Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.316
|
čitano: 14.092.310
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
Tascam kaže...
MEGATAMA kaže...

Kako je brutalan ovaj Disney plus,za 9 eura se dobije velika vecina sadrzaja u Dolby Visionu i Dolby Atmosu ili barem 4k HDR10 a sa druge strane Netflix kosta poprilicno vise a skoro sav sadrzaj je u tek HD i SDR.

 

 Očito dugo nisi gledao Netflix.Većina novijeg sadržaja je u DV.

 Ocito pises gluposti,doslovno samo Netflix produkcija je u DV dok je sve sto otkupe od nekoga drugoga HD.

Ima nesto naslova u 4K izvan njihove produkcije i to je to.

Sa druge strane Disney plus ima hrpe starijih filmova remasteriranih u 4k HDR dok je skoro pa sve novije Dolby Vision.

Pretplacen sam na Netflix,Prime i Disney i prva dva se mogu sakrit sto se tice vizualne kvalitete sadrzaja.

 

Gledao jucer Moanu i ona plava voda...nikad prije nisam vidio takvu plavu na jednom tv panelu.

 Naravno da sam mislio na Netflix produkciju.Od corona krize nisam primjetio nešto interesantno od ostalih kuća..Jedino ako ne misliš na "remasterirane" 4k hdr filmove iz prošlog i početka ovog stoljeća.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
MEGATAMA kaže...

Kako je brutalan ovaj Disney plus,za 9 eura se dobije velika vecina sadrzaja u Dolby Visionu i Dolby Atmosu ili barem 4k HDR10 a sa druge strane Netflix kosta poprilicno vise a skoro sav sadrzaj je u tek HD i SDR.

 

 

koji VPN se koristi?

Ne koristim VPN.

Inace imam Nord VPN ali ga nisam pokrenuo vise od godinu dana,ne treba mi.

 kako onda gledas disney + ?

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
melcisedec kaže...
AF139 kaže...

Ima tri dana da se ne spominje HISENSE pa neznam tko i zašto da bježi od njega , jer evo i sam imam HISENSE pa sam zadovoljan kvalitetom nakon što sam se opekao sa Philipsom.

 Mislio sam na onaj 65 inch Hisense oled u Elipsa...

ajde de, odgovorio si tko da bježi, ali još uvijek fali zašto da bježi

tv je spušten sa 17k na 9k i drugi kolege kažu da je deal fantastičan, da se kupi odmah, recenzije su ok, a ti kažeš - bježi od toga, bez ikakvog objašnjenja

daj malo 'mesa' kad već bacaš takve dramatične preporuke

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...

Kako je brutalan ovaj Disney plus,za 9 eura se dobije velika vecina sadrzaja u Dolby Visionu i Dolby Atmosu ili barem 4k HDR10 a sa druge strane Netflix kosta poprilicno vise a skoro sav sadrzaj je u tek HD i SDR.

 

Bitna je kvaliteta sadržaja...

 

Sadržaj je većinom u FHD, ili 4K.

 

Na SDR nisam nikad naletio...

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
R36 kaže...
MEGATAMA kaže...

Kako je brutalan ovaj Disney plus,za 9 eura se dobije velika vecina sadrzaja u Dolby Visionu i Dolby Atmosu ili barem 4k HDR10 a sa druge strane Netflix kosta poprilicno vise a skoro sav sadrzaj je u tek HD i SDR.

 

Bitna je kvaliteta sadržaja...

 

Sadržaj je većinom u FHD, ili 4K.

 

Na SDR nisam nikad naletio...

Kriste.....sav sadrzaj koji gledas a da nije u HDRu je SDR.....

Bitno je skakat bez ikakvog znanja o temi zar ne?...

4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Igor666 kaže...
MEGATAMA kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
MEGATAMA kaže...

Kako je brutalan ovaj Disney plus,za 9 eura se dobije velika vecina sadrzaja u Dolby Visionu i Dolby Atmosu ili barem 4k HDR10 a sa druge strane Netflix kosta poprilicno vise a skoro sav sadrzaj je u tek HD i SDR.

 

 

koji VPN se koristi?

Ne koristim VPN.

Inace imam Nord VPN ali ga nisam pokrenuo vise od godinu dana,ne treba mi.

 kako onda gledas disney + ?

 

Nestrpljivo očekujem odgovor. 

 

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
R36 kaže...
MEGATAMA kaže...

Kako je brutalan ovaj Disney plus,za 9 eura se dobije velika vecina sadrzaja u Dolby Visionu i Dolby Atmosu ili barem 4k HDR10 a sa druge strane Netflix kosta poprilicno vise a skoro sav sadrzaj je u tek HD i SDR.

 

Bitna je kvaliteta sadržaja...

 

Sadržaj je većinom u FHD, ili 4K.

 

Na SDR nisam nikad naletio...

Kriste.....sav sadrzaj koji gledas a da nije u HDRu je SDR.....

Bitno je skakat bez ikakvog znanja o temi zar ne?...

Znam za SD rezoluciju...

 

Ili imaš HDR ili nemaš...ne znam tko je tu ikad napisao SDR i posebno to naglašavao.

 

Ali ako se ti po tome možeš istaknut i tebi je to bitno naglasit a ok.

 

Eto mi gledamo u 4K SDR-u..., a ti u 4K HDR10+, DV, HLG, UHD PC....

 

U HDR malo pojačane boje...ništa toliko bitno da se i dalje korisnik ne bazira na KVALITETI SADRŽAJA.

 

 

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
melcisedec kaže...
Igor666 kaže...
MEGATAMA kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
MEGATAMA kaže...

Kako je brutalan ovaj Disney plus,za 9 eura se dobije velika vecina sadrzaja u Dolby Visionu i Dolby Atmosu ili barem 4k HDR10 a sa druge strane Netflix kosta poprilicno vise a skoro sav sadrzaj je u tek HD i SDR.

 

 

koji VPN se koristi?

Ne koristim VPN.

Inace imam Nord VPN ali ga nisam pokrenuo vise od godinu dana,ne treba mi.

 kako onda gledas disney + ?

 

Nestrpljivo očekujem odgovor. 

 

Živi u Sicilijskoj dolini...

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.8.2021 15:24 (R36).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
picajzla0707 kaže...
melcisedec kaže...
AF139 kaže...

Ima tri dana da se ne spominje HISENSE pa neznam tko i zašto da bježi od njega , jer evo i sam imam HISENSE pa sam zadovoljan kvalitetom nakon što sam se opekao sa Philipsom.

 Mislio sam na onaj 65 inch Hisense oled u Elipsa...

ajde de, odgovorio si tko da bježi, ali još uvijek fali zašto da bježi

tv je spušten sa 17k na 9k i drugi kolege kažu da je deal fantastičan, da se kupi odmah, recenzije su ok, a ti kažeš - bježi od toga, bez ikakvog objašnjenja

daj malo 'mesa' kad već bacaš takve dramatične preporuke. 

 

Zaista ne znam na koje ste vi recenzije nabasali ali ja sam vidio recenzije koje govore o dosta lošijem procesoru od konkurencije- hdr sadržaj prikazuje za stepenicu lošije od konkurencije. 

Postolje je tako koncipirano da ga malo jači pomak prema naprijed baca na pod,  milina. 

To što nekom proizvodu cijena padne naglo i do 50%, pogotovo kod naših trgovina je razlog da "nešto je trulo u državi Danskoj. Oprez sa velikim O. ( izložbeni primjerak a to prešućuju ili negiraju  nije isključen) 

No, naravno svatko je gospudar svog novca i svoje sreće,  već vidim da su neki zažalili što su se navukli na jednu sličnu akciju oled Grundiga. 

Koliko puta su i ovdje mnogi korisnici se opekli sa Philipsom ali opet ih ima koji ga svesrdno preporučuju. 

Poslje njanjanja nema kajanja ili tko voli nek izvoli. 

 

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
melcisedec kaže...

No, naravno svatko je gospudar svog novca i svoje sreće,  već vidim da su neki zažalili što su se navukli na jednu sličnu akciju oled Grundiga. 

Koliko puta su i ovdje mnogi korisnici se opekli sa Philipsom ali opet ih ima koji ga svesrdno preporučuju. 

Poslje njanjanja nema kajanja ili tko voli nek izvoli. 

nema potrebe za dramom, jednostavno odmah objasniš o čemu se radi i stvar je čista

valjda ti je jasno da je ovo forum i da ljudi ne mogu čitati tvoje misli, a bogme nemaš niti staža da bi bio neki autoritet za vjerovat na prvu

kažeš - izbjegavajte i objasniš zašto, a ne 'bježi od hisense' i tri točkice pa da se mislimo zašto, kako i tko da bježi s hrpom podpitanja

4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
picajzla0707 kaže...
melcisedec kaže...

No, naravno svatko je gospudar svog novca i svoje sreće,  već vidim da su neki zažalili što su se navukli na jednu sličnu akciju oled Grundiga. 

Koliko puta su i ovdje mnogi korisnici se opekli sa Philipsom ali opet ih ima koji ga svesrdno preporučuju. 

Poslje njanjanja nema kajanja ili tko voli nek izvoli. 

nema potrebe za dramom, jednostavno odmah objasniš o čemu se radi i stvar je čista

valjda ti je jasno da je ovo forum i da ljudi ne mogu čitati tvoje misli, a bogme nemaš niti staža da bi bio neki autoritet za vjerovat na prvu

kažeš - izbjegavajte i objasniš zašto, a ne 'bježi od hisense' i tri točkice pa da se mislimo zašto, kako i tko da bježi s hrpom podpitanja. 

 

Govorim naravno svoje subjektivno mišljenje,  poneko iskustvo. 

Vi isto imate svoje a ljudi će stavit na vagu hoće li ili neće. 

Ne kužim ovo sa stažom šta bi trebalo značit ali dobro. 

 

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Igor666 kaže...
MEGATAMA kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
MEGATAMA kaže...

Kako je brutalan ovaj Disney plus,za 9 eura se dobije velika vecina sadrzaja u Dolby Visionu i Dolby Atmosu ili barem 4k HDR10 a sa druge strane Netflix kosta poprilicno vise a skoro sav sadrzaj je u tek HD i SDR.

 

 

koji VPN se koristi?

Ne koristim VPN.

Inace imam Nord VPN ali ga nisam pokrenuo vise od godinu dana,ne treba mi.

 kako onda gledas disney + ?

Zivim u Berlinu pa sve imamo "normalno"

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zivim i ja u Berlinu,od nedavno bas,
I vrijeme je za kupnju tva.
Planiram uzet neki oled 65", pa me zanima gdje si ti svoj kupio, i koje trgovine da gledam
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
šćir kaže...
Zivim i ja u Berlinu,od nedavno bas,
I vrijeme je za kupnju tva.
Planiram uzet neki oled 65", pa me zanima gdje si ti svoj kupio, i koje trgovine da gledam

Ja sam uzeo 3 televizora u Mediamarkt i sad ovaj G1 u Saturnu,preporucio bih ti jednu od te dvije trgovine.

Obavezno uzmi 5 godina garancije ako uzimas skuplji tv a pogotovo za oled,u Saturnu je tih 5 godina pokriven i burn in ako se desi.

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Eto nakon onih dilema otišao i kupio 55U7QF. Jedan od razloga je bio i 2 godine garancije + 3 osiguranja. Zasad će biti dobar, a vidjet ćemo kako ce se kretati OLEDi za BF ili sljedeće godine kad dođu novi modeli.

Zadovoljan sa svime osim OSom. To je ono čega sam se bojao i ispalo je točno. Meni je to užas, al ok, popravit će se nekim android boxom. 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mystik kaže...

Eto nakon onih dilema otišao i kupio 55U7QF. Jedan od razloga je bio i 2 godine garancije + 3 osiguranja. Zasad će biti dobar, a vidjet ćemo kako ce se kretati OLEDi za BF ili sljedeće godine kad dođu novi modeli.

Zadovoljan sa svime osim OSom. To je ono čega sam se bojao i ispalo je točno. Meni je to užas, al ok, popravit će se nekim android boxom

 

 

ooo što ćeš se ti usrećiti s Android TV-om ... 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hisense tv, kakva je slika na domaćim programima, posebno nogomet i filmovi? Imali zamučenja kod brzih scena?

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.8.2021 22:45 (Braco2018).
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima. Molim vas da mi pomognete pri riješavanju dileme. Allround tv mi je potreban za filmove i lagani gaming. Trenutno su cijenom oba tu negdje na popustu. Može i preporuka ako postoji nešto bolje u tom rangu oko 8tis kn.

 

 

10 SAMSUNG QE75Q60TAUXXH
7 PHILIPS 75PUS8505
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.8.2021 11:02 (prasac).
 
0 0 hvala 0
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
prasac kaže...

Pozdrav svima. Molim vas da mi pomognete pri riješavanju dileme. Allround tv mi je potreban za filmove i lagani gaming. Trenutno su cijenom oba tu negdje na popustu. Može i preporuka ako postoji nešto bolje u tom rangu oko 8tis kn.

 

 

 

 

Samsung +

 * Bolji HDR

 * Crna je nekako crnija

 * Bolje osvjetljenje (više nits-a)
 * Bolji daljinski (i to za 3 koplja)

 

Philips +

 * Ima Android (što možda i nije pozitivno, ovisi od osobe do osobe)

 * Podržava sve moguće HDR formate (HDR, HDR+, Dolby Vision)

 * Ambilight

 * Daleko veće mogućnosti uređivanja slike (opet, možda to i nije pozitivno, neko voli samo 2-3 postavke i gotovo)

 

 

Ako misliš direktno sa Samsung mobitela castati sliku na TV, ili želiš Samsung Soundbar onda je Samsung TV no brainer.

 

 

Osobno ako bih birao između ova dva išao bih na Samsunga (imam doma i Philips i Samsung), ali općenito oba dva su super.

 

 

 

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Niti jedan od ta dva TVa ne moze reproducirat HDR,cak niti sa magicnom naljepnicom na kutiji koja bi to trebala omogucit...isto kao i twin turbo pogon na sva 4 naljepnice na Golf 2 dizelu po Hr cestama.

Uzmi onaj koji ima VA panel.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...

Niti jedan od ta dva TVa ne moze reproducirat HDR,cak niti sa magicnom naljepnicom na kutiji koja bi to trebala omogucit...isto kao i twin turbo pogon na sva 4 naljepnice na Golf 2 dizelu po Hr cestama.

Uzmi onaj koji ima VA panel.

Oba su VA i oba mogu reproducirati HDR. 

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ansha kaže...
MEGATAMA kaže...

Niti jedan od ta dva TVa ne moze reproducirat HDR,cak niti sa magicnom naljepnicom na kutiji koja bi to trebala omogucit...isto kao i twin turbo pogon na sva 4 naljepnice na Golf 2 dizelu po Hr cestama.

Uzmi onaj koji ima VA panel.

Oba su VA i oba mogu reproducirati HDR. 

 

Mogu, ali pitanje je kakva će biti kvaliteta tog prikaza. 

12 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Minimum za HDR sadrzaj je svjetlina od 400 nitsa. Preporuceno je 600 a idealno 800 pa navise. Puno TV-a zaljepi naljepnicu "HDR" ali to ne znaci da ga mogu prikazati kako spada.

Ne znam o kojim TV-ima se radi ili sam corav ili nema nikakvih linkova.

Philips ne kupujem niti mrtav. Imao sam Philips TV i monitor i radilo se o 2 najgora displeja koje sam ikada imao. TV je imao toliko jak backlight bleeding da sam zvao zastupnistvo i inzistirao da zovu servis i odobre povrat novca. Srecom proslo je pa sam ga zamijenio sa LG-om koji je bio savrsen. Doduse bilo je to prije dosta godina ne znam da li su poradili na kvaliteti od tada.
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.8.2021 13:12 (greysaint0).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Spomenuti samsung q60t imao oko 400 nitsa u HDRu. Ipak premalo za kvalitetno gledanje 

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

Koji tv uzet Lg NanoCell  55nano773 ili samsung 55tu8502?Ili mozda ipak nesto trece?Oba tva su na dobroj akciji u santa domenici.

Hvala

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.8.2021 16:20 (beeR23).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
beeR23 kaže...

Pozdrav,

Koji tv uzet Lg NanoCell  55nano773 ili samsung 55tu8502?Ili mozda ipak nesto trece?Oba tva su na dobroj akciji u santa domenici.

Hvala

 ako se dobro sjećam to je pitanje da li ti više odgovara IPS panel ili VA panel...

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.8.2021 17:37 (BoTiA).
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Woork in progres sto se tice sobe 😃

 

LG OLED evo 55 G1 

 

 

Moj PC  
7 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
4mal kaže...

Woork in progres sto se tice sobe 😃

 

LG OLED evo 55 G1 

 

 

Morat cemo otvorit klub 😁

Cestitke,tv je strava.

4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
greysaint0 kaže...
Minimum za HDR sadrzaj je svjetlina od 400 nitsa. Preporuceno je 600 a idealno 800 pa navise. Puno TV-a zaljepi naljepnicu "HDR" ali to ne znaci da ga mogu prikazati kako spada.

Ne znam o kojim TV-ima se radi ili sam corav ili nema nikakvih linkova.

Philips ne kupujem niti mrtav. Imao sam Philips TV i monitor i radilo se o 2 najgora displeja koje sam ikada imao. TV je imao toliko jak backlight bleeding da sam zvao zastupnistvo i inzistirao da zovu servis i odobre povrat novca. Srecom proslo je pa sam ga zamijenio sa LG-om koji je bio savrsen. Doduse bilo je to prije dosta godina ne znam da li su poradili na kvaliteti od tada.

 Ne,  još su gori

4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
greysaint0 kaže...
Minimum za HDR sadrzaj je svjetlina od 400 nitsa. Preporuceno je 600 a idealno 800 pa navise. Puno TV-a zaljepi naljepnicu "HDR" ali to ne znaci da ga mogu prikazati kako spada.

Ne znam o kojim TV-ima se radi ili sam corav ili nema nikakvih linkova.

Philips ne kupujem niti mrtav. Imao sam Philips TV i monitor i radilo se o 2 najgora displeja koje sam ikada imao. TV je imao toliko jak backlight bleeding da sam zvao zastupnistvo i inzistirao da zovu servis i odobre povrat novca. Srecom proslo je pa sam ga zamijenio sa LG-om koji je bio savrsen. Doduse bilo je to prije dosta godina ne znam da li su poradili na kvaliteti od tada.

 Ne,  još su i gori

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice