Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.335
|
čitano: 14.144.665
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
UE55RU7172 - 2999 kn

UE55RU8002 - 3999 kn

Ne izgleda mi loše.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MOgY kaže...

ekipa jeli moze jedno glasanje....

 

 Uzmi Samsung 55RU8002. 3999kn ,a bolji od svih navedenih.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
eliah84 kaže...
MOgY kaže...

ekipa jeli moze jedno glasanje....

 

 Uzmi Samsung 55RU8002. 3999kn ,a bolji od svih navedenih.

 Ali za tu cjenu nema je nigdi s 5 god garancije

ulalalalla
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ekipa, znam da ste majstori za sve pa molim savjet o kupnji televizora. Dakle 163 ili 165 prvi uvjet. Drugi gledanje netflixa, spajanje kompa na tv(ako je moguce nekim sharescreenom bez kablovinja), zatim wifi, bluetooth spajanje na soundbar i neki dobar OS ako ne vec android onda pouzdani brzi OS. Pare nisu problem jer para nema dakle best buy opcija trenutno na trzistu. Volio bih imati 4k sliku ali ocito ti modeli danas kostaju puno pa recimo dal se da naci kvalitetan tv sa ovim gore navedenim do 6 hiljada ili sam u startu debil kaj uopce pitam. Fala unaprijed

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CyberDemonVZ kaže...
Igor666 kaže...
CyberDemonVZ kaže...
mali.kresho kaže...

Kakvo je stanje sa TV-ima sto se tice hdmi 2.1 podrske, nesto malo sto sam trazio i kod vecine ne nadjem podatak podrzavaju li hdmi 2.1, pogotovo kod samsunga...naime trazim nekakav 4k tv 55" ili 58", nesto oko 6000-7000kn u skorije vrijeme, da budem spreman kad ps5 izadje :)

 Savjet: nemoj gledati "HDMI 2.1", nego radije gledaj točno rezoluciju i osvježavanje koje te zanima.

Npr jučer gledam review jednog televizora. Vele: ne podržava 2.1 (vjerojatno prema specifikacijama), a podržava 4K na 120 slike u sekundi.

 ispravi me ako grijesim, ali nije isto prijenos podataka hdmi kablom od 4k i 120 fps, ili staviti 4k/120fps film na stick i gledati. ili ?

 Naravno.

Velim da on pogleda koje su HDMI mogućnosti.

Evo primjera:

 

https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/q90-q90r-qled

 

HDMI 2.0 Full Bandwidth  Yes (HDMI 1,2,3,4)
HDMI 2.1  Unknown

 

ALI:

4k @ 120Hz on HDMI

 hm, pise na wikipediji da HDMI 2.0 podrzava 4k/120Hz ako se stavi Chroma 4:2:2 ili 4:2:0. treba vidjeti, znam da ni jedan samsung do ove godina nema hdmi 2.1

10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

@zolmajstor

Imaš LG 70UM7100 za 5500 kn, ima sve što tražiš.

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.4.2020 17:43 (gil).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Igor666 kaže...

4k @ 120Hz on HDMI

 hm, pise na wikipediji da HDMI 2.0 podrzava 4k/120Hz ako se stavi Chroma 4:2:2 ili 4:2:0. treba vidjeti, znam da ni jedan samsung do ove godina nema hdmi 2.1

 Ne znam za tebe ali cisto cinjenica da znam da radi na chroma subsamplingu bi me tjeralo da uocavam eventualne kolor artifakte :D

A 4:2:0 stvarno izgleda loše i na statičnoj slici... zato dosta SD saržaja izgleda koma makar bilo s dobrim bitrateom i kvalitetnim scalingom, rezolucija boje je cesto ustvari par puta niza od rezolucije same lume/videa.

Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.4.2020 21:13 (8ax).
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nezahtjevni korisnici, hoće 49".

 

LG UM7400 za 2879kn ili UM7100 za 3014kn? Uzeo bi se Samsung RU8002 u 49" ali ga nema SD, a u ostalima je skup (extreme digital se ne računa pod relevantnu trgovinu).

 

Koja je uopće razlika u ta dva osim u izgledu postolja?

0 um7100
0 um7400
http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
7400 ima drugačiji, bolji panel. Oba su IPS paneli, razmisli o 50um74xx, on ima VA panel
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ne vidim zašto bi IPS na ovima bio lošiji od VA panela, pogotovo jer kažem nisu zahtjevni korisnici, a sa IPSom dobiju mogućnost široko-kutnog gledanja, tj bolje slike iz kuteva, što će im možda više značiti. Po čemu je 49" 7400 bolji panel od 7100, reprodukcija boja, svjetlina..?

 

Ako će se ići na 50", onda imamo Samsung UE50RU7172 (2800kn), Samsung UE50RU7402 (3300kn) ili LG 50UM7450 (3150kn).

 

Zašto bi sad taj UM7450 sa VA panelom bio bolji od UM7400 sa IPS panelom?

0 Samsung UE50RU7172
0 Samsung UE50RU7402
7 LG 50UM7450
http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
12 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Osim kuta gledanja VA panel ima veći kontrast i svjetliji je. Predložio sam da razmisli ...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nezahtjevan korisnik ce puno prije primjetit bolji kontrast VA panela nego gamma shift.
Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ekipa , triba bi pomoć oko TV za sobu 
Gledat ce se s nekih 2.5-3m udaljenosti
Na njemu bi se najčešće igra Playstation 4, ali bi se van tog vremena igranja gledao i tv
Ništa specijalno napucano mi ne triba, samo da slika bude šta je moguće bolja za te novce (jasno)
Ajmo ovako:

Cijena - do 2000 kn
Način plaćanja i trgovina - vrlo vjerojatno cash, a trgovina koja god ima podružnicu u Splitu 
Veličina - preferiram 80cm
Rezolucija ekrana - full HD minimalno
HDMI obavezan, USB bi se triba podrazumijevat
Smart sustav - nije potreban,još bolje ako ima

TV bi iša na zidni nosač ako je to bitna info.

 

Šta je najbolje za te novce?

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.4.2020 21:58 (Icar92).
 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
U toj dimenziji nije neki izbor, bit će da i razlike između Samsunga, LG-a i Sonya nisu velike. Obzirom da se igraš možda da izabereš onaj s najnižim input lagom. U Splitu imaš Elipso, Sancta Domenicu...
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.4.2020 22:05 (tomislav10).
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Icar92 kaže...

Ekipa , triba bi pomoć oko TV za sobu 
Gledat ce se s nekih 2.5-3m udaljenosti
Na njemu bi se najčešće igra Playstation 4, ali bi se van tog vremena igranja gledao i tv
Ništa specijalno napucano mi ne triba, samo da slika bude šta je moguće bolja za te novce (jasno)
Ajmo ovako:

Cijena - do 2000 kn
Način plaćanja i trgovina - vrlo vjerojatno cash, a trgovina koja god ima podružnicu u Splitu 
Veličina - preferiram 80cm
Rezolucija ekrana - full HD minimalno
HDMI obavezan, USB bi se triba podrazumijevat
Smart sustav - nije potreban,još bolje ako ima

TV bi iša na zidni nosač ako je to bitna info.

 

Šta je najbolje za te novce?

 80cm na 250-300cm ili si sa kriptona ili budeš kupio dvogled...ako ti je stalo do očiju rađe se strpi i skupi još 2000kn da imaš 4000kn,pa onda neki jeftiniji 55"...najbolje da ako je moguće isprobaš tu kombinaciju negdi prije kupovine...

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
HCMAA kaže...
Icar92 kaže...

Ekipa , triba bi pomoć oko TV za sobu 
Gledat ce se s nekih 2.5-3m udaljenosti
Na njemu bi se najčešće igra Playstation 4, ali bi se van tog vremena igranja gledao i tv
Ništa specijalno napucano mi ne triba, samo da slika bude šta je moguće bolja za te novce (jasno)
Ajmo ovako:

Cijena - do 2000 kn
Način plaćanja i trgovina - vrlo vjerojatno cash, a trgovina koja god ima podružnicu u Splitu 
Veličina - preferiram 80cm
Rezolucija ekrana - full HD minimalno
HDMI obavezan, USB bi se triba podrazumijevat
Smart sustav - nije potreban,još bolje ako ima

TV bi iša na zidni nosač ako je to bitna info.

 

Šta je najbolje za te novce?

 80cm na 250-300cm ili si sa kriptona ili budeš kupio dvogled...ako ti je stalo do očiju rađe se strpi i skupi još 2000kn da imaš 4000kn,pa onda neki jeftiniji 55"...najbolje da ako je moguće isprobaš tu kombinaciju negdi prije kupovine...

Slažem se, H50B7100 je 1900kn a kvaliteta je definitivno daleko bolja od nekog 32" 768/1080p entry-level modela na kojemu bus ustedio 500injak kn.

Ako ides na manje od 43" pri istoj cijeni ces dobiti samo manji TV, ne i bolju kvalitetu :)

 

Ako bas hoces 32" ja bi cak ciljao na neki 32" 1080p/1440p VA monitor + Smart DVBT2 box, dobit ces puno kvalitetniji panel nego na bilo kojoj 32" telki.

Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.4.2020 22:54 (8ax).
14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

I napokon neka novost kaj se tice relativno povoljnih FALD 120Hz telki: Dosao QLED Hisense 55U8QF u eDigital na preorder za 5970kn.

To je ekvivalent americkog H9G Quantum, ima i 4x HDMI2.1.

 

Nazalost europski modeli imaju VIDAAu umjesto Android9, ali i jeftiniji U7QF ima FALD... u Slovackoj/Ceskoj je cijena tom modelu (55U7QF) cca. 4700-5000kn...

Ima za 2€ kupit review iz nekog svapskog magazina za U8 ali tek od 22.05. se moze kupit, ako se realne specifikacije ne izvide do tad se budem ja isprsio :D

U7QF bi trebao imat 72/90 FALD zona, a U8QF 132/180 zona, 55/65".

 

Ako je stvarno bolji od proslogodisnjeg H9F koji je bez problema parirao Q70R, XF9005 i jačim televizorima prema Rtings-u, definitivno imamo winnera za ispod 6k.

 

Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.4.2020 23:20 (8ax).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
8ax kaže...
HCMAA kaže...
Icar92 kaže...

Ekipa , triba bi pomoć oko TV za sobu 
Gledat ce se s nekih 2.5-3m udaljenosti
Na njemu bi se najčešće igra Playstation 4, ali bi se van tog vremena igranja gledao i tv
Ništa specijalno napucano mi ne triba, samo da slika bude šta je moguće bolja za te novce (jasno)
Ajmo ovako:

Cijena - do 2000 kn
Način plaćanja i trgovina - vrlo vjerojatno cash, a trgovina koja god ima podružnicu u Splitu 
Veličina - preferiram 80cm
Rezolucija ekrana - full HD minimalno
HDMI obavezan, USB bi se triba podrazumijevat
Smart sustav - nije potreban,još bolje ako ima

TV bi iša na zidni nosač ako je to bitna info.

 

Šta je najbolje za te novce?

 80cm na 250-300cm ili si sa kriptona ili budeš kupio dvogled...ako ti je stalo do očiju rađe se strpi i skupi još 2000kn da imaš 4000kn,pa onda neki jeftiniji 55"...najbolje da ako je moguće isprobaš tu kombinaciju negdi prije kupovine...

Slažem se, H50B7100 je 1900kn a kvaliteta je definitivno daleko bolja od nekog 32" 768/1080p entry-level modela na kojemu bus ustedio 500injak kn.

Ako ides na manje od 43" pri istoj cijeni ces dobiti samo manji TV, ne i bolju kvalitetu :)

 

Ako bas hoces 32" ja bi cak ciljao na neki 32" 1080p/1440p VA monitor + Smart DVBT2 box, dobit ces puno kvalitetniji panel nego na bilo kojoj 32" telki.

Htio sam reć minimalno 80 cm, naravno da je bolje ako je veći 

Taj sam HISENSE H50B7100 vidio na Elipso stranici, Smart TV, ULTRA HD 4K i 126 cm se čini dobro (barem meni jel)

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Icar92 kaže...
8ax kaže...
HCMAA kaže...
Icar92 kaže...

Ekipa , triba bi pomoć oko TV za sobu 
Gledat ce se s nekih 2.5-3m udaljenosti
Na njemu bi se najčešće igra Playstation 4, ali bi se van tog vremena igranja gledao i tv
Ništa specijalno napucano mi ne triba, samo da slika bude šta je moguće bolja za te novce (jasno)
Ajmo ovako:

Cijena - do 2000 kn
Način plaćanja i trgovina - vrlo vjerojatno cash, a trgovina koja god ima podružnicu u Splitu 
Veličina - preferiram 80cm
Rezolucija ekrana - full HD minimalno
HDMI obavezan, USB bi se triba podrazumijevat
Smart sustav - nije potreban,još bolje ako ima

TV bi iša na zidni nosač ako je to bitna info.

 

Šta je najbolje za te novce?

 80cm na 250-300cm ili si sa kriptona ili budeš kupio dvogled...ako ti je stalo do očiju rađe se strpi i skupi još 2000kn da imaš 4000kn,pa onda neki jeftiniji 55"...najbolje da ako je moguće isprobaš tu kombinaciju negdi prije kupovine...

Slažem se, H50B7100 je 1900kn a kvaliteta je definitivno daleko bolja od nekog 32" 768/1080p entry-level modela na kojemu bus ustedio 500injak kn.

Ako ides na manje od 43" pri istoj cijeni ces dobiti samo manji TV, ne i bolju kvalitetu :)

 

Ako bas hoces 32" ja bi cak ciljao na neki 32" 1080p/1440p VA monitor + Smart DVBT2 box, dobit ces puno kvalitetniji panel nego na bilo kojoj 32" telki.

Htio sam reć minimalno 80 cm, naravno da je bolje ako je veći 

Taj sam HISENSE H50B7100 vidio na Elipso stranici, Smart TV, ULTRA HD 4K i 126 cm se čini dobro (barem meni jel)

 Solidan TV, slika, funkcije i kvaliteta izrade su u rangu s ostalim entry-level modelima drugih poznatijih marki ali je cijena dosta manja.

Za 2300kn mozes izabrat i izmedju H55B7100 koji je samo veci model i H50B7500 koji ima kvalitetniju izradu/postolje, jace zvucnike i opcenito naprednije funkcije obrade slike kao ME/MC koje rezultiraju realnijim prikazom pokreta u serijama i filmovima, ali sami panel je isti kao u B7100.

Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
8ax kaže...

I napokon neka novost kaj se tice relativno povoljnih FALD 120Hz telki: Dosao QLED Hisense 55U8QF u eDigital na preorder za 5970kn.

To je ekvivalent americkog H9G Quantum, ima i 4x HDMI2.1.

 

Nazalost europski modeli imaju VIDAAu umjesto Android9, ali i jeftiniji U7QF ima FALD... u Slovackoj/Ceskoj je cijena tom modelu (55U7QF) cca. 4700-5000kn...

Ima za 2€ kupit review iz nekog svapskog magazina za U8 ali tek od 22.05. se moze kupit, ako se realne specifikacije ne izvide do tad se budem ja isprsio :D

U7QF bi trebao imat 72/90 FALD zona, a U8QF 132/180 zona, 55/65".

 

Ako je stvarno bolji od proslogodisnjeg H9F koji je bez problema parirao Q70R, XF9005 i jačim televizorima prema Rtings-u, definitivno imamo winnera za ispod 6k.

 

 Nazalost koliko sam ja gledao nema HDMI 2.1 nego HDMI 2.0 b.

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.4.2020 3:48 (iorli).
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozzz ekipa. Kupio bih veći TV.

TV ne gledam često(ne stignem i program je užasan).Klinci pogledaju crtiće na RTL-Kockici, pjesmice na youtube-u.

Supruga i ja na veče ako ulovimo vremena neki film. Veći TV nam treba jer supruga ne vidi lako pročitati titlove na filmu(zbog slabijeg vida).

Inače u starom stanu bio nam je dovoljan stari LG 42LD420 sa dijagonalom od 42",sad nam je TV na većoj udaljenosti i kupili bi veći.

Ne želim bacati neke velike novce na TV,ali mi je bitno da je velik zbog lakšeg čitanja,i bitno mi je da ima dobru sliku da slika ide fluidno i bez trzanja.

Ne mora biti "Smart TV".

TV kupujem u Austriji pa može preporuka i sa neke njihove stranice.

Dvoumim se između dva najpovoljnija modela koje sam našao na TV-, ali svaka druga preporuka sa vaše strane je dobro došla.

Hisense H55B7100 UHD Vidaa SMART LED = 355€ ili 

JVC LT-55VU3905 =330€.  specifikacije su mu lošije pa tako da otpada.

 

Hvala na pomoći.

Bolje je biti mrtav pijan,nego mrtav hladan.
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.4.2020 17:51 (tadic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima, molila bih za preporuke oko nabavke novog tv-a. Imali smo LG 32" pa dobili na poklon Telefunken 48" koji bij sada dala roditeljima a nama uzela novi. Iako bi bilo bolje ici na 55", trebali bi raditi preinake jer nam ne stane u regal pa molim preporuke za 50". Nisam sigurna da li ici na best buy opciju tipa Hisense ili uzeti neku skuplju varijantu tj. nisam sigurna u isplativost investicije... Evo sto je bitno:

 

  • IPS (kut do 50° i blizina prozora)
  • Max visina sa stalkom 73cm 78-79 cm
  • LAN i Wifi
  • Minimalno 3 x HDMI (minix, maxtv i ps4)
  • Opticki audio izlaz (soundbar)
  • Do kraja godine stize optika pa bih umjesto maxtv-a uzela neku iptv listu (znam da za neke marke / modele treba poseban box a to bih izbjegla ako je moguce, odnosno ne bih gledala preko minixa)
  • Jednostavan wifi mirror screen s mobitela / tableta / laptopa 
  • Netflix
  • Android prednost, ne i uvjet
  • Magic/smart remote prednost ne i uvjet
  • Koristim sonyev soundbar i PS4, ali pretpostavljam da nema potrebe da i tv bude Sony ili grijesim?

 

Ako se odlucimo na 55", da li da idemo na Hisense ili da ipak ulozimo malo vise pa uzmemo npr. LG SM8500 seriju? Ne znam da li mi, s obzirom na sve gore navedeno, razlika u kvaliteti opravdava razliku u cijeni...

 

Edit: zaboravila sam napomenuti da nam je za tv i filmove sasvim dovoljno i 48" ali nam na ps4 fali ekrana :D I da, ipak uspijemo nagurati 55" pa mijenjam upit :)

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.4.2020 15:51 (Korisnik1251).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Samsung Q9FN.

https://www.njuskalo.hr/led-tv/samsung-qe65q9fn-165-cm-qled-ultra-hd-hdr-2000-hevc-h-265-vp9-oglas-30216063

 

Koliko čitam na netu, model iz 2018, ali po nečemu čak i bolji od najnovijeg Q90 modela. A on se u opisima često navodi kao "najbolji ne OLED TV".

 

Q90 65" košta 14.000 kn. Što mi je previše. 

 

Uzeti ili ne? (I nadoplatiti 1000kn za garanciju)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav trazim tv velicine 75inchi budeta cca 10milja sta je best buy? Samsung q60?

 

 

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 pozdrav... prije nešto manje od dvije godine tu sam tražio savjete za kupnju tv-a...prebacivao sam se sa starog sonya od 82 cm na nešto veće i ispočetka naravno želje bijahu max ekran oko 50-ak cola, sve veće činilo mi se bespotrebno  ogromno i skupo....pa dođoh na 55 i gotovo kupih, kadli malo razmislivši, poslušavši savjete na  ovom forumu i naravno pogledavši po dućanima, kupih sony xf 9005 sa 65 coli...tri dana mi je trebalo da se naviknem na  veličinu ekrana i danas ne mogu sebi doći kako sam mogao ćoriti  u išta manje...gledam sa 3,5-3,80 m i sada, ne znam šta se zbilo ali ekran mi je postao mali a kako na zidu ima mjesta do 77 coli, najkasnije do ljeta promijenit ću  za veći tv...moram reći kako nemam sokolov vid pa je i to jedan od razloga, ali je zbilja činjenica da tv ne može biti prevelik....zato svatko  novi ovdje ako ima pare i mjesta u regalu, komodi ili zidu, ne treba razmišljati ni sekunde, uzimajte  veći ... ispočetka je veći ulog ali kasnije se ne kaješ...inače na sony imam još tri god garancije , tv je odličan, savršene boje, sport izvrstan, skaliranje programa  izvanredno...prespor je u prebacivanju programa ,ponekad do iritantnosti ali što se slike tiče bez prigovora a radi slike i kupujem , ostalo me i ne zanima previše...zamjeram mu što  bi mogao biti svjetliji, na 55cola mi se čini da ima više svjetline...demode daljinski se brzo zaboravi jer je slika za moj ukus odlična...zato bih da ima xf od 75 cola kupio opet njega ali mislim da se ne može naći , danima gledam...tako da ću najkasnije do ljeta uzeti samsungov qled q90r od 75 cola ako ga ugrabim sa 5 god garancije...idealan bi bio lg c9 sa 77 inča ali je nedostižan cijenom ...hvala bogu, nakupilo se godina pa se i dugo pamti , stari tv je imao sliku  i ništa više a danas se od tv-a traži da je multipraktik sa milion funkcija  i kristalnom slikom....teško sve upariti...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CyberDemonVZ kaže...
mali.kresho kaže...

Kakvo je stanje sa TV-ima sto se tice hdmi 2.1 podrske, nesto malo sto sam trazio i kod vecine ne nadjem podatak podrzavaju li hdmi 2.1, pogotovo kod samsunga...naime trazim nekakav 4k tv 55" ili 58", nesto oko 6000-7000kn u skorije vrijeme, da budem spreman kad ps5 izadje :)

 Savjet: nemoj gledati "HDMI 2.1", nego radije gledaj točno rezoluciju i osvježavanje koje te zanima.

Npr jučer gledam review jednog televizora. Vele: ne podržava 2.1 (vjerojatno prema specifikacijama), a podržava 4K na 120 slike u sekundi.

Ako se sprema za PS5 onda mu je HDMI 2.1 potreban jer neke bonuse u prikazu neće moći koristiti bez HDMI 2.1  Recimo šteta je ne imati VRR (variable refresh rate) na sljedećoj generaciji konzola koju podržava HDMI 2.1 specifikacija, a ima toga još... recimo ALLM, QFT, QMS. Sve su to nove mogućnosti koje će podići kvalitetu igranja.

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.4.2020 17:18 (movie).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
8ax, dobro je raditi promociju za, neznam, npr Hisense, smo nemoj otići predaleko kao Garfield, molim te
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
movie kaže...
CyberDemonVZ kaže...
mali.kresho kaže...

Kakvo je stanje sa TV-ima sto se tice hdmi 2.1 podrske, nesto malo sto sam trazio i kod vecine ne nadjem podatak podrzavaju li hdmi 2.1, pogotovo kod samsunga...naime trazim nekakav 4k tv 55" ili 58", nesto oko 6000-7000kn u skorije vrijeme, da budem spreman kad ps5 izadje :)

 Savjet: nemoj gledati "HDMI 2.1", nego radije gledaj točno rezoluciju i osvježavanje koje te zanima.

Npr jučer gledam review jednog televizora. Vele: ne podržava 2.1 (vjerojatno prema specifikacijama), a podržava 4K na 120 slike u sekundi.

Ako se sprema za PS5 onda mu je HDMI 2.1 potreban jer neke bonuse u prikazu neće moći koristiti bez HDMI 2.1  Recimo šteta je ne imati VRR (variable refresh rate) na sljedećoj generaciji konzola koju podržava HDMI 2.1 specifikacija, a ima toga još... recimo ALLM, QFT, QMS. Sve su to nove mogućnosti koje će podići kvalitetu igranja.

 Da, čitam. Uz jako dobru sliku, 10.000 je ipak malo previše za Tv koji nema dosta novijih mogućnosti.

 

EDIT:

Dodan je u novom Firmwareu?

https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/q9fn-q9-q9f-qled-2018

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.4.2020 17:57 (CyberDemonVZ).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ja bi ti preporučio da gledas 65 inchi pogotovo za vid, ako može stati, 65 inchi je sad veci tv 55 je postao normalni :)
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima

 

da li je ovo mozda u ovom novcanom rangu 3.500 -  ono sto se moze najbolje dobiti LED TV LG 55UM7450

- filmovi , serije, igranje (xbox,nintendo,pc), netflix 

- udaljeno recimo nekih 2,5 m

dodatno pitanje

- to je pravi 4k ili ?

 

ne razumijem se uopce,tako da zato sve pitam i isto tako ne znam sto bi jos mogao dodati - svaki prijedlog ili pitanje dobro doslo

 

hvala 

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.4.2020 19:44 (cropunk).
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice