Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.103.061
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ma ne. Moraš znat da ljudi se polako naviknu jer se ista događa polako.

Takodjer ljudima još na onim starim kocka telkama se pomjesaju boje pa ne vide i sve im je super jer su se navikli a ne da ce vidjet da je oled malo izgubio boju.Na kraju ,nece postat crno bjeli.

 

Pusti forume i ekipu koja je više u tome .Prosječan korisnik ne vidi i ne čuje 99% stvari sto ljudi koji su više i tome vide ili cuju. A a kraju krajeva i da vide neće im smetat i opet kazem naviknut ce. se

 

Kao kad ja slusam glazbu pa mi prijatelj kaze kako je los prijelaz iz necega u nesto a ja pojma nemam.

 

Mislim da pretjerujes i neko tko ovo cita dobit ce krivi dojam a to je da ce mu oled za pola godine eksplodirat u sobi,ukrast pare i .... zenu. Ukraktko oled je nesto najgore sto ti se moze dogodit a jos ga platis

Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Tvoja prica sa oledom je kao prica da ce svakom bmw-u puknut lanac i da ces kad tad najebat

Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Moj PC  
3 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
90% kupaca u Hrvatskoj teško da će dati 10000 i više kuna za TV...Većini njih doseg će biti HD rezolucija od htv...nova...rtl...

Koliko se uopće prodalo 4K playera kod nas...Jel itko kupuje 4K diskove...koliko njih će trošiti pare na HDD...da bi skidali REMUX od 50-100GB

Skuplji TV-i su poput skupljih zvučnika...to kupuju oni koji znaju zašto daju 10000 i više kunića

Većina voli da je boja ljudske kože narančasta...kad im staviš da izgleda normalno...odjednom postane negledljivo

Koliko je uopće spremno platiti kalibraciju...evo ja nisam...zato sam i uzeo Sony...jerbo već iz kutije...te boje su normalno posložene

Prodavač im uvali skupi TV...i onda gledaju turske sapunice...krv nije voda... život na vagi...farmu i slična sranja

najprodavanije marke u Hrvatskoj su hinsen...grunding...tcl...vivax...i sl.

evo u mom slučaju...jedini način da vidim Dolby Vision je da kad kupim Ps5 za dvi...tri godine...da kupim koji 4K disk

kapitalizam je bicikla...za 5 godina evo kladim se da će svi tv dostupni za kupnju biti 8K...u ovom trenutku osim par 8K demoa na YouTubeu nema ništa drugo

3D više nitko ne spominje
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
R4zOR229 kaže...
andrtejkr kaže...
R4zOR229 kaže...

Ljudi Hisense h55b7500? Trenutno 2900 u elipsu. Jel ima sta bolje za te novce? Nisam neki zahtjevan korisnik, tu i tamo neku igru bacit(PC), film pogledam jedan mjesecno ak i tolko, i nesto malo televzije. Uglavnom TV radi 10ak sati tjedno. Tak da mi je žao dat uopće više novaca, šta se tiče OS-a to me pretjerano niti ne intersira jel je komp spojen uvijek na TV. Jedino me muči onaj input lag od 50ms, al to je predpostavljam zbog svog image procesinga, al nisam uspio nači informaciju dal TV ima neki gamemode te koji na input lag na njemu.

 

Hisense 55U8b je 600kn skuplji (elipso), a puno bolji tv. B7500 je pred par mjeseci bio 2400, i toliko realno i vrijedi. Novi model, 55u7qf je bio nedavno 3900, a pricamo o vrlo dobrom fald modelu sa 700nita.

 Ja ga nevidim nigdje, samo 55u7b, ovaj ima u 65inch verziji samo.

 Nemaju na netu, imaju u poslovnicama. Gledao ga u karlovcu pred tjedan dana, imali su par primjeraka. Ne znam zasto neke modele nemaju na netu. 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav, s obzirom da mi je dosadasnji TV Phillips 50PFH5300 otišao u vječna lovišta, zanima me kupnja TV-a za gledanje naših programa/Netflix/Youtube i eventualno kakav film preko USB-a. Ne igram PC igrice na TV-u niti sam zaluđenik za Playstationom.
Dobio sam preporuku za sljedeci TV - https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/led-tv-lg-55um7450.html pa me zanima da li da ga uzmem bez puno pametovanja ili postoji kakva alternativa za slicno ili manje novaca.. Btw razmisljao sam i o Xiaomi Mi TV 4S 55” pa eto ako ima tko kakav savjet, bio bi zahvalan.. LP
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
8ax kaže...


A nije tolko dobar deal kad uzmes u obzir da je prava ne-akcijska cijena te telke 749-799€.

 Ajde više kupi tv.. stalno pitaš već dvije godine; hoću ovaj, pa ću ovaj. 

Odluči više. 

Uzeo sam UE55RU8002 u 1. mj., jel imaš problem s tim kaj sam aktivan u temi i komentiram stvari ili kaj?

Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
6 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

 

nakon istraživanja izbor se suzio na ova 3 modela:

 

LG 65" SM8600

SAMSUNG 65" RU8002

PHILIPS 65" PUS7304 

 

Novi TV bi osim za klasične kanale i gledanje koristio za Netflix, filmovi (USB), Nintendo Switch i u planu je PS5 te povremeno spajanje PC-a (ako zatreba).

Pa ako netko ima kakvih savjeta/iskustava/preporuka bio bi zahvalan! Naravno ako netko predlaže nešto bolje u tom rangu slobodno neka napiše.

Hvala svima!

9 LG 65" SM8600
7 SAMSUNG 65" RU8002
4 PHILIPS 65" PUS7304
Senior IT Consultant
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Uz scenario koristenja koji si naveo samo taj Samsung ima smisla od ta 3.

Moj PC  
1 2 hvala 1
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Opet sam nasel nes, znaci za oko cca 3k 55incha, većinom bi se koristilo ko PC monitor kad mi se neda sjedit za kompom, i igre doduse ne nesto pretjerano, TV i tu i tamo kakav film il serija. Od svega sam sad najviše zagrizo za SAMSUNG 55RU7172, jel ima nesto bolje za ovaj use case?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
R4zOR229 kaže...

Opet sam nasel nes, znaci za oko cca 3k 55incha, većinom bi se koristilo ko PC monitor kad mi se neda sjedit za kompom, i igre doduse ne nesto pretjerano, TV i tu i tamo kakav film il serija. Od svega sam sad najviše zagrizo za SAMSUNG 55RU7172, jel ima nesto bolje za ovaj use case?

Taj tv je 60hz,odlican input lag,podrzava nativno 1440p itd.

U  svakom slucaju ok za pc monitor scenario.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav, preporuka TVa do 3000kn u emmezette. 43 ili 49 inča, nista specijalno za roditelje kupujem bitno je samo da je kvalitetan i dugotrajan, vrtit ce se samo nacionalni programi eventualno IPTV.
Pingu ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vapor kaže...
Pozdrav, preporuka TVa do 3000kn u emmezette. 43 ili 49 inča, nista specijalno za roditelje kupujem bitno je samo da je kvalitetan i dugotrajan, vrtit ce se samo nacionalni programi eventualno IPTV.

Za ovo dugotrajan zaboravi kao kriterij jer je to lutrija i današnji TV-i nisu rađeni kao nekada. Ako ideš po tome onda bi mi Samsung, Sony ili LG bili prvi izbori po tomn kriteriju.

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Molim preporuku FALD najjeftinijeg tva da nešto vrijedi.. 55 ili 65 incha..Hvala!

(G)jokaCRO ingame
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
red_bull kaže...

Molim preporuku FALD najjeftinijeg tva da nešto vrijedi.. 55 ili 65 incha..Hvala!

Sony 55XF9005

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
red_bull kaže...

Molim preporuku FALD najjeftinijeg tva da nešto vrijedi.. 55 ili 65 incha..Hvala!

 Hisense 55u7qf za 3900kn. Jeftinijeg neces naci. Sony xf9005 je vrlo vjerojatno bolji tv, a da li je 50% bolji koliko vise kosta, u to ne ulazim.

6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
andrtejkr kaže...
red_bull kaže...

Molim preporuku FALD najjeftinijeg tva da nešto vrijedi.. 55 ili 65 incha..Hvala!

 Hisense 55u7qf za 3900kn. Jeftinijeg neces naci. Sony xf9005 je vrlo vjerojatno bolji tv, a da li je 50% bolji koliko vise kosta, u to ne ulazim.

Izabrao si najjeftiniji FALD. Ovaj koji sam ja je pouzdano među najboljim modelima za cijenu koju sada košta. 5900 kn.. 

Sony u odnosu na Hisense ima veću svjetlinu, širi raspon boja, bolji kontrast, bolju pokretnu sliku, širi kut gledanja. Bolji je u principu svemu što je bitno za kvalitetu slike.

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.8.2020 1:23 (love2ml86).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
love2ml86 kaže...
andrtejkr kaže...
red_bull kaže...

Molim preporuku FALD najjeftinijeg tva da nešto vrijedi.. 55 ili 65 incha..Hvala!

 Hisense 55u7qf za 3900kn. Jeftinijeg neces naci. Sony xf9005 je vrlo vjerojatno bolji tv, a da li je 50% bolji koliko vise kosta, u to ne ulazim.

Izabrao si najjeftiniji FALD. Ovaj koji sam ja je pouzdano među najboljim modelima za cijenu koju sada košta. 5900 kn.. 

Sony u odnosu na Hisense ima veću svjetlinu, širi raspon boja, bolji kontrast, bolju pokretnu sliku, širi kut gledanja. Bolji je u principu svemu što je bitno za kvalitetu slike.

 Da, sony je bolji. Ali pitanje je bilo najjeftiniji koji je dobar. A ovaj hisense je za te novce itekako dobar. Vise zona od sonya, vrlo svjetli ekran, a sto se tice sirine gledanja - oba su losi, da se ne bi lagali :) Jasno, u8qf bi bio pandan sonyu, ali ga nema jos po razumnoj cijeni.

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hisense U7q ima 72 zone i oko 550nits brightness, wcg je oko 90%.

55inch model je 3900kn u Hr? 

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.8.2020 9:49 (MEGATAMA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...

Hisense U7q ima 72 zone i oko 550nits brightness, wcg je oko 90%.

55inch model je 3900kn u Hr? 

 Yup, edigital. Ima i u drugim ducanima za parsto kn vise.

14 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
love2ml86 kaže...
andrtejkr kaže...
red_bull kaže...

Molim preporuku FALD najjeftinijeg tva da nešto vrijedi.. 55 ili 65 incha..Hvala!

 Hisense 55u7qf za 3900kn. Jeftinijeg neces naci. Sony xf9005 je vrlo vjerojatno bolji tv, a da li je 50% bolji koliko vise kosta, u to ne ulazim.

Izabrao si najjeftiniji FALD. Ovaj koji sam ja je pouzdano među najboljim modelima za cijenu koju sada košta. 5900 kn.. 

Sony u odnosu na Hisense ima veću svjetlinu, širi raspon boja, bolji kontrast, bolju pokretnu sliku, širi kut gledanja. Bolji je u principu svemu što je bitno za kvalitetu slike.

Ionako su svi ti FALD-ovi sa 50-100 zona vise gimmick nego nesto korisno, ja bi drzao iskljuceno jer vise smeta nego koristi.... To sta ti je onda izracunati kontrast jako dobar mozes okacit macku o rep kad stalno vidis kako se backlight mijenja + bloom...

6 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Molim za pomoć / savjet ljude koji su bili u doticaju sa Sony XG95 tv-om (može i XF verzija jer su ajmo reć dosta slični).

Znači, nakon dugo-predugo razmišljanja i kalkulacija, ukazala se prilika za zamjenu starog tv-a sa 55XG95 Sony tv-om. Cijena mu je cca.5800 kn kad se preračuna iz valute u kojoj je kupujem (živim van HR).

Pročitao sam za neke "boljke" ovog tv-a, pa me zanima što je istina a što ne.

Znači:

1. wifi signal se gubi povremeno da/ne ( podpitanje: kakva je situacija ako se poveže žično na internet)

2. audio signal u nekim slučajevima kasni za slikom da/ne

3. "bugovit" android (manje fluidan) da/ne

 

Ako postoji još nešto slobodno napišite.

Ova akcijska cijena traje ovaj tjedan (do 09.08) pa se moram do tada i odlučiti.

Eto, svaka pomoć, iskustvo je više nego dobrodošlo. 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
love2ml86 kaže...
red_bull kaže...

Molim preporuku FALD najjeftinijeg tva da nešto vrijedi.. 55 ili 65 incha..Hvala!

Sony 55XF9005

 Isplati li se danas uzeti ovai model buduci da je iz 2018. Je li nova tehnologija dosta napredovala ?

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

zna neko koja je razlika između ru7000 i ru7100? Meni izgledaju skroz isto, jedino sta ru7100 ima dvb-s2 i satelitski prikljucak. Paneli su isti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
simontemp kaže...

 

3. "bugovit" android (manje fluidan) da/ne

 

 XF (pa čak i najjači model 9005) i XG9505 nemaju isti SW - XG9505 ima noviji Android Pie. Koristio sam obadva po svega nekoliko minuta (početno podešavanje i proletio kroz menije) i koliko sam pohvatao u tih par minuta XG je dosta brži i responzivniji. Nisam koristio dulje vrijeme pa da mogu reći da li se tv nakon nekog vremena "uljeni" ili ne, ali prvi dojam je ovakav. Uz to XG ima noviji i brži chipset i pola gige rama više...

6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hvala

 

Ja sam ga naručio pa kud puklo da puklo. Valjda se neću zajebati. Ipak je cijena mislim ok za takav tv (5800 kn protivvrijednost, mislim da se ne može za taj novac naći u Hrvatskoj).

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
malak kaže...
love2ml86 kaže...
red_bull kaže...

Molim preporuku FALD najjeftinijeg tva da nešto vrijedi.. 55 ili 65 incha..Hvala!

Sony 55XF9005

 Isplati li se danas uzeti ovai model buduci da je iz 2018. Je li nova tehnologija dosta napredovala ?

 Vise je degradacije nego napretka u novim modelima. Ako zelis novi model sa raznim novim "featurima" (koje realno ne trebas) morat ce puno dublje zagrabit u djep da bi kupio tv takve kvalitete prikaza kao sto su ti slavni modeli iz 2018/19  , xf90 xg95, q70r ,q80..

 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tiki kaže...
simontemp kaže...

 

3. "bugovit" android (manje fluidan) da/ne

 

 XF (pa čak i najjači model 9005) i XG9505 nemaju isti SW - XG9505 ima noviji Android Pie. Koristio sam obadva po svega nekoliko minuta (početno podešavanje i proletio kroz menije) i koliko sam pohvatao u tih par minuta XG je dosta brži i responzivniji. Nisam koristio dulje vrijeme pa da mogu reći da li se tv nakon nekog vremena "uljeni" ili ne, ali prvi dojam je ovakav. Uz to XG ima noviji i brži chipset i pola gige rama više...

 Cudno kak si dosao do tih zakljucaka,vjerovatno je na xf bio neki prastari firmware, igrao sam se na novom 2020 modelu XH i nisam primjetio neke velike razlike u androidu tj brzini a kod kuce imam xf9005.. trom kao i svaki ali to uopce ne smeta jer na kraju krajeva vrtis 3 ista appa na tvu i to radi dobro, kod mene netflix, youtube i kodi,, ako nekog muci brzina androida uvijekmozes kupiti dodatni android box koji je 10x brzi od xf xg i xh zajedno.. i svaki dan izlaze brzi za bagatelu,  meni moj fire tv stick od starog tva jos stoji u ladici 

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Moram se složiti s kolegom bikom...

Jest MENU nalo fluidniji na xg95.. ali to uopce nema veze..

 

Normalno koristiš 3-4 appa.. integrirani player, kodi, mx player, te x-plore file manger. Svi ti apovi rade besprijekorno.. da nadodam netflix...

 

Dezzer i Spotifay su na AV receiveru . Ali i oni rade dobro..

 

Jedini što nisam siguran dal i xd95 ponekad bez razloga sa arc izlaza prebaci na tv zvucnike...

 

Što se tiče Tv Boxa.. netrebam.. još jedan daljinski..ne hvala...

Još nisam našao BOX da dobro radi na xf9005, probao aam 4 i svaki mi sruši ARC... Jer se gura za glavni uređaj..

 

Te još što je važno jest  da niti jedan os se nemoze parit sa mogučnostima Androida... Ali tu mislim na "fjučere" koje malo tko koristi i uopće zna da postoje..

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.8.2020 9:19 (Zver).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zanima me, kad gledaš neki film na kodi-u na TV, a ima višekanalni zvuk, dali 5.1 ili koji drugi nevažno, prepoznaje li AVR taj zvuk i dali ga reproducira ?
Imam stariji Sony Tv, nije android, +android box i Coreelec na njemu +AVR i to funkcionira odlično
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.8.2020 9:27 (jeremija73).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da li je ovo OK TV za ovu lovu (dobiveno/uloženo)? TCL 65DP660

Sviđa mi se što ima Android, a može se updejtat na 8.0 verziju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice