Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.319
|
čitano: 14.093.534
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bok, zanima me TV veličine 82cm, bitno je da podržava DVBT2 (pretpostavljam da je većina sad). Koji bi bio best buy?

 

Zasad mi se čini da bi ovaj https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-32A5600F  

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.11.2020 17:23 (medozg366).
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CorvusT kaže...

Pozdrav!

 

Evo jos jedno u moru istih pitanja, dakle uzeo bih jedan model od 65 incha, budget je do max 7500kn + mozda bi potegnuo i malo vise.

 

Ono sto sam ja gledao su ovi modeli:

 

Samsung UE65TU8502(ovaj mi je nekako naj primamljiviji jer bi onda imao i budget za nekakv soundbar ili kucno kino, vazno mi je samo da tv nije neko smece)

Samsung QE65Q70T

LG 65NANO903NA

TCL 65C815

Hisense 65U8QF

 

Da se mene pita isao bi na Samsung 65q80t, ali zena ne da. Tako da vas molim za neku konstruktivnu preporuku za omjer ulozeno/dobiveno za ove modele, vec sam 20 puta procitao specifikacije, ali mi svi nekako djeluju tu negdje izuzev ovog prvog samsunga.

 

Hvala na pomoći!

 

 

Par stranica priije sam napisao svoje iskustvo sa Samsung QE58Q60T.
Sam sa kriv jer sam nonšalantno ušao u kupovinu bez previše truda (inače to ne radim).
Sad sam malo pametniji ali ne dovoljno da prosipam "pamet" po forumu ali evo kako ja to vidim.
Navedeni Samsung ima "Edge LED" i to je u mom slučaju ispala katastrofa. QE65Q70T također ima Edge LED pa bih ja to zaobišao.
Kako je kolega Flagship rekao, možda pojeftini Q80T uskoro.

Hisenese 65U8QF sam baš jučer imao prilike malo upoznati. Nije to uopće loš TV. Definitvno mu je potreban Soundbar ili sl. jer basa gotovo da nema.
4k film Avatar je izgledao odlično, ultra brze scene moj mozak nije mogao procesuirati pa mi je na tren znalo zasmetati (valjda mi je potrebno privikavanje jer sam sada na 50" FHD).
SD signal dosta dobar, no ima onih manje poznatih programa koji imaju stvarno lošu sliku i kad se to rastegne na 65" bude mutno.
Mislim da to niti jedan TV ne može ispeglati nego je tu jednostavno potreban manji TV.
Sport, bilo je jučer 5-6 Arena i na svima je bio nogomet. Na nekima je to izgledalo ok a na nekima loše. Plus neke boje su bile prenaglašene.
S obzirom da ga vlasnik ima 1 dan i nije dirao postavke a nisam ih ni ja (osim prebacio na sport mod) ne može se puno zamjeriti jer sigurno se slika može popraviti kada se poigraš s njom.
Kada se upali PS4 ne prebacuje automatski nego moraš sam (malo sam razočaran s time), daljinac mu je aluminisjki i čisto je pristojan. 
Stuttering nisam primjeetio (Domdom32 opaska) ali nisam se puno ni družio s njim.

TCL je osvojio ovogodišnji BEST BUY TV (EISA Awards) pa možda i to nešto znači. On je također Edge LED.
https://eisa.eu/awards/tcl-65c815/
Onaj naš lik "TV Calibration with Darko" ga recenzira.





Za LG ne mogu ništa savjetovati jer sam ga sebi eliminirao. Ne dopada mi se njihov OS bez obzira što je jedan od boljih (nekima i najbolji).
Na nekim modelima je nemoguće pronaći dimenzije TV-a (meni jako bitna dubina).
Nije da detaljnim traženjem ne bih to mogao saznati ali eto neda mi se. Kak kod ostalih lijepo sve piše a oni škrtare.
A i ne znam bi li se odlučio za IPS.

Za kraj, kako je i kolega Domdom32 spomenuo. Možda se strpiti i za Sony KD-65XH9096 odnosno KD-65XH9077 (Ovisno koja boja se želi)
Koji bi lako mogao upasti u neku Black Friday kombinaciju i pasti ispod 8000kn.

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.11.2020 19:45 (Sokinnen).
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dobri62 kaže...

Pozdrav svima

LG 65UN73003LA za 4800 kn

Ili neki drugi prijedlog u toj kategoriji

Hvala unaprijed

 I ja gledam taj dulje vremena. Ako si obican korisnik neces pogrijesiti

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sokinnen kaže...


TCL je osvojio ovogodišnji BEST BUY TV (EISA Awards) pa možda i to nešto znači. On je također Edge LED.
https://eisa.eu/awards/tcl-65c815/

Za LG ne mogu ništa savjetovati jer sam ga sebi eliminirao. Ne dopada mi se njihov OS bez obzira što je jedan od boljih (nekima i najbolji).
Na nekim modelima je nemoguće pronaći dimenzije TV-a (meni jako bitna dubina).


 I NOA je osvoji EISA nagradu

 

Na displayspcifitacions imaš detaljne mjere za sve TV-e. Ionako, tamo gledamo sve karkteristike.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
stipest kaže...
Sokinnen kaže...


TCL je osvojio ovogodišnji BEST BUY TV (EISA Awards) pa možda i to nešto znači. On je također Edge LED.
https://eisa.eu/awards/tcl-65c815/

Za LG ne mogu ništa savjetovati jer sam ga sebi eliminirao. Ne dopada mi se njihov OS bez obzira što je jedan od boljih (nekima i najbolji).
Na nekim modelima je nemoguće pronaći dimenzije TV-a (meni jako bitna dubina).


 I NOA je osvoji EISA nagradu

 

Na displayspcifitacions imaš detaljne mjere za sve TV-e. Ionako, tamo gledamo sve karkteristike.

 

Osim što sam napisao da MOŽDA nešto znači, stavio sam opasku Edge LED koji sam tri reda prije popljuvao.
Na sve to sam stavio i 3 video recenzije, od opakiravanja do samog softvera. Ali ne, netko bi umro da nešto prokomentira.

 

A sad lijepo odi na displayspecifications i pronađi mi dimenzije za:

65NANO793NE
65UN70003LA
65NANO813NA
i tako dalje i tako dalje

Kao što mi se nedaju tražiti LG specifikacije tako mi se još manje da raspravljati s nekim nepoznatim likom na forumu.

Pozdrav

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Lijen, nepismen i arogantan. Odlična kombinacija. Ovdje ipak ispunjavamo i takve želje. Evo prvidrugi i zamisli čak i treći. Ne trebaš se zahvaljivati.

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hvala kolega leon4rdo. Ja čak i nisam mislio odgovarat. Mislio sam da je ''normalno'' da svatko tko kupuje tv ode na displayspecification. Očigledno sam bio u krivu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.11.2020 22:41 (stipest).
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
stipest kaže..

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.11.2020 22:42 (stipest).
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

trazim preporuku 4K TV-a.

 

55 ili 65 incha

Namjenjen za gledanje filmova i tv serija, nije potreban za gaming.

Kvaliteta zvucnika nije bitna jer ce biti spojen na studio monitore.

 

Budget 4000kn.

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.11.2020 9:24 (CindX).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 Ja sam ga upravo naručio mislim da za te pare nisam pogriješio. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Je li ovo dobra cijena? Odnosno, postoji li ikakva šansa da to bude iole jeftinije za BF? 

 

Samsung QE55Q80T

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.11.2020 11:53 (TV54585).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Balvan8 kaže...

 Ja sam ga upravo naručio mislim da za te pare nisam pogriješio. 

 I ja isto naručija. Zanima me je li vama došla potvrda građe o narudžbi?

Gamer
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Balvan8 kaže...

 Ja sam ga upravo naručio mislim da za te pare nisam pogriješio. 

 Kakav je Samsung sa starim problemom čitanja filmova sa HDD-a?

Može jedno glasanje za ova dva u ovom cijenovnom rangu oko 2500kn...

8 Samsung TU8072
1 Hisense A7500F
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

@TV54585 Jučer je bilo 44 komada, danas 28; ispod 7k je dosta dobra cijena. Ali opet koliko je taj broj proizvoda relevantan, ne znam.
Ja čekam da padne na 6k, ali to nije baš neko realno očekivanje.

Recenzije su dosta dobre za q80t za tu cijenu; u rangu je sa sony xh90

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.11.2020 13:35 (manticorex).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ne znam ni ja koliko je to relevantan podatak, ali u drugim je trgovinama i dalje 7500+ kn ili ga nema na lageru. Žrtvovala sam dijagonalu (prvotno sam željela 65'') za seriju. Prema svemu što sam pročitala i vidjela, q80t bi trebao biti jedan od boljih televizora. A dok mi ovaj TV ne bude stajao uz 65'', neću misliti da je premalen. 

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Edit

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.11.2020 15:08 (MEGATAMA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ekipa vi koji imate QLED seriju 2019 provjerite se dali vam je danas dosao fw update,velika novost je da mi od sad radi gsync na rtx3080 i Q90R ❤❤❤❤

Moj PC  
1 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
cassiopean kaže...
Balvan8 kaže...

 Ja sam ga upravo naručio mislim da za te pare nisam pogriješio. 

 Kakav je Samsung sa starim problemom čitanja filmova sa HDD-a?

Može jedno glasanje za ova dva u ovom cijenovnom rangu oko 2500kn...

 NARUČEN SAM0NJA 

10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
don4ld kaže...
Da, mail od građe da je narudžba potvrđena, a maloprije sms od dostavljača da je pošiljka preuzeta

 Koliko vam je prošlo od narudžbe do tog da vam istu potvrde na email, ja jutros platia i nema nikakve potvrde još pa vas zato i pitam.

Gamer
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...

Ekipa vi koji imate QLED seriju 2019 provjerite se dali vam je danas dosao fw update,velika novost je da mi od sad radi gsync na rtx3080 i Q90R ❤❤❤❤

 Cool, thanks. Ja sam na svome stavio da se ažurira kad je TV ugašen :) Ako istovremeno stiže i za model Q70R.

 

Btw, kako sad ta frekvencija na tom modelu? Nije bilo rečeno da ovo modeli nisu dobri za PS5 jer su ograničeni na 60Hz 4K?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mirko111222 kaže...
don4ld kaže...
Da, mail od građe da je narudžba potvrđena, a maloprije sms od dostavljača da je pošiljka preuzeta

 Koliko vam je prošlo od narudžbe do tog da vam istu potvrde na email, ja jutros platia i nema nikakve potvrde još pa vas zato i pitam.

tv naručen u 10:30, mail je stigao u 13h, sms u 15h.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CyberDemonVZ kaže...
MEGATAMA kaže...

Ekipa vi koji imate QLED seriju 2019 provjerite se dali vam je danas dosao fw update,velika novost je da mi od sad radi gsync na rtx3080 i Q90R ❤❤❤❤

 Cool, thanks. Ja sam na svome stavio da se ažurira kad je TV ugašen :) Ako istovremeno stiže i za model Q70R.

 

Btw, kako sad ta frekvencija na tom modelu? Nije bilo rečeno da ovo modeli nisu dobri za PS5 jer su ograničeni na 60Hz 4K?

Tko je to rekao?.....

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
CyberDemonVZ kaže...
MEGATAMA kaže...

Ekipa vi koji imate QLED seriju 2019 provjerite se dali vam je danas dosao fw update,velika novost je da mi od sad radi gsync na rtx3080 i Q90R ❤❤❤❤

 Cool, thanks. Ja sam na svome stavio da se ažurira kad je TV ugašen :) Ako istovremeno stiže i za model Q70R.

 

Btw, kako sad ta frekvencija na tom modelu? Nije bilo rečeno da ovo modeli nisu dobri za PS5 jer su ograničeni na 60Hz 4K?

Tko je to rekao?.....

Isprike. Mislio sam da Q70R i Q90R imaju ograničenje na 4K, 60Hz.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
manticorex kaže...

@TV54585 Jučer je bilo 44 komada, danas 28; ispod 7k je dosta dobra cijena. Ali opet koliko je taj broj proizvoda relevantan, ne znam.
Ja čekam da padne na 6k, ali to nije baš neko realno očekivanje.

Recenzije su dosta dobre za q80t za tu cijenu; u rangu je sa sony xh90

 Mislim da se ne treba zalijetati, oni se malo igraju s tim brojkama. Meni je jutros pisalo 36 komada, sad mi piše 43. Vjerojatno im ne budu otišli do Black Fridaya.

10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Balvan8 kaže...
mirko111222 kaže...
don4ld kaže...
Da, mail od građe da je narudžba potvrđena, a maloprije sms od dostavljača da je pošiljka preuzeta

 Koliko vam je prošlo od narudžbe do tog da vam istu potvrde na email, ja jutros platia i nema nikakve potvrde još pa vas zato i pitam.

tv naručen u 10:30, mail je stigao u 13h, sms u 15h.

 Da, završija email u neželjenom. Hvala svakako.

Gamer
8 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

TCL televizori da ili ne, prvenstveno tražim smart tv da se može staviti IPTV aplikacija plus osali servisi koji su manje više po defoltu, rezolucija je 55, a budžet cca 4000 kn, gleda se u spavaćoj sobi znači manje više zamračeno

preporuke neke???

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
hrcak24 kaže...

TCL televizori da ili ne, prvenstveno tražim smart tv da se može staviti IPTV aplikacija plus osali servisi koji su manje više po defoltu, rezolucija je 55, a budžet cca 4000 kn, gleda se u spavaćoj sobi znači manje više zamračeno

preporuke neke???

 Onda bolje lg/samsung/sony nego tcl

8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

može konkretna preporuka npr...i zašto ne TCL?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
CyberDemonVZ kaže...
MEGATAMA kaže...

Ekipa vi koji imate QLED seriju 2019 provjerite se dali vam je danas dosao fw update,velika novost je da mi od sad radi gsync na rtx3080 i Q90R ❤❤❤❤

 Cool, thanks. Ja sam na svome stavio da se ažurira kad je TV ugašen :) Ako istovremeno stiže i za model Q70R.

 

Btw, kako sad ta frekvencija na tom modelu? Nije bilo rečeno da ovo modeli nisu dobri za PS5 jer su ograničeni na 60Hz 4K?

Tko je to rekao?.....

 gdje si nasao changelog za update.

vidim da mi je danas TV uradio update na 1403.1

 

TV je 2020 Qled Q80T 55 Inch

 

jel jos nesto uradjeno osim Gsynca?

BiH__Snowflake BF4,CS:GO
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mersimh kaže...
MEGATAMA kaže...
CyberDemonVZ kaže...
MEGATAMA kaže...

Ekipa vi koji imate QLED seriju 2019 provjerite se dali vam je danas dosao fw update,velika novost je da mi od sad radi gsync na rtx3080 i Q90R ❤❤❤❤

 Cool, thanks. Ja sam na svome stavio da se ažurira kad je TV ugašen :) Ako istovremeno stiže i za model Q70R.

 

Btw, kako sad ta frekvencija na tom modelu? Nije bilo rečeno da ovo modeli nisu dobri za PS5 jer su ograničeni na 60Hz 4K?

Tko je to rekao?.....

 gdje si nasao changelog za update.

vidim da mi je danas TV uradio update na 1403.1

 

TV je 2020 Qled Q80T 55 Inch

 

jel jos nesto uradjeno osim Gsynca?

 Dolje na dnu. Za 2020 seriju piše HDMI 2.1 za RTX 30xx kartice

Za 2019 seriju ne piše ništa pametno :(

https://www.touslesdrivers.com/index.php?v_page=12&v_code=680

 

Ima netko neki drugi link s popisom promjena?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice