Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.301
|
čitano: 14.077.364
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Frend montirao 55xf9005 sonya.Nakon pol godine ga je nasao na podu kad je dosao s posla.Sve zavisi kakav knauf.
 
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kako da produžim dodatno jamstvo kad sve napravim i unesem serijski broj koji ima 14 znamenki a na stranici trazi 15 i ne pušta mi dalje registraciju. Koji vrag?
Edit: na kutiji je jedan serijski broj na onoj naljepnici a na tv-u iza ima 15 znamenki jedno slovo na kraju je dodanu tako da je registracija prošla.
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2020 22:19 (tommek10).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Napokon dns zamijenio Samsung plazmu sa Lg cx oledom,i slika je Topčina!... pogotovo uz takav veliki gap između generacije za mene

Nadam se da će me poslužit isto kao Samsung(vidi sliku trenutnih radnih sati 😱!!!)

 
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nakon sto mi je klinac u spavacoj, slucajno razbio ekran na LG 55SK8500, morao sam uzet novi TV. Dvojba je bila LG 55NANO863(koji je slican starom SK8500) ili Samsung QE55Q82T.
Citajuci razno razne recenzije i iskustva po forumima, odlucio sam uzeti Samsunga. Uglavnom TV-om sam razocaran. Evo par negativnih stvari. Znaci stari SK8500 je imao puno bolju
sliku sa B-neta. Kada se pusti neki kvalitetniji rip, ili 4k sadrzaj ne primjecujem razliku.

Obzirom da multimediju sheram sa HTPC-a, namucio sam se sa media serverom na Samsungu. Nikako nisam uspjevao dobiti ispravne titlove sa Plexom, niti sa Serviiom. Znaci problemi sa titlovima su

bili, da se neki uopce ne prikazuju, nemaju dijakriticke znakove ili svako malo fali red titlova. Na kraju sam to uspio rjesit sa Universal Media Serverom. Od 20-tak filmova koje sam probao pustit,

6-7 nije htio uopce pokrenuti. S druge strane, preko SmartShera na LG-u nema filma ili titla koji TV nije prikazao.

Sljedeca stvar je daljinski(dobije se jedan-onaj mali), koji je cista smijurija. Sam Tizen mi je meh. Sa gornje desne strane TV ima izrazeniji backlight bleed. S obzirom da TV, ne gledam u mrklom mraku(kroz

prozor uvijek ima svjetlosti, od ulicne rasvijete), neku drasticnu razliku u prikazu crne u odnosu na LG SK8500, ne vidim(za razliku od LG C9, kojeg takodjer imam, i na kojem se u odnosu na oba razlika jasno vidi).

Lg-jev WebOS i MagicRemote, su po meni nekoliko puta bolji od Tizena, a pogotovo daljinskog.

Eto to je moje misljenje o navedenom TV-u, i samim time mi je zao sto nisam uzeo NANO863, ali sad sto je tu je, na greskama se uci.

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2020 21:22 (Sima007).
Moj PC  
13 3 hvala 8
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
LexTHE Boxer kaže...

Napokon dns zamijenio Samsung plazmu sa Lg cx oledom,i slika je Topčina!... pogotovo uz takav veliki gap između generacije za mene

Nadam se da će me poslužit isto kao Samsung(vidi sliku trenutnih radnih sati 😱!!!)

Moja Viera vjerovatno ima vise radnih sati jer je sluzila kao i pc monitor,dva oleda su mi kleknula na nekih 10k sati otprilike.

Jbg meni tv radi dan noc ja nakupim sati u 2.5g sto netko treba 5 godina

16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bok ekipa,

 

Starci bi uzeli novi TV kao zamjenu za 12-13 god. staru 42" HD Ready Panasonic plazmu s debelim burn-in-om (ArenaSport logo u kutu od silovanja nogometa non-stop) :)

 

Nisu super zahtjevni, ali naravno traže nekakav "best buy" za novce. Budžet je cca 4000 kn. Gledam da dijagonala bude cca 55" (ili veća) jer će to vjerojatno izazvati veći wow efekt od bilo čeg drugog.

TV će se koristit 99% za gledanje vulgaris televizije (MAXtv, ...), možda spoje laptop i puste koji FHD film, eventualno buraz zapali ponekad Netflix (ako telka ima app).

 

Nakon proučavanja zadnjih 10 strana i googlanja po dućanima , jel ima išta bolje od ovog za te novce? https://www.mall.hr/tv-prijemnici/lg-55nano793-televizor

 

U kategoriji 60-65" nema baš nekog velikog izbora za ~4000 kn. Kakvi su ovi, ima li što bolje za tu lovu?

https://www.instar-informatika.hr/tv-lg-65-65un7111-dvb-t2cs2-4k-smart-tv-maxi-ponuda/lg-65un711/product/

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-samsung-ue65tu7172-uhd.html

 

Hvala!

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2020 22:59 (zag0).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Naletio sam u pevcu na TCL 55P815 za 3800 kn i dobije se sound bar uz njega i neke slusalice, sto mislite o tom televizoru za te novce? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
domac5 kaže...

Naletio sam u pevcu na TCL 55P815 za 3800 kn i dobije se sound bar uz njega i neke slusalice, sto mislite o tom televizoru za te novce? 

 Osnovna serija, ne isplati se. Uzmes neki samsung tu7 ili 8 za 3000 i ostane ti i za neki osnovni soundbar i slusalice :)

10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

https://www.hifiklubben.no/samsung-qe50q80t-qled-tv/samqe50q80t/   Za ovaj tv u Norveškoj garancija je 6 god. a kod nas 2.Koja smo mi rupčaga.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zag0 kaže...

Bok ekipa,

 

Starci bi uzeli novi TV kao zamjenu za 12-13 god. staru 42" HD Ready Panasonic plazmu s debelim burn-in-om (ArenaSport logo u kutu od silovanja nogometa non-stop) :)

 

Nisu super zahtjevni, ali naravno traže nekakav "best buy" za novce. Budžet je cca 4000 kn. Gledam da dijagonala bude cca 55" (ili veća) jer će to vjerojatno izazvati veći wow efekt od bilo čeg drugog.

TV će se koristit 99% za gledanje vulgaris televizije (MAXtv, ...), možda spoje laptop i puste koji FHD film, eventualno buraz zapali ponekad Netflix (ako telka ima app).

 

Nakon proučavanja zadnjih 10 strana i googlanja po dućanima , jel ima išta bolje od ovog za te novce? https://www.mall.hr/tv-prijemnici/lg-55nano793-televizor

 

U kategoriji 60-65" nema baš nekog velikog izbora za ~4000 kn. Kakvi su ovi, ima li što bolje za tu lovu?

https://www.instar-informatika.hr/tv-lg-65-65un7111-dvb-t2cs2-4k-smart-tv-maxi-ponuda/lg-65un711/product/

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-samsung-ue65tu7172-uhd.html

 

Hvala!

 

Bolje izbjegavaj LG zbog IPS ekrana, osim ako baš trebaš široki kut gledanja.

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Domdom32 kaže... 

Bolje izbjegavaj LG zbog IPS ekrana, osim ako baš trebaš široki kut gledanja.

 

Ma da, to je minus? Ja sam bio uvjeren da je IPS prednost LG-a  Valjda sudim po monitorima, tamo mi je VA koma zbog kuta i ghostinga.

 

Što bi onda bila tvoja preporuka za tu lovu? Samsung entry TU7000 / TU8000 serija? Ovako nešto:

 

55" TU8072: https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-samsung-ue55tu8072-uhd.html

65" TU7172: https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-samsung-ue65tu7172-uhd.html

 

Koja je uopće razlika između ta 2 modela, osim dijagonale naravno?

4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zag0 kaže...
Domdom32 kaže... 

Bolje izbjegavaj LG zbog IPS ekrana, osim ako baš trebaš široki kut gledanja.

 

Ma da, to je minus? Ja sam bio uvjeren da je IPS prednost LG-a  Valjda sudim po monitorima, tamo mi je VA koma zbog kuta i ghostinga.

 

Što bi onda bila tvoja preporuka za tu lovu? Samsung entry TU7000 / TU8000 serija? Ovako nešto:

 

55" TU8072: https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-samsung-ue55tu8072-uhd.html

65" TU7172: https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-samsung-ue65tu7172-uhd.html

 

Koja je uopće razlika između ta 2 modela, osim dijagonale naravno?

 
Nema razlike u kontrastu i kvaliteti slike. TU7000 ima klasični daljinski. Evo usporedbe da se vide razlike:




Uglavnom, TU7000 za starce jer im dodatne stvari koje dolaze s TU8000 neće trebati, a i klasični daljinski će im sigurno bit puno bolji.

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.11.2020 0:22 (manticorex).
13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav

Narucio sam iz SD Samsung ue55tu8072 uhd za cca 3300 kn. Naknadno sam skuzio da nemam 5 god jamstva.

Da li imate nesto za preporuciti do 3500 kn,po mogucnoscu 5 god jamstva i ne ispod 50 incha.eventualno 43 ako je razlika u kvaliteti prikaza drasticna

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.11.2020 2:37 (compgeek).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zag0 kaže...
Domdom32 kaže... 

Bolje izbjegavaj LG zbog IPS ekrana, osim ako baš trebaš široki kut gledanja.

 

Ma da, to je minus? Ja sam bio uvjeren da je IPS prednost LG-a  Valjda sudim po monitorima, tamo mi je VA koma zbog kuta i ghostinga.

 

Što bi onda bila tvoja preporuka za tu lovu? Samsung entry TU7000 / TU8000 serija? Ovako nešto:

 

55" TU8072: https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-samsung-ue55tu8072-uhd.html

65" TU7172: https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-samsung-ue65tu7172-uhd.html

 

Koja je uopće razlika između ta 2 modela, osim dijagonale naravno?

 Ovisi o namjeni i potrebama, ali po meni, IPS je super za monitore (i ja ga preferiram), ali za televizore baš i ne. Backlight bleed i loše crne puno su primjetnije kod gledanja televizije nego recimo kod igranja, a ako imaš naviku gledati TV pod pravim kutom, eliminirao si problem kuta gledanja, a ghosting isto teško da ćeš primijetiti.

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.11.2020 9:00 (Domdom32).
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Molim preporuku za 32 inča (ne stane veći TV) za dječju sobu, marka u biti svejedno ali nek’ budu provjerene marke (ne dolaze u obzir Vivax, Elit, Strong i sl.)

Cijena – jasno što niža, do 1800 kn
Način plaćanja i trgovina – fizički ZG, online, nacin plaćanja jednokratan
Koji signal će se i sadržaj gledati – antenski, IPTV, Netflix, yubito, USB filmovi
Rezolucija ekrana – HD ready/full hd
Tuner i priključci- standardno za digitalni prijem, usb, hdmi
Smart sustav – može ali i nemora, imam Amazon Firestick

Cijenovno ne bih davao više od 1800 kn a u toj cijeni se nalaze većinom LED TV s tehnologijom HD Ready i poneki FULL HD pa me zanima dali je pri gledanju TV na dva metra vidljiva razlika u toj manjoj dijagonali između 1366x768 i 1920x1080?

Npr. ovako nešto tj. dali vrijedi razlika u cijeni?

https://www.mall.hr/tv-prijemnici-od-80-do-99-cm-32-39/xiaomi-hd-mi-4a-32-led-televizor-android

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-32lk6200.html



3 LG
0 Xiaomi 4a
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
Pixel kaže...
MEGATAMA kaže...
Pixel kaže...
MEGATAMA kaže...

Vidim na AVforums da vlasnici LG oleda u UK pisu da im je pocela iskakat poruka da moraju promjenit maticnu u tvu radi onih problema gdje se moze pregrijat i zapalit tv.

Dali je ikome od vas sa oledima iskocila ta poruka zadnjih dana?

Mislim da su zahvaceni oledi od 2016 do 2019 ili 2020 ne sjecam se tocno....

 Meni za sad nista.

Ali kod nas se ionako u 99% slucajeva  prodavali 55" i 65" modeli koji nemaju taj problem.

 

Klasicna LG laz kao sto su prije tvrdili da EU modeli nemaju problem,lik na AVforums kojemu se pojavila ta poruka na TVu ima 65inch model.

 Mozda i ne, ne proizvode se svi u istim tvornicama, ima razlikeza razlicita trzista, moguce da su samo neke serije pogodene.

Vidjet cemo. Moj vise nije po garancijom pa se nadam da nece biti problema.

Nema to veze sa garancijom,moraju ti zamjenit ako je tvoj model obuhvacen tim problemom.

EDIT:

Opaaa lik kaze da su mu rekli da ce moguce dobit novi tv....

Pixel malo prokopaj ovo jer ako je i tvoj model obuhvacen lako moguce da ces dobit X seriju,meni su nudili E9 kada mi se na B7 istrosio panel jer sam platio B7 koliko je kasnije kostao E9.

 Pogledao sam sluzbene stranice, 65C8 nije na listi.

sva sreca, to skidat sa zida i slat na servis, nije bas tv kojeg je lako prenosit

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav svima

Danas bi do kraja dana putem webshopa kupio novi TV. Istražio sam apsolutno sve živo i mrtvo što se da istražiti i više nemam volje pa sam odlučio pitati ovdje i dobiti dobar savjet da li uzeti jedno ili drugo.

Samsung QE65Q70T - 7220kn
VS
Samsung QE55Q80T - 6500kn

Prvi je veći za 25 cm no za jednu "seriju" slabiji dok je drugi manji no za jednu "seriju" bolji. Treba samo uzeti u obzir da će na njega biti priključena PS5 i da će se podosta igrati na njoj.

EKSTRA PITANJE KOJE MI DAJE GLAVOBOLJE:
Koja je mrtva razlika između Q80TATXXH i Q82TATXXH?
#molim samo provjerene informacije iz prve ruke ako imate?

Hvala puno na savjetu!


 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CCplusplus kaže...
Pozdrav svima

Danas bi do kraja dana putem webshopa kupio novi TV. Istražio sam apsolutno sve živo i mrtvo što se da istražiti i više nemam volje pa sam odlučio pitati ovdje i dobiti dobar savjet da li uzeti jedno ili drugo.

Samsung QE65Q70T - 7220kn
VS
Samsung QE55Q80T - 6500kn

Prvi je veći za 25 cm no za jednu "seriju" slabiji dok je drugi manji no za jednu "seriju" bolji. Treba samo uzeti u obzir da će na njega biti priključena PS5 i da će se podosta igrati na njoj.

EKSTRA PITANJE KOJE MI DAJE GLAVOBOLJE:
Koja je mrtva razlika između Q80TATXXH i Q82TATXXH?
#molim samo provjerene informacije iz prve ruke ako imate?

Hvala puno na savjetu!

Po meni radje veci, FALD i onako u game modu radi vrlo lose...

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CCplusplus kaže...
Pozdrav svima

Danas bi do kraja dana putem webshopa kupio novi TV. Istražio sam apsolutno sve živo i mrtvo što se da istražiti i više nemam volje pa sam odlučio pitati ovdje i dobiti dobar savjet da li uzeti jedno ili drugo.

Samsung QE65Q70T - 7220kn
VS
Samsung QE55Q80T - 6500kn

Prvi je veći za 25 cm no za jednu "seriju" slabiji dok je drugi manji no za jednu "seriju" bolji. Treba samo uzeti u obzir da će na njega biti priključena PS5 i da će se podosta igrati na njoj.

EKSTRA PITANJE KOJE MI DAJE GLAVOBOLJE:
Koja je mrtva razlika između Q80TATXXH i Q82TATXXH?
#molim samo provjerene informacije iz prve ruke ako imate?

Hvala puno na savjetu!

 Nije samo serija slabije nego je to velika stepenica između fald tva i edge led, Q80 ima fald s tim daleko bolju sliku pogotovo u HDR prikazu/gamingu na PS5 i xboxu x ipak velicina je velicina.. trebas sAm prevagati.

 

3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
2 godine pokriva sve osim mehanicka ost., Strujni udar, a ostale 3 god ti osiguranje pokriva 30% ako dode do kvara
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CCplusplus kaže...
Pozdrav svima

Danas bi do kraja dana putem webshopa kupio novi TV. Istražio sam apsolutno sve živo i mrtvo što se da istražiti i više nemam volje pa sam odlučio pitati ovdje i dobiti dobar savjet da li uzeti jedno ili drugo.

Samsung QE65Q70T - 7220kn
VS
Samsung QE55Q80T - 6500kn

Prvi je veći za 25 cm no za jednu "seriju" slabiji dok je drugi manji no za jednu "seriju" bolji. Treba samo uzeti u obzir da će na njega biti priključena PS5 i da će se podosta igrati na njoj.
EKSTRA PITANJE KOJE MI DAJE GLAVOBOLJE:
Koja je mrtva razlika između Q80TATXXH i Q82TATXXH?
#molim samo provjerene informacije iz prve ruke ako imate?
Hvala puno na savjetu!

 Bio sam u istoj situaciji (s prošlogodišnjim modelom) i moj zaključak je bio da će mi biti žao što god uzmem. Pričekao sam još pola godine, skupio lovu i kupio i višu seriju i veći model.

 

Da sam morao imati sad i odmah, vjerojatno bih uzeo veći.... ?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Tako je, nagrecat jos tisucicu i uzet TV kak spada,  7220kn je apsolutno previse za non-fald tv, onda mos gledat i neki za 4k kn..

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.11.2020 13:10 (bik).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Gravyri kaže...
2 godine pokriva sve osim mehanicka ost., Strujni udar, a ostale 3 god ti osiguranje pokriva 30% ako dode do kvara

 to je odgovor meni na pitanje za Elipso ili kolegi za SD?

6 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Uzmi manji tv ali sa FALD-om ili u tvom slucaju 55q80t.

Imam isti tv i spojen PS5 na njega i igre izgledaju brutalno dobro.E da od jucer ne koristim game mode uopce i to je nebo i razlika u slici.Lag ne vidim jer ne igram kompetitivno i stvarno radi besprijekorno.

 

 

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CCplusplus kaže...
Pozdrav svima

Danas bi do kraja dana putem webshopa kupio novi TV. Istražio sam apsolutno sve živo i mrtvo što se da istražiti i više nemam volje pa sam odlučio pitati ovdje i dobiti dobar savjet da li uzeti jedno ili drugo.

Samsung QE65Q70T - 7220kn
VS
Samsung QE55Q80T - 6500kn

Prvi je veći za 25 cm no za jednu "seriju" slabiji dok je drugi manji no za jednu "seriju" bolji. Treba samo uzeti u obzir da će na njega biti priključena PS5 i da će se podosta igrati na njoj.

EKSTRA PITANJE KOJE MI DAJE GLAVOBOLJE:
Koja je mrtva razlika između Q80TATXXH i Q82TATXXH?
#molim samo provjerene informacije iz prve ruke ako imate?

Hvala puno na savjetu!

 
Ako uzimaš Samsung ispod Q80T modela odi rađe na jeftiniju i mrvicu lošiju (od Q70T) 65'' TU7000/TU8000 seriju za 4500-5000 kn (ako ih još ima) i ako ti HDMI 2.1 i 120Hz nisu presudne stavke.

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.11.2020 13:21 (manticorex).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jesu, i više nego presudne!
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hvala puno na odgovoru!

Većinom bi se na njemu gamealo i gledao Netflix/YouTube/AmazonVideo
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CCplusplus kaže...
Hvala puno na odgovoru!

Većinom bi se na njemu gamealo i gledao Netflix/YouTube/AmazonVideo

 Onda baci i oko na nesto od Sony-a jer ima Dolby Vision, 4K Netflix sa Dolby Vision = Fantazija od slike

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nisam se koncentrirao toliko jako na Sony, no ako imaš vremena molim te preporuči mi jedan Sony-ev no da je:

Minimalno: 55"
Podržava: 4k 120 HZ/FPS
HDMI: 2.1
HDR+10

Gumb miša mi je trenutno na korak od kupnje Q82T 55" pa bi bilo dobro da se požuriš XD XD
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CCplusplus kaže...
Nisam se koncentrirao toliko jako na Sony, no ako imaš vremena molim te preporuči mi jedan Sony-ev no da je:

Minimalno: 55"
Podržava: 4k 120 HZ/FPS
HDMI: 2.1
HDR+10

Gumb miša mi je trenutno na korak od kupnje Q82T 55" pa bi bilo dobro da se požuriš XD XD

 Evo Sony

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-sony-bravia-kd-55xh9077-4k-android-2020g.html

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice