Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.102.624
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
4mal kaže...

Woork in progres sto se tice sobe 😃

 

LG OLED evo 55 G1 

 

 

 Super izgleda. 

Je li zahtjevna ta montaža na zid? 

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
melcisedec kaže...
4mal kaže...

Woork in progres sto se tice sobe 😃

 

LG OLED evo 55 G1 

 

 

 Super izgleda. 

Je li zahtjevna ta montaža na zid? 

Nije full je jednostavno jer je odlican wall mount koji se dobije u paketu.

Jedino je malo zeznuto postavit panel u to "leziste" jer je dosta tezak da to radi jedna osoba,meni je pomogao buraz.

Treba izbusit 8 rupa u zidu ako se dobro sjecam....

 

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
4mal kaže...

Woork in progres sto se tice sobe 😃

 

LG OLED evo 55 G1 

 

 

 Zgleda mi malo previsoko tv postavljen, a možda se i varam.kolka je udaljenost od poda i sa koje udaljenosti se gleda?

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.8.2021 23:28 (Peckinpah).
4 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo ne znam iz kojeg razloga ne daje mi opciju slanja odgovora na privatne poruke pa ako je RedHill prati da mu dam svoje mišljenje. 

Ovako, osoba koja vam je rekla da je Hisense dobar izbor u nižem rangu ima apsolutno pravo.
Mišljenja sam da ono što je Xiaomi u svijetu mobitela da će Hisense postati u televizorima u nekoj budućnosti posebno u srednjem cijenovnom segmentu. 
Nisam sklon njihovim high end televizorima ali u skoroj budućnosti će i tu biti dobri i cijenovno povoljni. 
Fali im da porade u par sitnica. Cijene im padaju rapidno. Osobno vjerujem Hisensu ali manje vjerujem našim trgovcima koji i sa Sony-Panasonic, LG- om znaju kemijat
Meni osobno OS na televizoru nije prioritet ali svakako pohvaljujem Web OS od Lg( malo su ga uprskali sad u 2021) a i Samsungov Tizen je jako dobar.
Android na tv je napredovao ali to još nije to. Imam lg Oled i na web os imam recimo HBO Go već instaliran na drugim OS to neće biti kompatibilno.
Ali moje mišljenje je premda imam web OS imao sam i android box a sad Amazon  4K firestick stick i to je sve što mi treba.
Instaliram što mi treba i sve ide fluidno a košta 300kn i bolje od android boxa čak.
Tako da moja sljedeća kuplja najvjerojatnije će biti neki Panasonic koji ima OS živi užas ali sa Firestickom mi i ne treba ništa naročito ali slika, procesor, zvuk na najvišem nivou. Samo izbjegavam Philips u širokom luku.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Peckinpah kaže...
4mal kaže...

Woork in progres sto se tice sobe 😃

 

LG OLED evo 55 G1 

 

 

 Zgleda mi malo previsoko tv postavljen, a možda se i varam.kolka je udaljenost od poda i sa koje udaljenosti se gleda?

To sam ga i ja pitao,kaze da nije previsoko.

Ja sam svoj postavio 77cm od poda do donjeg ruba tva,taman mi je kad se zavalim u fotelju za gaming,igram sa otprilike metar i pol od tva.

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.8.2021 23:45 (MEGATAMA).
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Peckinpah 

 

90cm od  poda  do donje stranice, gledam sa  1.80m  

btw ispod ide komoda visina 45cm i sa strane visoki zvucnici nova soba

 

Sad gledam 55 incha sa skoro 3m na toj komodi  u staroj sobi

 

dakle  u novoj mi sve izgleda vece jer je blize pa i kompaknije...

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.8.2021 0:12 (4mal).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
Peckinpah kaže...
4mal kaže...

Woork in progres sto se tice sobe 😃

 

LG OLED evo 55 G1 

 

 

 Zgleda mi malo previsoko tv postavljen, a možda se i varam.kolka je udaljenost od poda i sa koje udaljenosti se gleda?

To sam ga i ja pitao,kaze da nije previsoko.

Ja sam svoj postavio 77cm od poda do donjeg ruba tva,taman mi je kad se zavalim u fotelju za gaming,igram sa otprilike metar i pol od tva.

 Ček koji ono tv imaš?isto lg evo 55"....77cm zvuči ok od poda.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
4mal kaže...

Peckinpah 

 

90cm od  poda  do donje stranice, gledam sa  1.80m  

btw ispod ide komoda visina 45cm i sa strane visoki zvucnici nova soba

 

Sad gledam 55 incha sa skoro 3m na toj komodi  u staroj sobi

 

dakle  u novoj mi sve izgleda vece jer je blize pa i kompaknije...

 Da.tolko je meni tv od poda 90cm točno sa udaljenosti od 2,30m gledam.iskoristio maximum, a kada sjedim na stolcu, krevetu ili zalegnem na povišenom jastuku tv točno u sredini razini očiju.tako bi bilo najpravilnije.mnogi kako vidim misle da je tv ko neki art,pa postavljaju previsoko i forsiraju si vrat dok gledaju.

Evo kak zgleda kod mene: https://postimg.cc/gallery/dtDGPLd

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
4mal kaže...

Peckinpah 

 

90cm od  poda  do donje stranice, gledam sa  1.80m  

btw ispod ide komoda visina 45cm i sa strane visoki zvucnici nova soba

 

Sad gledam 55 incha sa skoro 3m na toj komodi  u staroj sobi

 

dakle  u novoj mi sve izgleda vece jer je blize pa i kompaknije...

 Da.tolko je meni tv od poda 90cm točno sa udaljenosti od 2,30m gledam.iskoristio maximum, a kada sjedim na stolcu, krevetu ili zalegnem na povišenom jastuku tv točno u sredini razini očiju.tako bi bilo najpravilnije.mnogi kako vidim misle da je tv ko neki art,pa postavljaju previsoko i forsiraju si vrat dok gledaju.

Btw.stavi si i mali tilt kojih 5-10° na nosaču.

Evo kak zgleda kod mene: https://postimg.cc/gallery/dtDGPLd

 

Btw.odličan tv.Uživaj..prva dva filma koja sam ja pogledao na svojem oledu su bili the martian i skyfall.reprezentativni filmovi za 4k hdr....

Razočarao sam se dok vidio da nema za skinut children of men u 4k uopće..

 

Biblioteka pogledanih filmova zadnjih u tjedan dana.poprilično se gleda i divi još uvijek.XD

https://postimg.cc/gallery/rpvK7S0

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.8.2021 5:12 (Peckinpah).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Peckinpah kaže...
MEGATAMA kaže...
Peckinpah kaže...
4mal kaže...

Woork in progres sto se tice sobe 😃

 

LG OLED evo 55 G1 

 

 

 Zgleda mi malo previsoko tv postavljen, a možda se i varam.kolka je udaljenost od poda i sa koje udaljenosti se gleda?

To sam ga i ja pitao,kaze da nije previsoko.

Ja sam svoj postavio 77cm od poda do donjeg ruba tva,taman mi je kad se zavalim u fotelju za gaming,igram sa otprilike metar i pol od tva.

 Ček koji ono tv imaš?isto lg evo 55"....77cm zvuči ok od poda.

Da G1 od 55cm imam,nazalost na zid gdje mi najbolje pase tv radi namjestaja ne stane veci od 55cm.

16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Mogu li se negdje kupiti nogice za G1? Ugradnja na zid mi nikako ne paše...

***** Maxxy *****
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Maxxy kaže...

Mogu li se negdje kupiti nogice za G1? Ugradnja na zid mi nikako ne paše...

Imas sluzbene od LGa koje idu na rubove tva pa moras imat siroko podnozje gdje ces stavit tv,kostaju mislim oko 100eu.

Imas takodjer third party rijesenja koja se krecu od oko 30 eura pa na vise i ima modela koji idu na sredinu tva.

Dosta ekipe je u tvojoj situaciji,zele G1 radi EVO panela ali ne zele stavljat tv na zid.

 

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Imaš li neki link? Nikako ne uspijevam pronaći ni službene ni zamjenske nogice. Našao sam samo stalak, koji mi isto ne paše...

***** Maxxy *****
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Peckinpah kaže...
4mal kaže...

Peckinpah 

 

90cm od  poda  do donje stranice, gledam sa  1.80m  

btw ispod ide komoda visina 45cm i sa strane visoki zvucnici nova soba

 

Sad gledam 55 incha sa skoro 3m na toj komodi  u staroj sobi

 

dakle  u novoj mi sve izgleda vece jer je blize pa i kompaknije...

 Da.tolko je meni tv od poda 90cm točno sa udaljenosti od 2,30m gledam.iskoristio maximum, a kada sjedim na stolcu, krevetu ili zalegnem na povišenom jastuku tv točno u sredini razini očiju.tako bi bilo najpravilnije.mnogi kako vidim misle da je tv ko neki art,pa postavljaju previsoko i forsiraju si vrat dok gledaju.

Btw.stavi si i mali tilt kojih 5-10° na nosaču.

Evo kak zgleda kod mene: https://postimg.cc/gallery/dtDGPLd

 

Btw.odličan tv.Uživaj..prva dva filma koja sam ja pogledao na svojem oledu su bili the martian i skyfall.reprezentativni filmovi za 4k hdr....

Razočarao sam se dok vidio da nema za skinut children of men u 4k uopće..

 

Biblioteka pogledanih filmova zadnjih u tjedan dana.poprilično se gleda i divi još uvijek.XD

https://postimg.cc/gallery/rpvK7S0

Ja sam pogledao ponovo sve Avengerse u Dolby Vision na Disney plus i na G1 je to cisti spektakl.

Igram zadnjih dana GT Sports na Ps5 i igrao sam ga na prijasnjima Q90R,LG B7 pa mislim cak i na LG B6 koji mi je bio prvi oled i iako su sva 3 navedena TVa imali wide color gamut moram rec da boje na karoserijama automobila nikad nisu izgledale ovako dobro...svaka nijansa boje na autima je jedinstvena i realisticna...da se tako izrazim.

Meni su na G1 mozda i najimpresivnije te boje.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
Tascam kaže...
MEGATAMA kaže...

Kako je brutalan ovaj Disney plus,za 9 eura se dobije velika vecina sadrzaja u Dolby Visionu i Dolby Atmosu ili barem 4k HDR10 a sa druge strane Netflix kosta poprilicno vise a skoro sav sadrzaj je u tek HD i SDR.

 

 Očito dugo nisi gledao Netflix.Većina novijeg sadržaja je u DV.

 Ocito pises gluposti,doslovno samo Netflix produkcija je u DV dok je sve sto otkupe od nekoga drugoga HD.

Ima nesto naslova u 4K izvan njihove produkcije i to je to.

Sa druge strane Disney plus ima hrpe starijih filmova remasteriranih u 4k HDR dok je skoro pa sve novije Dolby Vision.

Pretplacen sam na Netflix,Prime i Disney i prva dva se mogu sakrit sto se tice vizualne kvalitete sadrzaja.

 

Gledao jucer Moanu i ona plava voda...nikad prije nisam vidio takvu plavu na jednom tv panelu.

 Sa time da i DV na netflixu ponekad ne valja, recimo ova nova serija Hit and run koja je DV, takav DV ne valja. Kao da ima neki loš filter serija, pogotovo u noćnim scenama.

 

Prime ima dosta bolju kvalitetu slike od netflixa. I HDR 10+ izgleda puno bolje na primeu nego DV na netfliksu, zbog čega je tako, ne znam. A DV na primeu(samo što su rijetki sadržaji u dv tu) izgleda savršeno.

 

Disney nažalost nema u hr, a neda mi se sa vpn-ovima zajebavati. 

 

 

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gogogogic kaže...
MEGATAMA kaže...
Tascam kaže...
MEGATAMA kaže...

Kako je brutalan ovaj Disney plus,za 9 eura se dobije velika vecina sadrzaja u Dolby Visionu i Dolby Atmosu ili barem 4k HDR10 a sa druge strane Netflix kosta poprilicno vise a skoro sav sadrzaj je u tek HD i SDR.

 

 Očito dugo nisi gledao Netflix.Većina novijeg sadržaja je u DV.

 Ocito pises gluposti,doslovno samo Netflix produkcija je u DV dok je sve sto otkupe od nekoga drugoga HD.

Ima nesto naslova u 4K izvan njihove produkcije i to je to.

Sa druge strane Disney plus ima hrpe starijih filmova remasteriranih u 4k HDR dok je skoro pa sve novije Dolby Vision.

Pretplacen sam na Netflix,Prime i Disney i prva dva se mogu sakrit sto se tice vizualne kvalitete sadrzaja.

 

Gledao jucer Moanu i ona plava voda...nikad prije nisam vidio takvu plavu na jednom tv panelu.

 Sa time da i DV na netflixu ponekad ne valja, recimo ova nova serija Hit and run koja je DV, takav DV ne valja. Kao da ima neki loš filter serija, pogotovo u noćnim scenama.

 

Prime ima dosta bolju kvalitetu slike od netflixa. I HDR 10+ izgleda puno bolje na primeu nego DV na netfliksu, zbog čega je tako, ne znam. A DV na primeu(samo što su rijetki sadržaji u dv tu) izgleda savršeno.

 

Disney nažalost nema u hr, a neda mi se sa vpn-ovima zajebavati. 

 

 

Slazem se da Netflix ponekad ima losu sliku i uz DV,vjerovatno imaju i nizak bitrate...ne da mi se sad googlat.

Daleko najbolju sliku ima Disney plus a citam da je i hrpa toga na Apple TV u Dolby Visionu...a sad je promo gratis 6 mjeseci na Playstationu pa cu i to aktivirat da isprobam.

3 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

evo da se još malo navlaže vlasnici G1

 

tv je vrh.kupio ga frend, bio sam na demo. ja sam ga razmatrao kao first pick, no u mobilmedia bio ag9 na dobrom popustu i nisam mogao odolit.nije mi žao, al trenutno je EVO sigurno najbolji panel.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.8.2021 12:37 (Peckinpah).
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Peckinpah kaže...

evo da se još malo navlaže vlasnici G1

 

tv je vrh.kupio ga frend, bio sam na demo. ja sam ga razmatrao kao first pick, no u mobilmedia bio ag9 na dobrom popustu i nisam mogao odolit.nije mi žao, al trenutno je EVO sigurno najbolji panel.

Koliko si platio Sony?

Mene je G1 izasao 1400eu 55inch u Saturnu.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
Peckinpah kaže...

evo da se još malo navlaže vlasnici G1

 

tv je vrh.kupio ga frend, bio sam na demo. ja sam ga razmatrao kao first pick, no u mobilmedia bio ag9 na dobrom popustu i nisam mogao odolit.nije mi žao, al trenutno je EVO sigurno najbolji panel.

Koliko si platio Sony?

Mene je G1 izasao 1400eu 55inch u Saturnu.

 to je ok cijena.1000evra platio 55incha(htio prvo 65incha no na 2,20m udaljenost bio bi to overkill, a i 65incha još drži dosta visoku cijenu)..bio izložbeni model al bio je na povišenom i bez ijednog traga na ekranu.bio uključen sveskupa kojih 5mjeseca.pa nisam puno razmišljao.zadovoljan sam tv-om, šta je najbitnije.

 

znači ja i kolega gore imamo identično podstavljen tv na 90cm od poda do donje stranice tv-a.najs.XD

Moram kazat da mi je prvo trebalo se priviknut jedno 2 dana i par odgledanih filmova na tako postavljen tv, sada da je 5cm višije vjerojatno bi pizdio.haha

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.8.2021 13:23 (Peckinpah).
3 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Gledam baš 007-Spectre.Film je vizualni melem ko i svi bondovi s daniel craigom.

https://i.postimg.cc/HWvdNrfQ/20210820-134252.jpg

 

E da na tvu je zvuk fantastičan, do te mjere da netrebam nit soundbar.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.8.2021 13:54 (Peckinpah).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Peckinpah kaže...

evo da se još malo navlaže vlasnici G1

 

tv je vrh.kupio ga frend, bio sam na demo. ja sam ga razmatrao kao first pick, no u mobilmedia bio ag9 na dobrom popustu i nisam mogao odolit.nije mi žao, al trenutno je EVO sigurno najbolji panel.

 Pratim ga vec neko vrijeme na yt-u i lik radi dobre recenzije

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.8.2021 13:57 (4mal).
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
4mal kaže...

Woork in progres sto se tice sobe 😃

 

LG OLED evo 55 G1 

 

 

 Nice

Btw, odsjaj je užasan, ko ogledalo :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jedini panel koji sam imao do sad da je skoro pa kompletno "upijao" refleksije je bio Q90R,citao sam da novije Samsung serije vise nemaju tako dobar taj premaz a na 2021 seriji je primjetno losiji valjda radi implementacije mini leda jer antireflektivni premazi utjecu na cjelu sliku od kontrasta pa na dalje.

Na G1 je to puno losije nego na Q90R ali bolje nego na B6 i B7.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Tko bi se ovome nadao...prvi LG IPS lcd koji je kako se cini odlican tv,u pitanju je novi mini led 8K model.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Imam Samusng RU8000. Moram iskomentirati jedan novootkriveni debilizam. Pokišao sam TV spojiti na SmartThings i GoogleHome i sve radi, ali ima jedna caka. Ako je tv spojen na internet kablom kada ga ugasite on ode offline i moguce ga je upaliti samo daljinskim. Da bi cijelo vrijeme bio na mrezi i standby na SmartThings potrebno je spojiti se bezicno na internet.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gogogogic kaže...
MEGATAMA kaže...
Tascam kaže...
MEGATAMA kaže...

Kako je brutalan ovaj Disney plus,za 9 eura se dobije velika vecina sadrzaja u Dolby Visionu i Dolby Atmosu ili barem 4k HDR10 a sa druge strane Netflix kosta poprilicno vise a skoro sav sadrzaj je u tek HD i SDR.

 

 Očito dugo nisi gledao Netflix.Većina novijeg sadržaja je u DV.

 Ocito pises gluposti,doslovno samo Netflix produkcija je u DV dok je sve sto otkupe od nekoga drugoga HD.

Ima nesto naslova u 4K izvan njihove produkcije i to je to.

Sa druge strane Disney plus ima hrpe starijih filmova remasteriranih u 4k HDR dok je skoro pa sve novije Dolby Vision.

Pretplacen sam na Netflix,Prime i Disney i prva dva se mogu sakrit sto se tice vizualne kvalitete sadrzaja.

 

Gledao jucer Moanu i ona plava voda...nikad prije nisam vidio takvu plavu na jednom tv panelu.

 Sa time da i DV na netflixu ponekad ne valja, recimo ova nova serija Hit and run koja je DV, takav DV ne valja. Kao da ima neki loš filter serija, pogotovo u noćnim scenama.

 

Prime ima dosta bolju kvalitetu slike od netflixa. I HDR 10+ izgleda puno bolje na primeu nego DV na netfliksu, zbog čega je tako, ne znam. A DV na primeu(samo što su rijetki sadržaji u dv tu) izgleda savršeno.

 

Disney nažalost nema u hr, a neda mi se sa vpn-ovima zajebavati. 

 

Koji naslov na Prime-u je u DV?

 

 

 

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jel zna netko sta je to? Kad nema slike i kad je sve full crno nema tog kao probijanja tj svijetla, cim se neka slika pojavi vidi se to svijetlo kao..
R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jel zna netko sta je to? Kad nema slike i kad je sve full crno nema tog kao probijanja tj svijetla, cim se neka slika pojavi vidi se to svijetlo kao..
R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
R3nchi kaže...
Jel zna netko sta je to? Kad nema slike i kad je sve full crno nema tog kao probijanja tj svijetla, cim se neka slika pojavi vidi se to svijetlo kao..

Koji je to tv?

Djeluje kao probijanje pozadinskog osvijetljenja tojest zone....

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice