Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.098.582
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hvala lijepa sad mi je jasnije

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
marlon2297 kaže...

kazem ne razumijem se u televizore ali koliko sam ja njega shvatio modeli izvan qled ponude imaju 50hz sto bi znacilo da ne bih mogao ni 60 frejmova prikazat na njima ili sam u krivu ?

 

Zanemari, to su sve 60hz paneli...

3 godine
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dusan 222 kaže...
Imam u ponudi bx9 65 da li je losiji puno ob cx-a ne razumijem se bas

 Bx je bolji od led/qled, a cx je bolji od bx i za zvuk....

Ako možeš uzmi ipak cx za 1.000 kn razlike je bolji izbor iako i sa bx si na konju

5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Odlične cijene u DE za do nedavno jako skupe velike olede pa je tak sada 77CX9LA 2799 eur:)

 

https://www.euronics.de/xxl-ratingen-johann-und-wittmer/tv-und-audio/fernsehen/oled-tvs/oled77cx9la-195-cm-77-oled-tv-g-4061856651132

 

A i novi modeli već imaju značajne popuste (npr 65C1 1800) a u nekim drugim zemljama eu-a (nl, be, it) još su bolje cijene za nove modele, posebno za G1..Valjda će tijekom godine i do nas barem djelomično doći takvi %

 

 
0 0 hvala 1
2 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Trenutno stanje cijena Sony TV u državama EU:

Sony X95J ni u najavi.

Sony X92J/X93J/X94J
50" - 1 300 € (ESP-X92, X90-1 250 €)
55" - 1 400 € (DE) 1 450 € (ESP-X92, X90-1 400 €)
65" - 1 600 € (DE) 1 750 € (ESP-X92, X90-1 700 €)
75" - 2 550 € (ESP-X92, X90-2 500 €)

Sony X90J
55" - 1 400 € (DE)
65" - 1 600 € (DE)

Sony X82J
43" - 850 € (DE)
50" - 950 € (DE)
55" - 1 050 € (DE) 1 100 € (SLO, HR)
65" - 1 250 € (DE) 1 300 € (SLO)
75" - 1 750 € (DE) 1 800 € (SLO)

Sony X80J/X81J
43" - 800 € (DE, ESP)
50" - 900 € (DE, ESP)
55" - 1 000 € (DE, IT, ESP, SLO, HR)
65" - 1 200 € (DE, IT, ESP, SLO)
75" - 1 650 € (DE) 1 600 € (IT) 1 700 € (ESP, SLO)

Ako me sjećanje dobro služi prošle godine u isto ovo vrijeme XH 9096 od 55" imao je sličnu cijenu kao sada X90J od 55".
Mj
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zna li netko kada bi Lg oled 2021 trebali doc u hr? Ili da kupujem cx?

Poslao upit Lg hrvatska i za 5 godina garancije kazu pratite na sluzbenim stranicama lol...
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

55 je 9.000 kn, a 65 je 13.800 kn u mallu.

SD trenutno nepovoljna. Bolje uzet sada cx novi modeli

Će biti skuplji u Hr

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mislim da bi trebalo pričekati da LG ima promociju 2+3 godine produženog jamstva. Lako moguće da će CX modeli biti i dalje na razini 13-14 tis kn ali sa uključenim jamstvom. Neka moja pretpostavka... Ako i dalje ima BX modela, vjerujem da će biti i dalje CX do kraja godine
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Koje vam je mišljenje za Philips OLED televizore? Vidim da ima ovaj na akciji u Elipsu PHILIPS-65OLED754.
Android je za razliku od LG-a pa ne znam koliko ti ima veze? Svi pričaju samo o CX3 a što je sa ostalima ali da je u tom nekom rangu da se može nabaviti do 15k.
Thnx
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Novi 65C1 17999 u SD što je dosta kad se usporedi s CX koji je nabavljiv za 13.5, 14K međutim činjenica je da je 65CX kad se pojavio imao početnu cijenu 21 ili 22000kn- znači 4000-5000kn niža početna cijena za C1. Nadat se možemo da će C1 padat dosta brže pa bi za 365 dana bilo realno očekivat 65C1 ispod 10000kn:)

 

Novi 65G1 21999, vidjet ćemo di će se smjestit B1 kao i "budget" A1.

 

 

Kad je u pitanju sony X95J pa več se znaju MSRP cijene za neke EU zemlje, npr sony danska:

 

https://www.sony.dk/electronics/fjernsyn/x95j-series?showModelPrices=true

 

 

Slično se očekuje i za DE dakle 65X95J 2300€, 75" 3400€ i 85" 5000€, gotovo sigurno i kod nas će bit slične cijene: u prijevodu to znači da će kod nas 65X95J bit vjerojatno skuplji od 65C1 oleda. Dodatna loša vijest je da se navodno tek sredinom ljeta očekuju što je isto besmislica ako budu ove cijene budući da će konkurencija za 3, 4 mjeseca još dosta sniziti cijene.

 

S druge strane cijene za usa su baš objavljene i po onom što se vidi 65X95J će imat znatno nižu početnu cijenu od $1799 što je cca 1480€

 

https://www.displayspecifications.com/en/news/efa656d

 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
malibarta kaže...
Koje vam je mišljenje za Philips OLED televizore? Vidim da ima ovaj na akciji u Elipsu PHILIPS-65OLED754.

 Mišljenje je negativno. Koja akcija ? 

LG OLED BX3 je 13.500 kn u Elipsu.

Nema razloga za Philips oled, u konkurenciji sa Sony, Panasonic i LG. Mislim da se priča o LG jer su svi zadovoljni i cijena je ok. Nema smisla dati 20.000 kn za 65 Cx3 ali 15 i manje od toga je ok.  

Velika prilika je i SONY 65 model 9505 za 10.300 u Svijetu medija i H.Normanu. To je vrh ponude Sony, nije OLED al je odličan.  

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gocc01 kaže...

Di se može nabavit neki kod za popust za mall.hr ili harvey norman? CX55 je 9500 i još nekih 10% idem odmah po njega. 

 

Prije je bilo na Njuškalu poklon bonova al sad ko za vraga nema za HN. Tak sam svoj MU8002 uzeo u Elipsu, kupio za 6600 bonove od 7400 i piknuo telku cca 700kn jeftinije. 

 

O tome sam ja razmišljao ali mi je rizično. Otkud im toliko kupona?

Znači mogu normalno doći u dućan i dati deset bonova? 

Trebao bi se odvesti do zg, nagovoriti tu osobu da dođe do elipsa, kupi Tv i onda mu nakon blagajne dati novce i još nagurati Tv u auto a to mi se ne baš i ne da ali me privlači posto imaju 2+3 akciju za garanciju

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo u kratkim crtama, usporedba CX vs C1...by rtings.com:

 

 

The LG C1 OLED replaces the LG CX OLED, and overall they're very similar TVs. The biggest differences are that the C1 comes in a larger 83 inch variant, has the newest version of webOS, and includes new 'Game Optimizer' settings, including an input lag boost that reduces input lag by a few milliseconds. Our unit of the C1 has poor out-of-the-box color accuracy and lower brightness compared to the CX, but this could just be due to panel variation. All things considered, if none of the minor additions are essential to you, the CX may offer a slightly better value

 

Pitanje, kolika je vjerojatnost da kasnije i CX dobije software update sa tim novim webOS-om/ Game Optimizerom? 

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.4.2021 7:42 (Purger155).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Novi Sony model je u Sancti zabunom bio 2000kn jeftiniji no što je trebo bit...

 

Tako je 65" X92J koštao 9700, dok je 55" koštao 10450. Prekasno sam reagirao i danas je cijena ispravljena i vraćena na 11700kn. Katastrofa...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dachande kaže...

Novi Sony model je u Sancti zabunom bio 2000kn jeftiniji no što je trebo bit...

 

Tako je 65" X92J koštao 9700, dok je 55" koštao 10450. Prekasno sam reagirao i danas je cijena ispravljena i vraćena na 11700kn. Katastrofa...

 Katastrofa je tvoj način razmišljanja, pretpostavljam da radiš u javnom sektoru čim jedva čekaš iskoristiti tuđu grešku i još se žališ što nisi uspio. Šta misliš kako bi veselo bilo onom koji je unosio cijene.

 

Dođi sebi dok još imaš kome
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hvala na primjedbi, razmisliti ću o tome.

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koji bi bio best buy tv 55'' do 5000kn? ako može za manje a da nije velika razlika u kvaliteti još i bolje...uglavnom bi služio za gledanje netflixa, skinutih serija i filmova i igranje plejke a tu i tamo za gledanje sporta ili ostalih tv programa

 

kakav je ovaj hisense?  https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-55U7QF/

 

hvala unaprijed!

 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Gledam cx 65 i zanima me koja je razlika u ovoj oznaci cx6la i cx9la razlika je u nekih 200eur pa me zanima sta je u pitanju
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dachande kaže...

Novi Sony model je u Sancti zabunom bio 2000kn jeftiniji no što je trebo bit...

 

Tako je 65" X92J koštao 9700, dok je 55" koštao 10450. Prekasno sam reagirao i danas je cijena ispravljena i vraćena na 11700kn. Katastrofa...

 Vjerojatno ti ne bi potvrdili narudzbu po toj cijeni, odugovlacenje i slicno, tako da sumnjam da bi prosao s time :)

I believe Wi can Fi...
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mislim da moraju ispostovati.

Znam da je ASOS imao situaciju s garderobom. U jednom trenu su im sve cijene imale brojčanu vrijednost kao da su u eurima, a bile su kune. Tako da je sve bilo 7.5 puta jeftinije.

Ispostovali su svaku narudžbu koja im je odrađena taj dan.
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jimmy kaže...
gocc01 kaže...

Di se može nabavit neki kod za popust za mall.hr ili harvey norman? CX55 je 9500 i još nekih 10% idem odmah po njega. 

 

Prije je bilo na Njuškalu poklon bonova al sad ko za vraga nema za HN. Tak sam svoj MU8002 uzeo u Elipsu, kupio za 6600 bonove od 7400 i piknuo telku cca 700kn jeftinije. 

 

O tome sam ja razmišljao ali mi je rizično. Otkud im toliko kupona?

Znači mogu normalno doći u dućan i dati deset bonova? 

Trebao bi se odvesti do zg, nagovoriti tu osobu da dođe do elipsa, kupi Tv i onda mu nakon blagajne dati novce i još nagurati Tv u auto a to mi se ne baš i ne da ali me privlači posto imaju 2+3 akciju za garanciju

 

Prvi put mi je čovjek dofural oko 4000kn bonova za 3600kn. Drugi put smo se našli kod Citya, dao mi je bonove ja njemu 10% manje casha i to je to. 

 

Mall.hr ima danas 55CX za 9000kn. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ovo je dobra cijena, a super model.

Za one koji ne pate na HDMI 2.1 ovo je genijalan TV za filmove i serije (a i normalan gaming, samo ne 4K@120Hz).

 

https://www.svijet-medija.hr/art/televizor-sony-kd-65xh9505-bravia-led-uhd-4k-android-smart-tv-t2-hevcs2/99501

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ima li kavog napretka u Sony X92j ili 95J naspram lanjskog Xh95?
Neko mi je stavio drogu u heroin..
 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

pozdrav, moze neki best buy za TV65 do 8000kn, mozda pricekati europsko prvenstvo za mjesec dana kad bi mogla biti neka snizenja pa bi se po toj cijeni mozda mogli naci neki modeli koji su trenutno 9,10 tisuca? hvala

 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
@bruncek
Gledao sam specifikacije novog XR90 J i ne čini mi se loše. Osim što ima novi procesor, ima nekih stvari pruzetih od prošlogodišnjeg XH 9505 modela.
Mj
11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Gledo sam neki review i frajer kaže da je jako nezadovoljan. Ima uz njega i x90 i da je nebo i zemlja razlika. ova J verzija kao nije glatka u kretanju, zvuk loš, slika dosta lošija, izrada.. 

Neko mi je stavio drogu u heroin..
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ljudi kakva je praksa kod kupnje tv-a i računa. Evo ja kupio prije mjesec dana tv u jednoj našoj internet trgovini ali mi nisu ispostavili račun. 0 bodova. Ne jebu me 5%.

I kažem ja njima nisam zadovoljan slikom ja bih vratio tv oni meni pa šaljite u Rugvicu na servis. Ja ih kontaktiram (servis) oni meni pa to nema veze s nama to vi morate s prodavaonicom riješit. Ja njih pitam a gdje je račun oni šute i ne odgovaraju. Ja popizdio jer je već prošlo 14 dana od kupnje. 

 

Molim admina da ovu poruku prebaci u grupu gdje spada samo da ne obriše jer mi treba savjet.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Cuo sam glasine da C1 na US trzistu mozda ima EVO panel kao i G1 ali sudeci po ovome to nije slucaj i kod nas te je jedino sigurno ako zelite najbolji LG oled kupit G1.

Ova stavka da je ABL manje agresivan na G1 nego ostalim LG oledima je podosta bitna.

Ja da idem opet uzimat oled uzeo bih samo G1 koji je ovdje 2400eu sto je sasvim ok cijena za 55inch model.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice