Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.098.106
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ma ima 1000:1, a da ima i 1300 nije ništa bolje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hvala svima na pomoci, kupio sam 55' UHD 6262 Phillips.

Nasao sam nosac koji odgovara po tezini, odnosno nosi do 25kg , ima pomicnu ruku ali na samoj kutiji pise da je za televizore do 47 incha.

Pretpostavljam da je to super jer je ovaj televizor samo tezak oko 15kg. neovisno o dijagonali.
Koje je vase misljenje o tome?
[M|C] ex_Co7
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Co7 kaže...
Hvala svima na pomoci, kupio sam 55' UHD 6262 Phillips.

Nasao sam nosac koji odgovara po tezini, odnosno nosi do 25kg , ima pomicnu ruku ali na samoj kutiji pise da je za televizore do 47 incha.

Pretpostavljam da je to super jer je ovaj televizor samo tezak oko 15kg. neovisno o dijagonali.
Koje je vase misljenje o tome?

 Frend ima 55" Philips iste težine i nosač iz Elipsa za 280Kn koji je takošer do 45"-47" i 25kg nosivosti

Kupio ga je, montirao, evo 1 godina skoro stoji na zidu od knaufa bez greške

 

ja imam 55" ali ne želim ga na zidu jer mi je taman po visini na elementu

 

6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
endoki kaže...

Ja sam našao podatke gdje piše  1000:1. Možeš li mi dati stranicu na kojoj si dobio podatke?

 Poslao sam ti na PM.

Hvala ti na PM. Jednostavno ne znam zašto ga nisi zalijepio ovdje da bi svi mogli vidjeti:  https://www.avforums.com/review/philips-7101-49pus7101-uhd-4k-hdr-tv-review.12950
i ovo je stranica na kojoj  sam ja dobio informacije: https://www.displayspecifications.com/en/model/ca5440f

13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, zanima me kolika je stvarna razlika između marki kao što su Vivax, Vox, Tesla i Philipsa. Već neko vrijeme gledam ovaj Philips i koliko vidim za ovu cijenu ima sasvim OK sliku.

TV Philips 49" PFS4131 FHD

Na akcijskog cijeni je ~3000 kuna.

 

Dok su Tesle koje su iste cijene veće (55'') i Smart. Ali su Tesla... Za Philips sam barem čuo iako ne znam kakvi su im TVi.

There are some corners of the universe that have bred the most terrible things. Things that act against everything we believe in. They must be FOUGHT.
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.9.2017 18:22 (PLASMAorLCD).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

@endoki

Nisam ga priljepio, jer je več bio viđen 100 puta..Pa, da ne zatrpavamu temu bezveze..

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
12 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

@zeroname

Pa ja nisam ništa napisao, gdje, če ih proizvodit, več ko če jih izrađivat:) Jer svi televizori, se ionako sklapaju u Evropi..Philips i Lg se sklapaju u Polskoj, Samsung i Sony na Slovačkom, a Panasonic u Češkoj. A što se tiče Toshibe, če se u budučnosti navjerovatnije proizvodit u Madžarskoj.

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...

@endoki

Nisam ga priljepio, jer je več bio viđen 100 puta..Pa, da ne zatrpavamu temu bezveze..

Također sam ja vidio ovaj članak prije nekog vremena. Samo sam mislio, kad si sa sigurnošću tvrdil da ima kontrast 1300: 1, da  imaškao Philipsov agent neke pouzdanije informacije. Vidim, da više vjeruješ onim podacima, koji ti više odgovaraju. Dakle, još uvijek  više vjerujem podacima, gdje piše za model 7101, da ima kontrast od 1000: 1.

12 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

@endoki

Pa pogledaj, ja vjerujem sigurno više podacima, koji su napravljeni na testovima:) Što se tiče tih podataka, što si ti gledao na Displayu, to su okvirni podaci..A pored toga mogu i sam uspoređit te televizore, pa sam najbolje vidim, gdje su razlike..

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kontrast od 1000: 1
.flatpanels
.hdtvpolska

 
0 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Crt True Colors kaže...
kontrast od 1000: 1
.flatpanels
.hdtvpolska

 Ovo su podaci, bez uključenog zatemnenja:)

6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ANSI kontrast, bez zatamnjenja 860: 1
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Gdje se u EU može uzet dobar smart tv  od makar 55" 4K?

Na Alzashopu najveći je 45"

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.9.2017 22:25 (Vkm996).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vkm996 kaže...

Gdje se u EU može uzet dobar smart tv  od makar 55" 4K?

Na Alzashopu najveći je 45"

Ako se negdje i može, cijena dostave iz druge zemlje za veliku televiziju će biti enormna.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
lovacmaki kaže...
Vkm996 kaže...

Gdje se u EU može uzet dobar smart tv  od makar 55" 4K?

Na Alzashopu najveći je 45"

Ako se negdje i može, cijena dostave iz druge zemlje za veliku televiziju će biti enormna.

 Ma najviše mi odgovara zbog plaćanja PayPalom. Postoji li negdje da se u HR može platiti paypalom i da su cijene slične?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mislim da ne iako nisam previše tražio. Možda netko ima više iskustva od mene sa paypalom kod nas.
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
boj ljudi,
trebao bih savjet oko kupnje TV-a. pitao sam prije jedno mjesec dana i nemrem naci taj post vise pa pitam opet.
budzet je 6000 kn
dijagonala cca. 140 cm
primarno za igranje playstationa 4, znaci neki mali input lag, netflix i klasika, max tv
ako moze da nije philips, jer imam generalno ocajna iskustva s njima na svim poljima. it's personal...
korisnik nije neki pro-user, pa ako ce mu biti dobra telka za plejku i to, to je sasvim dovoljno.
hvala unaprijed
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Vidim da puno ljudi govori da ima losa iskustva sa phillipsom, ako mozete ukratko napisati na sta se to odnosi?

[M|C] ex_Co7
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Co7 kaže...

Vidim da puno ljudi govori da ima losa iskustva sa phillipsom, ako mozete ukratko napisati na sta se to odnosi?

Znaš šta je puno..? Trebao si napisat pojedinci..Ja ču ti napisat na šta se odnosi. Uglavnom, se tu ide za starije modele Philipsa koji su imali ponešto problema sa Softwerom i starijim Androidom..Ali sa modelima 2015 i na više, tih problema uskoro više nema:) Još pokoji mali problem sa Androidom, ali ništa značajno"  Tako, da se nikako ne može uspoređivat novije modele sa starijim..Ali ako još gledamo probleme, su ti problemi vezani na televizore najnižeg ranga, gdje se ionako zna, da če biti ponešto problema pa svejedno na proizvođača..Zato treba uvijek dati nešto malo više para, i uzet malo bolji model.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kod mene kod staraca PUS6401.

Puca WIFI, udaljenost od routera 3 metra, Android bugovit...

najviše što me smeta je što je slika katastrofa...sve sam pokušao, crna je svjetlo siva, boje katastrofa ne znam kako bi opisao(out of the box kalibracija smješna), skaliranje ništa nego prosječno ali najgora je pokretna slika.

Nebi me smetale ova sranja sa androidom  da je slika ok, ali taj Filips me podsjeća na običnu Kinesku igračku kojoj je jednina namjena da baca boje po zidu...

Da nije smješno plakao bi...

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Grga1984 kaže...

Kod mene kod staraca PUS6401.

Puca WIFI, udaljenost od routera 3 metra, Android bugovit...

najviše što me smeta je što je slika katastrofa...sve sam pokušao, crna je svjetlo siva, boje katastrofa ne znam kako bi opisao(out of the box kalibracija smješna), skaliranje ništa nego prosječno ali najgora je pokretna slika.

Nebi me smetale ova sranja sa androidom  da je slika ok, ali taj Filips me podsjeća na običnu Kinesku igračku kojoj je jednina namjena da baca boje po zidu...

Da nije smješno plakao bi...

Ovdje treba reči, da ovaj televizor sigurno ne radi kako treba:) Trebao si ga odmah zamjenit..Jer inače, je ovaj model sasvim solidan:) Ali naravno, ne može se uspoređivat sa modelom 6501..Samo na kratko..

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

šta na njemu ne valja da opravdava zamjenu?

Što ima šugavu sliku?

Nije mi baš zgodno TV voziti sa otoka na servis da bi mi ga oni resetirali i rekli ne možeš od govna napraviti ....

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.9.2017 10:13 (Grga1984).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

@Grga1984

Pa pogledaj, ja sam ti lepo napisao šta bi trebao uradit, a ti opet počneš pljuvat pravit antireklamu itd...Ma bezveze, da se uopšte kačim sa takvima, kao što si ti:))

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pa daj mi reci što treba napraviti?

Televizori se ne mjenjaju kako se meni sprdne.

Moraju ga stestirati, resetirati i onda ti ga vrate i kažu da je sve ok jer nema nikakav krucijalan kvarnego je samo govno.

Nemoj meni pametovati šta ja trebam napraviti sve je meni jasno šta trebam napraviti, prodati to govno ili se moliti da će krepati pod garancijom i kupiti normalan TV.

Pametuj ovim jelenima koji ti vjeruju da je smeće od IPS Filipsa bez WCG bestbuy za 9000 kn.

12 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

@Grga1984

Ako nisi zadovoljan sa televizorom, ga imaš pravo u određenom vremenu mijenjat..Ali sad više ne, jer si zakasnio:) Kod nas, je nešto problema sa Samsungom modelom MU . Imali smo primjer, gdje čovjek nije bio zadovoljan zbog probijanja, mutne slike itd..Došao čovjek lepo nazad promijenit televizor, isprobali smo mu još dva ili tri televizora isti model i isti problem.I onda je bio tek četvrti televizor dobar kako treba, čovjek ga uzeo i nikakvih problema više..A ti sad plačeš ko malo djete..Pa imao si priliku, ali se nisi u pravo vrijeme pobrinuo za takve stvari:) Danas se, da sve riješit oko televizora ako imaš barem malo interesa..Ali vi kod kuče niste imali to, i sada je što je..

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ništa ja ne plaćem.

ti jedini plaćeš kada neko kaže prvo iskustvo sa Filipsom.

Uostalom ja taj tv gledam 2 tjedna u godini po sat vremena dnevno i za starce je dobar.

samo kažem ljudima da ne očekuju ništa od tog filipsa jer ništa neće ni dobiti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pa kako ne plačeš, kad je god govora o Philipsu, ti izneseš tvoje fustracije oko tog modela:) A što se tiče WCG, nije sve što je važno na televizoru:)) Više su važni ovi parametri..

https://www.philips.hr/c-m-so/televizori/p/picture-quality

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

E sad mi se već plaće.

Znači da ponovimo tvoju tvrdnju bestbuy TV do 9000kn je 55PUS7502.

Ljudi navalite

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ovaj mi se čini ok. izlazi iz okvira budžeta, ali frend bi uzimao max tv, a vidim da je u igri neki veliki popust pa bi se mogao izgurat
https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-sony-bravia-kd-55xe7005-4k.aspx

ako ne, do 6000 kn mi se ovaj cini ok, pa me zanima kaj mislite...
https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-samsung-ue55mu6172-uhd.aspx https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-55lj625v.aspx
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice