Koji televizor kupiti - BestBuy do 5000kn

poruka: 15
|
čitano: 19.851
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - BestBuy do 5000kn

Pošto dosta ljudi gleda više manje domaće kanale preko Iskona,MaxTV-a,VipNet-a kao što su recimo FOX,RTL,Doma,HBO a vidim da nema sličnih tema pa eto ja ću otvoriti jednu.

Ugl. svi znamo da kod nas u RH još uvijek nema HD signal a sigurno se pitate za što onda služe 4K televizori...

E pa za normalne korisnike poput mene ništa osim ako ne koristite Netflix,igrate PS4 pro ili jednostavno imate mogućnost skidanja teških filmova od 50 giga pa nadalje.

Tek tada ćete iskoristiti puni potencijal 4K televizora a ovako za prosječne korisnike poput mene je to bacanje viška novca.

 

Da ne duljim znači ako planirate gledati čisto naše kanale onda bih vam preporučio Full HD televziju no ako ste poput mene i htijeli bi gledati malo televiziju malo filmove onda vam se isplati uzimati 4K TV ali opet nisu svi 4K televizori pouzdani.

Zato sam ja napravio par testova pa eto iz moje perspektive to izgleda ovako...

 

Televizori koji su bili testirani su:

Samsung UE50MU6172

Grundig 55GUB8768

LG 49UJ6307

Sony KD-55XE7005

Philips 50PUS6262

Samsung UE49M5572-FULL HD

 

Ono što sam ja primjetio jest da je Samsung UE49M5572 imao najbolju sliku na našim programima ali kao što sam već rekao u pitanju je Full HD TV pa će tako logično i slika biti puno manje rastegnuta nego što je kod 4K televizora

 

Što se tiče veličine i tu ima isto dosta razlike.

Na test sam uzeo Sony KD-55XE7005/Sony KD-50XE7005 i LG 49UJ6307/LG 55UJ6307

Recimo kad se gleda naš program slika je puno čišča i manje pikselizirana na 49'' dok je kod 55'' dosta raširenija te se vidi pikselizacija slike tako da sam ja tu promjenio mišljenje i odlučio se za 49''

 

Sony KD-50XE7005 ne bi nikako preporučio jer od svih gore navedenih on je imao najgoru sliku na našem programu bez obizra što puno ljudi kaže za sony da ima duboke crne boje no ja eto u njemu nisam vidio ništa posebno.

Možda bi i slika čak bolja bila ako bih gledali isti program recimo na seriji 8 jer on ima nešto brži procesor a sad koliko to u praksi znači da je kvalitetnija slika stvarno ne znam ali imajte na umu da je početna cijena za seriju 8 6,000kn.

 

LG 49UJ6307 je po meni imao istu sliku na našim kanalima kao i Samsung UE49M5572-FULL HD tako da bih prepručio taj LG za kombinaciju gledanja TV-a/filmova a i cijena je dosta pristupačna oko 4,000kn ovisi gdje kupujete.

 

I sada dolazai šećer na kraju...

Ugodno su mu iznenadili Grundig 55GUB8768 i Philips 50PUS6262

 

Bez obzira što je Grundig 55'',slika je bila ista kao i na Samsung FULL HD televizoru što znači da slika uopće nije bila rastegnuta i pikselizirana kao na Sony-u i LG-u 55''

Philips je po meni imao istu sliku kao i Grudnig,sve pohvale...

 

Da poslije ne bi bilo rasprava,ja sam televizore testirao sam na našim programima tako da nisam isprobavao kako radi Smart TV(sporo/brzo učitvanje),koje formate videa podržavaju,dali slika trza pri brzim scenama itd.

 

Po meni BESTBUY su LG,Grundig i Philips ako gledamo samo naše programe i filmove preko Netflixa,USB-a,YT-a ili na nekoj drugoj platformi ali da je 4K kontent.

Ako niste tako teški user i dovoljan vam je Full HD onda bi vam preporučio Samsung UE49M5572 jer na njemu je slika programa bila najbolja...

 

Nadam se da sam nekome pomogao jer vidim da dosta ljudi to zanima a nigdje nema odgovora i da BTW da se Sony-evi fanovi ne bi uvrijedili ja nisam rekao da je Sony shit nego jednostavno ne spada u tu konkurecniju do pet soma kuna.

Naravno da je sony među najboljima ali tada se i cijena puno mijenja tako da ko voli nek izvoli.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.4.2018 13:34 (karlo125).
Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - BestBuy do 5000kn
karlo125 kaže...

 

 

 Vidim da puno koristiš izraz "rastegnuta slika". Možeš objasniti što to znači i kak izgleda?

 

Na svakom televizoru (čak i onome koji nije 16:9) slika mora po dimenzijama biti identična. 720p, Full HD, 4K. 

Naravno, s pravilno odabranom opcijom prikaza (aspekt). Obično se zove baš 16:9. ili 4:3 ako je signal 4:3.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - BestBuy do 5000kn
CyberDemonVZ kaže...
Na svakom televizoru (čak i onome koji nije 16:9) slika mora po dimenzijama biti identična. 720p, Full HD, 4K. 

 

 E pa nije kod svakog televizora isto,ovisi kak će koji upscale-at a rastegnuta slika bi ti za primjer bila kad npr. u paintu uzmeš sliku 1080p i probaš je rastegnut na 4k rezu.

Ono što sam htio reći je da na nekim televizorma upscale totalno loš da se slika pikselizra toliko jako da su doslovno mali kvadratici na telki.

No gle neko se može naviknut na to ali ja zasigurno ne zato i cjepidlačim na forumu s razno raznim pitanjima već više od mjesec dana.

Bolje to nego da pet godina gledam ono s čim nisam zadovoljan i smatram da je totalno sranje :)

6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - BestBuy do 5000kn

Ispod 5t kn je LG 49UJ701V koji dolazi s Harman Kardon zvučnim sustavom i Magic Remote daljinskim za razliku od tvog modela koji to ne posjeduje, tako da bi prije best buy bio ovaj "moj" LG nego "onaj tvoj". 

Kupio sam ga u veljači.

Slika je izvrsna za taj cjenovni rang i nakon što sam se prilagodio na IPS ekran odn. panel (po novohrvatskom)

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.4.2018 18:03 (Anđeo bez falinge).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - BestBuy do 5000kn
karlo125 kaže...
CyberDemonVZ kaže...
Na svakom televizoru (čak i onome koji nije 16:9) slika mora po dimenzijama biti identična. 720p, Full HD, 4K. 

 

 E pa nije kod svakog televizora isto,ovisi kak će koji upscale-at a rastegnuta slika bi ti za primjer bila kad npr. u paintu uzmeš sliku 1080p i probaš je rastegnut na 4k rezu.

Ono što sam htio reći je da na nekim televizorma upscale totalno loš da se slika pikselizra toliko jako da su doslovno mali kvadratici na telki.

No gle neko se može naviknut na to ali ja zasigurno ne zato i cjepidlačim na forumu s razno raznim pitanjima već više od mjesec dana.

Bolje to nego da pet godina gledam ono s čim nisam zadovoljan i smatram da je totalno sranje :)

 Ček, ček, ja sam napisao da slika mora po dimenzijama biti ista.

Znam kako radi upscale, čak sam prije proučavao i različite algoritme. 

 

Ako govoriš o pikseliziranoj slici, ili lošem algoritmu upscale-a, onda mi je čudan izraz "rastegnuta slika", jer slika je na kraju istih dimenzija, samo je lošiji prikaz slike...

Možda samo koristiš krive izraze?

 

Bilo bi najbolje da imaš neke slike, pa da se vidi :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - BestBuy do 5000kn

Ako bi išao na bestbuy do 5000 kn u konkurenciji bi svakako trebalo spomenuti:

Panasonic TX-50EX703E.  

Na temelju nekih preporuka ja sam ga uzeo prošli tjedan i ja bi ga svakako preporučio (naravno uz malo podešavanje postavki)

 

 

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - BestBuy do 5000kn

Ako gledašisti model LCD televizora različite dijagonale s iste udaljenosti normalno je da će veći ekran biti "zrnatiji" od manjeg.

Fizika.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Koji televizor kupiti - BestBuy do 5000kn

OVlašieni servis  koji servisira tv.e za SD. ELIPSO. itd mi je rekao da Philips ima naj bolju sliku, a na upit koji se brend tv.a naj više kvari kaže e to ti nesmijem reči ali večinom ti je to lutrija, stim da je napomenuo da se Philips zbilja digo i da je uz bok naj brendovima.

stršljen
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - BestBuy do 5000kn
stršljen kaže...

OVlašieni servis  koji servisira tv.e za SD. ELIPSO. itd mi je rekao da Philips ima naj bolju sliku, a na upit koji se brend tv.a naj više kvari kaže e to ti nesmijem reči ali večinom ti je to lutrija, stim da je napomenuo da se Philips zbilja digo i da je uz bok naj brendovima.

 Ma Philips je zakon,imaju stvarno vrhunske procesore baš evo čitam upravo...

 

10 godina
offline
Koji televizor kupiti - BestBuy do 5000kn

Imam Conax CAM modul i Bnet digitalni paket. 

 

Trenutni Panasonic DX700 mi ima bolju sliku nego kaj je bila na Sony XD9305. 

 

Druga stvar, šaltanje programa je 3 puta brže na Panasonicu. Kod većine korisnika to neće predstavljati neki problem jer skoro svi imaju digitalne prijemnike preko kojih šaltaju. 

 

Eto, za SD je meni osobno bolji Panasonic od 5000kn nego Sony od 14000kn.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - BestBuy do 5000kn
gocc01 kaže...

 

 

Eto, za SD je meni osobno bolji Panasonic od 5000kn nego Sony od 14000kn.

To je 3D tv pa je vjerojatno zato SD dosta loš. 

Ne znam, ali kad se kupuje tv uvijek je potrebno dobro se raspitati o mogućnostima.

To je bio pakleno skup tv a... vidiš, .. 

 

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - BestBuy do 5000kn

Ne mislim da bi  zbog 3D-a trebao biti losiji SD signal  . Imam dva 3D TV-a (LG42LB650V i LG49UH8507) , i na oba je SD signal vise nego zadovoljavajuci . Cak stovise , zbog toga  samo mozes dobit benefite jer se u 3D TV-e ugrađuju brzi 120 Hz paneli  .

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.4.2018 20:46 (error_666).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - BestBuy do 5000kn
Evo da nabacim i ja svoje iskustvo. Nedavno sam kupio Sony 55XE7077 jer je bas taj model sa VA panelom i cca 3300:1 kontrastom. Naši programi izgledaju katastrofalno na svim postavkama. HD izgleda osrednje, nedostaje mu oštrine, boja, crna je više siva... I onda sam malo guglao i pronasao da je Sony odlucio kupiti u 2017' godini kineske panele. Imam 4 godine star Sony 42W828B i neusporedivo je bolja slika nego na ijednom ovogodišnjem sonijevom modelu koji sam mogao probati u dućanu (kao i doticni koji sam kupio). Jedino 4K izgleda perfektno. I nakon par dana patnje sam ga odlucio vratiti i zamijeniti za Samsung 50MU6172 i mogubvam reći da bolje nisam mogao pozeljeti. Ne treba uopce dirati postavke, sve je savrseno. Negdje sam procitao da imaju problema s WIFI signalom, ali ja ga ionako spojim kabelom. Probao sam neko vrijeme i radio je youtube na 4K bez greske. Dakle taj model preporucam.
Napomena: 49" model je IPS tako da ga zaobiđite.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - BestBuy do 5000kn

Zašto bi ljudi zaobilazili IPS ?

Moj LG ima izvrsnu sliku i za filmove i za sport SD signal, cijeli paket je OK.

Lažu koji kažu da nema duboku crnu jer ti sigurno nisu vidjeli taj tv.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - BestBuy do 5000kn
Možeš please objasniti to da si se morao prilagoditi IPS ekranu
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice