Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.301
|
čitano: 14.077.396
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zaki23 kaže...

Sad ste me s tim velicinama pokolebali, jer  cijelo vrijeme pratim cijene  da kupim 55q80t, i sad za vidim da je za moju udaljenost gledanja(3m) preporucena dijagonala preko 60" 😳 pa dal se moze za 1000€ kupiti nesto takve velicine da bacim pogled ili da ostanem

pri samsungu?

Ja isto gledam uzeti tv za udaljenost od 3.5m. Gledam uzeti 60"-70" i mislim se za Philips 70PUS7855 (5500kn) ali bi ga volio vidjeti prije kupnje. Nigdje ga ne mogu naci izlozenog.

Posebno me zanima kakav je za gledanje filmova u mraku. Po spcu bi trebao biti ok, panel je VA i koliko vidim ima Direct LED?

 

Ako itko ima ovaj tv molio bi par rijeci da napise...

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.11.2020 11:34 (Niki2100).
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Poštovani,
zanima me kad će u Hrvatskoj biti moguće kupiti 48'' OLED TV ( LG OLED48CX ) ?
Hvala

Poštovani,

Hvala Vam što ste kontaktirali LG korisničku službu.

Prema dostupnim informacijama na hrvatskom tržištu neće biti dostupni OLED televizori u veličini od 48" iz CX serije.

Srdačan pozdrav,
LG korisnička služba

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.11.2020 11:37 (stipest).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Niki2100 kaže...
zaki23 kaže...

Sad ste me s tim velicinama pokolebali, jer  cijelo vrijeme pratim cijene  da kupim 55q80t, i sad za vidim da je za moju udaljenost gledanja(3m) preporucena dijagonala preko 60" 😳 pa dal se moze za 1000€ kupiti nesto takve velicine da bacim pogled ili da ostanem

pri samsungu?

Ja isto gledam uzeti tv za udaljenost od 3.5m. Gledam uzeti 60"-70" i mislim se za Philips 70PUS7855 (5500kn) ali bi ga volio vidjeti prije kupnje. Nigdje ga ne mogu naci izlozenog.

Posebno me zanima kakav je za gledanje filmova u mraku. Po spcu bi trebao biti ok, panel je VA i koliko vidim ima Direct LED?

 

Ako itko ima ovaj tv molio bi par rijeci da napise...

 Ja imam Philipsa,  prije 5 godina ga kupio na preporuku nekog Garfilda i proklinjem njega i philips sve ove godine😩 jedino sto valja je ambilight, ostalo nije vrijedno spomena...

8 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ljudi. Moram starcima kupit TV za dnevnu. Tv ce se koristiti iskljucivo za MAX TV i zemaljsku TV , znaci ne treba 4k, hdmi 2.1 ni nista napredno.

Budzet je 3500 kn, da se moze kupit u Zagrebu. Ne bi cekao crni petak. 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gereth kaže...

Pozdrav ljudi. Moram starcima kupit TV za dnevnu. Tv ce se koristiti iskljucivo za MAX TV i zemaljsku TV , znaci ne treba 4k, hdmi 2.1 ni nista napredno.

Budzet je 3500 kn, da se moze kupit u Zagrebu. Ne bi cekao crni petak. 

Samsung UE50TU8502

LG 50NANO793NA

Hisense 55U7QF (Overkill doduse ali se isplati)

Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bruh , naveo si tv koji kosta vise od mojih 2 budžeta. Šjamsung mi se sviđa though.

5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Elipso je maknuo sve "popuste" za Hisense gamu. 55B7500f je s 2999 otišao na 5599, što mu je kao redovna cijena bez popusta :-) :-) Očekujem za par dana velike objave popusta i cijene za crni petak iste onima od prije par dana.

 
8 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

zaki23 , ne zelim ni ja kupit nesto sto cu kasnije proklinjati  Mozes li pojasniti malo, zasto ne Philips? 

 

I dalje ako itko ima ovaj televizor (Philips 70PUS7855) molim da napise par rijeci...

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.11.2020 17:11 (Niki2100).
3 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ekipa, šta ako se kupi primjerak iz izloga? Šta pitati ili provjeriti - i kako? 

 

Bila u elipsa, ona hisense vise nije snizena, LG ostala samo manja, a Philipsova ostala samo izložbena. Prodavač kaže da za te sa izloga vrijedi ista garancija itd i da nema popusta🤔

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
BigD_Cro kaže...

Elipso je maknuo sve "popuste" za Hisense gamu. 55B7500f je s 2999 otišao na 5599, što mu je kao redovna cijena bez popusta :-) :-) Očekujem za par dana velike objave popusta i cijene za crni petak iste onima od prije par dana.

 Kad mislite da će biti taj black friday cijene? Ovaj petak ili idući? 

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Evo bio u Elipsu , gledam neke čistače zraka, bacim malo oko naTVe. Da, malo mi je žao da nisam uzeo Oled, al nisam toliko hrabar a i previše prozora imam... Nego..

Samsung 55Q80T sad košta 9 999kn !!!

To je ta igra malog tigra pred Black Friday da mogu spustiti cijenu...
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.11.2020 18:02 (Nick_Diamond).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Gle nisam neki stručnjak i sam tražim savjete u ovoj grupi, al evo recu ti sto mene muči, znači android ma to je nesto toliko iritantno sporo, do te mjere da smart funkcije i aplikacije nemaju smisla pa ih ni ne kosritim jer se samo naživciram, stalno neki problemi oko zamrzavanja slike, zvuka, pa  ga moram ištekavat iz struje i sl.

iako je 4k nisam nešto impresioniran sa slikom, zrcaljenje slike s moba na tv je također sporo i loše...

btw frend mi je prije godinu dana kupio neki philips serije 8 tako nešto i također ima sličnih problema tako daaa...

7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Elipso i njegove "akcije" su uvrede za zdrav razum. Najbolji primjer je Hisense 55U7QF koji je ovog ljeta bio na oko 4000, do prije par dana na oko 4400, a sad su ga nabildali na oko 8000, praktički u rangu OLED-a. U ovoj državi nam je svaki dan Crni petak, ali ne i kad su prave akcije u pitanju.
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nedavno su imali isto neki Hisense (U8QF, čini mi se), po 10.000 i na 50 % popusta ako kupuješ s Maestrom ili nekom drugom karticom, a u drugim dućanima je bio ispod 4800 ako se dobro sjećam :D

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.11.2020 19:17 (Domdom32).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Elipso je u duhu pravog hrvatskog gospodarstva:)
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav, trebao bih savjet za kupnju best buy TV-a od nekih 32'' (moze i malo vise ali ne puno). 4k, smart tv, cijena do nekih 2800kn. Biti ce spojen hdmi kablom na pc. Izbjegavam philips. Lp
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.11.2020 19:33 (deepshitcro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

pozdrav ekipa,

 

planiram kupnju tva za spavacu sobu

 

gledat ce se s udaljenosti od 2.5 do 3 metra, isao bih na 55 ne više

soba ima velika balkonska vrata koja se uvijek mogu zamracit tako da ce se vecinom gledat u marku ili tamnijoj atmosferi

 

najvise cu gledat filmove i serija sa usb, hdd i netflixa i youtube, pozeljno bi bilo da ima mogucnost maxtv to go aplikacije

ponekad ce se zaigrat i ps 4

 

budzet nije velik amo rec do 4000kn mozda se moze malo rastegnuti ako se bas isplati

 

nakon pročitanih 50 stranica foruma skuzio sam da je to jadna lova za tv i tesko da se moze ista dobro kupiti, a ako je i moglo davno se rasprodalo

 

mislio sam pričekati bf u nadi nekih vecih popusta

 

a kako sada stvari stoje ovo su neki od konkurenata

 

samsung 55ru7172

samsung 55tu8072

lg 55un7400

hisense 55u7qf

tcl 55c715

 

znam da mi treba VA panel kojeg ovaj lg nema al ima jako dobar webOS, u dnevnom imam 55UK6950PLB kupljen prije 2 god, prednosti su mu webOS i magic remote, al boje nisu nesto 

 

sto mislite oce li hinsense 55u8qf ici dolje za bf

i cak se nadam ako slucajno spuste cijenu izlozbenog sony 55XF9005 u sd na bf dosta da bi njega kupio jer je to slika kakvu zelim

 

pa ako moze jos koja preporuka ili misljenje o ovim modelima

 

e i tv bi isao na zid pa ako netko ima dobar nosac koji ima vertikalno i horizontalno pomicanje kuta i odmicanje od zida do 0,5 m da mi prepruci

 

 

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, imam problem sa tv-om. Samsung tu8000 je u pitanju. Naime svako dva/tri dana kad upalim tv piše nema signala to jest nema pronađen ni jedan kanal. Pa da pitam jel ima netko taj problem, kad ponovno kao postavim tv onxa opet svi programi su vraćeni. Pa me zanima jel ima neko riješenja za to, do čega je problem?

Gamer
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.11.2020 20:33 (mirko111222).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja neznam dal sam ja nezahtjevan korisnik, il sam imao sreće sa tv-om, ali moj je 6501 pa sve to radi zadovoljavajuće. Pa mi nije jasno kako noviji Philipsi ništa ne valjaju. 

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dajte ljudi, za 4000kn se bez problema kupi 55" tv koje ce biti skroz dobar za svakodnevno koristenje. Nece imati local dimming, 120 hz, HDMI 2.1, a ziher nece biti OLED, ali da ce slika biti negledljiva, to je pretjerivanje. Imam doma i plazmu koja je jos uvijek u super stanju, ali smart funkcije i veca dijagonala na novim TV-ima su mi puno bitnije od toga jeli crna zaista crna. Naravno da je OLED car, ali ta njegova raskos se pokaze tek kad ga nahranite kvalitetnim ulaznim signalom u ne presvjetloj prostoriji. Tak da se nemojte bojati entry modela i misliti da nema smisla kupiti tv ispod tisucu eura. A trenutno gledate 6-7-8 godina stari 42" hd ready ili slicno.
 
5 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

šćir, kao rezervu imaš 58/60" televizore koji su svi sa VA panelom. Ovdje imaš trenutnu listu sa nabave, ili stranu listu 58"60" sa još konkretnih modela. Odaberi par modela i prati domaću ponudu.

4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mirko111222 --- mozda ga svaki puta postavis u nacin rada za trgovinu. Obrati pozornost na to.
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zaki23 kaže...

Gle nisam neki stručnjak i sam tražim savjete u ovoj grupi, al evo recu ti sto mene muči, znači android ma to je nesto toliko iritantno sporo, do te mjere da smart funkcije i aplikacije nemaju smisla pa ih ni ne kosritim jer se samo naživciram, stalno neki problemi oko zamrzavanja slike, zvuka, pa  ga moram ištekavat iz struje i sl.

iako je 4k nisam nešto impresioniran sa slikom, zrcaljenje slike s moba na tv je također sporo i loše...

btw frend mi je prije godinu dana kupio neki philips serije 8 tako nešto i također ima sličnih problema tako daaa...

 Ja imam Sony Xd8577, model iz 2016 s Androidom i radi bez greške. Software je fluidna i svaki sljedeći TV će mi biti s Android sustavom.

 

Također nedavno u obitelji kupljen Xiaomi 4S 43inc TV. Šta je tek tu odlican Android. Ludo dobro.

 

Očito nisi imao sreće ali ako je u pitanju Philips...osobno ja tu marku tv-a ne bi nikad kupio. 

10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Perkan_1984 kaže...
mirko111222 --- mozda ga svaki puta postavis u nacin rada za trgovinu. Obrati pozornost na to.

 Znate možda kako provjeriti to? 

Gamer
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
R36 kaže...
zaki23 kaže...

Gle nisam neki stručnjak i sam tražim savjete u ovoj grupi, al evo recu ti sto mene muči, znači android ma to je nesto toliko iritantno sporo, do te mjere da smart funkcije i aplikacije nemaju smisla pa ih ni ne kosritim jer se samo naživciram, stalno neki problemi oko zamrzavanja slike, zvuka, pa  ga moram ištekavat iz struje i sl.

iako je 4k nisam nešto impresioniran sa slikom, zrcaljenje slike s moba na tv je također sporo i loše...

btw frend mi je prije godinu dana kupio neki philips serije 8 tako nešto i također ima sličnih problema tako daaa...

 Ja imam Sony Xd8577, model iz 2016 s Androidom i radi bez greške. Software je fluidna i svaki sljedeći TV će mi biti s Android sustavom.

 

Također nedavno u obitelji kupljen Xiaomi 4S 43inc TV. Šta je tek tu odlican Android. Ludo dobro.

 

Očito nisi imao sreće ali ako je u pitanju Philips...osobno ja tu marku tv-a ne bi nikad kupio. 

 2 Cortex A17 @1ghz jezgre i fluidan Android. Jako humoristicno...

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Je li ovo Best Buy za 2600kn?

 

Velicina mi odgovara, TV je za stan za najam, tako da mi ne treba 4K ni ostali fičri. Bitno da je slika okej i da ima DVB-T2.

 

samsung-ue43tu8072uxxh

Di2 & EPS FTW!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ansha kaže...
R36 kaže...
zaki23 kaže...

Gle nisam neki stručnjak i sam tražim savjete u ovoj grupi, al evo recu ti sto mene muči, znači android ma to je nesto toliko iritantno sporo, do te mjere da smart funkcije i aplikacije nemaju smisla pa ih ni ne kosritim jer se samo naživciram, stalno neki problemi oko zamrzavanja slike, zvuka, pa  ga moram ištekavat iz struje i sl.

iako je 4k nisam nešto impresioniran sa slikom, zrcaljenje slike s moba na tv je također sporo i loše...

btw frend mi je prije godinu dana kupio neki philips serije 8 tako nešto i također ima sličnih problema tako daaa...

 Ja imam Sony Xd8577, model iz 2016 s Androidom i radi bez greške. Software je fluidna i svaki sljedeći TV će mi biti s Android sustavom.

 

Također nedavno u obitelji kupljen Xiaomi 4S 43inc TV. Šta je tek tu odlican Android. Ludo dobro.

 

Očito nisi imao sreće ali ako je u pitanju Philips...osobno ja tu marku tv-a ne bi nikad kupio. 

 2 Cortex A17 @1ghz jezgre i fluidan Android. Jako humoristicno...

Ipak putem Google stora pokrećes raketne sustave pa treba jači 8 Core procesor. 

 

Jedan od mojih pratitelja @ansha 

 

Odi molim te komentirat Cpu na računalima i gledaj Baku praseta.Citam na forumu da si njegov fan

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.11.2020 22:29 (R36).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

.

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.11.2020 23:02 (cdark).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
R36 kaže...
Ja imam Sony Xd8577, model iz 2016 s Androidom i radi bez greške.
Također nedavno u obitelji kupljen Xiaomi 4S 43inc TV. Šta je tek tu odlican Android. Ludo dobro.

Kako ste zadovoljni sa slikom na Xiaomi 4S?

Može li se reći da je i slika za gledanje TV OK (osim Andorida  )?

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.11.2020 23:04 (cdark).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mirko111222 --- negdje u postavkama. Ali prilikom ponovnog postavljanja uređaja na početku pita nacin rada, trgovina ili dom.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice