Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.318
|
čitano: 14.092.601
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

I ja sam prešao s plazme Panasonic x10 na RU8. Razlika je ogromna. Ne znam kakav je ovaj Panasonic al poprilično sam siguran da ćeš biti jako zadovoljan.

 
0 1 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
TypeR8011 kaže...

I ja sam prešao s plazme Panasonic x10 na RU8. Razlika je ogromna. Ne znam kakav je ovaj Panasonic al poprilično sam siguran da ćeš biti jako zadovoljan.

 Ja sa Panasonic S20 isto na RU8, koji je bolji TV od tog GX820, slika je nekvalitetnija nego na plazmi, većinom prikaz/volumen boja, kontrast, dirty screen efekt, gamma/contrast shift, bleeding u donjim uglovima...

RU8 je odlican tv u odnosu na druge LCD-ove ali pored plazme nije nikaj, jbg.

Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.3.2020 13:09 (8ax).
12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ima li itko HISENSE H75B7510  ili neki Hisense iz te serije?  (6000kn)

 

Zapeo mi je za oko i LG 70UM7100PLA   (5500kn)

 

Trenutno imam LG 55UJ701v i odlican je tv (ide u sobu, ocu veci)

 

 

Ono sta me brine je sama tezina hisensa u odnosu na istu dijagonalu (25 kg Hisense, LG 75UM7100  35kg)   (po meni bitna stavka jer mi se pari da tako stede na elektronickim komponentama)

Ima li ova moja pretpostavka logike ili ne?

 

Ocu sta vecu dijagonalu za sta manje novaca. LG mi odgovara jer vec iman jednog (ekran mu ima malo ghostinga al ne pretjerano i edge led je sta mi i nije bas nesto)

IPS mi odgovara jer je dnevni boravak jako osvjetljen

 

Slusam savjete

Moj PC  
1 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

LG 70UM7100 je najvjerojatnije VA panel, inače odlična cijena za 70" dijagonalu.

Moj PC  
3 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gil kaže...

LG 70UM7100 je najvjerojatnije VA panel, inače odlična cijena za 70" dijagonalu.

 Lg modeli iz 2019 s 50, 60 i 70 inch su svi VA panel...

 

inače, koliko čitam ima i magic remote, strašna cijena za tako velik i kvalitetan tv.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nisam provjeravao za taj 70incni model  , ali pitanje je ima li magic remote . Koliko znam tek ide u paketu od 7450/7500 pa nadalje . 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Lagano nadokupiš Magic Remote.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nadam se da nije bilo previše šteta jutros... mojoj sestri pao 43UK7400 od prošle godine... morat ćemo novi smislit

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...

Nadam se da nije bilo previše šteta jutros... mojoj sestri pao 43UK7400 od prošle godine... morat ćemo novi smislit

 RU8 se ne miče, dominacija pilećih nožica.

Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
8 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jel ima sta dobro od 65'' do max 6k kn

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav ljudi,
trebala bi mi Vaša pomoć oko odabira TV-a od 55 inča.

Imam budžet do cca 4000 kuna, dakle ne tražim oled ili neki svemirski brod.
Tražim TV koji je pristojan sa slikom, ima BT, po mogućnosti da je android, volim filmove, ne igrice, i tv ću gledati preko neta, tj nemam antenu.
Da li npr tu Android sustav bolje izabrati ili je to nebitno?

LG ima odličan daljinski, a Philips iz linka ima sve živo od konekcija, ali je skuplji i ima nezgodan daljinski (siva slova na sivu podlogu).
On takoeđer ima izlaz za slušalice, što je meni trenutno zanimljivo jer imam ok zvučnike koji imaju takav spoj. Genius je vječan. I hvale mi sliku dosta.

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/827610ab62
Zanemarite Sony, ne čini mi se kao pobjednik.
Svi su ispod 4000 kuna.

Dakle , molim mišljenje?
Ako vi znate neki bolji po performansama, samo dajte -sve ću ih istražiti.
TCL, Hisense - da li zbilja oni vrijede po kvaliteti kao LG??
Imam sada LG Tv i monitor - i to ne rikava. :)

Hvala Vam puno!!!
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
8ax kaže...
Mad Ant kaže...

Nadam se da nije bilo previše šteta jutros... mojoj sestri pao 43UK7400 od prošle godine... morat ćemo novi smislit

 RU8 se ne miče, dominacija pilećih nožica.

 Nema pomoći kad se neboder trese...

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
filip47 kaže...
Pozdrav ljudi,
trebala bi mi Vaša pomoć oko odabira TV-a od 55 inča.

Imam budžet do cca 4000 kuna, dakle ne tražim oled ili neki svemirski brod.
Tražim TV koji je pristojan sa slikom, ima BT, po mogućnosti da je android, volim filmove, ne igrice, i tv ću gledati preko neta, tj nemam antenu.
Da li npr tu Android sustav bolje izabrati ili je to nebitno?

LG ima odličan daljinski, a Philips iz linka ima sve živo od konekcija, ali je skuplji i ima nezgodan daljinski (siva slova na sivu podlogu).
On takoeđer ima izlaz za slušalice, što je meni trenutno zanimljivo jer imam ok zvučnike koji imaju takav spoj. Genius je vječan. I hvale mi sliku dosta.

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/827610ab62
Zanemarite Sony, ne čini mi se kao pobjednik.
Svi su ispod 4000 kuna.

Dakle , molim mišljenje?
Ako vi znate neki bolji po performansama, samo dajte -sve ću ih istražiti.
TCL, Hisense - da li zbilja oni vrijede po kvaliteti kao LG??
Imam sada LG Tv i monitor - i to ne rikava. :)

Hvala Vam puno!!!

 Zavisi da li trebaš IPS ili VA panel. Oba navedena su ispod 4000kn:

 

LG 50UM7450 - 50" VA direct LED 60Hz, Magic remote

 

LG 55UM7450 - 55" IPS direct LED 60Hz, Magic remote

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.3.2020 15:09 (Mad Ant).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pa 55 inča IPS mi se čini ok varijanta.
Ali, pustimo upravljač sa strane, što se sa slikom između ta dva?
Mislim na link, ne na dva LG-a...
hvala
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
filip47 kaže...
Pa 55 inča IPS mi se čini ok varijanta.
Ali, pustimo upravljač sa strane, što se sa slikom između ta dva?
Mislim na link, ne na dva LG-a...
hvala

 Ako gledas vecinom tako da si ravno isored tva, onda VA jer ima bolji kontrast i bolju sliku pogotovo ako gledas u zamracenoj prostoriji.

Ako ti je bitno da se slika ne kvari kad gledas iz veceg kuta, a vecinom gledas u osvjetljenoj prostoriji onda IPS.

Moras odabrati sto ti je bitnije. Ako se gleda u idealnom uvjetima , VA daje bolju sliku

4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav svima,

u potrazi sam za novim TV-om veličine 55" nekog "srednjeg" razreda i u finale su mi ušla ova 3 modela pa vas molim za pomoć:

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-sony-bravia-kd-55xg8577-4k.html - 5300kn, 5g garancije
https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAM-UE55RU8002UXXH/ - 4500kn, 2g garancije
https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/led-tv-philips-55pus7504-android-ambilight.html - 5400kn, 5g garancije (ovdje dolazi u obzir i 7304 koji je 1200kn jeftiniji a koliko vidim, razlika je jedino u boljem zvuku kod 7504)

Znači ne treba bi svemirski brod, TV je za dnevni boravak i većinom se gleda iz ne prevelikih kuteva, serije, sport, crtići, plejka..

Sve mi se to cini slično, svaki je u nečemu bolji, pa molim za savjet i preporuke..

hvala!
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kako je vec spomenuto, RU8 je bolji TV od ta dva sto se tice slike osim ako trebas IPS. Specificno 120Hz ga cini boljim za sport i igre (a pomaze i pri 3:2 pulldownu) a realno i stavlja u skroz drugu klasu nad 60Hz TV-ovima.

Ja bi preporucio izbjegavat rang 4500-6000kn jer se ne dobije skoro nista vise od TV-ova od 3500-4500, a za 6500 se dobije propisni 4K HDR tv, dakle Q70R, XF9005, SM9000...

 

EDIT: Ako nemaš velike zahtjeve, vjerovatno bi se zadovoljio i sa nesto tipa Hisense H55B7500 koji je malo slabiji od ova druga dva TV-a koja si naveo ali koristi VA panel kao i Samsung, te trenutno kosta smijesnih 2700kn. Mozda 65" model za 4000 ako imas ambicije na velicinu.

EDIT2: Cini se da je i Sony 120Hz pa kaj sam rekao za RU8 sto se tog tice stoji i za njega.

Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.3.2020 19:56 (8ax).
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tako je, Sony i Samsung su 120Hz ali trenutno je razlika cca 900kn a osim duže garancije (koju daje SD gdje je Sony po ovoj cijeni) ne znam ima li smisla toliko investirati više ako je sve drugi gotovo isto..
Šta se tiče veličine, 55" mi je taman tako da srećom bar tu stavku imam fiksnu :)
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
NiViHa kaže...
Tako je, Sony i Samsung su 120Hz ali trenutno je razlika cca 900kn a osim duže garancije (koju daje SD gdje je Sony po ovoj cijeni) ne znam ima li smisla toliko investirati više ako je sve drugi gotovo isto..
Šta se tiče veličine, 55" mi je taman tako da srećom bar tu stavku imam fiksnu :)

 RU8 je definitivno bolji za tamnu sobu i uske kutove gledanja (ne više od širine kauča bez degradacije) a Sony obrnuto dakle klasična bitka VA/IPS panela.

Sad ovisi i jel ti treba Android tj. Kodi, imam RU8 i mogu ti rec da je Tizen skroz dobar i za razliku od nekih TV-ova buđenje iz stand-bya je instantno, ali zvučnici su dosta loši i traže igranje sa EQ-om prije neg kaj zvuče prihvatljivo.

 

Srećom postoji review oba TV-a na Rtingsu pa ti nebi trebao bit problem odlučit.


Evo ti kratka usporedba, X850G vs. RU8000:

 

Kontrast - 799:1 vs. 5756:1

Svjetlina - 580cd/m2 vs. 360cd/m2 - ne znači skoro ništa s toliko malim kontrastom i manjkom FALDa osim za gledanje SDR u iznimno svijetlim prostorijama

Clouding - Užasan na Sonyu, pojačano niskim kontrastom i visokom svjetlinom

Gamut - Oboje ~87% DCI-P3, ali Samsung ima bolji prikaz boja u razlicitim jacinama svjetline

Gaming - Samsung ima FreeSync i niži input lag, Sony uopće ne podržava 120Hz input

Zvučnici - Jednaka žalost, čak možda još i mrvicu lošiji kod Sonya

 

Ako si više za IPS, radije ti preporučam LG SM8500 seriju, 5000kn za 55", 120Hz, 1200:1 kontrast, 430cd/m2, 88-89% DCI-P3, 1440p120, DTS...

Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.3.2020 20:34 (8ax).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ideš na ono za što imaš novaca, plazma je iz 2010. kupljena za 3600 i uz pomoć recenzija...nisam se žalio

Tocno, osobno mi Panasonic puno drazi od Samsunga u prikazu slike, tako ako si do sada imao Pana plazmu, naviknut ces se ... nije OLED, al nije ni tako lose za LCD ... btw. nisam bas ni odusevljen ni s Q90 od Samsunga ...
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.3.2020 21:21 (LUX_67A).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
filip47 kaže...
Pa 55 inča IPS mi se čini ok varijanta.
Ali, pustimo upravljač sa strane, što se sa slikom između ta dva?
Mislim na link, ne na dva LG-a...
hvala

 Ja ću uvijek prednost dati LG-u naspram Philipsa, ne samo u slici. Jedino ako te rajca Android i Ambilight.

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.3.2020 22:41 (Mad Ant).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Da su im cijene cca 1000kn nize, Philips bi bio skroz OK.
Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hvala.
Ma ne rajca me android, niti philips, ali baš za ovu seriju pišu da je zbilja bolja slika, i ima stvarno sve moguće konekcije iza. treba mi jedna arhaična za zvučnike koji su mi super.
a za te pare mi se trenutno philips 55pus7304 čini kao bolji ulov na edigital-u.
budem vidio, imam vremena. ionako je sve zatvoreno ili radi usporeno.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
filip47 kaže...
Hvala.
Ma ne rajca me android, niti philips, ali baš za ovu seriju pišu da je zbilja bolja slika, i ima stvarno sve moguće konekcije iza. treba mi jedna arhaična za zvučnike koji su mi super.
a za te pare mi se trenutno philips 55pus7304 čini kao bolji ulov na edigital-u.
budem vidio, imam vremena. ionako je sve zatvoreno ili radi usporeno.

 Možda radije LG 55SM8200? Dosta bolji gamut i svjetlina.

TOSLINK na 3.5mm konverter košta 50-ak kuna.

Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gil kaže...

LG 70UM7100 je najvjerojatnije VA panel, inače odlična cijena za 70" dijagonalu.

Poslao sam poruku sluzbi za korisnike.

 

Magic remote imam na trenutnom tv-u te mi i isti nije toliko presudan (uzet cu ga s ovog tv-a)

 

Znaci nitko nema HISENSE?

4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
po meni, koliko sam citao sada kada imam vremena vise, hisense je odlicna kupovina, ali meni je turnoff sto nema hbo app posto ga koristim, a ne da mi se imati jos jedan box za hbo, gledao sam fire stick. sad me zanima ukoliko bih uzeo lg sm seriju da li se isplati uzeti je za netflix i hbo.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
hogarxyz kaže...
po meni, koliko sam citao sada kada imam vremena vise, hisense je odlicna kupovina, ali meni je turnoff sto nema hbo app posto ga koristim, a ne da mi se imati jos jedan box za hbo, gledao sam fire stick. sad me zanima ukoliko bih uzeo lg sm seriju da li se isplati uzeti je za netflix i hbo.

 Isključivo radi HBO-a? Po meni ne.

Dobri su to (IPS) tv-i ali pate od cloudinga i loseg FALD-a kod jacih modela.

Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
8ax,
Kolega mi ima nanocell Tv,od LGa, i kaze da je horor kada gleda nacionalne kanale gdje se boja razlijeva po ekranu. možda je to iznimka ili kriva postavka, ali rađe onda to izbjegavam, pa mi je lakše izabrati između ostalih 200 televizija. :)

gdje se moze nabaviti Toslink konverter? zanima me kao opcija.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
filip47 kaže...
8ax,
Kolega mi ima nanocell Tv,od LGa, i kaze da je horor kada gleda nacionalne kanale gdje se boja razlijeva po ekranu. možda je to iznimka ili kriva postavka, ali rađe onda to izbjegavam, pa mi je lakše izabrati između ostalih 200 televizija. :)

gdje se moze nabaviti Toslink konverter? zanima me kao opcija.

 Pokazi mi TV gdje nacionala ne izgleda kao slikana vodenim bojicama, pogotovo gledaliste u talk-showovima...

4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
haha a dobro, i to stoji...
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice