda ovo za Mastercard. :/

 Hvala na odgovoru. Nisam nikad nista uzimao sa e kupi, a i taj mastercard ima akciju svaki mj. jednom, meni zamjenili sa visom prosli mj. u zabi...

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...

Da jucer je bila ta akcija i uistinu je cijena bila izvrsna.

Philips oledi nisu nista losiji od ostalih top brandova.

 Ne bih se sa ovime nikako složio.Philips nikako ne može ići u isti rang sa LG,Sony,Panasonic.Prije sa Hisensom .

4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tascam kaže...
MEGATAMA kaže...

Da jucer je bila ta akcija i uistinu je cijena bila izvrsna.

Philips oledi nisu nista losiji od ostalih top brandova.

 Ne bih se sa ovime nikako složio.Philips nikako ne može ići u isti rang sa LG,Sony,Panasonic.Prije sa Hisensom .

 Upravo to. 

I ja sam ovo htio komentirati. 

Philips oledi bar ovi od niže serije 700 su usporedivi sa Hisensom a vjerujem da ih i oni šišaju. 

To treba izbjegavati u širokom luku. 

Sad treba viditi ovu novu seriju 800 a ona 900 koja je izuzetno skupa vjerujem da su serije vrlo dobre jer su i recenzije dobre. 

Ali kad je u pitanju Philips uvijek treba pričekati mišljenja korisnika iz prve ruke. 

Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
77elanra77 kaže...
bNeo kaže...

Pa dobili su ga svi koji su naručivali radne materijale i opremu za školu... Možda i uz nešto drugo. Ja sam svoj potrošio. Ako dobijem slučajno opet možda proslijedim.

 

EDIT: Isteklo ipak izgleda ovo za Mastercard. :/

 Hvala na odgovoru. Nisam nikad nista uzimao sa e kupi, a i taj mastercard ima akciju svaki mj. jednom, meni zamjenili sa visom prosli mj. u zabi...

 

Ja jesam nekoliko puta, što više ljudi uzme proizvod njegova cijena automatski raste. Razlika može biti i nekoliko stotina kuna, u 2 dana.

Treba pripaziti.

 

Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
melcisedec kaže...

 Upravo to. 

I ja sam ovo htio komentirati. 

Philips oledi bar ovi od niže serije 700 su usporedivi sa Hisensom a vjerujem da ih i oni šišaju. 

To treba izbjegavati u širokom luku. 

Sad treba viditi ovu novu seriju 800 a ona 900 koja je izuzetno skupa vjerujem da su serije vrlo dobre jer su i recenzije dobre. 

Ali kad je u pitanju Philips uvijek treba pričekati mišljenja korisnika iz prve ruke. 

 

Koja ti informacija treba? Imam Philips OLED 8xx verziju. Nikad niti jedan problem. Jedino što mi se ne sviđa jest daljinski upravljač jer je bezveze, onaj od Samsunga je mila majka prema ovom glomaznom čudovištu.

 

Serija 7xx se ne razlikuje nešto puno od 8xx verzije, nisam siguran u čemu su razlike ali okvirno sitnice, baš kao i kod Samsunga, prodavanje praktički istih uređaja s novim brojem za veću cijenu.

9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kako bi već bilo problema? Koliko ga imaš ? mjesec dana?

 

Što misliš zašto je Philips oledima toliko pala cijena? Vidio sam jučer u Elipsu model 805 snižen na nekih 5500 tkn.Vjerojatno se prodaju kao blesavi, pa su ih morali sniziti.

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.9.2021 15:41 (Tascam).
 
0 4 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ima li netko preporuku za televizor do ~4500kn 50", moglo bi i  55", gledam već danima ove QLED Samsungove, TCL-ove, LG Nanocell je kao nešto lošiji panel.. Hisense još nisam detaljno proučio, Sony, Panasonic i LG OLED-i su naravno preskupi.

Samsung QE50QT60 bi bio u tom rangu, TCL 50C725, što bih mogao još uobziriti?

P.S. ne namjeravam koristiti za gaming.

http://www.youtube.com/user/Bambytalica
Moj PC  
0 0 hvala 0
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
PaoloDP kaže...

Ima li netko preporuku za televizor do ~4500kn 50", moglo bi i  55", gledam već danima ove QLED Samsungove, TCL-ove, LG Nanocell je kao nešto lošiji panel.. Hisense još nisam detaljno proučio, Sony, Panasonic i LG OLED-i su naravno preskupi.

Samsung QE50QT60 bi bio u tom rangu, TCL 50C725, što bih mogao još uobziriti?

P.S. ne namjeravam koristiti za gaming.

 

Pa mislim ništa nije loše na Nanocell TVu osim što je IPS, ali ako ti to ne smeta onda možeš i njega gledati.

 

Ja bih osim Samsunga Q60 (imam ga, super je) pogledao i Hisense (nemoj otpisati nešto samo zato jer nije "premium brand"), stvarno su dobri TV-i prema vanjskim recenzijama. 

4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
melcisedec kaže...

 Upravo to. 

I ja sam ovo htio komentirati. 

Philips oledi bar ovi od niže serije 700 su usporedivi sa Hisensom a vjerujem da ih i oni šišaju. 

To treba izbjegavati u širokom luku. 

Sad treba viditi ovu novu seriju 800 a ona 900 koja je izuzetno skupa vjerujem da su serije vrlo dobre jer su i recenzije dobre. 

Ali kad je u pitanju Philips uvijek treba pričekati mišljenja korisnika iz prve ruke. 

 

Koja ti informacija treba? Imam Philips OLED 8xx verziju. Nikad niti jedan problem. Jedino što mi se ne sviđa jest daljinski upravljač jer je bezveze, onaj od Samsunga je mila majka prema ovom glomaznom čudovištu.

 

Serija 7xx se ne razlikuje nešto puno od 8xx verzije, nisam siguran u čemu su razlike ali okvirno sitnice, baš kao i kod Samsunga, prodavanje praktički istih uređaja s novim brojem za veću cijenu.

 Mislim da ti imaš Philips oled 805•

Da budem precizniji ja mislim na Philipsovu seriju 806•

Ta me zanima. 

Na youtube ima par recenzija. 

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Morao bih malo dublje proučiti Hisense, nisam baš na ti s njihovim line-upom modela. Mada sam ih gledao u elipsu, nekako su mi svi preblještavi, tj. brightness je prevelik. Ako imate koji model za preporučiti bio bih zahvalan, ali da bude QLED.

http://www.youtube.com/user/Bambytalica
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

Koja ti informacija treba? Imam Philips OLED 8xx verziju...

 otvori ga i slikaj nam iznutrice, ako imaš iti jedan kondenzator kvalitetniji od kineskih elite i sličnih sranja, smatraj se sretnim

isto tako i sa ostalim komponentama, to je nažalost cijena koju plaćaju kupci pilipsa ne znajući da ti televizori više nemaju veze s nekadašnjim nizozemskim philipsom

9 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ovaj Zoran koda se zove Garfield i dolazi iz slovenije, ili mi se samo čini?

 
4 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
picajzla0707 kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

Koja ti informacija treba? Imam Philips OLED 8xx verziju...

 otvori ga i slikaj nam iznutrice, ako imaš iti jedan kondenzator kvalitetniji od kineskih elite i sličnih sranja, smatraj se sretnim

isto tako i sa ostalim komponentama, to je nažalost cijena koju plaćaju kupci pilipsa ne znajući da ti televizori više nemaju veze s nekadašnjim nizozemskim philipsom

 Da, nažalost si u pravu. 

Philips više nije sjena one marke od prije i to se po mnogim lošim iskustvima kupaca može vidjeti. 

Naravno,  nisu svi imali loša iskustva da ne bi sad lupali bezveze. 

No,  osobno zaobilazim Philips a i kad me netko pita za njihov tv,  ne mogu mu reći da će uzeti pouzdan tv. 

No,  i Kinezi znatno napreduju u tv kao što su napredovali i u mobitelima. 

Nitko ne može garantirati da neće kroz par godina uzeti mnogo kupaca renomiranijim igračima u svijetu tv. 

Da mi stave Hisense i s druge strane Philips,  uzeo bi Hisense. 

Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
melcisedec kaže...

Da mi stave Hisense i s druge strane Philips,  uzeo bi Hisense

 

 

"ne vjerujem kineskim proizvodima pa ću zato uzeti Hisense" ... 

4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
melcisedec kaže...

Da mi stave Hisense i s druge strane Philips,  uzeo bi Hisense

 

 

"ne vjerujem kineskim proizvodima pa ću zato uzeti Hisense" ... 

 Da,  i šta je čudno?? 

Nije Hisense jedini Kinez u svijetu televizora. 

Između to dvoje biram jednoga. 

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Prva stavka je da sve te wrgb oled panele proizvodi LG display.

Drugo je da je to sve cista panel lutrija i da je lako moguce da netko dobije uniformiraniji panel u tom Philips oledu nego netko u LG G1.

Trece je da Philips ima vrlo dobar cip za procesiranje slike koje stavlja u svoje top modele.

I za kraj da navedem da imaju izvrstan anti burn in tech,vrlo visok peak brightness na svojim top oled modelima 800-900nits,dodali su i podrsku za gamere sa hdmi 2.1 i vecinom techa koji taj standard donosi,te ako se dobro sjecam podrzavaju vecinu HDR formata.

 

Sve sto sam naveo cini TV modele koji nikako nisu za odbacit prilikom izbora.

 

915nits na ovom njihovom modelu....

 

https://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1600849287

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.9.2021 23:10 (MEGATAMA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ma može Philips i pizzu praviti, ali neće taj u moj dom! :)

PSN: Muskarcina77
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Lijep pozdrav svima!

Evo nakon tjedan dana korištenja Samsung QE55Q60TAUXXH mogu teći da sam zadovoljan. Ponekad su mi likovi i slika na nekim serijama i programima onako zrnata i nije slika baš čista te mi je u postavkama Načina prikaza slike pod Standard malo bljedunjava boja ali ne razumijem se baš pa mislim da to zavisi kako je snimano i kada... E sad imam jedno pitanje. Kad uđem u Google i odem na stranicu Filmoviplex da pogledam koji film( kolega ima neki jeftiniji Samsung tv i gleda na toj stranici preko Tv-a filmove bez problema) mene izbaci i nemože pokrenuti niti jedan film. Dobio sam uz tv neki priključak (COMMON INTERFACE) te nemam pojma što je to i ako mi netko može onako laički objasniti. Hvala na pomoći!

 
0 0 hvala 0
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tomo001 kaže...

Lijep pozdrav svima!

Evo nakon tjedan dana korištenja Samsung QE55Q60TAUXXH mogu teći da sam zadovoljan. Ponekad su mi likovi i slika na nekim serijama i programima onako zrnata i nije slika baš čista te mi je u postavkama Načina prikaza slike pod Standard malo bljedunjava boja ali ne razumijem se baš pa mislim da to zavisi kako je snimano i kada... E sad imam jedno pitanje. Kad uđem u Google i odem na stranicu Filmoviplex da pogledam koji film( kolega ima neki jeftiniji Samsung tv i gleda na toj stranici preko Tv-a filmove bez problema) mene izbaci i nemože pokrenuti niti jedan film. Dobio sam uz tv neki priključak (COMMON INTERFACE) te nemam pojma što je to i ako mi netko može onako laički objasniti. Hvala na pomoći!

 

Nemre to tako. Pretpostavljam da ti plex media server i plex klijent ne znači puno pa bih ti kao alternativu preporučio jeftini Android TV box, preko njega bi vjerojatno mogao otići na tu stranicu i gledati filmove.

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hvala na odgovoru ali sinoć sam bio kod kolege koji ima isto Samsung smart tv i on pokreće filmove bez problema. Nema android box već samo spojen na kućni wifi. 

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tomo001 kaže...

Hvala na odgovoru ali sinoć sam bio kod kolege koji ima isto Samsung smart tv i on pokreće filmove bez problema. Nema android box već samo spojen na kućni wifi. 

 1. napiši i točno njegov model, možda je u tome stvar

2. daj napiši detalje, mogu ja probati i na svom modelu iz 2019. A i zanima me što je to :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ima li tko Philips OLED705? I ako može neki kratki review slike, zvuka i brzine sučelja?

 

cijena je zaista primamljiva :)

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
DarK.xy kaže...

Ima li tko Philips OLED705? I ako može neki kratki review slike, zvuka i brzine sučelja?

 

cijena je zaista primamljiva :)

 imam ja 754 od prošle godine i godinu dana dobro radi. Ako našto na mom tv-u nije najbolje to je os. Ovaj 705 ima android, pa bi utoliko trebo biti bolji.

 

Ova cijena u elipsu od 5 i pol k je za izložbeni model, to ne bih preporučio. Koliko vidim na nabavi, ti 705 se kreću od 1k eura na više, za 55 inča.

Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gogogogic kaže...
DarK.xy kaže...

Ima li tko Philips OLED705? I ako može neki kratki review slike, zvuka i brzine sučelja?

 

cijena je zaista primamljiva :)

 imam ja 754 od prošle godine i godinu dana dobro radi. Ako našto na mom tv-u nije najbolje to je os. Ovaj 705 ima android, pa bi utoliko trebo biti bolji.

 

Ova cijena u elipsu od 5 i pol k je za izložbeni model, to ne bih preporučio. Koliko vidim na nabavi, ti 705 se kreću od 1k eura na više, za 55 inča.

 

"izložbeni model" OLED? Ne, niti da je besplatno. Ružna praksa koja bi se trebala zabraniti... u osnovi plaćaš polupokvareni proizvod.

 

10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kakav je Lg G1 u odnosu na  cx model, dali je imao ko priliku vidit jedan pokraj drugog?  Imam lg cx i zadovoljan sam s njime, u pocetku mi je djelovao pretamno u odnosu na sony xf9005 al tek s vremenom se vidi koliko je slika u biti bolja od lcd kad nema one svjetline koja bljesti preko cijelog ekrana, cak mogu reci da je upscaling boji nego na sonyu.

کτγℓع
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.9.2021 15:41 (Duje2).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Duje2 kaže...

Kakav je Lg G1 u odnosu na  cx model, dali je imao ko priliku vidit jedan pokraj drugog?  Imam lg cx i zadovoljan sam s njime, u pocetku mi je djelovao pretamno u odnosu na sony xf9005 al tek s vremenom se vidi koliko je slika u biti bolja od lcd kad nema one svjetline koja bljesti preko cijelog ekrana.

Ja sam imao priliku usporedit G1 i C1 jedan pored drugoga sa istim demo materijalom.

G1 je djelovao nesto svijetlije ali vrlo vidljiva razlika su bile primjetno zivlje/realnije boje na G1.

Obadva tva su imala jednake postavke slike.

C1 i GX djele klasicni panel dok je na G1 ovaj novi EVO.

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice