Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.301
|
čitano: 14.077.990
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Došao samo da se upišem u listu razočaranja. Crni petak my arse.
Pravio se pametan, tako da nastavljam raubati vid na 32'' do daljnjega.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ZlajaVK kaže...
Kupljen 65Q82T u HarveyNormanu nakon dileme sa Sony 65XG9505. Po recenzijama je Q82 u egalu sa Sonyem ali je ovaj skuplji bio za 500 kn i još je izložbeni primjerak i nema 5 god garancije. Odnosno može se nadoplatiti njihova garancija. Molim mišljenje onih koji znaju malo više o ova dva TV-a jel bolja kupovina Q82. Čisto za vlastiti mir da znam kako sam odabrao i potrošio 9500 kn...

 A ono... mogao si ustediti jos 900kn da si ga uzeo na ekupi :)

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pa ne baš, imaju taj dodatni popust samo uz Zabine kartice koje ja nemam
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo ds i ja kazem koju o Crnom Petku...

 

Pratim 65XH9505 već misecima i mogu reći da je Svijet Medija stvarno spustia cijena na prihvatljivih 10.600kn. (kupljen) Uz sve to, nemaju ograničenja kao SD kupnja karticom itd, a i tamo je skuplje 400kn.

Navedeni TV je bio u kolovozu 13.855kn i do danas je cijena lagano padala.

 

Vanka je navedeni model jedino jefitniji u Njemačkoj (nekih 800kn), dok je skuplji u Engleskoj i Skandinaviji. Računajući da je kod nas PDV 25% a u Švabiji 16% (da, smanjili su do kraja godine), ispada da trgovac utrži skoro isto. 

 

Baš me zanima slika u usporedbi sa mojim LG OLEDom (naravno, ako gledam u dio ekrana koji nije oštećen Burn In-om ).

 

 

 

 

 

 

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Meni je isto taj bio zanimljiv ali po rezenzijama je gotovo jednak Q80 ali skuplji...
Negdje ima prednost Samsung a negdje Sony ali sitne razlike tako da je ipak prevladala garancija(ipak je riječ o puno novaca) i cijena.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Imam istu telku, ali sam odustao od soundbara. Ima izvrstan zvuk, prilicno snazne zvucnike za tv, dolby atmos zvuci iznenadjujuce dobro.

...osobno mislim da nije potreban, mozda je bolja kupovina dobre bluetooth slusalice, radi mira u kuci.
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Imam Sennheiser sluske bluetooth.Znaci atmos mogu imat bez soundbara na tom tvu.Sluske su ki spojene optickim kabelom u tv.Radi onda i na njima atmos?
O ovim sluskama se radi.

https://www.hgshop.hr/slusalice-sennheiser-rs-175-rf-bezicne-rca-optika-crne/proizvod/270667
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Stvarno ne pratim dugo televizore posto nisam imao potrebe za kupnjom, ali sad sam poceo gledat malo posto nesto ocu uzet do cca. 5000 kn i ima svega. OLED, IPS, QLED, LED... Izgubljen sam, jel imate kaj za preporucit? Neki uvjet bi bio dijagonala oko 120 cm (moze i malo vise) i smarttv.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tkozna kaže...

Stvarno ne pratim dugo televizore posto nisam imao potrebe za kupnjom, ali sad sam poceo gledat malo posto nesto ocu uzet do cca. 5000 kn i ima svega. OLED, IPS, QLED, LED... Izgubljen sam, jel imate kaj za preporucit? Neki uvjet bi bio dijagonala oko 120 cm (moze i malo vise) i smarttv.

 https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-samsung-ue65tu8072-uhd.html?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ares001 kaže...

Imam 55Q80T i zanima me soundbar.Koji soundbar uzet da najbolje pase za taj tv a da nije jako skup?

Neznam uopce kolko se krecu cijene soundbara i da li mogu imat atmos bez njega?

Pise da tv podrzava pa neznam jel potreban soundbar?

 Kupi od Samsunga barem Q60 model, zbog QSymphony opcije - dakle radit će ti zajedno gornji TV zvučnici kao stražnji stereo kanali + sam soundbar (u bilo kojoj drugoj kombinaciji TV zvučnici nisu aktivni). Navodim Q60T jer je najjeftiniji koji podržava tu opciju, viši modeli u linuepu (Q70T i Q800T) su skuplji i bolji, pa vidi što ti odgovara.

12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

E, što se tiče Atmosa, prvi soundar koji podražava Atmos je Q70T.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja sve više što gledam o tim soundbarovima, više ispada da je bolje uzet dobre 2.0 zvučnike nego te soundbarove, osim ako baš brijete na surround sound koji jeftiniji soundbarovi isto ne proizvode baš najbolje. Jedina prednost je praktičnost, odnosno to što stanu ispod telke.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
MEGATAMA kaže...

Vidim na AVforums da vlasnici LG oleda u UK pisu da im je pocela iskakat poruka da moraju promjenit maticnu u tvu radi onih problema gdje se moze pregrijat i zapalit tv.

Dali je ikome od vas sa oledima iskocila ta poruka zadnjih dana?

Mislim da su zahvaceni oledi od 2016 do 2019 ili 2020 ne sjecam se tocno....

 Meni za sad nista.

Ali kod nas se ionako u 99% slucajeva  prodavali 55" i 65" modeli koji nemaju taj problem.

 

Klasicna LG laz kao sto su prije tvrdili da EU modeli nemaju problem,lik na AVforums kojemu se pojavila ta poruka na TVu ima 65inch model.

15 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
Pixel kaže...
MEGATAMA kaže...

Vidim na AVforums da vlasnici LG oleda u UK pisu da im je pocela iskakat poruka da moraju promjenit maticnu u tvu radi onih problema gdje se moze pregrijat i zapalit tv.

Dali je ikome od vas sa oledima iskocila ta poruka zadnjih dana?

Mislim da su zahvaceni oledi od 2016 do 2019 ili 2020 ne sjecam se tocno....

 Meni za sad nista.

Ali kod nas se ionako u 99% slucajeva  prodavali 55" i 65" modeli koji nemaju taj problem.

 

Klasicna LG laz kao sto su prije tvrdili da EU modeli nemaju problem,lik na AVforums kojemu se pojavila ta poruka na TVu ima 65inch model.

 Mozda i ne, ne proizvode se svi u istim tvornicama, ima razlikeza razlicita trzista, moguce da su samo neke serije pogodene.

Vidjet cemo. Moj vise nije po garancijom pa se nadam da nece biti problema.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Radi Atmos bez problema. I telka ima solidan surround effekt zvuka, te dobar bas (nece se trest soba, ali se fino osjeti).

Moj savjet ti je da ne kupis dok ne vidis kako si zadovoljan sa zvukom na telki, lako naknadno uzmes.
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
To me zanimalo.Netreba mi nista trest.I na sluskama ce onda atmos radit?
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Trebalo bi, mislim da ove slusalice imaju surround.
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vi koji ste uzeli samsung tv jeste produžiti njihovo jamstvo na 3 godine? Ako jeste ima li tko link?
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Gradja, ne znam da li ima na webu vidio sam u trgovini u Sibeniku

10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Gradja, ne znam da li ima na webu vidio sam u trgovini u Sibeniku

10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ovo iznad se odnosilo na ponudu za LG Oled 55b8

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2020 17:46 (YTuMamaTambien).
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Da li televizor Samsung QE65Q82TATXXH spada u promociju 5 godina jamstva?Informacije na samoj samsungovoj stranici su oprečne. Na jednoj da, na drugoj ne.
https://www.samsung.com/hr/offer/tv-5yw/
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

kako funkcionira produljena garancija 2+3 godine u Elipsa za Hinense tv?

dodatne 3 godine je pokriveno sve šta i prve dvije ili je nešto drugačije?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
najdix kaže...
Da li televizor Samsung QE65Q82TATXXH spada u promociju 5 godina jamstva?Informacije na samoj samsungovoj stranici su oprečne. Na jednoj da, na drugoj ne.
https://www.samsung.com/hr/offer/tv-5yw/

 Mislim da je bila par stranica prije informacija da spada u promociju, netko je kontaktirao Harvey Norman ili SD.

4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
najdix kaže...
Da li televizor Samsung QE65Q82TATXXH spada u promociju 5 godina jamstva?Informacije na samoj samsungovoj stranici su oprečne. Na jednoj da, na drugoj ne.
https://www.samsung.com/hr/offer/tv-5yw/


Ulazi u promociju, ali mora biti kupljen u jednom od dućana s liste: https://images.samsung.com/is/content/samsung/assets/rs/offer/tv-5yw/tc-5yw-promo-q4-hr.pdf

6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ja sam uzeo u mall.hr i 2 god jamstva. Dok je drugdje bio 8000kn u mall je bio 6900.Jel se moze uzet naknadno jamstvo i kolko to para.Ak je vise od 500kn ne zanima me.Ionako cu za 2 god mijenjat tv ako ne i prije
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2020 18:40 (Ares001).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
puntaplank kaže...

Evo ds i ja kazem koju o Crnom Petku...

 

Pratim 65XH9505 već misecima i mogu reći da je Svijet Medija stvarno spustia cijena na prihvatljivih 10.600kn. (kupljen) Uz sve to, nemaju ograničenja kao SD kupnja karticom itd, a i tamo je skuplje 400kn.

Navedeni TV je bio u kolovozu 13.855kn i do danas je cijena lagano padala.

 

Vanka je navedeni model jedino jefitniji u Njemačkoj (nekih 800kn), dok je skuplji u Engleskoj i Skandinaviji. Računajući da je kod nas PDV 25% a u Švabiji 16% (da, smanjili su do kraja godine), ispada da trgovac utrži skoro isto. 

 

Baš me zanima slika u usporedbi sa mojim LG OLEDom (naravno, ako gledam u dio ekrana koji nije oštećen Burn In-om ).

 

 

 

 

 

 

 I ja ga dugo pratim ali odustao jer mi je puno para za samo 2 g garancije. SD nudi tu doplatu 549kn za 3g dodatnog jamstva, ali je to onda 11000kn

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2020 19:14 (gyges).
7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
U chipoteci ujutro pala stranica.
Imali neki tv, zvucnike..
Kad se vratila black friday stvar koju sam pikiro bile rasprodane.
???!
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
MEGATAMA kaže...
Pixel kaže...
MEGATAMA kaže...

Vidim na AVforums da vlasnici LG oleda u UK pisu da im je pocela iskakat poruka da moraju promjenit maticnu u tvu radi onih problema gdje se moze pregrijat i zapalit tv.

Dali je ikome od vas sa oledima iskocila ta poruka zadnjih dana?

Mislim da su zahvaceni oledi od 2016 do 2019 ili 2020 ne sjecam se tocno....

 Meni za sad nista.

Ali kod nas se ionako u 99% slucajeva  prodavali 55" i 65" modeli koji nemaju taj problem.

 

Klasicna LG laz kao sto su prije tvrdili da EU modeli nemaju problem,lik na AVforums kojemu se pojavila ta poruka na TVu ima 65inch model.

 Mozda i ne, ne proizvode se svi u istim tvornicama, ima razlikeza razlicita trzista, moguce da su samo neke serije pogodene.

Vidjet cemo. Moj vise nije po garancijom pa se nadam da nece biti problema.

Nema to veze sa garancijom,moraju ti zamjenit ako je tvoj model obuhvacen tim problemom.

EDIT:

Opaaa lik kaze da su mu rekli da ce moguce dobit novi tv....

Pixel malo prokopaj ovo jer ako je i tvoj model obuhvacen lako moguce da ces dobit X seriju,meni su nudili E9 kada mi se na B7 istrosio panel jer sam platio B7 koliko je kasnije kostao E9.

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2020 21:29 (MEGATAMA).
3 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nije telka, već stalak za istu. Kupio Samsung 58q60ta koji bi sad montirao na knauf, statično, uz zid, bez ikakve ruke i mogućnosti okretanja.

 

Može neki savjet, vidio sam da se svašta piše. Nemoj montirat ako Boga znaš, montiraj drži to bez beda. Uzmi kišobran vijke i nema zime. Nije stvar koliko vijak drži, neće ti držat knauf. Ako je dupli knauf, slobodno zabuši...

 

Uglavnom, nabavio sam i detektor metala pa bi probao ubost na metalne profile i razvukao na što veću površinu stalak za tv, pa sam pikirao ovaj tv stalak. 

 

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/tv-pribor-i-av-kablovi/stalci-i-nosaci-za-televizore/zidni-stalak-vogel-s-za-ekrane-od-40-100-flat-w50080.html

 

Ako netko ima neki drugi tv stalak koji bi bio bolji rado poslušam savjet. 


Hvala

 

 

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice