Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.103.750
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tascam kaže...
MEGATAMA kaže...

Sony je tradicionalno imao peak oko 500nits na svojim prijasnjim oledima,ove godine su napravili velik skok zahvaljujuci modifikaciji panela.

 

https://www.avforums.com/reviews/sony-a90j-bravia-xr-65a90j-oled-tv-review.18907

 U peak brightnessu su skočili  sa 500 na 750 nitsa 

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/9bf624d1

 

Sony tradicionalno preskup za ono što nudi.

Na oledu je 250+ nits jako puno pogotovo ako ides na 450-500 na 750nits.

 

Da jos jednom napomenem da je QN90A IPS panel a ne VA za one koje zanima taj model.

Svakako se isplati ic sa nadoplatom iznad Q95T jer ima oko 120 zona dok  QN95A ima oko 800 zona ako ne i vise.

Naravno ako ciljate na najbolju mogucu sliku koju jedan LCD danas moze prikazat..

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
parizer kaže...
Mali322 kaže...
@parizer

Teško da ćeš više uopće naći taj 65Q95T a po toj cijeni još i teže...tako da ti ostaje samo QN90A po većoj cijeni ili čekaj da još padnu cijene...i preporučio bi ti da malo proguglaš po forumuma i da se upoznaš sa svim manama koje televizori imaju jer ih imaju i to dosta! 😎

Googlam i vidim mane - svaki ima nešto... 

Zato i pitam ovdje jer sam ja tek nedavno počeo googlati i upoznavati trenutnu gamu TV uređaja, a ekipa ovdje je vec pogledala xy toga

 

Ovo za 95T imas pravo

Trenutno najviše naginjem prema QN90A

Ako se odlucis za QN90A obavezno trazi od trgovine da ti potvrde dali je panel VA ili IPS.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
parizer kaže...
Mali322 kaže...
@parizer

Teško da ćeš više uopće naći taj 65Q95T a po toj cijeni još i teže...tako da ti ostaje samo QN90A po većoj cijeni ili čekaj da još padnu cijene...i preporučio bi ti da malo proguglaš po forumuma i da se upoznaš sa svim manama koje televizori imaju jer ih imaju i to dosta! 😎

Googlam i vidim mane - svaki ima nešto... 

Zato i pitam ovdje jer sam ja tek nedavno počeo googlati i upoznavati trenutnu gamu TV uređaja, a ekipa ovdje je vec pogledala xy toga

 

Ovo za 95T imas pravo

Trenutno najviše naginjem prema QN90A

Ako se odlucis za QN90A obavezno trazi od trgovine da ti potvrde dali je panel VA ili IPS.

Koliko sam skužio bolje je VA od IPS u ovom slučaju (samsung tv)?

Na monitorima je inace bolji IPS od VA

Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
parizer kaže...
MEGATAMA kaže...
parizer kaže...
Mali322 kaže...
@parizer

Teško da ćeš više uopće naći taj 65Q95T a po toj cijeni još i teže...tako da ti ostaje samo QN90A po većoj cijeni ili čekaj da još padnu cijene...i preporučio bi ti da malo proguglaš po forumuma i da se upoznaš sa svim manama koje televizori imaju jer ih imaju i to dosta! 😎

Googlam i vidim mane - svaki ima nešto... 

Zato i pitam ovdje jer sam ja tek nedavno počeo googlati i upoznavati trenutnu gamu TV uređaja, a ekipa ovdje je vec pogledala xy toga

 

Ovo za 95T imas pravo

Trenutno najviše naginjem prema QN90A

Ako se odlucis za QN90A obavezno trazi od trgovine da ti potvrde dali je panel VA ili IPS.

Koliko sam skužio bolje je VA od IPS u ovom slučaju (samsung tv)?

Na monitorima je inace bolji IPS od VA

 

IPS samo ako ti je bitan kut gledanja, za sve drugo VA panel bolji. Ali dosta često na veće modele stave IPS (a manje VA), razlog, nemam pojma...

 

 

Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
BigD_Cro kaže...

Momci, nemojte zaboraviti da je bitno i za što će se TV koristiti. Za usputno gledanje programa dok se pije kava i drkari po mobitelu, te za pogledati Hawai 5-0 na Fox-u se fakat ne isplati kupovati TV od 10-20 k Kn. Ja TV većinom gledam upravo ovako. A kad hoću na miru pogledati neki dobar film, odem u podrum, kresnem projektor i zvučnike i gledam 100 inča dijagonalu. E, to mi već donekle dočarava kino doživljaj, makar mi projektor radi downsample na Full HD. I j a sam s tim zadovoljan. A ako netko koristi 65" OLED za usputno gledanje, od volje mu bilo. Meni ni iz džepa, ni u džep.

 

To sam si i ja mislio, uzeo bih si xgimi projektor, skup je jbt. al dao bih te novce, 100 incha dijagonala, ma nema tog premium TVa koji mogu dati cinema experience kao velika dijagonala.

 

HORIZON Pro - XGIMI 4K Projector – XGIMI Official Store US

 

 

ovaj tu je short throw, a i donekle portabilan, automatski keystone correction, također i pronalazi rubove pa smanjuje sliku po potrebi, 2200 lumena, čak su mu i zvučnici solidni, ma jeben je ...

 

 

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

delete

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.9.2021 14:45 (Tascam).
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
Tascam kaže...
MEGATAMA kaže...

Sony je tradicionalno imao peak oko 500nits na svojim prijasnjim oledima,ove godine su napravili velik skok zahvaljujuci modifikaciji panela.

 

https://www.avforums.com/reviews/sony-a90j-bravia-xr-65a90j-oled-tv-review.18907

 U peak brightnessu su skočili  sa 500 na 750 nitsa 

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/9bf624d1

 

Sony tradicionalno preskup za ono što nudi.

Na oledu je 250+ nits jako puno pogotovo ako ides na 450-500 na 750nits.

 

Da jos jednom napomenem da je QN90A IPS panel a ne VA za one koje zanima taj model.

Svakako se isplati ic sa nadoplatom iznad Q95T jer ima oko 120 zona dok  QN95A ima oko 800 zona ako ne i vise.

Naravno ako ciljate na najbolju mogucu sliku koju jedan LCD danas moze prikazat..

 

I onda u recenziji napišu pod The good :

  • Superb HDR brightness from XR OLED Contrast Pro tech

 

 

Kao da ima minimum 1000 nitsa 

 

Preskupo mazanje očiju.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tascam kaže...

delete

Kada je ustanovljen HDR konzorcij...prije ovih nebuloza sa HDR naljepnicama na svakom smecu minimalni zehtijevi su bili 1000nits za LCD modele 500nits za OLED modele tako da ovaj Sony ide dobrano iznad min 500nits za olede.

I uvjek gledaj real world peak a ne teoretski jer na dosta modela stave teoretski 1500nits a real world mjerenje...600nits.

 

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima, treba mi jedan manji tv za sobu i to zbog namještaja, upravo od 32".

Ništa specijalno, po mogućnosti što jeftinije, a da opet nije teški šrot od kvalitete slike. Što uzeti? Vidim da je i u Kauflanda početkom tjedna neki Vox za 1k kn. 

Ništa ne ostavljam nezavrš
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Žao mi te je, ali ovdje nećeš nači dobru preporuku. Tu na ovoj temi se samo hvale i preporučuje visoka klasa tv-a. Meni muka dođe od komentara, svi imamo plaće cca 20.000kn i svi smo dobro situirani vozimo po par komada auta, tako da nam fali samo još jedan vrhunski teve u kući....čitaj vili ili stanu ...čitaj penthousu.

4 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Mene se napalo na jednom drugom forumu jer korstim Samsung televizije do 3,5 - 4,5 tisuće kuna.....doma ih imam 4 ( trebaju mi ) i 2 u kući u G.kotaru....

valjda bi trebao dići kredit za kupiti TV......ili raditi cijeli mjesec za jednu TV.......

 

 
5 0 hvala 0
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dv14 kaže...

Pozdrav svima, treba mi jedan manji tv za sobu i to zbog namještaja, upravo od 32".

Ništa specijalno, po mogućnosti što jeftinije, a da opet nije teški šrot od kvalitete slike. Što uzeti? Vidim da je i u Kauflanda početkom tjedna neki Vox za 1k kn. 

 

 

Evo drugar, kao stvoreno za tebe:

 

Xiaomi Mi TV 4A 32 televizor, 32" (82 cm), LED (nabava.net)

 

 

A imaš i ovaj:

 

Philips 32PHS5505 televizor, 32" (82 cm), LED (nabava.net)

 

 

Oboja proizvođača nisu ŽNJ marka, i Philips i Xiaomi su kvalitetni, iako je za ~1000kn teško pronaći nešto što odgovara, ja bih stvarno se maknuo od tih "noname" uređaja, jer to nije ništa drugo nego generički kineski TV ali s drugom etiketom.

Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bodija kaže...

Žao mi te je, ali ovdje nećeš nači dobru preporuku. Tu na ovoj temi se samo hvale i preporučuje visoka klasa tv-a. Meni muka dođe od komentara, svi imamo plaće cca 20.000kn i svi smo dobro situirani vozimo po par komada auta, tako da nam fali samo još jedan vrhunski teve u kući....čitaj vili ili stanu ...čitaj penthousu.

 

Pa na to se i sveo ovaj ogromni topic, iako je naslov "koji televizor kupiti - vodič za odabir" mogao bi se komotno preimenovati u "svi ste vi luzeri jer nemate tv od 20,000kn koji ma svakakve điđemiđe koje niti sam ne razumijem niti mogu prepoznati ali znam da su super"

 

Postoje budget, mid-range i premium TV-i i svi su namijeneni određenim korisnicima. Neki ljudi nikako da shvate. 

14 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
dv14 kaže...

Pozdrav svima, treba mi jedan manji tv za sobu i to zbog namještaja, upravo od 32".

Ništa specijalno, po mogućnosti što jeftinije, a da opet nije teški šrot od kvalitete slike. Što uzeti? Vidim da je i u Kauflanda početkom tjedna neki Vox za 1k kn. 

 

 

Evo drugar, kao stvoreno za tebe:

 

Xiaomi Mi TV 4A 32 televizor, 32" (82 cm), LED (nabava.net)

 

 

A imaš i ovaj:

 

Philips 32PHS5505 televizor, 32" (82 cm), LED (nabava.net)

 

 

Oboja proizvođača nisu ŽNJ marka, i Philips i Xiaomi su kvalitetni, iako je za ~1000kn teško pronaći nešto što odgovara, ja bih stvarno se maknuo od tih "noname" uređaja, jer to nije ništa drugo nego generički kineski TV ali s drugom etiketom.

 ....ma nevalja ti to ništa ako nije samsung Q95T,Sony KDXH9505/XRX93J, Lg OLEDBX3 i sl. 

 

ponuda

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.9.2021 23:40 (bodija).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav.

Uz sve nedostatke i probleme OLED-a dali se vise isplati uzeti LG oled bx3 (ili cx3) ili Sony x93j?
Velicina 65"
Gledanje youtube,netflix,hbo go, max tv, filmovi sa usb-a...
90% vremena se tv gleda po mraku

Dodatno pitanje: Dali se isplati dati 11000 tj. 12000 kn za takav OLED?
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.9.2021 23:56 (Hose Marinho 46).
 
0 0 hvala 0
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Za po noći OLED definitivno. Po danu ipak je nešto bolji QLED.
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hose Marinho 46 kaže...
Pozdrav.

Uz sve nedostatke i probleme OLED-a dali se vise isplati uzeti LG oled bx3 (ili cx3) ili Sony x93j?
Velicina 65"
Gledanje youtube,netflix,hbo go, max tv, filmovi sa usb-a...
90% vremena se tv gleda po mraku

Dodatno pitanje: Dali se isplati dati 11000 tj. 12000 kn za takav OLED?

 O kojim nedostacima i problemima oleda misliš?

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ja sam jedan od onih koji se ne kuze u tehnikalije a opet bi htio sto bolju sliku.
Mislio sam o burn in-u i o onoj prici da jeftiniji oled-i nemogu prikazati dobro sadrzaj ako imaju pre malo nekakvih niti.

E sad opet kazem ne kuzim se nego laprdam gluposti koje ni sam ne kuzim sta tocnk znace ali eto procitam da nesto je dobro a nesto nije.
A kad vec dajem preko 10000 kn dali onda ici na entry level oled ili na neki bolji led?
Nekako se vrtim oko lg-a i sony-a. Htio bi izbjeci samsung i tizen mada vjerujem da su Q80 i Q90 super telkaci u tom cjenovnom rangu
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Za tv od 3k ode se u Pevex i odabere bilo koji tv,

Za tv od 5 k isto tako, Pevex, Elipso, Sancta Domenica, prodavači mogu dati neke sugestije. Svaki taj tv ima neku manu ali i svaki taj tv bude dobar kada se pusti HD sadržaj.

 

Ne može netko dati preporuku kad imate 200 xy modela tv-a. U tom rangu gledate veličinu, trajanje garanciju, vrstu smart sustava i oblik daljinskog, izabere se par modela u trgovini pa usporedi.  I svaki od njih je dobar. 

 

 

Druga stvar je kad se traži najbolji tv, tu se može razglabati o kvaliteti slike, 500 ili 1000 nits i svemu drugome i to se svede na svega desetak modela i onda je lako vidjeti koji je bolji. 

 
1 0 hvala 0
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hose Marinho 46 kaže...
Ja sam jedan od onih koji se ne kuze u tehnikalije a opet bi htio sto bolju sliku.
Mislio sam o burn in-u i o onoj prici da jeftiniji oled-i nemogu prikazati dobro sadrzaj ako imaju pre malo nekakvih niti.

E sad opet kazem ne kuzim se nego laprdam gluposti koje ni sam ne kuzim sta tocnk znace ali eto procitam da nesto je dobro a nesto nije.
A kad vec dajem preko 10000 kn dali onda ici na entry level oled ili na neki bolji led?
Nekako se vrtim oko lg-a i sony-a. Htio bi izbjeci samsung i tizen mada vjerujem da su Q80 i Q90 super telkaci u tom cjenovnom rangu

 

Ma burn-in za prosječnog gledatelja nije moguć na OLEDu, to se događa kod doista "brutalnog" gledanja TVa ili igranja određenih igara cca 6-7 sati u komadu. Većini nas TV služi da se pogleda 1-2 filma, malo TV, youtube i tak, dakle povremeno gledanje. U tim situacijama burn-in nije moguć. Da je tako lako ga "dobiti" onda bi OLED tehnologija bila teški ku*ac, ali nije, jako je popularna i super je.

 

Nits na OLED panelima u principu jesu niži (također i zbog izbjegavanja burn-ina) ali kad se TV gleda navečer onda se to uopće ne primjeti. Ne da se ne primjeti nego se zbog neugodnosti gledanja svjetlog ekrana osvjetljenje smanji na 150 nitsa maximalno. Ja si maksimalno smanjim osvjetljenje po noći pa mi je i dalje prejako, baš smeta u nekim scenama. Što se tiče dnevnog gledanja, ovisno o količini dnevnog svjetla, recimo više = bolje. Zato je QLED definitivno za dnevno gledanje, a OLED za noćno. Posebice jer se navečer vidi da je na (Q)LED panelima crna=vrlo tamno siva, dok na OLEDu crna=crna.

 

Što se tiče HDR signala, i OLED i QLED će super prikazati HDR, premium QLED će imati nešto više nitsa kod peak brightnessa (onih 0.01% scena na filmu, refleksija svjetlosti na čaši, sunce, štogod), no za ostatak filma mislim da razlika i nije primjetna.

 

Osobna preporuka, ako većinom gledaš po noći onda OLED, ako je po danu onda QLED. Osim toga gledaj si da li ti je bitan HDMI 2.1, operativni sustav, da li bi htio imati samo jedan kabel (Samsungov one connect box), da li je bitan kut gledanja, ...

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hvala na pojasnjenju.
Realno, ne treba mi hdmi 2.1, pretezno se gleda tv navecer a s obzirom da se gleda na garnituri u obliku slova U, tv se onda gleda iz blagog kuta s lijeve ili desne strane.
Opet kazem...htio bi izbjeci Samsung i tizen mada svi naginju njemu koliko vidim :-)
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.9.2021 10:16 (Hose Marinho 46).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
Hose Marinho 46 kaže...
Ja sam jedan od onih koji se ne kuze u tehnikalije a opet bi htio sto bolju sliku.
Mislio sam o burn in-u i o onoj prici da jeftiniji oled-i nemogu prikazati dobro sadrzaj ako imaju pre malo nekakvih niti.

E sad opet kazem ne kuzim se nego laprdam gluposti koje ni sam ne kuzim sta tocnk znace ali eto procitam da nesto je dobro a nesto nije.
A kad vec dajem preko 10000 kn dali onda ici na entry level oled ili na neki bolji led?
Nekako se vrtim oko lg-a i sony-a. Htio bi izbjeci samsung i tizen mada vjerujem da su Q80 i Q90 super telkaci u tom cjenovnom rangu

 

Ma burn-in za prosječnog gledatelja nije moguć na OLEDu, to se događa kod doista "brutalnog" gledanja TVa ili igranja određenih igara cca 6-7 sati u komadu. Većini nas TV služi da se pogleda 1-2 filma, malo TV, youtube i tak, dakle povremeno gledanje. U tim situacijama burn-in nije moguć. Da je tako lako ga "dobiti" onda bi OLED tehnologija bila teški ku*ac, ali nije, jako je popularna i super je.

 

Nits na OLED panelima u principu jesu niži (također i zbog izbjegavanja burn-ina) ali kad se TV gleda navečer onda se to uopće ne primjeti. Ne da se ne primjeti nego se zbog neugodnosti gledanja svjetlog ekrana osvjetljenje smanji na 150 nitsa maximalno. Ja si maksimalno smanjim osvjetljenje po noći pa mi je i dalje prejako, baš smeta u nekim scenama. Što se tiče dnevnog gledanja, ovisno o količini dnevnog svjetla, recimo više = bolje. Zato je QLED definitivno za dnevno gledanje, a OLED za noćno. Posebice jer se navečer vidi da je na (Q)LED panelima crna=vrlo tamno siva, dok na OLEDu crna=crna.

 

Što se tiče HDR signala, i OLED i QLED će super prikazati HDR, premium QLED će imati nešto više nitsa kod peak brightnessa (onih 0.01% scena na filmu, refleksija svjetlosti na čaši, sunce, štogod), no za ostatak filma mislim da razlika i nije primjetna.

 

Osobna preporuka, ako većinom gledaš po noći onda OLED, ako je po danu onda QLED. Osim toga gledaj si da li ti je bitan HDMI 2.1, operativni sustav, da li bi htio imati samo jedan kabel (Samsungov one connect box), da li je bitan kut gledanja, ...

 

 

Ako ne znas nemoj ljudima davat krive informacije,burn in na oledu nije isto sto i burn in na plazmama.

Na oledima se radi o ubrzanom trosenju piksela na podrucju gdje je neki element na ekranu konstantan naprimjer logo tv programa.

Ne moras uopce imat nesto na ekranu satima posto se ovaj efekat stacka tojest nadodaje sto znaci...20min+20min+20min je 60 minuta prisutnosti tog elementa na panelu u tom danu.

Ja sam prosao lose sa LG B6 i B7 ali kako se cini od serije 2018 naprimjer c8 itd situacija se drasticno promjenila po broju korisnika koji su imali probleme sa panelom.

LG je definitivno promjenio dosta toga sa panelima jer kada sam testirao B6 i B7 na 5,10,15% itd gray oba panela su imala vidljiv vertical banding prilikom 5 i 10% testova ali na ovom G1 nema niti jedne crtice,panel je perfektno uniformiran.

 

Za sada sam izuzetno zadovoljan sa G1 ali vidjet cemo kako se EVO panel nosi sa burn in.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Strelok kaže...

A ovi 75" za 5500 kn, to su poludefektni paneli koji nejdu na reciklažu nego se uredno prodaju.

 

 

 

 

 

 

Ovdje se ne bi složio. LG 7100 75 incha je jako dobar tv za tu lovu sa solidnom slikom za jedan IPS panel. Zanimljivo je da 75 inch verzija nema nedostatke te najslabije serije u manjim veličinama. Recimo, softverski nije onemogućena kalibracija hdr-a, što u biti čini jedinu razliku kroz par serija iznad. Uzevši u obzir veličinu panela, čini se da je ovo puno bolji odabir od većine modela iz nižeg i srednjeg segmenta. Tek modeli iz premium segmena (iako su manji) opravdavaju razlikom u kvaliteti slike.

2 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hose Marinho 46 kaže...
Pozdrav.

Uz sve nedostatke i probleme OLED-a dali se vise isplati uzeti LG oled bx3 (ili cx3) ili Sony x93j?
Velicina 65"
Gledanje youtube,netflix,hbo go, max tv, filmovi sa usb-a...
90% vremena se tv gleda po mraku

Dodatno pitanje: Dali se isplati dati 11000 tj. 12000 kn za takav OLED?

 Ovo je i moja dvojba. Isplati li se dati 1000 kn vise za OLED.

Zna li tko kada bi mogle biti akcije za 5 godina garancije LG ili Sony? 

 

Lijep pozdrav 

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo ga,napokon Dual Cell u trgovinama.

LCD sa 2.1 milijun dimming zona,Hisense ce gadno nagazit doslovno sve ostale LCD proizvodjace sa ovom tehnologijom.

Dok ostali tek stizu do brojki od otprilike 2000 zona sa mini ledom Hisense nije odustao od ovog techa,sjecam se da je Toshiba razvijala istu tehnologiju ali gdje je zapelo kod njih ne znam.

Ovo je velika konkurencija i OLEDima.

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nije mi bila namera davati krive informacije. Nisam znao da je burn in drugaciji od plazminog.
I opet se sve svodi na pitanje dali za nekog nezahtjevnog korisnika koji svejedno zeli malo bolji tv isplativije uzeti entry level lg oleda (konkretno bx3) ili bi trebao biti zadovoljan sa x93j na dijagonali 65"
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Cisto jedan info za one koji kupuju tv!
Od danas do nedjelje Pevex trgovine slave rodjendan pa imaju 15% na sve redovne cijene. Znaci odnosi se i na tv-e
A ekupi ima popuste,ali ako platite zaba visa,maestro ili mastercard karticom jos dodatnih 10%. Primjera radi... Samsung Q60T u diagonali 65" se moze kupiti za 5850 kn.
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.9.2021 13:51 (Hose Marinho 46).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nezahtjean korisnik neće dati 1500 Eura i više za Tv......

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Gledam tv 2 sata u danu i to navecer prije spavanja kad imam vremena. Nekad ga ne gledam i po 3 dana. Ali za to malo vremena sto ga gledam zelim da mi slika bude dobra i da imam vecu dijagonalu. Vjerujem da bi bio zadovoljan i sa tv-om i od 5000 kn jer bi sigurno bio bolji od ovog mog starog 6,7 godina. Ali imam 10000 kn sa strane iskljucivo za novi tv i s tim novcima zelim izvuci najbolje od njega (u smislu kvalitete slike). Dosao sam na forum potraziti strucno misljenje/preporuku sto kupiti za te novce i dobivam ga. I hvala svima na pomoci.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ovrata kaže...
Hose Marinho 46 kaže...
Pozdrav.

Uz sve nedostatke i probleme OLED-a dali se vise isplati uzeti LG oled bx3 (ili cx3) ili Sony x93j?
Velicina 65"
Gledanje youtube,netflix,hbo go, max tv, filmovi sa usb-a...
90% vremena se tv gleda po mraku

Dodatno pitanje: Dali se isplati dati 11000 tj. 12000 kn za takav OLED?

 Ovo je i moja dvojba. Isplati li se dati 1000 kn vise za OLED.

Zna li tko kada bi mogle biti akcije za 5 godina garancije LG ili Sony? 

 

Lijep pozdrav 

 Isplati se. Oleda već ima za 7-8k kuna, čak i cx od 55 inča. Za te pare kupiti bilo što drugo osim oleda je po mom mišljenju suludo.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice