Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.303
|
čitano: 14.078.557
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
RoronoaZoro kaže...

Kakav je postupak sa reklamacijom i popravkom sasung tv-a iz edigitala, znam da nemaju dodatne 3 god garancije, ali q70t je samo 5000kn tamo, tako da cu bit zadovoljan i sa 2 godine garancije

 Nemoj uzimat q70t, strpi se jos malo. Prosli vikend su imali sony xh90xx za 5300kn, primjetno bolji tv.

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
R36 kaže...
CyberDemonVZ kaže...
DeusNikola kaže...
Pozdrav ekipa,

postoji li na Samsung TV-u Q80T MaxTv to Go aplikacija?

I kako radi?

 Prema ovome, izgleda da ne.

 

CroDexter kaže...

Kakva su vam iskustva s korištenjem WiFI-a na TV-ima?

Konkretno gledam Samsung serije 7000 i LG serije 7000.

Radi li na tim TV-ima WiFI kako treba za HGO Go i Youtube?

 Ja sam napravio sve što sam mogao da izbjegnem WiFi i postavio sam kabel po cijelom stanu uz lajsnu do TVa.

WiFi super radi mjesecima i onda kad ti zatreba počinje štekati..

To nema veze s TV...

Ili routet ili loša kvaliteta interneta.

Meni je TV spojen na net preko WiFI-a i gleda programe preko IPTV-a. Nikad problema s WiFi.

 Ne ne, nemam ja tih problema. :D Žičano sam na uređajima na minimalno 1GB/s, a WiFi AC.

Nego sam ih se nagledao ovdje i na drugim forumima koliko ljudi imaju problema s bežičnim povezivanjem i UVIJEK će preporučiti žičanu vezu gdje god je to moguće.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CyberDemonVZ kaže...
R36 kaže...
CyberDemonVZ kaže...
DeusNikola kaže...
Pozdrav ekipa,

postoji li na Samsung TV-u Q80T MaxTv to Go aplikacija?

I kako radi?

 Prema ovome, izgleda da ne.

 

CroDexter kaže...

Kakva su vam iskustva s korištenjem WiFI-a na TV-ima?

Konkretno gledam Samsung serije 7000 i LG serije 7000.

Radi li na tim TV-ima WiFI kako treba za HGO Go i Youtube?

 Ja sam napravio sve što sam mogao da izbjegnem WiFi i postavio sam kabel po cijelom stanu uz lajsnu do TVa.

WiFi super radi mjesecima i onda kad ti zatreba počinje štekati..

To nema veze s TV...

Ili routet ili loša kvaliteta interneta.

Meni je TV spojen na net preko WiFI-a i gleda programe preko IPTV-a. Nikad problema s WiFi.

 Ne ne, nemam ja tih problema. :D Žičano sam na uređajima na minimalno 1GB/s, a WiFi AC.

Nego sam ih se nagledao ovdje i na drugim forumima koliko ljudi imaju problema s bežičnim povezivanjem i UVIJEK će preporučiti žičanu vezu gdje god je to moguće.

 Jednostavno ja ne želim imat kablove po kući...tako da mi je WiFi prioritet.

 

Još sam ubo novi Honor router...najbolji router do sad.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

pitao sam ja u Samsungu, nema razlike, 82 je jedino za drugo trziste, sve je identicno

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Moze misljenje o ova dva televizora: Samsung vs LG

Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Do jučer je bio 7600...sad će od ponedjeljka staviti "popust" kao za BF
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ideeeeš. Početkom mjeseca ga platil 6899kn... Baš me zanima cijena za Bf
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Isprva sam mislio da je riječ o 65" modelu. Ovo je baš jadno,ali to radi većina trgovina,ne samo SD. Zanima me jel postoji u hrvatskom zakonu da se takvo nešto kazni?
Znam da u nekim zemljama trgovine moraju mjesec dana unaprijed najaviti poskupljenje proizvoda,no kod svaki dan je neka druga cijena sa "nevjerojatnim popustima". 

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.11.2020 0:13 (Vlado95).
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vlado95 kaže...

Isprva sam mislio da je riječ o 65" modelu. Ovo je baš jadno,ali to radi većina trgovina,ne samo SD. Zanima me jel postoji u hrvatskom zakonu da se takvo nešto kazni?
Znam da u nekim zemljama trgovine moraju mjesec dana unaprijed najaviti poskupljenje proizvoda,no kod svaki dan je neka druga cijena sa "nevjerojatnim popustima". 

Vraćen je na originalnu cijenu od kada je ušao na tržište..

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.11.2020 0:18 (love2ml86).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
love2ml86 kaže...
Vlado95 kaže...

Isprva sam mislio da je riječ o 65" modelu. Ovo je baš jadno,ali to radi većina trgovina,ne samo SD. Zanima me jel postoji u hrvatskom zakonu da se takvo nešto kazni?
Znam da u nekim zemljama trgovine moraju mjesec dana unaprijed najaviti poskupljenje proizvoda,no kod svaki dan je neka druga cijena sa "nevjerojatnim popustima". 

Vraćen je na originalnu cijenu od kada je ušao na tržište..

 Isprike onda,mislio sam da to ona fora ajmo dić originalnu cijenu tjedan dana prije crnog petka,pa spustiti na tu istu koja je bila netom prije.
 Ali ovo zapravo nije ništa puno drugačije,jer u apsolutno nijednoj trgovini originalna cijena 55" modela nije više tako velika,štoviše pa ni originalna cijena 65" modela je ispod toga u nekim trgovinama.

6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vlado95 kaže...
love2ml86 kaže...
Vlado95 kaže...

Isprva sam mislio da je riječ o 65" modelu. Ovo je baš jadno,ali to radi većina trgovina,ne samo SD. Zanima me jel postoji u hrvatskom zakonu da se takvo nešto kazni?
Znam da u nekim zemljama trgovine moraju mjesec dana unaprijed najaviti poskupljenje proizvoda,no kod svaki dan je neka druga cijena sa "nevjerojatnim popustima". 

Vraćen je na originalnu cijenu od kada je ušao na tržište..

 Isprike onda,mislio sam da to ona fora ajmo dić originalnu cijenu tjedan dana prije crnog petka,pa spustiti na tu istu koja je bila netom prije.
 Ali ovo zapravo nije ništa puno drugačije,jer u apsolutno nijednoj trgovini originalna cijena 55" modela nije više tako velika,štoviše pa ni originalna cijena 65" modela je ispod toga u nekim trgovinama.

Gle, sve je to marketing.. i dopušteno.. da li je ispravno je druga stvar..

8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
love2ml86 kaže...
Gle, sve je to marketing.. i dopušteno.. da li je ispravno je druga stvar..

 Ne znam otkud ti to da je to dopušteno, nije dopušteno niti sa odjećom, a kamoli sa tehničkom robom. Treba prijaviti takve stvari!

6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ne sumnjam da je Q80T bolji TV od TU8502, međutim koliku će stvarno vidjeti razliku jedan prosječan korisnik/laik i u čemu? (Kad npr. gleda 4K sadržaj u zamračenom prostoru ili neki obični sadržaj za vrijeme dana.)

 

Je li možda neki 50 ili 55" (svejedno mi je) LG ili HISENSE bolji u cjenovnom rangu do 4.000 kn (od TU8502)?

 

 

Koji biste uzeli:

12 Samsung UE50TU8502
2 HISENSE 55U7QF
0 LG 55UN74003LB.AEU
5 LG 50NANO793NE.AEU
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.11.2020 6:05 (justbob).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ova cijena u SD stoji vec preko mjesec dana. Znam zato sto sam pratio, na kraju uzeo u Mallu za 6900...jbga nije mi se dalo cekati BF (iako vidim da je na ekupi sa svim popustima isao za 6500), pogotovo zato sto vecina trgovina uopce nije imala Q80 na lageru (bio je samo u Mallu, Elipsu 10500kn, Ronis isto 10500 i Svijet medija 7500kn).

Sto se tice razlike - ovisi sto gledas. TV program nema razlike. 4K video na YT izgleda brutala, necu ni pricati kako izgledaju DEMO videi (brutalna crna). Upscale sa 720p i 1080p sjajan. PS4 igre u HDRu izgledaju fantasticno (a nemam PRO).

Mene su forumasi isto nagovarali na Q80 i mogu im samo jos jednom zahvaliti na tome...telka je izvrsna.

I jos jedna stvar - ima izvrstan zvuk Dolby Atmos zvuci odlicno...toliko dobro da sam odustao od sound bara.
 
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
justbob kaže...

Ne sumnjam da je Q80T bolji TV od TU8502, međutim koliku će stvarno vidjeti razliku jedan prosječan korisnik/laik i u čemu? (Kad npr. gleda 4K sadržaj u zamračenom prostoru ili neki obični sadržaj za vrijeme dana.)

 

Je li možda neki 50 ili 55" (svejedno mi je) LG ili HISENSE bolji u cjenovnom rangu do 4.000 kn (od TU8502)?

 

 

Koji biste uzeli:

 Da li pitas koji je best buy od navedenih ili najbolji gledano na specifikacije? Best buy je po meni svakako samsung 50tu8072 za 2500.

 

A da li ce prosjecni korisnik vidjeti razliku? Hoce, ali pitanje je koliko mu ta razlika vrijedi. Za gledanje serije na rtlu usred dana je svaki od navedenih ok.

12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozz ekipa, trebao bi savjet za neki TV do 4000kn. Velčine 50-55 incha gledam i TV bi uglavnom služio za gaming.  U Elipsu je trenutno ovaj Sony na akciji. Imate kakav drugi prijedlog u tom cijenovnom rangu?

PSN Grimsey2955
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Juqa kaže...

Pozz ekipa, trebao bi savjet za neki TV do 4000kn. Velčine 50-55 incha gledam i TV bi uglavnom služio za gaming.  U Elipsu je trenutno ovaj Sony na akciji. Imate kakav drugi prijedlog u tom cijenovnom rangu?

 

Ako se ne varam, ovaj Sony ti je IPS, pa si eventualno uzmi u obzir i Samsung TU8502 koji je VA matrica, ovisi što ti više odgovara za uporabu.

13 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
justbob kaže...

Ne sumnjam da je Q80T bolji TV od TU8502, međutim koliku će stvarno vidjeti razliku jedan prosječan korisnik/laik i u čemu? (Kad npr. gleda 4K sadržaj u zamračenom prostoru ili neki obični sadržaj za vrijeme dana.)

 

Je li možda neki 50 ili 55" (svejedno mi je) LG ili HISENSE bolji u cjenovnom rangu do 4.000 kn (od TU8502)?

 

 

Koji biste uzeli:

 Može komentar ekipe, zašto je TU8500 bolji od Hisense U7QF? Na papiru je Hisense bolji TV za klasu a ovdje po glasanju je velika većina za Samsung TU8500. Pitam za komentar jer i sam gledam TV u tim kategorijama.

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.11.2020 10:50 (itomic009).
13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koji 65" LCD TV bi mi preporučili za gledanje TV od IP providera, te povremeno Kodi i Netflix?

Kakva su vasa iskustva sa TV slikom (uspcaling, trzanje kod gledanja sportskih kanala, ...) i fluidnoscu korisnickog sucelja Androida na oba TV-a?

Xiaomi 4K Mi 4S 65 bi mi bio OK, ali procitao sam da ima TCL 65C715 ipak bolji ekran zbog Quantum dot tehnologije.

 

3 Xiaomi 4K Mi 4S 65
2 TCL 65C715
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
itomic009 kaže...
justbob kaže...

Ne sumnjam da je Q80T bolji TV od TU8502, međutim koliku će stvarno vidjeti razliku jedan prosječan korisnik/laik i u čemu? (Kad npr. gleda 4K sadržaj u zamračenom prostoru ili neki obični sadržaj za vrijeme dana.)

 

Je li možda neki 50 ili 55" (svejedno mi je) LG ili HISENSE bolji u cjenovnom rangu do 4.000 kn (od TU8502)?

 

 

Koji biste uzeli:

 Može komentar ekipe, zašto je TU8500 bolji od Hisense U7QF? Na papiru je Hisense boljo TV za klasu a ovdje po glasanju je velika većina za Samsung TU8500. Pitam za komentar jer i sam gledam TV u tim kategorijama.

Nije bolji...

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Maddog_HR kaže...
Ova cijena u SD stoji vec preko mjesec dana. Znam zato sto sam pratio, na kraju uzeo u Mallu za 6900...jbga nije mi se dalo cekati BF (iako vidim da je na ekupi sa svim popustima isao za 6500), pogotovo zato sto vecina trgovina uopce nije imala Q80 na lageru (bio je samo u Mallu, Elipsu 10500kn, Ronis isto 10500 i Svijet medija 7500kn).

Sto se tice razlike - ovisi sto gledas. TV program nema razlike. 4K video na YT izgleda brutala, necu ni pricati kako izgledaju DEMO videi (brutalna crna). Upscale sa 720p i 1080p sjajan. PS4 igre u HDRu izgledaju fantasticno (a nemam PRO).

Mene su forumasi isto nagovarali na Q80 i mogu im samo jos jednom zahvaliti na tome...telka je izvrsna.

I jos jedna stvar - ima izvrstan zvuk Dolby Atmos zvuci odlicno...toliko dobro da sam odustao od sound bara.

 Jesi dobio jedan ili dva daljinska? Ako jedan koji onaj klasicni ili smart?

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.11.2020 11:51 (tommek10).
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jedan, Smart.

@maddog_hr

Mene iznenadila dobra crna, zvuk, kut gledanja...
Koji Picture mode preferiraš?
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.11.2020 13:28 (Nick_Diamond).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mislim TV milju eura a ne dobiješ potpuno upotrebljiv daljinski...
Kako šaltaš programe npr?
Pa čak i TCL daje dva...
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Isplati li se zamjeniti 55PUS7304/12 Philips s Hisense 7500f? Treba mi zapravo jos jedan tv, pa gledam koji da bude master, odnosno jel se isplati staviti hisense kao numero 1 tv?

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/060c158b22
SmellsLikeTeenSpirit [S3AL]
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.11.2020 14:23 (Thoroughbred).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
SmellsLikeTeenSpirit [S3AL]
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
itomic009 kaže...
justbob kaže...

Ne sumnjam da je Q80T bolji TV od TU8502, međutim koliku će stvarno vidjeti razliku jedan prosječan korisnik/laik i u čemu? (Kad npr. gleda 4K sadržaj u zamračenom prostoru ili neki obični sadržaj za vrijeme dana.)

 

Je li možda neki 50 ili 55" (svejedno mi je) LG ili HISENSE bolji u cjenovnom rangu do 4.000 kn (od TU8502)?

 

 

Koji biste uzeli:

 Može komentar ekipe, zašto je TU8500 bolji od Hisense U7QF? Na papiru je Hisense bolji TV za klasu a ovdje po glasanju je velika većina za Samsung TU8500. Pitam za komentar jer i sam gledam TV u tim kategorijama.

 Nije bolji lol, samo sto je samsung household brand...

 

Ja bih uzeo QLED pa da ga i cigo radi

4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ZlajaVK kaže...
Mislim TV milju eura a ne dobiješ potpuno upotrebljiv daljinski...
Kako šaltaš programe npr?
Pa čak i TCL daje dva...

 
Izgleda dosta upotrebljiv i univerzalan
https://www.coolblue.be/en/advice/help-with-the-samsung-one-remote.html



Samo kaj dolazi plastični crni, umjesto ovog srebrnog s primjera.

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.11.2020 15:53 (manticorex).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
@tommek

Samo jedan, smart...ali sam narucio zamjenski iz Kine, onaj klasicni, nesto manje od 10USD. Imaju i kopiju Smarta, ali bez mikrofona i shortcuta za Netflix.

Inace puno je bolji Magic remote od LGa, taj feature da radi kao pointer i kotacic kao na misu (za skrolanje po kanalima) je sjajna stvar.
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.11.2020 16:42 (Maddog_HR).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
@NickD

Sam sam nastimao kako mi pase, poceo sam od Movie moda.

Ali sam skuzio zadnjih par dana da je ova Intelligent opcija super. Dosta dobro optimizira sliku ovisno o izvoru i ambijentu. Danas me iznenadio - zena krenula usisavati, telka se sama od sebe pojacala da se prilagodi buci...

Imas li ti opciju za Google assistant? Meni ne daje nista osima Bixbya (znaci ni Google ni Alexu). Probao sam promijeniti zemlju, misleci da ce se enableat, ali ne mogu naci ni tu opciju....
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.11.2020 16:43 (Maddog_HR).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice