Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.331
|
čitano: 14.130.561
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MasterOfDisaster kaže...

Znači titlovi (tipa .sub, .srt, itd) ti na mediju moraju biti sačuvani u formatu UTF-8 i tada imaš naše znakove u titlovima i na TV-u biraš UTF-8 font, najčešće titlovi nisu spremljeni u tom formatu nego u ASCII. Ali ćeš si i onda morati u titlu zamijeniti hjeroglife od slova sa č, ć i đ, ali to brzo napraviš u Notepad-u sa Replace all i to je to.

 

 

 Ok, znaci zbilja nema neko jednostavnije rijesenje bez konvertiranja svaki puta? Koliko znam standardno je za nas Cental European na Windowsu...

 

Nije mi jasno zasto se to kod Sony-a mora raditi kad kod Samsunga nema te zavrzlame, pogotovo kad ima vise kodnih odabira i ni jedan ne sljaka da prikaze sva slova sa kvačicama...

 

Ti imas Sony tv pa si tako rijesio stvar ili? 

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
daki80 kaže...

probaj font 1251  meni je radilo na samsungu. 

LUX_67A kaže...

Promjeni kodnu stranicu na 1250 ...

 Napisao sam da sam probao sve kodne presete i da ni jedan ne sljaka upotpunosti da prikaze sva slova sa kvačicama

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Mislim da sam na tragu rijesenja sa mocnom aplikacijom Notepad++, treba srt file otvorit u toj apk, Ctrl+A da selektirate cijeli tekst potom tab Encoding->Character Sets->Central European->Windows1250 i onda Save As.

 

Potom na tv-u potrebno izabrati font 1250...

 

Jos nisam isprobao na tvu jer kcer spava u boravku ali nadam se da je to rijesenje bez konvertiranja ANSI u UTF8

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima, kao sto vec sam naslov kaze u potraznji sam za nekim tv-om a posto se ne razumijem previse molio bih neke strucnije za pomoc
E sad ono sto trazim je da je obavezno 4k te minimalno 123cm i da ima ovaj novi satelitski klinac(ne znam mu ime )Namjena: filmovi,tv programi i malo ps4/5 . Marka mi ne igra ulogu posto nisam budzetno neogranicen tako da mi je budget nekih 2500kn . Svaka pomoc je dobro dosla i znam unaprijed da ce te rec koliko para toliko muzike al eto od svi sranja bar da ne pogodim najvece :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Maneken kaže...

Pozdrav svima, kao sto vec sam naslov kaze u potraznji sam za nekim tv-om a posto se ne razumijem previse molio bih neke strucnije za pomoc
E sad ono sto trazim je da je obavezno 4k te minimalno 123cm i da ima ovaj novi satelitski klinac(ne znam mu ime )Namjena: filmovi,tv programi i malo ps4/5 . Marka mi ne igra ulogu posto nisam budzetno neogranicen tako da mi je budget nekih 2500kn . Svaka pomoc je dobro dosla i znam unaprijed da ce te rec koliko para toliko muzike al eto od svi sranja bar da ne pogodim najvece :D

 Kad tražiš napiši inče. Svaki TV u imenu ima veličinu, na žalost u inchima, pa kad netko pita u cm nemam pojma o kojoj se veličini radi :D

Google veli da je to 50" :D

 

https://www.nabava.net/televizori/samsung-ue50ru7172-televizor-cijena-50-127-cm-led-ultra-hd-82680231

ili

https://www.nabava.net/televizori/lg-49um7100plb-televizor-cijena-49-125-cm-led-ultra-hd-86554351

 

Ima i ovaj, al ne znam niš o njemu.

https://www.nabava.net/televizori/philips-50pus6504-televizor-cijena-50-127-cm-led-ultra-hd-87808951

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
roby27 kaže...
MasterOfDisaster kaže...

Znači titlovi (tipa .sub, .srt, itd) ti na mediju moraju biti sačuvani u formatu UTF-8 i tada imaš naše znakove u titlovima i na TV-u biraš UTF-8 font, najčešće titlovi nisu spremljeni u tom formatu nego u ASCII. Ali ćeš si i onda morati u titlu zamijeniti hjeroglife od slova sa č, ć i đ, ali to brzo napraviš u Notepad-u sa Replace all i to je to.

 

 

 Ok, znaci zbilja nema neko jednostavnije rijesenje bez konvertiranja svaki puta? Koliko znam standardno je za nas Cental European na Windowsu...

 

Nije mi jasno zasto se to kod Sony-a mora raditi kad kod Samsunga nema te zavrzlame, pogotovo kad ima vise kodnih odabira i ni jedan ne sljaka da prikaze sva slova sa kvačicama...

 

Ti imas Sony tv pa si tako rijesio stvar ili? 

Da, imao sam Sony TV i to mi je radilo bez problema, znam da ima posla, ali radi 100%. E sad, ako znaš neku jednostavniju metodu, još bolje.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hvala ti,za drugi put u inchima govorim tako da isprike hehe nego jel mi mozes za ova dva s kojima si upoznat napisat nesto kao prednosti i mane cisto da se odlucim koji bi jer ovako mogu jedino na temelju izgleda :P

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Maneken kaže...

Hvala ti,za drugi put u inchima govorim tako da isprike hehe nego jel mi mozes za ova dva s kojima si upoznat napisat nesto kao prednosti i mane cisto da se odlucim koji bi jer ovako mogu jedino na temelju izgleda :P

 :)

Btw, LG je model UM7100, a svugdje gdje sam vidio usporedbe je UM7300. Nadam se da su slični modeli, ako nisu, onda ovo bez veze pišem 

 

Oba su tu negdje. 

Imaju pristojan broj konektora, oba su 4K, HDR10.

Nemaju baš savršene kuteve gledanja, crna nije baš crna, imaju jako pristojan prikaz boja.

 

Usporedbe:

https://vs.reviews/samsung-ru7100-vs-lg-um7300/

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/samsung-ru7100-vs-lg-um7300/783/822

 

Ovi gore su odabrali LG kao bolji.

A na rtings meni izgleda kao sa Samsung ima daleko bolji prikaz crne boje.

Pogledaj usporedbu pa odaberi

 

P.S. na istim stranicama pogledaj i onaj Philips. I ostale TV-e oko 2500 kn na nabava.net

 

Uglavnom, svi su tu negdje. I za tih 2500 dobijaš dva-tri puta više nego prije 5 godina za 4000 kuna :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MasterOfDisaster kaže...

Da, imao sam Sony TV i to mi je radilo bez problema, znam da ima posla, ali radi 100%. E sad, ako znaš neku jednostavniju metodu, još bolje.

 Ipak nije bilo dovoljno ovo sto sam napisao u prethodnom postu, cini se da Sony ima bug u XE seriji i zadnji dostupni FW to jos nije rijesio.

 

Rijesenje je da se ipak mora konvertirati iz ANSI u UTF-8 format, no ja sam to napravio pomocu notepad++ i nije bilo potrebe nista dodatno replacati hijeroglife tako da je dovoljno samo konvert odradit i spremit srt titl. 

 

Normalno na tv-u se odabere isti format UTF-8 i onda napokon prikazuje sva slova ispravno. Jebeni japanci kaskaju naveliko za LG.

 

No sada kada na laptopu zelim pustiti isti film sa titlom onda nece prikazati ispravno pod windowsom nego morate opet konvertirati iz UTF-8 na ANSI 

 

Al ajde bitno da napokon šljaka na tvu. Hvala na dobro usmjerenom savjetu. 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.2.2020 3:13 (roby27).
4 godine
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ako baš moram koristim engleske titlove. Lakše naučiti jezik nego natjerati sve te sustave da pokazuju naše znakove, svaki TV i prijemnik drugačiji i ima neke svoje trikove da proradi ako uopće proradi. A i na računalu sam se prilično namučio da proradi i u 2020 godini.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
roby27 kaže...
MasterOfDisaster kaže...

Da, imao sam Sony TV i to mi je radilo bez problema, znam da ima posla, ali radi 100%. E sad, ako znaš neku jednostavniju metodu, još bolje.

 Ipak nije bilo dovoljno ovo sto sam napisao u prethodnom postu, cini se da Sony ima bug u XE seriji i zadnji dostupni FW to jos nije rijesio.

 

Rijesenje je da se ipak mora konvertirati iz ANSI u UTF-8 format, no ja sam to napravio pomocu notepad++ i nije bilo potrebe nista dodatno replacati hijeroglife tako da je dovoljno samo konvert odradit i spremit srt titl. 

 

Normalno na tv-u se odabere isti format UTF-8 i onda napokon prikazuje sva slova ispravno. Jebeni japanci kaskaju naveliko za LG.

 

No sada kada na laptopu zelim pustiti isti film sa titlom onda nece prikazati ispravno pod windowsom nego morate opet konvertirati iz UTF-8 na ANSI 

 

Al ajde bitno da napokon šljaka na tvu. Hvala na dobro usmjerenom savjetu. 

 

 

Meni sa PotPlayer-om normalno radi titl koji je konvertiran na UTF-8. Pokušaj i ti sa tim player-om.

13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Molim pomoć. Crkla mi tekla i moram uzet novi. Uzeo bi neki 55" LED TV, neki LG ili Samsung, 3-4 tkn. Poželjno da ima izlaz za klasične sluške (bananu) ali nije uvjet. Pretpostavljam da svi sad imaju aplikacije tipa youtube, hevc podršku prek antene itd. Koji uzet?

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.2.2020 9:38 (gnomisa).
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Zanimljivo je da LG kod skupljih modela nema izlaz za slusalice, dakle niti jedan iz SM serije,

dok UM serija (bez NanoCell premaza) ima.

 

Ako ti 50" nije premali, mozes uzeti LG 50UM7600.

 

A ako ti treba 55", onda u tom rangu nemas LG-a, morat ces gledat Sony, Philips, Sharp, modele sa Android-om.

 

Samsunga nisam nasao u tom rangu sa ulazom za slusalice (moze biti da ima taj konektor, ali nije upisano na Geizhals.Eu).

 

No ako ti 5" nije problem, onda ti je LG najkompletniji od svih, uz veoma fluidan WebOS.

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Čitatelj kaže...

Zanimljivo je da LG kod skupljih modela nema izlaz za slusalice, dakle niti jedan iz SM serije,

dok UM serija (bez NanoCell premaza) ima.

 

Ako ti 50" nije premali, mozes uzeti LG 50UM7600.

 

A ako ti treba 55", onda u tom rangu nemas LG-a, morat ces gledat Sony, Philips, Sharp, modele sa Android-om.

 

Samsunga nisam nasao u tom rangu sa ulazom za slusalice (moze biti da ima taj konektor, ali nije upisano na Geizhals.Eu).

 

No ako ti 5" nije problem, onda ti je LG najkompletniji od svih, uz veoma fluidan WebOS.

 

 

 

 

 A čuj bar 55". Do sad sam imao LGa 47cu. Sony neki?

Opcija B je da se spajam sa BT sluškama što mi baš i nije drago...

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.2.2020 9:58 (gnomisa).
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Netko je na temi za izbor slušalica napisao da ima Bluetooth model koji je u godinu dana punio dva puta. Pronađi taj, uzmi TV s Bluetoothom i na konju si.

Nema žica, (skoro) nema punjenja... Gdi ćeš bolje.

 

 

Edit: za malo preko 4000 već imaš 65" modele iz 2018

https://www.makspro.hr/led-tv-samsung-ue65nu7022.html

 

Ne znam za tu firmu, ali sam slučajno pronašao, pa reko možda će koga zanimati.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.2.2020 10:25 (CyberDemonVZ).
7 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

I ja koristim BT slusalice za mob i TV (makar za TV rijetko), Sennheiser su, microUSB punjive,

punim jednom mjesecno, dakle 12 punjenja godisnje, nije to neka tlaka.

 

A opet ih mogu spojiti i zicom po potrebi, jer imaju i mogucnost 3.5mm (tad ne radi noise reduction tehnologija i mikrofon).

 

TV-i bez 3.5mm su u daleko vecem broju dostupni, izbacuju nepotrebno, kao sto i na mobu izbacuju (makar je na mobu 3.5mm potrebniji,

mogli su staviti 2.5mm, kao sto je prije imala Nokia, ne uzima puno mjesta).

 

Tu imas LG 55UM7450 od 55" koji dolazi sa Magic Remoteom i po meni je najkompletniji u svojoj klasi.

(ne pise da ima 3.5mm, ali sve drugo ima)

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kupio sam bio dodatno taj magic remote za svoj stari LG, super je to stvar. Hvala na savjetima. Ma zazireom od tog BTa jer ionak mi je kuća puna valova haha hrpa BT i Wifi uređaja,.. ali dobro...A taj BT je u smislu da telka odašilje ili i prima (može spojiti BT sluške na sebe?)

I imam još jedno pitanje...sad mi je gore "na knap" zidni nosač širine 45,5 cm. Jel će to bit dovoljno široko i za ovaj sa vesa 300x300 standardom?

 

EDIT: ovaj ima 3.5mm za sluške..kakav je taj?

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.2.2020 11:55 (gnomisa).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Na e-kupi: https://www.ekupi.hr/Televizori-Karneval-popusta-g54243.aspx  ima par zamimljivih modela s popustom od 10% na Visu od PBZ-a...

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pa dobar je al nije u klasi od 3 do 4000kn, nego preko, dakle do 620€.

 

Onda bi radije gledao nekakav u SM klasi, tipa 55SM8200.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Čitatelj kaže...

Zanimljivo je da LG kod skupljih modela nema izlaz za slusalice, dakle niti jedan iz SM serije,

dok UM serija (bez NanoCell premaza) ima.

 

Ako ti 50" nije premali, mozes uzeti LG 50UM7600.

 

A ako ti treba 55", onda u tom rangu nemas LG-a, morat ces gledat Sony, Philips, Sharp, modele sa Android-om.

 

Samsunga nisam nasao u tom rangu sa ulazom za slusalice (moze biti da ima taj konektor, ali nije upisano na Geizhals.Eu).

 

No ako ti 5" nije problem, onda ti je LG najkompletniji od svih, uz veoma fluidan WebOS.

 

 

 

 

 Meni je zanimljivo kako si obrnuo stvar - nizi modeli nemaju 3.5mm jack, dok skuplji imaju (od SM8500 nadalje):

 

http://hdtelevizija.com/wp-content/uploads/2019/05/LG_TV-LineUp_chart_2019.jpg

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.2.2020 16:42 (Mad Ant).
7 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Zato sam i rekao, mozda je krivo uneseno na Geizlas.Eu, jer tamo niti jedan SM nema 3.5mm izlaz.

 

No vjerovatno je taj podatak vecini kupaca nebitan, pa kome bas treba, najbolje pogledati na stranicama proizvodjaca.

 

Evo za info, kad sam kupio svoj prastari LG 3D TV, koji ima LAN ulaz, i na webu u prospektu je pisalo LAN -> DLNA,

na kraju to nije bio slucaj, niti LAN-a niti DLNA, kontaktirao sam LG i rekli su mi da nema DLNA, i nakon par dana je podatak o LAN i DLNA bio maknut sa Weba.

 

Nitko nije nepogresiv. Al svatko ima svoje prioritete. Osobno mi ne treba 3.5mm, al kome treba, morat ce potraziti ili jos bolje, pogledat uzivo u trgovini.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Čitatelj kaže...

Zato sam i rekao, mozda je krivo uneseno na Geizlas.Eu, jer tamo niti jedan SM nema 3.5mm izlaz.

 

No vjerovatno je taj podatak vecini kupaca nebitan, pa kome bas treba, najbolje pogledati na stranicama proizvodjaca.

 

Evo za info, kad sam kupio svoj prastari LG 3D TV, koji ima LAN ulaz, i na webu u prospektu je pisalo LAN -> DLNA,

na kraju to nije bio slucaj, niti LAN-a niti DLNA, kontaktirao sam LG i rekli su mi da nema DLNA, i nakon par dana je podatak o LAN i DLNA bio maknut sa Weba.

 

Nitko nije nepogresiv. Al svatko ima svoje prioritete. Osobno mi ne treba 3.5mm, al kome treba, morat ce potraziti ili jos bolje, pogledat uzivo u trgovini.

 Zna biti zbunjujuce ili cak i krivo, ali za 3.5mm jack znamo vec jedno vrijeme tako da nije upitno, a i na nekim modelima postoji slika TVa odozada. BT sluske rijesavaju stvar, iako ih ja osobno ne volim (baterije, smetnje, bla...).

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.2.2020 13:38 (Mad Ant).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Čitatelj kaže...

Pa dobar je al nije u klasi od 3 do 4000kn, nego preko, dakle do 620€.

 

 4 tkn je u par trgovina za keš...

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.2.2020 14:00 (gnomisa).
7 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pa sve BT4.2 ili novijeg standarda slusalice nemaju probleme sa smetnjama,

a i stedljivije su za baterije, zato i imaju punjive, tako da sto se toga tice nemas problema.

Vise ti bateriju trosi mobitel ili "pametni" sat koji moze prikazivati tocno vrijeme do samo 3-4 dana,

dok sa BT slusalicama mozes voziti cijeli mjesec (neke duze, neke krace, al prosjek je mjesec dana uz koristenje 2-3h dnevno).

 

Takodjer mozes dobiti i surround zvuk preko BT-a, dok preko 3.5mm vise od stereo ne mozes ocekivati.

 

gnomisa kaže...

 4 tkn je u par trgovina za keš...

 

 

Nist mu ne fali, od UM7450 serije pa navise imas vec Magic Remote tako da su tu razlike samo finese.

 

Al provjeri sa trgovinom jel ima 3.5mm ili ne. Na jednoj listi ima, na drugoj nema, ne znas kome vjerovati vise.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.2.2020 14:04 (Čitatelj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MasterOfDisaster kaže...

Meni sa PotPlayer-om normalno radi titl koji je konvertiran na UTF-8. Pokušaj i ti sa tim player-om.

 Ja sam na BsPlayeru jer mi ima odlican sistem pretrage titlova prilikom pokretanja filma, sa tri web stranice pretrazuje automatski istovremeno na vise jezika dodanih

 

Pot Player nisam jos probao, jel ima taj player nesto slicno za skidanje titlova?

11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

https://www.ekupi.hr/LG-UHD-TV-50UM7600PLB-1423071.aspx Sto mislite o ovome tvu za ove novce :) jeli valjda za 3 500 kn ili ima sto bolje?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gnomisa kaže...

Kupio sam bio dodatno taj magic remote za svoj stari LG, super je to stvar. Hvala na savjetima. Ma zazireom od tog BTa jer ionak mi je kuća puna valova haha hrpa BT i Wifi uređaja,.. ali dobro...A taj BT je u smislu da telka odašilje ili i prima (može spojiti BT sluške na sebe?)

I imam još jedno pitanje...sad mi je gore "na knap" zidni nosač širine 45,5 cm. Jel će to bit dovoljno široko i za ovaj sa vesa 300x300 standardom?

 

 Najbolje bi bilo da pronađeš ako imaš kutiju od nosača, ili upute negdje na netu, koje standarde podržava.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Čitatelj kaže...

 

Nist mu ne fali, od UM7450 serije pa navise imas vec Magic Remote tako da su tu razlike samo finese.

 

Al provjeri sa trgovinom jel ima 3.5mm ili ne. Na jednoj listi ima, na drugoj nema, ne znas kome vjerovati vise.

 

 OVo je situacija sa konektorima....bar kako su u Rusiji dobili...a i ovaj portugalac u  videu 

...nema 3.5mm....e sad postoji li model kod nas koji ima...vjerojatno ne...Onda mogu uzet i UM7450...

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.2.2020 14:58 (gnomisa).
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Imam UM7450 43 incha i nema 3.5 mm ali koristim BT slušalice tak da ne vidim uopće nedostatak jer sve radi bez ikakvih smetnji.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.2.2020 15:06 (vrinho).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gnomisa kaže...
Čitatelj kaže...

 

Nist mu ne fali, od UM7450 serije pa navise imas vec Magic Remote tako da su tu razlike samo finese.

 

Al provjeri sa trgovinom jel ima 3.5mm ili ne. Na jednoj listi ima, na drugoj nema, ne znas kome vjerovati vise.

 

 OVo je situacija sa konektorima....bar kako su u Rusiji dobili...a i ovaj portugalac u  videu 

...nema 3.5mm....e sad postoji li model kod nas koji ima...vjerojatno ne...Onda mogu uzet i UM7450...

 Kod nas niži UM modeli nemaju 3.5mm konektor, tek od SM8500 nagore. Tako je bilo i sa starijim UK/SK serijama.

 

Prije je bilo slika stražnje strane na www.lg.com/hr, ali sada kad sam pogledao iz nekog razloga su maknuli fotografije pozadine, na svim modelima izgleda... ne znam čemu ali eto...

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice