Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.105.242
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
vrinho kaže...

Imam UM7450 43 incha i nema 3.5 mm ali koristim BT slušalice tak da ne vidim uopće nedostatak jer sve radi bez ikakvih smetnji.

 Ma sad vidim da ima i konverter ak baš treba....digital oudio to analog...

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.2.2020 15:19 (gnomisa).
7 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da, SM8500 i SM8600 su u principu isti modeli, samo sa drugacijim nogama (jedna ili dvije noge),

a software i oprema je ista, pa kod kupnje pogledati koji je trenutno povoljniji.

Oba su 100Hz, isti panel i dodatna oprema.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Čitatelj kaže...

Da, SM8500 i SM8600 su u principu isti modeli, samo sa drugacijim nogama (jedna ili dvije noge),

a software i oprema je ista, pa kod kupnje pogledati koji je trenutno povoljniji.

Oba su 100Hz, isti panel i dodatna oprema.

 A UM7600 vs UM7450?

 

BTW sad vidim da ova jača serija SM8*** ima 3.5mm..jebiga, 5 soma kn sam dao i prošli put i nisam imao problema sa konektorima 

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.2.2020 15:23 (gnomisa).
7 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

https://www.zambullo.de/fernseher/lg-tv-um-serie-unterschiede-und-vergleich-der-fernseher-der-serie-um-von-lg-aus-2019-mit-uhd-aufloesung.html

http://hdtelevizija.com/wp-content/uploads/2019/05/LG_TV-LineUp_chart_2019.jpg

 

Kod UM7450 i UM7600 je razlika najveca u metalnom okviru i kod UM7600 modeli od 82" i 86" imaju

brzi procesor i par Dolby certifikata za audio/video.

 

Al u manjim dimenzijama gotovo sve isto.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Uzeo sony xg8596 i imam problem 

Jel ide ovo pod garanciju i kaj napraviti s tim da nije ni pojacano sve na max 

 

PSN:Dacho_223
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nemaš tu kaj. To ti je IPS edge lit ekran.

Možeš ga 10 puta zamjeniti i opet ćeš dobiti isti k...

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja na svom Sony XE7005 u postavkama imam Eco mod na HIGH tako da iskljuci brightness i ostale postavke sam podesio prema rtings-u i sve super.

Ne volim previse nafrljen ekran nego onako klasik kino slika.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dacho223 kaže...

Uzeo sony xg8596 i imam problem 

Jel ide ovo pod garanciju i kaj napraviti s tim da nije ni pojacano sve na max 

 

 Povlačim svoje žalbe na BB na mom Samsungu.

U usporedbi s ovim moj je OLED 😂

Šalu na stranu....nemre mi ovo bit normalno. Vidi sa servisom.

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.2.2020 16:42 (TypeR8011).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
vrinho kaže...

Imam UM7450 43 incha i nema 3.5 mm ali koristim BT slušalice tak da ne vidim uopće nedostatak jer sve radi bez ikakvih smetnji.

 To mi je bitan info. Dakle bt sluške rade....jer neko tvrdi da ne radi baš sa svim sluškama...

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.2.2020 19:46 (gnomisa).
11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Valja li ista philips dobio sam u inbox preporuku za 50Pus7304 koji je 4000kn... 

Obzirom da je to neka krajnja cijena valja li to tih novaca i kakav je recimo uaporedba tog philipsa sa nekim samsungom lg ili mojim favoritom sonyjem.

Vidio sam od samsunga Ue55ru8002 oko 4500kn ja mislim u sante domenice ali to mi je malo van budzeta... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gnomisa kaže...
vrinho kaže...

Imam UM7450 43 incha i nema 3.5 mm ali koristim BT slušalice tak da ne vidim uopće nedostatak jer sve radi bez ikakvih smetnji.

 To mi je bitan info. Dakle bt sluške rade....jer neko tvrdi da ne radi baš sa svim sluškama...

 Imam Sennheiser HD 4.40 i s Alija neke za 15€ in ear, sve odmah prepoznalo. Možda neke starije sluške s bt verzijom ispod 4 nebi prepoznalo, ne bih ti mogao 100% reći ali sve ovo novije mora prepoznati.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

dobra večer svima, trebam preporuku za tv  od 50 incha na dalje što veći to bolje , nažalost love nema baš previše od  4000  do 5000 kuna , imam par  uvjeta da je 4k da ima  dts zvuk zbog gledanja filmova (krepao mi lg tv  pa sve filmove moram konvertirat u ac3 ili slične formate  da , ja sam jedan od onih koji ne voli gledati strimovane filmove )  i naravno da ima opciju podešavanja titlova i da ima  h265 hevc  i dvbt2 , može biti android i ne mora , sve mora imati jedino taj dts  ako baš nema ne mora imati  ,hvala unaprijed svima na odgovorima 

sve radim samo da ne radim
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Čitatelj kaže...

https://www.zambullo.de/fernseher/lg-tv-um-serie-unterschiede-und-vergleich-der-fernseher-der-serie-um-von-lg-aus-2019-mit-uhd-aufloesung.html

http://hdtelevizija.com/wp-content/uploads/2019/05/LG_TV-LineUp_chart_2019.jpg

 

Kod UM7450 i UM7600 je razlika najveca u metalnom okviru i kod UM7600 modeli od 82" i 86" imaju

brzi procesor i par Dolby certifikata za audio/video.

 

Al u manjim dimenzijama gotovo sve isto.

 UM7600 ima i 4 HDMi porta dok UM7450 ima "samo" 3. 

Danas kupio 43UM7450 u Elispu, nažalost veći TV ne stane, TV je čist OK za te novce (ne kažem da nema bolji, ali sam htio LG prvenstveno zbog WebOS-a), zvuk TVa me ugodno iznenadio, za razliku od 10 godina starog LGa, na ovom je zvuk daleko kvalitetniji i glasniji, čak se i duboki tonovi naziru ;)

Bez problema se spojio na RPi 3 koji vrti OSMC i koji glumi seedbox (a ujedno je bio i player za stari TV), za sad pokrenuo Toy Story 4, slika je fenomenalna, ne znam da li je to do dobrog upscaling-a ili je do dobrog rip-a, ali me oduševilo kako dobero izgleda i fludino se izvodi. Ono što me nije oduševilo je prikaz tv programa (Iskon) i crna je daleko od crne,a čak čini mi se da bi i kutovi gledanja mogli biti malo bolji.

Ja zadovoljan.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Eyekool kaže...
Čitatelj kaže...

Ono što me nije oduševilo je prikaz tv programa (Iskon) i crna je daleko od crne,a čak čini mi se da bi i kutovi gledanja mogli biti malo bolji.

Ja zadovoljan.

 Čuj, consumer LED IPS....OLED je druga priča ali treba i pare izdvojit.

16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Slažem se. Jednog dana, možda... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Horatio_Hornblower kaže...

...philips dobio sam u inbox preporuku...

 Ništa osobno. 😂🤘

sent via S10e
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.2.2020 21:07 (Moby-Split).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Horatio_Hornblower kaže...

Valja li ista philips dobio sam u inbox preporuku za 50Pus7304 koji je 4000kn... 

Obzirom da je to neka krajnja cijena valja li to tih novaca i kakav je recimo uaporedba tog philipsa sa nekim samsungom lg ili mojim favoritom sonyjem.

Vidio sam od samsunga Ue55ru8002 oko 4500kn ja mislim u sante domenice ali to mi je malo van budzeta... 

 i ja (od iste osobe) pa sam zato uzeo 55RU8 😊

Previše žalbi na kvarove na Philipsu me u startu odbilo da uopće uđe u širi krug

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Eyekool kaže...

Danas kupio 43UM7450 u Elispu, nažalost veći TV ne stane, TV je čist OK za te novce (ne kažem da nema bolji, ali sam htio LG prvenstveno zbog WebOS-a), zvuk TVa me ugodno iznenadio, za razliku od 10 godina starog LGa, na ovom je zvuk daleko kvalitetniji i glasniji, čak se i duboki tonovi naziru ;)Bez problema se spojio na RPi 3 koji vrti OSMC i koji glumi seedbox (a ujedno je bio i player za stari TV), za sad pokrenuo Toy Story 4, slika je fenomenalna, ne znam da li je to do dobrog upscaling-a ili je do dobrog rip-a, ali me oduševilo kako dobero izgleda i fludino se izvodi. Ono što me nije oduševilo je prikaz tv programa (Iskon) i crna je daleko od crne,a čak čini mi se da bi i kutovi gledanja mogli biti malo bolji.

Ja zadovoljan.

 

Bok, i ja gledam taj LG već duže no nikako se odlučit. 

Znači istina je što na testovima kažu ta crna je definitivno vidljiva mana ? 

Drago mi je čut da filmovi lijepo izgledaju . U kojoj rezoluciji je Toy story ?

A što se tiče Tv programa i ja imam Iskon i sad sam zadovoljan slikom pa stvarno nebi htio smanjiti kriterije. 

Koliko je to loše ? 

 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
I ja imam isti TV cca 2 tjedna, nije ta crna tako loša, ali jako je osjetljiv prikaz ovisno o izvoru. Recimo HBOGO preko njega je tamniji nego preko android boxa, a najbolja je slika kada streama direktno s kompa kao DLNA-a. Gledam npr Expanse (svemira napretek) FHD i uopće se ne primijeti taj nedostatak crne tj. slika je stvarno odlična. S druge strane gledao sam Deadwood (seriju) preko HBO-a i izludio sam pokušavajući namjestiti normalno osvjetljenje i kontrast na koju sam bio naviko na starom tv-u do razine da sam htio vratit tv natrag. Kad sam gledao recenzije gledao sam i samsung prema kojima je imao bolji kontrast, ali nešto slabije osvjetljenje, pa sam otišao u dućan i na kraju uzeo onaj koji je imao bolju demo sliku. Ali u konačnici mislim da ne možeš znat na čemu si dok TV ne uzmeš doma i ne podešavaš ga bar tjedan dva da vidiš dal si se zeznuo.
13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja sam imao LG LED star 6 godina (plaćen tada oko 4tkn) pa bu mi ova crna sasvim ok. 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, moze pomoć za kupnju TV-a. 

Budžet mi je oko 8000 , moguće rastegnuti do 10 000. Širina 65 inča max mi stane na zid. Imam PS4 pro, iptv preko android boxa, te bi gledao 4k stream filmove, znači primarno gaming, nogomet pa filmovi. Radio bi cijeli dan, ujutro od 7 do ponoći, uvijek je netko u dnevnom boravku tako da bi neki koji se ne kvari ako stalno radi. Molim preporuku proizvođača, modela i trgovine koja je ok s garancijama. Hvala 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 Za tv koji ce raditi cijeli dan svaki dan oled bas i nije najbolji izbor.

Radije bih uzeo sony xf i gx 9005 seriju ili samsung q70/80/90 seriju

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.2.2020 10:16 (Pixel).
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mr. jo kaže...
Eyekool kaže...

Danas kupio 43UM7450 u Elispu, nažalost veći TV ne stane, TV je čist OK za te novce (ne kažem da nema bolji, ali sam htio LG prvenstveno zbog WebOS-a), zvuk TVa me ugodno iznenadio, za razliku od 10 godina starog LGa, na ovom je zvuk daleko kvalitetniji i glasniji, čak se i duboki tonovi naziru ;)Bez problema se spojio na RPi 3 koji vrti OSMC i koji glumi seedbox (a ujedno je bio i player za stari TV), za sad pokrenuo Toy Story 4, slika je fenomenalna, ne znam da li je to do dobrog upscaling-a ili je do dobrog rip-a, ali me oduševilo kako dobero izgleda i fludino se izvodi. Ono što me nije oduševilo je prikaz tv programa (Iskon) i crna je daleko od crne,a čak čini mi se da bi i kutovi gledanja mogli biti malo bolji.

Ja zadovoljan.

 

Bok, i ja gledam taj LG već duže no nikako se odlučit. 

Znači istina je što na testovima kažu ta crna je definitivno vidljiva mana ? 

Drago mi je čut da filmovi lijepo izgledaju . U kojoj rezoluciji je Toy story ?

A što se tiče Tv programa i ja imam Iskon i sad sam zadovoljan slikom pa stvarno nebi htio smanjiti kriterije. 

Koliko je to loše ? 

 

 Čini mi se da je kolega @Gee u pravu kad kaže da ovisi o izvoru sadržaja, filmovi s diska mi izgledaju bolje nego na streaming platformama, HBO GO mi je daleko najlošiji po prikazu (to je samo moje mišljenje), ali ima titlove, a RakutenTV mi izgleda najbolje (prvi put se susrećem s tim servisom).

Malo sam pogledao i ostale TV kanale, nije toliko loše koliko mi se na prvu učinilo (prvi kanal koji sam pogledao je bio Baby TV na koije je bio neki crtić i očajno je izgledalo), čekam testnu IPTV listu da vidim kakvo će tu biti stanje.

Toy Story 4 je u FHD rezoluciji, ona uvodna scena s kišom izgleda fenomenalno, a i ostatak filma.

Ako si u mogućnosti odi u Elispo u City Centar One West, tamo imaju izložen i upaljen jedan UM7600 koji je praktički isiti TV pa pogledaj da li ti odgovara.

U igri mi je bio i Hisense H43B7500 koji ima VA panel i čini mi se da ima nešto bolji prikaz slike, a kutovi gledanja po mom mišljenju nisu ništa lošiji od ovog LG-a (i Hisense imaju izložen i upaljen), čak mi i ljepše izgleda od LG-a, ali me odbio VIDDA U OS (ne kažem da nije dobar, ali meni se nije svidio).

Gledao sam i seriju s NanoCell premazom, sad mi je drago da nisam davao više novaca jer je i ovaj TV ograman skok u odnosu na ovaj koji sam imao do sad.

Ako ikako možeš strpi se do početka EURA2020, sigurno će biti boljih ponuda nego sada, a do tab bi trebala izaći i nova linija LG TVa u kojoj bi i neki od početnih modela trebali imati 120 Hz panele (pravih 120 Hz).

Ja sam izludio sam sebe (a i suprugu), tako da sam jučer otišao i kupio TV 

6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja bih u njegovoj situaciji radije kupio Sony Bravia KD-65XF9005... no, to sam ja...

 

eno, preteče me Pixel...

 

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.2.2020 10:23 (Anđeo bez falinge).
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Na kraju uzeo UM7450 i telka je avion za ovu kaj sam imao (stara 5 godina, model od prije 6 godina). WEBOS radi puno fluidnije, slika je bolja (naravno ne kao na top modelima) ali recimo FHD video s diska, jubito i sl. daje odličnu sliku (naravno ovisno i o tome kako je kvalitetna slika na izvoru). Stream (HBO, Netflix itd.) ovisi o dosta faktora i nije samo do telke. Moram još testirat skroz crnu u potpunom mraku ali ne očekujem ništa gore od onog prije a tako niti ne gledam TV niti bi itko tako trebao gledat filmove. A nije uvijek skroz crna na ekranu nit je dobro gledat u potpunom mraku. Jasno da će uvijek biti ekipe koja traži savršen TV ali onda njima niti ne treba forum već imaju samo dati puno krznatih i to je to. BTW, mount je puno uži od stare LG telke i nešto je lakši TV tak da je ovaj bazični zidni nosač koji imam još i bolji za novu telku. Telka je bila jučer na akciji (žuta srijeda) pa sam ju platio 3600kn i to na 12 rata ZABA. Dobio sam i dodatnih 3g jamstva pa je to sad 5g. što nije mala stvar. Uz telku ide i magic remote koji sam morao doplatit za staru telku a nije baš jeftin. Ovaj i radi brže od starog i precizniji je.

 

@Eyekool - taj 7600 je 50" i nema isti panel kao 55" verzije 7450 i 7600 plus kaj je lagano već i spaljen. Nikad ali nikad ne gledati sliku po trgovinama. Ima sto razloga zašto ne i već je o tome bilo sto puta rasprave po forumima.

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.2.2020 10:49 (gnomisa).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...

 Za tv koji ce raditi cijeli dan svaki dan oled bas i nije najbolji izbor.

Radije bih uzeo sony xf i gx 9005 seriju ili samsung q70/80/90 seriju

Od spomenutih Samsunga, u cijenu mu trenutno upada samo Samsung Q70 65" i navedeni KD-65XF9005.

(Izgleda da je odlična prilika u Mall.hr jer je 2000 kuna jeftiniji od slijedećeg dućana.)

 

P.S. baš je izričito naveo da će raditi cijele dane. Tak da ni ja ne bi OLED u ovom slučaju.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.2.2020 10:52 (CyberDemonVZ).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Gee kaže...
I ja imam isti TV cca 2 tjedna, nije ta crna tako loša, ali jako je osjetljiv prikaz ovisno o izvoru. Recimo HBOGO preko njega je tamniji nego preko android boxa, a najbolja je slika kada streama direktno s kompa kao DLNA-a. Gledam npr Expanse (svemira napretek) FHD i uopće se ne primijeti taj nedostatak crne tj. slika je stvarno odlična.  Ali u konačnici mislim da ne možeš znat na čemu si dok TV ne uzmeš doma i ne podešavaš ga bar tjedan dva da vidiš dal si se zeznuo.

 

E hvala što si podsjetio za Expense :D  , znači stigla nova sezona ... 

A LG dakle istina je negdje na sredini , nekad je ta crna za 5 nekad je banana. 

Iskreno baš mi se neda riskirati i živce i vrijeme da kupim novi TV pa vidim dal' sam se zezno. Ali ako je ovako kako kažeš onda je to prihvatljiva kvaliteta. 

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Malo sam guglao te vaše prijedloge i vidim po cijenama da za tu lovu mogu uzeti 55 inčni oled i qled ( Sony, Samsung i LG). Trenutno imam Samsunga iz 2014., (48 H6410) bio sam zadovoljan snjim ali u zadnjih godinu dana mi se pojavljuju neke mutne mrlje ( na svijetlim površinama i rubovima). Znači vaš prijedlog bi bio da uzmem manji a bolji, nego da uzmem neki slabiji od 65 inča i logično mi je to. Od sustava je Tizen, Android i Web Os, negdje sam čitao da je taj LG web os najotvoreniji korisnicima ( siptv aplikacija, Emby) dok ih na Samsungu nema. Svako malo naletim na neki članak o burn in na oledima pa sam zato naveo da će raditi po cijele dane, (a i hoće), jel to realan problem? Mislim sta će mi skupi Tv ako moram paziti koliko je upaljen. Nove Sony Bravie su mi totalna nepoznanica, koje bi im bile prednosti naspram drugih?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Eyekool kaže...
Čini mi se da je kolega @Gee u pravu kad kaže da ovisi o izvoru sadržaja, filmovi s diska mi izgledaju bolje nego na streaming platformama, HBO GO mi je daleko najlošiji po prikazu (to je samo moje mišljenje), ali ima titlove, a RakutenTV mi izgleda najbolje (prvi put se susrećem s tim servisom).

Malo sam pogledao i ostale TV kanale, nije toliko loše koliko mi se na prvu učinilo (prvi kanal koji sam pogledao je bio Baby TV na koije je bio neki crtić i očajno je izgledalo), čekam testnu IPTV listu da vidim kakvo će tu biti stanje.

Toy Story 4 je u FHD rezoluciji, ona uvodna scena s kišom izgleda fenomenalno, a i ostatak filma.

Ako si u mogućnosti odi u Elispo u City Centar One West, tamo imaju izložen i upaljen jedan UM7600 koji je praktički isiti TV pa pogledaj da li ti odgovara.

U igri mi je bio i Hisense H43B7500 koji ima VA panel i čini mi se da ima nešto bolji prikaz slike, a kutovi gledanja po mom mišljenju nisu ništa lošiji od ovog LG-a (i Hisense imaju izložen i upaljen), čak mi i ljepše izgleda od LG-a, ali me odbio VIDDA U OS (ne kažem da nije dobar, ali meni se nije svidio).

Gledao sam i seriju s NanoCell premazom, sad mi je drago da nisam davao više novaca jer je i ovaj TV ograman skok u odnosu na ovaj koji sam imao do sad.

Ako ikako možeš strpi se do početka EURA2020, sigurno će biti boljih ponuda nego sada, a do tab bi trebala izaći i nova linija LG TVa u kojoj bi i neki od početnih modela trebali imati 120 Hz panele (pravih 120 Hz).

Ja sam izludio sam sebe (a i suprugu), tako da sam jučer otišao i kupio TV 

 

Hvala na detaljnoj recenziji.

Da Baby Tv je loš program sam po sebi pa nije dobro mjerilo. 

Naši domaći programi i drugi HD kanali sada imaju kvalitetni signal.

Planirao sam otići u Sancta D. tamo imaju izložen 50um7400. 

Što se tiče Hisensa da i to je opcija izgleda ok od cijene do slike i garancije. No kažu da LG sa svojim web os iskače daleko iznad svih ...

A isto sam gledao i Nano ista priča isti profil kupca haha.

 

Nedam toliko! A i nemam 😁

 

Nadam se da će neka nova serija 7450 bit bolja od ove. A cijena malo sumnjam da će već u 6.mjesecu bit kao ove sad.

Znači ili čekat sljedeći Black friday ili kupiti sad.

Navodno da svakako cijene LCD-a idu dole zbog masovne proizvodnje od mobitela nadalje...

 

Ti si se bar riješio muke gledanja recenzija i birkanja :)

Uživaj u novom TV -u ,drago mi je da je vidljiv skok u kvaliteti.

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice