Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.103.360
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Za 100" će ipak još dulje vrijeme prvi izbor većine biti projektor :-)
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
MEGATAMA kaže...

Pa zar ne mozes doplatit 5 godina garancije...opcionalno?

 

A kakvu garu bi trebali ovi davat za ove strojeve?:)

 

LG lansirao ROLED, cijena u usa $100,000

 

https://www.displayspecifications.com/en/news/3e42601

 

 

S druge strane samsung je u eu lansirao microlede koji su još skuplji pa je tako 99" 130,000€ dok je 110" 150,000€!   Možda onaj od 76" bude ispod 100,000 pa će, barem na papiru, ljepše to izgledat:)

 

https://news.in-24.com/business/49745.html

Hmm samo 2000nits za ove micro led modele a onaj od prije par godina sto sam gledao na IFA je bio 4000nits...mozda je trosio previse struje pa su spustili....

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
Emixman1 kaže...

Baš agresivno ruše cijenu za C1 oled, jesam šta propustio?

Novo a pada 

https://www.nabava.net/televizori/lg-oled55c11lb-televizor-cijena-55-139-cm-led-oled-ultra-hd-143489861

 

Ovo je do sada neviđena situacija: 55C11 ispod 8K a tek je 7.mjesec

 

U ovo vrijeme prošle godine 55CX je bio 12-13000kn pa je pad cijena drrastrićan

 

C1 je apsolutni best buy i to ne samo prema konkurenciji izvana nego i u vlastitoj butigi jer nitko normalan neće kupovat 55B1 ili 55A1 za čak i skuplju cijenu od ovih 7999kn:)

 

Ono što vjerojatno mnogi čekaju je takav pad i za 65" što će se isto dogodit u sljedećem razdoblju, možda ne kod nas i možda ne još ovih 5 mjeseci ali u 2022. bi 65" OLED mogao bit i značajno ispod 10K.

U MediaMarkt u ovom trenutku C1 i G1 imaju identicnu cijenu od 1619eu.....a G1 ima EVO panel.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 Meni je Philips bio godinama favorit.  Frendica je kupila sad neki 55"LED i kvaliteta je dobra, zvuk fantastican s tim da ga je platila 4500 na "akciji" u SantaDomenica a ja sam ga naso za 3300, kad ljudi kupuju na brzinu stvari... Što sam ja bar primjetio je to da su Philips televizori dosta skuplji od konkurencije a ne nude ništa više stovise cak i manju kvalitetu kolko sam vidio uzivo u trgovini.

 

Htio bi pricat malo o predviđanju kretanja cijena televizora sto je bitno kod upgradeanja. Godinama nisam nesto previse pratio bas, ali sad vidim da su 4k televizori cijenovno u rangu 1080p prije par godina, a i OLED su ispod 10k kuna, sad su na vidiku i samsungovi microLED i QD-OLED kao konkurencija OLED-u što je uvijek dobra stvar. Konkretno QLED i slicne tehnologije bi mogle bit puno pristupacnije cijenovno kroz sljedece dvije godine i postati novi entry lvl standard. Dok ce QD-OLED I microLED I slicno biti u borbi za high end.

 

Hrvatska
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da mularija, šta si ti umišljaš sinko.....

PSN: Muskarcina77
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da mularija, šta si ti umišljaš sinko.....

 

 

oki, onda vrlo nekorektne osobe koji ljudima daju pogrešne informacije.

 

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ZovemseZoranidolazim

 

Kvaliteta slike nije toliko upitna, a i procesor im nije loš, no činjenica je da im elektroniku radi kineski TPV, tj. TP Vision koja je njihova europska podružnica, pa je tehnički točna informacija da to nije onaj "pravi" Philips. To se primarno odražava na kvaliteti komponenti koja nije na razini top brandova (Panasonic, Sony, LG...) i pretp. da je time veći postotak kvarova i loših dugotrajnih iskustava s Philips televizorima nego s prethodno navedenim brandovima. Doduše, nemam statistiku koja bi to potvrdila, ali evo uzet ćemo da su to iskustva forumaša koji su "otpisali" Philips.

 

Ako pogledamo fotografije napajanja iz OLED televizora Philips-a, LG-a i Sony-a (dolje su linkovi s eBay-a), kod Philips-a možemo vidjeti kondenzatore koje radi osrednji Elite (Tajvan), u odnosu na Sony gdje su renomirani Rubycon (Japan) i Chemi-Con (Japan), a kod LG-a su domaći Samyoung (Koreja; 33 % u vlasništvu Chemi-Con-a). Ne vidim koji su tranzistori u pitanju, ali još se mogu izdvojiti hladnjaci tranzistora koji su kod Sony-a i LG-a uglavnom veći nego kod Philips-a (bolje hlađenje) i na filterskom dijelu kod Philips-a ne vidim relej koji "odvaja" termistore (manja učinkovitost u radu), dok su kod LG-a i Sony-a oni prisutni i još su od renomiranih proizvođača releja, Omron i Panasonic. 

Najbolje bi bilo kad bi imali popis komponenti, njihove specifikacije i testove, ali ako pr. kondenzatore usporedimo s onima u PC napajanjima, u klasi +1500 kn ćeš pronaći samo japanske kondenzatore (Chemi-Con, Rubycon, Nichicon, Hitachi), a Elite su uglavnom kod napajanja jeftinijeg ranga (300-800 kn). Najbolje napajanje kojeg se mogu sjetiti da ima Elite kondenzatore je Corsair RM serija, a znamo da je to "budžet" varijanta njihove RMx serije koja ima manje-više jednaku platformu samo s kvalitetnijim ventilatorom i kondenzatorima (Chemi-con, Nichicon).

Teško je zaključiti kvalitetu cjelokupnog napajanja na osnovi samo jedne komponente, ali mogli bi pretpostaviti da ako je ušteda napravljena na kondenzatorima, vrlo vjerojatno ni ostale komponente nisu u top rangu kvalitete. I još dodatno bih kod Sony-a stavio kao plus to što im je na jednoj od platformi naznačeno da ju radi Delta, a Delta je poznati proizvođač napajanja različitih industrijskih uređaja i elektronike.

 

Linkovi:

Philips: 65" 855 ; 55" 803 12 ; 65" 865 ; 65" 903 ; 55" 754 12

LG: 65" C8/E8 ; 55" C9 ; 55" B9/C9

Sony: 65" A80 ; 65" AG8 ; 77" A9 ; 65" A1

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Da mularija, šta si ti umišljaš sinko.....

 

 

oki, onda vrlo nekorektne osobe koji ljudima daju pogrešne informacije.

 

Bio bi korektan kada bih davao netočne informacije?

Dajem točne informacije, barem šta se mene tiće.

Moje je iskustvo vrlo loše sa Philips TV-ima te se ravnam prema tome.

Inače, ne samo moje, već znam puno ljudi u mojoj okolici koji su imali problema sa Philips TV-ima.

 

Ne znam imaš li ti kakve koristi od branjenja Philipsa pa ovako reagiraš....

Ako imaš, sve je jasno.

 

 

PSN: Muskarcina77
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.7.2021 12:55 (Virty).
2 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Samo odete do nekog servisera Tv elektronike i ako ga poznajete, lijepo će vam reći što ugrađuje u teveje Phily a što Sony, LG, Samsung.

 

@Cryogenic ++ pun si mržnje i zla, i mrziš susjeda hrvata, licemjeran si, kontradiktoran, guraš nos di ti nije mjesto, kažeš jedno a radiš drugo i misliš treće.
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.7.2021 14:04 (Zaporožac).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Je li tko radio povrat novog TV-a, u roku 14 dana, nakon kupnje na webu? Kakva je procedura i kakva su iskustva?
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Cudna situacija na AVforums....

U oled temama 20/21 modela vise ekipe govori da su razocarani sa HDRom na novim modelima i da je pop/higlights bio izrazeniji na serijama koje su imali prije a to su vecinom 2017/18 oledi.

Takodjer u globalu svi imaju probleme sa zvukom nakon zadnjeg fw updatea i najludje je kad pozovu servisere ovi mjenjaju maticnu plocu....zar update firmwarea moze toliko po..bat maticnu da se mora mjenjat.

Sta ce bit ako LG izbaci takav fw update a ljudima je istekla garancija.....suludo.

Ukratko...ako imate CX nikako ne skidajte zadnji update dok se ne rijesi to unutar LGa.

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

O kojemu update-u za cx se radi?

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Najbolje bilo kakav update na bilo čemu skidati mjesec dana kasnije a ne odmah čim izađe.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pisalo se svašta na av forumu na cx temu,npr.nakon update-a je niži peak brightness.Nisam primjetio nikakve anomalije.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tascam kaže...

Pisalo se svašta na av forumu na cx temu,npr.nakon update-a je niži peak brightness.Nisam primjetio nikakve anomalije.

Pogledat cu kad stignem ali za svaki slucaj ne skidaj.

Ma svi su oni pusiona sa apdejtovima zadnje vrijeme ne samo LG.

Stvar je da LG nudi vise funkcija  nego ijedan drugi TV vendor pa je i najlakse da se stvori problem kod novog fw.

I nije samo CX,dosta se pise i o C1 a to onda znaci i G1.....

Ja stalno pratim cijene G1 jer ga zelim upiknut cim se vratim u De i konstantno cijena ide dolje 🥂🥂🥂🥂🥂

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Mislim da je hejtu prema Philipsu na ovom forumu više kumovao bivši član Garfield nego sama loša iskustva forumaša...  

 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ovi novi Philips oledi su odlicni za gledanje filmova,serija itd.

Za gaming nisu najbolji izbor.

U svakom slucaju nikako nisu losi dok su njihovi LCD modeli katastrofa....najavljivali su mini led model ali ne znam dali je taj stigao ili ne.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
Flagship kaže...
MEGATAMA kaže...

Pa zar ne mozes doplatit 5 godina garancije...opcionalno?

 

A kakvu garu bi trebali ovi davat za ove strojeve?:)

 

LG lansirao ROLED, cijena u usa $100,000

 

https://www.displayspecifications.com/en/news/3e42601

 

 

S druge strane samsung je u eu lansirao microlede koji su još skuplji pa je tako 99" 130,000€ dok je 110" 150,000€!   Možda onaj od 76" bude ispod 100,000 pa će, barem na papiru, ljepše to izgledat:)

 

https://news.in-24.com/business/49745.html

Hmm samo 2000nits za ove micro led modele a onaj od prije par godina sto sam gledao na IFA je bio 4000nits...mozda je trosio previse struje pa su spustili....

 

Da, to je 99% razlog budući da je tih 4000nits jako veliki potrošač. Ali ni ovi koji su se sad pojavili u prodaji nisu još pravi microled tv-i nego nešto između micro i mini led budući da veličina samog elementa treba bit ispod 100 microm a sada to još uvijek nije. Kada budu u stanju napravit recimo 48" ili 55" u 8K rezi onda će to biti pravi microled s veličinom ispod 100 a tada će vjerojatno i riješit drukčiju tehnologiju umjesto ove sada: slaganje modula koji imaju kao nevidljivi spoj ali ipak prve ocjene su da se vide ti spojevi što je neprihvatljivo za nekog tko daje 150,000 eur. za tv  Navodno su već ove godine trebali bit u jednom komadu međutim 99" i 110" nisu. Nešto se špekulira da bi onaj najmanji od 76" mogao bit one piece a ne modulski no taj tek treba pričekati budući da prije njega treba izaći prvo 88" do kraja godine. Mislim da je realno očekivat prvo predstavljanje 76" na CES-u iako nije isključeno da ga barem prikažu i na IFI za par tjedana.

 

 

MEGATAMA kaže...
Flagship kaže...
Emixman1 kaže...

Baš agresivno ruše cijenu za C1 oled, jesam šta propustio?

Novo a pada 

https://www.nabava.net/televizori/lg-oled55c11lb-televizor-cijena-55-139-cm-led-oled-ultra-hd-143489861

 

Ovo je do sada neviđena situacija: 55C11 ispod 8K a tek je 7.mjesec

 

U ovo vrijeme prošle godine 55CX je bio 12-13000kn pa je pad cijena drrastrićan

 

C1 je apsolutni best buy i to ne samo prema konkurenciji izvana nego i u vlastitoj butigi jer nitko normalan neće kupovat 55B1 ili 55A1 za čak i skuplju cijenu od ovih 7999kn:)

 

Ono što vjerojatno mnogi čekaju je takav pad i za 65" što će se isto dogodit u sljedećem razdoblju, možda ne kod nas i možda ne još ovih 5 mjeseci ali u 2022. bi 65" OLED mogao bit i značajno ispod 10K.

U MediaMarkt u ovom trenutku C1 i G1 imaju identicnu cijenu od 1619eu.....a G1 ima EVO panel.

 

Cijene su posvuda u eu nikad niže pa čak i kod nas. U nekim shopovima poput linksa i centra tehnike je novi 55C1 7999 kn i to je jedna od najpovoljnijih cijena u eu sada.

 

A G1 je već i u DE vrlo povoljan kao što si napisao, uz te akcije i cashback promocije i 65G1 se može nabavit za cca 2000€. Mislim da je za sada rekorder, barem kada je 65" u igri, onaj nizozemski shop u kojem je 65G1 za 1849€

 

Daleko najveći pad imaju naravno 77-ice pa je tako novi 77C1 več viđen za 2500€što je ludo niska cijena za aktualni, novi model. Vjerojatno ćemo u 2022. imat 77" ispod 2000 a 65 za 1000:)

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ovo ce bit spas za sve koji bore bitku sa 1-2 hdmi 2.1

A koliko vidim rijesava i niz problema sa zvukom koji ima hrpa vlasnika novih televizora spojenih na zvucne sisteme.

Ovo bi meni mogao bit razlog da ne moram mjenjat Q90R jer nema dovoljno hdmi 2.1 ulaza za mene....

 

https://hdfury.com/product/8k-vrroom-40gbps/

Moj PC  
2 0 hvala 0
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...

Ovo ce bit spas za sve koji bore bitku sa 1-2 hdmi 2.1

A koliko vidim rijesava i niz problema sa zvukom koji ima hrpa vlasnika novih televizora spojenih na zvucne sisteme.

Ovo bi meni mogao bit razlog da ne moram mjenjat Q90R jer nema dovoljno hdmi 2.1 ulaza za mene....

 

https://hdfury.com/product/8k-vrroom-40gbps/

 

 

( ಠل͟ಠ)

 

ne bi li trebalo biti obrnuto?

 

 

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
MEGATAMA kaže...

Ovo ce bit spas za sve koji bore bitku sa 1-2 hdmi 2.1

A koliko vidim rijesava i niz problema sa zvukom koji ima hrpa vlasnika novih televizora spojenih na zvucne sisteme.

Ovo bi meni mogao bit razlog da ne moram mjenjat Q90R jer nema dovoljno hdmi 2.1 ulaza za mene....

 

https://hdfury.com/product/8k-vrroom-40gbps/

 

 

( ಠل͟ಠ)

 

ne bi li trebalo biti obrnuto?

 

 

I bilo je obrnuto...valjda su krivo apdejtali zadnji put...?....

4 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Eto nazalost philips 55oled754 tv dobio sa jastukom u ekran i paten uspio napuknut ekran tako da sada daje samo crnu boju.

Ovog puta mi se nedaje tolke novce za tv koji se sporije pali, mijenja kanale i cita disk nego kineski od 200e tako da sam gledo nesto za cca 4000kn/55" tipa TCL ili HISENSE pa dali se u tom cjenovnom razredu uopce vidi neka razlika u markama?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Overload001 kaže...

Eto nazalost philips 55oled754 tv dobio sa jastukom u ekran i paten uspio napuknut ekran tako da sada daje samo crnu boju.

Ovog puta mi se nedaje tolke novce za tv koji se sporije pali, mijenja kanale i cita disk nego kineski od 200e tako da sam gledo nesto za cca 4000kn/55" tipa TCL ili HISENSE pa dali se u tom cjenovnom razredu uopce vidi neka razlika u markama?

Realno.....ne.

4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Onda dolazi onaj na akciji sa androidom ovaj put

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Overload001 kaže...

Onda dolazi onaj na akciji sa androidom ovaj put

Android ce ti pruzit najveci broj aplikacija i opcija samo pazi da ne uzmes tv koji ne moze pogonit svoj OS kako treba.

4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Dovoljno da mi moze nordVPN i youtube vanced da nemam reklame za muziku ostalo ionako ni ne koristim.

Zaboravio pitat jel ima di da se otkupljuju pokvareni tv-i da se makar dobije za pivu?

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Eto napokon napokon krece sa hdmi 2.1 spliterima i barem djelomicnim rijesenjima.

Sad su svi oni Sony ili Samsung televizori zanimljiviji....

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima!

 

Obzirom da u zadnje vrijeme ima dosta akcija na televizore molim vas preporuku tv-a dijagonale 75'' do 10 000kn. Trebao bi mi neki prosječni all round tv za gledanje filmova i gaming. Zadnje 3 godine sam koristio samsungov 109cm osnovni model 4k televizora pa bi ostao na samsungu ako nema ništa bolje u tom rangu.

 
0 0 hvala 0
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
prasac kaže...

Pozdrav svima!

 

Obzirom da u zadnje vrijeme ima dosta akcija na televizore molim vas preporuku tv-a dijagonale 75'' do 10 000kn. Trebao bi mi neki prosječni all round tv za gledanje filmova i gaming. Zadnje 3 godine sam koristio samsungov 109cm osnovni model 4k televizora pa bi ostao na samsungu ako nema ništa bolje u tom rangu.

 

Napisao bih da Philips ima sjajnu razliku kvaliteta/cijena (imam 2 modela doma, nikad niti jedan problem)

 

PHILIPS 75PUS8505 12 (elipso.hr)

 

 

ali ovdje će me popljuvati zbog toga, pa slobodno čekaj da ti savjetuju nekog kineza.

 

 

Sad vidim da si prije imao Samsunga i da bi htio ostati na njemu, Q60 linija je super (imao sam ju prije, sjajna slika)

 

Proizvod | SuperNet d.o.o.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.7.2021 10:52 (ZovemseZoranidolazimizRijeke).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice