Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.305
|
čitano: 14.079.628
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
shegyman kaže...

 

u LG-a su 50 i 70 VA paneli (provjereno: nisan siguran za 60inch)

 100% 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
shegyman kaže...

Daj molim te pokreni s yubitoa neki video sa crnom staticnom slikom pa slikaj ekran. Zanima me jel ima ghostinga (bit ce ga sigurno al nadam se neprimjetno).

Bojim se da ne znas sta je ghosting, u svakom slucaju ga neces skuzit sa crnom statickom slikom. Mislis vjerojatno na BLB ili mozda na IPS glow...

7 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, može li preporuka do 3000k, da je SMART, dijagonala oko 49'' ...znam da ne mogu očekivati ne znam šta ali tražim best buy za te novce. Hvala, svaki prijedlog dobrodošao!

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zicer1101 kaže...

Pozdrav, može li preporuka do 3000k, da je SMART, dijagonala oko 49'' ...znam da ne mogu očekivati ne znam šta ali tražim best buy za te novce. Hvala, svaki prijedlog dobrodošao!

 https://www.nabava.net/televizori/lg-50um7450pla-televizor-cijena-50-127-cm-led-ultra-hd-86554571

 

ako ti Va panel odgovara.

 

ovaj ti je IPS panel https://www.nabava.net/televizori/lg-49um7400plb-televizor-cijena-49-125-cm-led-ultra-hd-86554811

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.6.2020 13:14 (Anđeo bez falinge).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ansha kaže...
shegyman kaže...

Daj molim te pokreni s yubitoa neki video sa crnom staticnom slikom pa slikaj ekran. Zanima me jel ima ghostinga (bit ce ga sigurno al nadam se neprimjetno).

Bojim se da ne znas sta je ghosting, u svakom slucaju ga neces skuzit sa crnom statickom slikom. Mislis vjerojatno na BLB ili mozda na IPS glow...

U pravu si. Nisan uopce skuzija da san falija napisat (dug dan na poslu :-D )

 

Backlight bleed me zanima (slika u prilogu)

16 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Carrero kaže...
peregrimus kaže...
stigao 55inchni LG um7400 u apartman za more
platio na mallu 2700kn.
Prvi dojam fantastican, unatoc puno svjetla u sobi slika odlicna. ovo je prakticki krada za te novce.
jutube i programi slika odlican 1k, 2k, 4k. moram ga jos u gejmingu probat da usporedim sa Q60R.
preporuka,mozhe se nabavit i 70incher za 5500kn

moze komentar na lokalne antenske sd/hd programe?

kvaliteta zvuka?

 

hvala

Kaj ti očekuješ,pa iz SD rezolucije ili očerupanog HD dreka ne moš napravit bat niti na najskupljim upskejling procesorima.

 

HRT/RTL/NOVA itd 1080p, to je znatno lošije vs bilo kakav kvalitetan Jubitu 1080p video sadržaj.Jubitu 1080p izgleda dobro na 4K zaslonu, realno nema se kaj prigovorit čak i na jefitnim LG TV modelima UM 7 ili ove nove 8(ista priča kao i stara 7) serije.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=1021&jumpto=6146796&sort=asc&view=flat

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/televizori/koji-televizor-kupiti-vodi-odabir/48433.aspx?page=924&jumpto=6020339&sort=asc&view=flat

 

LG upskejling tehnikalija, to ti je u Picture/Advanced Control i odaziva se na ime Super Resolution.Po defoltu je podešeno na Low, i moš stavit na High ali realno zelenu video sirotinju neš vidno poboljšat.Od SD Gruntovčana neš napravit 4K, ili recimo HRT 3 koji izgleda za posrati itd.

 

https://www.tvfindr.com/lg-settings/

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.6.2020 14:21 (rambox).
15 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kakav je 55ru8002. Jel konacno bolji od philip morisa? Jel bolji od onog nu6 sasunga kaj si imao ranije?

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.6.2020 16:58 (virtuozo).
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, može li preporuka za TV do 90cm ili 35 inča (uzeli bi veći ali ne stane u mjesto za TV) do 4000kn ili 500€

Željene specifikacije:

4k ili 1080p

dvb-t2 (vjerojatno se podrazumjeva ali svejedno)

ANDROID (ovo je bitno radi gledanja KODI-a i ostalih Android TV aplikacija)

IPS ekran

HDR bi bio super, ali nije presudan

 

Hvala unaprijed

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ne rade se paneli od 35", imas ili 32" ili 39", to je unutarnja dijagonala + rubovi.

Za 500€ u toj velicini nemas 4K. Jedini 32" 4K radi Samsung sa Tizen OS-om:

Samsung GQ32Q50R

 

IPS kao standard pripada LG-u, od 2019. drugi proizvodjaci svoje panele ne smiju oznacavati IPS,

makar koriste In Plain Switching tehnologiju.

 

U toj kategoriji su svi odmaknuli od Androida, cak i Toshiba i Sony.

Dakle ostaje ti Philips.

Philips 32HFL5014

 

Philips 32HFL5011T

 

Philips 32PFS6402

 

Prvi s liste je noviji model, druga dva su iz 2017.

 

Makar, gle, radi Kodija uzeti tako zastarjel TV - vjerujem da bi sa WebOS-om i IPTV-om to bolje rijesio,

a i imao kompletniji uredjaj.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Dali cijela UN serija od LG za 2020 ima magic remote?

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

tek ga imam 24h, nisam još sliku poštelao kako treba,probao sam dvije varijante,

onako na prvu, recimo 40% bolje od samsung mu6127 - 126cm koji sam imao dvije godine (i bio jako zadovaljan njime),

slika puno oštrija , preciznija,

ono što se mutilo na philipsu, na sporim scenama nema, na brzim SK kanali preko bneta za 70% manje,

10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kupljen lg 43 7450 sve fino radi slika je jako lijepa ovaj daljinski je isto jako dobar medjutim kad spojim tv s racunalom na hdmi2 doslovno steka sve od filma do igrice od kursora misa

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Čitatelj kaže...

Ne rade se paneli od 35", imas ili 32" ili 39", to je unutarnja dijagonala + rubovi.

Za 500€ u toj velicini nemas 4K. Jedini 32" 4K radi Samsung sa Tizen OS-om:

Samsung GQ32Q50R

 

IPS kao standard pripada LG-u, od 2019. drugi proizvodjaci svoje panele ne smiju oznacavati IPS,

makar koriste In Plain Switching tehnologiju.

 

U toj kategoriji su svi odmaknuli od Androida, cak i Toshiba i Sony.

Dakle ostaje ti Philips.

Philips 32HFL5014

 

Philips 32HFL5011T

 

Philips 32PFS6402

 

Prvi s liste je noviji model, druga dva su iz 2017.

 

Makar, gle, radi Kodija uzeti tako zastarjel TV - vjerujem da bi sa WebOS-om i IPTV-om to bolje rijesio,

a i imao kompletniji uredjaj.

 Hvala na opsežnom odgovoru, a možda onda od 40"?

Vidio sam ovaj model, ali ne znam jel ima nešto bolje od toga

15 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Valjda ces biti konacno zadovoljan sada. Ukoliko ne, onda sve u skart

7 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Striko2009 kaže...

Dali cijela UN serija od LG za 2020 ima magic remote?

manji modeli nemaju svi ni kod UN ni UM serije, no 90% ih ima.

Imaš ovdje pa pogledaj https://www.displayspecifications.com/en/brand/a1025

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.6.2020 10:16 (Anđeo bez falinge).
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
marsovac zemaljski kaže...

Pozdrav, može li preporuka za TV do 90cm ili 35 inča (uzeli bi veći ali ne stane u mjesto za TV) do 4000kn ili 500€

Željene specifikacije:

4k ili 1080p

dvb-t2 (vjerojatno se podrazumjeva ali svejedno)

ANDROID (ovo je bitno radi gledanja KODI-a i ostalih Android TV aplikacija)

IPS ekran

HDR bi bio super, ali nije presudan

 

Hvala unaprijed

 35 inch su se proizvodili "nekad bilo sad se spominjalo..."

ovo ti je sve s androidom u tvome smjeru...

o "pravom" HDR-u nemoj ni razmišljati. to navode i kod skupljih modela a nemaju pravi HDr.

 

https://www.nabava.net/televizori?se=211363%2C211367%2C281950%2C964333

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.6.2020 10:18 (Anđeo bez falinge).
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ansha kaže...
Anđeo bez falinge kaže...
ansha kaže...
Meni normalno prikazuje cijenu od 7991kn u kosarici nakon sta unesem "GRUNDIG10" kod. Sve sljaka...

 Onda je to, to.

Neće to dugo trajati. Kome treba neka odmah kupi.

Mislim se, navodno je to stariji LG panel kod kojeg ima vise sanse za burn-in... 

Stariji LG panel ima test na HD Televizija od 5000 radnih sati i bez burn in-a..

16 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Čitatelj kaže...

Ne rade se paneli od 35", imas ili 32" ili 39", to je unutarnja dijagonala + rubovi.

Za 500€ u toj velicini nemas 4K. Jedini 32" 4K radi Samsung sa Tizen OS-om:

Samsung GQ32Q50R

 

IPS kao standard pripada LG-u, od 2019. drugi proizvodjaci svoje panele ne smiju oznacavati IPS,

makar koriste In Plain Switching tehnologiju.

 

U toj kategoriji su svi odmaknuli od Androida, cak i Toshiba i Sony.

Dakle ostaje ti Philips.

Philips 32HFL5014

 

Philips 32HFL5011T

 

Philips 32PFS6402

 

Prvi s liste je noviji model, druga dva su iz 2017.

 

Makar, gle, radi Kodija uzeti tako zastarjel TV - vjerujem da bi sa WebOS-om i IPTV-om to bolje rijesio,

a i imao kompletniji uredjaj.

 Opet isto, zakaj ti linkaš Austrijske linkove i to još na prastare Philips krampove od Android TV modela?

 

Ako je TV operativni OS Android, pa danas mora bit minimalno Android 8 tu je kvaka.Ako kupac hoče Android TV, ponudi mu takav TV ili ne guraj Samsung dakle ne mješaj kruške sa lubenicama.

 

Tvoja dva prva Flips TV modela imaju Android 5.1, a ovaj treči ili zadnji ima Andorid 7.1.

 

https://www.philips.hr/p-p/32HFL5014_12/profesionalni-tv


https://www.philips.hr/c-p/32HFL5011T_12/televizori-za-hotele


https://www.philips.hr/c-p/32PFS6402_12/6000-series-izuzetno-tanki-fhd-tv-sa-sustavom-androidtm-s-tehnologijama-ambilight-s-2-strane-i-pixel-plus-hd

marsovac zemaljski kaže...

 Hvala na opsežnom odgovoru, a možda onda od 40"?

Vidio sam ovaj model, ali ne znam jel ima nešto bolje od toga

Kao jeftin Android TV nema ništa bolje, dakle uloženo-dobiveno tu se nema kaj prigovorit.TCL/VA LCD panel je vrlo dobar, iako ima 1080p rezoluciju+Android 8.0.

 

 

Sharp TV modele ne kupuj, to je okvirno smeče pogotovo modeli koji koriste IPS LCD panele.Sharp u jeftine TV model trpa loše IPS LCD panele, ali niti VA LCD paneli nisu ništa bolji.Sharp kao TV brend je danas okvirno sporedan, ili nebitan ukratko preskoči i zaboravi pa nema frke.

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.6.2020 16:18 (rambox).
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
rambox kaže...
marsovac zemaljski kaže...

 Hvala na opsežnom odgovoru, a možda onda od 40"?

Vidio sam ovaj model, ali ne znam jel ima nešto bolje od toga

Kao jeftin Android TV nema ništa bolje, dakle uloženo-dobiveno tu se nema kaj prigovorit.TCL/VA LCD panel je vrlo dobar iako ima 1080p rezoluciju+Android 8.0.

 

 

Sharp TV modele ne kupuj, to je okvirno smeče pogotovo modeli koji koriste IPS LCD panele.Sharp u jeftine TV model trpa loše IPS LCD panele, ali niti VA LCD paneli nisu ništa bolji.Sharp kao TV brend je danas okvirno sporedan, ili nebitan ukratko preskoči i zaboravi pa nema frke.

 Imaš li kakvu preporuku alternativi tom TCL 40ES560 modelu, znači nešto sličnno od 102cm (40") a da ima android gore?

Hvala unaprijed

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
Striko2009 kaže...

Dali cijela UN serija od LG za 2020 ima magic remote?

manji modeli nemaju svi ni kod UN ni UM serije, no 90% ih ima.

Imaš ovdje pa pogledaj https://www.displayspecifications.com/en/brand/a1025

 Sad gledam, jedino 43un7050 nema, 7100, 7300, 7400 pise da imaju. Kod um serije je bio tek od 7450 i 7600 na vise.

Znaci ipak napredak :)

I believe Wi can Fi...
16 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Bero_ng95 kaže...

Kupljen lg 43 7450 sve fino radi slika je jako lijepa ovaj daljinski je isto jako dobar medjutim kad spojim tv s racunalom na hdmi2 doslovno steka sve od filma do igrice od kursora misa

Hm to mi izgleda kao da nemaš 60Hz na 4K, točnije imaš oko 30hz osvježavanje pa ti sve izgleda vrlo loše.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=588&jumpto=6094534&sort=asc&view=flat

 

Ja sam imal sličnu situaciju, dakle po defoltu glupavi Windows 10(dao je 4K 30hz) nije automatski prebacil na optimalnu TV rezoluciju i osvježavanje slike.

 

Nadam se da imaš kvalitetan HDMI 2.0 kabel, jer bez njega preko HDMI 2.0 nečeš dobit 4K/60hz.U slučaju da trenutno imaš samo 4K 30Hz, eto ti upute(prebaci na 1080p) kako nabacit na 4k 60Hz.Ako na video točno plavo označene opcije nemaš u ponudi, HDMI kabel ne valja(s obzirom koju grafu imaš) to je najvjerojatniji problem u praksi.

 

https://drive.google.com/file/d/1rAAh_xtTuIkSb0hZ_l3ocI3G6bY_UjjW/view?usp=sharing

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
HCMAA kaže...


niti jedan ne podržava dolby vision:(.... samo hdr10...dolby vision jedino ili netflix ili eksterni 4K player





 

Hm, XG95 podržava DV na svim ulazima, znači HDMI, USB, streaming apps kao i putem satelitskog tunera. Naravno, moguće je da treba neki update sw ali na tom tv bi trebalo sve raditi tip top:)

 

https://www.sony.co.uk/electronics/support/articles/00161421

 

Btw, cijena novog 65XH9505 kod nas je visokih 14250, manje nego XG9505 prije 365 dana ali opet sve dok je 65" OLED nabavljiv po takvoj i nižoj cijeni neće to baš bit best buy. 65XH9005 je isto preskup, 12350 pa je kupnja XG95 za cca 10K dobar odabir.

 

Kad smo već kod cijena na svjetskom tržištu sony je usa spustio za $1000 nove 8K tv a tek su izašli. Možda taj 75ZH8 do kraja godine bude best buy 8K tv

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
ansha kaže...

Evo u SD 65" OLED za 7990kn 

 Kad odskrolaš malo dolje, cijena je 11.899 kn..

Trebalo bi nazvati....

 

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/oled-tv-grundig-65gob9990.html

 

Cijena je nestvarno povoljna bez obzira na sve. Ako nisu izložbeni onda imaju zalihu koje se moraju riješiti.. To je model iz 2018. i vrlo je vjerojatno da ima stariji panel, moguće iz 2017. znači neka verzija B7 panela. Turci valjda nisu htjeli baš one najstarije panele kao što su kinezi bili utrpali u filips olede

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
#flagship

mislio na torrent...pokretanje takvih filmova koji imaju dolby visio u sebi nije moguće...film radi ali samo HDR10

za sada dolby visio je ili priko Netflix (nemam dovoljnu brzinu 15mbps:(

ili 4K uhd linijski player

android media player za dolby visio za sada ne postoji
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ne znam kako je sa garancijama u Hr ja sam cak i u Njemackoj imao probleme sa LG.de.

Imao dvije generacije LG oleda i nikad vise na oled.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Rambox hvala ti evo cim sam procitao promjenio sam i naravno radi 

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Koji je best buy TV 50"?
Stavio bih ga u dnevni boravak, dosta je osvjetljena prostorija.
Kut gledanja mi je bitan.
Budget do nekakvih 5k kuna.
just when i thought i got out they pull me back in
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Lg 49 um74xx
7 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
rambox kaže...

 Opet isto, zakaj ti linkaš Austrijske linkove i to još na prastare Philips krampove od Android TV modela?

 

 

Ne linkam austrijske linkove, nego EU linkove - koji sluze okvirno za usporedba po cijeni, te se vidi tocno opis proizvoda,

specifikacije, mogucnosti, rast i pad cijena itd. Svatko moze taj model prepisati i pogledati na Nabava.Net, makar je

to tako losa web stranica, em su filteri NIKAKVI, em je preglednost nikakva - jedina dobra stvar je usporedba trenutnih

cijena - ali je refresh tako los, da se ni ne vide dnevne akcije u raznim trgovinama.

 

I sta ti nije jasno koji je android na TV-u? Napisao sam da je samo jedan model noviji, a ostal dva su iz 2017.,

naravno da nece imati Android 11, dooh.

 

Zasto mora biti Android TV 8 minimum? Android 8 i 40" 4K je nemoguca misija. Nije isplativo rezati takve panele,

nego su minimum 43", a to mu je preveliko.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice