Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.096.457
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
picajzla0707 kaže...
bloodborne kaže...
Flagship kaže...
bloodborne kaže...

 Filips kako ti kazes je inace iz nizozemske.

Si prespavao skoro cijelo desetljeće?:) Philips je bio Nizozemski do 2011. što se tiče televizora a od 2011. su KINEZI PREUZELI pa ga možemo slobodno nazvat i filips, neće se valjda nitko ljutit- možda samo onaj nesretni janez

 Pa da ti budem iskren i jesam odavno vise ne pratim takve stvari. 

 Sto jer mi se neda, sto jer me zanima eventusono u trenutku kupovine sto kakvu i zasto tehnologiju ima.

 Citam malo tu komentare i ne znam da li bi rekao da sam sokiran koliko se opcenito ljudima da opterecivat necime

 sto ce ionako za god dana biti zamijenjeno novim. 

 

 Ulaziti u neke duboke dubioze jednostavno mi se vise neda. Zivot mi je prekratak i prezanimljiv da se opterecujem

 tehnologijom svog tva. I da ti bude ironicno jedna noname firma kao hisense za koju do prije mj dana nisam ni znao da postoji

 i to vec preko 50god. ima bolji odaziv daljinskog nego moja preostala 2 tv-a koja su kak ti brand.

 na takve su kinezi i računali kad su uzeli pilips da im služi kao brend pokriće za smeće koje uvaljuju - na ljude koji kupuju bez razmišljanja, jer im je razmišljanje postalo zamorno, ljude koji će tv zamijeniti za godinu dana iako kod televizora nema realne potrebe za zamjenu barem pet godina ako si u startu pametno odabrao

 

samo što je danas "pametno" ne razmišljati jer je to zamorno

 

 

 

 tvoj nick mi je vec dovoljno odgovorio. kad sam rekao zamijenjen novime ( mislio sam novi nadolazeci model ) mozda sam se ja krivo izrazio
 ti krivo shvatio no nebitno.

 zasto se meni neda razmisljati ? zato jer ako nesto kupujem onda kupujem da to mene sluzi ne da ja budem rob toga. nemoj me krivo shvatiti
 nisam dosao trolati jos uvijek sam generalno novi clan foruma i ne zelim se ja ni sa kime svadati, prepirati niti ista slicno.
 ali ja i da imam vremena proucavati tehnologiju tv-a kao sto si rekao i sam kupim tv i miran sam barem 5+ god.
 i kao sto sam vec rekao kada nesto kupujem tada malo izvidim stanje na trzistu i sveukupnu kvalitetu proizvoda koji namjeravam kupiti unutar tih
 mj. dana kako sam poceo bacati neke upite.

 ovaj hisense sam kupio na blef, zasto ? prvo bio je povoljni 4k tv ( za "smart" dio me boli ona stvar )
 drugo imam vec dva tv-a u kuci imaju sad vec po par god oba rang do 4k kn. jedan smart fhd, drugi non smart fhd.

 i nisam iskreno vidio smisao ni razlog zasto kupiti jos jedan sa slicne, iste ili cak i vece novce.
 za te pare koliko sam dao za hisense sam mogao kupiti neke pojedine modele lg-a, grundiga no
 kako su to bili izlozbeni primjerci ( sto nisam znao da su to zapravo akcije elipsa ) tako sam od tih istih i odustao.

 vjerovao ti meni ili ne ako ne racunas to sto televizija gori kad dodem kod nekog, u kafic ili slicno. to sto ju koristim za konzolu.
 ja film, seriju, nase programe na nekom od svojih tv-a nisam pogledao 2 ako ne i 3 god.
 tu ti sad ide opet onaj dio da neda mi se razmisljati i biti rob tehnologije koju koristim trenutno za playstation, objektivno za nista.
 a opet i da koristim aktivno sve ili vecinu toga sto odje ocito ljudi koriste ja cu ti samo reci da sam zbog ljenosti na svoj non fhd tv skidao
 720p filmove jer mi se nije dalo cekati da se skine 1080p pa sam bio iznenaden kvalitetom slike filmova i prikazom boja na crtićima kad
 je bivsa bili u disney pizdarijama.

 ja oba tva imam pa jedno u razmaku od 3-4 god i oba su za moje potrebe i potrebe mojih vise nego dovoljni pa makar i da su phillips.
 kod bake gori lg 32" star valjda 10 god jos dan, danas radi bez ikakvih problema. tak da iskreno to kaj si ti meni napisao meni ne drzi vodu.
 jer kaj god da se kupi od nekih poznatijih brendova smatram da 5 god i vise moze durat sa solidnom kvalitetom slike. bilo gledao zemaljsku tv
 ili si skidao pizdarije s neta itd.
 

 

4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji 65" do max 10.500 kn?
Flagship kaže...

Dobar izbor bi vjerojatno bio samsung 65Q80R ali cijena je višlja nego za 65" OLED, a da ne pričamo za Q90R

 

Sony 65XF9005 za otprilike 11000 s 5 godina garancije je uvijek dobar izbor, međutim zbog širokog kuta onda je ipak neki od ips opcija. Bolje od SM8600 gledaj 65SM9010 koji bi izašao ispod 11000 s popustom (FALD IPS, 100hz, HDMI 2.1 itd)

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-65sm9010.html 

 

Hvala na sugestiji. Tu bi onda vjerojatno pričekao akciju u SD da nude 5 godina garancije za navedeni model. Doduše, kad sam pročitao (jedinu) recenziju za SM9000 model ispada da TV baš i nije sjajan. Za te pare očekivao bi ipak malo bolje mišljenje u recenziji (možda se i radi o Samsung fanboyima, ne znam).

 

 

Mad Ant kaže...

 Nano cell SK/SM serija ima bolje panele od nize UK/UM serije, ali SM8600 je ipak Edge panel i trenutna cijena je prevelika. Utoliko je SK9500 kao najbolji Nano cell iz 2018 bolji izbor jedino sto nema 5g garancije sto bi bilo obavezno za te novce. Mozda 65SM9010 ali opet je novi i cijena je previsoka pa treba obavezno pricekati akciju.

 

Neki kazu da je novi nasljednik SM9800 "slican" kao i stariji SK9500 pa evo jednog od rijetkih novih testova (video u textu):

 

https://www.benchmark.rs/artikal/test_lg_lg_55sm9800pla_nanocell_tv_video-4855

 

Hvala na komentaru za cijenu, to me posebno zanimalo. Slažem se s mišljenjem o garanciji, ali nisam siguran hoće li biti takvih prilika za SK9500 jer je sve bliže EOLu i dostupan je u sve manje dućana. Trenutno je najpovoljniji u MegaBajtu za 10.375, ali nisam vidio da oni ikad nude 5 godina garancije. Ima ga i u SD za 12k (-10% od newslettera bilo bi 10.800 kn, al opet bi trebalo pričekati neku akciju s 5 godina garancije... pitanje hoće li je biti). Slažem se da bi za 65SM9010 trebalo pričekati bolji popust, ali recenzija koju sam komentirao u odgovoru Flagshipu mi ne ulijeva previše nade za taj model i te novce.

 

Gledao sam i novi 65SM9800 (MaksPro) ali mi je preskup (za uloženo-dobiveno). Za te novce (dvorište od +12k) možda bi već mogao ciljati na Samsung QE65Q80. Doduše, to mi je solidnih ~20% preko budžeta ali bi imao više ovaca (i manje novaca). I onda je opet problem samo 2 godine garancije... Aaaa, za pop**dit 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bloodborne kaže...


 ovaj hisense sam kupio na blef, zasto ? prvo bio je povoljni 4k tv ( za "smart" dio me boli ona stvar )
 drugo imam vec dva tv-a u kuci imaju sad vec po par god oba rang do 4k kn. jedan smart fhd, drugi non smart fhd.

 i nisam iskreno vidio smisao ni razlog zasto kupiti jos jedan sa slicne, iste ili cak i vece novce.
 za te pare koliko sam dao za hisense sam mogao kupiti neke pojedine modele lg-a, grundiga no
 kako su to bili izlozbeni primjerci ( sto nisam znao da su to zapravo akcije elipsa ) tako sam od tih istih i odustao.

 

 

 


Pusti priče!!! Hisense je i dalje na samom vrhu.

 

 

https://www.gorenjegroup.com/en/media/news/2019/01/8872-Gorenje-and-Hisense-are-building-the-smart-home-of-the-future-in-Las-Vegas

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.8.2019 11:55 (Crt True Colors).
13 godina
offline
Re: Koji 65" do max 10.500 kn?
Oggy1985s kaže...

Hvala na komentaru za cijenu, to me posebno zanimalo. Slažem se s mišljenjem o garanciji, ali nisam siguran hoće li biti takvih prilika za SK9500 jer je sve bliže EOLu i dostupan je u sve manje dućana. Trenutno je najpovoljniji u MegaBajtu za 10.375, ali nisam vidio da oni ikad nude 5 godina garancije. Ima ga i u SD za 12k (-10% od newslettera bilo bi 10.800 kn, al opet bi trebalo pričekati neku akciju s 5 godina garancije... pitanje hoće li je biti). Slažem se da bi za 65SM9010 trebalo pričekati bolji popust, ali recenzija koju sam komentirao u odgovoru Flagshipu mi ne ulijeva previše nade za taj model i te novce.

 

Gledao sam i novi 65SM9800 (MaksPro) ali mi je preskup (za uloženo-dobiveno). Za te novce (dvorište od +12k) možda bi već mogao ciljati na Samsung QE65Q80. Doduše, to mi je solidnih ~20% preko budžeta ali bi imao više ovaca (i manje novaca). I onda je opet problem samo 2 godine garancije... Aaaa, za pop**dit 

 Mislim da si krivo linkao review u svom odgovoru otprije, link je isti onaj koji sam ja dao za 55SM9800 na Benchmark.rs... tako da ne znam na koji review si mislio. Ako je slucajno sa Flatpanels, u tom se tip solidno prosrao, sramota.

 

BTW novi SM9800 bi trebao imati 1500 nita...

 

Inace, jako puno ovih akcija za 5g garancije nisu direktno od proizvođaca, vec 2g plus 3g osiguranja (uglavnom Protecto, inace pise duboko u dokumentima opisa jamstva cak i preko proizvođaca), znaci isto ono koje se moze nadokupiti naknadno, pa mozda razmisli i o tome.

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.8.2019 12:21 (Mad Ant).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji 65" do max 10.500 kn?

Mad Ant da, mislio sam na review s Flatpanels. Kad sam čitao recenziju činila mi se nekako posebno pristrana :)

 

Da malo spustim loptu s +12k stratosfere koja me ipak previše žulja u domeni kućnog budžeta, bi li Hisense H65U8B bila ok kupnja (7.700 kn, 5 god. "sigurnosti", što znam da nije isto što i jamstvo)?

 

Čitao sam nekoliko recenzija (i Amazon.de) i nisu loše. Doduše, niti jedna nije detaljna kao Rtings i sl. pa mi npr. kronično nedostaje pouzdana informacija o kvaliteti kuta gledanja. I na službenim stranicama navode da ima "Wide Viewing Angles", al za marketing i "da se proda" napisat će i da dolazi s dva k*rca ako treba... Na forumima se ekipa raspisala o kutu gledanja i tehnologiji koju primjenjuju, ali rasprava je više na razini nagađanja, a ne pouzdanih informacija.

6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir




Ovdje je nešto Benchmark.rs popularan:)



 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Crt True Colors kaže...


Ovdje je nešto Benchmark.rs popularan:)

 To je vise zato sto znaju dobiti jeftinije modele na test dok inozemni uglavnom samo najbolje/najskuplje primjerke... ili tek rijetko i uglavnom jako kasno.

 

B.rs napravi bar neka mjerenja ali znaju faliti na glupostima poput npr. ocekivanja da 50UM7500 (Va 60Hz direct LED) ima local dimming i kao nemaju info koliko ima zona, a nema nista od toga i to se zna. Tako da ipak treba malo znanja i razumijevanja citati između redaka.

13 godina
offline
Re: Koji 65" do max 10.500 kn?
Oggy1985s kaže...

Mad Ant da, mislio sam na review s Flatpanels. Kad sam čitao recenziju činila mi se nekako posebno pristrana :)

 

Da malo spustim loptu s +12k stratosfere koja me ipak previše žulja u domeni kućnog budžeta, bi li Hisense H65U8B bila ok kupnja (7.700 kn, 5 god. "sigurnosti", što znam da nije isto što i jamstvo)?

 

Čitao sam nekoliko recenzija (i Amazon.de) i nisu loše. Doduše, niti jedna nije detaljna kao Rtings i sl. pa mi npr. kronično nedostaje pouzdana informacija o kvaliteti kuta gledanja. I na službenim stranicama navode da ima "Wide Viewing Angles", al za marketing i "da se proda" napisat će i da dolazi s dva k*rca ako treba... Na forumima se ekipa raspisala o kutu gledanja i tehnologiji koju primjenjuju, ali rasprava je više na razini nagađanja, a ne pouzdanih informacija.

 Cim je VA panel imat ce, zbog tehnologije panela, manji kut gledanja (jedina prava iznimka je novi Q90R sa boljim filterom za kut i odbljesak).

 

Ovaj Hisense je onako li-la - s jedne strane je VA ali pitanje je koliko je dobro sklopljen (DSE), koliko ce biti blooma/bleeda i da li ce se mozda pogorsati, ima Edge backlight koji nije sreca kod local dimminga, ima 120Hz sto je dobro, kontrast standardan za VA, 450 cd/m2 pitanje da li je tocno i kada i nije nesto bas ali je 65", pa pitanje motiona i artefakata kod istog, latencija kod igranja itd. ...

 

Za takove odgovore bi nam trebao neki vlasnik koji to razumije vidjeti i objasniti, te na kraju je pitanje kakav je njegov specificni primjerak.

 

 

 https://www.displayspecifications.com/en/model/c30f19e3

 

EDIT:

Uzmi u obzir da RTINGS uvijek i nadasve gleda dozivljaj u mraku kao u kinu, sto je ispravno sto se laboratorijskih mjerenja tice, samo nazalost nije bas usporedivo sa realnoscu gledanja u svakodnevnom zivotu.

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.8.2019 13:42 (Mad Ant).
12 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Što se tiče Hisense modela U8B je blooming veliki problem, kao i pomalo zasičenost boja, pa i ponešto problema sa pozadinskim osvetljenjem:) Nije sve u specifikacijama..

 
0 2 hvala 1
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
Crt True Colors kaže...


Ovdje je nešto Benchmark.rs popularan:)

 To je vise zato sto znaju dobiti jeftinije modele na test dok inozemni uglavnom samo najbolje/najskuplje primjerke... ili tek rijetko i uglavnom jako kasno.

 

B.rs napravi bar neka mjerenja ali znaju faliti na glupostima poput npr. ocekivanja da 50UM7500 (Va 60Hz direct LED) ima local dimming i kao nemaju info koliko ima zona, a nema nista od toga i to se zna. Tako da ipak treba malo znanja i razumijevanja citati između redaka.

 

Ovdje imaš detaljnije recenzije.

 

TEST / Hisense H65U7B

 

https://www.lesnumeriques.com/tv-televiseur/hisense-h65u7b-p52803/test.html

 

TV recenzije:

 

https://www.lesnumeriques.com/tv-televiseur/actualites/tests

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.8.2019 14:49 (Crt True Colors).
15 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hisense b7500 43" za 2988 kn,uzeti ili ne?

 

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Doma imam Samsung plazmu staru 10 godina pa je došlo vrijeme da se kupi nešto novije :)

 

Udaljenost s koje će se gledati TV je nekih 3,5m, tako da ne bi uzimao veću dijagonalu od 49'. Gledati će se s raznih pozicija u stanu pa bi bilo dobro da ima dobar kut gledanja.

 

E sad, budžet do nekih 5000kn, što bi bilo najbolje uzeti? Čitam po temi i teško mi je samom procijeniti. Mislio sam uzeti nešto od Philipsa jer mi se sviđa njihov Ambilight, ali koliko vidim da nisu dobri komentari za njih?

 

Trenutno vrtim Kodi na Rasp Pi, pa ako ga TV može zamijenit, dodatan plus.

 

Hvala vam unaprijed!

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
180power kaže...

Doma imam Samsung plazmu staru 10 godina pa je došlo vrijeme da se kupi nešto novije :)

 

Udaljenost s koje će se gledati TV je nekih 3,5m, tako da ne bi uzimao veću dijagonalu od 49'. Gledati će se s raznih pozicija u stanu pa bi bilo dobro da ima dobar kut gledanja.

 

E sad, budžet do nekih 5000kn, što bi bilo najbolje uzeti? Čitam po temi i teško mi je samom procijeniti. Mislio sam uzeti nešto od Philipsa jer mi se sviđa njihov Ambilight, ali koliko vidim da nisu dobri komentari za njih?

 

Trenutno vrtim Kodi na Rasp Pi, pa ako ga TV može zamijenit, dodatan plus.

 

Hvala vam unaprijed!

 Pa za takvu udaljenost, ti treba barem veličina 55":) Jedino ako nemaš mjesta za veči televizor..?

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Imam mjesta, samo mi se čini da će biti prevelik :) Ako imate neku preporuku, a da je i veći budem uzeo u razmatranje!
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
180power kaže...
Imam mjesta, samo mi se čini da će biti prevelik :) Ako imate neku preporuku, a da je i veći budem uzeo u razmatranje!

 Što se tiče Philipsa ti preporučujem taj veoma dobar model. Imam ga i sam ali veličine 65".

 

https://www.nabava.net/televizori/philips-55pus7303-12-televizor-cijena-55-139-cm-led-ultra-hd-67325771

 

Ili poslije ako ti nije preskupo još taj bolji model:)

 

https://www.makspro.hr/led-tv-philips-55pus7304.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

A u tom cenovnom rangu, ti se svakako isplati uzet taj isti model ali još veče veličine, što če ti biti negdje taman za tvoju udaljenost..

 

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/philips-58pus7304-12-tv-prijemnik?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

Ili još nešto od toga.

 

https://www.nabava.net/televizori/lg-55um7450pla-televizor-cijena-55-139-cm-led-ultra-hd-86554671

 

https://www.nabava.net/televizori/panasonic-tx-55fx700e-televizor-cijena-55-139-cm-led-ultra-hd-63870451

 

https://www.nabava.net/televizori/sony-kd-55xf7596-televizor-cijena-55-139-cm-led-ultra-hd-63992851

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
stipest kaže...
Platili su kinezi to da mogu koristiti ime Philips za TV. Čak i od ovih prodanih primjeraka dio ide Philipsu u Nizozemsku. Isto je i sa Grundigom koji se radi u Turskoj. Koliko orginalnog Philipsa to briga, ne znam baš. Oni su odlućili izaći iz TV biznisa, jer im je bio neisplativ i posvetiti se kučanskim aparatima, tako da ne vjerujem baš u tu priču. Na kraju postoje i nekakvi ugovori.

Kućanski aparati su također prodani, jedino što je ostalo od originalnog nizozemskog Philipsa je rasvjeta i medicinska oprema.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
180power kaže...
Imam mjesta, samo mi se čini da će biti prevelik :) Ako imate neku preporuku, a da je i veći budem uzeo u razmatranje!

 Ja sam na 3.5 - 4m, 55" je onako... OK. Planiram bar 65".

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Molim pomoć ako netko zna. Kupio Samsung NU7402 i sada bih uzeo LG Atmos soundbar.

 

Da li se može reproducirati preko HDDa ili preko Plexa na Samsungu HDR film sa kodiranim dolby atmos ili DTS X zvukom, a da TV šalje atmos zvuk preko HDMI na soundbar?

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
DarK.xy kaže...

Molim pomoć ako netko zna. Kupio Samsung NU7402 i sada bih uzeo LG Atmos soundbar.

 

Da li se može reproducirati preko HDDa ili preko Plexa na Samsungu HDR film sa kodiranim dolby atmos ili DTS X zvukom, a da TV šalje atmos zvuk preko HDMI na soundbar?

 

 

 DTS ne, Samsung ne podrzava. Atmos bi trebao, ali posto nije isti brand soundbara uvijek moze nesto raditi probleme.

 

EDIT: Taj Samsung ne podrzava Atmos koliko vidim...

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.8.2019 17:05 (Mad Ant).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
180power kaže...

Doma imam Samsung plazmu staru 10 godina pa je došlo vrijeme da se kupi nešto novije :)

 

Udaljenost s koje će se gledati TV je nekih 3,5m, tako da ne bi uzimao veću dijagonalu od 49'. Gledati će se s raznih pozicija u stanu pa bi bilo dobro da ima dobar kut gledanja.

 

E sad, budžet do nekih 5000kn, što bi bilo najbolje uzeti? Čitam po temi i teško mi je samom procijeniti. Mislio sam uzeti nešto od Philipsa jer mi se sviđa njihov Ambilight, ali koliko vidim da nisu dobri komentari za njih?

 

Trenutno vrtim Kodi na Rasp Pi, pa ako ga TV može zamijenit, dodatan plus.

 

Hvala vam unaprijed!

 


Ovdje si pogledaj...

https://www.nabava.net/televizori/lg-49sk8100pla-televizor-cijena-49-125-cm-led-ultra-hd-67315591

 

https://www.nabava.net/televizori/lg-55um7450pla-televizor-cijena-55-139-cm-led-ultra-hd-86554671

 

https://www.nabava.net/televizori/sony-kd-49xg8096baep-televizor-cijena-49-125-cm-led-ultra-hd-83135251

 

8 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/led-tv-samsung-ue65nu7092-uhd.html

 

Jel ovaj TV OK? Nisam u toku, ali ovako laički djeluje mi malo novaca za Samsung te dijagonale pa me zanima u čemu je stvar. 

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Capture kaže...

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/led-tv-samsung-ue65nu7092-uhd.html

 

Jel ovaj TV OK? Nisam u toku, ali ovako laički djeluje mi malo novaca za Samsung te dijagonale pa me zanima u čemu je stvar. 

 https://www.displayspecifications.com/en/news/58db1a8

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Capture kaže...

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/led-tv-samsung-ue65nu7092-uhd.html

 

Jel ovaj TV OK? Nisam u toku, ali ovako laički djeluje mi malo novaca za Samsung te dijagonale pa me zanima u čemu je stvar. 

 nije loše, moguć loš motion PQI 1300, Va panel ok....ne znamo ..

pokušaj pronaći neku realnu recenziju na you tube... 

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/1f5b16f0

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Capture kaže...

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/led-tv-samsung-ue65nu7092-uhd.html

 

Jel ovaj TV OK? Nisam u toku, ali ovako laički djeluje mi malo novaca za Samsung te dijagonale pa me zanima u čemu je stvar. 

 Je, za te novce nema bolje.

dobar kontrast, ujednacen prikaz crne i sive, nema puno probijanja pozadinskog osvjetljenja, znaci jedan solidan tv koji mozes gledati i u zamracenoj prostoriji

Kut gledanja kao i kod istalih va panela uzak. Ako ti je bitan hdr , tv ga ne moze prijazati jer nema dovoljno vrsne svjetline, ali za hdr ti treba daleko vise love.

Os je responzivan i brz, imas sve ove aplikacije za streameng 

 

9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kakvi su ovi modeli od Lg um 7400.  Sad su na akciju u SD. . neka usporedba recimo sa sk 8500 u samoj slici... 

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Što se tiče Lg modela UM7400 je solidan televizor. Ali za takve pare, se dobiju več bolji televizori što se tiče kvalitet slike:))

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.8.2019 12:21 (garfield1).
 
0 6 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo da konačno napišem koju suvislu. Za neupućene, prije dva tjedna uzeo sam Panasonic GX810E, 50", prešao sa 720p 42" plazme. Jučer se vratili s mora pa sam tek tad uspio otpakirati i isprobati novu telku.

 

Telka je na cca 2,90m od kauča koji je u standardnom rasporedu ravno na suprotnom zidu (kauč je cca 2,80 širok). Obzirom da je VA panel, najveća nepoznanica je bila potencijalna promjena u kvaliteti slike u različitim pozicijama sjedenja/ležanja. Sa zadovoljstvom mogu reći da u ovom klasičnom rasporedu nema značajnog opadanja kontrasta na bilo kojoj poziciji sjedenja - ako se sjedne na sam rub kauča i baš jako zagleda u suprotni rub ekrana, jedva se primjećuje lagana razlika u crnoj na tom krajnjem dijelu slike, i to u mraku. Nešto što meni ni na koji način ne utječe na doživljaj gledanja, a vjerujem ni većini ostalih; jer tko bulji u suprotan rub ekrana dok gleda film, tražeći blagu promjenu u kontrastu :D.

 

Za one kojima je bitan tv koji je responzivan u paljenju i šaltanju, još dobrih vijesti - pali se u roku 1-2 sekunde, šaltanje i izbornici idu brzo i glatko. Ne čudi, obzirom da nije riječ o androidu (nekome je izostanak androida opravdano minus, meni je nebitan). Aplikacije nisam previše čačkao, namjestio sam Netflix i YT, vidio sam da ima Plex. Sučelje je meni zgodno jer se može prilagođavati početni home screen (mogu se zakačiti aplikacije po izboru koje iskaču iz donjeg ruba kada se klikne Home dugme).

 

Telka je spojena HDMI kablom na pc i ono što je bitno naglasiti je da inicijalno treba prebaciti u HDMI postavkama na telki u "Mode1". Ako se ostavi default (Mode2), neće raditi 4k na 60Hz, već samo na 30Hz. Zašto su to stavili kao default opciju, nemam pojma. Od 3 HDMI-a jedan je arc, i vidio sam da u postavkama ima opcije vezane uz hdmi 2.1 (ne znam koje 2.1 fičre ima, samo sam vidio da je tamo).

 

Ima 5G wifi i to funkcionira odlično, spojio sam se bez problema na router i izvrtio netflix u 4k dolby vision bez ikakvih problema, o slici malo kasnije. Bluetooth nisam isprobao.

 

Zvuk neću pretjerano komentirati jer imam poseban stereo sustav - mogu reći da je klasični Tv zvuk, razumljiv i dostatan za ono što jest. Podržava dolby atmos, meni također nebitno. 

 

Najvažniji dio - slika. Kako sam bio na plazmi, imao sam dosta upitnika i briga. Za one kojima je bitno, naši SD kanali (dok ne postanu HD) izgledaju puno bolje no što sam očekivao. Ne mogu izgledati super jer su to što jesu, ali na ovoj udaljenosti u usporedbi s plazmom koja je to jako dobro odrađivala i bila manje dijagonale, slika uopće nije loša u tom kontekstu.

 

HD izgleda odlično, drago mi je da je panasonic zadržao filozofiju "prirodne" slike koja ne umara. U opcijama sam prebacio na True cinema (i Cinema je ok, no ja volim malo topliju sliku). Pokret je jako dobro odrađen, intelligent frame creation se može staviti na Min i nema efekta sapunice, može se i isključiti i uključiti Clear Motion (poznatiji kao black frame insertion) što očekivano zatamni sliku, dobro je za gledanje u mračnoj prostoriji i izvedba je glatka. Backlight bleed je jedva primjetan u mračnoj prostoriji. Titlovi ne bodu oči u bijeloj boji.

 

4K također izgleda odlično, dolby vision i hdr izgledaju puno bolje no što sam očekivao za ovaj rang tv-a, slika vidno dobije dodatan dinamički raspon i šta da kažem, consider me impressed. Telka sama detektira dolby vision (i atmos) i izbaci na kratko logo da znate da je u tom modu. Ujedno, ima dodatne opcije za hdr sadržaj u postavkama slike (dolby vision dark i bright, na primjer).

 

Crne su odlične, nije to oled, al je dovoljno blizu za puno manje love - nisam uočio nikakve manjkavosti u usporedbi s mojom plazmom. Općenito je prikaz boja meni jako dobro pogođen i ne zahtijeva dodatno štelanje. Slika je oštra, no ima određenu mekoću koja meni osobno jako odgovara i ne umara s vremenom, vjerojatno mi i zato djeluje "prirodno" - oni koji vole baš izrazitu oštrinu neće biti oduševljeni, no ja to vidim kao pretjeranu oštrinu koja mi sliku čini "plastičnom". Dakle, za fanove izrazite (pretjerane) oštrine, gledajte drugdje.

 

Za kraj, disclaimer: telku sam kupio na akciji za 4800, inače se kreće oko 6k ili čak malo više, koliko sam vidio. Meni ne bi bilo žao ni da sam dao 6k za nju, no bitno je da znate jer to utječe na moja očekivanja i sve napisano. Mislim da u tom rangu love ovaj tv treba ići većini ljudi na shortlist. Toliko od mene,  nadam se da će nekome ove žvrljotine biti informativne :D

 

Tread softly because you tread on my dreams.
Moj PC  
12 0 hvala 5
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Capture kaže...

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/led-tv-samsung-ue65nu7092-uhd.html

 

Jel ovaj TV OK? Nisam u toku, ali ovako laički djeluje mi malo novaca za Samsung te dijagonale pa me zanima u čemu je stvar. 

 Mislim da ti je ovo napredniji televizor, (na papiru sigurno, a vjerujem i u praksi).

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-H65B7500/

 

https://www.techadvisor.co.uk/review/tv/hisense-b7500-3700189/

 

Ako te zanima probaj još malo iskopati nešto o tom televizoru

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
karlito13 kaže...

Kakvi su ovi modeli od Lg um 7400.  Sad su na akciju u SD. . neka usporedba recimo sa sk 8500 u samoj slici... 

 SK 8500 je bolji TV, ali nije ista serija. Usporedba bi bila sa UM9000 ( iako je i tu bolji ali to je sad druga tema).

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice