Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.100.000
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Akcije Samsung 55",65"

https://www.sancta-domenica.hr/telev...ed-65q80t.html (8.669,15 kn)

https://www.sancta-domenica.hr/telev...-55q80t-1.html (6.629,15 kn)

ZABA Mastercard i Maestro karticama do 36 rata.

Čini mi se dobre ponude, molim Vas mišljenje?
Da li će prije Europoskog prvenstva još spustiti cijene?

 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Samo jos da stave diners ili pbz visa :)
3 godine
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kao nezahtjevan korisnik to rješavate pomoću filtera na stranicama renomiranih trgovaca. Filter odrađuje za vas kad unesete raspon cijene i ključne parametre. Skuplji model je najčešće bolji.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MV player kaže...

kome odgovara 77 inča možda bi bolje pristajao 88 inčni OLED.

Za 77 inča treba biti dnevni boravak barem 40 m2 i više.

 

Ne treba pretjerivati 65 inča je best buy po veličini za sve stanove do 150 m2

 Za sjedenje na udaljenosti od +3 m nije potreban dnevni od 40 kvadrata.

 

Velikoj vecini je 65 incha dovoljno, ali ako se i dalje nastavi trend pada cijena 77 incha ce postati sadasnjih 65.

5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

88" osim što je naravno jako skup problematičan je i zbog smještaja u većinu naših prostora   Za sada ide samo uz onaj veliki stalak pa je ukupna težina vrlo velika. A i skupa cijena više nije tako skupa, najbolji primjer je još uvijek aktualni 88ZX9LA koji je krenuo s 30000€ pa je sada uz popuste i cashback došao na dosta manjih 11880€

 

88ZX9LA

 

Nije to ništa čudno i neočekivano jer jednostavno lg je povećao kapacitete i s novijim tehnologijama snizio cijenu panela pa u sljedećem razdoblju možemo očekivat i još dosta niže cijene. Ako se ne varam cijena izrade 65" panela je sada cca 550 dolara s daljnom tendencijom pada sljedeće godine. 77" je mislim oko 1200 i sigurno je da će 2022 to ići ispod 1000.

 

Btw 77" se vjerojatno prestaje proizvodit, sljedeće godine bi mogli stić zadnji 77" a stiže 75" koji će se moći još jeftinije proizvesti budući da je čak 6 komada od 75" moguće proizvesti iz jedne ploče- napomena da je sada samo 2 komada 77" moguće napravit iz jedne ploče. Ne treba niti računati kolika će to bit ušteda i na kraju niža cijena:)

 

https://wikimovel.com/index.php/Multi_model_glass_display_sizes

 

A ako se ostvari ona najava da će i samsung ove godine naručiti preko milijun OLED panela od lg-a onda nas očekuje vrlo oštra konkurencija s cijenama:)

 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

dvoumim se izmedju plex i serviio, koji staviti na LG tv sa webos 5.0...? 

slusam prijedloge/iskustva?

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Da li ste imali iskustva s Sancta Domenica SD+ PROTECT ili SD+ KASKO zaštitom uređaja? S obzirom da planiram kupiti TV kod njih koji ima samo 2 godine jamstva, uzeo bi i dodatno "jamstvo" da bude barem 5 godina. Oni imaju 2 paketa SD+ PROTECT i SD+ KASKO? U čemu je razlika u odnosu na klasično jamstvo od 5 godina? Prednosti/nedostaci?
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Vidim Sony se isprofilirao na sam vrh oled modela,sad jos da rijese VRR podrsku itd i naravno moraju imat 4xhdmi 2.1 na novim modelima.

Sada su na vrhu po kvaliteti slike Panasonic i Sony....Japanci se lagano bude.

Moj PC  
1 1 hvala 0
7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

@stric jura Hvala na odgovoru. Vidim da ima izbora. Sto se tice ovog najjeftinijeg modela:  LG 49UT640S

 

Koja mu je mana ako nema WebOS? Isplati li se dodati jos 300-500kn za TV koji dolazi s tim? Ili nekog Samsunga u tom cjenovnom rangu? Vidim da si predlozio samo lg modele..

 

IPS/VA se  pretpostavljam svede na IPS za sport, VA za filmove? Onako laički..

 

Unaprijed hvala! 

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.5.2021 13:51 (birra).
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...

Vidim Sony se isprofilirao na sam vrh oled modela,sad jos da rijese VRR podrsku itd i naravno moraju imat 4xhdmi 2.1 na novim modelima.

Sada su na vrhu po kvaliteti slike Panasonic i Sony....Japanci se lagano bude.

 Unatoč astronomskoj cijeni i kvaliteti  japanaca, jeftini  LG CX je i dalje po ocijeni recenzenata najkompletniji oled tv.

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.5.2021 15:07 (Tascam).
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Velika je razlika izmedju najkompletniji i najbolji.

I drago mi je da sve više ljudi shvaća razliku. Mnogima te "kompletne" stvari koje LG nudi nisu prioritet, već im je prioritet vrlo jednostavan - najbolja slika. A tu je Sony sad već puno bolji. Čekamo Panasonica.
14 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jel rijesen VRR gamma shift kod 2021 OLED-a, zna li se sta?

Moj PC  
1 1 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dachande kaže...
Velika je razlika izmedju najkompletniji i najbolji.

I drago mi je da sve više ljudi shvaća razliku. Mnogima te "kompletne" stvari koje LG nudi nisu prioritet, već im je prioritet vrlo jednostavan - najbolja slika. A tu je Sony sad već puno bolji. Čekamo Panasonica.

 Imam sony oled, a kalibrirao sam i sony i lg oled.

 

Ako stavis jednu kad druge i pokrijes naziv ne mozes prepoznati koja je koja. Slika je identična.

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.5.2021 17:20 (vRay).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ansha kaže...

Jel rijesen VRR gamma shift kod 2021 OLED-a, zna li se sta?

Nisam 100% siguran ali negdje sam procitao da se to ne moze rijesit jer ima veze sa time kako panel funkcionira i miim da to nije vezano uz 2021 panele nego opcenito oled tech.

Ako se referiras na oscilaciju brightnessa prilikom VRRa?....

EDIT:

Lg je izdao update za 2020 modele ali kazu da to nije rijesilo problem vec ga ublazilo.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.5.2021 18:01 (MEGATAMA).
3 godine
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ansha kaže...

Jel rijesen VRR gamma shift kod 2021 OLED-a, zna li se sta?

Druže Tito, krenuo je brod čipova za 21. vijek iz Niša - elektronske industrije prema Koreji. Vodnik Šćepanović će to da servisira komad po komad.

 

OLED LG 2021. smeće druže Tito za naše Rudi Čajevec televizore u koloru, a kamoli za našu prvu klasu EI Niš.

 

 

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dachande kaže...
Velika je razlika izmedju najkompletniji i najbolji.

I drago mi je da sve više ljudi shvaća razliku. Mnogima te "kompletne" stvari koje LG nudi nisu prioritet, već im je prioritet vrlo jednostavan - najbolja slika. A tu je Sony sad već puno bolji. Čekamo Panasonica.

 Panasonic oled-i su level iznad Sonija.Prijašnje serije AG8 i AF8 se baš nisu proslavile.Master serija je preskupa za ono što nudi, a jedan forumaš je tu napisao da je neisplativa.

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.5.2021 19:26 (Tascam).
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ansha kaže...

Jel rijesen VRR gamma shift kod 2021 OLED-a, zna li se sta?

 Ima li bluminga i dirty screena kod tebe?

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tascam kaže...
 Panasonic oled-i su level iznad Sonija.Prijašnje serije AG8 i AF8 se baš nisu proslavile.Master serija je preskupa za ono što nudi, a jedan forumaš je tu napisao da je neisplativa.

 

Razlika u cijeni kod nas između 65A90J i 65G1 je 5 do 9000kn a kod 65C1 je ogromna, ovisno o shopu od 9000 do 13000 kn! Nije sony toliko bolji što brojni reviewi pokazuju pa se uvijek postavlja to pitanje precjenjenosti.

 

Ono što će biti vrlo zanimljivo je kad se pojavi novi panasonic JZ1500: isti pro master panel kao i 2000 samo bez onih audio dodataka što je doprinjelo dost ok MSRP cijeni. Trebao bi se pojaviti tijekom ljeta i to za 2999€ za 65". Znači cijenom negdje između LG G1 i Sony A90J OLED-a međutim vjerojatno bolji od obadva 

 

Neće bit na svim tržištima eu, ali već ih ima u najavi kao npr u NL

 

Panasonic 65JZT1506

 

Ne zna se da li će JZ1500 bit i kod nas, ako budu onda će SD vjerojatno maximalno opalit cijenu i jedina "nada" je eventualno mall.hr koji zna imati puno niže cijene. Vjerojatno najpovoljnija alternativa je nabavka u NL, BE ili nekoj drugoj zemlji. Za DE za sada nije predviđen JZ1500 što je malo čudno ali do srpnja će se možda promjeniti, vidjet ćemo.

 

14 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tascam kaže...
ansha kaže...

Jel rijesen VRR gamma shift kod 2021 OLED-a, zna li se sta?

 Ima li bluminga i dirty screena kod tebe?

Nista..

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jedan Panasonic model je zadnje dvije godine bio najbolji OLED.

Ove godine me baš zanima je li situacija i dalje takva, jer nova A90J serija izgleda zapanjujuće dobro. Za sada ispada kao najbolji OLED do sada. Zato me zanima kakav će ispasti novi Panasonic. Hoće li opet biti najbolji ili ne.

Pogledajte review od VT-a gdje se zorno prikazuje koliko je Sony bolji od LG-a.

Tko ne zna tko je VT, evo ga ispod ...
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zar nije u ovoj temi Vincent proglasen kao clickbait youtuber i receno je da se kvaliteta tva najbolje "vidi" iz brojki i generičkih testova s rthingsa
3 godine
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nema konkurenciju CX3 u Hrvatskoj od svih OLED 65-ce ako tu veličinu uzmemo kao prioritet i ako se uzme u obzir cijena. Ista stvar i 55 iako tu veličinu uopće ne pratim više.  Novi model LG C1 je sada na akciji u SD 17.500 kn što je za 4.000 kn skuplje nego CX3, a radi se o kozmetičkoj razlici u modelima.

 

Budimo sasvim iskreni i LG i Sony i Panasonic izgledaju potpuno isto jer su isti paneli. Svaki brend ima svoje vjerne kupce i cjenovnu nišu i politiku. Sve ostalo je uglavnom  pres_ r_v_nj_ koje sasvim sigurno nije vidljivo nijednom ljudskom oku. Sonyju je najlakše jer ima PS kao vjetar u leđa i Sony je nenadjebiv globalno.

Do rasprodaje 65 cx3 po 13.500 ili 14.000 kn izvrsna kupnja.

 
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ne, nije VT proglašen ni lošim ni clickbaitom.

Loš je FOMO i loš je Quantum Apotheosis.
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Striko2009 kaže...

dvoumim se izmedju plex i serviio, koji staviti na LG tv sa webos 5.0...? 

slusam prijedloge/iskustva?

 Imam nekakav ćudan lag s Plexom u kombinaciji s opensubtitles (automatska pretraga), krene super ali nakon nekog vremena počne kasniti. Namjestim offset i opet nakon nekog vremena počne kasniti. Jako malo ali iritantno je. Na staroj telki mi radi ok. 

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dachande kaže...
Jedan Panasonic model je zadnje dvije godine bio najbolji OLED.

Ove godine me baš zanima je li situacija i dalje takva, jer nova A90J serija izgleda zapanjujuće dobro. Za sada ispada kao najbolji OLED do sada. Zato me zanima kakav će ispasti novi Panasonic. Hoće li opet biti najbolji ili ne.

Pogledajte review od VT-a gdje se zorno prikazuje koliko je Sony bolji od LG-a.

Tko ne zna tko je VT, evo ga ispod ...

 Entry level Panasonic GZ950 je pomeo sonijev ag8 čak je Vincent napisao kako je bolji u nekim segmentimna od ag9 koji je naravno punoo skuplji.GZ2000 neću niti spominjati.Po čemu A90j izgleda zapanjujuće dobro?TV od  25.500 tkn za 65" sa peak brightnesom od 750 nitsa.U priče o sonijevim procesorima koji čudo rade od slike sam davno prestao vjerovati .

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.5.2021 10:11 (Tascam).
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 

 delete 

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.5.2021 10:12 (Tascam).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dachande kaže...
Jedan Panasonic model je zadnje dvije godine bio najbolji OLED.

Ove godine me baš zanima je li situacija i dalje takva, jer nova A90J serija izgleda zapanjujuće dobro. Za sada ispada kao najbolji OLED do sada. Zato me zanima kakav će ispasti novi Panasonic. Hoće li opet biti najbolji ili ne.

Pogledajte review od VT-a gdje se zorno prikazuje koliko je Sony bolji od LG-a.

Tko ne zna tko je VT, evo ga ispod ...

Ok, Vincent se sad poprilicno kompromitirao.

 

Najocitija scena gdje je A90J kao bolji je scena sa plamenikom i spektrom zute boje unutar plamena.

 

Sad sam prevrtio istu scenu na oledu starom 3 godine i plamenik je isti kao na a90j. Onaj plamenik koji je kao lg-ev je potpuno izmisljen ili izmanipuliran.

 

Nemoguc je onolik gubitak detalja i to moze provjeriti bilo tko sa novim cx modelom (scena je na 17:17).

 

Moguce je jedino ako je koristio neki player koji neispravno decodira stream. Teoretski je moguce i na nekim jeftinijim modelima, ali ni u to se ne bih bas kladio.

 

Moj dojam razlike izmedju svih panela koji su bazirani na lg panelu je da su toliko blizu da se razlika ne moze skuziti golim okom (ako su oba panela izkalibrirana - ako nisu moguce su razlike zbog razlicitih tvornickih postavki, mada je to nebitno jer svi imaju "krivu" sliku samo je pitanje u kojem smjeru).

Moguce su razlike u interpolaciji pokreta i slicno, ali ni to nije bas uocljivo golim okom. Jedini oled koji je iskocio a baziran je na istom panelu je od panasonica jer su ugradili dodatno hladjenje pa mogu vriti panel na visem svjetlu bez pregrijavanja te mogu ublaziti abl. Dodatno, tvornicka kalibracija mu je puno bolja od ostalih.

 

Stvar je vrlo jednostavna, svi oledi su skuplji od LG-a ne zato sto su bolji vec zato sto si ne mogu dopustiti tu cijenu jer ih proizvodi LG.

 

Sony se kune u svoj novi procesor i njegovu procesorsku obradu slike. To je sve prodavanje magle, nikakava dodatna procesorska obrada ne moze znacajno utjecati na 4k sadrzaj. To se lako provjeri ako se proba koristiti ultra jaka graficka sa madVr filterom na pcu i stavi maksimalna obrada slike sa svim mogucnostima. Krajnji rezultat je jedva uocljivo bolji od osnovnog a potrosnja resursa je ogromna (snazan gpu tipa 2080 ti ili slicno je nekoliko stotina puta brzi od onog u a90j).

 

Ono gdje obrada slike moze doci do izrazaja je upscaling sadrzaja. Recimo gornja kombinacija ce dati znacajno bolju sliku nego ijedan tv na trzistu sa svojom obradom slike. A lg i sony su toliko blizu u ovom dijelu da ih stavis jednu kraj druge na 1080p sadrzaju isto se golim okom nece vidjeti razlika.

 

Mislim da je cijela prica marketinska kampanja, jer logicno zasto bi netko kupio skuplji tv ako su u reprodukciji identicni.

Sony da je pametan mogao bi prodavati nemaster seriju za 3k skupji od lg-a ako doda opciju centralnog zvucnika sa master modela.

 

A ako zeli prodavati dupljo skuplji tv onda ce morati ici u smjeru panasonica ili i dalje moze jedino racunati na izmanipulirane fanove da placaju maglu. 

 

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Znači, svaki reviewer koji nahvali Sony je potkupljen, ali ako nahvali LG, onda je objektivan.

9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sony je debelo preskup za ono što daje.I to seže još u doba CRT tv-a.Imao sam svojedobno početkom 2000-ih tzv.vrhunski sony crt 72 100 hz.Slika titrala kao da nije 100 hz a geometrija slike katarstrofa. Kada i ako budu proizvodili svoj oled panel onda će cijela priča možda i imati smisla.

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.5.2021 12:13 (Tascam).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Gajotres kaže...
Striko2009 kaže...

dvoumim se izmedju plex i serviio, koji staviti na LG tv sa webos 5.0...? 

slusam prijedloge/iskustva?

 Imam nekakav ćudan lag s Plexom u kombinaciji s opensubtitles (automatska pretraga), krene super ali nakon nekog vremena počne kasniti. Namjestim offset i opet nakon nekog vremena počne kasniti. Jako malo ali iritantno je. Na staroj telki mi radi ok. 

 Ja sam spojio komp i tv preko dlna i radi ok, cak i uhd bez trzanja, ali mi ne ocitava srt iz foldera.

Srt ima isto ime kao i file. Jedino da nije do dugackog imena filea i srt sa puno tockica u imenu...

I believe Wi can Fi...
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice