Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.330
|
čitano: 14.128.049
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
R4zOR229 kaže...

Ja sam zel na kraju a7500f, pa ako tko ima pitanja stojim na raspolaganju.

 To je hisense? Di to ima za kupit? Cijena? Možeš i u pp

sent via S10e
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
love2ml86 kaže...
Flagship kaže...
andrtejkr kaže...
Flagship kaže...

Samsung je dobar zbog HDMI 2.1 i cijena će mu sigurno još pasti do 11, 12.mjeseca ali loše je to što si naveo da većina EU ima taj lošiji model koji nema WA filter niti ostalo   Ali zato model koji se radi za njemačko tržište ima SVE i još dobiš dva daljinska i to sve skupa gotovo jeftinije nego ovaj naš Q80T model. Riječ je o modelima Q84/Q85/Q87 koji su baš sada na nekim akcijama- primjer 65Q87 cca 1599 eur:)

 

https://www.thomas-electronic-online-shop.de/Samsung-GQ65Q87T-QLED-TV-2020-GQ65Q87

 

 

TCL, pa trebali bi doznati brzo, za desetak dana na IFA tehnološkom sajmu će bit više info. Naime, TCL je najavio da će ove jeseni i za EU predstavit ROKU OS televizore, još se ne zna koje sve modele.

 

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1597307338

 

Moguće da i neće biti ovih minileda što bi zaista bila diskriminacija jer već godinama nema tih puno boljih modela koji su samo za usa/ca tržište, to bi bilo razočaravajuće no valjda će kinezi shvatit da im je baš s ovim miniled modelima velika šansa za preuzet veću kontrolu u tom srednjem i višem razredu. Vjerujem da će bit 55-75" miniledi samo s drugom oznakom i naravno T2 tunerima.

 Ja sam pak citao da tcl ne planira tako skoro nove miniled modele za eu niti ostatak svijeta, osim us. No, vidjet cemo...

 

Sto se tice 65q8xt za njemacko trziste, 1600e je puno vise od onoga sto bi dao za tv. A sumnjam i da ce se pojaviti kod nas :) 

 

US cijene nemoj ni gledati, samo ces zdeprimirati i sebe i mene. Taj film mozemo gledati samo na njuskalu medju oglasima rabljenih televizora 4g kasnije...

 

Možda, ali nije proizvodnja minileda nešto što je skupo kao što je slučaj s OLED panelima. Situacija na lcd tržištu se jako mijenja, ove godine samsung i lg izlaze iz proizvodnje lcd-a pa bi i TCL s ovim miniled televizorima mogao zauzet više na svim kontinentima.

 

Ako će ovaj 55" miniled za EU imati neku cijenu cca 4500-5000 kn onda će to bit stvar. U ovom trenutku smo već u situaciji da je 55" OLED nabavljiv nerijetko i ispod 1000 eur ovisno o državi, nema tu onda mjesta za bilo kakve skuplje 55" non OLED televizore, ne? Možda samo za microled ali to ćemo morat pričekat barem 2025:) Valjda budu do tada uspjeli riješit problem s veličinom pixela pa će moć proizvest bilo koju veličinu u svim rezolucijama, ono kad se pojavi microled 55" u 8K rezi onda će to bit to

 

Za samsung se slažem, preskup jer za 1600 eur 65" OLED se kupi. Stvar je u tome što je država jaka pa su mogli pritisnut korejce da im isporučuju tv koji ima ono isto što i identični model za usa. Bilo bi dobro kad bi njemačka tak pritisnula i kineze pa da barem za .de tržište idu ovi miniled tv-i, tko zna možda kancelarka lupi šakom o stol na IFA-i pa će kinezi brzo ponudit R-EU-635

Država jaka pa pritisne korejce?  WTF neću sve pročitati.. (ono, narede im dajte nam modele kakve imaju ameri (ili bolje) ili nećete na naše tržište) Ta logika ti pada u vodu na jednostavnom primjeru čisto da bude lakše shvatiti moju reakciju (exynos).

 

Možeš se ti smijat ali činjenica je da njemačka odavno ima bolje modele televizora, nije samo samsung u pitanju nego i drugi  

 

Njihov je utjecaj velik i širok, naravno da se te stvari riješavaju na suptilniji način i nema naređivanja:)  Pitanje je zašto HR ili neka druga EU država nema Q87T u ponudi nego samo ogoljeni Q80T.

 Q87T je varijanta Q85T  a ne Q80T koji je druga serija.

Q87T je oznaka drukcije boje ili stalka ili oboje naspram Q85T....isto to ima i Sony,razliciti brojevi za isti model tva koji oznacavaju drukciju boju naprimjer.

 

Q80T je drukcija serija kao recimo Q80R i Q85R iz 2019

 

EDIT: 

Evo

 

Differences between TV models Q87T, Q85T, Q84T, Q80T

 

 

Models of Q87T, Q85T, Q84T TVs are identical in technical specifications. They differ only in design, for example, the stand for installing the Q87T TV is black, while the model Q85T is silver.

 

 

There are technical differences between the Q80T models and other models. There are differences between the Q80T and others in the following. Q80T screens are installed that do not have anti-reflective coating. In other models of the 8 series, the screens are anti-reflective. The sound, although the power of the speakers is the same, but the Q80T model has 6 2.2.2CH speakers. Other models 8 speakers 4.2.2CH.

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.8.2020 20:19 (MEGATAMA).
3 godine
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
R4zOR229 kaže...

Ja sam zel na kraju a7500f, pa ako tko ima pitanja stojim na raspolaganju.

 Preporuke za kalibraciju boja?

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
andrtejkr kaže...
Flagship kaže...
andrtejkr kaže...

 

Ako će ovaj 55" miniled za EU imati neku cijenu cca 4500-5000 kn onda će to bit stvar. U ovom trenutku smo već u situaciji da je 55" OLED nabavljiv nerijetko i ispod 1000 eur ovisno o državi, nema tu onda mjesta za bilo kakve skuplje 55" non OLED televizore, ne? Možda samo za microled ali to ćemo morat pričekat barem 2025:) Valjda budu do tada uspjeli riješit problem s veličinom pixela pa će moć proizvest bilo koju veličinu u svim rezolucijama, ono kad se pojavi microled 55" u 8K rezi onda će to bit to

 

S obzirom da je x815 blizu 1000e, ne vidim scenarij sa miniledom za 4500 ;)

 

Taj X815 je preskup a nema čak niti 100hz panel:(  Nisu iste serije, ovaj miniled je serija 6 što je neki middle class ali za usa tržište. Kod nas ćemo tek vidjet u koju će to seriju ić ako će ga biti.

 

Ak 55" miniled bude u EU 1000 ili više eur onda je to no-go jer u vrijeme kad je 55C9 nabavljiv po 999 eur a B9 i BX na jesen vjerojatno i ispod te cifre nitko neće kupit bilo što drugo osim OLED-a:)

 

 

Quaresma kaže...

A sada jedan ekonomičan i specifičan upit (3000-3500 kn): koji 4K TV od 50" dostupan u HR, a ne preko Edigitala, ima WCG, minimum svjetlinu od 300 nita i uzak stalak/nožice, ne šire od 60 cm?

Hisense B7500 taman je prošli tjedan nestao iz domaće ponude.

 

55Q80T

 

A nema baš puno takvih koji ispunjavaju navedene uvjete, možda recimo pana 50GX700E

 

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/panasonic-tv-prijemnik-tx-50gx700e

Netocno i ovo pisem iz svog iskustva sa oledima od tri i pol godine....

Mozes zaboravit da ces koristit oled kao pc monitor....mozes naravno ali...

Ako sadrzaj ima boje koje nisu zdrave za oled(crvena,zuta,narandjasta i jos par) recimo logotipove,ikone isl a ne mozes ih "maknut" zumiranjem mozes zaboravit na taj sadrzaj.

GAMING....ako igra ima HUD u navedenim bojama a hood ne mozes maknut takodjer zaboravi na igranje tih igara...naprimjer ORI and the will of the wisp.

 Uglavnom oledi imaju najbolju sliku na trzistu ali ta slika se jako brzo unisti ako se ne pridrzavas "pravila".

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Doktor Rambaudi kaže...

Jeftinija je 58'' verzija istog modela Panasonica. I to čak 500 kuna.

 

Provjeriti razmak nožica stalka !

 

https://edigital.hr/led-televizori/panasonic-tx-58gx700e-uhd-hdr10-smart-led-televizor-p660812?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 Hvala na savjetu, i ja sam došao do tog Panasonica, ali po dobroj cijeni dostupan je samo kod Edigitala, a njih bih htio izbjeći. Čitajući iskustva ljudi, ne može se pouzdano ostvarit garancija.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav.

Treba mi TV do 2500 kuna na koji mogu instalirati max tv aplikaciju jer imam racun u HTu, ali nemam njihov net doma. 100cm + ako moze

Hvala
Summoner name EUNE : Gvera
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.8.2020 23:09 (Apocalyptico).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ovi Hisensi 7500f i 7100f, po čemu se razlikuju od 7100 i 7500, osim da su par sto kuna skuplji?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...

Ak 55" miniled bude u EU 1000 ili više eur onda je to no-go jer u vrijeme kad je 55C9 nabavljiv po 999 eur a B9 i BX na jesen vjerojatno i ispod te cifre nitko neće kupit bilo što drugo osim OLED-a:)

 

 

 Ja recimo necu kupit oled niti da je 800e :) 80% vremena gledam nesto na netflixu sa titlovima, a koji su mi ostavili takve fleketine na plazmi da mi ne pada na pamet vise razmisljat o tome...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Quaresma kaže...

Hvala na savjetu, i ja sam došao do tog Panasonica, ali po dobroj cijeni dostupan je samo kod Edigitala, a njih bih htio izbjeći. Čitajući iskustva ljudi, ne može se pouzdano ostvarit garancija.

 Ne moze se pouzdano ostvarit garancija? Sta nije garancija stvar ovlastenog servisa? Jasno, u slucaju kvara ne nosis tv u ducan u kojem si ga kupio, nego na servis. Ali garancija bi trebala vrijediti, sta ne?

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
andrtejkr kaže...

 Ne moze se pouzdano ostvarit garancija? Sta nije garancija stvar ovlastenog servisa? Jasno, u slucaju kvara ne nosis tv u ducan u kojem si ga kupio, nego na servis. Ali garancija bi trebala vrijediti, sta ne?

 Na temi o Edigitalu iskustva su bila podijeljena, a po našim pravilima o zaštiti potrošača, uvijek proizvod reklamiraš prodavaču, a on dalje rješava popravak ili zamjenu.

Čitao sam na samom Edigitalu politiku povrata, jamstva itd. i odlučio se ipak uzeti 58GX700E po trenutačno jako dobroj cijeni.

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
Flagship kaže...
love2ml86 kaže...
Flagship kaže...
andrtejkr kaže...
Flagship kaže...

Samsung je dobar zbog HDMI 2.1 i cijena će mu sigurno još pasti do 11, 12.mjeseca ali loše je to što si naveo da većina EU ima taj lošiji model koji nema WA filter niti ostalo   Ali zato model koji se radi za njemačko tržište ima SVE i još dobiš dva daljinska i to sve skupa gotovo jeftinije nego ovaj naš Q80T model. Riječ je o modelima Q84/Q85/Q87 koji su baš sada na nekim akcijama- primjer 65Q87 cca 1599 eur:)

 

https://www.thomas-electronic-online-shop.de/Samsung-GQ65Q87T-QLED-TV-2020-GQ65Q87

 

 

TCL, pa trebali bi doznati brzo, za desetak dana na IFA tehnološkom sajmu će bit više info. Naime, TCL je najavio da će ove jeseni i za EU predstavit ROKU OS televizore, još se ne zna koje sve modele.

 

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1597307338

 

Moguće da i neće biti ovih minileda što bi zaista bila diskriminacija jer već godinama nema tih puno boljih modela koji su samo za usa/ca tržište, to bi bilo razočaravajuće no valjda će kinezi shvatit da im je baš s ovim miniled modelima velika šansa za preuzet veću kontrolu u tom srednjem i višem razredu. Vjerujem da će bit 55-75" miniledi samo s drugom oznakom i naravno T2 tunerima.

 Ja sam pak citao da tcl ne planira tako skoro nove miniled modele za eu niti ostatak svijeta, osim us. No, vidjet cemo...

 

Sto se tice 65q8xt za njemacko trziste, 1600e je puno vise od onoga sto bi dao za tv. A sumnjam i da ce se pojaviti kod nas :) 

 

US cijene nemoj ni gledati, samo ces zdeprimirati i sebe i mene. Taj film mozemo gledati samo na njuskalu medju oglasima rabljenih televizora 4g kasnije...

 

Možda, ali nije proizvodnja minileda nešto što je skupo kao što je slučaj s OLED panelima. Situacija na lcd tržištu se jako mijenja, ove godine samsung i lg izlaze iz proizvodnje lcd-a pa bi i TCL s ovim miniled televizorima mogao zauzet više na svim kontinentima.

 

Ako će ovaj 55" miniled za EU imati neku cijenu cca 4500-5000 kn onda će to bit stvar. U ovom trenutku smo već u situaciji da je 55" OLED nabavljiv nerijetko i ispod 1000 eur ovisno o državi, nema tu onda mjesta za bilo kakve skuplje 55" non OLED televizore, ne? Možda samo za microled ali to ćemo morat pričekat barem 2025:) Valjda budu do tada uspjeli riješit problem s veličinom pixela pa će moć proizvest bilo koju veličinu u svim rezolucijama, ono kad se pojavi microled 55" u 8K rezi onda će to bit to

 

Za samsung se slažem, preskup jer za 1600 eur 65" OLED se kupi. Stvar je u tome što je država jaka pa su mogli pritisnut korejce da im isporučuju tv koji ima ono isto što i identični model za usa. Bilo bi dobro kad bi njemačka tak pritisnula i kineze pa da barem za .de tržište idu ovi miniled tv-i, tko zna možda kancelarka lupi šakom o stol na IFA-i pa će kinezi brzo ponudit R-EU-635

Država jaka pa pritisne korejce?  WTF neću sve pročitati.. (ono, narede im dajte nam modele kakve imaju ameri (ili bolje) ili nećete na naše tržište) Ta logika ti pada u vodu na jednostavnom primjeru čisto da bude lakše shvatiti moju reakciju (exynos).

 

Možeš se ti smijat ali činjenica je da njemačka odavno ima bolje modele televizora, nije samo samsung u pitanju nego i drugi  

 

Njihov je utjecaj velik i širok, naravno da se te stvari riješavaju na suptilniji način i nema naređivanja:)  Pitanje je zašto HR ili neka druga EU država nema Q87T u ponudi nego samo ogoljeni Q80T.

 Q87T je varijanta Q85T  a ne Q80T koji je druga serija.

Q87T je oznaka drukcije boje ili stalka ili oboje naspram Q85T....isto to ima i Sony,razliciti brojevi za isti model tva koji oznacavaju drukciju boju naprimjer.

 

Q80T je drukcija serija kao recimo Q80R i Q85R iz 2019

 

EDIT: 

Evo

 

Differences between TV models Q87T, Q85T, Q84T, Q80T

 

 

Models of Q87T, Q85T, Q84T TVs are identical in technical specifications. They differ only in design, for example, the stand for installing the Q87T TV is black, while the model Q85T is silver.

 

 

There are technical differences between the Q80T models and other models. There are differences between the Q80T and others in the following. Q80T screens are installed that do not have anti-reflective coating. In other models of the 8 series, the screens are anti-reflective. The sound, although the power of the speakers is the same, but the Q80T model has 6 2.2.2CH speakers. Other models 8 speakers 4.2.2CH.

 

Ma problem je neravnopravna zastupljenost određenih modela, pa i diskriminacija ne samo usa-EU nego čak i unutar EU.

 

Q84T/Q85T/Q87T bi trebao bit dostupan svim EU državama, ne velim da možda neće ali za sada ti u HR nemreš kupit novi Q80 a da ima WA filter. Znači ili iz DE uzet što realno malo ljudi iz HR čini ili, što je valjda samo na razini teorije,  dopeljat nekako najjeftiniji usa/ca Q80T model koji ima sve što naš Q80T nema

 

Glavna zamjerka i najveća pi.darija je naravno obmana koju samsung svake godine bez pardona napravi s konstantnim downgradeom pa ljudi onda gotovo panično traže i kupuju stare modele ak ih ima još po skladištima shopova

 

 

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
andrtejkr kaže...
Flagship kaže...

Ak 55" miniled bude u EU 1000 ili više eur onda je to no-go jer u vrijeme kad je 55C9 nabavljiv po 999 eur a B9 i BX na jesen vjerojatno i ispod te cifre nitko neće kupit bilo što drugo osim OLED-a:)

 

 

 Ja recimo necu kupit oled niti da je 800e :) 80% vremena gledam nesto na netflixu sa titlovima, a koji su mi ostavili takve fleketine na plazmi da mi ne pada na pamet vise razmisljat o tome...

 

Svako si odabere što mu najbolje odgovara naravno. Činjenica je da je s tim padom cijena 55" OLED-a zabijen čavao u neke visoke cijene 55" lcd-a i nije čudno da dva najveća ove godine izlaze iz lcd panel proizvodnje. Tko ne želi OLED uvijek može kupit neki 55XH9505, eventualno samsung mada ja nikad nebi dao toliku lovu za Q95T koji čak više ni nema nativni 10-bit panel neg FRC Ili neki od ovih nadolazećih poput ovog minileda ako bude imao razumnu cijenu..

 

Kad već spominješ hisense sad je na nekoj akciji taj novi 65U8QF za 7000 u elipsu.

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-65U8QF/

 

Dobra cijena, tv je sigurno ok ali ja bi ipak pričekao situaciju s tcl-om i vidio hoće li bit minileda kod nas ove godine. Znam da nije za 100% direktnu usporedbu ali usa verzija ovog hisense je 65H9G i on je malo različit u odnosu na U8QF- ima manje zona ali ima nativni 10-bit panel dok U8QF ima 8-bit FRC, H9G dolazi odmah s androidom 10 što je ipak bolje od ove vidaa.

 

Zanimljivo da je cijena 65H9G cca 50-100$ viša u odnosu na novi tcl miniled 65R635 što je ipak neki smjer kojim bi moglo to bit slično kod nas. Znamo da bi većina nas bez razmišljanja uzela taj R635 pogotovo ako bude imao neke ovakve slične akcijske cijene jednom i ako i kada se pojavi

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...

 

Zanimljivo da je cijena 65H9G cca 50-100$ viša u odnosu na novi tcl miniled 65R635 što je ipak neki smjer kojim bi moglo to bit slično kod nas. Znamo da bi većina nas bez razmišljanja uzela taj R635 pogotovo ako bude imao neke ovakve slične akcijske cijene jednom i ako i kada se pojavi

 Ja bi bio spreman stavit lijevi bubreg u okladu da r635 necemo gledat s ove strane bare :)

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
andrtejkr kaže...
Flagship kaže...

Ak 55" miniled bude u EU 1000 ili više eur onda je to no-go jer u vrijeme kad je 55C9 nabavljiv po 999 eur a B9 i BX na jesen vjerojatno i ispod te cifre nitko neće kupit bilo što drugo osim OLED-a:)

 

 

 Ja recimo necu kupit oled niti da je 800e :) 80% vremena gledam nesto na netflixu sa titlovima, a koji su mi ostavili takve fleketine na plazmi da mi ne pada na pamet vise razmisljat o tome...

 Bas nemoj :)

Imao si modrl plazme osjetljiv na burn in. Nema opce smisla usporedivati dvije razlicite tehnologije!

Inace na netflixu se lijepo daju podesiti vrlicina, boja, intenzitet titlova. Mene generalno zivciraju jer prekriju sliku i ometaju gledanje, a opet povremeno dobro dodju kad je govir tisi pa se teze razumije. Stavio neke transparentne sive, taman se dovoljno vide, a ne smetaju.

Ako se bijis burnina id titlova, stavis neke tamnije, iako nijela boja nije problem za oled pa se titlova ne moras bojati. Pogotovo sto oked ima dodatni bijeli subpixel pa ima itekeko zalihu za prikaz bijele boje.

A za gledanhe vecinom netflixa, pa oled je tu savrsen izbor.

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Imaju TCL, Hisense i ostali jeftiniji brandovi kod nas 75" modele?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Quaresma kaže...

 Na temi o Edigitalu iskustva su bila podijeljena, a po našim pravilima o zaštiti potrošača, uvijek proizvod reklamiraš prodavaču, a on dalje rješava popravak ili zamjenu.

Čitao sam na samom Edigitalu politiku povrata, jamstva itd. i odlučio se ipak uzeti 58GX700E po trenutačno jako dobroj cijeni.

 Ja sam uvijek stvari vozio ravno u servis, da ne cekam :D

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...

Imao si modrl plazme osjetljiv na burn in. Nema opce smisla usporedivati dvije razlicite tehnologije!

Inace na netflixu se lijepo daju podesiti vrlicina, boja, intenzitet titlova. Mene generalno zivciraju jer prekriju sliku i ometaju gledanje, a opet povremeno dobro dodju kad je govir tisi pa se teze razumije. Stavio neke transparentne sive, taman se dovoljno vide, a ne smetaju.

Ako se bijis burnina id titlova, stavis neke tamnije, iako nijela boja nije problem za oled pa se titlova ne moras bojati. Pogotovo sto oked ima dodatni bijeli subpixel pa ima itekeko zalihu za prikaz bijele boje.

A za gledanhe vecinom netflixa, pa oled je tu savrsen izbor.

Pa sad bas da je panasonic st50 model bas posebno osjetljiv na burn in... ne znam bas. Rekao bih kao i bilo koja druga plazma iz te generacije. Imao sam isti problem i na starijoj plazmi. Plus, kad se sjetim da je nakon kupnje mjesec dana trebalo "uhodavat" tv sa "blagim postavkama", pa onda dizat kontrast u normalu. Ne da mi se biti rob televizoru vise :D 

7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Javi dojmove kad ga pustiš u pogon.
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
user2206 kaže...
R4zOR229 kaže...

Ja sam zel na kraju a7500f, pa ako tko ima pitanja stojim na raspolaganju.

 Preporuke za kalibraciju boja?

 Nemam alata za to tak da nista, mogu ga odoka gadat ko i ti.

BigD_Cro kaže...

Ovi Hisensi 7500f i 7100f, po čemu se razlikuju od 7100 i 7500, osim da su par sto kuna skuplji?

 ovi stariji modeli imaju 8bitne boje samo, veci input lag, nemaju 5ghz wifi, noviji vida os(doduse ovi stari bi se trebali moci updejtat isto)

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
andrtejkr kaže...
Flagship kaže...

Ak 55" miniled bude u EU 1000 ili više eur onda je to no-go jer u vrijeme kad je 55C9 nabavljiv po 999 eur a B9 i BX na jesen vjerojatno i ispod te cifre nitko neće kupit bilo što drugo osim OLED-a:)

 

 

 Ja recimo necu kupit oled niti da je 800e :) 80% vremena gledam nesto na netflixu sa titlovima, a koji su mi ostavili takve fleketine na plazmi da mi ne pada na pamet vise razmisljat o tome...

 

Svako si odabere što mu najbolje odgovara naravno. Činjenica je da je s tim padom cijena 55" OLED-a zabijen čavao u neke visoke cijene 55" lcd-a i nije čudno da dva najveća ove godine izlaze iz lcd panel proizvodnje. Tko ne želi OLED uvijek može kupit neki 55XH9505, eventualno samsung mada ja nikad nebi dao toliku lovu za Q95T koji čak više ni nema nativni 10-bit panel neg FRC Ili neki od ovih nadolazećih poput ovog minileda ako bude imao razumnu cijenu..

 

Kad već spominješ hisense sad je na nekoj akciji taj novi 65U8QF za 7000 u elipsu.

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-65U8QF/

 

Dobra cijena, tv je sigurno ok ali ja bi ipak pričekao situaciju s tcl-om i vidio hoće li bit minileda kod nas ove godine. Znam da nije za 100% direktnu usporedbu ali usa verzija ovog hisense je 65H9G i on je malo različit u odnosu na U8QF- ima manje zona ali ima nativni 10-bit panel dok U8QF ima 8-bit FRC, H9G dolazi odmah s androidom 10 što je ipak bolje od ove vidaa.

 

Zanimljivo da je cijena 65H9G cca 50-100$ viša u odnosu na novi tcl miniled 65R635 što je ipak neki smjer kojim bi moglo to bit slično kod nas. Znamo da bi većina nas bez razmišljanja uzela taj R635 pogotovo ako bude imao neke ovakve slične akcijske cijene jednom i ako i kada se pojavi

Uff... to je jako, jako fina cijena, iako ima i jeftinije (6,600kn) 

Koji drugi 65" TV u tom budzetu ima 1500 nita, FALD i 120Hz, stvarno neznam...

Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sve to super izgleda na papiru, ali kako se to ponasa u stvarnosti? 

Ima li netko taj tv pa da podjeli malo socnih cinjenica?

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Daleko najveci problem ovih naprednijih Kineza su dimming algoritmi,po recenzijama se vidi da ne pogone taj veci broj zona kako treba i onda se tu gubi smisao tih zona.

Najgori primjer je bio onaj mini led model koji je sa mislim oko 700 zona imao losije performanse nego Sony serija 9 koja ima manje od 100 zona ako se dobro sjecam......

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...

Daleko najveci problem ovih naprednijih Kineza su dimming algoritmi,po recenzijama se vidi da ne pogone taj veci broj zona kako treba i onda se tu gubi smisao tih zona.

Najgori primjer je bio onaj mini led model koji je sa mislim oko 700 zona imao losije performanse nego Sony serija 9 koja ima manje od 100 zona ako se dobro sjecam......

 Po novim recenzijama izgleda dosta solidan algoritam.

Evo blooming screenshot sa Rtingsa, kazu da je za njih to savrseno.

 

"This TV has a great local dimming feature. It handles zone transitions fairly well, and even though the zone transitions are noticeable with the test pattern, they aren't visible with real content. There's no black crush and small details pop the way they should, and even though there's some minor blooming around bright objects, it's not very distracting. Subtitles get very bright, but there isn't any blooming around them."

Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
8ax kaže...
MEGATAMA kaže...

Daleko najveci problem ovih naprednijih Kineza su dimming algoritmi,po recenzijama se vidi da ne pogone taj veci broj zona kako treba i onda se tu gubi smisao tih zona.

Najgori primjer je bio onaj mini led model koji je sa mislim oko 700 zona imao losije performanse nego Sony serija 9 koja ima manje od 100 zona ako se dobro sjecam......

 Po novim recenzijama izgleda dosta solidan algoritam.

Evo blooming screenshot sa Rtingsa, kazu da je za njih to savrseno.

 

"This TV has a great local dimming feature. It handles zone transitions fairly well, and even though the zone transitions are noticeable with the test pattern, they aren't visible with real content. There's no black crush and small details pop the way they should, and even though there's some minor blooming around bright objects, it's not very distracting. Subtitles get very bright, but there isn't any blooming around them."

Da ali u EU dodju drukciji modeli. 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...

 Trenutne njemacke recenzije kazu drugacije, sto sam ponovio vec 100 puta a i procitao si moj post prije par strana vjerovatno.

Prestanite se pravit retardirani ko da ce za vijeke vijekova bit potpuno drukciji modeli u US i EU.

Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.8.2020 0:44 (8ax).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
8ax kaže...
MEGATAMA kaže...

 Trenutne njemacke recenzije kazu drugacije, sto sam ponovio vec 100 puta a i procitao si moj post prije par strana vjerovatno.

Prestanite se pravit retardirani ko da ce za vijeke vijekova bit potpuno drukciji modeli u US i EU.

1.Nauci se kulturnijem izrazavanju

2.Nisam procitao tvoje postove a ako i jesam ne sjecam ih se

3. https://www.avforums.com/reviews/hisense-u8-4k-lcd-tv-review.17093

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
8ax kaže...
Flagship kaže...
andrtejkr kaže...
Flagship kaže...

Ak 55" miniled bude u EU 1000 ili više eur onda je to no-go jer u vrijeme kad je 55C9 nabavljiv po 999 eur a B9 i BX na jesen vjerojatno i ispod te cifre nitko neće kupit bilo što drugo osim OLED-a:)

 

 

 Ja recimo necu kupit oled niti da je 800e :) 80% vremena gledam nesto na netflixu sa titlovima, a koji su mi ostavili takve fleketine na plazmi da mi ne pada na pamet vise razmisljat o tome...

 

Svako si odabere što mu najbolje odgovara naravno. Činjenica je da je s tim padom cijena 55" OLED-a zabijen čavao u neke visoke cijene 55" lcd-a i nije čudno da dva najveća ove godine izlaze iz lcd panel proizvodnje. Tko ne želi OLED uvijek može kupit neki 55XH9505, eventualno samsung mada ja nikad nebi dao toliku lovu za Q95T koji čak više ni nema nativni 10-bit panel neg FRC Ili neki od ovih nadolazećih poput ovog minileda ako bude imao razumnu cijenu..

 

Kad već spominješ hisense sad je na nekoj akciji taj novi 65U8QF za 7000 u elipsu.

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-65U8QF/

 

Dobra cijena, tv je sigurno ok ali ja bi ipak pričekao situaciju s tcl-om i vidio hoće li bit minileda kod nas ove godine. Znam da nije za 100% direktnu usporedbu ali usa verzija ovog hisense je 65H9G i on je malo različit u odnosu na U8QF- ima manje zona ali ima nativni 10-bit panel dok U8QF ima 8-bit FRC, H9G dolazi odmah s androidom 10 što je ipak bolje od ove vidaa.

 

Zanimljivo da je cijena 65H9G cca 50-100$ viša u odnosu na novi tcl miniled 65R635 što je ipak neki smjer kojim bi moglo to bit slično kod nas. Znamo da bi većina nas bez razmišljanja uzela taj R635 pogotovo ako bude imao neke ovakve slične akcijske cijene jednom i ako i kada se pojavi

Uff... to je jako, jako fina cijena, iako ima i jeftinije (6,600kn) 

Koji drugi 65" TV u tom budzetu ima 1500 nita, FALD i 120Hz, stvarno neznam...

 

6600, di? Osim možda TCL-a miniled (za kojeg se još ne zna da li će i kada doć kod nas),  nema a mislim da nikad neće ni biti barem ak su u pitanju ovi najpoznatniji. Nema šansi da za tu lovu uzmeš takvog samsunga, sonyja ili lg..nije niti čudno što se korejci povlače iz proizvodnje lcd-a ove godine

 

 

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kinezi trebaju vremena da razviju ili ukradu tehnologiju....nedavno su ih ulovili u Samsungu u pokusaju kradje OLED tehnologije 😬😬😬😬

Ja takodjer mislim da ce u iducih par godina kinezi u potpunosti preuzet low end segment dok ce visoki a mozda i srednji bit micro led i oledi raznih brandova jer micro led razvijaju njih 5-6 ako ne i vise. 

Moj PC  
0 1 hvala 0
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Izgleda da bi mogli imati QD-OLED za cca godinu dana, samsung display dogovara sa sonyjem i panasonicom moguću suradnju.

 

http://www.businesskorea.co.kr/news/articleView.html?idxno=50853

 

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1598342712

 

 

Osim već uobičajenih 55" i 65" očekuju se 78" i 82". Malo je čudno da su odabrali 82" jer razlika u odnosu na 78" je minimalna, puno logičnija dijagonala bi bila barem 85".  Teško je predviđati ali ako budu sony i panasonic QD-OLED-i na jesen 2021. pa to će biti skupo do neba

 

 

 
2 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice