Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.301
|
čitano: 14.077.917
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nemam link. Googla sam pa naletija. Ove od sonya app, automatska azuriranja, lokacija, prime,....iako mislim da to nema veze sa trokiranjem slike. Vise sa brzinom sucelja
sent via S10e
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Za Haker002:

Slika na Samsungu UE50RU7092  (ti tražiš 55", ja sam uzeo taj od 50") TV- me razočarala lošom kvalitetom. Kako god namjestio hrpu postavki za sliku i u osvjetljenom ili mračnom prostoru, nažalost ispada jadno. WI-FI radi dobro, ali stalno javlja grešku kada hoću napraviti prijavu na Samsung account da bih mogao skidati i instalirati aplikacije. Našao sam i kalibraciju za model ue50ru7100 pa sam namjestio sliku. ali isto slika blagi užas. Sve sam to radio na DVB-t2 tv programima jer se samo to gleda na tom tv-u. Na You tubu sam pogledao i full hd i 4k video zapise i nisam ono oduševljen da bi rekal vauu kakva slika.

Imam i Philips serije 6 star 6-7 god s IPS panelom i slika je na dvb-t programima ljepša nego na ovom Samsungu na dvb-t2 programima, a da ne kažem kak je slika dobra prek satlitske npr hd njemački programi ili kad pustim neki film sa stika u full hd-u.

Taj Samsung od 50" sam prije Nove godine platio u Mall.hr 2905 kn.

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Opcenito, slika na nasem dvb-T2 hevc je po mome misljenju opca katastrofa, kockasta i muljava. Neki programi nisu cak ni full HD vec 720p. Kako sam iz Vinkovaca, hvatam i Srbiju i njihov dvb-T2. Slika na svim njihovim programima je daleko bolja i ostrija sa puno vise detalja. A recimo da ne pricam kod mene o lokalnim TV kucama cija je slika kao neki lose ripani divx od prije 10 godina. Kad te lokaln spominjem onda mislim na Vinkovacka, Osijecka i sl. televizije.

Koji klinac prelazimo na novi nacin kad ne mozemo sliku napraviti dobru ni na 576p koji je bio do nedavno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nije to baš dobro onda, kolega ima 4K Grundig neki 49" i na njemu mi 4K izgleda dobro, igrali smo FIFU19 nedavno na toj rezoluciji preko laptopa i izgleda tip top, Youtube videi izgledaju jako dobro po meni, jedino je Youtube sučelje npr dosta sporo na njemu. Čovjek bi očekivao da će Samsung koji košta 30-50% više od Grundiga iste veličine biti bar jednako dobar po pitanju slike.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.1.2020 13:44 (Hacker002).
12 godina
offline
Koji televizor kupiti -Philips 65PUS7304

Pozdrav,

 

molim pomoć oko odabira TV-a. Tražim 65 incha do 1000 EUR.

 

Što mislite o Philipsu 65PUS7304/12 - u Elipsu na akciji 6,500 kn s 5 godina garancije.

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-65PUS7304/

 

On mi odgovara jer je na androidu, prije svega zbog Kodi-a. Jel to valja? Isplati li se? Ima li nešto bolje za te novce?

 

Gledao sam još i

 

Sony 65XG8596 isto u Elipsu ali 8,200 kn pa mi prelazi budget... jel to vrijedno te razlike?

 https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SONY-KD65XG8596BAEP/

 

 

Thanks!

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti -Philips 65PUS7304
Battlelog: [G] CyberDemonVZ
6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir


Jel ovo Philips izbacija OLED od 60Hz ??

https://www.displayspecifications.com/en/model/097a1ca7

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.1.2020 14:26 (Crt True Colors).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
prolupanko kaže...

Za Haker002:

Slika na Samsungu UE50RU7092  (ti tražiš 55", ja sam uzeo taj od 50") TV- me razočarala lošom kvalitetom. Kako god namjestio hrpu postavki za sliku i u osvjetljenom ili mračnom prostoru, nažalost ispada jadno...

   Slažem se s tobom jer sam i ja kupio pa vratio isti TV, probao sam i LG 49UM6900 s, naravno, IPS panelom i isto mi je slika bila loša, čak lošija nego na Samsungu, i njega sam vratio...

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.1.2020 15:26 (tomislav10).
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Crt True Colors kaže...


Jel ovo Philips izbacija OLED od 60Hz ??

https://www.displayspecifications.com/en/model/097a1ca7

 

Aha. Kinezi izgleda stežu remen, nema više 100hz skupo je to

 

Po prvim informacijama i Japanci su u nekom čudnom stanju jer ako se pogledaju spec za 2020 Sony led tv modele XH90 tek od 75" na više ima 100hz ali zato imaju HDMI 2.1-  A top serija XH95 ima 100hz ali nema HDMI 2.1

 

https://www.avcesar.com/actu/id-29718/ces-20-tv-led-ultra-hd-4k-sony-xh9005-4-modeles-full-led-du-55-au-85.html

 

 

 

4 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

U čemu je razlika 4K HFR - USB i 4K HFR - HDMI 2.1?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

https://pevec.hr/tv-led-sony-kd49xg7096baep-uhd-dvb-t2-s2-smart-330305.html

 

Imam Panasonic plazmu od 107cm koja je polako pocela odlazit i poceo sam traziti novi tv. Inace nisam zahtjevan korisnik, tu i tamo koji film i televizija preko A1. Zanima me vrijedi li uzeti ovaj model i koliko ce dobro ili lose izgledat slika s nasih programa jer ih najcesce gledam?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tomislav10 kaže...
prolupanko kaže...

Za Haker002:

Slika na Samsungu UE50RU7092  (ti tražiš 55", ja sam uzeo taj od 50") TV- me razočarala lošom kvalitetom. Kako god namjestio hrpu postavki za sliku i u osvjetljenom ili mračnom prostoru, nažalost ispada jadno...

   Slažem se s tobom jer sam i ja kupio pa vratio isti TV, probao sam i LG 49UM6900 s, naravno, IPS panelom i isto mi je slika bila loša, čak lošija nego na Samsungu, i njega sam vratio...

 

Ok ljudi što onda kupiti ? Koji vi imate TV a da ste zadovoljni ?

Pratim već neko vrijeme forume, recenzije ali nikako doć do pravog odgovora.

Znači većina nas u Hrvatskoj gledamo televiziju preko tih A1,Iskona ... i većinu vremena provodimo preko digitalne tv. 

Koji je smisao uzeti novi TV i pljunut 3-4000 kn da bi imao lošu sliku ? 

Evo izašao i članak na poslovni.hr da ovo sve sa tim 8k i 4k nema nikakvog smisla...

http://www.poslovni.hr/tehnologija/ne-kupujte-nove-televizore-361920  

 

Sada su stalno neke akcije, dućani su navodno puni robe.Cijene idu dole. Ajmo koji je najbolji TV srednjeg ranga ? 

Da naša digitalna izgleda pristojno, da ne trzaju filmovi i da ima ok smart tv. 

Ok nemora mi zanosit jaja u zavoju 😁 ... 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.1.2020 23:47 (mr. jo).
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nemojte mi reći da je ovo normalno za TV koji košta preko 10.000 kuna:

 

(2:00, ako ne krene od tog vremena)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mr. jo kaže...

 

 

Sada su stalno neke akcije, dućani su navodno puni robe.Cijene idu dole. Ajmo koji je najbolji TV srednjeg ranga ? 

Da naša digitalna izgleda pristojno, da ne trzaju filmovi i da ima ok smart tv. 

Ok nemora mi zanosit jaja u zavoju 😁 ... 

 

 Pročitaj zadnjih desetak, petnaest stranica jer sve je već objašnjeno.

Malo mrdni jajcima. 👏

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
4 godine
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mr.jo
"i većinu vremena provodimo preko digitalne tv."

Pa logično, jer analogna ne postoji već otprilike 10 godina.
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mr. jo kaže...
tomislav10 kaže...
prolupanko kaže...

Za Haker002:

Slika na Samsungu UE50RU7092  (ti tražiš 55", ja sam uzeo taj od 50") TV- me razočarala lošom kvalitetom. Kako god namjestio hrpu postavki za sliku i u osvjetljenom ili mračnom prostoru, nažalost ispada jadno...

   Slažem se s tobom jer sam i ja kupio pa vratio isti TV, probao sam i LG 49UM6900 s, naravno, IPS panelom i isto mi je slika bila loša, čak lošija nego na Samsungu, i njega sam vratio...

 

Ok ljudi što onda kupiti ? Koji vi imate TV a da ste zadovoljni ?

Pratim već neko vrijeme forume, recenzije ali nikako doć do pravog odgovora.

Znači većina nas u Hrvatskoj gledamo televiziju preko tih A1,Iskona ... i većinu vremena provodimo preko digitalne tv. 

Koji je smisao uzeti novi TV i pljunut 3-4000 kn da bi imao lošu sliku ? 

Evo izašao i članak na poslovni.hr da ovo sve sa tim 8k i 4k nema nikakvog smisla...

http://www.poslovni.hr/tehnologija/ne-kupujte-nove-televizore-361920  

 

Sada su stalno neke akcije, dućani su navodno puni robe.Cijene idu dole. Ajmo koji je najbolji TV srednjeg ranga ? 

Da naša digitalna izgleda pristojno, da ne trzaju filmovi i da ima ok smart tv. 

Ok nemora mi zanosit jaja u zavoju 😁 ... 

 

 

 

Za gledanje domaćih programa ti zbilja ne treba 4K tv.

Tko misli da je 4K besmislen neka na nekom OLED-u ili slično u toj klasi pogleda film na Netflixu i usporedi sa slikom domaćih programa.

Ja jesam i doživio sam šok!Zato više ni tv antene nemam a kamoli Iskon,A1 i sl.

Gaming je također puno lijepši u 4k,tko ima mogućnosti.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.1.2020 6:47 (torente 35).
4 godine
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kažu da je OLED out i da izumire ali ne zbog burn-in (to je uglavnom riješeno algoritmima koji to više ne dopuštaju!) jer ima samo jednog proizvođača a to je LG te nema inovacija. Drugi problem je ograničena osvijetljenost (do max. 300 do max. 1000 cd/m2) kada baš u svijetlim prostorijama želiš prikazati film s puno eksplozija i sl. Bolji LCD imaju nekoliko tisuća cd/m2. Hollywood traži barem 4000. Iako je u praktične svrhe i za 99% scena dovoljno par stotina, ipak mu novi standardi polako okreću leđa i koriste se LCD sa duplim slojem i nekoliko tisuća dimming zona i sl. dok ne dođe pravi mikroLED kojeg će proizvoditi barem 2 proizvođača.
 
0 3 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CyberDemonVZ kaže...

Nemojte mi reći da je ovo normalno za TV koji košta preko 10.000 kuna:

 

(2:00, ako ne krene od tog vremena)

Katastrofa:)

Bez zvuka sam gledao. Radi li se o titlovima koji se mogu uključiti isključiti ili su burn in? Čak i ako je burn in, ja sam uvjeren da se to može softverski riješiti tako da tv skuži da se radi o titlovima a ne o dijelu slike.

PSN - darklydexter
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CyberDemonVZ kaže...

Nemojte mi reći da je ovo normalno za TV koji košta preko 10.000 kuna:

 

(2:00, ako ne krene od tog vremena)

 Na ovom modelu to ti je ispravljeno updateom, mozda na nekim scenama se malo primjeti taj bloming, a dodali su i mnogo funkcija za titlove 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

A

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.1.2020 11:14 (mr. jo).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 

 Za gledanje domaćih programa ti zbilja ne treba 4K tv.

Tko misli da je 4K besmislen neka na nekom OLED-u ili slično u toj klasi pogleda film na Netflixu i usporedi sa slikom domaćih programa.

Ja jesam i doživio sam šok!Zato više ni tv antene nemam a kamoli Iskon,A1 i sl.

Gaming je također puno lijepši u 4k,tko ima mogućnosti.

 

 

 

 E to je neš drugo. I u pravu si. Nedavno sam kod susjeda upravo vidio to. Serija Witcher na Netflixu OLED Philips, znači ostao sam šokiran koja kvaliteta slike .
Ali kad si obiteljski čovjek ,imaš djecu i nemaš vremena samo serije gutat i nemaš 6soma kuna imaš druge kriterije.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bugovac222 kaže...
Kažu da je OLED out i da izumire ali ne zbog burn-in (to je uglavnom riješeno algoritmima koji to više ne dopuštaju!) jer ima samo jednog proizvođača a to je LG te nema inovacija. Drugi problem je ograničena osvijetljenost (do max. 300 do max. 1000 cd/m2) kada baš u svijetlim prostorijama želiš prikazati film s puno eksplozija i sl. Bolji LCD imaju nekoliko tisuća cd/m2. Hollywood traži barem 4000. Iako je u praktične svrhe i za 99% scena dovoljno par stotina, ipak mu novi standardi polako okreću leđa i koriste se LCD sa duplim slojem i nekoliko tisuća dimming zona i sl. dok ne dođe pravi mikroLED kojeg će proizvoditi barem 2 proizvođača.

 Aha, osim sto se sve te LCD kemije ne daju kupiti nego su prototipovi, ne zna se cijena, ne zna se trajnost itd. I na kraju su opet losiji od OLEDa, dok ne dođe microLED u nekom obliku. Isto tako, da li si vidio kako izgleda TV od 4000-5000 nita? Jedan takav 55" je moja firma postavila u jednu banku, osvjetljavao je navecer zgradu preko 4-tracne ceste toliko da se ekipa bunila :-D

 

Ja se nadam da nisi gledao onog FOMO-a na Youtubeu, taj je zatrpan mrvicama koliko drobi i navlaci na "napeto stanje".

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.1.2020 12:06 (Mad Ant).
4 godine
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ma slažem se da je nepotrebno toliko osvjetljenje i napisao sam u 99% scena i više...ali eto čitao sam to u par tekstova. Možda su to našli kao razlog da ruše LG, jer je to jedino ograničenje OLEDa otkako je riješen burn-in problem.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mr. jo kaže...

 

 Za gledanje domaćih programa ti zbilja ne treba 4K tv.

Tko misli da je 4K besmislen neka na nekom OLED-u ili slično u toj klasi pogleda film na Netflixu i usporedi sa slikom domaćih programa.

Ja jesam i doživio sam šok!Zato više ni tv antene nemam a kamoli Iskon,A1 i sl.

Gaming je također puno lijepši u 4k,tko ima mogućnosti.

 

 

 

 E to je neš drugo. I u pravu si. Nedavno sam kod susjeda upravo vidio to. Serija Witcher na Netflixu OLED Philips, znači ostao sam šokiran koja kvaliteta slike .
Ali kad si obiteljski čovjek ,imaš djecu i nemaš vremena samo serije gutat i nemaš 6soma kuna imaš druge kriterije.

 Svaka roba ima svog kupca,tko voli gledati filmove i serije i cijeni kvalitetnu sliku njemu nije problem izdvojiti veću svotu novaca.Tko većinu vremena gleda RTL i Novu Tv naravno da je besmisleno kupiti kvalitetan(premium i skuplji) TV,to je bacanje novca.

4 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima.

 

Potrebna mi je pomoć oko izbora TV-a i nadam se da ćete mi pomoći. Pročitao sam dosta stranica na ovoj temi, ali opet imam nedoumice.Da naglasim da sam prosečan korisnik i ne bih gledao skuplje modele. Trenutno imam samsungov full HD TV od 32 inča i treba ga već menjati. Udaljenost je 2,5 metra, tako sam mislio 50 inča. Soba je dosta osvetljena, ali uglavnom gledam filmove, serije uveče preko Netflixa i igram PS4. Dvoumim se između TCL 50EP660 i Samsunga 50RU7172, 7022 jer TCL imam 5 godina garancije, a Samsung 2 godine. Da li imate preporuku za još neki u tom nekom cenovnom rangu jer je ovde u BIH  cena TCL-a 350 E, a Samsunga 400 E. Gledao sam Grundig LED televizor 55 GDU 7500 B isto oko 310 E, pa da li ići na veću dijagonalu i da li je Grundig dosta lošiji od prethodna 3 TV-a. Isto mu je garancija 3+2 godine.  Tv ne uzimam za sebe na duže vreme jer bih ga kasnije svojima prosledio, a posle sebi nešto ozbiljnije.

Hvala unapred svima

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pogledaj si 50UM7450PLA, dolazi sa Magic Remoteom, WebOS4.5, uzivancija za gledanje

Netflixa, Youtubea i ostalih servisa.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

I ima VA panel

4 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nema to veze sa burn in.om ovo je Samsung q70r

 
2 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ezio kaže...
CyberDemonVZ kaže...

 

Katastrofa:)

Bez zvuka sam gledao. Radi li se o titlovima koji se mogu uključiti isključiti ili su burn in? Čak i ako je burn in, ja sam uvjeren da se to može softverski riješiti tako da tv skuži da se radi o titlovima a ne o dijelu slike.

 Kak veli kolega, ovo je blooming. Osvjetljavanje prevelikog područja oko bijelih točaka.

Baš mi je drago da su ispravili firmwareom.

O ovom modelu razmišljam ako ću imati oko 10.000 na raspolaganju. Ako će biti oko 6-7.000 onda nešto kao Samsung RU8000 65".

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ja sam uzeo 55q70 za 7000 kn u santa domenice, prati akcije, za black friday se i koju kunu jeftinjie dalo nac. Brzo ti izlazi novi model pa tamo gdje im ostane koji mogla bi biti spustena cijena
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice