Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.313
|
čitano: 14.082.884
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kill Frenzy kaže...

Jamstvo je dviej godine.Jel se moze nekako produzit?

 Možda dućan nudi nadoplatu za garanciju. To se kod nas jaako rijetko pronađe, al sam znao vidjeti. Pitaj.

 

il druga solucija, osiguranje preko osiguravajuće kuće, al nemam pojmam kak to ide i što se sve osigura...

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kill Frenzy kaže...

Jamstvo je dviej godine.Jel se moze nekako produzit?

Samo dvije godine za oled ti je jako jako riskantno jer uz problem degradacije panela sada ima i ovaj.

 

https://www.forbes.com/sites/johnarcher/2020/07/21/60000-lg-oled-tvs-found-to-need-critical-overheating-repair/#7e0c83043321

 

Kada ti istekne garancija mozes zaboravit da ce ti LG pomoc na ikoji nacin bez obzira sto su ovu problemi njihova krivica u dizajnu i proizvodnji oleda. 

Ne znam kako u Hr uzimate ekstra garanciju ovdje ti ponude uz svaku kupnju TVa i mene je dosla 140eu za ekstra 3 godina za obadva oleda i ovaj q90r. 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
Kill Frenzy kaže...

Jamstvo je dviej godine.Jel se moze nekako produzit?

Samo dvije godine za oled ti je jako jako riskantno jer uz problem degradacije panela sada ima i ovaj.

 

https://www.forbes.com/sites/johnarcher/2020/07/21/60000-lg-oled-tvs-found-to-need-critical-overheating-repair/#7e0c83043321

 

Kada ti istekne garancija mozes zaboravit da ce ti LG pomoc na ikoji nacin bez obzira sto su ovu problemi njihova krivica u dizajnu i proizvodnji oleda. 

Ne znam kako u Hr uzimate ekstra garanciju ovdje ti ponude uz svaku kupnju TVa i mene je dosla 140eu za ekstra 3 godina za obadva oleda i ovaj q90r. 

 Ne plasi ljude bez veze :)

 

vec smo izkomentirali degradaciju panela i da je to bio problem starih serija.

ovaj drugi problem, kod nas se prodaju vecinom 55" oledi, a oni nisu zahvaceni ovim problemom.

zatim kod 65" modela, prodaje se B ili C serija koja opet nije zahvacena problemom.

Znači nama smisla dizat paniku za preostalih par 77" oleda koji se eventualno budu prodali, a radi se o starijim serijama.

 Konkretno tko kupuje 77" seriju 9, trebao bi pripaziti, sve ostalo se niti ne moze vise kupiti, a niti se kupovalo kad je bilo raspolozivo

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.7.2020 13:43 (Pixel).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
MEGATAMA kaže...
Kill Frenzy kaže...

Jamstvo je dviej godine.Jel se moze nekako produzit?

Samo dvije godine za oled ti je jako jako riskantno jer uz problem degradacije panela sada ima i ovaj.

 

https://www.forbes.com/sites/johnarcher/2020/07/21/60000-lg-oled-tvs-found-to-need-critical-overheating-repair/#7e0c83043321

 

Kada ti istekne garancija mozes zaboravit da ce ti LG pomoc na ikoji nacin bez obzira sto su ovu problemi njihova krivica u dizajnu i proizvodnji oleda. 

Ne znam kako u Hr uzimate ekstra garanciju ovdje ti ponude uz svaku kupnju TVa i mene je dosla 140eu za ekstra 3 godina za obadva oleda i ovaj q90r. 

 Ne plasi ljude bez veze :)

 

vec smo izkomentirali degradaciju panela i da je to bio problem starih serija.

ovaj drugi problem, kod nas se prodaju vecinom 55" oledi, a oni nisu zahvaceni ovim problemom.

zatim kod 65" modela, prodaje se B ili C serija koja opet nije zahvacena problemom.

Znači nama smisla dizat paniku za preostalih par 77" oleda koji se eventualno budu prodali, a radi se o starijim serijama.

 Konkretno tko kupuje 77" seriju 9, trebao bi pripaziti, sve ostalo se niti ne moze vise kupiti, a niti se kupovalo kad je bilo raspolozivo

Ti si iskomentirao ja nisam odgovorio na to nista i to sa razlogom, ne da mi se gubit vrijeme.

Nema to veze sa serijama nego sa organskim materijalom u oled panelima, kada napucas nekih 12 tisuca radnih sati nastavit cemo ovaj razgovor do tada nema smisla.

Na Avforum se lagano javlja i ekipa sa 2018 serijom radi degraracije panela.....

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
12 000 radnih sati ce kod mene bit za nekih 6 i pol godina. Do tada ko ziv ko mrtav.
Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kill Frenzy kaže...
12 000 radnih sati ce kod mene bit za nekih 6 i pol godina. Do tada ko ziv ko mrtav.

Ti si onda siguran,jbt ne koristis bas nesto tv :)

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Organski materijal, ali nije isto kako ga se koristi, paneli se prilagođavaju i napreduju svakom serijom.

Kao da procjenjujes sigurnost danasnjih vozila na primjer prvi modela.

Ok ti si svoj stav zacementirao, tvoj izbor, ali cemu stalno plasiti druge.

Odabrao si totalno krivi tv za svoju namjenu, to ne znaci da ce svi ostali biti u istoj situaciji.

Ds nisi u prsvu potvrdujeu i testovi s rtings gdje tvi vec imaju preko 15000 h.

 

I onda jos ubacis ovaj drugi problem koji niti s nasim trzisttm niti s modelima koji se ovdje prodaju nema veze.

Cemu ta negativna kampanja i zadto samo kad je oled u pitanju ?

Pa koliko problema se moze naci za svaki tv u top kladi od crknutog pozadinskog osvjetljennja, do uzasnog dse ili lose uniformnosti ekrana, pa niko nikoga ne plasi.

 

Moj panel ima oko 4000h, prije toga sam imao plazmu s 20000 h , iste drsme su se vodile tad s plazmama kso i sad s oledima.

Dok sam ja uzivao u vrhunskoj slici, ekipa je drzala prodike oko burn ina i sl.

Ne treba mi trajat tv vise od 10g, ovaj ssd radi 2g bez greske i sigurno ce panel bit ok barem jos toliko, a ako se nakon tog krene javljati kakva neuniformnost to se sigurno nece vidjeti u normalnom gledanju i imam jos dosta vremena dok me to ne krene smetati.

Za razliku od npr qleda serije 9 gdje u startu mozes dobit ocit  dse.

 

 

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
Kill Frenzy kaže...
12 000 radnih sati ce kod mene bit za nekih 6 i pol godina. Do tada ko ziv ko mrtav.

Ti si onda siguran,jbt ne koristis bas nesto tv :)

 Pa to je oko 5h dnevno i vise nego dovoljno !

 

Pa mices li se ti opce od tva ? 

 

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...

Organski materijal, ali nije isto kako ga se koristi, paneli se prilagođavaju i napreduju svakom serijom.

Kao da procjenjujes sigurnost danasnjih vozila na primjer prvi modela.

Ok ti si svoj stav zacementirao, tvoj izbor, ali cemu stalno plasiti druge.

Odabrao si totalno krivi tv za svoju namjenu, to ne znaci da ce svi ostali biti u istoj situaciji.

Ds nisi u prsvu potvrdujeu i testovi s rtings gdje tvi vec imaju preko 15000 h.

 

I onda jos ubacis ovaj drugi problem koji niti s nasim trzisttm niti s modelima koji se ovdje prodaju nema veze.

Cemu ta negativna kampanja i zadto samo kad je oled u pitanju ?

Pa koliko problema se moze naci za svaki tv u top kladi od crknutog pozadinskog osvjetljennja, do uzasnog dse ili lose uniformnosti ekrana, pa niko nikoga ne plasi.

 

Moj panel ima oko 4000h, prije toga sam imao plazmu s 20000 h , iste drsme su se vodile tad s plazmama kso i sad s oledima.

Dok sam ja uzivao u vrhunskoj slici, ekipa je drzala prodike oko burn ina i sl.

Ne treba mi trajat tv vise od 10g, ovaj ssd radi 2g bez greske i sigurno ce panel bit ok barem jos toliko, a ako se nakon tog krene javljati kakva neuniformnost to se sigurno nece vidjeti u normalnom gledanju i imam jos dosta vremena dok me to ne krene smetati.

Za razliku od npr qleda serije 9 gdje u startu mozes dobit ocit  dse.

 

 

Kad vec navodis Rtings navedi tocno, na 9000 sati su doslovni svi paneli bili unisteni ako se dobro sjecam samo je jedan u to vrijeme bio "ziv" i to onaj koji nije prikazivao crvenu, zutu, narandjastu isli u HUDu.

 

https://www.rtings.com/tv/learn/real-life-oled-burn-in-test

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
MEGATAMA kaže...
Kill Frenzy kaže...
12 000 radnih sati ce kod mene bit za nekih 6 i pol godina. Do tada ko ziv ko mrtav.

Ti si onda siguran,jbt ne koristis bas nesto tv :)

 Pa to je oko 5h dnevno i vise nego dovoljno !

 

Pa mices li se ti opce od tva ? 

 

Imam obitelj, sta ti mislis da oni ne koriste tv kada sam na poslu?

Kupili smo tv da bude ugasen. 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
Pixel kaže...
MEGATAMA kaže...
Kill Frenzy kaže...
12 000 radnih sati ce kod mene bit za nekih 6 i pol godina. Do tada ko ziv ko mrtav.

Ti si onda siguran,jbt ne koristis bas nesto tv :)

 Pa to je oko 5h dnevno i vise nego dovoljno !

 

Pa mices li se ti opce od tva ? 

 

Imam obitelj, sta ti mislis da oni ne koriste tv kada sam na poslu?

Kupili smo tv da bude ugasen. 

 Imam i ja obitelj, ne osudjujem samo mi cudno da tv radi cijele dane.  
A i da mora raditi, ne bi uzeo oled 

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
MEGATAMA kaže...
Pixel kaže...
MEGATAMA kaže...
Kill Frenzy kaže...
12 000 radnih sati ce kod mene bit za nekih 6 i pol godina. Do tada ko ziv ko mrtav.

Ti si onda siguran,jbt ne koristis bas nesto tv :)

 Pa to je oko 5h dnevno i vise nego dovoljno !

 

Pa mices li se ti opce od tva ? 

 

Imam obitelj, sta ti mislis da oni ne koriste tv kada sam na poslu?

Kupili smo tv da bude ugasen. 

 Imam i ja obitelj, ne osudjujem samo mi cudno da tv radi cijele dane.  
A i da mora raditi, ne bi uzeo oled 

Ja gejmam po noci,zena pusti spotove na YT,kcer gleda crtice,sin isto gejma,gleda filmove.....ja sam kupio tv a ne on mene i kada krepa kupit cu drugi samo me iznenadilo da su oledi tako osjetljivi na koristenje.

Ja sam se pripremio za burn in ali za ovo nisam i samo se o tome radi i kada kazem ekipi obavezno garanciju od 5 godina nije zato jer im zelim zlo...bas suprotno.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
Pixel kaže...

Organski materijal, ali nije isto kako ga se koristi, paneli se prilagođavaju i napreduju svakom serijom.

Kao da procjenjujes sigurnost danasnjih vozila na primjer prvi modela.

Ok ti si svoj stav zacementirao, tvoj izbor, ali cemu stalno plasiti druge.

Odabrao si totalno krivi tv za svoju namjenu, to ne znaci da ce svi ostali biti u istoj situaciji.

Ds nisi u prsvu potvrdujeu i testovi s rtings gdje tvi vec imaju preko 15000 h.

 

I onda jos ubacis ovaj drugi problem koji niti s nasim trzisttm niti s modelima koji se ovdje prodaju nema veze.

Cemu ta negativna kampanja i zadto samo kad je oled u pitanju ?

Pa koliko problema se moze naci za svaki tv u top kladi od crknutog pozadinskog osvjetljennja, do uzasnog dse ili lose uniformnosti ekrana, pa niko nikoga ne plasi.

 

Moj panel ima oko 4000h, prije toga sam imao plazmu s 20000 h , iste drsme su se vodile tad s plazmama kso i sad s oledima.

Dok sam ja uzivao u vrhunskoj slici, ekipa je drzala prodike oko burn ina i sl.

Ne treba mi trajat tv vise od 10g, ovaj ssd radi 2g bez greske i sigurno ce panel bit ok barem jos toliko, a ako se nakon tog krene javljati kakva neuniformnost to se sigurno nece vidjeti u normalnom gledanju i imam jos dosta vremena dok me to ne krene smetati.

Za razliku od npr qleda serije 9 gdje u startu mozes dobit ocit  dse.

 

 

Kad vec navodis Rtings navedi tocno, na 9000 sati su doslovni svi paneli bili unisteni ako se dobro sjecam samo je jedan u to vrijeme bio "ziv" i to onaj koji nije prikazivao crvenu, zutu, narandjastu isli u HUDu.

 

https://www.rtings.com/tv/learn/real-life-oled-burn-in-test

 Ne znam trolas li namjerno ili samo izvrces informacije jer nisi procitao kako se i sto testira.

Radi se o staroj seriji 7, tvi rade 20h dnevno, na nekima od njih je namjerno stavljen sadrzaj koji ima puno statickih elemenata, tvi su namjerno stavljeni u ekstremne uvjete, na neke je stavljen sadrzaj gdje slika vise varira.

Rezultat treba znati iscitati , a ne samo bubnuti zakljucak kako su na 7000 sati svi paneli skureni jer nisu.

Svaki panel prikazuje crvenu jer je ona cesto prusutna indirekno u slici. 
Ono sto se iz testa vidi je nakon koliko vremena mozes ocekivati problem s panelim ovisno o navikama gledanja.

onaj tko koristi tv za razlicite sadrzaje nece imati problema, onaj tko gleda stalno isto gdje ima puno fiksnih elemenata, oled nije za njega, barem stare serije nisu bile. Sad je situacija bolja, ali osobno ni sad ne bi uzeo oled za ekstremne situacije.


Ako pogledas prvi burn in test serije 6, koji je doslovno silovan vijelo vrijeme, vidi se da dio ekrana gdje nisu fixirali staticne dijelove slike nema nikakvih problema niti degradacije.

 

Testovi nisu realna slika stanja nego se tv-e stavlja u razne uvjete kako bi se vidjelo kako se ponasaju, a onda svatko neka zakljuci je li oled za njega ili ne.

 

A samo izjaviti panel ce ti otic za 2 god je glupo. 
Da , panel degradira, ali dok degradira da bude budljivo vecini ce trebati 10 ili vise godina, ako i tada.

 

I backlight na lcdu degradira i slika mijenja svojstva pa nitko ne radi dramu.


Ali ova tema je vec prezvakana par puta pa stvarno nema smisla , tu se slazem

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
MEGATAMA kaže...
Pixel kaže...

Organski materijal, ali nije isto kako ga se koristi, paneli se prilagođavaju i napreduju svakom serijom.

Kao da procjenjujes sigurnost danasnjih vozila na primjer prvi modela.

Ok ti si svoj stav zacementirao, tvoj izbor, ali cemu stalno plasiti druge.

Odabrao si totalno krivi tv za svoju namjenu, to ne znaci da ce svi ostali biti u istoj situaciji.

Ds nisi u prsvu potvrdujeu i testovi s rtings gdje tvi vec imaju preko 15000 h.

 

I onda jos ubacis ovaj drugi problem koji niti s nasim trzisttm niti s modelima koji se ovdje prodaju nema veze.

Cemu ta negativna kampanja i zadto samo kad je oled u pitanju ?

Pa koliko problema se moze naci za svaki tv u top kladi od crknutog pozadinskog osvjetljennja, do uzasnog dse ili lose uniformnosti ekrana, pa niko nikoga ne plasi.

 

Moj panel ima oko 4000h, prije toga sam imao plazmu s 20000 h , iste drsme su se vodile tad s plazmama kso i sad s oledima.

Dok sam ja uzivao u vrhunskoj slici, ekipa je drzala prodike oko burn ina i sl.

Ne treba mi trajat tv vise od 10g, ovaj ssd radi 2g bez greske i sigurno ce panel bit ok barem jos toliko, a ako se nakon tog krene javljati kakva neuniformnost to se sigurno nece vidjeti u normalnom gledanju i imam jos dosta vremena dok me to ne krene smetati.

Za razliku od npr qleda serije 9 gdje u startu mozes dobit ocit  dse.

 

 

Kad vec navodis Rtings navedi tocno, na 9000 sati su doslovni svi paneli bili unisteni ako se dobro sjecam samo je jedan u to vrijeme bio "ziv" i to onaj koji nije prikazivao crvenu, zutu, narandjastu isli u HUDu.

 

https://www.rtings.com/tv/learn/real-life-oled-burn-in-test

 Ne znam trolas li namjerno ili samo izvrces informacije jer nisi procitao kako se i sto testira.

Radi se o staroj seriji 7, tvi rade 20h dnevno, na nekima od njih je namjerno stavljen sadrzaj koji ima puno statickih elemenata, tvi su namjerno stavljeni u ekstremne uvjete, na neke je stavljen sadrzaj gdje slika vise varira.

Rezultat treba znati iscitati , a ne samo bubnuti zakljucak kako su na 7000 sati svi paneli skureni jer nisu.

Svaki panel prikazuje crvenu jer je ona cesto prusutna indirekno u slici. 
Ono sto se iz testa vidi je nakon koliko vremena mozes ocekivati problem s panelim ovisno o navikama gledanja.

onaj tko koristi tv za razlicite sadrzaje nece imati problema, onaj tko gleda stalno isto gdje ima puno fiksnih elemenata, oled nije za njega, barem stare serije nisu bile. Sad je situacija bolja, ali osobno ni sad ne bi uzeo oled za ekstremne situacije.


Ako pogledas prvi burn in test serije 6, koji je doslovno silovan vijelo vrijeme, vidi se da dio ekrana gdje nisu fixirali staticne dijelove slike nema nikakvih problema niti degradacije.

 

Testovi nisu realna slika stanja nego se tv-e stavlja u razne uvjete kako bi se vidjelo kako se ponasaju, a onda svatko neka zakljuci je li oled za njega ili ne.

 

A samo izjaviti panel ce ti otic za 2 god je glupo. 
Da , panel degradira, ali dok degradira da bude budljivo vecini ce trebati 10 ili vise godina, ako i tada.

 

I backlight na lcdu degradira i slika mijenja svojstva pa nitko ne radi dramu.


Ali ova tema je vec prezvakana par puta pa stvarno nema smisla , tu se slazem

Jel ti mene zezas ili sta?

Pogledaj rezultate testova nakon 9 tisuca sati....a ti spominjes nekakvih 15 tisuca sati?

Zavrsio sam sa ovom raspravom,rezultati Rtings testova su na linku koji sam stavio.

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Postoji i drugi stariji test.

rekao si da vjerujes rtingsu, procitaj onda njihovo objasnjenje i komentar testa

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
S druge strane meni bi bilo super da dok gledam Lijepom nasom u jednom kutu pise brazzers.
Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Moj PC  
3 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir


Pozdrav svima!

 

 

Prvo hvala svima vama na koji sudjelujete u raspravi i usmjerujete nas laike sto kupiti  a sto ne...

 

Drugo, trebam pomoc jer sam se od svih ovih specifikacija i modela, sam se i sam pogubio.

 

 

cca 50 incha dijagonala, do 3000- 4000 KN max.

 

Ono sto bi bilo poželjno da telka može snimat na stick dok je ugašena. 

 

(ak je to radi besprijekorno, mozda mogu i malo probit granicu glede budgeta!)

 

 

Eto, ako netko ima volje pomoc, hvala! 

 

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
jbl85 kaže...



 

 cca 50 incha dijagonala, do 3000- 4000 KN max.

 

Eto, ako netko ima volje pomoc, hvala! 

 

 ako trebaš VA panel svakako https://www.hgshop.hr/lg-uhd-tv-50um7450pla/proizvod/246595

 

ako trebaš IPS panel https://www.mall.hr/tv-prijemnici/lg-49sm8200pla-tv-prijemnik?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
7 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
jbl85 kaže...

 

Ono sto bi bilo poželjno da telka može snimat na stick dok je ugašena.

 

WebOS moze snimati na USB. E sad, dali snima kad je iskljucen TV, to ne mogu reci,

ali zato ima opciju "Screen Off", i naravno "Mute", dakle display je iskljucen i zvuk isto,

a TV zapravo "radi" - tad snima stop posto, isprobano.

 

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kill Frenzy kaže...
Stavim na mall.hr prije par dana da mi jave kad b9 65 bude dostupan. Maloprije mi jave i odma ga upiknem. 😊

 Daj link. Edit naso :) 

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.7.2020 21:26 (zolmajstor).
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zolmajstor kaže...
Kill Frenzy kaže...
Stavim na mall.hr prije par dana da mi jave kad b9 65 bude dostupan. Maloprije mi jave i odma ga upiknem. 😊

 Daj link. Edit naso :) 

 Stvarno super cijena za taj tv.

6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Zašto kod nas nema 65Q70R?

 

Bez njega, jedina dobra alternativa njemu (konkretno 65") u tom cjenovnom rangu je XF9005?

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ljudi. Planiram kupnju novog tv-a jer stara g10 plazma uskoro puni 11 godinaod kupovine. Šta mislite o Sony 55XG95? 

Kako se ponaša android na ovom modelu? Ima li problema pri gledanju sporta u brzim scenama (ne bi trebalo jer je frekvencija osvježavanja 120hz čini mi se)? Da li ga preporučujete ili ne? Ako netko od forumaša ima ovaj model neka napiše da li se pokajao kod kupovine ili ne.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
justbob kaže...

Zašto kod nas nema 65Q70R?

 

Bez njega, jedina dobra alternativa njemu (konkretno 65") u tom cjenovnom rangu je XF9005?

 R je 2019 serija pa su vjerovatno rasprodani. 

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
simontemp kaže...

Pozdrav ljudi. Planiram kupnju novog tv-a jer stara g10 plazma uskoro puni 11 godinaod kupovine. Šta mislite o Sony 55XG95? 

Kako se ponaša android na ovom modelu? Ima li problema pri gledanju sporta u brzim scenama (ne bi trebalo jer je frekvencija osvježavanja 120hz čini mi se)? Da li ga preporučujete ili ne? Ako netko od forumaša ima ovaj model neka napiše da li se pokajao kod kupovine ili ne.

Taj Sony model je dobar tv. 

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ocito nije samo Samsung degradirao 2020 seriju, umjesto da idu naprijed idu nazad.

Samo 550nits za HDR....

https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x900h

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
rambox kaže...
texas.bug kaže...

Trebam tv za starije ljude, samo za obicne tv programi. Bitna je slika i zvuk, i da podrzava novi standard da ne treba dodatni uređaj i dodatni daljinski, a spajanje na internet smart tv i slicne novotarije nije uopce bitno.

Vidim da ima phillips 109cm za manje od 2000 kuna. Nije smart tv niti ima te nepotrebne dodatke.

https://www.philips.hr/c-w/search.html#q=43pfs5503%2F12

Da li je to ok kupnja, kazem bitna je slika i zvuk, i novi standard, gledat ce se obicni zemaljski programi.

https://www.nabava.net/search.php?q=Philips+43PFS

 

Taj Flips(43PFS5503/12) neš kupit za manje od 2000kn, ili preciznije ionak je neisplativ(loš omjer uloženo-dobiveno) dakle preskoči i zaboravi.

 

Eto ti atraktivni 43 Hisense ili B7500 serija, dakle klasičan i vrlo jednostavan daljinski+Smart TV nek se nađe možda ipak zatreba.

 

https://www.mall.hr/tv-prijemnici-od-100-do-109-cm-40-44/hisense-h43b7500-smart-4k-uhd-televizor

 

 

 Ako bi kupoval klasičan TV, dakle bez Smart TV-a/43 zaslon+1080p rezolucija, eto tu je ovaj LG.

 

https://www.nabava.net/televizori/lg-43lk5100pla-televizor-cijena-43-110-cm-led-full-hd-67315331

 Kad sam bil u trg.centru imali su upaljen taj LG 43LK5100PLA i Philips 43PFS5503/12 prakticki jedan do drugog, isti program je isao na oba (kao i na hrpi drugih izlozenih tv) i Philips ima bolju sliku.  Isel sam bas pogledat taj LG, ali sam odustao od njega.

Phillips kosta 1800 za gotovinu https://mobilmedia.hr/philips-43pfs5503-12-led-tv-proizvod-3250/

Ni taj philips nema neku vrhunsku sliku, ali logicno kad se radi o jeftinjacima.

Imao sam lose iskustvo sa grundigom(kvar u prvom mjesecu koristenja, popravili o trosku servisa, navodno cijela serija obuhvacena istim problemom) i toshibom (kvar prvi dan, odmah je zamjenili za samsung s kim nikad problema) tako da sam skeptican prema hisensu, ili vivaxu i slicnim markama. Vise vjerujem samsungu, lg ili philipsu, mozda nisam u pravu, ali iskustvo...

 

Mogao bi se rastegnut do 2300-2400 ako bi dobio s tim bolju sliku i ton, ovaj Phillips 43PFS5803/12 je iduci model, ali ako mu je smart jedina razlika, odnosno nema bolju sliku i ton koja bi opravdala razliku u cijeni onda mi nije zanimljiv https://mobilmedia.hr/philips-43pfs5803-12-full-hd-tv-proizvod-2928

Ili neki od ovih LG 43LM6300PLA  https://www.nabava.net/search.php?q=LG+43LM6300PLA  LG 43UT640S  https://www.nabava.net/search.php?q=LG+43UT640S

Kakav je ultra HD PHILIPS 43PUS6504/12  https://www.hgshop.hr/philips-led-tv-43pus6504-12/proizvod/246698

 

 

 

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav!

 

Molim vas za preporuku nekog Full-HD 32"-40" TV-a. Uređaj ne mora imati SMART značajke. Kvaliteta slike je primarni kriterij.

 

Iz ove liste za oko mi je zapeo ovaj Grundig.

 

Što vi kažete? Je li istina da nema prevelike razlike u kvaliteti panela za televizore u ovoj cjenovnoj kategoriji?

 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
texas.bug kaže...

 Kad sam bil u trg.centru imali su upaljen taj LG 43LK5100PLA i Philips 43PFS5503/12 prakticki jedan do drugog, isti program je isao na oba (kao i na hrpi drugih izlozenih tv) i Philips ima bolju sliku.  Isel sam bas pogledat taj LG, ali sam odustao od njega.

Phillips kosta 1800 za gotovinu https://mobilmedia.hr/philips-43pfs5503-12-led-tv-proizvod-3250/

Ni taj philips nema neku vrhunsku sliku, ali logicno kad se radi o jeftinjacima.

Imao sam lose iskustvo sa grundigom(kvar u prvom mjesecu koristenja, popravili o trosku servisa, navodno cijela serija obuhvacena istim problemom) i toshibom (kvar prvi dan, odmah je zamjenili za samsung s kim nikad problema) tako da sam skeptican prema hisensu, ili vivaxu i slicnim markama. Vise vjerujem samsungu, lg ili philipsu, mozda nisam u pravu, ali iskustvo...

 

Mogao bi se rastegnut do 2300-2400 ako bi dobio s tim bolju sliku i ton, ovaj Phillips 43PFS5803/12 je iduci model, ali ako mu je smart jedina razlika, odnosno nema bolju sliku i ton koja bi opravdala razliku u cijeni onda mi nije zanimljiv https://mobilmedia.hr/philips-43pfs5803-12-full-hd-tv-proizvod-2928

Ili neki od ovih LG 43LM6300PLA  https://www.nabava.net/search.php?q=LG+43LM6300PLA  LG 43UT640S  https://www.nabava.net/search.php?q=LG+43UT640S

Kakav je ultra HD PHILIPS 43PUS6504/12  https://www.hgshop.hr/philips-led-tv-43pus6504-12/proizvod/246698

 

 

 

LG i Philips imaju 1080p 43 zaslon, a pokazna slika u dučanu nije za nikakvu odluku kaj češ na kraju pametno kupit.

 

Dučanima je bitno da prodaju robu, "uz napomenu Philips je poznat po sitnici da se kvari znatno više od prosjeka dakle loša kvaliteta."

 

Dakle ipak LG ili onaj preporučeni Hisense, a Philips ne baš to je zadnja rupa na sviralu.

 

Kaj se tiče ovi drugih LG modela, 6000 serija je iz 2018 godine(5000 serija je iz 2017) to su stari modeli dakle 43+1080p rezolucija.

 

Dakle ako hočeš 1080p TV zaslon, pa uzmi taj 43 LG 6000 serije+Web OS ili ranje preporučeni Hisense 43 sa 4K zaslonom+ Vida 3 OS.

 

Vezano za dolnji Flips model, ne kupuj fakat nema smisla njegov Saphi OS je za pokrit s plahtom.Ajd da ima Android OS tu barem znaš kaj imaš, u odnosu na taj nesretni operativni sustav.

 

https://www.nabava.net/televizori/philips-43pus6504-televizor-cijena-43-110-cm-led-ultra-hd-87497331

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nisam to znao za philipse, imam 1 philips tv vec 6-7 god i nikad problema, iako kostao je nekih 7000 kn.  Sad je problem da nema hevc pa ce zahtjevat receiver i jos jedan daljinski ili da uzmem tv paket prek telekoma.

Imam i samsunga također nikad problema. Kupio sam toshibu koja je bila dobar omjer ponude i cijene u to vrijeme i sutra je zamjenio za tog samsunga. 

Grundiga sam prodao, tocno se vidjelo da nije to ta razina kao prethodna 2. Iako istinu govoreci grunding je bio nekih 2700-2800 prije par god za 109 cm, znaci među jeftinijima za tu velicinu ekrana. 

 

 

Sad je budzet do nekih 2400 za 109 cm, ali trazim tv specificno za nonice bez velikih điđa miđa. Nema veze ako je stariji model, ne treba mi zadnje stanje tehnologije.Jos i bolje da nema jer ce poklikati na daljinskom svast i onda se nece znati vratit u normalne programe, plus ce ove tipke na daljinskom kao netflix, rakuten, ili youtube samo zbunit 

 

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice