Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.306
|
čitano: 14.079.923
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
djhuby kaže...

 Grundig OLED 65" na njuskalu 6.300 kn

 Hvala, ali samo novo iz trgovine dolazi u obzir...

13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koliko je garancija na onaj oled Grundig 65" sa dinners akcije? Može li se produžiti na 5 godina?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zolmajstor kaže...
Striko2009 kaže...
andreas11 kaže...
stipest kaže...

Besplatno produženo jamstvo 3 g. od LG do Nove Godine, ne vrijedi ako ste tv kupili u Mall.hr.

 Odakle ti taj info?

 U neku ruku ovo ne cudi posto nisu davali dodatno jamstvo za samsung kad su ga svi nudili...

 Od kud ti ovaj info? i koji je razlog?

 Imas tu na forumu par stranica nazad netko je napisao da dodatna garancija nije vrijedila za kupljene u mall.hr

Mislim da se konkretno o 80t pricalo. 

A koji je razlog, prepustam tebi na istrazivanje 

I believe Wi can Fi...
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mali.kresho kaže...
djhuby kaže...

 Grundig OLED 65" na njuskalu 6.300 kn

 Hvala, ali samo novo iz trgovine dolazi u obzir...

 Pa to je novo sa jamstvom dvije godine uzeli su za preprodaju na njuskalu. Jedan je otisao ima jos jedan za 6.200 kn

13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Znam ja sam kupio jedan😁, nisam siguran za garanciju može li se nekako produžiti na 5 godina.

 
1 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jednostavno je. Mall.hr nije Samsung partner u navedenoj promociji. 

 

https://images.samsung.com/is/content/samsung/assets/rs/offer/tv-5yw/tc-5yw-promo-q4-hr.pdf

 

str.3.

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bing01 kaže...

Znam ja sam kupio jedan😁, nisam siguran za garanciju može li se nekako produžiti na 5 godina.

 I kak ti se cini tevejac jesi zadovoljan?

3 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Može pomoć..

Kupio bi Android tv, cijena između 4 - 4.500 kn, može preporuka, ako ima šta bolje da je skuplje par stotina kuna slobodno predložite.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Zadnjim mjesec dana gledam tv. Htio sam sony h90 od 75", bio je 1299 eura u Austriji. Nisam uspio naći prijevoz, a ne dostavljaju u hr. Onda sam se odlučio za ovaj Grundig OLED 65. Naručio sam  i mi box s sa hg spota (420kn besplatna dostava). Nisam zahtjevan korisnik tva, gledati će se većinom tv program. Imao sam do sada Panasonic plazmu i 42". Grundig ima puno bolju sliku i tv mi je odličan. Meni je ustvari i daljinski, zvuk, sam tv.. sve odlično. Platio sam 6000 kn na njuškalu.  Neznam da li bi sony imao bolji sliku, ali je duplo skuplji. Ja sam oduševljen sa svime i smatram da je to odlična kupnja unatoč nedostacima koji meni osobno nisu bitni. Mrtve piksele nemam.

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bing01 kaže...

Koliko je garancija na onaj oled Grundig 65" sa dinners akcije? Može li se produžiti na 5 godina?

 2 godine, eventualno ako želiš kupiti dodatno osiguranje

Striko2009 kaže...

 Imas tu na forumu par stranica nazad netko je napisao da dodatna garancija nije vrijedila za kupljene u mall.hr

Mislim da se konkretno o 80t pricalo. 

A koji je razlog, prepustam tebi na istrazivanje 

 Zato jer mall.hr ne uzima od hr dobavljača već uzima od eu dobavljača koji nemaju iste promocije kao i naši dobavljači.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
andreas11 kaže...
stipest kaže...

Besplatno produženo jamstvo 3 g. od LG do Nove Godine, ne vrijedi ako ste tv kupili u Mall.hr.

 Odakle ti taj info?

 Zvao sam PARTUM osiguranje koje to radi i oni su mi to potvrdili. Svi dućani u Hrvatskoj, ali ne mall.h. Pitao sam, jer Links nema na svojoj stranici info da to ide. Rekli su mi da nema problema za njih.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
To onda nije 5 godina jamstva vec 2 godine jamstva + 3 godine osiguranja. Cesto to trgovci reklamiraju kao 5 godina SIGURNOSTI (2 jamstva + 3 osiguranja kojeg daje neka druga pravna osoba, obicno osiguravajica kuca, a ne proizvodjac). Treba dobro procitati sto sve to osiguranje pokriva, neka samo pokrivaju odredjeni postotak troskova kvara ili ne pokrivaju kvar koji je nastao uslijed normalne eksploatacije uredjaja (recimo crkavanje led traka i slicno).

Ima i brendova koji nude 5 godina JAMSTVA nakon registracije (dodatne 3 godine pod istim uvjetima kao i prve 2 godine), a to se dobiva direktno od zastupnika. Na primjer, ja sam za svoj prije par dana kupljeni TV tako dobio (Grundig) kao i za pecnicu (Electrolux).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Meni su rekli da pokrivaju sve kvarove ''unutar'' uređaja. Ekran, pozadinsko, elektronika, napajanje. Ne pokrivaju nikakva oštečenja izvanka, kao ni daljinski.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
stipest kaže...
Meni su rekli da pokrivaju sve kvarove ''unutar'' uređaja. Ekran, pozadinsko, elektronika, napajanje. Ne pokrivaju nikakva oštečenja izvanka, kao ni daljinski.

 

Stipest, jesu li ti rekli ili si pročitao? Jer trgovci znaju k... o tome, većina njih koji rade tamo po dućanima (čast iznimkama) jednostavno nema kognitivnih kapaciteta shvatiti razliku između osiguranja i jamstva. Zato im prilikom kupnje treba reći da ti daju uvjete produljenog jamstva/osiguranja na uvid (imaju ih na pultu) kako bi se ti, kao kupac, mogao informirati što se u tom jamstvu/osiguranju nudi. Ili jednostavno potražiti i pogledati uvjete na internetu, na naljepnici uređaja obično piše web adresa na kojoj pišu uvjeti. 

 

Znam čovjeka koji se neugodno iznenadio kada je odnio pokvareni frižider na servis, iako je isti uređaj kupio s "5 GODINA SIGURNOSTI". U servisu je saznao kako je kompresor u kvaru i da osiguravajuća kuća pokriva tek 30% cijene dijelova i rada ovlaštenog servisa, a ostatak od 70% on mora pokriti sam. Ima i osiguravajućih kuća koji rade sa servisima tipa Hangar18 i Neutrino pa se uređaj u 3.-5. godini tamo mora nositi na servis. Pročitajte malo iskustva ljudi s navedenim servisima pa vas pitam biste li se usudili nositi uređaj kod njih?

 

Zato savjetujem DOBRO se raspitati prilikom kupnje, a ne slijepo vjerovati riječima prodavača, jer poslije toga je kasno.

13 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Mogu potvrditi za Partum i Phillips tv. Reklamirao sam za ujaka tv. Krepalo mu je nešto u 3. godini, dakle tvorničko je prošlo. Slao na servis i oni preporučili da se javim Partumu za aktivaciju toga dodatnog jer se ne isplati popravljati, a ima to dodatno. Poslao im što su tražili i odobrili da se pošalje novi TV. Dostavili ga ujaku kući o svom trošku. Tako da, prošlo bez greške. Dobio čovjek novi TV. Eto čisto moje iskustvo s tim.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
nkdz kaže...
stipest kaže...
Meni su rekli da pokrivaju sve kvarove ''unutar'' uređaja. Ekran, pozadinsko, elektronika, napajanje. Ne pokrivaju nikakva oštečenja izvanka, kao ni daljinski.

 

Stipest, jesu li ti rekli ili si pročitao?

 Zvao sam direktno osiguranje i detaljno popričao o svemu.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Tražim 55'' Android TV. Trenutno sam zapeo sa ove dvije:

 

1. LED TV Sony Bravia KD-55XH8096: https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/led-tv-sony-bravia-kd-55xh8096-4k-android-2020g.html

Cijena: 5.311,65 kn

+ Sony kvaliteta

- LED

 

2. QLED TV TCL 55C815: https://www.harveynorman.hr/qled-tv-tcl-55c815

Cijena: 4.999,00 kn

+ QLED

+ Soundbar

 

 

Koji bi vi odabrali i zašto?

13 LED Sony
6 QLED TCL
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.12.2020 22:51 (miobel).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mali.kresho kaže...
markma kaže...

Kada spomenu soundbar. Recite mi da li bi bila greška upariti TV Sony XH90 i Soundbar Samsung HW Q900T?

 

Ako da, koja bi bila bolja opcija? Gledao sam neke Sony soundbarove, ali po specifikacijama i recenzijama nisam ostao impresioniran. Inače budget za soundbar bi bio cca 4.000 kn, ali bi se mogao malo protegnuti, ako je nešto baš ekstra. 

 Prvo ovisi sto ti zelis i trebas od soundbara? zelis li chromecast,earc,dolby atmos,dolby vision,slusas li vise glazbu ili gledas filmove, koja ti je kvadratura sobe...

 

Cisto da ti napomenem da jaci model HW-Q950T ima problema s pouzdanoscu, inace super soundbar ali sam naisao na dosta korisnickih recenzija koje imaju istih problema, tocnije s cudnim brujanjem subwoofera...

Kvadratura cca 30m2 (oko 7m x 4m), gdje bi tv i soundbar bili paralelni sa užim zidom. Htio bih da bude bolji u filmovima (netflix i slično), nego u glazbi, a najviše me privlači dolby atmos. Jedino što sam mislio još zamijeniti zvučnike na kompu tj imam ideju da se preko bluetootha povežem na komp (tv-soundbar bi bili povezani kablom, a komp-soundbar bluetooth). Nisam siguran jel ovo izvodljivo pa opovrgnite ako nije.

 

Moram naglasiti da nisam neki sound ekspert nizi zaluđenik, no imam ideju da ne bi bilo loše unaprijediti zvuk sa tv-a. Iako nisam siguran koliko će biti unapređenje sa tv zvučnika tj da li će biti isplativo. Nisam ni siguran isplati li se ići na HW Q900T i 5k kn, ili je možda bolja opcija za novac ići na HT-G700. Ne znam ni sam pa zato pitam. Ja pročitam da je ovaj Q900T 7.1, a G700 3.1 pa odmah mislim da se isplati platiti više za 7.1, iako ni sam ne znam koliko ću biti zadoboljan s obzirom na uloženo. 

 

Pa evo svaki savjet, iskustvo, prijedlog su više nego dobrodošli.

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.12.2020 8:16 (markma).
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Dajte ljudi ne nasjedajte na reklamu i deklaracije, kakav dolby atmos iz soundbara, pa soundbar nije u stanju isporuciti obican surround, a kamo li dolby atmos koji dodaje visinsku komponentu u zvuk.

Pa s dolby atmosom se muce i 7.2 receiveri jer imaju samo dva zvucnika za na strop, a puni atmos trazi 4, (11.2 sustavi)

 

I sad se prica o atmosu iz soundbara koji ima nagurane igrackice od zvucnickih jedinica u liniji od max  1m  jedne do drugih smjesteno ispod tva. Pa to ni posteni stereo ne moze odraditi. 

opce ne treba gledati takve stvari ba soundbaru nego gledati one koji imaju zaokruzen i solidan/cist zvuk na sto sirem frekvancijskom podrucju.

 

 
5 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
markma kaže...

Kada spomenu soundbar. Recite mi da li bi bila greška upariti TV Sony XH90 i Soundbar Samsung HW Q900T?

 

Ako da, koja bi bila bolja opcija? Gledao sam neke Sony soundbarove, ali po specifikacijama i recenzijama nisam ostao impresioniran. Inače budget za soundbar bi bio cca 4.000 kn, ali bi se mogao malo protegnuti, ako je nešto baš ekstra. 

 Ne znam za druge no mogu reći iz osobnog iskustva za HW-Q800T da je prilično moćan i da podržava Dolby Atmos. Meni djeluje impresivno. Znači uživljavanje u film je zajamčeno. Netflix premium pretplata nudi hrpu sadržaja u 4K kvaliteti s 5.1 i/ili Dolby Atmos zvukom. No uzmi u obzir da mi je ovo prvi soundbar pa može biti da sam pod dojmom. Posebno je brutalan Samsungov Q-Symphony kada  zvuk dolazi i iz soundbara i TV zvučnika. I da, unutar je budžeta kojeg si naveo. A mogu se  dokupiti i dva stražnja zvučnika SWA-8500s ili pak SWA-9000.

Obično je dobra praksa upariti TV i soundbar istoga proizvođača jer može donijeti neke dodatne značajke,  no ne vidim zašto bi bio problem upariti TV i soundbar različitih proizvođača. Posebno ako ih se povezuje HDMI kabelom s eARC opcijom. 

It may be that your whole purpose in life is simply to serve as a warning to others!!
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.12.2020 9:59 (LupusInFabula).
16 godina
offline
Apps za Samsung TV?

Mplim preporuke iskusnih o kvalitetnim apps za Samsung TV...

It may be that your whole purpose in life is simply to serve as a warning to others!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
markma kaže...
mali.kresho kaže...
markma kaže...

Kada spomenu soundbar. Recite mi da li bi bila greška upariti TV Sony XH90 i Soundbar Samsung HW Q900T?

 

Ako da, koja bi bila bolja opcija? Gledao sam neke Sony soundbarove, ali po specifikacijama i recenzijama nisam ostao impresioniran. Inače budget za soundbar bi bio cca 4.000 kn, ali bi se mogao malo protegnuti, ako je nešto baš ekstra. 

 Prvo ovisi sto ti zelis i trebas od soundbara? zelis li chromecast,earc,dolby atmos,dolby vision,slusas li vise glazbu ili gledas filmove, koja ti je kvadratura sobe...

 

Cisto da ti napomenem da jaci model HW-Q950T ima problema s pouzdanoscu, inace super soundbar ali sam naisao na dosta korisnickih recenzija koje imaju istih problema, tocnije s cudnim brujanjem subwoofera...

Kvadratura cca 30m2 (oko 7m x 4m), gdje bi tv i soundbar bili paralelni sa užim zidom. Htio bih da bude bolji u filmovima (netflix i slično), nego u glazbi, a najviše me privlači dolby atmos. Jedino što sam mislio još zamijeniti zvučnike na kompu tj imam ideju da se preko bluetootha povežem na komp (tv-soundbar bi bili povezani kablom, a komp-soundbar bluetooth). Nisam siguran jel ovo izvodljivo pa opovrgnite ako nije.

 

Moram naglasiti da nisam neki sound ekspert nizi zaluđenik, no imam ideju da ne bi bilo loše unaprijediti zvuk sa tv-a. Iako nisam siguran koliko će biti unapređenje sa tv zvučnika tj da li će biti isplativo. Nisam ni siguran isplati li se ići na HW Q900T i 5k kn, ili je možda bolja opcija za novac ići na HT-G700. Ne znam ni sam pa zato pitam. Ja pročitam da je ovaj Q900T 7.1, a G700 3.1 pa odmah mislim da se isplati platiti više za 7.1, iako ni sam ne znam koliko ću biti zadoboljan s obzirom na uloženo. 

 

Pa evo svaki savjet, iskustvo, prijedlog su više nego dobrodošli.

 

 Ako bas gledas dolby atmos onda definitivno neki soundbar s minimalno prednjim 3 LCR sustavom (left center right) i 2 gornja upfire zvucnika na soundbaru za atmos dozivljaj odnosno 3.1.2...

 

Moja preporuka je https://www.ronis.hr/soundbar-lg-sk10y550w-512-kanal-bluetooth-chromecast-bezicni-subwoofer/296643/product/ imas app za mob, velika prednost je room korekcija, zvuk soundbara pusti zvuk i kalibrira ga prema postavkama tvoje sobe, imas chromecast za streamanje glazbe, jedino nije od sony proizvodjaca... ako za soundbar budjet nije problem onda definitivno razmotri ovaj LG, a ima mogucnost dodavanja zadnjeg wireless seta zvucnika za surround...

 

Ako je budjet malo nizi onda ti je moja preporuka isto kao od kolege nize Samsung hw q800t i uzmi definitivno set zanjih wireless zvucnika, jer ce ti zadnji zvucnici dat pravi ugodjaj kino surround zvuka

 

Pixel kaže...

Dajte ljudi ne nasjedajte na reklamu i deklaracije, kakav dolby atmos iz soundbara, pa soundbar nije u stanju isporuciti obican surround, a kamo li dolby atmos koji dodaje visinsku komponentu u zvuk.

Pa s dolby atmosom se muce i 7.2 receiveri jer imaju samo dva zvucnika za na strop, a puni atmos trazi 4, (11.2 sustavi)

 

I sad se prica o atmosu iz soundbara koji ima nagurane igrackice od zvucnickih jedinica u liniji od max  1m  jedne do drugih smjesteno ispod tva. Pa to ni posteni stereo ne moze odraditi. 

opce ne treba gledati takve stvari ba soundbaru nego gledati one koji imaju zaokruzen i solidan/cist zvuk na sto sirem frekvancijskom podrucju.

 

 

Covjek vjv nema novaca za komplet zvucnika i AV recivera i ne zeli cijelu zajebanciju oko toga, tako da mu je ovo najbolja opcija ako ne trazi cuda i siguran sam da ce ga to sto on zeli sasvim solidno posluziti, sve je bolje od zvucnika s TV-a...

 

LupusInFabula kaže...
markma kaže...

Kada spomenu soundbar. Recite mi da li bi bila greška upariti TV Sony XH90 i Soundbar Samsung HW Q900T?

 

Ako da, koja bi bila bolja opcija? Gledao sam neke Sony soundbarove, ali po specifikacijama i recenzijama nisam ostao impresioniran. Inače budget za soundbar bi bio cca 4.000 kn, ali bi se mogao malo protegnuti, ako je nešto baš ekstra. 

 Ne znam za druge no mogu reći iz osobnog iskustva za HW-Q800T da je prilično moćan i da podržava Dolby Atmos. Meni djeluje impresivno. Znači uživljavanje u film je zajamčeno. Netflix premium pretplata nudi hrpu sadržaja u 4K kvaliteti s 5.1 i/ili Dolby Atmos zvukom. No uzmi u obzir da mi je ovo prvi soundbar pa može biti da sam pod dojmom. Posebno je brutalan Samsungov Q-Symphony kada  zvuk dolazi i iz soundbara i TV zvučnika. I da, unutar je budžeta kojeg si naveo. A mogu se  dokupiti i dva stražnja zvučnika SWA-8500s ili pak SWA-9000.

Obično je dobra praksa upariti TV i soundbar istoga proizvođača jer može donijeti neke dodatne značajke,  no ne vidim zašto bi bio problem upariti TV i soundbar različitih proizvođača. Posebno ako ih se povezuje HDMI kabelom s eARC opcijom. 

 Sa zadnjim setom zvucnika ce zapravo najvise profitirati dobit najfilmskiji dozivljaj, ali neka prvo razmisli oko budjeta....

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Iz vlastitog iskustava mogu reci da je bolje uloziti u av receiver + zvucnike nego kucno kino/soundbar. 

Pixel je lijepo sve napisao, a ja mogu dodati da nakon sony dav dz410 koji je imao 4 floorstandera u 5.1 setupu, av receiver sa 2.1 dali zvucnicima je totalni preporod i par klasa vise. Uopce mi ne nedostaju pozadinski zvucnici....

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mislim da Pixel nije tako napisao.
Nije rekao da je 2.1 bolje od 5.1.

Već da je bolje uzeti pravi 5.1 ili 7.1 ili 11.2 setup, nego skupe soundbarove.
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Striko2009 kaže...

Iz vlastitog iskustava mogu reci da je bolje uloziti u av receiver + zvucnike nego kucno kino/soundbar. 

Pixel je lijepo sve napisao, a ja mogu dodati da nakon sony dav dz410 koji je imao 4 floorstandera u 5.1 setupu, av receiver sa 2.1 dali zvucnicima je totalni preporod i par klasa vise. Uopce mi ne nedostaju pozadinski zvucnici....

 Slazem se sa svime, ali treba uzeti u obzir da ce ga 7.1 atmos sustav kucnog kina kostati 15ak tisuca kuna...

 

https://www.ronis.hr/zvucnici-za-kucno-kino-jamo-s-809-hcs-crni/251785/product/

 

https://www.ronis.hr/zvucnici-za-kucno-kino-jamo-s-807-hcs-crni/251789/product/

 

https://www.ronis.hr/zvucnici-jamo-studio-s-8-atm-atmos-module-crni-par/251772/product/

 

https://www.ronis.hr/subwoofer-jamo-studio-s-810-sub-bijeli/290490/product/

 

https://www.ronis.hr/av-receiver-yamaha-rx-v6a-crni/408865/product/

 

https://www.ronis.hr/av-receiver-denon-avr-s960h/407747/product/

 

Ovo je samo primjer i ne treba ga se drzati kao pijan plota, ali da vidi koliko to sve kosta... AV reciver 5400, 5.0 zvucnici 6400kn, atmos modul zvucnika 1800kn, bass 2200kn....racunica kaze 15.800kn...treba to sve smjestit u prostoru, provuc kablove da to sve lici na nesto i da kablovine ima jos parstokuna troska, znaci duplo vise od nekog kvalitetnog soundbar sistema koji bi mu bio sasvim dovoljan osim ako nije bas HC zagrizo u to... btw imao 2.1 sustav av recivera i zvucnika, sad sam na 2.0 stereu koji kosta skoro kao ovaj set kucnog kina kojeg sam gore zbrojio i ne moze nista zamijeniti solidan 5.1 surround, a da ne pricam 7.1 atmos...

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nisam ni ja to rekao, samo potvrdjujem da je sve lijepo objasnio.

Meni osobno je puno bolje 2.1 hifi setup vs 5.1 kucno kino...

I believe Wi can Fi...
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Da, samo što ne može biti istina nikako. Ponovno ponavljam.

Da, za sami stereo zvuk je mnogo bolje. Ali za filmove nije. Ne može 2.0 zamijeniti surround efekte.

Ali naravno da je stvar prioriteta i financija.
6 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hvala svima na konstruktivim prijedlozima i pojašnjenjima.

 

Atmos sustav kucnog kina (koji ste objasnili) mi je otpisan zbog cijene (tek sada vidim koliko to košta i hvala na primjeru) i zbog kablova (provlačenja po prostoriji koja ni sam ne znam kako bih izveo). Vjerujem da je sa av reciverom to puno bolje, ali gubim ono zbog čega razmišljam o soundbaru, te cijena značajno sve poskupljuje. Pa evo ne znam jelj bolje sve ostaviti kako jeste ili ići na soundbar. Možda nisam naveo da nisam neki zaluđenik u zvuk, nego bih htio nešto bolje izabrati tj ne najbolje što je i dosta skupo, nego nešto optimalno (npr uzeo sa 65xh90 lcd, a nisam možda manji oled; tražim dakle ovu logiku ako me razumijete) za moje potrebe (možda maks. 2 filma tjedno ili cca 7-10 sati na PS5).

 

Soundbar mi je bila ideja zbog (postoji mogućnost da sam nešto krivo zaključio):

- jednostavnosti (kako vidim sve što gledam je bez žice tj jedine žice koje imaju idu u struju i tv)

- bluetooth (riješim se starih zvučnika 5.1 sa kompa, a soundbar bude i za tv i za komp)

 

S obzirom na nabrojano, onda bih trebao gledati soundbar (ili jeftiniji q800t ili nešto skuplji LG SK10Y [valjda je ovo primjer tj valjda je ok i neko drugo slovo npr SL ili SN tj ne samo SK]) obavezno sa zadnjim bežičnim zvučnicima ili sam krivo zaključio?.

 

 

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice