Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.097.903
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

DV vs HDR10 (i ostale inacice), u praksi razlike su vecini ljudi nebitne.

DV je kao standard dobar ali paneli su jos dakeko od toga.

Ali zasto je bitna podrska, pa zato sto je puno sadrzaja u DV formatu i dobro je imati onda i tv koji ga podrzava.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.5.2021 11:16 (Pixel).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dupli post
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.5.2021 11:16 (Pixel).
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...

DV vs HDR10 (i ostale inacice), u praksi razlike su vecini ljudi nebitne.

DV je kao standard dobar ali paneli su jos dakeko od toga.

Ali zasto je bitna podrska, pa zato sto je puno sadrzaja u DV formatu i dobro je imati onda i tv koji ga podrzava.

 

Ljudi bi mogli iz ovoga skuzit da nece moci uopce gledat DV sadrzaj, sta nije istina. Sav DV sadrzaj ima i HDR10 layer i tako ce biti prikazan na Samsung TV-ima... 

3 godine
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

To je ono što me zanima. Znači DV vs HDR10 podrška nije game breaking značajka, u kupnji se treba voditi ostalim karakteristikama koje TV ima.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MV player kaže...

Dakle odgovor kolezi jest da je najbolji je CX u konkurenciji.

 

Cx3 13.800 kn

C1  15.000 kn

 

Gospodin Vincent preporučuje kupiti jeftinijeg, ali svakako niti C1 neće biti greška. Moguće da će C1  biti jeftiniji do proljeća 2022. nego danas već proslavljeni CX. Mislim da je ergonomija na strani starog daljinskog. 

 

Zanemarite ove cijene jer se odnose na mall.hr a tamo nema pravo na 2 + 3 godine garancije na LG televizore.

Kupit ću ipak negdje drugdje.

Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
user2206 kaže...

To je ono što me zanima. Znači DV vs HDR10 podrška nije game breaking značajka, u kupnji se treba voditi ostalim karakteristikama koje TV ima.

 

Vele neki revieweri na YouTube da im se javko sviđa DV podrška na Netflixu, i da se osjeti razlika između TVa s podrškom i onog bez podrške za DV. U princpu da je HDR bolji preko DV. Da li se to može značajno osjetiti, ne znam.

 

Znam iz prve ruke jedino da se *vrlo* značajno osjeti razlika u HDRu na OLED i QLED zaslonu. OLED wins big time, nisu niti u istom rangu za usporedbu.

 

 

Ali da, čak iako TV ne podržava DV on će svejedno moći prikazati HDR sadržaj.

3 godine
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
malibarta kaže...
MV player kaže...

Cx3 13.800 kn

C1  15.000 kn

Kupit ću ipak negdje drugdje.

 ili neki ipak jeftiniji model. Ima dobrih.

2.000 eura ili 1.800 eura značajan je i nemali novac za televizor.

Ispod toga nema LG OLED.

10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo stigao CX 55 iz slovenije https://i.postimg.cc/QxsXLD4h/IMG-20210513-141727.jpg

Jos nije raspakiran al cijena je bila povoljna u odnosu tu kod nas..

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Belick1 kaže...

Evo stigao CX 55 iz slovenije https://i.postimg.cc/QxsXLD4h/IMG-20210513-141727.jpg

Jos nije raspakiran al cijena je bila povoljna u odnosu tu kod nas..

 Koja cijena? Koji dućan, ako ima još?

3 godine
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Elipso 24 rate bez kamata po 375 kn.

5 godina garamcije. CX3 55

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ma dobro nije nesto puno povoljni nego tu sad kod nas al 500kn je 500kn.. Cijena je bila 8460kn plus 100kn dostava u makspro ducanu slovenija.. Jos nisam raspakirao pa necu jos nista komentirati..

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.5.2021 15:23 (Belick1).
3 godine
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

makspro uz 5 godina garancije naplaćuju + 1.000 kn, ispao bi 9.570 kn. 

Elipso dakle povoljniji, košta 9.000 kn  5.g. garancije i uz plaćanje na rate bez kamata. Ali dućan nije slovenski 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Na dao Bog da u Elipsu trebaš reklamaciju...

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
malibarta kaže...
MV player kaže...

Dakle odgovor kolezi jest da je najbolji je CX u konkurenciji.

 

Cx3 13.800 kn

C1  15.000 kn

 

Gospodin Vincent preporučuje kupiti jeftinijeg, ali svakako niti C1 neće biti greška. Moguće da će C1  biti jeftiniji do proljeća 2022. nego danas već proslavljeni CX. Mislim da je ergonomija na strani starog daljinskog. 

 

Zanemarite ove cijene jer se odnose na mall.hr a tamo nema pravo na 2 + 3 godine garancije na LG televizore.

Kupit ću ipak negdje drugdje.

 

Mislim da za sada samo elipso i SD daju 2+3 garanciju. U elipsu je stari model 65CX3LA 14000 a novi 65C11LB 16000kn. U SD su skuplji.

 

Tih 16K nije puno ako se gleda kolika je cijena bila prije godinu dana za 65CX- negdje cca 22000kn

 

 

A ako je netko tražio dobar i povoljan 55" lcd onda je to svakako 55XH9077 za 5199 međutim već je rasprodan..

 

https://www.sancta-domenica.hr/tv-55-sony-bravia-ke-55xh9077-android-2020g.html

2 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
https://www.sancta-domenica.hr/tv-55-sony-bravia-ke-55xh9077-android-2020g.html
Brutalno niska cijena za Tv koji je prije godinu dana bio oko 11k kuna.
Mj
 
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja sam ga kupio u 10 mjesecu prošle godine prvensteno za gaming. Nisam požalio. Bila neka akcija u Sancti, TV+365hanger za PS+ za 6900kn. Odličan TV.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Uživaj, najbolji TV ikad.

Ja imam 55B8 nekih 2.5-3 godine i dalje se čudim kako je dobar :)

Jedino žalim šta nisam uzeo od 65 incha (bio je preskup u to vrijeme).

3 godine
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

BX3 65  13.000 kn u Sancta D. 

36 rata bez kamata. Nije loša ponuda.

 
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Oleoqled21 kaže...
https://www.sancta-domenica.hr/tv-55-sony-bravia-ke-55xh9077-android-2020g.html
Brutalno niska cijena za Tv koji je prije godinu dana bio oko 11k kuna.

 

Cijena za naše uvjete odlična, da ali vjerojatno se slabo prodavao jer je srebrni a i pitanje koliko su ih imali kad je u tako kratko vrijeme rasprodan:)

 

Pravi popust koji na žalost kod nas nećemo nikad vidjet je npr u DE 75XH9299 za 1079 eur!

 

Osim što su novi modeli već stigli ove godine su EP i OI pa ovakve cijene ne iznenađuju:)

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
Flagship kaže...
MEGATAMA kaže...

Bas gledam cijene G1 i ovdje ih vec ima po 1950eu....fantasticna cijena sa EVO panelom.

 

 

Ima i povoljnije- 55G19LA za 1780€što je vjerojatno jedna od nižih cijena trenutačno u DE za 55". Local shop ali sa dobrom cijenom i za 65".

 

A u NL je vjerojatno rekordno niska cijena za 77G1- uz cashback 3999€! S obzirom da je prije 365 dana 77GX koštao 8000€ onda nije ni čudno da je velik interes za 77G1 u pol cijene:)

 

I 65" ima dobru cijenu od 2400, to su sve odlične cijene budući da su ovo sve novi modeli.

 

 

Ma za ovakve stvari mi u obzir dolaze MediaMarkt,Saturn i takvi veliki lanci jer je aktiviranje garancije odlicno rijeseno.

Doneses neispravan tv i dobijes nazad full iznos ili drugi tv koji izaberes.

Ne sjecam se....samo novi Sony i Panasonic imaju heat sinkove uz EVO panele?LG G1 nema heat sink zar ne....

 

U saturnu 65G1 2584 eur uz cashback popust, to je jedna od nižih cijena sada kada su u pitanju ovi veći lanci.

 

https://www.saturn.de/de/product/_lg-oled65g19la-2718835.html

 

 

Trenuntačno najpovoljnija cijena za 65G1 je u nizozemskoj: 2199 eur.

 

https://www.ebay.de/itm/294175745798

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
Oleoqled21 kaže...
https://www.sancta-domenica.hr/tv-55-sony-bravia-ke-55xh9077-android-2020g.html
Brutalno niska cijena za Tv koji je prije godinu dana bio oko 11k kuna.

 

Cijena za naše uvjete odlična, da ali vjerojatno se slabo prodavao jer je srebrni a i pitanje koliko su ih imali kad je u tako kratko vrijeme rasprodan:)

 

Pravi popust koji na žalost kod nas nećemo nikad vidjet je npr u DE 75XH9299 za 1079 eur!

 

Osim što su novi modeli već stigli ove godine su EP i OI pa ovakve cijene ne iznenađuju:)

 

Neka greška? Meni veću cijenu prikazuje.

10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Dali zna tko na koji nacin pogledati na lg cx koliko ima radnih sati?

Pratio sam na youtube i usao gdje pise suport i informacije o tv medutim ne pokazuje nista o radnim satima.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Belick1 kaže...

Dali zna tko na koji nacin pogledati na lg cx koliko ima radnih sati?

Pratio sam na youtube i usao gdje pise suport i informacije o tv medutim ne pokazuje nista o radnim satima.

Ja sam na svojim prijasnjim oledima morao uc u service mode da to provjerim,moguve da je tako i na novijima.

Treba ti daljinski koji to moze ili app daljinski za mob ,tako sam ja ali mob mora podrzavat IR,recimo tadasnji Huawei P20 Pro je to imao dok sadasnji Galaxy s20+ to nema.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
MEGATAMA kaže...
Flagship kaže...
MEGATAMA kaže...

Bas gledam cijene G1 i ovdje ih vec ima po 1950eu....fantasticna cijena sa EVO panelom.

 

 

Ima i povoljnije- 55G19LA za 1780€što je vjerojatno jedna od nižih cijena trenutačno u DE za 55". Local shop ali sa dobrom cijenom i za 65".

 

A u NL je vjerojatno rekordno niska cijena za 77G1- uz cashback 3999€! S obzirom da je prije 365 dana 77GX koštao 8000€ onda nije ni čudno da je velik interes za 77G1 u pol cijene:)

 

I 65" ima dobru cijenu od 2400, to su sve odlične cijene budući da su ovo sve novi modeli.

 

 

Ma za ovakve stvari mi u obzir dolaze MediaMarkt,Saturn i takvi veliki lanci jer je aktiviranje garancije odlicno rijeseno.

Doneses neispravan tv i dobijes nazad full iznos ili drugi tv koji izaberes.

Ne sjecam se....samo novi Sony i Panasonic imaju heat sinkove uz EVO panele?LG G1 nema heat sink zar ne....

 

U saturnu 65G1 2584 eur uz cashback popust, to je jedna od nižih cijena sada kada su u pitanju ovi veći lanci.

 

https://www.saturn.de/de/product/_lg-oled65g19la-2718835.html

 

 

Trenuntačno najpovoljnija cijena za 65G1 je u nizozemskoj: 2199 eur.

 

https://www.ebay.de/itm/294175745798

 Ovo je fantasticna cijena,dosta je to otislo dolje u zadnjih par generacija.

15 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

To je vrlo slično osobno bi uzeo LG od ta 2.

 

Imam bolji prijedlog ako se može. Odlična je cijena za taj model....10.300 kn.

SONY 9505, naravno 65 inča. To je vrh ponude pogotovo

za igrice, najbolje od Sonyja dok još ima u Svijetu Medija i još negdje

 
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Obadva su ti IPS sto znaci da ce ti black bars prilikom gledanja filmova bit sivi a ne crni,imao sam mislim u 2016 ili tako nesto Sony xd80 koji je bio IPS i meni je to bio deal breaker.

Nisam se mogao uzivit u filmove sa takvim black bars....

Pogledaj kakve su ti opcije za model sa VA panelom,steta sto su oledi vjerovatno preskupi za ono sto ti zelis jer za filmove i serije nema boljega.

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

hvala na komentarima i prijedlozima

gledalo bi se u zamracenoj sobi 99%

budem i dalje jos malo skicao,nemam neke zurbe. sto se tice cijene i ovaj je prevec,ali definitivno ne bi isao nista iznad ovoga jos gore.i ne bi ni philipsa (nema potreba u inbox slat . thx)

 

 

znaci ajmo rec jedan od bitnijih stvari je panel - ciljano ici na VA ?

thx

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...

Obadva su ti IPS sto znaci da ce ti black bars prilikom gledanja filmova bit sivi a ne crni,imao sam mislim u 2016 ili tako nesto Sony xd80 koji je bio IPS i meni je to bio deal breaker.

Nisam se mogao uzivit u filmove sa takvim black bars....

Pogledaj kakve su ti opcije za model sa VA panelom,steta sto su oledi vjerovatno preskupi za ono sto ti zelis jer za filmove i serije nema boljega.

Bit ce sivi i na VA, samo malo manje.. To se jeftino da jako puno popravit sa led trakom...

3 godine
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
cropunk kaže...

hvala na komentarima i prijedlozima

 

Jasno mi je da ti je po mjeri  i best buy

SAMSUNG 65UE8502 model.

 

VA panel ima. Cijena na mall.hr je 8.800 kn ali to nema veze.

Vidi na nabavi imaš za 5.100 kn, Emezzeta trenutno 5.400, Sancta 5.800 36 rata bez kamata, kombiniraj uvjete itd.

 

To je smješna cijena, tv je solidan, brand renomiran, nema tu puno dvojbi, pogodak.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice