Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.330
|
čitano: 14.127.888
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
gogogogic kaže...
 

Ako ste prije oleda imali neki vulgaris tv, razlika u kvaliteti slike je više nego očita. Ako ste imali neki skupi sony, koji vjerojatno isto ok prikazuje hdr, onda razlika vjerojatno  nije toliko drastična.

 

Naravno najbitnije je kakve sadržaje gledate na tv-u. ako gledate program htv-a ili igrate ps4 igre, svaki tv skuplji od 3k kuna je potpuni overkill. Nije kod oleda samo crna je crnja, crnu crnjom može dobro prikazati i svaki malo bolji samsung.

 

 

 

 

Onih 1 posto sadržaja se isplati gledati na OLEDu. Da li to opravdava cijenu i određene rizike kod OLED panela, ostaje na osobi da sama procjeni. Eventualno, ako imaš jaaako čudaan raspored sjedenja pa sliku moraš gledati maltene iz kuta od cca 150 stupnjeva, onda je OLED super jer mu je kvaliteta slike praktički identična nego kad sjediš doslovce ispred.

 

Gledao sam Alien Worlds i Love Death Robots serije na Netflixu u Dolby Visionu na OLED TVu, to je doista priznajem spektakularno i poslastica za oči. Da je puno više takvih sadržaja koji stvarno iskorištavaju puni potencijal HDRa i neograničenog kontrasta rekao bih da je OLED no brainer za kupnju. Ovako, ne znam baš... za igre nemam pojma, uopće ne igram igre. Probao sam XBOX 1 X "Forzu Horizon" i "Star Wars Fallen Order" u HDRu igrati, da dobro je, ali nisam pao s nogu. Možda XBSX i PS5 dođu s daleko više turbo HDR sadržaja, nemam pojma, nisam više u tom svijetu.

 

 

 

 

Upravo je ovo kljucno...kakav sadrzaj gledate.

Ako gledate tv program,igrate u 1080p itd onda je sasvim ok i stara plazma,necu rec jeftin LCD jer je to sve dno dna i smece po prikazu slike.

Itekako ima kvalitetnih LCDa ali oni kostaju po 2000eu pa i vise kao naprimjer Q90R koji sam uzeo 2019 a sadasnji top end LCD QN95A mislim da kosta oko 2400eu za 55inch.

Poanta je da vrhunske slike nema za malo love bio to LCD ili OLED.

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...

Ako se dobro sjecam problem na Sonyu,Panasonicu i hrpi ostalih je sto svi koriste Mediatec cip za hdmi 2.1 koji je podosta primitivan funkcijama pa Sony i ostali moraju kemijat sto i kako da podrze od 2.1 featursa iako im je propusnost hdmia 40-48gbps ovisno o modelu.

Sa druge strane LG i Samsung imaju svoje in house cipove za to pa zato i nude toliko naprednih funkcija.

 

Sto se tice hdmi 2.1 prolusnosti to je zakljuceno da je 48gbps potrebno za 8K pa su stoga na 4K televizorima ogranicili na 40.

Ja sam na Q90R imao 4k 120fps HDR VRR 10bit u isto vrijeme a hdmi je 2.0 ali modificiran od strane Samsunga na 22gbps a inace je 18gbps....sve ovo pisem iz sjecanja pa sam mozda i nesto krivo napisao...ne da mi se googlat.

 

U svakom slucaju ekipa na nekim Sony modelima ceka sad i preko godinu dana na obecani VRR update pa sada recenzenti upozoravaju da se TV kupuje na osnovu funkcija koje ima a ne koje su obecane da ce naknadno doc.

 Dobro si napisao. Sony na svojim TV-ima zasad ne isporučuje VRR nego ga obećava u budućem softverskom update-u. Obećanje se odnosi na XH90 i X90J modele i još neke druge (bolje) panele. Vjerujem da čekaju da aktiviraju na PS5 VRR pa će i na svojim TV-ima paralelno.

 

Točna je i konstatacija da XH90 model ne može ispravno prikazati 4K@120Hz zbog preslabog hardvera. Problem se manifestira zamuljanom slikom (najlakše vidljivo na tekstu). Došao je softverski update koji je adresirao taj problem ali samo djelomično. Taj issue nikada neće biti ispeglan do kraja jer softver ne može biti zamjena za anemičan hardver.

 

Kome je bitno 120Hz neka gleda Sony X90J seriju ili TV od nekog drugog proizvođača. 

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gogogogic kaže...

I nije mi jasno ovo kenjanje po phillipsu tu po forumu. Phillips je firma koja postoji skoro 150 godina, dok su kinezi i koreanci pred 40-ak godina živjeli na drveću i jeli banane(glede stupnja razvoja), proizvode sve od igle do slona i sad odjednom phillips ne zna kao složit tuđi panel u tv uređaj. Ja sam u životu kupio tri phillipsa, prvi pred više od 20 godina i dan danas svi rade. Dok sa druge strane sam kupio jedan sony, koji je od prvog dana imao feller na panelu, pa zbog toga ne mislim da je sony sranje niti to pišem po forumima. 

Taj Philips uopće ne proizvodi televizore. Sva prava na Philips televizore su predana firmi TP Vision koja je osnovana 2012. a koja je u 100% vlasništvu ovih kako si napisao što su na drveću jeli banane (glede stupnja razvoja). Sav razvoj televizora i cjelokupna proizvodnja je tako premještena u Shenzhen odakle potjeću i sve komponente osim OLED panela koje proizvodi ova druga polovica ljudi sa drveća. Finalno sklapanje televizora se radi manjih EU uvoznih carina radi u zemljama istočne Europe.

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.8.2021 12:45 (Leon4rdo).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Leon4rdo kaže...
gogogogic kaže...

I nije mi jasno ovo kenjanje po phillipsu tu po forumu. Phillips je firma koja postoji skoro 150 godina, dok su kinezi i koreanci pred 40-ak godina živjeli na drveću i jeli banane(glede stupnja razvoja), proizvode sve od igle do slona i sad odjednom phillips ne zna kao složit tuđi panel u tv uređaj. Ja sam u životu kupio tri phillipsa, prvi pred više od 20 godina i dan danas svi rade. Dok sa druge strane sam kupio jedan sony, koji je od prvog dana imao feller na panelu, pa zbog toga ne mislim da je sony sranje niti to pišem po forumima. 

Taj Philips uopće ne proizvodi televizore. Sva prava na Philips televizore su predana firmi TP Vision koja je osnovana 2012. a koja je u 100% vlasništvu ovih kako si napisao što su na drveću jeli njih 8 godina.

banane (glede stupnja razvoja). Sav razvoj televizora i cjelokupna proizvodnja je tako premještena u Shenzhen odakle potjeću i sve komponente osim OLED panela koje proizvodi ova druga polovica ljudi sa drveća. Finalno sklapanje televizora se radi manjih EU uvoznih carina radi u zemljama istočne Europe.

 Upravo to. 

Philips je nekad u televizorima bio gigant a sad je golo govno. 

Pa i u komentaru stoji da je kupljeni Philips prije 20 g i da šljaka bez greške,  da ti Philipsi su bili marka za ove u zadnjih 8 godina. 

Ukratko, Philips je nakon eto 150 godina odlučio usnuti zimski san i prepustiti se tradiciji imena a dotle su ovi sa grane što su jeli banane odlučili zasukati rukave i počeli raditi. 

Medvjed Philips se probudio i shvatio da losose love veći i snažniji medvjedi a onda je odlučio medo Philips upaliti lampice(ambilight) ali malo lososa je impresionirano tom njegovom epilepsijom. 

9 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Leon4rdo kaže...
gogogogic kaže...

I nije mi jasno ovo kenjanje po phillipsu tu po forumu. Phillips je firma koja postoji skoro 150 godina, dok su kinezi i koreanci pred 40-ak godina živjeli na drveću i jeli banane(glede stupnja razvoja), proizvode sve od igle do slona i sad odjednom phillips ne zna kao složit tuđi panel u tv uređaj. Ja sam u životu kupio tri phillipsa, prvi pred više od 20 godina i dan danas svi rade. Dok sa druge strane sam kupio jedan sony, koji je od prvog dana imao feller na panelu, pa zbog toga ne mislim da je sony sranje niti to pišem po forumima. 

Taj Philips uopće ne proizvodi televizore. Sva prava na Philips televizore su predana firmi TP Vision koja je osnovana 2012. a koja je u 100% vlasništvu ovih kako si napisao što su na drveću jeli banane (glede stupnja razvoja). Sav razvoj televizora i cjelokupna proizvodnja je tako premještena u Shenzhen odakle potjeću i sve komponente osim OLED panela koje proizvodi ova druga polovica ljudi sa drveća. Finalno sklapanje televizora se radi manjih EU uvoznih carina radi u zemljama istočne Europe.

 I onda jedan super trouper Sony kupuje oled panele koje proizvode ljudi sa drveća 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
gogogogic kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
Jonja kaže...

Ne kuzim cemu tolika trka za OLEDima. Okej bi bilo da su cijene blizu, medjutim kad se pogleda da se XH90 mogao kupiti za 8000-9000kn dok C11 dodje minimalno 12000kn onda nema se o cemu pricati s obzirom da su LED paneli na korak do OLEDa po kvaliteti, a ne treba se bojati eventualnog burn ina. Naravno tko zeli dati 12000kn za OLED to je sasvim korektan izbXH90 je puno bolji izbor (33% jeftiniji).

Da ne bi ispalo da govorim iz guzice, pogledajte ovaj video: 

 

ne znam, OLED je hype, ljudi misle da je razlika dan i noć, da će doživjeti ne znam kakvu razliku u kvaliteti, da će si reći "vauuu ne mogu više zamisliti gledati običan TV nakon OLEDa". A kad kupe, eh, crna je crna, kontrast je veći, ok, ima neke razlike ali, meh ...

 

Ako se gleda po danu, onda je crna = crna i na običnom LED zaslonu. Ako se gleda po noći, očekivano je smanjiti osvjetljenje jer inače doista bole oči (pa se stavi mod na "night" ili slično, NITSi se smanje na cca 150-200) jer neugodno je gledati blještavi sadržaj (kao da piljiš u treperavu noćnu lampu), pa je i po noći crna puno više crna nego siva.

 

Ne znam, nisam ništa posebice bolje doživio nakon što sam si uzeo OLED.

 Taj video je tendenciozan, jer na njemu očito sonyev tv ima bolju sliku od oleda, što sumnjam da je slučaj. Lako je staviti neki loš format slike na svaki tv i onda filozofirati o kvaliteti.

 

Ako ste prije oleda imali neki vulgaris tv, razlika u kvaliteti slike je više nego očita. Ako ste imali neki skupi sony, koji vjerojatno isto ok prikazuje hdr, onda razlika vjerojatno  nije toliko drastična.

 

Naravno najbitnije je kakve sadržaje gledate na tv-u. ako gledate program htv-a ili igrate ps4 igre, svaki tv skuplji od 3k kuna je potpuni overkill. Nije kod oleda samo crna je crnja, crnu crnjom može dobro prikazati i svaki malo bolji samsung.

 

I nije mi jasno ovo kenjanje po phillipsu tu po forumu. Phillips je firma koja postoji skoro 150 godina, dok su kinezi i koreanci pred 40-ak godina živjeli na drveću i jeli banane(glede stupnja razvoja), proizvode sve od igle do slona i sad odjednom phillips ne zna kao složit tuđi panel u tv uređaj. Ja sam u životu kupio tri phillipsa, prvi pred više od 20 godina i dan danas svi rade. Dok sa druge strane sam kupio jedan sony, koji je od prvog dana imao feller na panelu, pa zbog toga ne mislim da je sony sranje niti to pišem po forumima.

 

Vjerujem da lg-jevi oledi, najnoviji i najskuplji modeli imaju bolju sliku od drugih oleda. Ipak, phillipsovi oledi(ko moj) imaju par prednosti u odnosu na lg-jeve.

1.ambilight(jer je sadržaje najbolje gledati u mračnoj prostoriji)

2.podržava sve hdr formate( lg ne podržava jedan od dva glavna hdr formata, jer su u križarskom ratu sa samsungom, pa ljudi tu po forumu pišu da prime, na kojem je 99% novih sadržaja u hdr10+, ima lošu sliku)

Ovo za hdr10+ ne znam na sto mislis jer sam ja do prije mjesec dana koristio Q90R i Prime i nema bas nesto ponude u tom formatu cak niti na Primeu,vecina je HD bez ikakvog HDRa kao i na Netflixu.

Sa druge strane nema skoro pa nista niti Dolby Visiona na Primeu ali zato ima na Netflixu iako niti blizu koliko bi trebalo bit dok je doslovno 90% sadrzaja na Disney + u Dolby Vision i Dolby Atmos a kako citam tako je i na Apple TV ali njega jos nisam uzeo.

Za sad sam pretplacen na Netflix,Prime i Disney+ i mogu rec da daleko najbolju kvalitetu slike ima Disney+ pogotovo u blockbusterima od Marvela i Pixara dok za sada nisam pogledao nista od Star Wars ponude tipa Mandalorian.

Sve se vise suska da bi Samsung mogao podrzat Dolby Vision dolaskom svojih OLEDa iduce godine....

 Filmovi jesu većina hd, kao i tuđi sadržaji koje preuzimaju. Mislim na njihove original sadržaje, na tim servisima gledam pretežito serije, jer smatram da su serije danas kvalitetnije od filmova. Nove amazonove serije su uglavnom hdr 10+. Jednu jedinu sam našao na primeu da je dv, jack ryan(inače dosta loša serija).

 

Ono što sam primijetio kod hdr 10+, u odnosu na dv, je da ima jači hdr glow. Znači svijetli i sjajni objekti se još jače sjaje. Dok bi rekao da dv generalno ima prirodniju sliku. Sada, vrlo je diskutabilno što je bolje.

 

Pogledaj recimo seriju goliath drugu sezonu, kada su prelakirali onog njegovog crvenog mustanga, kako to izgleda na suncu, pa reci da slika na primeu i hdr 10+ ne valjaju.

 

 

 

 

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gogogogic kaže...
MEGATAMA kaže...
gogogogic kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
Jonja kaže...

Ne kuzim cemu tolika trka za OLEDima. Okej bi bilo da su cijene blizu, medjutim kad se pogleda da se XH90 mogao kupiti za 8000-9000kn dok C11 dodje minimalno 12000kn onda nema se o cemu pricati s obzirom da su LED paneli na korak do OLEDa po kvaliteti, a ne treba se bojati eventualnog burn ina. Naravno tko zeli dati 12000kn za OLED to je sasvim korektan izbXH90 je puno bolji izbor (33% jeftiniji).

Da ne bi ispalo da govorim iz guzice, pogledajte ovaj video: 

 

ne znam, OLED je hype, ljudi misle da je razlika dan i noć, da će doživjeti ne znam kakvu razliku u kvaliteti, da će si reći "vauuu ne mogu više zamisliti gledati običan TV nakon OLEDa". A kad kupe, eh, crna je crna, kontrast je veći, ok, ima neke razlike ali, meh ...

 

Ako se gleda po danu, onda je crna = crna i na običnom LED zaslonu. Ako se gleda po noći, očekivano je smanjiti osvjetljenje jer inače doista bole oči (pa se stavi mod na "night" ili slično, NITSi se smanje na cca 150-200) jer neugodno je gledati blještavi sadržaj (kao da piljiš u treperavu noćnu lampu), pa je i po noći crna puno više crna nego siva.

 

Ne znam, nisam ništa posebice bolje doživio nakon što sam si uzeo OLED.

 Taj video je tendenciozan, jer na njemu očito sonyev tv ima bolju sliku od oleda, što sumnjam da je slučaj. Lako je staviti neki loš format slike na svaki tv i onda filozofirati o kvaliteti.

 

Ako ste prije oleda imali neki vulgaris tv, razlika u kvaliteti slike je više nego očita. Ako ste imali neki skupi sony, koji vjerojatno isto ok prikazuje hdr, onda razlika vjerojatno  nije toliko drastična.

 

Naravno najbitnije je kakve sadržaje gledate na tv-u. ako gledate program htv-a ili igrate ps4 igre, svaki tv skuplji od 3k kuna je potpuni overkill. Nije kod oleda samo crna je crnja, crnu crnjom može dobro prikazati i svaki malo bolji samsung.

 

I nije mi jasno ovo kenjanje po phillipsu tu po forumu. Phillips je firma koja postoji skoro 150 godina, dok su kinezi i koreanci pred 40-ak godina živjeli na drveću i jeli banane(glede stupnja razvoja), proizvode sve od igle do slona i sad odjednom phillips ne zna kao složit tuđi panel u tv uređaj. Ja sam u životu kupio tri phillipsa, prvi pred više od 20 godina i dan danas svi rade. Dok sa druge strane sam kupio jedan sony, koji je od prvog dana imao feller na panelu, pa zbog toga ne mislim da je sony sranje niti to pišem po forumima.

 

Vjerujem da lg-jevi oledi, najnoviji i najskuplji modeli imaju bolju sliku od drugih oleda. Ipak, phillipsovi oledi(ko moj) imaju par prednosti u odnosu na lg-jeve.

1.ambilight(jer je sadržaje najbolje gledati u mračnoj prostoriji)

2.podržava sve hdr formate( lg ne podržava jedan od dva glavna hdr formata, jer su u križarskom ratu sa samsungom, pa ljudi tu po forumu pišu da prime, na kojem je 99% novih sadržaja u hdr10+, ima lošu sliku)

Ovo za hdr10+ ne znam na sto mislis jer sam ja do prije mjesec dana koristio Q90R i Prime i nema bas nesto ponude u tom formatu cak niti na Primeu,vecina je HD bez ikakvog HDRa kao i na Netflixu.

Sa druge strane nema skoro pa nista niti Dolby Visiona na Primeu ali zato ima na Netflixu iako niti blizu koliko bi trebalo bit dok je doslovno 90% sadrzaja na Disney + u Dolby Vision i Dolby Atmos a kako citam tako je i na Apple TV ali njega jos nisam uzeo.

Za sad sam pretplacen na Netflix,Prime i Disney+ i mogu rec da daleko najbolju kvalitetu slike ima Disney+ pogotovo u blockbusterima od Marvela i Pixara dok za sada nisam pogledao nista od Star Wars ponude tipa Mandalorian.

Sve se vise suska da bi Samsung mogao podrzat Dolby Vision dolaskom svojih OLEDa iduce godine....

 Filmovi jesu većina hd, kao i tuđi sadržaji koje preuzimaju. Mislim na njihove original sadržaje, na tim servisima gledam pretežito serije, jer smatram da su serije danas kvalitetnije od filmova. Nove amazonove serije su uglavnom hdr 10+. Jednu jedinu sam našao na primeu da je dv, jack ryan(inače dosta loša serija).

 

Ono što sam primijetio kod hdr 10+, u odnosu na dv, je da ima jači hdr glow. Znači svijetli i sjajni objekti se još jače sjaje. Dok bi rekao da dv generalno ima prirodniju sliku. Sada, vrlo je diskutabilno što je bolje.

 

Pogledaj recimo seriju goliath drugu sezonu, kada su prelakirali onog njegovog crvenog mustanga, kako to izgleda na suncu, pa reci da slika na primeu i hdr 10+ ne valjaju.

 

 

 

 

Kvaliteta prikaza pojedine serije nema veze sa globalnom situacijom uz hdr10,hdr10+ ili Dolby Vision.

U svakojem formatu ima fantasticno masteriranog sadrzaja ali isto tako i onoga koji izgleda realno lose.

Ista stvar i sa igrama u HDR10,neke izgledaju nevjerovatno(vecinom Sonyeve) dok su neke cak i unistene te izgledaju bolje u SDR.

Inace ovo je otprilike prikaz zastupljenosti raznih HDR standarda 

https://www.flatpanelshd.com/focus.php?subaction=showfull&id=1606977052

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sa moba pišem, pa se ispričavam što nisu linkovi napravljeni kako bi Vas odmah odveli na stranicu.

Društvo ako može pomoć, trenutno se najviše dvoumim između 2 Samsunga, dolje navedeni. TV do 7000kn (ovi su na nekim popustima u Harvey Normanu). Pa me zanima, koji biste preporučili? Jer sam za ovaj QLED svašta čuo, najviše to kako je to "entry level" QLED tv, i prošlogodišnji model, pa i neki koji su nasli rec da je to cisti šrot od TVa. Prvi link je ovogodišnji model. Dok je zadnji link Sony tek toliko ubačen da zadovolji normu (da nije Samsung). Uzimajući u obzir i to da bi trebao biti kvalitetan i za PS5. Unaprijed hvala.

 

https:///tv-led-samsung-ue65au8072uxxh-proizvod-15124/

 

https:///hr/Elektronika/Televizori-i-oprema/Televizori/SAMSUNG-QLED-TV-QE65Q60TAUXXH,-QLED,-SMART/p/EK000308855

 

https:///audio__video/televizori/SONY-KE65XH8096BAEP/

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.8.2021 17:35 (TheAnswer023).
 
0 0 hvala 0
10 godina
suspendiran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
TheAnswer023 kaže...

Sa moba pišem, pa se ispričavam što nisu linkovi napravljeni kako bi Vas odmah odveli na stranicu.

Društvo ako može pomoć, trenutno se najviše dvoumim između 2 Samsunga, dolje navedeni. TV do 7000kn (ovi su na nekim popustima u Harvey Normanu). Pa me zanima, koji biste preporučili? Jer sam za ovaj QLED svašta čuo, najviše to kako je to "entry level" QLED tv, i prošlogodišnji model, pa i neki koji su nasli rec da je to cisti šrot od TVa. Prvi link je ovogodišnji model. Dok je zadnji link Sony tek toliko ubačen da zadovolji normu (da nije Samsung). Uzimajući u obzir i to da bi trebao biti kvalitetan i za PS5. Unaprijed hvala.

 

https:///tv-led-samsung-ue65au8072uxxh-proizvod-15124/

 

https:///hr/Elektronika/Televizori-i-oprema/Televizori/SAMSUNG-QLED-TV-QE65Q60TAUXXH,-QLED,-SMART/p/EK000308855

 

https:///audio__video/televizori/SONY-KE65XH8096BAEP/

 

 

Ako biraš između AU8000 i Q60 to je no brainer, uzmi Q60 jer je u principu rang iznad (dosta jači HDR i black levels).

 

Ipak, ako ti je PS5 dosta bitan onda nisam siguran da će ijedan od ova dva u potpunosti zadovoljiti tvoju potrebu, naime ne podržavaju HDMI 2.1 niti VRR. Ako ti je to jako bitno, onda traži dalje. Ali samo kvalitete gledajući, Q60. 

 

 

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Cjela proslogodisnja QLED ponuda je teski downgrade naspram 2019 serije,spustili su top model sa 450 zona na 120 zona ili tako nesto a Q60T uopce niti nije fald model nego obicni edge lit.

Samsung cesto mulja kao naprimjer to da je ovogodisnji QN90A IPS a ne VA kako su im to do sad bili top modeli i naravno da to nisu niti spomenuli na reklamnom materijalu,barem ne na pocetku prodaje.

 

Takodjer minus kod Samsunga je da HGIG uopce ne radi na njima jer forsiraju auto tone mapping tako da HGIG ne radi.

Morat ce promjenit tu svoju politiku u narednim godinama ako zele bit konkurentni za gaming a vjerovatno zele jer su full fokusirani na gaming featurse i to je velik plus za Samsung.

 

Ako imate do nekih 7-8 tisuca kuna gledajte kvalitetnije 55inch modele jer je gubitak kvalitete slike drastican od kvalitetnog fald modela do standardnog edge lit i nikakva veca dijagonala ekrana to nece promjenit.

Losa slika je losa na 49 i 75inch.

Moj PC  
4 0 hvala 2
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...

Cjela proslogodisnja QLED ponuda je teski downgrade naspram 2019 serije,spustili su top model sa 450 zona na 120 zona ili tako nesto a Q60T uopce niti nije fald model nego obicni edge lit.

Samsung cesto mulja kao naprimjer to da je ovogodisnji QN90A IPS a ne VA kako su im to do sad bili top modeli i naravno da to nisu niti spomenuli na reklamnom materijalu,barem ne na pocetku prodaje.

 

Takodjer minus kod Samsunga je da HGIG uopce ne radi na njima jer forsiraju auto tone mapping tako da HGIG ne radi.

Morat ce promjenit tu svoju politiku u narednim godinama ako zele bit konkurentni za gaming a vjerovatno zele jer su full fokusirani na gaming featurse i to je velik plus za Samsung.

 

Ako imate do nekih 7-8 tisuca kuna gledajte kvalitetnije 55inch modele jer je gubitak kvalitete slike drastican od kvalitetnog fald modela do standardnog edge lit i nikakva veca dijagonala ekrana to nece promjenit.

Losa slika je losa na 49 i 75inch.

Pises, kao i obicno, pizdarije, al necu te previse oprat jer ti se krhak ego temelji na posjedovanju par jeftinih komada konzjumer elektronike...

Iako, lijepo je kad si skroman pa ti sva zivotna sreca stane u par hiljada evra...

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ansha kaže...
MEGATAMA kaže...

Cjela proslogodisnja QLED ponuda je teski downgrade naspram 2019 serije,spustili su top model sa 450 zona na 120 zona ili tako nesto a Q60T uopce niti nije fald model nego obicni edge lit.

Samsung cesto mulja kao naprimjer to da je ovogodisnji QN90A IPS a ne VA kako su im to do sad bili top modeli i naravno da to nisu niti spomenuli na reklamnom materijalu,barem ne na pocetku prodaje.

 

Takodjer minus kod Samsunga je da HGIG uopce ne radi na njima jer forsiraju auto tone mapping tako da HGIG ne radi.

Morat ce promjenit tu svoju politiku u narednim godinama ako zele bit konkurentni za gaming a vjerovatno zele jer su full fokusirani na gaming featurse i to je velik plus za Samsung.

 

Ako imate do nekih 7-8 tisuca kuna gledajte kvalitetnije 55inch modele jer je gubitak kvalitete slike drastican od kvalitetnog fald modela do standardnog edge lit i nikakva veca dijagonala ekrana to nece promjenit.

Losa slika je losa na 49 i 75inch.

Pises, kao i obicno, pizdarije, al necu te previse oprat jer ti se krhak ego temelji na posjedovanju par jeftinih komada konzjumer elektronike...

Iako, lijepo je kad si skroman pa ti sva zivotna sreca stane u par hiljada evra...

Vidim da me pratis kroz teme sto je moram ti rec tuzno jer ja skoro pa nikad ne odgovorim na nesto sto mi napises...toliko si mi bitan u zivotu.Da ne skaces ne bih ni znao da si na forumu iskreno...

Poslozi si situaciju u zivotu,rijesi probleme koji ti izazivaju frustraciju pa se vrati na forum pa ces mozda bit dovoljno korektan da ponekad i udjem u neku konstruktivnu raspravu sa tobom 🥂🥂🥂

 

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Napokon posteni LG LCDovi.

Mini led ce napokon podic kvalitetu prikaza na LCDu ako je sudit po prvoj generaciji od LGa i Samsunga.

 

https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/qned90

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
ansha kaže...
MEGATAMA kaže...

Cjela proslogodisnja QLED ponuda je teski downgrade naspram 2019 serije,spustili su top model sa 450 zona na 120 zona ili tako nesto a Q60T uopce niti nije fald model nego obicni edge lit.

Samsung cesto mulja kao naprimjer to da je ovogodisnji QN90A IPS a ne VA kako su im to do sad bili top modeli i naravno da to nisu niti spomenuli na reklamnom materijalu,barem ne na pocetku prodaje.

 

Takodjer minus kod Samsunga je da HGIG uopce ne radi na njima jer forsiraju auto tone mapping tako da HGIG ne radi.

Morat ce promjenit tu svoju politiku u narednim godinama ako zele bit konkurentni za gaming a vjerovatno zele jer su full fokusirani na gaming featurse i to je velik plus za Samsung.

 

Ako imate do nekih 7-8 tisuca kuna gledajte kvalitetnije 55inch modele jer je gubitak kvalitete slike drastican od kvalitetnog fald modela do standardnog edge lit i nikakva veca dijagonala ekrana to nece promjenit.

Losa slika je losa na 49 i 75inch.

Pises, kao i obicno, pizdarije, al necu te previse oprat jer ti se krhak ego temelji na posjedovanju par jeftinih komada konzjumer elektronike...

Iako, lijepo je kad si skroman pa ti sva zivotna sreca stane u par hiljada evra...

Vidim da me pratis kroz teme sto je moram ti rec tuzno jer ja skoro pa nikad ne odgovorim na nesto sto mi napises...toliko si mi bitan u zivotu.Da ne skaces ne bih ni znao da si na forumu iskreno...

Poslozi si situaciju u zivotu,rijesi probleme koji ti izazivaju frustraciju pa se vrati na forum pa ces mozda bit dovoljno korektan da ponekad i udjem u neku konstruktivnu raspravu sa tobom 🥂🥂🥂

 

Baustela ti je dobro udrila u glavu kad te peru paranoje kao da ja tebe pratim. Ne pratim te nego si na zalost prisutan...

10 godina
suspendiran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ne znam da li je bilo već, ali čini se da je ovaj Hisenseov U7G puni pogodak. Android, 1000 nits peak brightness, ultra niski input lag i 2 HDMI 2.1 priključka. Ima svojih mana ali... 

 

 

 

 

 

 

Hisense U7G Review (55U7G, 65U7G, 75U7G) - RTINGS.com

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.8.2021 8:02 (ZovemseZoranidolazimizRijeke).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Super je tv, još da ga ima ovdje kupiti.

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Ne znam da li je bilo već, ali čini se da je ovaj Hisenseov U7G puni pogodak. Android, 1000 nits peak brightness, ultra niski input lag i 2 HDMI 2.1 priključka. Ima svojih mana ali... 

 

 

 

 

 

 

Hisense U7G Review (55U7G, 65U7G, 75U7G) - RTINGS.com

Sta vrijedi kad ga nema na nasem trzistu...

10 godina
suspendiran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mmafan kaže...

Super je tv, još da ga ima ovdje kupiti.

 

kod nas ima U7QF i U8QF, a to su modeli 2020. godine. Imaju 700 odnosno 1000 nitsa peak brighness, nešto malo veći input lag, nemaju HDMI 2.1 te dolaze s proprietary OS-om umjesto Androida.

 

Po meni osobno, i dalje super TV-i, a vjerojatno će kroz koji mjesec se i novi "G" modeli pojaviti, posebice kad vidim ovu rasprodaju na Elipsu:

 

HISENSE 55U8QF (elipso.hr)

 

 

Iskreno TV s takvim specifikacijama za 5,000kn je jako dobra prilika!

 

 

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Na papiru super tv zvuči. Vidio sam ga i uživo, i slika je izgledala sjajno( prikazivali su 4k video), ali čitao sam da im je motion slabiji. Da crna boja zna zezati u brzim scenama, neki komentiraju nekakvo narančasto probijanje u kutu itd. Možda ga netko s ovog foruma ima, pa može bolje reći dojmove 

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.8.2021 12:34 (mmafan).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Poz,da li je tko upoznat sa modelom Hisense 55A7GQ, trenutno je na akciji u elipsu.

 

HlSENSE-55A7GQ

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gmarky81 kaže...

Poz,da li je tko upoznat sa modelom Hisense 55A7GQ, trenutno je na akciji u elipsu.

 

HlSENSE-55A7GQ

Ovisi za sta ces ga koristit,recimo u HDRu postize tek oko 250nits pa ako ti je hdr bitan onda ovaj tv nije za tebe.

Sto se tice ostaloga za tu cijenu na popustu skroz je ok.

5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

To ti je slabija verzija prošlogodišnjeg U7. Isto quantum dot, ali samo edge lit.

 
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/tv-65-lg-oled-oled65a1.html

 

Mislim da trenutno najjeftinija ponuda za oled tv, a da nije izložbeni. 10400 kn 

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.8.2021 17:24 (mmafan).
 
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mmafan kaže...

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/tv-65-lg-oled-oled65a1.html

 

Mislim da trenutno najjeftinija ponuda za oled tv, a da nije izložbeni. 10400 kn 

To je 60hz panel,zato je jeftiniji.

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo ako nekoga zanima taj A1 oled.

Ima 60hz panel

A7 umjesto A9 procesor

Real hdr peak je oko 450 nits po rtings mjerenju nasuprot 750nits na C1 a na oledu je to ogromna ogromna razlika.

Nema hdmi 2.1 ulaze

Nema VRR

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da, dosta slabija verzija. Čak i preskupa za to što nudi. 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bas pogledao cijenu za 55 inch verziju u Saturnu....1200eu a ja sam tamo platio G1 1400eu jer na G1 se dobije cashback a na A1 ne.....

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

https://bazzar.hr/p/AXMEQV9-samsung-qled-tv-qe65q70aatxxh-smart

 

7600 kn Samsung Q7A 65 inča s Diners karticom. Najbolja cijena za novu seriju A. U Elipsu i Santi 8500 isti tv. A tv ima dobre recenzije:

 

https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/q70-q70a-qled

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ta nova samsungova serija je flop, sony je bolji osim ako ti ne trebaju visoki kutovi gledanja.

 

EDIT: Krivo sam vidio koji je TV u pitanju, ali u svakom slucaju se isplati ustedit 1000kn i uzey Sony xh90 jer je bolji omjer cijene i kvalitete.

LoL acc THCJoshi
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.8.2021 12:12 (Jonja).
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav na Samsung-Q 60r kada pretražim kanale sve mi ih strpa 150 kanala uključujući i ove zaključane.

Kako da izbrišem najednostavnije zaključane?

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice