Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.335
|
čitano: 14.144.000
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kakav je taj Samsung 70" TV koji je sad na akciji za 5 soma, jel valja što? Nigdje nisam vidio 70" za 5k, djeluje kao dobra prilika...gledao sam po netu, al nema nikakvih recenzija za taj model.

1969 Dodge Charger R/T WoT: DamageHigh : http://wotlabs.net/sig_dark/eu/damagehigh/signature.png
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zver kaže...
Griz kaže...

Btw, provjeri da li ti dolazi dts do pojačala ili obični stereo. Moguće da mx dekodira dts core i salje onda dalje stereo. Javi za 24 i 16bitni kad isprobaš.

 

Ma sve u svemu nisam pretjerano oduševljen televizjiom. Sama slika je fantastična, ali hrpa je ovih nekih sitnica zbog kojih je dojam lošiji. Tipa 4k60fpsa blokira i preko youtube appa i preko chromecasta...

Ovdje inače imate popis svih otvorenih problema sa samom televizijom:

 

https://github.com/CiNcH83/bravia_atv2/issues

 Eto ovaj tvoj Shining s Jackom Nicolsonom ima problema prvih 4-8 minuta poslije je sve dobro.

Vučem sa NAS-a pa mislim da me možda malo Varijabilni bitrate zafrkava.. poslije se staloži i okej bude...

Neznam.. nemam trenutno ništa od usb-a 3.0 i 120gb pri ruci da probam kako ide s diska ili usb 3.0 stika...

To u mxplayeru ili nativnom?

Probao sam u shining u mx-u i radi dobro, passthrough do receivera radi bez problema. Ali mi na nekim drugim fajlovima javi da DTS nije podržan i nakon toga više DTS passthrough ne radi na niti jednom fileu dok ne restartam mx player :/

 

Btw da odem malo u offtopic, koji ti je sutup za skidanje filmova? Gledam složiti sad neku kombinaciju sa PIjem, pa bi mi dobro došla preporuka koji software nabaciti na njega.

8 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Popizdil i uzeo danas u elipsu samsung 7412, nelos tv. Ima mozda di setup za njega. Nek izdrzi 5 god.  

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

imaš na rtings.com .settings za RU7300  trebalo bi ti odgovarat  i za RU 7412

ljudska glupost i svemir nemaju granice, ali za svemir nisam 100% siguran.
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kako cu na sony xf9005 pristupit najbrže sadržaju na spojenom usb sticku?
sent via S10e
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Moby-Split kaže...
Kako cu na sony xf9005 pristupit najbrže sadržaju na spojenom usb sticku?

 jebhen problem...

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pitanje za ljudove koji su kupili Sony xf9005, kako ste zadovoljni s androidom? Koliko traje izmjena programa? Da li os ponekad zna zaštekat, ili se sam restarta?

 

Upravo se važem, uzeti ga za 7.300 ili čekati još jednu akciju kada će B9 (možda) opet biti na 8.000 kn

 

Nudi se garancija od 5 godina, dok na LG OLED tih 5g vjerojatno neće biti...

*** Gentlemen, Start Your Engines ***
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

jel 40-43 incha preveliko za 1.2m udaljenosti gledanja?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nije...me brini brzo se budes naviknuo.

10 godina
suspendiran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
Moby-Split kaže...
Kako cu na sony xf9005 pristupit najbrže sadržaju na spojenom usb sticku?

 jebhen problem...

 

 

Uputstva nejasna ... penis mi se zaglavio u USB utoru.

 

13 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...

 

Da, na 6m bi 82" bilo ok. Ako već danas kupuje onda je sada na ekupi dostupan UE82RU8002 za 13999 kn što je vrlo dobra cijena za 82" tv:)

 

 

https://www.ekupi.hr/SAMSUNG-LED-TV-82RU8002-Ultra-HD-SMART-1429392.aspx

 

 

Eventualno i LG 82UM7600 ali za njega još nema većih popusta. U Njemačkoj je sada oko 1850€, kod nas ako padne na 15K u ovih par tjedana bit će dobro:)

 

 Kad stave neki popust na LG 82UM7600 mogla bi pasti cijena na cca 17-18K kn, a to je već ozbiljan 82" VA panel na 120Hz sa Alpha7 Gen2 procesorom, Dolby Atmos, veća svjetlina...

 

Ali neće ići blizu 10K kn...

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.11.2019 22:08 (Mad Ant).
10 godina
offline
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

koji 40inch tv bi mi preporučili ili 43 ako nema neki 40 dobar cijena do nekih 3.5 tisuće.

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.11.2019 22:55 (birdman2412).
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
DubravkoB. kaže...

Popizdil i uzeo danas u elipsu samsung 7412, nelos tv. Ima mozda di setup za njega. Nek izdrzi 5 god.  

 Zašto baš taj, a ne RU8002 kad su istih cijena? Ima neki razlog?

4 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ekipi!

Pridružio sam se za pitanja i iskustva vezana uz TV-ove koje razmatram i buduće kretanje cijena.

Naime, biram između Sony XF9005 i Samsunga Q70, oba 55'. Najčešća namjena bila bi im filmovi i YouTube, pa me u tom pogledu najviše zanima usporedba. Review i comparison na rtingsu sam pregledao i čini mi se da više naginju Samsungu.

S druge strane, muče me cijene. Vidim da sam jedan val popusta već propustio, u Elipsu je q70 bio snižen ovaj crni vikend samo kao izložbeni model, a Sonyjevu cijenu nisu dirali. Među ostalim ponudama nalazim na samo skuplje varijante i to "snižene" sa peteroznamenkastih cifri!? Imam li opravdane nade da je to sad prenapuhano pred BF i da ću tada ako budem dovoljno brz moći jednog od njih dobiti za oko 6000?

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
0 GRU 43GUT9989
0 GRU 43GUB8966
11 SAMSUNG UE43RU7022KXXH
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
BlackM kaže...

Pitanje za ljudove koji su kupili Sony xf9005, kako ste zadovoljni s androidom? Koliko traje izmjena programa? Da li os ponekad zna zaštekat, ili se sam restarta?

 

Upravo se važem, uzeti ga za 7.300 ili čekati još jednu akciju kada će B9 (možda) opet biti na 8.000 kn

 

Nudi se garancija od 5 godina, dok na LG OLED tih 5g vjerojatno neće biti...

 

Pa na oled vjerovatno neće...

Na novije modele trenutno je...

Evo ti detalji,

https://www.lg.com/hr/tv-5-godina-sigurnosti-2019-jesen

 

Što se tiče androida. Radio dobro i super.. kad se navikneš.. ali je i dosta mušičav..

Jednom kad ga skužiš... i privekneš se dobar je..

 

Resetiral se možda 2 puta u 4 mjeseca...

Ja televizor koristim za:

 

Gledanje programa - MAxTV - tu nema filozofije

Pleyka - tu nema filozofije

 

Gledanje filmova i serija - Netfilx - besprijekorno

 

Gledanje filmova i serija - preko mreže - NAS ili s drugog PC-a - tu je bilo nešto mušica, ali su otkolnjene

 

Gledanje filmova i serija - KODI - ugrađen Android - radi, ali sporije - Normalno.. Phoenix Build..

 

Niti jedan drugi player osim MXPlayera sa all codec packom..

 

 

Nadalje, želite li istinski uživati u ovom panelu, ne gine vam HTPC.. gotov ili doma složen.

Očete li 4k na 60 Hz, treba znati da trebate grafu sa HDMI 2.0 te Radeon 400 i bolje seriju ili GForce 1000+ seriju.

4k na 30Hz guraju i slavije grafe na HDMI 1.4, dok je Radeon dodao HDR tek poslije serije 400..

 

ALi opet... ako se može izdvojiti 1000€ za telku. ne vidim prob za neku micoATX+ryzen+8gb+ssd+gtx1050..

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.11.2019 8:31 (Zver).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ekipa,

 

molio bih savjet?

 

Hvala

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Stolnik kaže...

Kakav je taj Samsung 70" TV koji je sad na akciji za 5 soma, jel valja što? Nigdje nisam vidio 70" za 5k, djeluje kao dobra prilika...gledao sam po netu, al nema nikakvih recenzija za taj model.

 BUMP

1969 Dodge Charger R/T WoT: DamageHigh : http://wotlabs.net/sig_dark/eu/damagehigh/signature.png
6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

planiram si uzeti tv za 2-3 tisuce kuna, pa ako mi mozete reci, po vasem iskustvu, koja je najbolja marka u tom jeftinijem cjenovnom rangu. Nasao sam nekoliko televizora, 109-125cm dijagonale i svi su tu negdje u tom rasponu cijene. Koristio bi ga primarno za gledanje skinutih filmova ( znam da se nesto spominjalo da samsung ne reproducira zvuk kad se skinu neki filmovi) i igranje ps4. Hvala unaprijed :)

 

5 samsung
0 philips
0 panasonic
5 lg
4 sony
0 grundig
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tictactoe kaže...

planiram si uzeti tv za 2-3 tisuce kuna, pa ako mi mozete reci, po vasem iskustvu, koja je najbolja marka u tom jeftinijem cjenovnom rangu. Nasao sam nekoliko televizora, 109-125cm dijagonale i svi su tu negdje u tom rasponu cijene. Koristio bi ga primarno za gledanje skinutih filmova ( znam da se nesto spominjalo da samsung ne reproducira zvuk kad se skinu neki filmovi) i igranje ps4. Hvala unaprijed :)

 

U tom rangu LG i Samsung, Sony nema nista tako jeftino (novije i 4K, eventualno FHD ili HDready). Onda dalje Panasonic, Hisense, TCL, Philips pa nadalje Toshiba, Grundig, Vivax....

 

Probaj sto bolji brand izabrati. Nisi napisao kako tocno gledas pa cemo predpostaviti navecer u mraku filmovi (VA panel) i manji input lag zbog igranja.

 

Moj prijedlog je klasican:

 

LG 50UM7450 - VA 60Hz direct LED, podrzava DTS, jako dobar interni player, mali input lag, Magic remote, 5500:1 kontrast, peak cca 400 nita:

 

https://www.nabava.net/search.php?q=Lg+50um7450

 

Ili

 

SAMSUNG UE50RU7402UXXH - VA 60Hz, edge LED (bez dimminga), DTS ne podrzava, peak cca 350 nita.

https://www.nabava.net/search.php?q=samsung+50RU7402

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.11.2019 12:14 (Mad Ant).
10 godina
suspendiran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
SemperCons kaže...

Pozdrav grupi!

Novi sam član i registrira san se u nadi da mi možete pomoći savjetom za kupnju Tva. Vidim da ovdje stvarno postoji velik broj znalaca/picajzli, stoga ne sumnjam da ćemo naći ono što mi odgovara. Volim imati jednu, ali kvalitetnu stvar. Kad nešto tražim od tehnologije, potrudim se skupiti što više informacija i pitati za mišljenje stručnih ljudi. 

Ukratko evo nekih smjernica:

- dnevni boravak širine 3,5 - 4,2 metra  

- postavio bih je na zid

- gledanje regularnih tv programa Maxtva, sport i serije uglavnom

- igranje igrica gotovo nikad

- aplikacije i internet bi volia koristit, ali sam početnik pa neznam u kojoj mjeri 

- kužina nam je bočno na nekih 30-50 stupnjeva, ako kut što znači jer ćemo ponekad od tamo gledati

- cijena mi nije toliko ključna i volio bih što kvalitetniji Tv kad sam se već odlučio na kupnju, ali mislim da bi se moglo naći nešto do 5-6 tisuća kuna. Kad bi bilo više, morao bi postojati jako je..ni razlog za toliki trošak

- ako što znači za neke sinkronizacije i slično, imam Samsung S10+

Da li sam napisao dovoljno informacija? Ima li još što bitno? U kojem smjeru ići? Led ili Oled? 55 inča? Samsung, Lg ili Sony? Kad je kupiti, Black friday ili za Božić? Na što još obratiti pažnju, kao što su izbjegavanje izložbenih primjeraka, i prošlogodišnjih modela? Šta god napišete, bit će super. Sigurno znate mnogo više nego ja...

Hvala vam unaprid,

Semper cons

 

 

 

Eh prijateljski savjet ... svaki TV ti je dobar. Ovdje ćeš dobiti mišljenje fanboya. Ne trebaju ti ocjene profesionalaca koji mjere svakakve gluposti na TVu jer tebi to (a i prosječnom gledatelju) neće apsolutno ništa značiti.

 

Ostaje ti ono što ti se sviđa. FIno odeš u prodavaonicu i gledaš TV koji ti padne u oči.

Samsung je super, LG je super, Sony je super, Philips je super. HiSense isto vjerujem da je super. Grunding nisam baš toliko siguran, ali mogu se prevariti.

 

Samsung ima Tizen OS i on ima jednu zgodnu stvar a to je da možeš streamati sadržaj Samsung telefona na TVu. Radi dobro, iako ne u FullHDu a niti 4K.

LG ima WebOS i vele da je to najbolji operativni sustav za TV. Nisam probao.

Sony i Philips imaju Android, za Android znaš sve, daleko više aplikacija, Android je certificiran pa možeš gledati Netflix u 4K (što nije slučaj kod jeftinih Android boxeva od 500kn)

Philips usto ima i Ambilight što izgleda stvarno super i ljudima se jako sviđa.

Philips ima i postolje koje možeš rotirati i iako nekima to ne predstavlja veliku stvar meni osobno bi to bilo od jake važnosti, ovisi o tome da li sjedim na kauču ili ležim, želim da mi je TV drugačije postavljen.

 

Šta još, 50-55 incha možeš naći za tu cijenu. OLED haha zaboravi, ništa ispod 12,000 kn.

Da ti budem iskren, šta će ti OLED? Gdje ti je HDR sadržaj za njega? Nema još toliko filmova i serija za njega, a i one koje ga imaju mislim "nije to to". Najveći gušt je gledati youtube reklame i slične gluposti, ali onda OLED postaje svrha samom sebi. U prijevodu silom tražiš neki bilo kakav efektni sadržaj kako bi opravdao skupu investiciju.

 

Moja osobna preporuka jest da gledaš TV koji nije "edge lit" nego "direct". Važno za napomenuti, direct light na TVima uglavnom je na onima srednjeg ranga, što znači i veću cijenu.

 

 Sad su popusti u Elipsu, ali sretno ti bilo pronaći model, a i da ga pronađeš vjerojatno ćeš morati 45 minuta čekati prodavača, 2 sata čekati na kasi i još 3 sata čekati da izađeš s autom iz trgovačkog centra. Gužve su za poluditi, barem ovdje u Rijeci. Vjerujem i ZG.

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.11.2019 11:41 (ZovemseZoranidolazimizRijeke).
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ekipa sa xf9005, koja vam je android verzija?
sent via S10e
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
SemperCons kaže...

Pozdrav grupi!

Novi sam član i registrira san se u nadi da mi možete pomoći savjetom za kupnju Tva. Vidim da ovdje stvarno postoji velik broj znalaca/picajzli, stoga ne sumnjam da ćemo naći ono što mi odgovara. Volim imati jednu, ali kvalitetnu stvar. Kad nešto tražim od tehnologije, potrudim se skupiti što više informacija i pitati za mišljenje stručnih ljudi. 

Ukratko evo nekih smjernica:

- dnevni boravak širine 3,5 - 4,2 metra  

- postavio bih je na zid

- gledanje regularnih tv programa Maxtva, sport i serije uglavnom

- igranje igrica gotovo nikad

- aplikacije i internet bi volia koristit, ali sam početnik pa neznam u kojoj mjeri 

- kužina nam je bočno na nekih 30-50 stupnjeva, ako kut što znači jer ćemo ponekad od tamo gledati

- cijena mi nije toliko ključna i volio bih što kvalitetniji Tv kad sam se već odlučio na kupnju, ali mislim da bi se moglo naći nešto do 5-6 tisuća kuna. Kad bi bilo više, morao bi postojati jako je..ni razlog za toliki trošak

- ako što znači za neke sinkronizacije i slično, imam Samsung S10+

Da li sam napisao dovoljno informacija? Ima li još što bitno? U kojem smjeru ići? Led ili Oled? 55 inča? Samsung, Lg ili Sony? Kad je kupiti, Black friday ili za Božić? Na što još obratiti pažnju, kao što su izbjegavanje izložbenih primjeraka, i prošlogodišnjih modela? Šta god napišete, bit će super. Sigurno znate mnogo više nego ja...

Hvala vam unaprid,

Semper cons

 

 

SemperCons kaže...

Ekipa,

 

molio bih savjet?

 

Hvala

 Pa eto tražiš puno za 6000....a u biti neznaš što trebaš...o oledu netrebaš ni razmišljati u toj cijeni...Za ono što si napisao ili OLED 65(preskupo) ili LG IPS 65.. za tebe super..

Uglavnom gledat češ SD i HD programe..

minimalno 65'' - a to bi bilo 65ru8002

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dermentor kaže...

Jučer postavio svoj novi Phillips 75PUS7354. Moram reći da sam oduševljen sa slikom. Većina Max TV programa izgleda fenomenalno a ono što je najvažnije sportski predobro. Crna je jako dobra, jedino malo se vidi u gornjem desnom kutu po noći u jako tamnim scenama malo bleeda al jbg... Ambilight - šta reći, fenomenalna stvar, toliko sam oduševljen kombinacijom te slike, veličine i ambilighta da mi se čini da neću više kupovati Tv bez njega a ni manji od 75'' 😁. Ono što me fasciniralo još je kako android radi glatko i brzo, stvarno nemam nikakvih prigovora. Evo ovo su prvi dojmovi, malo sam se brinuo čitajući negativne komentare vezane za Phillips ali evo za sad sam jako zadovoljan. Još jako bitno, 5 godina garancije je dovoljno da me također smiri u slučaju da nešto rikne. Javim se kad još sve isprobam.

 Evo još par stvari. Instalirao Kodi i stavio No limits magic build. Radi prilično brzo, pogledao Mandoloriana prve dvije epizode, bez trzanja, bufferinga, istina bilo je u HD-u. Još si uzmem na Real-debrid neku pretplaticu za kvalitetnije i brže streamove i to je to. Na Netflixu i YouTube 4k@60 radi savršeno. Jučer tekma, ambilight, totalno drukčiji doživljaj. Toliko za sada. 

Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Moby-Split kaže...
Ekipa sa xf9005, koja vam je android verzija?

 

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zver kaže...
Moby-Split kaže...
Ekipa sa xf9005, koja vam je android verzija?

 

 Meni je 7.0

Zato pitam. Kad idem ažurirat piše da je ažuriran

sent via S10e
13 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Moby-Split kaže...
Zver kaže...
Moby-Split kaže...
Ekipa sa xf9005, koja vam je android verzija?

 

 Meni je 7.0

Zato pitam. Kad idem ažurirat piše da je ažuriran

 Jesi probao factory reset? (znam, znam, sve ispočetka...)

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nisam. Upalio i to je to. Misliš da probam?
sent via S10e
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Moby-Split kaže...
Nisam. Upalio i to je to. Misliš da probam?

 Probaj, možda ga potakne na download, čim odradi prvotni setup, odmah odi na update.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice