Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.311
|
čitano: 14.080.428
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...

Sto se tice nextgen konzola ili Ampere i Navi2 grafa tu vam je najvise future proof LG sa svojim serijama oleda iz 2019 i 2020 te Samsung sa svojom 2020 serijom QLEDa ali oni imaju samo 1 hdmi 2.1 sto je pomalo smijesno za top modele,takodjer je i Sony apdejtao neke svoje modele sa hdmi 2.1 podrskom ali sam nesto citao da ne podrzavaju VRR sto je katastrofa jer to itekako pomaze kod unlockanog ili varijabilnog framratea.

U biti jedino LG nudi sva 4 hdmi porta sa full hdmi 2.1 podrskom....

 
To će sony omogućiti s updateom

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da, tako kažu ali i dalje se radi o tome da "ĆE" omogućiti, možda hoće a možda ne (ja osobno vjerujem da hoće jer taj tv je glavni za promociju uz PS5).

 

Ali ako gledaš realno, trenutno kupuješ TV kojem ne radi VRR a na 4K 120Hz ne prenosi signal u punoj kvaliteti, znači da su trenutno ostale opcije ispred po tom pitanju.

 

PS: Ako Sams Q80 i dalje ostane iznad 6500 a Sony XH900 opet bude blizu 5500 i ja ću vjerojatno uzeti Sony, poslje ću plakati kad ništa ne fixaju :D

Nije Ivsa, nego bi trebalo biti: Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju kikso, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.11.2020 18:00 (Ivsa).
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ljudi, molim preporuku best buy tv-a za do 4000kn? 55”, po mogućnosti LG ili Samsung
tito vampir! Bog I Hrvati!
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Isao bacit oko u SD... Ova 65 izgleda kao dobra ponuda, ali 55 ostavila bolji dojam... mozda zbog boljeg promo videa? 55 je imala tamne scene, 65 ne... i 65 jeftinija?!

 

Q80t izgleda sjajno ali nema dolby vision 

SmellsLikeTeenSpirit [S3AL]
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ja ih isto pratim po pitanju cijena i čekam. Ali XH90 i XH95 nije isti model. 95 je jači i zadnji je model Sonya prije OLED-a. Samim tim je i cijena različita...
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Po nekim recenzijama XH900 ima nešto bolji kontrast od XH950 pa se možda zato slika činila bolja jer je bila u tamnoj sceni.
Ali XH950 ima više backlit zona nego XH900 tako da ima bolju kontrolu "bloominga" (obrisi svjetline oko svjetlih objekata u tamnijoj sceni) te ima veću svjetlinu što mu pomaže da prikaže kvalitetnije HDR scene i generalno bi trebao biti bolji TV od XH900 po pitanju prikaza slike.
S druge strane sve su to nijasne i smatram da nije tolko bolji da čak za manje pare dobiješ 65" naspram 55", s tim da je to po meni daleko napumpana cijena za te modele, Sony XH900 je u mall hr - 6700 kn - https://www.mall.hr/tv-prijemnici/sony-kd-55xh9077-televizor (znam da je ovaj u Sancti 65" model ali meni ta razlika ne vrijedi 2000 kn, jedino ako baš želiš 65" model).
NAPOMENA: XH950 nema 2.1 HDMI ako ti to šta znači.

Također općenito mi je to napuhana cijena kad za cca 9000 kn se može pronaći LG CX OLED.

Predlažem ti da se strpiš do sljedećeg Petka ili sutra jer u puno trgovina sutra kreće BF popust, između ostalog i u Sancti sutra kreće BF popust tako da vjerujem da će i cijene bit nešto niže, neće to bit ekstra ali nešto niže vjerujem da hoće.

I čisto ovak moje mišljenje sa strane, ja planiram uzeti 55" model, najviše sam napikirao Sony XH900 (HX950), Samsung Q80 i LG CX (BX).
Sony XH900(XH950) i Sams Q80 očekujem da budu ispod 6500, čak i bliže 6000, možda i ispod, tek tad bi rekao da je to BF cijena i da se isplate.

LG CX bi volio vidjeti ispod 9000 a BX ispod 8000, ako se dogodi nešto od toga onda ću vjerojatno uzeti njih jer za razliku od 1000-2000 kn smatram da dobiješ puno bolji tv sa svim prednostima HDMI 2.1

Nije Ivsa, nego bi trebalo biti: Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju kikso, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.11.2020 18:21 (Ivsa).
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ivsa kaže...

Ali XH950 ima više backlit zona nego XH900 tako da ima bolju kontrolu "bloominga" (obrisi svjetline oko svjetlih objekata u tamnijoj sceni)

8x4 kod XH900 i 8x6 raster kod XH950. Zanimljivo je i da dijagonale veće od 55" nemaju više zona od ovog (npr. 85XH9096 ima 32 zone kao i poprilično manji 55" televizor), s čime su nas proizvođači ranije znali ugodno iznenaditi. Što se tiče ostalog evo detaljna usporedba. Premda se 32 zone kod Sony čini dosta malo pogledaj usporednu sliku sa Samsungom koji ima 3 puta više zona (3:45 na videu).

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.11.2020 19:49 (Leon4rdo).
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tito vampir! Bog I Hrvati!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
andrtejkr kaže...
Pixel kaže...
red_bull kaže...

Pošto sam odustao od 55 incha i odlučio dati malo više love do cca 8kkn, što bi se moglo preporučiti.. 

Našao sam pristojne kritike za ovaj malo jeftiniji Hisense65U8QF

Gledam i samsung QE65Q60TAUXXH za koji piše da ima neki micro dimming??

Pa LG 65NANO813

 

Naginjem jeftinijem rješenju naravno(hisense) no ako se isplati dat više za neki od navedenih ili neki sasvim treći tv recite, preporučite.. Thnx

 Uzmi samsung, microdimming, obican marketing, tv nema prave zone i local dimming. Ali i bez toga ima odlican kontrast.

 

 Tesko da je osnovni q60t sa 60hz i edge osvjetljenjem bolja kupnja od 1400kn jeftinijeg fald 120hz hisensea. Koliko got hisense bio losiji u image processingu.

 Ovisi.

120 hz ne smatram nekim bitnim benefitom ako tv ne spajas na PC.

Fald precjenjen i radi vise stete nego koristi na jeftinim tvima i bolje ga ugasit.

q60t ima kontrast oko 8000:1 pa i bez falda ima dobar prikaz.

Ovdje bih rekao da se processing donosi vise benefita, a i tizen je bolja opcija

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
andrtejkr kaže...
Pixel kaže...
red_bull kaže...

Pošto sam odustao od 55 incha i odlučio dati malo više love do cca 8kkn, što bi se moglo preporučiti.. 

Našao sam pristojne kritike za ovaj malo jeftiniji Hisense65U8QF

Gledam i samsung QE65Q60TAUXXH za koji piše da ima neki micro dimming??

Pa LG 65NANO813

 

Naginjem jeftinijem rješenju naravno(hisense) no ako se isplati dat više za neki od navedenih ili neki sasvim treći tv recite, preporučite.. Thnx

 Uzmi samsung, microdimming, obican marketing, tv nema prave zone i local dimming. Ali i bez toga ima odlican kontrast.

 

 Tesko da je osnovni q60t sa 60hz i edge osvjetljenjem bolja kupnja od 1400kn jeftinijeg fald 120hz hisensea. Koliko got hisense bio losiji u image processingu.

 Ovisi.

120 hz ne smatram nekim bitnim benefitom ako tv ne spajas na PC.

Fald precjenjen i radi vise stete nego koristi na jeftinim tvima i bolje ga ugasit.

q60t ima kontrast oko 8000:1 pa i bez falda ima dobar prikaz.

Ovdje bih rekao da se processing donosi vise benefita, a i tizen je bolja opcija

Taj jeftini tv ima duplo vise fald zona i od q90t, da ne pricamo o sony-u. Svjetlina i color gamut su isto vrhunski.. Tvfindr.de ga ocijenom stavlja icak znad xh9000 i q80t, tako da je to vrlo solidan tv i daleko iznad q60t...

 

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pogledat ovaj review tog Hisensa, inače cijenim detalje u koje ulazi ovaj lik kod svojih testova..jedan od rijetkih sa inženjerskim pristupom..

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Havo kaže...
Pogledat ovaj review tog Hisensa, inače cijenim detalje u koje ulazi ovaj lik kod svojih testova..jedan od rijetkih sa inženjerskim pristupom..

 
Inače taj kanal ima kvalitetne review-ove, ali ovdje je popljuvao TV koji za svoju cijenu daje puno više nego ostali u svom cjenovnom rangu. Npr. motion processing uspoređuje sa Sony ZH8...

8 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

U njemačkom MediaMArktu i Saturnu je cijena XH900 65" 898,77€ trenutačno. E to su pravi popusti za crni petak,a ne ovo kod nas.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
manticorex kaže...

 
Inače taj kanal ima kvalitetne review-ove, ali ovdje je popljuvao TV koji za svoju cijenu daje puno više nego ostali u svom cjenovnom rangu. Npr. motion processing uspoređuje sa Sony ZH8...

 Kakve veze ima to što je usporedio televizor sa ZH8. ZH8 nema specifičan procesor. Pohvalio je zvuk, sliku ocjenio nimalo nerealno. Na videu ispod imaš usporedbu procesinga Hisense u7qf vs sony xh8005 sa lošijim procesorom od ZH8 pa da se ne izvlačiš na procesor. XH8005 se cjenom smjestio između U7QF i U8QF tako da je ovo čak i cjenovno usporedivo.

16 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.11.2020 0:05 (rambox).
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

U extreme digitalu prošao još jedan "black friday vikend" nema više super ponuda, nema više bannera a cijene ostale iste :D

Sony XH900 - 5750 kn - https://edigital.hr/led-televizori/sony-kd55xh9096baep-4k-uhd-android-smart-led-televizor-p761446

LG 55BX - 8200 kn - https://edigital.hr/led-televizori/lg-oled55bx3lb-4k-uhd-webos-smart-hdr-thinq-ai-televizor-p802005

 

LG 55CX - 9400 kn - https://edigital.hr/led-televizori/lg-oled55cx3la-webos-smart-4k-ultra-hd-hdr-oled-televizor-p762875

Samsung 55Q80 ispario.
Bilo bi ljepo kad bi zadržali ove cijene do sljedećeg petka pa udarili na njih još popusta, treba pričekati.

Nije Ivsa, nego bi trebalo biti: Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju kikso, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.11.2020 2:13 (Ivsa).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav
Imam 55eq80t telku i zanima me ima li taj tv google assistant jer ja mogu birat samo bixby glupi.Nemam ni Alexu ni google assistant u izborniku.Svugdje vidim da pise da mora imat sva 3.Software je 1403 i kad idem na nadogradnju kaze da je zadnji a na samsungovim stranicama ima 1403.1 za skinut.Jel ima tko taj software na q80t?
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
...ista situacija. Samo Bixby, koji je shit. Nema opcije promjene zemlje, ako je Voice assistant region lock.

Nisam radio update sa USBa, ali mislim da je to ista verzija softwera.

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Počeli popusti u Sancti na televizore ali cijene su užas, TOP POPUSTI su ostvarivi samo sa PBZ Premium Visa karticom a na ostale načine plaćanja je popust manji.
Cijene ni sa tim top popustom nisu najjeftinije u HR osim za Samsung 55Q80T koji je 6550 ako imate Premium Visa, bez nje je -10% i cijena je 6900 kn što više nije najjeftinije u HR.

https://www.sancta-domenica.hr/promotions/sd_black_friday_2020

Ostale modele nebi ni spominjao jer mi se već samo od ovog iznad plače!?

Nije Ivsa, nego bi trebalo biti: Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju kikso, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.11.2020 9:04 (Ivsa).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Uzeo sam u SD QE55Q80TA s BF popustom od 15% na pbz visu izašao me je 6544kn. Mislim da je to ok cijena pošto ga se teško gdje moze jos naci po takvoj cijeni, plus nije vise ni dostupan svagdje.
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.11.2020 9:02 (tommek10).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Trenutno najjeftinija cijena u HR i mislim da nije bio jeftinije od toga bar u ovih zadnjih par mjeseci kolko pratim, bio je na 6700 al na 6500 nije.
Ja sam ga očekivao za 6000 ali izgleda da su to pusti snovi, pričekat ću još ovaj BF vikend da vidim hoće negdje biti nešto povoljnije.

I dalje je Sony HX900 bez "BF popusta" 5750 kn u Extreme digitalu, nije puno lošiji TV od Sams Q80 pa čekam da vidim hoće mu još skinuti cijenu.

Nije Ivsa, nego bi trebalo biti: Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju kikso, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
4 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo ja ugrabio Samsung 65TU8502 u SD za 4930kn.
Ali planiram još sačekati ovaj tjedan i eventualno cyber monday ako bude nešto bolje na nekakvom popustu do 6000kn pa onda vratiti ovog Samsunga 

 
0 6 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ja cu cekati petak, uzet cu samsung 80t ili 82t, 82 je u harveyu 6700, mozda jos padne u petak

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ok je ta cijena iz Domenice za Q80 posto je 5 godina gar. iako sam se nadao da ce biti blize 6k... Jedini problem sto nemam Pbz karticu, tek sam prije tjedan dana otvorio racun tamo pa je upitno dali ce stici do kraja ovog tjedna hh.

 

Svakako isto cekam petak ako se sto jos spusti, i treba otici i u koju trgovinu sante fizicki pa vidjeti situaciju

7 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Što nitko ne spominje jeftinjake iz Elipsa? Računao sam da ima i brdo nezahtjevnih korisnika koji vide 4k smart tv i cijenu od <3000 kn pa se unezvijere.. 
Nas par je trazilo savjet koji od tih televizora odabrati, ali mislim da nitko nije dao odgovor..

Moj PC  
0 1 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
andrtejkr kaže...
justbob kaže...

Ne sumnjam da je Q80T bolji TV od TU8502, međutim koliku će stvarno vidjeti razliku jedan prosječan korisnik/laik i u čemu? (Kad npr. gleda 4K sadržaj u zamračenom prostoru ili neki obični sadržaj za vrijeme dana.)

 

Je li možda neki 50 ili 55" (svejedno mi je) LG ili HISENSE bolji u cjenovnom rangu do 4.000 kn (od TU8502)?

 

 

Koji biste uzeli:

 Da li pitas koji je best buy od navedenih ili najbolji gledano na specifikacije? Best buy je po meni svakako samsung 50tu8072 za 2500.

 

A da li ce prosjecni korisnik vidjeti razliku? Hoce, ali pitanje je koliko mu ta razlika vrijedi. Za gledanje serije na rtlu usred dana je svaki od navedenih ok.

 

itomic009 kaže...
justbob kaže...

Ne sumnjam da je Q80T bolji TV od TU8502, međutim koliku će stvarno vidjeti razliku jedan prosječan korisnik/laik i u čemu? (Kad npr. gleda 4K sadržaj u zamračenom prostoru ili neki obični sadržaj za vrijeme dana.)

 

Je li možda neki 50 ili 55" (svejedno mi je) LG ili HISENSE bolji u cjenovnom rangu do 4.000 kn (od TU8502)?

 

 

Koji biste uzeli:

 Može komentar ekipe, zašto je TU8500 bolji od Hisense U7QF? Na papiru je Hisense bolji TV za klasu a ovdje po glasanju je velika većina za Samsung TU8500. Pitam za komentar jer i sam gledam TV u tim kategorijama.

 

ansha kaže...
itomic009 kaže...
justbob kaže...

Ne sumnjam da je Q80T bolji TV od TU8502, međutim koliku će stvarno vidjeti razliku jedan prosječan korisnik/laik i u čemu? (Kad npr. gleda 4K sadržaj u zamračenom prostoru ili neki obični sadržaj za vrijeme dana.)

 

Je li možda neki 50 ili 55" (svejedno mi je) LG ili HISENSE bolji u cjenovnom rangu do 4.000 kn (od TU8502)?

 

 

Koji biste uzeli:

 Može komentar ekipe, zašto je TU8500 bolji od Hisense U7QF? Na papiru je Hisense boljo TV za klasu a ovdje po glasanju je velika većina za Samsung TU8500. Pitam za komentar jer i sam gledam TV u tim kategorijama.

Nije bolji...

 

Mitch kaže...
itomic009 kaže...
justbob kaže...

Ne sumnjam da je Q80T bolji TV od TU8502, međutim koliku će stvarno vidjeti razliku jedan prosječan korisnik/laik i u čemu? (Kad npr. gleda 4K sadržaj u zamračenom prostoru ili neki obični sadržaj za vrijeme dana.)

 

Je li možda neki 50 ili 55" (svejedno mi je) LG ili HISENSE bolji u cjenovnom rangu do 4.000 kn (od TU8502)?

 

 

Koji biste uzeli:

 Može komentar ekipe, zašto je TU8500 bolji od Hisense U7QF? Na papiru je Hisense bolji TV za klasu a ovdje po glasanju je velika većina za Samsung TU8500. Pitam za komentar jer i sam gledam TV u tim kategorijama.

 Nije bolji lol, samo sto je samsung household brand...

 

Ja bih uzeo QLED pa da ga i cigo radi

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
birra kaže...

Što nitko ne spominje jeftinjake iz Elipsa? Računao sam da ima i brdo nezahtjevnih korisnika koji vide 4k smart tv i cijenu od <3000 kn pa se unezvijere.. 
Nas par je trazilo savjet koji od tih televizora odabrati, ali mislim da nitko nije dao odgovor..

 Kako nije? Odi unatrag 10ak stranica ovog threada, valjda je 10x prezvakana tema samsung tu8xxx vs hisense a7500f vs slicni. Nekoliko puta je spomenuto da je samsung 50tu80xx za 2500-2700 bio jedan od best buy dealova.

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
birra kaže...

Što nitko ne spominje jeftinjake iz Elipsa? Računao sam da ima i brdo nezahtjevnih korisnika koji vide 4k smart tv i cijenu od <3000 kn pa se unezvijere.. 
Nas par je trazilo savjet koji od tih televizora odabrati, ali mislim da nitko nije dao odgovor..

 Daj si malo pogledaj zadnjih tjedan dana, pa osobno sam valjda tri posta o Hisense 7500F napisao.

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nakon pregleda hrpe reviews-a  ja se ne mogu odlučiti, između ova dva televizora bolji izbor?

Korištenje sve pomalo - gaming, filmovi, zemaljski programi.  

15 Samsung QE55Q80T
19 Sony KD-55XH900
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.11.2020 11:21 (dkop.).
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice