Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.315
|
čitano: 14.090.011
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Gledao sam usporedno karakteristike za ova dva TV i skoro su iste. Zasto je onda QLED toliko skuplji? Da li ima neke bitne razlike u kvaliteti slike? Hvala
samsung 55q6fn i ue55nu8002
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
DiRT kaže...

Ali evo i dobre ponude iz dežele: kod njih u ovom trenutku najjeftiniji OLED 55B8, 7680 kn.

 

https://www.makspro.hr/oled-tv-sprejemnik-lg-oled55b8.html

 Hmmm...

 

Meni pise 8.573,55 kn. Jesi siguran da je bio za 7.680?

 

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
djhuby kaže...
Gledao sam usporedno karakteristike za ova dva TV i skoro su iste. Zasto je onda QLED toliko skuplji? Da li ima neke bitne razlike u kvaliteti slike? Hvala
samsung 55q6fn i ue55nu8002

 Marketing. Isto kao da pitas zasto su Q8/Q9 skuplji od nekih OLED-a... moraju nahraniti ovce i pobrat pare...

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
djhuby kaže...
Gledao sam usporedno karakteristike za ova dva TV i skoro su iste. Zasto je onda QLED toliko skuplji? Da li ima neke bitne razlike u kvaliteti slike? Hvala
samsung 55q6fn i ue55nu8002

 Marketing. Isto kao da pitas zasto su Q8/Q9 skuplji od nekih OLED-a... moraju nahraniti ovce i pobrat pare...

 Mislio sam da mi je pametnije onda uzeti ovaj jeftiniji ue55nu8002 pa onda u slijedecoj rundi za godinu-dvije ici na OLED LG. Jel takvo i tvoje misljenje? Ne bih zasad davao 10.000 kn za OLED TV malo mi too much. A taj QLED nit mi smrdi nit miriši :)

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
djhuby kaže...
Gledao sam usporedno karakteristike za ova dva TV i skoro su iste. Zasto je onda QLED toliko skuplji? Da li ima neke bitne razlike u kvaliteti slike? Hvala
samsung 55q6fn i ue55nu8002

 Ovdje si pogledaj stvarne razlike između ta dva modela.

 

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/samsung-nu8000-vs-samsung-q6fn/586/623

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja sam u dućanu prilikom kupnje vagao između Q6 i NU8002, uzo sam NU8002, a crni rub oko ekrana je najbolji, jako skladno to je bilo isto bitno da djeluje kao da nema okvir, jedan do drugog su bili tv-i, nisam primjetio razliku, a cijena je bila 2k razlika, a Q6 je low end QLED.

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.4.2019 13:56 (DiRT).
Moj PC  
3 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
DiRT kaže...

Ja sam u dućanu prilikom kupnje vagao između Q6 i NU8002, uzo sam NU8002, a crni rub oko ekrana je najbolji, jako skladno to je bilo isto bitno da djeluje kao da nema okvir, jedan do drugog su bili tv-i, nisam primjetio razliku, a cijena je bila 2k razlika, a Q6 je low end QLED.

Da to je sad pitanje. Uzeti najbolji model serije NU ili entry level QLED-a... 

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
djhuby kaže...

 Mislio sam da mi je pametnije onda uzeti ovaj jeftiniji ue55nu8002 pa onda u slijedecoj rundi za godinu-dvije ici na OLED LG. Jel takvo i tvoje misljenje? Ne bih zasad davao 10.000 kn za OLED TV malo mi too much. A taj QLED nit mi smrdi nit miriši :)

 Tako nekako :-D

5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Vidim da TCL 55R617 ima isto jako dobre ocjene pogotovo za gaming ali ga ne mogu nigdje pronaci kod nas?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Trebala bi mi preporuka za neki dobar smart TV od 55" do 6.000 kn. Prednost ovima sa androidom. Sluzio bi za gledanje filmova i tv kanala.

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Adam44 kaže...

Trebala bi mi preporuka za neki dobar smart TV od 55" do 6.000 kn. Prednost ovima sa androidom. Sluzio bi za gledanje filmova i tv kanala.

Ovdje imaš veoma dobra modela Philipsa.

 

https://www.nabava.net/televizori/philips-55pus7803-televizor-cijena-55-139-cm-led-ultra-hd-62102011

 

https://www.makspro.hr/led-tv-philips-55pus8503.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Ili poslije taj model Sonya.

 

https://www.nabava.net/televizori/sony-kd-55xf8096-televizor-cijena-55-139-cm-led-ultra-hd-60772631

 

Ili kao poslednja opcija taj model TCL-a.

 

https://www.nabava.net/televizori/tcl-55dc760-televizor-cijena-55-139-cm-led-ultra-hd-74786431

 

 

 

 

 

 

6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

samo bih se pohvalio.

gledao sam tekmu u jednom hotel-kafiću u Osijeku.

tv je samsung Q88Q9F ..

lokal je dio manjeg hotela gdje ne dolaze barabe pa se vlasnik ne boji oštećenja..

ljudi moji, gledao sam s tri i pol-četiri metra udaljenosti i ništa to nije veliko  ...slika je prekrasna, gledao sam samo tekmu tako da o drugim stvarima nemam što reći...

 

ali znam da bih ga s veseljem sutra stavio u sobu i gledao s 2,5 m bez brige...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
goran123456 kaže...
Ipak sam uzeo qe65q8dn i bilo bi mi žao da sam išao na 55" soluciju, ostavio sam ga na "nogicama" i udaljrnost gledanja je 2,8m. Cak i nasi SD kanali izgledaju jako dobro uz detaljne postavke slike naravno.

 Gorane naručio sam i ja isti tv :-) ...koje postavke si koristio za SD, a i ostale?!

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...

samo bih se pohvalio.

gledao sam tekmu u jednom hotel-kafiću u Osijeku.

tv je samsung Q88Q9F ..

lokal je dio manjeg hotela gdje ne dolaze barabe pa se vlasnik ne boji oštećenja..

ljudi moji, gledao sam s tri i pol-četiri metra udaljenosti i ništa to nije veliko  ...slika je prekrasna, gledao sam samo tekmu tako da o drugim stvarima nemam što reći...

 

ali znam da bih ga s veseljem sutra stavio u sobu i gledao s 2,5 m bez brige...

 Ja sigurno bi :)

65” mi se vec davno smanjio :)

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-H55A6140/ ova Hisense je na akciji u Elipsu, ima neko možda? I općenito kako vam se čini? Cijena je super...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...

 

ali znam da bih ga s veseljem sutra stavio u sobu i gledao s 2,5 m bez brige...

 Istina, ja gledam 75" na poslu svaki dan i u većoj prostoriji izgleda ništa posebno, pogotovo kada ispred nje spustimo 4-metarsko platno za laser projektor :-D

9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Mislite da je pametno kupovat oled ako tv koristim za:

 

- spajanje laptopa na tv (filmovi)

- ps4

- normalna televizija

 

Najviše me brine zbog plejke, burn in i to. Gledam do 12,000kn uzet neki OLED.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Za udaljenost od 2,4 - 2-6 metara. Što uzeti?

 

QE55Q6FNATXXH

 

ili 

 

UE65NU8002TXXH

 

 

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ParaNO1d kaže...

Za udaljenost od 2,4 - 2-6 metara. Što uzeti?

 

QE55Q6FNATXXH

 

ili 

 

UE65NU8002TXXH

 

 

 Vece je uvijek bolje ak pare nisu problem...

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ParaNO1d kaže...

Za udaljenost od 2,4 - 2-6 metara. Što uzeti?

 

QE55Q6FNATXXH

 

ili 

 

UE65NU8002TXXH

 

 

 Ja bi ti preporučio veličinu 55". Imat češ i bolji kvalitet slike, na manjoj diagonali:) I sasvim je dovolnjo takva veličina za takvu udaljenost.. Jedino ako nečeš u budučnosti gledat sa veče udaljenosti..

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.4.2019 13:13 (garfield1).
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
nhooydz kaže...

Mislite da je pametno kupovat oled ako tv koristim za:

 

- spajanje laptopa na tv (filmovi)

- ps4

- normalna televizija

 

Najviše me brine zbog plejke, burn in i to. Gledam do 12,000kn uzet neki OLED.

 Svakako oled.Bolje (za sada ) ne postoji.Moj klinac roka ps pa i često ostavi statičnu slike,nema nikakvih anomalije.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
djhuby kaže...

Vidim da TCL 55R617 ima isto jako dobre ocjene pogotovo za gaming ali ga ne mogu nigdje pronaci kod nas?

Model za americko trziste, nemaju veze sa modelima dostupnim kod nas.

16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Idite u smokve vi i vaše veličine ekrana!

Sinoć režem karton da simuliram da li mi treba 55" ili 65", stavim jedan karton ispred TV-a, padne gol, maknem ga, padne drugi, stavim, padne treći, stavim 65" padnu 2 gola pa u pm i kartoni i inči!

 
9 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

da si odma kupio 65" vidio bi sve golove 

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bok ljudi, gledam onaj famozni LG Oled C8 pa me zanima samo vrijedi li dati 7000kn više za 65” jer 55” nalazim po 10-11 tisuća kn?

tito vampir! Bog I Hrvati!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
LeskiRM kaže...

Bok ljudi, gledam onaj famozni LG Oled C8 pa me zanima samo vrijedi li dati 7000kn više za 65” jer 55” nalazim po 10-11 tisuća kn?

 Ja ne bih dao za 65" više od cca 15000kn, jer prošle godine u ljeto su bile takove cijene (dok je 55" bio cca 11000kn)... Radije pričekaj ovo ljeto da vidiš da li će novi 65" C9/B9 koštati 15K kn ili ispod.

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...

samo bih se pohvalio.

gledao sam tekmu u jednom hotel-kafiću u Osijeku.

tv je samsung Q88Q9F ..

lokal je dio manjeg hotela gdje ne dolaze barabe pa se vlasnik ne boji oštećenja..

ljudi moji, gledao sam s tri i pol-četiri metra udaljenosti i ništa to nije veliko  ...slika je prekrasna, gledao sam samo tekmu tako da o drugim stvarima nemam što reći...

 

ali znam da bih ga s veseljem sutra stavio u sobu i gledao s 2,5 m bez brige...

Taj je iz 2017, ako ništa drugo barem podržava DTS

 

Mislim da je imao cijenu oko 20000 eura, kod nas vjerojatno i više.

 

Kad smo već kod 80" i većih onda se cijena za koju se nagađa da bi mogla biti za novi LG 8K OLED 88Z9 između 25000-30000€ ne čini prevelika:) Naročito ne kad je cijena za onaj samsung Q950 okruglih 60000 eura! Naravno, za hotele i slične prostore sitnica, ali za većinu naših boravaka itd nedostižno..

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
LeskiRM kaže...

Bok ljudi, gledam onaj famozni LG Oled C8 pa me zanima samo vrijedi li dati 7000kn više za 65” jer 55” nalazim po 10-11 tisuća kn?

 Ja ne bih dao za 65" više od cca 15000kn, jer prošle godine u ljeto su bile takove cijene (dok je 55" bio cca 11000kn)... Radije pričekaj ovo ljeto da vidiš da li će novi 65" C9/B9 koštati 15K kn ili ispod.

Do jučer je 65B8 bio u mall.hr s nikad nižom cijenom od 12K, a što se tiče B9 i C9 to tek trebamo vidjeti. 65B9 još nema službenu cijenu i točan datum izlaska, neslužbeno je to navodno u lipnju i s MSRP cijenom 2999 eura. Street price će sigurno odmah odrezati 20-30% pa bi rekao da bi brzo mogao vjerojatno biti i ispod 2K:)

 

Već sada neki shopovi u belgiji i švici imaju najave popusta na 65C9 s 3500 na 2500 a prodaja je tek počela. Teško je prognozirati ali obično negdje oko black friday-a cijene bi mogle biti na 50% MSRP, znači 65C9 1700-1800 što je za novi model u tekućoj godini odlično. B9 vjerojatno i ispod 1500:)

 

Mnoge najviše interesira kako će se kretati cijena za 77B9, već se govori o cijeni ispod 3K do kraja godine

10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Upravo sam naletio na ovu ponudu.

 

https://www.sancta-domenica.hr/qled-tv-samsung-qe65q8dn-2018.html

 

samsung qe65q8dn za 10400kn i jos se dobiju 2 gear sport sata

misljenja?

tito vampir! Bog I Hrvati!
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.4.2019 21:48 (LeskiRM).
Moj PC  
0 0 hvala 1
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
LeskiRM kaže...

Upravo sam naletio na ovu ponudu.

 

https://www.sancta-domenica.hr/qled-tv-samsung-qe65q8dn-2018.html

 

samsung qe65q8dn za 10400kn i jos se dobiju 2 gear sport sata

misljenja?

 Ja dugo gledam te QLED Samsunge al mislim da odustajem od njih.. To je u konacnici samo malo bolji LED.. Treba se isprsiti za LG OLED i to je to.. I mozda ti je bolje LG OLED 55" nego Samsung QLED 65"

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice