Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.333
|
čitano: 14.137.296
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Joky007 kaže...

q80 nebi nikad vise kupio koliko ima greska svakakvih, neznam jel q90 bolji po tom pitanju

Nema panela bez manjih ili vecih gresaka/nesavrsenosti. Bez obzira na cijenovni rang...

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, kupujem novi televizor koji bi služio za igranje PS5, gledanje filmova serija i ostalog sadržaja. Htio bih kad bude 4K, HDR i 55 incha. Pošto nemam nikakve vanjske zvučnike ili soundbar bilo bi dobro da ima i dobre zvučnike. Pošto ne pratim televizore pretpostavljam da nemaju dva ista modela od kojih jedan nema smart funkcije pa da bude jeftiniji jer imam novi chromecast with google tv, ali uglavnom onda nam te smart funkcije nisu od velike važnosti. Ne znam koliko brzina osvježavanja od 120Hz ima utjecaj na gledanje filmova i serija, ali za igranje mi to nije nužno. Mislim izvodjiti između 4000 i 7000 kn. Raspon je dosta širok i naravno više manje skuplji televizori su bolji, ali ako imaju jeftiniji modeli koji bi zadovoljili ove kriterije bez nekih ekstra funckija koje neću koristiti onda ne vidim potrebu za plaćanjem više. Pa ako bi bacili par preporuka, po mogućnosti od najjeftinijeg u tom rangu do najskupljeg da vidim da li bi mi se isplatilo uzimat skuplji, bio bih jako zahvalan.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koja je inace razlika izmedu sony modela XH9505 i sony xg9505 i xf9005?  Imam Sony xf9005 u dnevnm boravku i TV je odlican za gledanje 1080p  upscaling je super,  sad se mislim izmedu oleda CX za sobu  ili da se zadrzim na lcd jer citajuci  na avs forumu ljudi nisu pretezito zadovoljni sa upscalingom na lg cx a kako bi gledao  najvise 1080p sadrzaje neznam koliko mi se oled tu isplati a cijenom je tu negdje sa sony xh9505.

کτγℓع
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Znači, XH95 je dosta bolji u skoro svim aspektima (izuzev malo lošijeg kontrasta ako se ne varam).

Brži procesor, bolji backlight dimming, bolje boje, motion control, napokon odličan daljinac koji svijetli u mraku.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sa XF sam zadovoljan,  najvise me zanima koja je razlika u upscalingu u odnosu na xh9505  jer najvise gledam 1080p dok prepostavljam  da sve gore navedeno dolazi najvise do izrazaja gledajuci HDR. 

Samo sto mi je cijenom sony bilizu LG Cx sad ljudi govore da nisu zadovoljni sa upscalingom na njemu pa sad nisam previse pametan sto izabrati..

کτγℓع
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.1.2021 20:02 (Duje2).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Joky007 kaže...

q80 nebi nikad vise kupio koliko ima greska svakakvih, neznam jel q90 bolji po tom pitanju

 

Kakvih si imao problema s q80t? 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
HrvojeZ kaže...
Joky007 kaže...

q80 nebi nikad vise kupio koliko ima greska svakakvih, neznam jel q90 bolji po tom pitanju

 

Kakvih si imao problema s q80t? 

 i mene zanima, imam isti vec par mjeseci i prezadovoljan sam.

doduse meni TV sluzi samo za gledanje filmova serija itd i nemam nikakve konzole, mozda covjek cilja na probleme sa HDMI 2.1

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Matoje kaže...

Pozdrav, kupujem novi televizor koji bi služio za igranje PS5, gledanje filmova serija i ostalog sadržaja. Htio bih kad bude 4K, HDR i 55 incha. Pošto nemam nikakve vanjske zvučnike ili soundbar bilo bi dobro da ima i dobre zvučnike. Pošto ne pratim televizore pretpostavljam da nemaju dva ista modela od kojih jedan nema smart funkcije pa da bude jeftiniji jer imam novi chromecast with google tv, ali uglavnom onda nam te smart funkcije nisu od velike važnosti. Ne znam koliko brzina osvježavanja od 120Hz ima utjecaj na gledanje filmova i serija, ali za igranje mi to nije nužno. Mislim izvodjiti između 4000 i 7000 kn. Raspon je dosta širok i naravno više manje skuplji televizori su bolji, ali ako imaju jeftiniji modeli koji bi zadovoljili ove kriterije bez nekih ekstra funckija koje neću koristiti onda ne vidim potrebu za plaćanjem više. Pa ako bi bacili par preporuka, po mogućnosti od najjeftinijeg u tom rangu do najskupljeg da vidim da li bi mi se isplatilo uzimat skuplji, bio bih jako zahvalan.

 Samsung Q80T i Sony XH90 se u tom rangu preporucuju za PS5. Provjeri koji ima bolje zvucnike. Sony ti je sada povoljniji.

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/sony-kd-55xh9077-televizor?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pravo je super cijena. Da li taj TV ima VRR i 120hz refresh rate.

 

Ko ga jebe evo naručio sam. Q80T nikako dočekati na sniženju a za ovaj su rekli da je second best za PS5. Ako se ne varam Q80T ima subwoofer ali i onako igram samo sa sluškama PS5. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.1.2021 11:04 (Gajotres).
3 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ako je neko u potarzi za lg nanocell tv-om trenutno na akciji u mall.hr

LG 65NANO803NA  6999kn

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/lg-65nano803na-televizor

LG 55NANO803NA 4799kn

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/lg-55nano803na-televizor

 
1 0 hvala 1
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Gajotres kaže...

Pravo je super cijena. Da li taj TV ima VRR i 120hz refresh rate.

 

Ko ga jebe evo naručio sam. Q80T nikako dočekati na sniženju a za ovaj su rekli da je second best za PS5. Ako se ne varam Q80T ima subwoofer ali i onako igram samo sa sluškama PS5. 

 120 Hz mislim da je dobio update-om. Za VRR nisam siguran

16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nije bas najprikladnija tema, nemojte zamjerit...

S kojim dodatkom bi mogao se preko TV-a spojit direktno na komp i browsat filmove u direktoriju preko LAN-a ?

 

Jel moguce to preko Xiaomi Mi TV Stick-a ?

Truth in engineering.
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

trebam televizor za roditelje do cca 1500 kn po mogucnosti da je smart i da je 32 incha. Vidio sam da će u plodinama biti za 1300 kn ovaj. Ima li što bolje za te novce?

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Batista kaže...

Nije bas najprikladnija tema, nemojte zamjerit...

S kojim dodatkom bi mogao se preko TV-a spojit direktno na komp i browsat filmove u direktoriju preko LAN-a ?

 

Jel moguce to preko Xiaomi Mi TV Stick-a ?

Da, nije najprikladnija tema, ali bliska.

 

Moze taj stick sigurno, ali ti ne bih znao reci kakav je. Vjerojatno nije los, bar za full hd.

 

Ovisno kakav ti je tv, mozes i bez dodataka. Npr serviio server na komp i direktno sve otvaras na tvu kao da si ubacio eksterni disk; ili recimo plex server na komp i plex app na tvu ako ju tv ima; eventualno kodi ista prica...ima jos varijanti, ali ovo su najcesce.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
djhuby kaže...
Gajotres kaže...

Pravo je super cijena. Da li taj TV ima VRR i 120hz refresh rate.

 

Ko ga jebe evo naručio sam. Q80T nikako dočekati na sniženju a za ovaj su rekli da je second best za PS5. Ako se ne varam Q80T ima subwoofer ali i onako igram samo sa sluškama PS5. 

 120 Hz mislim da je dobio update-om. Za VRR nisam siguran

 ma da taj je problem rijesen ali 4k 120Hz HDR na PS5 je problem kod svih TV modela osim LGa pa sam mislio da cilja na to

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ekipa, imam jednu nedoumici, pa molim za pomoć u rješavanju mojeg neznanja 

 

Hipotetska situacija, trebam komunikaciju preko televizora a na forumu, znači "Guugl/BUG forum/tema/poruka" koja bi išla preko tipkovnice. 

Prva nedoumica, kolik "SMART" televizor mora/treba/može biti pametan, za taj nivo komunikacije, čitaj koliko visoki rang cijene se mora gledati/tražiti?! 

Druga nedoumica, sama aplikacija "Guugl", vjerojatno ga nemam na daljincu kao decidiranu tipku, ali kao aplikaciju u SW tevejca?! 

Treća nedoumica, tipkovnica, povezana žicom, ili BT, ili možda Wireless?!?! Dobio sam na jedan usmen upit komentar da ne postoji WiFi tipkovnica, moguće jer nisam nikada imao ikakvu tipkovnicu doma još od kada sam diplomirao na faksu! 

 

Koliko bi to bilo funkcionalno, obzirom sam "u onom odgovaranju" dobio komentar da je "elektronika" u tevejcima preslaba za takvo nešto, odnosno da je možda bolje raditi preko mobilnih uređaja "mirroringom", ali svejedno moram pisati po mobu ili tabletu, što mi je onda bezveze?! 

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ma QE65Q95T all the way!
Nakon višetjednog gledanja ne mogu reći da sam uočio ikakvu zamjerku. Q90t je ista stvar samo bez OneConnect kutije. No s tim iznosom novaca si u OLED zoni pa ako TV neće ići u jako svijetlu prostoriju (gdje bi refleksija na OLEDu bila veliki problem) idi na OLED. I ja bih ga bio uzeo, ali refleksija i bojazan od burn-ina me skrenula k QLEDu (zapravo više refleksija).
It may be that your whole purpose in life is simply to serve as a warning to others!!
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zar taj Samsung za razliku od proslogodisnjeg modela ima puno manje local diming zona.

Ako se ne varam namjerno su smanjili broj zona na 4k televizijama te "flagship" karakteristike stavili samo na 8k televizije.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
  1. gospodo, zbog prostora osuđen sam na 32 incha tv.... Molim Vas za savjet kojeg kupiti? meni se nekako svidio ovaj : Lg 32LM6300PLA.... bitno mi je da mogu na youtube, netfilx i takve pizdarije i da je fhd... da li je to okej izbor ili ima boljih? hvala Vam unaprijed
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Poštovani,

Zamolio bih vas da mi preporučite po redu koji je od ova 3 ponuđena modela(Samsung i LG) ima najbolje performanse:

https://www.lg.com/hr/televizori/lg-55SM8200PLA https://www.samsung.com/hr/tvs/uhd-4...e50ru7452uxxh/ https://www.samsung.com/hr/tvs/uhd-4...e55nu8002txxh/

Unaprijed, Hvala!
__________________
https://www.facebook.com/olimp.suplementi/
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

prvo sam probao na pc, kada je vrr i gamemod uključen slika u igrama ima neko horizontalno treperenje i titranje slike, iskljucio vrr onda se to ne desava, probao na ps4 1080p 60hz hdr, isto se malo primjeti, iskljucio hdr da nije do njega isto opet, iskljucio gamemod prestaje to ali bez toga je neigrivo kakav lag, onda kod gledanja iptv na aplikaciji smartiptv nestane tona, mislio da je do iptv prebacim na dtv isto nema zvuka ali u meniju se zvuk čuje, probam na youtube nece otvoriti niti jedan video, ugasim tv upalim opet isto, ugasim ga i upalim sljedeće jutro sve normalno opet zvuk radi i youtube

5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

All BRAVIA XR TVs will feature HDMI 2.1 compatibility, including 4K 120fps, Variable Refresh Rate (VRR)5, Auto Low Latency Mode (ALLM) and e-ARC, supporting higher resolutions and frame rates ideal for next-generation gaming.

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

 

nije prava tema, al mozda netko moze i ovdje pomocii..uglavnom zanima me dali je moguce da se preko stolnog racunala zrcali slika na tv bez kabla, ko sto se moze preko laptopa? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zaki23 kaže...

Pozdrav,

 

nije prava tema, al mozda netko moze i ovdje pomocii..uglavnom zanima me dali je moguce da se preko stolnog racunala zrcali slika na tv bez kabla, ko sto se moze preko laptopa? 

Treba ti screen mirroring ili remote desktop? 

 

Imam Samsung RU7172 koji ima obje opcije: možeš ubost miš i tipkovnicu u TV (rade čak i wireless kombinacije) i dobiti remote access s TV-a na PC, a možeš i koristiti TV u Windowsima kao wireless display. Stisneš Win+P i odabereš connect to a wireless display. Bitno je samo da su oba uređaja na istoj lokalnoj mreži neovisno o tome kako su spojeni (meni su PC i TV povezani LAN kabelom na router, ali stvar radi i preko Wi-Fi). 

 

Mali offtopic: SMART TV su zakon. Ne moram više paliti PS4 za Netflix i Youtube. A čak i Steam Link radi prilično dobro!

15 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, za posao mi treba neki TV sa chromecastom, po mogucnosti sto veca i sto jeftinija 

Hvala

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Da, moguće je ali ako to želiš, moraš imati WiFi karticu koja podržava intel wi-di (wireless display),to su obično intel wifi kartice.
Ne znam zašto ti to treba, ali ako je za filmove i sl. , postoji bolji i efikasniji način, i što je najvažnije besplatan.
Instaliraj neki media server, postavi u library gdje su ti filmovi i gledaj ko čovjek na tv, bez ikakvih kabela i pm. Stvar radi preko lokalne mreže, samo treba bit tv i komp na istoj mreži.
Gledam tako već godinama, iako mogu i kako si pitao,ali pored ovog to nije opcija uopće.




Poruka je uređivana zadnji put pet 8.1.2021 17:08 (error_666).
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Za filmove koristim plex i to mi je super, a kako nemam monitor htio bi da nemam dodatnih kablova ispod tva pa recimo da taj mirroring koriatim samo dok film skinem i eventualno prosurfat malo

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav ekipa,
ako može mali savjet za izbor TV a ovu su zahtjevi.
Ekran 190 cm
Cijena do 8000kn
OS preferiram android ali može i ostalo
PS.
Jel netko kupio ovu marku Manta:
https://www.makspro.hr/audio-i-video/televizori/led-televizori/led-tv-manta-75lua120s.html
Pozz
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Neznam ako je vec netko stavio... 

Zanimljivosti oko Sony 2021 line-up

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

sa novim Sony XR telkačima za 2021 dolazi i Sonijev prvi streaming servis zvan Bravia Core koji ima bitrate do 80mbits dakle najblize fizickom bluray disku 

 

"Bravia Core is the first in the industry to feature Pure Stream technology, achieving near lossless UHD BD equivalent quality with streaming up to 80 Mbps," said Sony.

For comparison, Netflix recently slashed its average bitrate for 4K video in half. It serves 4K video in up to 17.2 Mb/s video bitrate, depending on the scene. Apple TV+ has previously held the crown with 4K streaming exceeding 40 Mb/s video bitrate at times. Sony is promising almost double the bitrate of Apple TV+ and the company is even referring to it as "UHD BD equivalent quality".

 

Bravia Core

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.1.2021 19:52 (Spike1983).
Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice