Gledanje filmova s USB sticka - LG 49UM71

poruka: 7
|
čitano: 1.993
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
odjavljen
offline
Gledanje filmova s USB sticka - LG 49UM71

Pozdrav!

Imam problema s pronalaskom bilo kakvih fileova na televiziji. Stick je formatiran exFAT i na televiziji prikazuje samo 195/196 MB slobodno (stick je 16GB)
Otvori ga, ali nema ništa u mapi. Ima li neka caka koju ne razumijem ili nemam sreće s modelom TV-a?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Gledanje filmova s USB sticka - LG 49UM71

Moguće je da je problem u formatu, dosta uređaja (čak i novijih) ne podržava exFAT.

Formatiraj stick u NTFS i probaj tako.

KaeR
13 godina
odjavljen
offline
Gledanje filmova s USB sticka - LG 49UM71

Pokušati ću pa javim.

 

Da, čudi me da ne podržava exFAT jer je noviji TV

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Gledanje filmova s USB sticka - LG 49UM71

Provjeri na PC taj stick da li je GPT ili MBR

(Disk menagment , klik na "Disk x" , properties , volume  i vidi pod Partition style)

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Gledanje filmova s USB sticka - LG 49UM71

-umjesto nagađanja što koji uređaj podržava postoje dva načina, RTFM gdje to treba pisati pod teh.spec ali može biti nejasno ili jednostavnije-konkretno u samom uređaju formatirati (jer svi PVR nude format a tad je 100% u onom formatu kojeg podržava).

 

preskočiti dalje .. + kog zanima:

-naravno uvjet da je stikić ispravan kao i mod rada gpt-mbr tj kompatibilan kao i filesys..

-exfat nije univerzalno podržan nego fat32, no fat 32 je po standardu do 32gb (može i više..) i samo zato je uveden exfat (veći kapaciteti-cluster, isključivo storage, ne boot-os). ntfs je stvar licence-novca, dok linuxov ext vrlo malo koriste mada su to android-linux kutijice i to bi bilo normalno-nativno.

-fat32 nema gpt-mbr tj koristi ga se kao superfloppy i time jedan problem manje za mod gpt-mbr koji može postojati s npr ntfs.

th gpt-mbr su particijske sheme i boot medij-disk, primarno za diskove, ne removable medij (koji u standardu ne dozvoljava particije-korištenje i tek uvedeno 2018me..) .. tj boot medij i storage medij se razlikuju upravo po tom bitnom dijelu, tj disku je svejedno u kojem je modu ali samo bootabilan može bootati-os, dok je svaki medij/disk istovremeno i storage. To se u win radi kao prvi korak inicijalizacije kad umetnete tvornički-prazan medij koji uopće nije formatiran, nema FSa.. a stikići dolaze već formatirani za razliku od hdd-ssd i to je razlika jer se svaki medij mora pripremiti za rad na kompatibilnom osu-hardwareu ovisno što os-hw podržavaju tj upravo zato se disk formatira prije installa ne poslje a pandan toga je foramtirati stikić u uređaju gdje ga koristimo i tad stikić pogledate properties pod win i znate..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.9.2020 12:03 (ihush).
 
0 0 hvala 1
13 godina
odjavljen
offline
Gledanje filmova s USB sticka - LG 49UM71

Uspio sam sada, formatirao sam u NTFS (morao skinuti poseban program jer sam na Macu). FAT32 mi ne da preko 4GB pa sam odabrao NTFS. 

Hvala ekipa svejedno, da nije ovo uspjelo imao bih hrpu drugih rješenja!

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.9.2020 15:39 (footballer).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Gledanje filmova s USB sticka - LG 49UM71
footballer kaže...

Uspio sam sada, formatirao sam u NTFS (morao skinuti poseban program jer sam na Macu). FAT32 mi ne da preko 4GB pa sam odabrao NTFS. 

Hvala ekipa svejedno, da nije ovo uspjelo imao bih hrpu drugih rješenja!

 fat32 može do 32gb (i više) kapaciteta medija po standardu.. ne da ti file, jedan file je max 4gb (minus 2bytea) i zato se tad koriste drugi FSovi odnosno zato se video fileovi 'režu' na 1-2gb dijelove (odavno) pa eliminiraju takav problem ali tad player mora podržavati takav play.. pa je zgodnije to zaobići ntfsom (no i dalje je preporuka koristiti manje fileove, kompatibilnsot + lakše baratanje jer file može biti 'neograničeno' velik a tad sasvim novi problemi..)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice