Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.103.061
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
vRay kaže...
ansha kaže...
vRay kaže...
ansha kaže...
vRay kaže...
ansha kaže...
vRay kaže...
ansha kaže...

Kupis najjeftiniji kabel, ako radi to je to, "bolji" kabel ne moze radit bolje, neki ovdje jos zive u analognom dobu...

 

Vecina jeftinih kabela nece raditi za 4k60 4:4:4 niti na 2m, a kamoli 10m.

Nije ni blizu tako, pretjerujes, a i uzmes jeftini koji je deklariran za 4k60..

Prica je krenula od komentara iz kojeg se dalo iscitat da ce kvaliteta prikaza biti bolja sa skupljim kabelom, sta je nonsense..

Deklariran 4k60hz nosi naziv premium kabel i nijedan nije "jeftin". Moguce da postoje neke kineske varijante, jel moze link?

 

Kod loseg kabela ce se desiti ili konstantno switchanje inputa u black screen i nazad ili pojava cudnih pixela po ekranu. Oboje su u biti simptomi neadekvatnog kabela, tj. manjka bandwitha. U slucaju da se dese losi pixeli prikaz ce biti "bolji" tj. tocniji.

 

I ne pretjerujem, ako kabel nema konstantan 15-18gbs bandwith niti na 2m nece raditi na 4k60 4:4:4. Desiti ce se gornje spmenuti problemi.

Sad dolazimo do toga da je skupo i jeftino relativna stvar, na Amazonu ima za 10-12€ 10m kabela koji su 4k60/18gbps, to je jeftino a opet nije trazenje najjeftinijeg smeca sa Ali expressa..

 Moze link?

Ovo recimo...

To nije certificirani kabel dakle lutrija. Ako pogledas negativne komentare korisnici su imali probleme u prikazu kod specificnih formatiranih scena sto sugerira da bandwith kabela varira. Ne bih riskirao kod ovakvih kupnji, ali tko hoce testirati neka proba. Treba kupovati certificirane verzije (koje isto nisu 100% garancija) a one su skuplje.

Lol, 4.7 ocjena na 5000 review-a i opet ne valja... Bandwidth varira jer ne postoje dva ista predmeta/stvari/uredjaja, a ocjene i cinjenica da ga deklariraju na 18gbps sugeriraju da je jako mala sansa da ces dobit kabel s greskom.

 

 

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

izgleda da cu morati riskirati sa tim sa amazona, iako na 10m dosta su velike sanse da nece raditi kako spada..

 

kod nas se nista pametno ne nudi :(

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zanima me ima li tko iskustva (znači da je koristio, kupio, posudio, kod frenda se igrao, a ne čitao o tome) s Tesla televizorima, prvenstveno Tesla 4k S906 modelom? Nude 3 godine garancije za stvarno malen novac i solidnim funkcionalnostima, barem na papiru
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Igor666 kaže...

izgleda da cu morati riskirati sa tim sa amazona, iako na 10m dosta su velike sanse da nece raditi kako spada..

 

kod nas se nista pametno ne nudi :(

Ne mora biti taj ni sa Amazona, to je prvo sta sam nasao. Sansa da nece raditi je mala, mozda radje da kupis kod nas tako da brze mozes izvest zamjenu kad vracas.

 

3 godine
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Super. Ugasimo temu i objavljujte novele o kablovima.

Pih.

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Može i 65TU8072. Ne postoji značajna razlika između 8072 i 8502 osim cijene. Nepotrebno je izdvojit 500, 600 kn više za 8502.

16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Uzmi ti Audioquest. Sigurno je sigurno 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kupi online pa imas 14 dana za povrat ako ne radi

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Danas djiram po Elipsu i gledam Tv-e. Upalo mi u oko energetski razred kod svih F ili G. Di su nestali Tvi sa A ili B?
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Spacecraft kaže...
Danas djiram po Elipsu i gledam Tv-e. Upalo mi u oko energetski razred kod svih F ili G. Di su nestali Tvi sa A ili B?

Od prije mjesec-dva se promijenila klasifikacija energetskih razreda. Postroženi su kriteriji, a rezultat si vidio i sam.

3 godine
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

CX3 LG oled 65  13.500 kn u mall.hr

 
0 0 hvala 1
3 godine
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

konačno ista cijena ili jeftinije nego

Austrija Njemačka

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Da li se isplati uzeti nešto od Sonija u SD? Reklamiraju neku promociju, neki modeli 5 god.jamstva.

Konkretno ja tražim 55".

https://www.sancta-domenica.hr/promotions/prenesite-kino-dozivljaj-u-svoj-dom

Molim Vas preporuke.

Lp

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mislim da bi se trebao strpiti do šestog mjeseca. Mišljenja sam da će bit jako dobrih akcija za prvenstvo.

Ako ne možeš čekat, uzmi stari X900H. Jer novi X91J košta preko 10kkn. Iako je odličan TV, dosta bolji od već jako dobrog X900H.
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...

 

Bolje niti ne mislit kolika će tek bit za 75X95J , vjerojatno 25000kn

 

Malo sam rekao, 75X95J će koštat nikad "povoljnijih" cca 27000 kn  

 

https://www.sancta-domenica.hr/tv-75-sony-bravia-xr-75x95j-2021g.html

 

 

A niti 65X95J nije puno bolje počeo, 18000 kn je tu pa svi koji su mislili da bi možda mogli ubost za neku povoljniju cijenu od toga ništa.

 

https://www.sancta-domenica.hr/tv-65-sony-bravia-xr-65x95j-2021g.html

 

 

Sigurno ne vrijedi više od novog 65C1 OLED-a koji je i jeftiniji, a naročito ne od 65XH9505 koji je čak 1000 eur jefitiniji kod nas u odnosu na 65X95J.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.5.2021 15:30 (Flagship).
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sonijevo pretjerivanje sa cijenama kao i uvijek 

 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MV player kaže...

CX3 LG oled 65  13.500 kn u mall.hr

dodatno spušteno 13.299 kn sada .

 

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Imam 55 inčni tv, Sony seriju 9. I tv je  vrhunski, ali tjedan nakon što sam ga kupio bilo mi žao što nisam uzeo 65 inčni :D Sad bih kupio tv sebi u sobu, i uzeo bih 65 inčni, pa me zanima je li zamjetna razlika 55 prema 65, ili da uzimam 75 inčni tv sa slabijim specifikacijama? :/

 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Razlika 55:65 je relativno velika. Vidi u dućanu.

Ako je dnevni barem 40 m2 može i 77 ali to je skupo vjerojatno nema smisla. 65 su prihvatljive cijene. 

Preporučujem LG Oled, Samsung 8 i Sony 9 seriju.

Ispod toga kvaliteta značajno pada

 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Koji TV od 75" do 10 000kn ?

Samsung serija TU8000 / AU8000 za 8500kn?
Da li se isplati dat 12000 kn za q60T ?

Gleda se sa 4m pa koliko bi 65" bilo lakše za odlučiti, 75" bi bila prava mjera.
Potrebe: PS5 (ne mora bit 120hz), IPTV, malo Netflixa tu i tamo...
Izbor baš i nije neki (Samsung, Sony...)
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.5.2021 8:38 (Nick_Diamond).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mmafan kaže...

Imam 55 inčni tv, Sony seriju 9. I tv je  vrhunski, ali tjedan nakon što sam ga kupio bilo mi žao što nisam uzeo 65 inčni :D Sad bih kupio tv sebi u sobu, i uzeo bih 65 inčni, pa me zanima je li zamjetna razlika 55 prema 65, ili da uzimam 75 inčni tv sa slabijim specifikacijama? :/

Ne da je zamjetna nego je vrlo velika, 65" ima 40% vecu povrsinu...

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Lg G1 sa 2400eu na 1700eu  za 55inch,nikad nije bio ovako velik pad cijene tako brzo za novi model.

Ali ok u pitanju je jedna trgovina ovdje,pise da ih imaju na zalihama...ne kuzim kako mogu ic toliko ispod cijene velikih trgovackih lanaca.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nije to nista cudno jer cijena od 2400 € uopce nije realna.

U Nizozemskoj 65 inch G1 model kosta 2400 €, modeli su tek dosli na trziste a vec su poprilicno pali sa cijenom.

Povecana je proizvodnja OLED panela i cijene mogu samo dodatno dolje, kome nije zurba nek se strpi do black fridaya.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

PANASONIC TX-55HZW2004 je jos uvjek 2500eu za 55inch i jos produzenje garancije na 5 godina je 200eu a ja osobno ne kupujem tv bez takve garancije.....

Taj mi je model najprivlacniji radi EVO panela plus heatsinkovi,mislim da ovo ne bi unistio niti moj usage scenario.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kupio nedavno 65cx.Prije toga imao Panasonica GZ950.Na Panasonicu odlična slika, samo mi je falilo oštrine.Po meni ima premekanu sliku.

 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sto se vise isplati, modeli od prosle godine sony 9 ili samsung 8 ili pricekati pad cijena modela od ove godine do black fridaya? Da li postoji razlika u kvaliteti zbog koje bi se isplatio cekati pad cijena? Trenutno se ova dva modela od prosle godine mogu naci za ispod 9000kn.
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.5.2021 13:42 (amigo12).
 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
  1. Kako kupiti mercedes po cijeni fiće ?
 
0 0 hvala 0
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nick_Diamond kaže...
Koji TV od 75" do 10 000kn ?

Samsung serija TU8000 / AU8000 za 8500kn?
Da li se isplati dat 12000 kn za q60T ?

Gleda se sa 4m pa koliko bi 65" bilo lakše za odlučiti, 75" bi bila prava mjera.
Potrebe: PS5 (ne mora bit 120hz), IPTV, malo Netflixa tu i tamo...
Izbor baš i nije neki (Samsung, Sony...)

 

Imam Q60T u jednoj sobi (zamijenio ga s OLED Philipsom) i mogu potvrditi da je kvaliteta slike bolja na Samsungu Q60T nego na "non qled" TVu. Nije ogromna, najviše u HDR signalu ali i s nešto boljim kontrastom. Naravno o tebi ovisi. Moraš vidjeti što ti je prioritet. Ja sam uvijek za to da se da maksimalno novaca za TV (čak i malo više od toga) jer to je nešto što čovjek ima barem 7-8 godina.  No s druge strane ako nisi niti najmanje zahtjevan korisnik onda bilo koji TV je super. Čak i oni najjeftiniji.

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...

PANASONIC TX-55HZW2004 je jos uvjek 2500eu za 55inch i jos produzenje garancije na 5 godina je 200eu a ja osobno ne kupujem tv bez takve garancije.....

Taj mi je model najprivlacniji radi EVO panela plus heatsinkovi,mislim da ovo ne bi unistio niti moj usage scenario.

 

To je prošlogodišnji model i nema EVO panel jer samo modeli za 2021. imaju EVO panel. Novi pana 55JZ2000 (JZW2004 za DE tržište) ima međutim UVP je previsoka tj 3000 eur.

 

Ako ciljaš panasonic s master oled pro panelom odnosno EVO+heatsink onda razmotri 55JZ1500 odnosno verzije za DE kojih će izgleda biti (JZF1507) ili možda neka druga oznaka poput JZT1506 kao što je za NL/BE. Po prvim cijenama je dosta jeftiniji od JZW2004 a budući da imaju sve isto osim onih audio dodataka onda je to dobra kupnja već i sada: 55JZF1507 2199, 65" 2899 eur

 

https://atalanda.com/products/tx-55jzf1507-39701f

 

Čim stigne i u ove veće prodajne lance cijena će sasvim sigurno past još par sto eur pa bi taj 55JZ1500 mogao uz G1 bit best buy kako 55" tako i 65" :)

 

 

A kad su već nikad niže cijene za nove modele dobro je naglasit najfriškiji primjer:

 

Euronicsu novi oled 55C18LA uz popust i cashback imao super cijenu od 1091 eur! (1695/1245/cashback 150 eur)

 

Naravno to je odmah rasprodano:)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.5.2021 18:35 (Flagship).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ekipa na avs forumu je pocela prckati po novim C1 televizijama i dosla do dijela service menija koji navodno otkljucava G1 mod televizije.

Ukoliko se radi o C1 televizijama koje imaju novi panel u teoriji je moguce otkljucati G1 znacajke.

Treba ispratiti da li ta servis meni manipulacija stvarno C1 pretvara u G1 model, ukoliko se to pokaze tocnim nema smisla trenutno kupovati C1 modele koji imaju stari panel.
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice