Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.098.913
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 

 

 

 

NightHawk
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.10.2020 19:20 (Skole07).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
rambox kaže...
Skole07 kaže...

Pozdrav ljudi! 

 

Može pomoć oko odabira kojeg od ova 2 televozora:

Cjenovno su gotovo isti, nisam siguran koji je bolji za 43" što se tiče mogućnosti i kvalitete slike.

 

Samsung UE43TU8072

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG-UE43TU8072UXXH/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpd&utm_campaign=nabava.net_cjenik

 


LG 43UN71003LB

 

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/lg-televizor-43un71003lb

 

 

 

 Ako nisi ograničen veličinom, ne kupuj niti LG(nema Magic Remote u paketu), a bogme ne niti Samsung ili Samshit od milja.

 

Hisense 43 je još jeftiniji, ili pogledaj koja je cijena za dvije Hisense 50-setke posebno A7500F serija.

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/?brend_14722=on&min=0&max=99999&prod=&dijagonala=&vrsta_smart_tv_sustava=

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=1041&jumpto=6168681&sort=asc&view=flat

 

Ja sam na Mall akciji u trečem mjesecu uzel 43 LG za 2500kn.Pogledaj pod Moj PC, taj model je neusporedivo ljepši+uz njega ide LG Magic Remote.Nažalost taj stariji model(2019 godište) je rasprodan, a ovaj običan 43 LG za 2600kn je fakat preskup.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=1072&jumpto=6207198&sort=asc&view=flat

 

LG Magic Remote košta 450kn, i LG Web OS bez njega je onako kao mačka bez ili sa pola repa.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=1019&jumpto=6143811&sort=asc&view=flat

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=1021&jumpto=6146796&sort=asc&view=flat

 Uvjeti mi ne dopustaju televiziju vecu od 43 tako da bih se i na tome zadrzao. 

 Sto se tice Hisense Razmatrao sam i tu opciju ali mislim se mozda je bolje dat parsto kuna vise pa sam na miru kako treba sa Samsungom ili LG.

 Nekako naginjem na Samsung posto je ova TU8000 najnovija serija sa par novijih nabrijanijih funkcija. 

NightHawk
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.10.2020 19:41 (Skole07).
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

Ako moze preporuka koji je od ova 3 bolji:
- Samsung QE58Q60TA 2020
- LG 60UM7100
- Panasonic TX-58GX700E

Nikakvi posebni zahtjevi tipa gejmanje i sl, mozda eventualno da ima sir kut gledanja..i po danu ima dosta svjetlosti u prostoriji.
Naravno, ako znate jos neki dimenzija 58"-60", slobodno nadodajte.

Tnx

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bok tv znalci,

U potrazi sam za novim tv-om i treba mi upravo vaš savjet. Pročitao sam zadnjih 20-tak stranica foruma i malo se uputio u tematiku, ali treba konkretan savjet kao i mnogim drugim drugovima. Znači neki bestbuy tv u rangu od 40-43 incha i 2.000-2.500kn. Nikakvi posebni zahtjevi, osim da što duže traje :P.

 

HISENSE 43A7100F - 2.199

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-43A7100F/

 

SAMSUNG UE43TU7172UXXH - 2.474kn

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG-UE43TU7172UXXH/

 

TCL 40ES560 - 1.999kn

https://www.links.hr/hr/led-tv-40-tcl-40es560-dvb-t2-c-s2-full-hd-android-8-0-wifi-energetska-klasa-a-750100489

 

ili nešto drugo?

 

Zahvaljujem unaprijed.

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.10.2020 22:54 (deky900).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
9 godina
online
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja pregrizao i naručio zamzung 50TU8502 za 3300kn sa premium visa. Brate mili, mala znanost za izabrati... ali isto mi je bilo i za perilicu, sušilicu... pa čak i za jebeni usisavač.

Jednom moraš odustati od istraživanja i naručiti - mogao sam ga zaraditi koliko sati sam ulupao u proučavanje.

Moj PC  
4 0 hvala 0
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Mi jucer uboli LG OLED B9 po cijeni 8.900 kn na 24 rate u Svijet Medija. Prilicno dobra kupnja i imali samo jednog zapakiranog u Avenue Mall-u. I oni kazu da je opca pomana za svim TV-ima i da do BF mozda nista ni ne ostane 😂

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ajde molim te ako mozes malo napisati dojmove vezano za sliku kad ga dobijes... Kakav je kod gledanja sporta, tv emisija, kakvi su kutovi gledanja, kakav je motion?
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, što je pametniji izbor i sigurniji u smislu dugotrajnosti i zašto (koji su argumenti za i protiv?)

 

 

1 HISENSE- 50A7500F - 2.699,00Kn
5 SAMSUNG UE50TU8072UXXH 2.774Kn
Još jednu pa idemo ili dve pa ostajemo
Poruka je uređivana zadnji put sub 31.10.2020 10:28 (Filip720).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tunazg kaže...
Ajde molim te ako mozes malo napisati dojmove vezano za sliku kad ga dobijes... Kakav je kod gledanja sporta, tv emisija, kakvi su kutovi gledanja, kakav je motion?

 Imam vec i stariji B8 koristen je i za tv programe i za PS4 i nemam sta pametno da ti napisem osim da je sve TOP. Burn-ina nema i ne bojim ga se. Jednom kada probas OLED vise se ne vracas na nista drugo. Sada kad ih malo usporedjujem vidim da su stvarno malo razlike izmedju modela 2018-2019-2020

 

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/lg-b9-vs-lg-cx/915/10619?usage=11114&threshold=0.1

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Prvi dojmovi Q80T.
Veličina 55 taman, za moj prostor.
Imam ga tek pol dana, po noći slika mi je bila prejaka svjetlina jer sam naviknul na zagasitu plazmu. Pa malo potamnil...
Ipak Oled bi tu briljiral kaj se tiče gledanja po noći.
Malo se igral postavkama , movie mod je tamniji za noć i sličan slici na plazmi. Složil i po uputama hladniju sliku koja bi trebala bit slična Oledu.


Upscale radi solidno al vidi se razlika signala npr Nova TV koja nije Hd još i npr HRT 1 HD. 4k nemam zamjerke. Žena već želi Netflix 4k pretplatu... Sad koristimo free trial.
Da sam uzeo 65 inča, naš SD signal koji nije HD bi izgledao još gore 💯 posto.
Game mod on off, nisam stigel kroz noć vidit neke drastične razlike.

Evo sad je dan, soba mi je puna svjetla i tu mi se plazma mučila jer nije imala svjetlinu pa je sve bilo tamnjikavo bez jarkih boja. I mogel sam sam sebe vidit u ekranu na plazmi makar je bil program...
Q80T tu briljira.
Evo gledam HRT1 , custom Natural mod po uputi sa linka. Super.
Dinamik mode su jake skurene boje , tipični Samsung , ko i na mobitelu.
Standard i Movie su slični, tamniji, Natural nešto između, tu je i Filmmaker mode , al ne vidim neke drastično sad za Filmmaker mod.
Ono kaj mi je super je Tizen, i minimalistički daljinski.
Glasnovne naredbe koristim po defaultu. To mi je poznato i sa TVa kojeg sam uzeo tati, Samsung 50MU6172.
E da, i velika prednost ovog TVa je zvuk. Jako dobar za današnji Tv. Jedno 4x bolje nego stara plazma.
Čak mi ne treba soundbar. Eventualno jednog dana čisto da isprobam q simfony, kad Tv kombinira zvuk iz TV-a i soundbara prema scenama iz programa...

Ako koga zanima mogu poslati slike.
Moj PC  
4 0 hvala 0
9 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tunazg kaže...
Ajde molim te ako mozes malo napisati dojmove vezano za sliku kad ga dobijes... Kakav je kod gledanja sporta, tv emisija, kakvi su kutovi gledanja, kakav je motion?

 Hoću... samo ne znam koliko ću moći biti mjerodavan poslije 32'' starog xy godina.

11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Elipso u Areni ima q90r 65" za 8600kn, još jedan model, i ima q70r za 5400kn 55"

When we are good they never remember, when we are bad they never forget. JM
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Poruka je uređivana zadnji put sub 31.10.2020 11:55 (zolmajstor).
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ima li netko pametno objašnjenje, kako to da nigdje u HR nema za kupit 48'' LG OLED-a?
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
stipest kaže...
Ima li netko pametno objašnjenje, kako to da nigdje u HR nema za kupit 48'' LG OLED-a?

 Extremedigital, Megabajt, Makspro.. Ne znam koliko je isplativ kad mu je cijena prakticki ista kao i 55"

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Napisao sam u HR.
 
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nick_Diamond kaže...
Prvi dojmovi Q80T.
Veličina 55 taman, za moj prostor.
Imam ga tek pol dana, po noći slika mi je bila prejaka svjetlina jer sam naviknul na zagasitu plazmu. Pa malo potamnil...
Ipak Oled bi tu briljiral kaj se tiče gledanja po noći.
Malo se igral postavkama , movie mod je tamniji za noć i sličan slici na plazmi. Složil i po uputama hladniju sliku koja bi trebala bit slična Oledu.


Upscale radi solidno al vidi se razlika signala npr Nova TV koja nije Hd još i npr HRT 1 HD. 4k nemam zamjerke. Žena već želi Netflix 4k pretplatu... Sad koristimo free trial.
Da sam uzeo 65 inča, naš SD signal koji nije HD bi izgledao još gore 💯 posto.
Game mod on off, nisam stigel kroz noć vidit neke drastične razlike.

Evo sad je dan, soba mi je puna svjetla i tu mi se plazma mučila jer nije imala svjetlinu pa je sve bilo tamnjikavo bez jarkih boja. I mogel sam sam sebe vidit u ekranu na plazmi makar je bil program...
Q80T tu briljira.
Evo gledam HRT1 , custom Natural mod po uputi sa linka. Super.
Dinamik mode su jake skurene boje , tipični Samsung , ko i na mobitelu.
Standard i Movie su slični, tamniji, Natural nešto između, tu je i Filmmaker mode , al ne vidim neke drastično sad za Filmmaker mod.
Ono kaj mi je super je Tizen, i minimalistički daljinski.
Glasnovne naredbe koristim po defaultu. To mi je poznato i sa TVa kojeg sam uzeo tati, Samsung 50MU6172.
E da, i velika prednost ovog TVa je zvuk. Jako dobar za današnji Tv. Jedno 4x bolje nego stara plazma.
Čak mi ne treba soundbar. Eventualno jednog dana čisto da isprobam q simfony, kad Tv kombinira zvuk iz TV-a i soundbara prema scenama iz programa...

Ako koga zanima mogu poslati slike.

 I ja sam neki dan kupio taj isti Q80T 55 incha

po meni extra deal za samo 840 eura bio taj dan sa samsung cashbackom i 16 posto u mediamarketu(njemacka)

 

Odlican TV mada je meni sigurno sve odlicno nakon starog 40 incha samsunga kojeg sam imao 4 godine xD

HDR je ludilo,znaci navece kad upalim TV to je toliko svijetlo da ubija u oci haha.

Sto se tice Crne boje po meni je i ona odlicna zbog VA panela,naravno ne na Oled levelu ali iskreno za ove novce sam odusevljen i bilo mi je bitno da max brightnes bude sto bolji jer imam prozor preko cijelog zida i preko dana mi oled neb odgovarao.

Upscaling nisam ni ocekivao cuda, RTL nije u HDu pa izgleda uzasno ali to svakako zena gleda, ja sam TV uzeo na Amazon prime, netflix i youtube i Steam link na ovom samsungu radi fakat odlicno, ne osjetim nikakav delay.

 

od mene definitivno preporuka za ovaj TV

 

BiH__Snowflake BF4,CS:GO
Poruka je uređivana zadnji put sub 31.10.2020 13:31 (mersimh).
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
E da, i vezano uz Q80T , ne znam na koju foru, al odlična slika i kad se gleda sa strane...
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav ekipa, mišljenje između Samsung UE50TU8072 2700kn i Hisense 50u7b 2800kn trenutno.
Nisam napredni korisnik, čisto malo iptv-a i YouTube, zapravo i ne gledamo puno TV-a ali eto preuređujemo stan pa rekoh da kupimo novi Tv. Neke druge sugestije do 3000kn isto može u veličini 50incha. Hvala i lijep pozdrav.
Poruka je uređivana zadnji put sub 31.10.2020 14:45 (MrNiceGuy).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

@true_blue

 

Izložbeni?

Poruka je uređivana zadnji put sub 31.10.2020 14:52 (Strelok).
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

Upravo sam naručio 


Samsung UE50TU8502 Crystal UHD SMART LED za 3200 kn u ED.

Odustao sam od 55" hisensea A7500F i u7b, jer mi možda ta dijagonala ipak malo prevelika, a i smatram da je samsungov model bolji.

Što vi mislite?

 

7 Tu8502
2 A7500f
0 U7b
Poruka je uređivana zadnji put sub 31.10.2020 23:43 (juice21).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
juice21 kaže...

Pozdrav,

Upravo sam naručio 

Samsung UE50TU8502 Crystal UHD SMART LED za 3200 kn u ED.

Odustao sam od 55" hisensea A7500F i u7b, jer mi možda ta dijagonala ipak malo prevelika, a i smatram da je samsungov model bolji.

Što vi mislite?

 Ne znam ništa o tom Hisensea modelu, ali bi ga ipak uzeo zbog veće dijagonale. Ja sam uzeo 75", i sad vidim da mi ni 85"ne bi bilo preveliko na 3.5 metra :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
55" sam instalirao klinki u sobu, glasa ga s 2 metra razdaljine. Nakon pola sata gledanja se priviknes na dijagonalu i zaista nije preveliko. U dnevnoj gledam u istu dijagonalu sa skoro 5 metara i razmisljam o nekom 75" :-)
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Moj stari TV polako odlazi i trebao bih kuoiti novi, pa bih molio savjete iskusnih.
U regalu imam mjesta širine točno 100cm, dakle dolazi u obzir 43", jer za veći ekran nemam mjesta.
Tv se gleda sa 2-2,5 m, oči su uglavnom u ravnini s ekranom i vodoravno i okomito, cca 5-6 sat dnevno
Gledam MAXtv, eventualno bih Youtube i sl, a rijetko koja igrica (imam inače i android box), htio bih da bude UHD, naravno DVBT2, a imam i mogućnost spajanja satelita
Gledajući ponude, do 3 tkn izbor mi se sveo na otprilike ove:
1. Samsung UE43TU7172UXXH - Elipso 2.474 kn - 5 g garancije
2. TCL 43P715 - emmezetta 2720 kn
3. Xiaomi 4S43 - wow shop 2.490 kn
4. Hisense a7100 - Elipso 2.199 kn
5. LG LG 43UN74003LB - Elipso 2.999 kn - ima magic remote
6 LG LG 43UN73003LC - Elispo 2.799 kn - magic remote

Ukoliko imate puno bolju opciju mogu se pružiti još 1tkn.
Hvala za svaki savjet ili novu opciju.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Zna li tko u čemu je razlika između samsungovih 50TU8072 i 50TU8502, izuzev stalka?

The most interesting information comes from children, for they tell all they know and then stop.
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.11.2020 15:57 (Arto).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
3500kn, 55inca ?

ekipa ima li preporuka za teve do 3500kn s 55' ?

 

Imam xiaomi mi box s, i ljubitelj sam samsunga.

 

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice