Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.099.204
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

simko007, od tih koje si naveo najbolji izbor je samsung Q70 (VA) definitivno ,a drugi izbor bi bio LG SM 8600(IPS). samsung gubi malo na zasićenosti boja ako gledaš ih kosa a lg-u crna boja blijedi ako se gleda u zamračenoj prostoriji. imaš na www.rtings.com recenzije oba tv-a pa si malo prouči i odaberi koji je za tebe bolji izbor. a usto pročitaj 20 - 30 stranica unazad na ovom forumu ti modeli su se često spominjali pa možeš još lakše se odlučit.lp

ljudska glupost i svemir nemaju granice, ali za svemir nisam 100% siguran.
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.4.2020 7:43 (daki80).
 
2 0 hvala 1
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tomislav10 kaže...
Prošle godine sam kupio LG 50uk6950pla kojeg sam nakon nekoliko dana vratio prodavatelju jer mi je slika na njemu bila očajna. Sad se "bojim" kupiti LG 50um7450, za kojeg mnogi kažu da je ok, da mi se ne dogodi isto razočarenje. Bojim li se s pravom?

 Kupio sam 7450 i meni je odličan..

Što ti je smetalo na 6950 ?

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
tomislav10 kaže...
Prošle godine sam kupio LG 50uk6950pla kojeg sam nakon nekoliko dana vratio prodavatelju jer mi je slika na njemu bila očajna. Sad se "bojim" kupiti LG 50um7450, za kojeg mnogi kažu da je ok, da mi se ne dogodi isto razočarenje. Bojim li se s pravom?

 Kupio sam 7450 i meni je odličan..

Što ti je smetalo na 6950 ?

 Kvaliteta slike je OK? Sport (nogomet) izgleda OK bez tragova pokreta na na ekranu? Meni je sve to bilo loše na UK6950 ... Jasno mi je da promjena televizora u kućanstvu nije "bezbolna", sad koristim LG 43LF652 (full HD) i 6950 mi je bio velik korak unazad, subjektivno ili kako već ...

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
daki80 kaže...

simko007, od tih koje si naveo najbolji izbor je samsung Q70 (VA) definitivno ,a drugi izbor bi bio LG SM 8600(IPS). samsung gubi malo na zasićenosti boja ako gledaš ih kosa a lg-u crna boja blijedi ako se gleda u zamračenoj prostoriji. imaš na www.rtings.com recenzije oba tv-a pa si malo prouči i odaberi koji je za tebe bolji izbor. a usto pročitaj 20 - 30 stranica unazad na ovom forumu ti modeli su se često spominjali pa možeš još lakše se odlučit.lp

 Ja bi radije ipak isao na SM9010 kao IPS opciju, jest da dimming nije ni priblizno dobar kao ostalim entry level FALDovima ali ce jos uvijek donekle dovest sliku u red pri prikazu u tamnijoj sobi.

Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.4.2020 10:53 (8ax).
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Može preporuka za TV 40" i 43" do 2500kn, može se i do 3000kn nagurati ako je baš sad velika razlika u kvaliteti slike itd, garancija da je 5.g.

TV se gleda sa 2 do 2.5m max pa me zanima hoće li 43"biti previše? 

 

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

marxone prijatelju, 43 je premalo na 2.5 m udaljenosti . ja imam 55 incha tv i gledam ga  sa 2,3 m udaljenosti i zao mi je što mi budget nije dozvoljavao da uzmem 65 incha koji je u stvari savršen za udaljenost od 2.2 do 2.5 m. 

ljudska glupost i svemir nemaju granice, ali za svemir nisam 100% siguran.
 
1 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
8ax kaže...
Naravno da cu ti rec da ne baljezgas kad namjerno izvrces moje rijeci.
Ne vidim kako me taj citat ikako osporava?

Neznam jesi cuo za tone mapping, ali bilo koji TV ce moc donekle kvalitetno rastegnut i nonHDR sadrzaj u svoj siri gamut sad koliko ce to dobro izgledat od TVa do TVa ovisi o njegovom DSPu i postavkama.
I ne, nece bit isti efekt kao da si pojacao boju za x% jer se ne mapira linearno, tako da su pojacane boje koje su samo na granicama maksimalne zasicenosti na vecini televizora.

Ako je bitan iskljucivo 100% tocan prikaz danog sadrzaja onda bi mogli prestat preporucivat bilo koji TV izmedju 3000 i 6000kn jer tak i tak nemaju karakteristike za pravilno prikazat pravi HDR, a po tebi ocito nista vise of Rec.709 i 270nit nije potrebno za gledat nonHDR...

To kaj neki ljudi ne shvacaju teoriju iza stvaranja kvalitetne slike nije moj problem :)

 Još jednom, taj U7B sa svojih 250-300 nita, 8bit+FRC i ništa posebnim postotkom DCI-P3 pokrivenosti nije realno ništa bolji od ostalih VA u onom izboru (low-end), a navađati jedva dostignuti "WCG" je doslovno zadnja stavka, totalno nebitna s obzirom da ga ne možeš vidjeti/doživjeti, a i to samo po sebi je teško bez specefičnih scena i testnih uzoraka. Skuplji TV-i ionako dolaze sa puno većom svjetlinom, 10bit panelom i s obzirom na mjerenja svi imaju iskoristivi(!) WCG. Mapirat HDR možeš i na zadnje govno, nije bitna mogućnost mapiranja nego mogućnost prikazivanja(!) HDR-a prvenstveno, a onda kada je to zadovoljeno možemo raspravljati koliko točno TV mapira skalu i do kud mu ide postotak određenog gamuta. U7B nije HDR TV, iliti ne može prikazati ono što zapravo znači High Dynamic Range.

 

To što ti nimalo ne razumiješ o čemu se radi je samo tvoj problem, ali ne očekuj da nitko neće reagirati na onakove hiperbole.

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.4.2020 12:11 (Mad Ant).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...

 Razumijem ja o čemu se radi, ali pričam o mapiranju nonHDRa, tj. standardnih TV i 1080p izvora da izgledaju življe nego sa limitiranim gamutom kakvim bi se "točno" prikazali.

Da nije velika razlika, nije.

Da je bolji TV od ostalih koje je naveo, je, ali ne i primarno radi samog panela.

Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.4.2020 12:21 (8ax).
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tomislav10 kaže...

 Kvaliteta slike je OK? Sport (nogomet) izgleda OK bez tragova pokreta na na ekranu? Meni je sve to bilo loše na UK6950 ... Jasno mi je da promjena televizora u kućanstvu nije "bezbolna", sad koristim LG 43LF652 (full HD) i 6950 mi je bio velik korak unazad, subjektivno ili kako već ...

Sve je OK.

Malo ljudi kake s tih 120 Hz odn. previše mu se pridaje značaj.

Na 60 Hz tv-u ne smije biti tih ghostinga pri sportu.

Jedino ako je tv neispravan, to je moguće...

Prije nekoliko stranica se javio čovjek koji ima ghosting na 120 Hz Samsungu RU 8002 pa, to je to. Tv je neispravan.

 

Ako naručuješ online svakako imaš 14 dana pravo na povrat robe pa ne vidim veliki problem...

 

Kontrast tog tv-a je izmjeren na 5830:1 što je super za taj rang i cijenu televizora.

 

Kad sam anručio tv najviše sam se plašio neujednačenosti pozadinskog osvjetljenja ledica, no u mraku na crnoj podlozi primjetio sam samo malo probijanje dolje lijevo, no neprimjetno je kada se tv gleda...

U tom cjenovnom rangu moraš najviše paziti na to...a 60 Hz je OK.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
daki80 kaže...

marxone prijatelju, 43 je premalo na 2.5 m udaljenosti . ja imam 55 incha tv i gledam ga  sa 2,3 m udaljenosti i zao mi je što mi budget nije dozvoljavao da uzmem 65 incha koji je u stvari savršen za udaljenost od 2.2 do 2.5 m. 

 Ja sam prošle godine u jednom motelu gledao tekmu lige prvaka na taman kupljenom Samsungu 97.5 inch s 2.5 m i vjeruj mi, to je tek taman...65 je nula kad sjedneš ispred čudovišta.

 

Mislim, nema tu više pravila. Postali smo bolesni od tih veličina televizora.

 

Neki ljudi neće biti zadovoljni ni kada za deset godina budu gledali 200 inch s 3 metra.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
8 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

uf anđeo sad si me našo. mogu mislit uživancije .ali to čudovište i košta .ali u pravu si kad kažeš da je ljudima teško udovoljit.

ljudska glupost i svemir nemaju granice, ali za svemir nisam 100% siguran.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Moze preporuka Tv-a za kolegu....velicina od 49 do 55inch ...Koristio bi ga za gledanje filmova,sporta do 4000kn...hvala vam

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.4.2020 14:21 (galinjo24).
14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.4.2020 14:39 (8ax).
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
daki80 kaže...

marxone prijatelju, 43 je premalo na 2.5 m udaljenosti . ja imam 55 incha tv i gledam ga  sa 2,3 m udaljenosti i zao mi je što mi budget nije dozvoljavao da uzmem 65 incha koji je u stvari savršen za udaljenost od 2.2 do 2.5 m. 

 Po toj mjeri, kakav bi onda meni TV trebao na 4 metra?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Tebi, nekih 120 inch 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kao alternativu lg-u 49um7450 suzio sam izbor na lg 49sm8600, samsung 49q60 ili 49ru8002. Vrijede li oni cca 1000kn više za gledanje sporta i filmova?
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CyberDemonVZ kaže...

 Po toj mjeri, kakav bi onda meni TV trebao na 4 metra?

  188 cm.. Na više...

Ja gledam 55" sa 3m u jako je malo... 

4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

daki80 hvala na savjetu ,uzeo Q70, U Elipsu je bio 6000 kn,

ali ipak sam uzeo u Sancta D. ,iako je bio 7000 KN ali se dobije 5 god garancije i Samsung tablet ,

i prijavom  na newsletter dobio još 10%(pročito koju stranicu prije na forumu) tak da je ispalo 6300kn.

pozzz

 

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nagledao sam ovaj Tv,molim komentare

 

LG 43UM7450PLA

 

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
TomekK kaže...

Nagledao sam ovaj Tv,molim komentare

 

LG 43UM7450PLA

 

Hvala

Imam istog od 10 mjeesca prošle godine i nemam baš nikakve zamjerke. Sa slikom sam zadovoljan, brzo otvara menije, YT i browser isto šljakaju super, Magic remote, jedino nema 3.5 mm za slušalice ali prek Bluetootha spajam bez problema. Onda sam ga bio platio 3100 kn a sad dok vidim da ide za 2700 - 10% + besplatni nosač... Ne bih uopće razmišljao.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.4.2020 13:12 (vrinho).
4 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Lg c9 u Svijet medija piše da ima 2 g garancije, kod Santa Domenice ima 5 g. Da li je fora u tome da kada se npr kupi tv u Svijet Medija (trenutno je povoljniji) treba registrirati tv na stranicama LG a pa se dobije produzeno jamstvo ili stvarno Santa Domenica ima 5 g garancije na onaj TV (mada je cijena visa, tako da je ta produžena garancija ubiti plaćena) 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Može preporuka za tv do 2000 kuna

Who bolan cares
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dejan1471 kaže...

Može preporuka za tv do 2000 kuna, 

plačanje karticom na rate 80 cm

 

Who bolan cares
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

zna netko gdje ima i po kojoj cijena teleskopski zidni nosac za tv kojem je ruka veca od klasicnih 30-40 cm? meni treba nesto sto bi islo barem 70-80 cm, a pozeljno i do metar. tv koji bi bio na njemu je 32". 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kupiti ili ne ovaj tv?

https://www.mall.hr/nanocell-tv/lg-49sm8200pla-tv-prijemnik

 

Bit će mi za računalo umjesto monitora. Jel to tv od 50 hz ili više. Nigdje nisam pronašao podatak. Molim savjet.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
50 Hz. Inaće na ovoj stranici imaš provjerene informacije o modelima
https://www.displayspecifications.com/en/model/bce518db
 
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

.

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.4.2020 20:21 (medjimurac).
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Lg c9 8600kn u Sd..

 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Belick1 kaže...

Lg c9 8600kn u Sd..

 Nema više. 

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ljudi.

 

Ima netko, osim Samsung high-end TV-a, ovu foru da se sva elektornika nalazi u odvojenoj kutiji koja odrađuje svu obradu podataka i ima konektore na sebi, a do TV-a ide tanka žica preko koje ide video signal i struja?

Jer ovo mi izgleda genijalno za posatviti na zid, a kutiju negdje dolje u neku TV klupicu pokraj HTPC-a.

 

 
 

 

Sviđa mi se ideja, a ne bi želio prodavati bubreg.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.4.2020 11:55 (CyberDemonVZ).
Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice