Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.319
|
čitano: 14.093.063
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
a da uzmes ovako nesto pa 65" mrvu zarotiras? pa bi stao vjrj
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Da je moj stan, kutna bi isla prema zidu na kojem je slika, ledjima na blagovaonu...a telka umjesto slike na taj veliki zid.

U mom stanu su isto predvidjeli telku na idiotskom mjestu, nasuprot ogromnog prozora i balkona, nekakvih 4.5 m od kutne garniture. I isto ne bi telka bila centralno na polozaj sjedenja. Pa sam lijepo slozio sve na drugi zid, sad mi je telka centralno nekakvih 2.7 od trosjeda, iza ledja mi je blagavaona.
 
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Molio bih znalce za savjet. Uzeo bih novi tv od 55" kao drugi TV u kuci tj.za klince, a koji bi se primarno koristio za gledanje sadrzaja putem aplikacija, bitno je da sve cetiri rade fluidno (max tv to go, hbo go, netflix i youtube) te za ps4. Kako pojedine aplikacije ne podrzavaju odredjene sustave, koja marka TV omogucava da sve nabrojeno funkcionira? Sto povoljnije to bolje, hvala na prijedlozima. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nazalost, ovo mi je jedini nacin da mi stan ne izgleda pretrpan namještajem, tako da se moran držati ovog rasporeda.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ansha kaže...
manticorex kaže...
Rax23 kaže...
Pozdrav ljudi, dali možda netko zna koja je razlika između QE55Q80TA i QE55Q82TA?

 82 ima malo bolji kut gledanja i dodatni klasični daljinski. Ostalo je sve isto

Bolji kut gledanja i malo losiji kontrast...

To bi trebao bit potpuno isti tv a razlicita brojcana oznaka bi trebala oznacavat drukciju boju tva ili stalak.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Upravo sam bio u Harvey Normanu i uspoređivao jedan pokraj drugog isti su i boja je ista nema razlike, ali mi cudno da im QE50Q80TA košta 200kn više od ovoga QE55Q82TA . Čak mi I prodavači vele da im je lik iz Samsunga rekao da je ovaj 82T za Njemačko tržište.
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Rax23 kaže...
Upravo sam bio u Harvey Normanu i uspoređivao jedan pokraj drugog isti su i boja je ista nema razlike, ali mi cudno da im QE50Q80TA košta 200kn više od ovoga QE55Q82TA . Čak mi I prodavači vele da im je lik iz Samsunga rekao da je ovaj 82T za Njemačko tržište.

 

Njemački model ima oznaku GQ55Q82TGTXZG a ostatak EU ima QE55Q82TATXXH Oni malo poboljšani modeli imaju oznake Q84T,Q85T,Q87T i za sada uglavnom na DE tržištu.

 

Po svemu što se može nać na netu Q82 je u potpunosti isti kao Q80T, jedina razlika je što bi ovaj Q82 trebao doć s dva daljinska (smart+onaj klasični TM1240). Da li ti je prodavač rekao ide li ovaj kod njih s oba ili niste to spomenuli?

 

Druga važna stvar je da li i za ovaj model vrijedi onih punih 5 god. jamstva kao i za sve ostale QLED 2020? U popisu modela koji su uključeni nema te serije, međutim nelogično bi bilo da najlošiji Q60 ima to jamstvo a Q82 ne.

 

https://api.my-samsung.com/UploadImages/terms/TermsConditionsLegal_19255.pdf

 

HNorman navodi 2 godine a na slici od tv-a je ona oznaka 5 god. jamstva? Ako ima 5 g. i ulazi u ovu promociju, a još dobiješ i dodatni daljinski i sve skupa 200kn jeftinije od Q80T onda svakako bolje uzet Q82T:)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.11.2020 20:15 (Flagship).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Puno hvala na informacijama,
Nažalost prodavači nisu bili od ovakve pomoći. Rekli su mi da ide 2 plus 3 godine od Samsunga garancije. Za daljinski su rekli da ide samo jedan ali mi je izgledao zbunjeno dok je razmišljao o tome 🙃 pa pretpostavljam da idu dva. Najvjerojatnije da idem po njega sutra. Malo sam se lomio između Samsunga Q80/82 i Sony-a XH9096 nakraju sam odlučio za Samsung. Decki hvala još jednom na pomoći i informacijama.
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Rax23 kaže...
Puno hvala na informacijama,
Nažalost prodavači nisu bili od ovakve pomoći. Rekli su mi da ide 2 plus 3 godine od Samsunga garancije. Za daljinski su rekli da ide samo jedan ali mi je izgledao zbunjeno dok je razmišljao o tome 🙃 pa pretpostavljam da idu dva. Najvjerojatnije da idem po njega sutra. Malo sam se lomio između Samsunga Q80/82 i Sony-a XH9096 nakraju sam odlučio za Samsung. Decki hvala još jednom na pomoći i informacijama.

 

Kad je već sam rekao da su to modeli za njemačku onda mu pokaži link di jasno piše:

 

 

  • Fernbedienung inkl. BatterienPremium Smart Remote (Silber) und klassische Fernbedingung (Schwarz)

 

 

https://www.samsung.com/de/tvs/qled-tv/q82t-55-inch-qled-4k-smart-tv-gq55q82tgtxzg/#specs

 

A najbolje je pitat official samsung.hr da li dolazi s dva daljinska, ne vjerujem da bi ovi "stručnjaci" iz HN spremili sebi u džep TM1240A..mada nikad ne znaš

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hahahah budem im pokazao😂
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav, sto kazete, je li ovo dobra ponuda?

https://www.svijet-medija.hr/art/televizor-lg-49un71003lb-led-uhd-4k-smart-tv-t2-hevcs2/99330

Trazim nesto povoljno, a 2700kn mi se cini dobro za ovaj model. Ne bih isao dalje od ove cijene.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kupuje se TV od 32 inča za dječju sobu od 10 kvadrata, full HD, smart TV nebitno koji OS jer imam Firestick 4K.

U DB koristim LG UHF (UF778V) s MR pa znam šta mogu očekivati od Webosa pa bih nesto u tom rangu eventualno Hisense.

Ne zelim placati previse a mogu pricekati i BF.
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
markoisis kaže...

Pozdrav ekipa,

 

Mogu zamoliti za preporuku tv-a 55-58".

Cijena do 4000kn.

Nesto s dobrim omjerom ulozeno-dobiveno.

 

Pozdrav svima

 

Pozdrav ekipa jos jednom,

U prethodnom postu se nisam previse izjasnio pa da pokusam ispraviti tu gresku i zamolim vas jos jednom za pomoc.
Dugo godina nisam kupovao tv i kroz vase postove vidim koliko sam izgubio tok sa tom tehnologijom.
Zadnji put kad sam ga kupovao bio sam sretan da imam "tanki" tv. 🙂

E pa ovako...
Udaljenost od tv-a je 3m.
Trazim 55 incha.
Koristio bih ga najvise za iptv, zemaljsku televiziju,serije i filmove,sport,gaming konzolu,nadam se za nekoliko mjeseci i Ps5.
Uglavnom za sve pomalo.
Rezoluciju koju bi najvise gledao je hd i full hd.
Iznos do kojeg bih isao je 4000kn,eventualno do 4500kn kad bi bila neka super/ludilo/top prilika.
Android moze, al nije nuzan , android box vec imam, pa u slucaju da novi tv ima android super , box bi iskoristio na starom tv-u.
Satelitski tuner nije potreban.
Vidim da dosta tv-a iz ponude ima procesore koji dizu kvalitetu slike pa me zanima koliko to pomaze u svakodnevnom koristenju i koliko bi mi to pomoglo da dobijem nekakvu kvalitetnu sliku s obzirom na sadrzaje koje gledam?
Vidim da su osim poznatijih proizvodjaca(Sony,Samsung,LG,Philips) prisutni i Hisense,TCL , pa me zanima da li se mozda isplati ici i na takve manje razvikane proizvodjace i platiti manje,a dobiti mozda nesto vise u tom cjenovnom rangu ili je visa cijena kod recimo ove velike cetvorke stvarno garancija kvalitete?
Da ne duzim, zelio bih lijepu i kvalitetnu sliku i ako je upakirana u tv koji pruza dobar omjer ulozeno-dobiveno , super.... 😉

Pozdrav ekipa i hvala unaprijed !

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ansha kaže...
manticorex kaže...
Rax23 kaže...
Pozdrav ljudi, dali možda netko zna koja je razlika između QE55Q80TA i QE55Q82TA?

 82 ima malo bolji kut gledanja i dodatni klasični daljinski. Ostalo je sve isto

Bolji kut gledanja i malo losiji kontrast...

 Imas negdje link na potvrdu ovoga? Prema sluzbenim stranicama, oba modela imaju isti wide angle umjesto ultra wide angle filtera (kojeg je imao q80r).

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Što mislite o izložbenom primjerku 65XG9505? Jel vrijedi to uopće uzimati u obzir pošto je izložbeni, cijena je sada 9000 a navodno da bi išla još nešto dolje. Mogu ga sve pregledati u trgovini pa ako da, Jel treba na nešto posebno gledati? Možda sate rada ekrana?
I da, ako sam dobro pročitao neki ovdje smatraju da je XG95 serija bolja od XH...
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.11.2020 10:01 (ZlajaVK).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sam prosudi , ali evo što se meni dogodilo.

Uzmem 2016. dvb-t2 h.265 Philips smart 32" izložbeni primjerak koji je radio cca mjesec dana po trgovcu , i od kupnje traje 2 god, garancija.

Crkne pozadinsko osvjetljenje 15 dana prije isteka garancije ....

9 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

S obzirom na ovu situaciju s dvbtom izgleda da ću morat uložit babi za novi TV jer ovaj sad samsung koji je star 4 godine nema opciju Auto Source tako da svaki put treba izabirat prijemnik itd što mi ne pada napamet učit ju na dva daljinska i sumnjam da će zapamtit. Znači što jeftinije, poželjno 32 incha i naravno dvbt2. 1000-1500kn max.U mene su svi samsung 6 gen tako da se ne razumijem u ove jeftinije Tesla, Vivax i to, unaprijed Hvala

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.11.2020 10:06 (CyberPlague).
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
andrtejkr kaže...
ansha kaže...
manticorex kaže...
Rax23 kaže...
Pozdrav ljudi, dali možda netko zna koja je razlika između QE55Q80TA i QE55Q82TA?

 82 ima malo bolji kut gledanja i dodatni klasični daljinski. Ostalo je sve isto

Bolji kut gledanja i malo losiji kontrast...

 Imas negdje link na potvrdu ovoga? Prema sluzbenim stranicama, oba modela imaju isti wide angle umjesto ultra wide angle filtera (kojeg je imao q80r).

Mislio sam da kolega sa sigurnoscu zna da jedan ima wide angle filter a drugi nema pa sam napomenuo da uz wa filter ide i malo losiji kontrast...

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ZlajaVK kaže...
Što mislite o izložbenom primjerku 65XG9505? Jel vrijedi to uopće uzimati u obzir pošto je izložbeni, cijena je sada 9000 a navodno da bi išla još nešto dolje. Mogu ga sve pregledati u trgovini pa ako da, Jel treba na nešto posebno gledati? Možda sate rada ekrana?
I da, ako sam dobro pročitao neki ovdje smatraju da je XG95 serija bolja od XH...

 Isplati, pogotovo ako cijena ide jos dolje. Da je oled u pitanju rekao bih ne, ali za lcd nema nikakvih problema.

Dobis normalnu garanciju. Vecina kvarova se desi na pocetku, ovdje si barem siguran da ih nema. Onda cesto cujes da se tv pokvari bas nakon isteka garancije, tebi ce tv tada jos biti pod garancijom jer je vec radio u trgovini pa imas barem malu dodatnu sigurnost.

 

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Moram otići vidjeti da pogledam koliko je radio u postavkama. Našao sam kako otići u servis mod i pogledati...
Ili bolje i ne gledati nego uzeti pa kako bude. Jedino jel bi bilo dobro možda i na koji način provjerio panel?
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Gledam ovog lika već duže vrijeme i imam dojam da zna što priča.. profesionalni pristup nema kaj..

(G)jokaCRO ingame
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bojim se da je velika greska sto sam propustio Sony 55xh9077 za 5300kn. Strah me samo bilo sto je edigital ducan. Sad gledam video od Stop the FOMO i idealan je za ps5, malo iza Lg oled cx. Nadam se da ce bit nesto za BF, ali tesko ovakva cijena.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Vidim na rtings da su retestirali dosta modela tva za hdmi 2.1 podrsku i iako neki modeli serije 9 od sonya imaju podrsku za hdmi 2.1 jos uvjek nema podrske za hdmi forum VRR sto je cudno,sta misle patchat stavku po stavku ili ne dodat uopce?....

Ovaj moj q90r nema full hdmi 2.1 pa ima i freesync i VRR i doslovno sve iz hdmi 2.1 standarda tako da je Sony mogao full podrzat taj standard kad su ga vec ugradili u tv.

LG je tu daleko daleko najvise future proof.

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima😊

 

Vrijeme je za novi TV pa ako možete pomoći savjetima. 

 

Ja bih rado HI SENSE 50A7500F zbog cijene jer iskreno ne volim plaćati tu vrstu tehnike 😬 (elipso, trenutno 2699 kn), ali 

vidjela sam uzivo još neke na kojima slika izgleda puuuuno bolje:

 

Philips 50PU5755 ZA 3500 kn, elipso 

LG 50un74003lb za 3300 kn, elipso

 

Samsung ue50tu7002 za 3300 kn, sancta domenica. 

 

Vizualno mi najljepša PHILIPS, ali znam da to nije dobar kriterij pri odabiru 😅

 

Ili ako imate neki prijedlog izvan ovih, slobodno. Znači uvjeti su ekran 109 ili 126 (veci ni ne može stati), smart tv, do 3500 kn.

 

Hvala unaprijed

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

Gledam koji TV uzeti, vidio sam Philips 58PUS7805/12 u edigital za 3900kn, to mi izgleda kao ok cijena...

 

Generalno bi se Tv koristio za youtube, netflix,  stream filmova sa PC-a, mozda za neke single player igre koje mogu igrati sa kauca..

Imate li prijedolge, mozda komentar od nekoga tko ima ovaj model?

 

Hvala na pomoci

 

 

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ansha kaže...
andrtejkr kaže...
ansha kaže...
manticorex kaže...
Rax23 kaže...
Pozdrav ljudi, dali možda netko zna koja je razlika između QE55Q80TA i QE55Q82TA?

 82 ima malo bolji kut gledanja i dodatni klasični daljinski. Ostalo je sve isto

Bolji kut gledanja i malo losiji kontrast...

 Imas negdje link na potvrdu ovoga? Prema sluzbenim stranicama, oba modela imaju isti wide angle umjesto ultra wide angle filtera (kojeg je imao q80r).

Mislio sam da kolega sa sigurnoscu zna da jedan ima wide angle filter a drugi nema pa sam napomenuo da uz wa filter ide i malo losiji kontrast...

 

Po starom običaju samsung u drugom dijelu godine ubaci još modela pa se stvori dodatna zbrka:)

 

Znači ovak bi trebalo bit:

 

QE55Q80T - ima wide angle, nema (AR) antireflesivni panel , nema 2 daljinska u paketu

QE55Q82T - sve isto kao Q80T jedino nejasno da li UE model dolazi s 2 daljinska kao DE ver. (GQ55Q82T)

QE55Q85T - ima wide angle, ima AR panel, ima 2 daljinska

 

DE verzije isto kao EU osim što kod njih još idu i dvije dodatne verzije, GQ55Q84T, GQ55Q87T koji isto imaju sve i eventualna razlika između njih je boja stalka, daljinskog ili neki takav detalj.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.11.2020 14:30 (Flagship).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nije direktno vezano uz kupnju tv-a, ali me zanima (od nekog tko je probao) da li se Samsung mobitel putem SmartView opcije može spojiti na tv druge marke jednako kao što se spaja na Samsung tv?
Pitam iz razloga što putem te opcije na Samsung tv-u gledam filmove u punom omjeru...čak i prijenose NBA utakmica (NBA League Pass), što s prijašnjim, LG i Huawei mobitelima nisam mogao (omjer se nije mogao podešavati, bile su restrikcije na cast prijenosa, itd.).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vidim da navodis cijene iz Elipsa. A reci mi, vrte li taj LG i Philips demo snimke, a Hisense tv program? To je npr. praksa Elipsa u Varazdinu. Da se nebu razicarala kad taj Philips ili Lg prikopcas doma...
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Moguće da vrte nesto drugo... Hm. Hisense i LG stoje jedna do druge no nije isti "program" i nije tv program uopće nego te valjda demo. I kad ih gledas tako jednu do druge, slika na hisense izgleda 3 klase ispod ove na LG. Philips je montirana dalje no nju imaju svekiji i slika im je mrak. BRAT ima LG i super slika isto... 

 

Ja bih kupila hisense i gotovo, al muž nije bas sklon tim no name markama pa gledamo i ostalo, nek bude nesto i po njegovu 😬🤣

 

Dosad smo imali vecinom grundig i čini mi se da su sve bolje od nje 😬

 

 

 

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice