Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.315
|
čitano: 14.090.640
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
hvala dečki..onda q80t it is
namjeravam ga koristit dugo vremena. barem 5 godina koliko ima kao produljeno jamstvo koje se trenutno nudi
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ekipa, koji bi mi preporučili televizor od ova tri

Lg 65UN81003

Lg 65UN85003

Lg 65NANO793

 

0 Lg 65UN81003
0 Lg 65UN85003
4 Lg 65NANO793
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Fabijan kaže...
Tascam kaže...

eh da nije isto osiguranje i trvorničko jamstvo.

 Da, u ovom slučaju Elipso daje 3 godine osiguranje. Ako znaš pojasni prednosti i mane u odnosu na tvorničko jamstvo?

A ove njuskalo kupone prodaju za 10% nizu cijenu nego vrijede. Znači kupon od 1.000 kn kupim za 900 kn i TV od 15.000 kn ispadne mi 100 kn jeftiniji.

Sad mi je i svejedno jer je već stigao doma.....

 Tvorničko jamstvo ti osigurava neograničeni broj popravaka, čak i u slučaju nedostatka servisnih  dijelova novi uređaj.Sa osiguranjem je uvijek navlačenje.Dok ti odobre popravak ili novi tv što uvijek ide tebi na štetu (čitaj u pravilu uvijek gledaju da prođu jeftinije).

 

Imao sam problem sa četkom usisavača koja se potrgala u periodu dok je bio usisavač u zadnih 3 godina osiguranja.Nakon ššto je servis napravio ponudu za popravak , čekao sam preko mjesec dana da osiguranje odobri.Radilo se o cifri od cca 120 kn 

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Isplati li se dati 800 kn više za entry qled model ili da idem sa TU8502? Je li razlika u kvaliteti značajna?

entry qled
https://edigital.hr/led-televizori/samsung-qe55q60t-uhd-qled-smart-led-televizor-p743722 https://edigital.hr/led-televizori/samsung-ue55tu8502-crystal-uhd-smart-led-televizor-p743723
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
markoni01 kaže...
Isplati li se dati 800 kn više za entry qled model ili da idem sa TU8502? Je li razlika u kvaliteti značajna?

entry qled
https://edigital.hr/led-televizori/samsung-qe55q60t-uhd-qled-smart-led-televizor-p743722https://edigital.hr/led-televizori/samsung-ue55tu8502-crystal-uhd-smart-led-televizor-p743723

Na granici isplativosti, kvaliteta je ista, q60 ima nesto visi brightness kako u SDR-u, tako i HDR-u... Po meni q60 i nema nekog smisla, da je 120hz onda ajde, ovako ne...

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tako nekako sam si i ja razmišljao. Nedovoljna razlika da bi ju doma primijetio, tako da mislim da ću ići na jeftiniju varijantu. Hvala!
3 godine
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Moj savjet ti je da kupiš Samsung 55 8502

u modulu devet za 3.500 kn. Best buy

Q60 nema po meni smisla. 8502 mi je i osim toga i ljepši

 
2 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vidio sam, ali pročitao loša iskustva s tim shopom. Ali u svakom slučaju, idem s tim modelom, neću uzimati q60
3 godine
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

a to ne znam to mora.svatko za sebe. imaš ime firme i sudski registar. teško da bi radili 10 godina da su kriminalci ali sve je moguće. pitaš je li TV original zapakiran i provjeriš prije preuzimanja da ambalaza nije totalno uništena, da ne izgleda bačena sa 8. kata. Svaki webshop ima ljude koji pljuju imaš recimo ED ovdje temu i trolovi pišu, ja kupovao 5-6 puta i sve ok. Mislim da ima likova klošara koji vraćaju bez veze sigurno pa žele i te trgovce izradit budalama. Imaš ti pravo vratit u 14 dana ali neoštećeno i nejahano. Imao sam vrlo dobro iskustvo sa Svijetom medija. Prava firma a nešto im vraćao, pa opet kupio kod njih jer se vidi poslovnost i dobra usluga. Za 4.000 kn nije frka nisu to neki veliki novci danas. Cjenim novac i svoj i tuđi, ali to je relativno sitan novac.

 
3 2 hvala 0
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Molim pomoć. Trebam kupiti Tv za roditelje koji još uvijek imaju staru kantu od tv-a. Dijagonala 43" jer veća ne stane u regal. Što se može pametno kupiti za 2500kn ili tu negdje. Izgubio sam se u oznakama i modelima. Dobio sam preporuke za Philips 43PUS7505/12 i LG 43UN74003LB. Da li se slažete sa prijedlozima i ima li nešto treće na što bi bilo dobro pogledati? Tv program gledaju preko Terakoma i treba im doslovno jedan Hdmi utor. Tv ne mora imati nikakve điđe, bitno je da je dobra slika i zvuk. Hvala unaprijed. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ovaj LG je ok za te novce ima tzv. Magic remote, a to je najbolji

ddaljinski.Ima. i jeftinijih modela ( magic remote ready) gdje se može dodatno kupiti daljinski po potrebi. 

74003 ima daljinski MR u pakiranju. 

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

Zamolio bih za pomoć vezano za biranje prave televizije s obzirom na dimenzije dnevnog boravka.

U pravcu: garnitura prema mjestu na zidu predviđenom za televiziju je udaljenost 4,5 metara. Što znači da će udaljenost gledanja biti oko 4 metra otprilike.

Budžet je maksimalno 20tisuća kuna.

Dijagonala bi da rado bude 75incha, ali ako mislite da je to ili preveliko za tu udaljenost ili da nema kvalitetnog izbora u tom rangu cijene može i dijagonala od 65incha.

Unaprijed hvala!

 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Meni je 55 postalo premalo i kupio sam 65, više od toga bi mi stajalo u prostoru ko piletu klompe. Stalo bi mi 75 u prostor ali ne bi to bilo to iako sam pretraživao i 75 modele 77. Sa 65 sam prezadovoljan.

Najbolje za tebe su

1. LG OLED BX ILI CX cca 14 do 16 tisuca kn

2. SONY 75 9505 oko 20 tisuca

3. Samsung Q80 oko 18 tisuća kn

 

Dakle ako prostor ima barem 30 m2, a rekao bih i 35m2 i tu udaljenost onda može 75, ako je ispod onda 65. 65 je jako veliki TV, usporedi ga u dućanu sa 55, a 75 je ogromna i paše u mali broj prostora. Jer koliko god sam pristaša veće je bolje, postoji neka mjera u svemu pa i dobar ukus.

 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ovo gorek predloženo je LG OLED 65, a 75 su Sony i Samsung.

Lg oled ima 77 inča i košta oko 5.000, ali eura i oni su nedostižni za 20.000 kn.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

evo nakon još malo googlanja ove samsungove qled serije,i nakon šta ste mi pomogli pri izboru ove samsungove qled q80t serije,naišao sam na 

sonyev model KD-55XH9096 

evo jedne stranice koja daje review na malo profesionalniji način

https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/q80-q80t-qled

https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x900h

 

šta kažete dečki i dalje ostat vjeran samsungu ili preć u sonyev tabor

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Slični su, svaki ima neke prednosti, neke mane. Ako si navikao na Samsung, imaš ga do sada i zadovoljan si, nastavi s njim.

Ja osobno bih uzeo Sonya.
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
nikad nisam imao samsung imao sam lg do sada.al fan sam samsungovih isticanja boja..sad na stranicama ovih recenzija cak sony postize bolju crnu boju..veci kontrast..veco osvjetljenje a i ima android
prednosti samsunga su veci view angle..bolji zvuk
mislim da bilo sta da odaberem necu pogrijesit
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bok ljudi, sto mislite o ovom tv-u?

 

https://www.nabava.net/televizori/philips-50pus7855-televizor-cijena-50-127-cm-led-ultra-hd-115254461

 

Imam jednu ponudu za nov zakiran s racunom i grancijom za 2800 kn pa me zanima da li je to dobra ponuda?

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
U dilemi sam LG CX ili Samsung Qled 90t za preseljenje u drugi stan.
Prostor je dosta svjetao, ali nema direktnog suncevog svjetla koje bi islo na ekran. E sad, Oled il Qled, kakva su vasa iskustva kod dnevnog gledanja Oleda.

Televizija bi se gledala sa otprilike 3m udaljenosti ( A1 kabelska kanali).
Zelim 65 incha, da li je to preblizu?

Sad imam 55 inch Philips, serija 5 iz 2017g,, gleda se sa 3m i slika je ok, a TV je prosjecan Tako da mislim da kvalitetniji TV od 65 incha sa upscalingom bi trebalo biti u redu.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ivan7 kaže...

Bok ljudi, sto mislite o ovom tv-u?

 

https://www.nabava.net/televizori/philips-50pus7855-televizor-cijena-50-127-cm-led-ultra-hd-115254461

 

Imam jednu ponudu za nov zakiran s racunom i grancijom za 2800 kn pa me zanima da li je to dobra ponuda?

 nikaj posebno al nije ni da ima nekaj puno bolje za te pare

Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
3 godine
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

moja situacija je bila vrlo slična. LG CX 65 je savršeno sjeo.

65 je bolje nego 55, ali i maksimum. CX ima odlične zvučnike za današnje TV, o slici ne treba trošiti riječi. I BX u Elipsu za 13.500 kn po meni best 65-ca. 

Što se tiče Samsunga po meni je cijena previsoka za tu tehnologiju iako je Tv sigurno odličan. Dakle, izbor bi sveo  na CX 65 ili BX 65

 

 

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Slazem se s tobom. Nije mi logično da qled i oled imaju isti cijenu.

Znaci CX 65.

Hvala
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

LG ove godine ima zanimljiviji line up svakako. Kod nas dost popularna lcd 50-ica ove godine ide u NANO varijanti ali dost jačoj nego prije:

 

10-bitni VA panel

120Hz

2xHDMI 2.1

VRR

eARC

WiSA

Atmos

webOS 6.0

 

Modeli su 50NANO85x/86x/88x

 

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/f29319a33c

 

S obzirom na dost niže cijene koje se najavljuju za 2021 line up ovaj 50" bi lako mogao bit best buy u svojoj klasi:)

 

 

A o 2021 OLED-ima nema ni potrebe pisat, tko nebi volio jedan novi 65G1 doma

 

 

 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Preporuka tva, do 5000 kn ? 

 

Gledoao sam u pevexu i emmezeti.

 

Ima dosta zanimljivih samsungovih televizora. I dali netflix ima stream u 4k ? 

Finger Up :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav.
Molim Vas savjet za kupnju TVa. Naime, TV bi gledali sa udaljenosti od 3 do 4 m. Pretpostavljam da bi optimalna veličina ekrana bila 55". Koji TV predlažete kao best buy za budžet do 5000 kn? TV bi koristili uglavnom za gledanje filmova, nogometnih utakmica..
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Xiaomi Mi TV 4S 55 televizor, 55" (139 cm), LED, Ultra HD, VP9

https://www.nabava.net/televizori/xiaomi-mi-tv-4s-55-televizor-cijena-55-139-cm-led-ultra-hd-110325701

Molim Vas iskustva za ovaj tv. Koji bi preporučili od 55" za cijenu do 55"?
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
trube kaže...

evo nakon još malo googlanja ove samsungove qled serije,i nakon šta ste mi pomogli pri izboru ove samsungove qled q80t serije,naišao sam na 

sonyev model KD-55XH9096 

evo jedne stranice koja daje review na malo profesionalniji način

https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/q80-q80t-qled

https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x900h

 

šta kažete dečki i dalje ostat vjeran samsungu ili preć u sonyev tabor

 

Ja sam htio kupiti Q80 oko Božića ali ga je bilo nemoguće nači. Do sada sam bio vjerni sljedbenik Samsunga. Kupio sam  Sonya. Rekoh nešto novo nešto divlje, već sam dugo o tome razmišljao. Došla krajtkotrajna ponuda na mall i ubo sam ga za 6100 kn. TV je izvrstan, ali glavna mana daljinski i menu na TV-u. Naspram Samsunga meni užas. Minimalistićki daljinski na Samsungu a ovdje na Sony čudovište od milijardu tipki. 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Igp kaže...
U dilemi sam LG CX ili Samsung Qled 90t za preseljenje u drugi stan.
Prostor je dosta svjetao, ali nema direktnog suncevog svjetla koje bi islo na ekran. E sad, Oled il Qled, kakva su vasa iskustva kod dnevnog gledanja Oleda.

Televizija bi se gledala sa otprilike 3m udaljenosti ( A1 kabelska kanali).
Zelim 65 incha, da li je to preblizu?

Sad imam 55 inch Philips, serija 5 iz 2017g,, gleda se sa 3m i slika je ok, a TV je prosjecan Tako da mislim da kvalitetniji TV od 65 incha sa upscalingom bi trebalo biti u redu.

CX bez razmisljanja.

Niti jedan QLED od Samsunga nije dovoljno bright po meni, pogotovo u HDR.  Jedini QLED koji dolazi blizu je Vizio Quantum P i Hisense H9G, ali ti nisu dostupni u HRV i donji nema VRR na HDMI.

 

- imam 55" LG B8 i 75" Q70T...

3 godine
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ako se kupci bolje raspitaju i imaju novaca prevagne OLED i LG radi daljnskoga. Ako žele ušparat kupe Samsung i trpe takav daljinski svaki dan godinama. Ako žele najbolju sliku i tehnologiju iznad svih kupe Sony OLED.  OLED BX/CX sigurno je best buy.

 

 
0 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MV player kaže...

ako se kupci bolje raspitaju i imaju novaca prevagne OLED i LG radi daljnskoga. Ako žele ušparat kupe Samsung i trpe takav daljinski svaki dan godinama. Ako žele najbolju sliku i tehnologiju iznad svih kupe Sony OLED.  OLED BX/CX sigurno je best buy.

 

Panasonic

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice