Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.315
|
čitano: 14.091.542
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kontam da ne prolazi kad uz uneseni kupon i sve podatke nemam mogucnosti odabrat karticu kod radio buttona unutar forme a samim timw ne mogu kliknit potvrdi.

Kad maknem kupon onda mogu.
Ima prijatelj karticu u zabi, sam moram vidit dal je maestro il mastercard
Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
4 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

To bi bila tri moja izbora za kupit, sluzeili bi za gledanje tv kabelske, HBO, pokretanje aplikacija bez trzanja...Bez gaminga.

 

Samsung QE55Q70RA 9800,00 kn - ? nepoznanica, vidim da je skup pa valjda valja

 

LG OLED 55C8PLA 10000,00 kn BOJIM SE BURN EFEKTA

 

LG 55SM8500PLA led tv, cijenovno pristupacan ali ne znam dali je ok.

 

Eto molio bih vase prijedloge ako imate vremena. zahvaljujem.

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.9.2019 12:44 (Rayban1).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Gledam malo smart televizore i tražim neki 4k do 3400 kn max, ekran do 43" s blutoothom obavezno. LG 43UM7450PLA mi se čini dosad najbolje jer ima praktički sve što tražim, ima i magic remote. Ima ko taj tv? Još kakva preporuka?

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

https://www.hgshop.hr/samsung-led-tv-55ru7172-ultra-hd-smart/proizvod/245747

 

ili

 

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/led-tv-sony-bravia-kd-55xf7005-4k.html

 

Cijena je znaci ista (3700 i kusur).

Nekako vise naginjem na Sony zbog Direct Led i 5 god garancije.

Dal ovaj Samsung pruza nesto sto ja ne vidim ?

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.9.2019 11:44 (AmonZero).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

To meni odgovaraš? Ak da ovo je skoro pa kontra od onog što tražim.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
AmonZero kaže...

https://www.hgshop.hr/samsung-led-tv-55ru7172-ultra-hd-smart/proizvod/245747

 

ili

 

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/led-tv-sony-bravia-kd-55xf7005-4k.html

 

Cijena je znaci ista (3700 i kusur).

Nekako vise naginjem na Sony zbog Direct Led i 5 god garancije.

Dal ovaj Samsung pruza nesto sto ja ne vidim ?

Direct LED ti je u ovom slučaju minus jer nije FALD.

4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
love2ml86 kaže...
AmonZero kaže...

https://www.hgshop.hr/samsung-led-tv-55ru7172-ultra-hd-smart/proizvod/245747

 

ili

 

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/led-tv-sony-bravia-kd-55xf7005-4k.html

 

Cijena je znaci ista (3700 i kusur).

Nekako vise naginjem na Sony zbog Direct Led i 5 god garancije.

Dal ovaj Samsung pruza nesto sto ja ne vidim ?

Direct LED ti je u ovom slučaju minus jer nije FALD.

 

Bio bi minus da se usporedjuje sa TVom koji ima FALD. Buduci da se usporedjuje sa edge-lit TVom doslovno ovisi o implementaciji od modela do modela iako, u teoriji bar, bi direct LED trebao imat uniformnije osvjetljenje a edge-lit bit tanji.

 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ma jok. Ovo je kao novi post bio, nisam skonto da bi se moja poruka mogla tako interpretirati :)

@IvanOs
To sto kazes da je edge led ima razlicitu debljinu mi ne stvara problem jer prostora imam. Dal mi onda mozda ak bi nadoplatio i uzeo dodatne 3 godine garancije za Samsunga, on bio bolja opcija od ovog Sonyja?

Kontam otic sutra il danas do obije trgovine pa vidit oba modela uzivo ak ih imaju
Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
AmonZero kaže...
@IvanOs
To sto kazes da je edge led ima razlicitu debljinu mi ne stvara problem jer prostora imam. Dal mi onda mozda ak bi nadoplatio i uzeo dodatne 3 godine garancije za Samsunga, on bio bolja opcija od ovog Sonyja?

Kontam otic sutra il danas do obije trgovine pa vidit oba modela uzivo ak ih imaju

 

Vjerujem da oba imaju slicnu kvalitetu slike tako da upravo to, najbolje otic i pogledat uzivo ako je moguce.

 

Od same kvalitete slike, responzivnosti OSa, broja i vrste portova do estetike TVa i daljinskog pa koji ostavi bolji cjelokupni dojam. I naravno gledati 5 god garancije kako god.

15 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ako neko ima Samsung Q6FN neka se javi da razmjenimo iskustva. Skoro sam ga kupio pa sad jos uvijek cackam settings za prikaz slike...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Bio u vidio Samsung u HgShopu (350kn je dodatne 3 god garancije) i onda oso u Sd da bi ga i tamo isto vidio (na njihovoj web stranici ga ne mogu ni nac) , al nemaju ovog Sonyja izlozenog.

U Sd malo trzo video koji se vrtio na Samsungu.
Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.9.2019 20:17 (AmonZero).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ivan0S kaže...
love2ml86 kaže...
AmonZero kaže...

https://www.hgshop.hr/samsung-led-tv-55ru7172-ultra-hd-smart/proizvod/245747

 

ili

 

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/led-tv-sony-bravia-kd-55xf7005-4k.html

 

Cijena je znaci ista (3700 i kusur).

Nekako vise naginjem na Sony zbog Direct Led i 5 god garancije.

Dal ovaj Samsung pruza nesto sto ja ne vidim ?

Direct LED ti je u ovom slučaju minus jer nije FALD.

 

Bio bi minus da se usporedjuje sa TVom koji ima FALD. Buduci da se usporedjuje sa edge-lit TVom doslovno ovisi o implementaciji od modela do modela iako, u teoriji bar, bi direct LED trebao imat uniformnije osvjetljenje a edge-lit bit tanji.

 

Slažem se, ali mislim da Direct LED koji nije FALD više pati od DSE u odnosu na Edge LED.

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.9.2019 2:58 (love2ml86).
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kimcage google is your friend :)
Stavi ove i ako treba podesi se neke postavke kako tebi vise pasu.

https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/q6fn-q6-q6f-qled-2018/settings
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
AmonZero kaže...

https://www.hgshop.hr/samsung-led-tv-55ru7172-ultra-hd-smart/proizvod/245747

 

ili

 

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/led-tv-sony-bravia-kd-55xf7005-4k.html

 

Cijena je znaci ista (3700 i kusur).

Nekako vise naginjem na Sony zbog Direct Led i 5 god garancije.

Dal ovaj Samsung pruza nesto sto ja ne vidim ?

 I ja sam ih uzimao u obzir, na kraju sam uzeo Sony najviše zbog podrške za DTS. Ali ako ti to nije bitno, možda je Samsung čak i bolji izbor. Nisam ih imao prilike usporediti uživo jer sam na otoku.

Čini mi se ukratko:

Samsung ima bolji kontrast (5600:1 vs 3000:1), bolje smart funkcije i HDR10+.

Sony ima bolji upscaling i motion, podržava DTS.

 

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kupio ga danas popodne.

Danas skonto da imaju u SD i IPS 55XF7077 po istoj cijeni, al ga nisam ga uzeo na kraju nego uzeo ovaj VA 7005.

 

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.9.2019 22:30 (AmonZero).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

xf7077 je isti kao 7005.....

osim sive boje....

nabijen vas.............
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Za bolji kut gledanja...OLED ili QLED? Stari se dvoumi.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
saintmarcus9 kaže...
Za bolji kut gledanja...OLED ili QLED? Stari se dvoumi.

Koji qled?Oni su ina e VA pa je najuzi kut gledanja ali Samsung ima one nove modele sa sirim kutem ali to je opet slabije od IPS koji je opet slabiji od oleda.

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Uzeo bi 43 maloj za.sobu..da opeto dem na tcl..imam 55dp660 sad mislim uzet dp640..ima kaj bolje do 2.5 k

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.9.2019 13:22 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
saintmarcus9 kaže...
Za bolji kut gledanja...OLED ili QLED? Stari se dvoumi.

Koji qled?Oni su ina e VA pa je najuzi kut gledanja ali Samsung ima one nove modele sa sirim kutem ali to je opet slabije od IPS koji je opet slabiji od oleda.

 

U prevodu....OLED 😂

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.9.2019 14:00 (saintmarcus9).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ushirlo kaže...

xf7077 je isti kao 7005.....

osim sive boje....

Nije isti kad ovaj 7077 ima Motion od 400 a 7005 ima 200 i još nema na službenoj stranici podatka o panelu, ali google i info panel u SD su rekli da je 7077 IPS dok je 7005 VA.

 

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Došlo vrijeme za novu telku pa me zanima vaše mišljenje.

Većinu vremena gledam filmove i igram igre na PC-u koji je spojen na telku.

Dvojba je sljedeća.

 

LG 55SM9800PLA ili Samsung QE55Q70R

Sreća je put, a ne odredište.
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kupljen Samsung qe55q8fn, za sada zadovoljan..slika super, HBO radi dobro, nadoplatio jos + 3 god garancije.Jedino mu je daljinski malo minijaturan 😂

Hvala svima koji su dali savjet.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.9.2019 23:00 (Rayban1).
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
štojedosadnaovaregistracija kaže...

 I ja sam ih uzimao u obzir, na kraju sam uzeo Sony najviše zbog podrške za DTS. Ali ako ti to nije bitno, možda je Samsung čak i bolji izbor. Nisam ih imao prilike usporediti uživo jer sam na otoku.

Čini mi se ukratko:

Samsung ima bolji kontrast (5600:1 vs 3000:1), bolje smart funkcije i HDR10+.

Sony ima bolji upscaling i motion, podržava DTS.

 

 pusti ti te bajke o tolikoj razlici u kontrastu..

sony je u toj klasi ozbiljniji televizor...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
AmonZero kaže...

Nije isti kad ovaj 7077 ima Motion od 400 a 7005 ima 200 i još nema na službenoj stranici podatka o panelu, ali google i info panel u SD su rekli da je 7077 IPS dok je 7005 VA.

 

 to ti je isti televizor (VA panel) s drugim alijasima 7004, 7005, 7077, 7096,7073 itd... ako misliš na 55 inch

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/f3665af29

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.9.2019 0:04 (Anđeo bez falinge).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ljudi, 

 

Danas se neugodno iznenadio saznavši da moj LG 47lb650v ne podržava novi signal. Tj podržava, ali samo za zvuk :D

 

Cijena bi bila max 5 000 kn. Na rate ofkors. Tv koristim za sport i sa starim tu nisam u potpunosti zadovoljan jer ima dosta motion blura. 

 

Uz sport koristim i za Ps4, znači HDR obavezno. I 4K sam čuo da će biti PS5, pa mora imati i to. 

 

Mislim da ovaj ima subwoofer i to je fora. A veličina bar 47 ili koji inč više. Eto skroman sam kao i uvijek. Ako tko ima neku preporuku nek stavi link. Jer sam totalno out kaj se tiče televizora zadnjih godina. 

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
champion20 kaže...

Ljudi, 

 

Danas se neugodno iznenadio saznavši da moj LG 47lb650v ne podržava novi signal. Tj podržava, ali samo za zvuk :D

 

Cijena bi bila max 5 000 kn. Na rate ofkors. Tv koristim za sport i sa starim tu nisam u potpunosti zadovoljan jer ima dosta motion blura. 

 

Uz sport koristim i za Ps4, znači HDR obavezno. I 4K sam čuo da će biti PS5, pa mora imati i to. 

 

Mislim da ovaj ima subwoofer i to je fora. A veličina bar 47 ili koji inč više. Eto skroman sam kao i uvijek. Ako tko ima neku preporuku nek stavi link. Jer sam totalno out kaj se tiče televizora zadnjih godina. 

Ne postoji pravi HDR tv za 5000kn ali ih zato ima hrpa sa HDR naljepnicom za tu lovu.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Zanimljivo. Iskreno i ne kužim kaj je HDR, Al mislim da bi ga bilo dobro imati. 

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
champion20 kaže...

Zanimljivo. Iskreno i ne kužim kaj je HDR, Al mislim da bi ga bilo dobro imati. 

 Dobro mislis!  .... on je bitan da ti slika bude kontrastna prvotno a zatim da ti pojedini dijelovi slike na ekranu(panelu) imaju visoku osjetljenost radi bolje imerzije 

i slicnosti kao kad gledas u zivo npr prirodu ili neko pejzaz,  nakon toga kao secer na kraju dolazi boja radi izrazajnosti i vibrantnosti slike koja je dobra za filmove i u zadnje vrijeme

igre :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.9.2019 21:49 (4mal).
9 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da li je ovo najbolja kupnja za starije ljude koji gledaju samo dnevnik https://www.mall.hr/tv-prijemnici/lg-tv-prijemnik-32lk510bpld?tab=parameters

Dal je sigurnije uzeti lg nego Tesla tv ili Vivax budjet je max 1400

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice