Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.305
|
čitano: 14.079.856
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
flk12 kaže...

Pozdrav,

Isplati li se uzeti B9 55 incha, rabljeni sa zamjenjenim ekranom ali sa jos 18 mjeseci garancije za nekih 7200kn?

I ako ne, zašto ne s obzirom da se čini ok cijena za gotovo nov ekran? 

Hvala unaprijed na odgovoru i pomoći, lp.

 Ne,

odgovorio sam na identicno pitanje par stranica prije

10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Našao, hvala.

6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Cijena je super ako je tv ok, ali problem je što neznaš tko je mjenjao ekran, zašto je uopće mjenjan ekran na, sigurno ne više nego pola godine starom teveju, i uostalom zašto ga uopće prodaje ako je tv kao nov sada.

Istina ima garanciju, ali kod polovnih stvari je uvjek rizik da te nategnu...

8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jel zna netko kako na LG UM7450 upaliti teletext?
Na daljincu nema TXT dugme.
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Stisnut tipku desno od nule, one tri točkice i onda pointerom odabrati TEKST sa strane. Ne znam ima li koji brži način

8 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ja imam samsunga i na mom smart remoteu ako mi treba txt ,stisnem dugme sa 3 točkice ,tako da je moguće da i na LG -iju je ista tipka.

ljudska glupost i svemir nemaju granice, ali za svemir nisam 100% siguran.
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
sime123456
3 tockice i Text kaze "This option is not available"?
Hmm, mozda je negdje regional setting na drugoj drzavi pa ga zeza.
Poigrat cu se malo.
Ne volim hrvatske menije pa je ne engleskom sada.
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
daki80 kaže...

ja imam samsunga i na mom smart remoteu ako mi treba txt ,stisnem dugme sa 3 točkice ,tako da je moguće da i na LG -iju je ista tipka.

 ako drzis tu tipku 1-2sec onda automatski otvori txt (mozda si to i mislio), jedino je glupo da se mora 4x stisnuti da bi se izaslo van

4 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ekipa,

da budem iskren prijavio sam se isključivo zbog svoje neodlučnosti. Znam da ste ovdje mahom dobri pratioci novoizišlih pa i onih starijih modela televizora. Zbog toga ide očito pitanje sa par ograničenja:

Tražim televizor (očito) do 3000kn, nekakav best buy s ovim redom zahtjeva:

 

4K - obavezna, znalci će sigurno prepoznati koji od njih ima bolji HDR

Žive boje

43'' - 50'', size matters, ali za brutalan display mijenjao bih par inča

Dobra kvaliteta zvuka

Smart TV nije pretjerano bitan, posjedujem Xiaomi Android Box

 

Dosad sam se navukao na TCL DP600 koji djeluje simpatično cijenom, no sumnjičavo kvalitetom. Ako netko ima neki prijedlog direktno iz glave, neka slobodno baci poruku ovdje ili privatno meni, hvalaa 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
KillerJoke kaže...

...

4K - obavezna, znalci će sigurno prepoznati koji od njih ima bolji HDR

Žive boje

43'' - 50'', size matters, ali za brutalan display mijenjao bih par inča

Dobra kvaliteta zvuka

Smart TV nije pretjerano bitan, posjedujem Xiaomi Android Box

Dosad sam se navukao na TCL DP600 koji djeluje simpatično cijenom, no sumnjičavo kvalitetom. Ako netko ima neki prijedlog direktno iz glave, neka slobodno baci poruku ovdje ili privatno meni, hvalaa 

Daš malo više i ideš na recimo Samsung:

https://www.nabava.net/televizori/samsung-ue50ru7172-televizor-cijena-50-127-cm-led-ultra-hd-82680231

 

ima čak i veći model za OK cijenu

https://www.nabava.net/televizori/samsung-ue55ru7172-televizor-cijena-55-139-cm-led-ultra-hd-81725291

 

(Za ovu cijenu ne postoji "brutalan display", za to moraš ići inad 10.000 kn. I zvuk na svim jeftinijim televizorima će ti biti tako-tako. Ja bi na tvom mjestu uzeo nekakav soundbar s Njuškala)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.2.2020 17:28 (CyberDemonVZ).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hvala puno na odgovoru, moželiš li samo obrazložiti zašto je ovaj Samsungov model superiorniji od TCL-ovog, gledao sam neke reviewove gdje Samsung televizori u ovoj cijenovnoj kategoriji nemaju baš dostatne performanse. 

Pod "brutalan" mislim najbolje što se može dobit u toj kategoriji, primjerice da je koliko toliko osjetan i dobar HDR i  da nema pretjeranog laga, što je cca 17ms kod TCLovog. 

Soundbar je dobra ideja 

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
KillerJoke kaže...

Hvala puno na odgovoru, moželiš li samo obrazložiti zašto je ovaj Samsungov model superiorniji od TCL-ovog, gledao sam neke reviewove gdje Samsung televizori u ovoj cijenovnoj kategoriji nemaju baš dostatne performanse. 

Pod "brutalan" mislim najbolje što se može dobit u toj kategoriji, primjerice da je koliko toliko osjetan i dobar HDR i  da nema pretjeranog laga, što je cca 17ms kod TCLovog. 

Soundbar je dobra ideja 

 Iskreno, ne znam ništa o TCL-u. 

Niti ne znam nikoga da ih je gledao, ni da ga ima doma.

 

Btw, dosta se spominjao na forumu, pretraživanje ti je gore desno.

Znam da je netko uzeo jedan, ali ima i netko tko ga se "jedva rješio", što god to značilo :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja sam uzeo..ali nisam toliko mjerodavan posto sam dosao s fhd iz 2011...lol...po meni za cijenu koju dodje tesko da ima nesto brutalnije od ostalih proizvodjaca...makar tcl ima i high ponudu od 5k na vise..meni je za omjer ulozeno i dobiveno super....

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
KillerJoke kaže...

Hvala puno na odgovoru, moželiš li samo obrazložiti zašto je ovaj Samsungov model superiorniji od TCL-ovog, gledao sam neke reviewove gdje Samsung televizori u ovoj cijenovnoj kategoriji nemaju baš dostatne performanse. 

Pod "brutalan" mislim najbolje što se može dobit u toj kategoriji, primjerice da je koliko toliko osjetan i dobar HDR i  da nema pretjeranog laga, što je cca 17ms kod TCLovog. 

Soundbar je dobra ideja 

 Samsung RU7xxx serija nema dobre boje, da, ali sumnjam da TCL u tom rangu ima znacajno bolje. Samsung ima dosta mali input lag i response time na svim modelima ove (prosle) godine.

 

HDR NEMOZES jednostavno tehnicki dobit u ovoj kategoriji, poanta HDRa je da dijelovi ekrana mogu bit znatno svjetliji/tamniji od drugih (High Dynamic Range) u isto vrijeme za kaj ti TREBA FALD (polje LEDica iza TVa sa individualnim poljima osvjetljena umjesto globalno osvjetljenje s LEDicama sa strane), za kaj ti opet treba minimalno 6000-7000kn.

Jedinu prednost HDRa koju mozes ostvarit u jeftinijeg TVa je tocniji prikaz jako zasicenih boja (WCG) ali opet TV-ovi ove klase ~3k kn nemaju dovoljno veliki gamut da opet to ista znaci.

 

Za 3200kn imas UE50RU7452 koji je najbolja slika koju mozes dobit u tom rangu po mojem misljenju. Sad, za 4200-4300kn se sad da uzet UE55RU8002 kojeg osobno imam i dosta je velka razlika i teoretski i u praksi za tih 1000kn, 120Hz panel sa 1440p120 FreeSync podrskom, podrska za siroki gamut (taman TV ima boje da se moze rec 100% da ne izgleda isprano), 24p de-judder (da filmovi ne 'trzaju'), 360cd/m2 u odnosu na 270cd/m2 svjetlinu, Smart Remote, full Tizen OS, 

4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
8ax kaže...
KillerJoke kaže...

Hvala puno na odgovoru, moželiš li samo obrazložiti zašto je ovaj Samsungov model superiorniji od TCL-ovog, gledao sam neke reviewove gdje Samsung televizori u ovoj cijenovnoj kategoriji nemaju baš dostatne performanse. 

Pod "brutalan" mislim najbolje što se može dobit u toj kategoriji, primjerice da je koliko toliko osjetan i dobar HDR i  da nema pretjeranog laga, što je cca 17ms kod TCLovog. 

Soundbar je dobra ideja 

 Samsung RU7xxx serija nema dobre boje, da, ali sumnjam da TCL u tom rangu ima znacajno bolje. Samsung ima dosta mali input lag i response time na svim modelima ove (prosle) godine.

 

HDR NEMOZES jednostavno tehnicki dobit u ovoj kategoriji, poanta HDRa je da dijelovi ekrana mogu bit znatno svjetliji/tamniji od drugih (High Dynamic Range) u isto vrijeme za kaj ti TREBA FALD (polje LEDica iza TVa sa individualnim poljima osvjetljena umjesto globalno osvjetljenje s LEDicama sa strane), za kaj ti opet treba minimalno 6000-7000kn.

Jedinu prednost HDRa koju mozes ostvarit u jeftinijeg TVa je tocniji prikaz jako zasicenih boja (WCG) ali opet TV-ovi ove klase ~3k kn nemaju dovoljno veliki gamut da opet to ista znaci.

 

Za 3200kn imas UE50RU7452 koji je najbolja slika koju mozes dobit u tom rangu po mojem misljenju. Sad, za 4200-4300kn se sad da uzet UE55RU8002 kojeg osobno imam i dosta je velka razlika i teoretski i u praksi za tih 1000kn, 120Hz panel sa 1440p120 FreeSync podrskom, podrska za siroki gamut (taman TV ima boje da se moze rec 100% da ne izgleda isprano), 24p de-judder (da filmovi ne 'trzaju'), 360cd/m2 u odnosu na 270cd/m2 svjetlinu, Smart Remote, full Tizen OS, 

 

Vrlo detaljan odgovor, pogledao sam tu i tamo koju stvar sada kada si napisao na što treba obratiti pažnju. Baš taj gamut boja navode kao dobru karakteristiku TCL televizora, nažalost nisam stručnjak. Ipak, moram naglasit da djelujem u iznosu od 2k do 3k kuna, sve iznad toga ne bih išao, referirajući na ove gore preporuke. Kao neku alternativu gledao sam Phillips televizore tog cjenovnog ranga, kao i klasični izbor, LG ili Samsung, za koje se navode kako nisu pretjerano konkurentni na tim cijenama, ne tržišno već kvalitativno. 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
KillerJoke kaže...

 

Vrlo detaljan odgovor, pogledao sam tu i tamo koju stvar sada kada si napisao na što treba obratiti pažnju. Baš taj gamut boja navode kao dobru karakteristiku TCL televizora, nažalost nisam stručnjak. Ipak, moram naglasit da djelujem u iznosu od 2k do 3k kuna, sve iznad toga ne bih išao, referirajući na ove gore preporuke. Kao neku alternativu gledao sam Phillips televizore tog cjenovnog ranga, kao i klasični izbor, LG ili Samsung, za koje se navode kako nisu pretjerano konkurentni na tim cijenama, ne tržišno već kvalitativno. 

 Moj savjet je da pogledas u dućanu onda, ima dosta izloženih sad i HiSenseova i TCLova pa ako su po ostalom isti imaju recimo bolji gamut od Samsunga i Android, zašto ne.

Philips jednostavno nema nikaj znacajno da ga izdvoji od drugih, LG IPS paneli (43-49-55") su koma za gledanje filmova a za VA modele (50") nemrem komentirat stvarno. 

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ekipa daj se uozbiljite, HDR i WCG za 3000kn? Iz cega, 250 nita i 8bit panela?

Moj PC  
4 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 UE49RU8002 3,940kn

10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Dali zna tko mozda koji bi bio dobar nosac za Sony Xf9005?  Kupio danas u emezete pa su mi preporucili  neki nosac od 80kn dok drugih nisu imali..  https://i.postimg.cc/cLwVkD1V/IMG-20200222-193622.jpg   Tv jos u kutiji nemislim ga  dirat dok ne sredim nosac jer nema di nego na zid.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jedno pitanje za ljude koji stvarno kuže tamatiku:

 

kvalitetniji TV-i prikazuju osvježavanje slike prema ulaznom materijalu:

24fps, 50 fps, 60....

 

Što se dogodi kad je ulazni fps 23.9....? I to podržavaju? Ili se dogodi lagani desync koji se ne primjeti? 

Ili se primjeti pa svi to ignoriramo? Ili postoji nekakva real-time obrada slike?

 

 

I da malo produbim pitanje, kako ovo rješavaju računala?

Prosječan monitor prikazuje 60 sličica u sekundi. Kako se prikazuju filmovi s 23.9.., 24, 50...?

Nisam primjetio da baš izgleda kao da su neke slike prikazane "da puta za redom" (micro stutter)

Radi se o nekakvom vremenskom interpoliranju?

 

Aha, i glavni razlog zašto ovo pitam, nigdje nisam vidio da se ovo spominje kao plus ili minus kod izbora TV-a, a nekako ne vjerujem da SVI TV-i imaju mogućnost prikaza svih mogućih FPS-a...

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.2.2020 0:11 (CyberDemonVZ).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ne postoji 24Hz/fps. TV automatski prikazuje 23.976.

120Hz jako jednostavno rjesava to pitanje. 60Hz TVi rade neku vrstu 3:2 pulldowna sa 24p na 60Hz ulazu.

Imas na Rtings recenzijama sekciju "24p judder" pa pogledaj
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.2.2020 2:29 (8ax).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bitna je nosivost nosaca, malo veca od tezine TVa bi bilo OK, a moras uzeti u obzir i kasniji veci TV da ne moras ponovo busiti za novi.

 

Moji na poslu koriste Vogels za montaze na strop/zid, ali on je malo skuplji naravno.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CyberDemonVZ kaže...

Jedno pitanje za ljude koji stvarno kuže tamatiku:

 

cut

 https://www.rtings.com/tv/tests/motion/24p

 

BTW OS/player na PCu procesira sliku prije slanja na monitor koji prima predodređenih npr. 60Hz. Sve ima bar neko procesiranje tako da nema low-level desinkronizacije izlaz/ulaz. Drugo je sto neki TVi bolje izvode "motion" pa ima manje micro-stuttera, te neki to vise primjete. TV od 120Hz rijesava vecinu "problema" jer ima vise lufta za motion interpolation (ali dobijes sapunica efekt). Neki brandovi imaju detaljnije opcije za motion, npr. LG ima de-blur i de-judder posebno na novijem WebOSu (da dobijes bolji motion sa sto manje sapunica efekta).

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.2.2020 9:27 (Mad Ant).
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
8ax kaže...
........
Mad Ant kaže...
CyberDemonVZ kaže...

.........

 Hvala dečki!

Već čitam o tome, samo me trebalo uputiti u pravom smjeru :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CyberDemonVZ kaže...

 Hvala dečki!

Već čitam o tome, samo me trebalo uputiti u pravom smjeru :)

 Ako pogledaš/proširiš tablicu na RTINGS-u, vidjet ćeš i neke popularne modele sa najgorom ocjenom na dnu...

4 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

u roku par mjeseci planiram kupiti novi tv.

tv ide na zid i biti će pod blagim kutem.

za oko mi je zapeo sony XG8396 (43" ili maks 49").

da li u tom cjenovnom rangu ima nešto bolje ili isplativije?

tv služi uglavnom za gledanje filmova,sporta i nešto malo igranja plejke.

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice