Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.312
|
čitano: 14.081.019
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ja sa daljinskim od q70, upravljam kucnim kinom lg, kabelskom a1
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kolika je razlika u kvaliteti recimo lg modela serije 7 naspram serije 8? I isto tako samsungove serije 7 naspram serije 8?

 

Npr. LG 65um7450 u SD dođe 5.669 kn, LG 65SM8200 je 6800kn. Isplati li se dati tih dodatnih 1100 kn?

 

Ili samsung 65RU7402 dođe 5849 kn, Samsung 65RU8002 je 7000. Opet dodatnih 1100kn, vrijedi li razlika u cijeni i razlike u kvaliteti?

 

Iako s obzirom da se tv kupuje na duže razdoblje,možda bolje uzeti klasu više.

 

A od lg ili samsunga izabrali biste što, mislim na gornje modele? Prosječan korisnik, gleda se netflix, amazon, torrrenti, dosta se gleda i po danu, uglavnom direktno ispred tv...

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

LG SM8600 vs Samsung Q70 55"

 

Prije kupnje novog TV-a koristio sam plazmu panasonic 42" zadnjih 9 godina i nisam bio svjestan nedostataka LCD TV-a (blooming, black uniformity, DSE i ostalo).

LG SM8600 sam kupio na preporuku frenda bez da sam istražio što je bitno kod kupnje TV-a. Nakon što sam se opekao i nakon 2 mj prodao SM8600 i kupio Samsung Q70 (imam ga 2 tjedna i isprobao sam sve opcije) u nastavku pišem ono što je meni sada bitno kod TV-a. Prije kupnje Q70 sam došao sa USB-om u dućan i isprobao RU8002, Q70 i OLED B9.

 

- DSE (dirty screen efect) - ovo nisam primijetio na plazmi,

    • na SM8600 je DSE bio primjetan kod gledanja skijanja i nogometnih utakmica, imao je vertikalne linije koje su me užasno živcirale iako ih moja žena nije primjećivala osim kada sam joj pokazivao u određenim scenama.
    • Q70 također ima DSE ali u obliku mrlja a ne vertikala i primjećujem ih samo kod gledanja skijanja, kod nogometa je 95% neprimjetan. Primjećuje se također na scenama koje prikazuju plavo nebo ali toga nema puno pa nije bed
    • OLED B9 - gotovo neprimjetan DSE, jedva sam ga primijetio kod skijanja

- HDR -  i 8600 i Q70 izvrsno prikazuju žive boje, minimalna razlika

- Fast motion handling - možda je SM8600 u maloj prednosti ali neprimjetno, dobro odrađuju taj posao jedan i drugi tv

- Black uniformity i blooming - LG mi je bio gotovo savršen dok nisam pokrenuo scenu 4K HDR The Mandalorian, prve epizoda, prva scena, šok, još kad se na sve to pokrenuo i podnapis to je bilo ne gledljivo, mislio sam da imam defektni TV ali se ispostavilo da je to feauture i da nikakva postavka to ne može ispraviti. Na moju sreću kod Q70 je prikaz tamnih scena barem tri puta bolji nego na SM8600, nije kao na OLED-u, nije čak ni kao na staroj plazmi ali daleko bolje nego na LG-u.  To je glavni razlog zašto sam na kraju prodao SM8600 jer nisam mogao podnijeti blooming na tv-u pošto puno gledam filmove i želim da mi je slika savršena. Ovo pogotovo dolazi do izražaja kada imate filmove sa crnim barovima. Npr star wars i slično.

 

Moj zaključak za kupnju 55" TV-a, a vezano za stvari koje su meni bitne (čitaj gore). Ako vam je budžet do 4.500kn mislim da je RU8002 najbolja opcija (puno bolji prikaz crne od SM8600), do 6.500kn mislim da nema boljeg tv-a od Q70, a ako imate budžet od preko 8.500kn onda se nemate što misliti nego kupiti OLED B9 ili jači, ovaj burn-in je prenapuhan tako da sljedeći TV sigurno bude OLED (tamo za nekih 5 godina).

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.2.2020 13:47 (onlajn7).
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Na rtingsu kažu da je Samsung 8002 bolji od q60. Gledao sam q60 od 50'' i nije neka impresija.
4 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Došao sony 55xf9005. Update napravljen i ubačene postavke slike sa rtings.com. 

Ne znam zašto sam se pribojavao androida jer je na kraju dosta brz i jednostavan za koristenje. 

O kvaliteti slike ne treba trošiti riječi jer je doslovno fenomenalna. 

Zvuk je upotpunjen sa sony soundbarom tako da je sve skupa spremno za vikend.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

senderos 

Imaš 65UM7100 za 4500, ovo drugo je po meni bacanje para.

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.2.2020 16:00 (gil).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tomislav10 kaže...
Na rtingsu kažu da je Samsung 8002 bolji od q60. Gledao sam q60 od 50'' i nije neka impresija.

 

Pusti RTHINGS.. To su dva slična TV-a.. Od koji q60r pokušavaju prodati za veču cijenu pod Q seriju...

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mdubic kaže...

Došao sony 55xf9005. Update napravljen i ubačene postavke slike sa rtings.com. 

Ne znam zašto sam se pribojavao androida jer je na kraju dosta brz i jednostavan za koristenje. 

O kvaliteti slike ne treba trošiti riječi jer je doslovno fenomenalna. 

Zvuk je upotpunjen sa sony soundbarom tako da je sve skupa spremno za vikend.

 

 

Bravo kolega..

Svakako za potpuni užitak u punom zvuku(ATMOS.. SS itd) i hdr-u preporučam za gledanje KODI(obavezno)...

A za ostali 4k materijale sa stereo zvukom tu je MX player... Ako misliš gledat s NAS-a i slično .. preporučam Gigabitnu mrežu..

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bik kaže...
Jel ovaj smart daljinac ili kako se vec zove iz Samsung q60... serija moze upravljati AV reciverom Onkyo, amazon tv stickom i sl.? Posto bi se kupnjom novog tva zelio rjesiti par daljinaca..

 Tu je vjerovatno u pitanju ARC konekcija koju moraju svi uređaji podržavati, i sve če raditi besprijekorno..

Npr.. kad upališ Set Top Box... on če upaliti AV receiver, koji če upaliti telku, a pošto je u pitanju ARC, komande če bit i spojene.. Osnovne... tako da za gledanje tleveizije če ti biti dosta daljinski od setopbox-a

 

nike098 kaže...
Ja sa daljinskim od q70, upravljam kucnim kinom lg, kabelskom a1

 Ček prebacuješ ti kanale, meni itd. na prijemniku od a1?

Zaboravi ako nemaš AV Receiver..

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.2.2020 16:18 (Zver).
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kakav atmos iz soundbara, to veze s atmosom nema.

Za imalo doživljaja atmosa treba atmos AV receiver koji ima barem 2 gornja kanala i da su instalirana barem 2 stropna zvučnika.

Tu se dobije solidan atmos zvuk koji ima dobru prostornost, uključujuči visinu. Za puni doživljaj idu 4 stropna zvučnika.

 

Ovaj atmos iz soundbara je smiješan i u usporedbi sa sada već starim 5.1 sustavima , a niti taj stari većina ljudi nema. 

 

Iz soundbara se dobije u odnosu na tv kvalitetniji i puniji zvuk i nešto bolja stereo slika jer ima dodatnog procesiranja i više zvučninčkih jedinica pa se može malo preciznije kontrolirati zvuk.

Ali i bilo kakv bolji zasebni stereo sustav ćedati bolji zvuk od tih atmos soundbarova. 

 

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
blackened_bm kaže...

Da vidim kako forum diše, da sad birate izmedju ova dva koji bi, više za filmove nego gaming, znam da je bolji Sony za filmove zbog realnijih boja, ali taj Android na njemu je već dvije godine star sad, to je glavno što me odbija od Sonya i pitanje kak će tek kasnije raditi android.

 

Q60 imam i zadovoljan sam generalno i slikom i jednostavnošću Tizena, pogotovo jer s jednim daljincem upravljam  sa tv--om i sa soundbarom LG SK5 i Samsung Blue Ray playerom,  ali svejedno me vuče vratiti ga i nadoplatiti 1500 kn za jedan od ova dva.

 

Ili da ne radim to uopće 

 Evo da citiram sam sebe i javim, nisam vas poslušao pa sam ipak uzeo Q70 :) 

Razlike naspram Q60 - doslovno sve je bolje, osim bloominga. E sad, blooming se primijeti samo kad je baš skroz crna scena, ono naslov filma na sredini ekrana bijelim slovima a ostatak ekrana skroz crn. Pri gledanju u tamnim scenama kad iskaču titlovi nisam primijetio. 

 

Čim sam ga upalio sam skontao po crnim crtama gore i dolje u cinema aspectu kolko je ta crna crnija od one na Q60, uopće se ne kontaju bridovi televizora kolko je crna. Vidljivo je kontrastnija slika i u SDR i HDR. Jedino što nisam primijetio neku primjetnu razliku da je puno svijetliji od Q60, možda nešto u HDR-u.

 

Također zvuk je daleko bolji od Q60, skoro da ni nemam potrebu paliti soundbar.

 

Eto toliko, kolko je skuplji tolko je i bolji i ne žalim nimalo. 

 

I još bih htio nadodati za ova pisanja oko Q60 vs Ru8002 - da bolji je Q60, svijetliji i je puno koloritniji, gledao sam ih jedan pored drugoga sa istim postavkama.

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.2.2020 16:56 (blackened_bm).
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
blackened_bm kaže...
blackened_bm kaže...

Da vidim kako forum diše, da sad birate izmedju ova dva koji bi, više za filmove nego gaming, znam da je bolji Sony za filmove zbog realnijih boja, ali taj Android na njemu je već dvije godine star sad, to je glavno što me odbija od Sonya i pitanje kak će tek kasnije raditi android.

 

Q60 imam i zadovoljan sam generalno i slikom i jednostavnošću Tizena, pogotovo jer s jednim daljincem upravljam  sa tv--om i sa soundbarom LG SK5 i Samsung Blue Ray playerom,  ali svejedno me vuče vratiti ga i nadoplatiti 1500 kn za jedan od ova dva.

 

Ili da ne radim to uopće 

 Evo da citiram sam sebe i javim, nisam vas poslušao pa sam ipak uzeo Q70 :) 

Razlike naspram Q60 - doslovno sve je bolje, osim bloominga. E sad, blooming se primijeti samo kad je baš skroz crna scena, ono naslov filma na sredini ekrana bijelim slovima a ostatak ekrana skroz crn. Pri gledanju u tamnim scenama kad iskaču titlovi nisam primijetio. 

 

Čim sam ga upalio sam skontao po crnim crtama gore i dolje u cinema aspectu kolko je ta crna crnija od one na Q60, uopće se ne kontaju bridovi televizora kolko je crna. Vidljivo je kontrastnija slika i u SDR i HDR. Jedino što nisam primijetio neku primjetnu razliku da je puno svijetliji od Q60, možda nešto u HDR-u.

 

Također zvuk je daleko bolji od Q60, skoro da ni nemam potrebu paliti soundbar.

 

Eto toliko, kolko je skuplji tolko je i bolji i ne žalim nimalo. 

 

I još bih htio nadodati za ova pisanja oko Q60 vs Ru8002 - da bolji je Q60, svijetliji i je puno koloritniji, gledao sam ih jedan pored drugoga sa istim postavkama.

 Ja jedino u 2160 p videu primjecujem taj blooming i to ne u svakom videu, jos sam namistio da titlovi nisu skroz bjeli nego imaju rubove crne i onu prozirnu crnu traku iza titlova sto je takoder smanjilo blooming, al vecinom gledam filmove u 1080p tamo nikad nisam primjetio blooming. Ja sam skroz zadovoljan tv-om. I da kabelsku od a1 sve prebacujem sa daljinskim od samsuga.

4 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da li je moguce na sonyju 55xf9005 podesiti upravljanje maxTV-om s daljinskim od Tv-a?

Alternativa mi je upravljanje mobitelom...

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da li moze preporuka nekog TV-a 32˝ ili ako se moze naci i 40˝ do 1200kn? Ne treba nista posebno biti, osnovna funkcionalnost je potrebna zato ne treba nista skupo. Gledao sam ove Tesla, Vox, Vivax, Elit,.. ali pojma nemam kakvi su i da li se uopce isplati to uzeti ili se moze nesto naci i kvalitetnije za ove novce ili ako je bas bolje moglo bi se malo i nadoplatiti

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
javax kaže...

Da li moze preporuka nekog TV-a 32˝ ili ako se moze naci i 40˝ do 1200kn? Ne treba nista posebno biti, osnovna funkcionalnost je potrebna zato ne treba nista skupo. Gledao sam ove Tesla, Vox, Vivax, Elit,.. ali pojma nemam kakvi su i da li se uopce isplati to uzeti ili se moze nesto naci i kvalitetnije za ove novce ili ako je bas bolje moglo bi se malo i nadoplatiti

 Ja imam u sobi vivax 32 ima 5-6 godina sasvim zadovoljavajuca slika i evo ga jos radi, takoder nisam velike novce dao za njega

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mdubic kaže...

Da li je moguce na sonyju 55xf9005 podesiti upravljanje maxTV-om s daljinskim od Tv-a?

Alternativa mi je upravljanje mobitelom...

Jedino sa daljincem od maxa ton i palit gasit. Barem ja nisam uspija

sent via S10e
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nakon silnog proučavanja, prvi izbor mi je Samsung 55RU8002, ali nažalost koliko vidim nema ga nigdje više sa 5 g jamstva, hoće li ih možda još dobivati u SD?

ili da se protegnem još malo pa za 4950 uzmem 55Q60R?

ili sve u k.... pa čekam idući black friday....

Steam: Dalthor85 Bnet: Dalthor#2799
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

može preporuka nekakav smart tv min 55", do 3500-4000kn, po mogućnosti Samsung, TCL i slično me ne zanimaju-jedva se rješio jednog :) hvala..

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bobsi kaže...

može preporuka nekakav smart tv min 55", do 3500-4000kn, po mogućnosti Samsung, TCL i slično me ne zanimaju-jedva se rješio jednog :) hvala..

 Ovaj u postu iznad tvojeg. Al je malo preko 4000

55RU8002

 

http://hdtelevizija.com/2019/06/28/samsung-55ru8002-uhd-tv-video-recenzija/

 

Možda klasu niže?

https://www.nabava.net/televizori/samsung-ue55ru7172-televizor-cijena-55-139-cm-led-ultra-hd-81725291

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.2.2020 10:33 (CyberDemonVZ).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zver kaže...
bik kaže...
Jel ovaj smart daljinac ili kako se vec zove iz Samsung q60... serija moze upravljati AV reciverom Onkyo, amazon tv stickom i sl.? Posto bi se kupnjom novog tva zelio rjesiti par daljinaca..

 Tu je vjerovatno u pitanju ARC konekcija koju moraju svi uređaji podržavati, i sve če raditi besprijekorno..

Npr.. kad upališ Set Top Box... on če upaliti AV receiver, koji če upaliti telku, a pošto je u pitanju ARC, komande če bit i spojene.. Osnovne... tako da za gledanje tleveizije če ti biti dosta daljinski od setopbox-a

 Ne, arc imam i sada sa starim Lg tv i radi mutavo.

Znaci ne zelim da mi se reciver pali kad palim tv nego posebne kontrole, da reciver palim gasim ,mjenjam ulaze sa tim smart daljunskim od tv? Netko ne to spomenio da navodno moze. Setopbox mislis na firetv stock? Ne, s tim daljince ne mogu nista osim upravljanja tog sticka.

.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CyberDemonVZ kaže...
bobsi kaže...

može preporuka nekakav smart tv min 55", do 3500-4000kn, po mogućnosti Samsung, TCL i slično me ne zanimaju-jedva se rješio jednog :) hvala..

 Ovaj u postu iznad tvojeg. Al je malo preko 4000

55RU8002

 

http://hdtelevizija.com/2019/06/28/samsung-55ru8002-uhd-tv-video-recenzija/

 

Možda generaciju stariji?

https://www.nabava.net/televizori/samsung-ue55ru7172-televizor-cijena-55-139-cm-led-ultra-hd-81725291

 thnx, može još koja preporuka..

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bobsi kaže...
CyberDemonVZ kaže...
bobsi kaže...

može preporuka nekakav smart tv min 55", do 3500-4000kn, po mogućnosti Samsung, TCL i slično me ne zanimaju-jedva se rješio jednog :) hvala..

 Ovaj u postu iznad tvojeg. Al je malo preko 4000

55RU8002

http://hdtelevizija.com/2019/06/28/samsung-55ru8002-uhd-tv-video-recenzija/

Možda generaciju stariji?

https://www.nabava.net/televizori/samsung-ue55ru7172-televizor-cijena-55-139-cm-led-ultra-hd-81725291

 thnx, može još koja preporuka..

 

Btw, ovi gore Samsung modeli ne podržavaju DTS zvuk. Znači kad skidaš filmove za gledanje, moraš odabrati onaj koji uz DTS ima i neku drugi audio zapis...

Jako puno se spominju ovdje na forumu, pa potraži preko tražilice da vidiš dobre i loše strane, vjerojatno ima i koja usporedba s drugim modelima.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
7 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav.. trazim neki TV koji radi na Androidu,minimalno 120cm.. do 6-7 tisuca kn, uzimat cu na rate u Sancta Domenice svakako .. 

Da napomenem da ako moze A+ ili A++ , ako nema takvih onda A, ispod te potrošnje ne idem. 

 

EDIT: Nasao sam ovaj Philipsov zasad, lijepa slika, A+, android, a i svidja mi se ambilight :)

 

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/led-tv-philips-55pus7504-android-ambilight.html

 

Nešto bolje?

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.2.2020 14:32 (RenyDB).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mdubic kaže...

Došao sony 55xf9005. Update napravljen i ubačene postavke slike sa rtings.com. 

Ne znam zašto sam se pribojavao androida jer je na kraju dosta brz i jednostavan za koristenje. 

O kvaliteti slike ne treba trošiti riječi jer je doslovno fenomenalna. 

Zvuk je upotpunjen sa sony soundbarom tako da je sve skupa spremno za vikend.

 Rekao sam ti ja odma za android,nema sanse da lose radi.Svi sto govore da je lose ili sporo ne znam na cem su ga koristili,ali ovo na tvu je Android Os TV , prilagocen za njih,a nije isti kao na mobitelima i radi odlicno,a dosta puta vidim ovdje kad neko spomene da bi isao na sony komentira se "nemoj,android spor bla bla" po meni ciste gluposti,skoro 2g koristim tv i Kodi koji ti je kolega preporucio za gledanje spojen s NASom nije se znaci nijednom srusio,nemam nikakvih adonsa na njemu.

Pixel kaže...

Kakav atmos iz soundbara, to veze s atmosom nema.

Za imalo doživljaja atmosa treba atmos AV receiver koji ima barem 2 gornja kanala i da su instalirana barem 2 stropna zvučnika.

Tu se dobije solidan atmos zvuk koji ima dobru prostornost, uključujuči visinu. Za puni doživljaj idu 4 stropna zvučnika.

 

Ovaj atmos iz soundbara je smiješan i u usporedbi sa sada već starim 5.1 sustavima , a niti taj stari većina ljudi nema. 

 

Iz soundbara se dobije u odnosu na tv kvalitetniji i puniji zvuk i nešto bolja stereo slika jer ima dodatnog procesiranja i više zvučninčkih jedinica pa se može malo preciznije kontrolirati zvuk.

Ali i bilo kakv bolji zasebni stereo sustav ćedati bolji zvuk od tih atmos soundbarova. 

 

 Upravu si, iz soundbarova zvuk meni osobno nista posebno nije,koliko sam primjetio samo im pojacaju bas da to tutnja i kao waooo,osobno meni nista posebno isti zvuk kao kad sam imao nekakvo bezveze 5.1 kucno kino,pricam o soundbarovim do neki 2500 3500kn,kod prijatelja sam slusao,sad neki jos skuplji nemam pojma kako to izgleda.

Kod sebe imam KRK rokit 5 g3 zvucnike i puno,puno cisci i lipsi zvuk,pogotovo kad glazba svira,imaju dovoljno i basa,odlicni su.

Origin_Steam: hrka11
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.2.2020 14:53 (hrka11).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja imam 2 Sony android tv; kd 55xf7596 , display IPS, RAM 2GB, procesor MT 1100 MHz i kd 43xg8096 RAM 3GB, display IPS, procesor MT 1100 MHz,.

Po meni je slika u globalu bolja nego na Philipsu, a što se tiče android tv, radi više nego dobro, bez zastajkivanja, kodi isto tako.

Philips ima VA display i crna je nešto bolja, ali boje u usporedbi s Sony su kao da ih je netko oprao s čarlijem

10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
RenyDB kaže...

Pozdrav.. trazim neki TV koji radi na Androidu,minimalno 120cm.. do 6-7 tisuca kn, uzimat cu na rate u Sancta Domenice svakako .. 

Da napomenem da ako moze A+ ili A++ , ako nema takvih onda A, ispod te potrošnje ne idem. 

 

EDIT: Nasao sam ovaj Philipsov zasad, lijepa slika, A+, android, a i svidja mi se ambilight :)

 

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/led-tv-philips-55pus7504-android-ambilight.html

 

Nešto bolje?

 Za tu cifru nemas sta gledat pored ovog sonya kojeg komentiramo na ovoj i prosloj stranici...kakav philips sta ti je.

Origin_Steam: hrka11
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Stvarno ste se pogubili vidim...

 

- RU8002 i RU71xx su ista generacija (RU 2019.), RU8002 je malo svjetliji i ima 120Hz (osim 49")

 

- ARC/eARC pojednostavljeno sluzi da bi uređaji međusobno surađivali i neke stvari odradili automatski (npr. zajednicko paljenje), a kontroliranje drugih uređaja (spojenih ARCom ili ne) daljinskim od TVa je nesto drugo, ovisno da li je proizvođac napravio tu funkcionalnost (ucenje ili lista IR komandi drugih uređaja), te dosta cesto rade samo osnovnije funkcije. Za full funkcionalnost treba neki dobri univerzalni poput Harmony-ja koji i kosta i kompliciraniji je

 

- Android TV nije bas isti kao na mobitelima, pogotovo sto se tu procesor bavi i slikom, a ne samo Android OS-om. Starija verzija Androida je bila trzava solidno, cak i mijenjanje kanala je bilo sporije. Pokretanje i rad appsa koji nisu specificno za TV se stoga sporije odvija na tim slabim procesorima. Na to su jos kasnili sa updateom te ga povlacili nazad par puta. Otprije jos znamo za bezobrazno istjecanje licenci za poznate appove poput Youtubea koji vise ne rade na starijim TVima itd. Stoga kada je netko tada platio blizu 10000 kn za npr. XF9005 nije mu bilo drago bilo kakovo trzanje, dok recimo LG OLED klizi po puno vecim menijima.

 

EDIT: u globalu, trebate prokljuviti sto vam je najbitnije - kvaliteta prikaza, OS, povezivost itd. Veliku vecinu vremena ce jedna stvar biti dobra, a ostale tako-tako. Ako bas sve zelite vrhunski, onda stvarno treba iskesirati vise novaca bez izmotavanja, nema druge. Npr. XF9005 ima dobru sliku dok je Android OS sam po sebi petljav sa previse menija na razlicitim mjestima, ali ako ti je slika na prvom mjestu, OS ces pregrmjeti nekako.

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.2.2020 11:07 (Mad Ant).
Moj PC  
6 1 hvala 1
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...

Stvarno ste se pogubili vidim...

 

- RU8002 i RU71xx su ista generacija (RU 2019.), RU800w je malo svjetliji i ima 120Hz (osim 49")

..

 Tako je, hvala.

Htio sam napisati "klasu niže".

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

@Mad Ant

Iako su ista generacija RU71xx je u Samsungovoj paleti stepenicu niže od RU8000. Zapravo dvije budući da su televizori ispod RU7400 direktni nasljednici serije 6. Prošle godine su svi nešto muljali sa serijama. Televizori su naravno nešto bolji nego njihovi prethodnici, i recimo da je to razlog za bump u oznakama, ali sa stajališta prosječnog korisnika to je prava mala zbrka. LG je od serije SK85/90/95 napravio serije SM90/95/98/99. Nasljednik Sony XF90 je XG95 osim u 49". Samsung je seriju 6 djelomično pripojio seriji 7, tako da su brojievi serije 7 malo pogurani naprijed, ostavio seriju 8 i Q60 koji bi gotovo mogao upasti u seriju 6 stavio pod QLED. Ukoliko se dobro sjećam cijela Samsung QLED serija je nasljednik KS7000 SUHD televizora iz 2016. godine. Philips isto tako gubi karakteristike, ali barem unaprijedi Ambilight pa mu se to može oprostiti :). I još na sve ovo amerikanci često znaju dobiti dodatni bump u oznakama (LG, Samsung) kako bi ispalo da imaju 'bolje' televizore.

 

Mad Ant mens' čini da ARC/eARC nemaje veze sa suradnjom uređaja već je za to namjenjen CEC (Consumer Electronics Control) protokol. ARC je kratica od Audio Return Channel i to služi za audio passthrough sa kontrolama glasnoće. U eARC verziji moguće je imati više kanala. CEC je malo čudna zvjerka. Iako postoji još od HDMI verzije 1.0 iz 2002. problem je u tome što su ga svi proizvođači malo unaprijeđivali na svoju ruku (AOC E-link, Hitachi HDMI-CEC, Insignia INlink, LG SimpLink, Mitsubishi NetCommand/Realink, Onkyo RIHD, Panasonic VIERA Link/EZ-Sync, Philips-Funai EasyLink/Fun-Link, Pioneer Kuro Link, Roku 1-Touch Play, Runco  RuncoLink, Samsung Anynet+, Sharp Aquos Link, Sony BRAVIA Link/BRAVIA Sync, Thomson T-Link, Toshiba CE-Link/Regza Link, Vizio CEC). Zato i postoji toliko nekompatibilnosti.

 
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Leon4rdo kaže...

@Mad Ant

Iako su ista generacija RU71xx je u Samsungovoj paleti stepenicu niže od RU8000. Zapravo dvije budući da su televizori ispod RU7400 direktni nasljednici serije 6. Prošle godine su svi nešto muljali sa serijama. Televizori su naravno nešto bolji nego njihovi prethodnici, i recimo da je to razlog za bump u oznakama, ali sa stajališta prosječnog korisnika to je prava mala zbrka. LG je od serije SK85/90/95 napravio serije SM90/95/98/99. Nasljednik Sony XF90 je XG95 osim u 49". Samsung je seriju 6 djelomično pripojio seriji 7, tako da su brojievi serije 7 malo pogurani naprijed, ostavio seriju 8 i Q60 koji bi gotovo mogao upasti u seriju 6 stavio pod QLED. Ukoliko se dobro sjećam cijela Samsung QLED serija je nasljednik KS7000 SUHD televizora iz 2016. godine. Philips isto tako gubi karakteristike, ali barem unaprijedi Ambilight pa mu se to može oprostiti :). I još na sve ovo amerikanci često znaju dobiti dodatni bump u oznakama (LG, Samsung) kako bi ispalo da imaju 'bolje' televizore.

 

Mad Ant mens' čini da ARC/eARC nemaje veze sa suradnjom uređaja već je za to namjenjen CEC (Consumer Electronics Control) protokol. ARC je kratica od Audio Return Channel i to služi za audio passthrough sa kontrolama glasnoće. U eARC verziji moguće je imati više kanala. CEC je malo čudna zvjerka. Iako postoji još od HDMI verzije 1.0 iz 2002. problem je u tome što su ga svi proizvođači malo unaprijeđivali na svoju ruku (AOC E-link, Hitachi HDMI-CEC, Insignia INlink, LG SimpLink, Mitsubishi NetCommand/Realink, Onkyo RIHD, Panasonic VIERA Link/EZ-Sync, Philips-Funai EasyLink/Fun-Link, Pioneer Kuro Link, Roku 1-Touch Play, Runco  RuncoLink, Samsung Anynet+, Sharp Aquos Link, Sony BRAVIA Link/BRAVIA Sync, Thomson T-Link, Toshiba CE-Link/Regza Link, Vizio CEC). Zato i postoji toliko nekompatibilnosti.

 Ma istina, ali upitno je bilo "različita generacija", tj. "RU" oznaka, da ne ispadne još da različite generacije imaju istu "RU" oznaku, kad netko čita ovako. Dovoljno je zbunjujuće i bez toga.

 

Da, baš sam se htio ispraviti za ARC, ali specifično sam htio razlučiti "zajedničko paljenje" uređaja spojenih kabelom (što je mogao i prastari SCART) i kontroliranje različitih uređaja jednim daljinskim (od TV-a), jer vidim da se brka jedno i drugo. Nakon toga mogu dalje pregledavati što ARC/CEC rade.

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.2.2020 12:59 (Mad Ant).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice