Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.096.199
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koja je najbolja alternativa samsung ue55ru8002? U istom cjenovnom rangu. S obzirom da je nestao u SD, a trenutno nitko ne nudi 5 godina jamstva, trazim nesto drugo. Cak se razmisljam dok jos imaju dal da uzmem ue49ru8002 za 3600kn u SD s 5 godina jamstva. Nisam siguran koliko znaci ta razlika izmedu 60Hz i 120Hz na tv-u koji se ne koristi za gaming. A trenutno imam 43" TV pa mislim da mi 49" nece biti ni premalo.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Rade cekaj i uzmi 55, ne uzimas svaki dan tv
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
nike098 kaže...
Rade cekaj i uzmi 55, ne uzimas svaki dan tv

 

Nije mi problem sačekati, ali u SD se neće vratiti, a ne znam jel netko drugi nudi 5 godina uopće tj. 2+3 godine

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
DzigiBau kaže...
nike098 kaže...
Rade cekaj i uzmi 55, ne uzimas svaki dan tv

 

Nije mi problem sačekati, ali u SD se neće vratiti, a ne znam jel netko drugi nudi 5 godina uopće tj. 2+3 godine

 to je i meni problem, sumnjam da će SD dobiti nove zalihe, a od drugih, eventualno Elipso i Ekupi koliko znam to ponekad nude, ali pitaj boga hoće li dok oni to ponude i ako ponude ostati i kod njih tog modela.

Meni je opcija ili cekati to ili uzeti za 5000 kn 55Q60R u SD, ali fakat nisam pametan kaj je bolje napraviti u ovoj situaciji.

Steam: Dalthor85 Bnet: Dalthor#2799
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dalthor kaže...
DzigiBau kaže...
nike098 kaže...
Rade cekaj i uzmi 55, ne uzimas svaki dan tv

 

Nije mi problem sačekati, ali u SD se neće vratiti, a ne znam jel netko drugi nudi 5 godina uopće tj. 2+3 godine

 to je i meni problem, sumnjam da će SD dobiti nove zalihe, a od drugih, eventualno Elipso i Ekupi koliko znam to ponekad nude, ali pitaj boga hoće li dok oni to ponude i ako ponude ostati i kod njih tog modela.

Meni je opcija ili cekati to ili uzeti za 5000 kn 55Q60R u SD, ali fakat nisam pametan kaj je bolje napraviti u ovoj situaciji.

 

 

Koliko sam vidio između Q60 i RU8002 nema neke značajnije razlike, osim što je Q60 skuplji? U nekim segmentima (nemam pojma kojim) je čak i RU8002 bolji?

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
javax kaže...

Da li moze preporuka nekog TV-a 32˝ ili ako se moze naci i 40˝ do 1200kn? Ne treba nista posebno biti, osnovna funkcionalnost je potrebna zato ne treba nista skupo. Gledao sam ove Tesla, Vox, Vivax, Elit,.. ali pojma nemam kakvi su i da li se uopce isplati to uzeti ili se moze nesto naci i kvalitetnije za ove novce ili ako je bas bolje moglo bi se malo i nadoplatiti

 

Imaš za 1500 Kn 40" Hisense, kaj po meni nije loša solucija.

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-H40B5100/

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dalthor kaže...
DzigiBau kaže...
nike098 kaže...
Rade cekaj i uzmi 55, ne uzimas svaki dan tv

 

Nije mi problem sačekati, ali u SD se neće vratiti, a ne znam jel netko drugi nudi 5 godina uopće tj. 2+3 godine

 to je i meni problem, sumnjam da će SD dobiti nove zalihe, a od drugih, eventualno Elipso i Ekupi koliko znam to ponekad nude, ali pitaj boga hoće li dok oni to ponude i ako ponude ostati i kod njih tog modela.

Meni je opcija ili cekati to ili uzeti za 5000 kn 55Q60R u SD, ali fakat nisam pametan kaj je bolje napraviti u ovoj situaciji.

 Pogledaj jos u svijet medija ja kad sam uzimao q70 u SD , bilo je takoder 2+3 garancija i u svjet medija ali bio je malo skuplji

4 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav Ljudi.

Ako može mala pomoć. dilema je Samsung ue55ru8002 ili sony 55xg8096.

Znači gledanje tv preko antene, filmovi i sport i iptv. Nije bitan software nego kvaliteta slike. Šta je bolje?

ili neki 65" da je cijena tu negdje.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Izydor kaže...

Pozdrav Ljudi.

Ako može mala pomoć. dilema je Samsung ue55ru8002 ili sony 55xg8096.

Znači gledanje tv preko antene, filmovi i sport i iptv. Nije bitan software nego kvaliteta slike. Šta je bolje?

ili neki 65" da je cijena tu negdje.

Evo ti usporedba jedan pored drugog ta dva tv-a,ako ti moze nesto pomoc.

Origin_Steam: hrka11
7 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Tu nema pravog pobjednika, jer svaki TV je drugacije zamisljen i ima drugaciji panel.

Sony ima sirokokutni IPS, Samsung ima duboke crne sa VA panelom.

Sony je 50/60Hz, Samsung 100/120Hz.

 

Sve u svemu, i jedan i drugi su OK, pitanje je sto korisnik vise preferira.

Osobno kod TV-a uvjek biram IPS, kod monitora VA, a kod laptopa mi moze i TN posluziti,

jer radim ispred laptopa, sam, ne dijelim s nikim pogled na laptop i kut gledanja me tu bas i ne dira.

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Izydor kaže...

Pozdrav Ljudi.

Ako može mala pomoć. dilema je Samsung ue55ru8002 ili sony 55xg8096.

Znači gledanje tv preko antene, filmovi i sport i iptv. Nije bitan software nego kvaliteta slike. Šta je bolje?

ili neki 65" da je cijena tu negdje.

 Ako ti je presudan sirok kut gledanja onda Sony, inace Samsung.

65" definitivno ako ti nije preskupo

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Izydor kaže...

Pozdrav Ljudi.

Ako može mala pomoć. dilema je Samsung ue55ru8002 ili sony 55xg8096.

Znači gledanje tv preko antene, filmovi i sport i iptv. Nije bitan software nego kvaliteta slike. Šta je bolje?

ili neki 65" da je cijena tu negdje.

 https://www.nabava.net/televizori/samsung-ue65ru7172-televizor-cijena-65-165-cm-led-ultra-hd-81725311

 

https://www.hgshop.hr/proizvod/245747

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.2.2020 16:58 (Anđeo bez falinge).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav svima

Treba mi preporuka za kupnju TV-a između 43-49, Tv će služiti za PS4,gledanje filmova i serija. Cijena do 5000Kn
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Širina kuta gledanja ?

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
55Q70R ili 65RU8002, gledam s 3 m, volim gledati filmove i serije(1080 obično), sport(nogomet(576/720/1080), planiram kupiti PS5, dosad vlasnik 42" Panasonic tx10 iz 2010., ne bih IPS, ustvari ne bih lcd uopće, ali eto moram. OLED si ne mogu priuštiti....
Ili, opcija, kupnja STB, može preporuka, skupljati lovu pa kupiti krajem 2021. neki OLED ili tko zna što, miniLED, Laser, Hvala
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
peropipic kaže...
55Q70R ili 65RU8002, gledam s 3 m, volim gledati filmove i serije(1080 obično), sport(nogomet(576/720/1080), planiram kupiti PS5, dosad vlasnik 42" Panasonic tx10 iz 2010., ne bih IPS, ustvari ne bih lcd uopće, ali eto moram. OLED si ne mogu priuštiti....
Ili, opcija, kupnja STB, može preporuka, skupljati lovu pa kupiti krajem 2021. neki OLED ili tko zna što, miniLED, Laser, Hvala

Osobno imam 65RU8002 i ja sam prezadovoljan, ne bi išao nikada više ispod 65", gledam na udaljenosti oko 2,5 m. Koristim ga za 1080p serije i filmove, 4k filmove, PS4 Pro igranje, preko njega imam spojen i EvoTV i ja sam prezadovoljan. Da li može bolje od njega za te pare koje on košta, možda, ali sumnjam, naravno da je Q70R serija bolja, ali ja sam se ipak odlučio za veću dijagonalu i nije mi žao. Naravno OLED je još bolji, ali 65" OLED je skup do bola i ne dam te novce jer to ne vrijedi tih novaca, osim naravno ako imaš novaca na bacanje ili si perfekcionist koji mora imati savršenu sliku i nije mu žao dati suludo više novaca za istu dijagonalu naspram "običnih" LED televizora.

Sve je stvar tvojih prioriteta, želja i novčanih mogućnosti.

 

Sretno u odabiru.

8 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

peropipic, od ta dva ja bih radije uzeo q70 mada ni ru8000 nije loš, ja ga osobno imam.ali da sam imao veći budget definitivno bi uzeo q70.

ljudska glupost i svemir nemaju granice, ali za svemir nisam 100% siguran.
 
1 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
@daki također,
pitanje, kod gledanja filmova, ima li i koliko bloominga kad se prikazuju titlovi(ometa li gledanje filma)
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
@daki također,
pitanje, kod gledanja filmova, ima li i koliko bloominga kad se prikazuju titlovi(ometa li gledanje filma)
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.2.2020 0:25 (CyberDemonVZ).
8 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

peropipic, na mom 55ru8002 nisam primjetio blooming u titlovima, jedino imam bloomimg u tamnim scenama ako sam skinuo loš rip sa torrenta npr HC, webrip. inače slikom i  tv-om općenito sam prezadovoljan.jedina zamjerka mi je zvuk

ljudska glupost i svemir nemaju granice, ali za svemir nisam 100% siguran.
 
1 0 hvala 1
8 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Trebao bih preporuku soundbara od 2-3k kn

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Protegni se jos 500tinjak kuna i uzmi si av receiver i dva kvalitetna zvucnika. 

Daleko bolja opcija od soundbara. 

Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pegaz2507 kaže...

Protegni se jos 500tinjak kuna i uzmi si av receiver i dva kvalitetna zvucnika. 

Daleko bolja opcija od soundbara. 

 Jel mi mozes linkat sta, nisam bas na ti sa tim stvarima

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Marcek555 kaže...
Pegaz2507 kaže...

Protegni se jos 500tinjak kuna i uzmi si av receiver i dva kvalitetna zvucnika. 

Daleko bolja opcija od soundbara. 

 Jel mi mozes linkat sta, nisam bas na ti sa tim stvarima

 https://www.elipso.hr/audio__video/audio-komponente/YAMAHA-RXV381BL/

 

https://www.elipso.hr/audio__video/audio-komponente/DALI-ZENSOR-1-BLACK/ ili jos bolje uzet zensor3 i onda si na 3600kn.

Po meni daleko bolje od soundbara i imas mogucnost slaganja 5.1 malo po malo. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.2.2020 8:13 (Pegaz2507).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zver kaže...
bik kaže...
Jel ovaj smart daljinac ili kako se vec zove iz Samsung q60... serija moze upravljati AV reciverom Onkyo, amazon tv stickom i sl.? Posto bi se kupnjom novog tva zelio rjesiti par daljinaca..

 Tu je vjerovatno u pitanju ARC konekcija koju moraju svi uređaji podržavati, i sve če raditi besprijekorno..

Npr.. kad upališ Set Top Box... on če upaliti AV receiver, koji če upaliti telku, a pošto je u pitanju ARC, komande če bit i spojene.. Osnovne... tako da za gledanje tleveizije če ti biti dosta daljinski od setopbox-a

 

nike098 kaže...
Ja sa daljinskim od q70, upravljam kucnim kinom lg, kabelskom a1

 Ček prebacuješ ti kanale, meni itd. na prijemniku od a1?

Zaboravi ako nemaš AV Receiver..

 Sa daljinskim Q70 upravljam TV-om, A/V Yamahom, A1 set top boxom i KODI na raspberry Pi4 i sve radi savršeno. Na početku sam bio skeptičan ali u usporedbi sa LG magic remotom puno bolja opcija. Iako ni jedan daljinski nema fast forward i backward tipke kod LG-a sam morao napraviti sedam klikova na A1 za tu funkciju, a kod Samsunga to napravim u dva klika.

10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

Isplati li se uzeti B9 55 incha, rabljeni sa zamjenjenim ekranom ali sa jos 18 mjeseci garancije za nekih 7200kn?

I ako ne, zašto ne s obzirom da se čini ok cijena za gotovo nov ekran? 

Hvala unaprijed na odgovoru i pomoći, lp.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pegaz2507 kaže...
Marcek555 kaže...
Pegaz2507 kaže...

Protegni se jos 500tinjak kuna i uzmi si av receiver i dva kvalitetna zvucnika. 

Daleko bolja opcija od soundbara. 

 Jel mi mozes linkat sta, nisam bas na ti sa tim stvarima

 https://www.elipso.hr/audio__video/audio-komponente/YAMAHA-RXV381BL/

 

https://www.elipso.hr/audio__video/audio-komponente/DALI-ZENSOR-1-BLACK/ ili jos bolje uzet zensor3 i onda si na 3600kn.

Po meni daleko bolje od soundbara i imas mogucnost slaganja 5.1 malo po malo. 

 Jedan zvučnik je 900kn a ne par, tak da računica baš ne drži vodu.

 

No u svakom slučaju ovo je bolja varijanta od soundbara.

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

U pravu si, moje isprike. 

Ja kad sam prije par godina kupovao slican kombo cini mi se da su bili jeftiniji zvucnici bez obzira kaj su moji qacoustics. 

Onda je opcija potraziti nekakve na njuskalu ili malo pogledat cijebe ostalih marki po ducanima.

 

Malo proletio njuskalo, ima svega. 

Za kolegu dobra prilika, par dana stare, 400kn usteda:

 

https://www.njuskalo.hr/zvucnici/dali-zensor-1-oglas-30795835

 

Jedino kaj su u Dubrovniku pa bi se trebali dogovorit oko slanja.

Mozda busom.. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.2.2020 21:35 (Pegaz2507).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice