3D Blu-ray filmovi sa PC-a na 3D LCD TV

poruka: 304
|
čitano: 166.669
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
3D Blu-ray filmovi sa PC-a na 3D LCD TV

Pozdrav,

 

Dakle kao što u naslovu teme piše htio bih gledati 3D Blu-ray filmove koji se reproduciraju preko računala putem HDMI kabela na 3D LCD TV.

Specifikacija računala je

CPU: AMD Phenom II X4 840 3.2GHz

GPU: AMD Radeon HD 5770 1GB DDR5, AMD Catalyst 11.11

RAM: 4GB DDR3 1333MHz

 

3D LCD TV: Philips 42PFL7606H

 

Sad mene zanima dali ja mogu gledati preko svojeg računala 3D Blu-ray filmove (BSPlayer ili neki drugi program) na mom philips televizoru i ako može kako da to namjestim.

Hvala

 

 

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
3D Blu-ray filmovi sa PC-a na 3D LCD TV

Zna li tko?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
3D Blu-ray filmovi sa PC-a na 3D LCD TV

treba ti jedan od ovih programa:

- Arcsoft TotalMedia Theatre
- Corel WinDVD
- Cyberlink PowerDVD Ultra
- Sonic Roxio CinePlayer BD

- CinePlayer BD

- TotalMedia Theatre 5

- WinDVD Pro 11

- naravno najnovija verzija,jer starije ne podržavaju blu ray 3d

Mrzim cheatere iz dna duše
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.12.2011 18:27 (crozoki).
Moj PC  
2 0 hvala 1
16 godina
offline
3D Blu-ray filmovi sa PC-a na 3D LCD TV

Cyberlink PowerDVD Ultra preporuka ;)

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
3D Blu-ray filmovi sa PC-a na 3D LCD TV

Thx ekipa! :-)

 

EDIT: Dali to isto vrijedi i za 3D Blu-ray Rip filmove koje skinem sa torrenta?

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.12.2011 18:46 (skora23).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
3D Blu-ray filmovi sa PC-a na 3D LCD TV

da isto vrijedi :)

samo koja tehnika je to acttive ili passive , na koje torrente mislim sbs ili real3d 

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.12.2011 18:49 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
3D Blu-ray filmovi sa PC-a na 3D LCD TV

Ovisi kakav je rip, side-by-side, multistream mkv... Stereoscopic Player može playati veliku većinu toga (ali ne i blurayeve).

 

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: 3D Blu-ray filmovi sa PC-a na 3D LCD TV

ali zato je bolji cyberlink on mts2 ucitava bez pola tj (blu ray format) ,beda samo kaje to dosta veliko 40 50gb pa preporucam da se skida sa direkt linka ;)

 

ja sam skinul alice in wonderland  blu ray 3d od 40gb i radi bez frke ;) na cyberu kao da si kupio orginali isti 

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.12.2011 18:55 (4mal).
14 godina
neaktivan
offline
Re: 3D Blu-ray filmovi sa PC-a na 3D LCD TV
4mal kaže...

da isto vrijedi :)

samo koja tehnika je to acttive ili passive , na koje torrente mislim sbs ili real3d 

passive 3D

13 godina
neaktivan
offline
3D Blu-ray filmovi sa PC-a na 3D LCD TV

ne znam jedino treba li i na pc-u HDMI izlaz biti u verziji 1.4 za 3d??

 

pozz
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
3D Blu-ray filmovi sa PC-a na 3D LCD TV

Dali to znaći da moram imati Radeon HD 6XXX seriju?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
3D Blu-ray filmovi sa PC-a na 3D LCD TV

trebaš samo imati hdmi izlaz na grafičkoj i hdmi ulaz na tv-u.

jel to imaš?

Mrzim cheatere iz dna duše
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: 3D Blu-ray filmovi sa PC-a na 3D LCD TV

jel to znaci da moj komp star tri godine, koji ima HDMI, moze dati 3d video na TV?

(dakle ne govorim o snazi racunala, vec o verziji hdmi-a)

jer ako je to kao kod AV komponentni, npr AV receiver od prije 2 godine ne moze pustiti 3d video signal na televiziju sa blureja jer ima HDMI v1.2 a za 3d video trebaju biti v1.4

ovo vrijedi ne samo za konektore na uređajima, nego i na kabele kojima se spajaju.

pozz
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.12.2011 9:17 (dkacunic).
16 godina
neaktivan
offline
3D Blu-ray filmovi sa PC-a na 3D LCD TV

Ovisi o formatu 3D videa, zna li aplikacija/player možda konvertirati iz jednog formata u drugi...:

  • side-by-side half ili left+depth idu i preko HDMI 1.3 (to su obično ripovi)
  • frame packed mora preko HDMI 1.4 (blu-ray)
  • frame sequential mora preko dual-link DVI (igre)

 

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: 3D Blu-ray filmovi sa PC-a na 3D LCD TV
crozoki kaže...

trebaš samo imati hdmi izlaz na grafičkoj i hdmi ulaz na tv-u.

jel to imaš?

 Imam

14 godina
neaktivan
offline
3D Blu-ray filmovi sa PC-a na 3D LCD TV

Jel zna neko kako da prebacim titlove u 3d? Skinuo sam filmove na laptop i onda kad njega spojim s tvom i pustim recimo film u gom playeru, prikazuju se one dvije identicne slike(side by side 3d) i onda izaberem na tvu da mi prepozna film po toj tehnici i on ga uredno prepozna i preklopi sve u jedan i sve je super. Ali onda on preklopi i titlove pa se nista ne vidi procitat. Probo sam i pomocu cyberlink playera pustit film(znaci na laptopu) , i on isto uredno prepozna i pusti mi tu sliku u 3du, ali mi ne dopusta ubacit titlove, ili ja to nemogu nac. jednostavno, mi je zatamnjena opcija subtitles i nemogu kliknut na nju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: 3D Blu-ray filmovi sa PC-a na 3D LCD TV
seljak007 kaže...

Jel zna neko kako da prebacim titlove u 3d? Skinuo sam filmove na laptop i onda kad njega spojim s tvom i pustim recimo film u gom playeru, prikazuju se one dvije identicne slike(side by side 3d) i onda izaberem na tvu da mi prepozna film po toj tehnici i on ga uredno prepozna i preklopi sve u jedan i sve je super. Ali onda on preklopi i titlove pa se nista ne vidi procitat. Probo sam i pomocu cyberlink playera pustit film(znaci na laptopu) , i on isto uredno prepozna i pusti mi tu sliku u 3du, ali mi ne dopusta ubacit titlove, ili ja to nemogu nac. jednostavno, mi je zatamnjena opcija subtitles i nemogu kliknut na nju.

Postoji više načina...

  • instaliraj ffdshow, isključi subtitlove u gom playeru i aktiviraj u ffdshow-ovom pluginu, te checkiraj 'stereoscopic', ta je opcija upravo za side by side
  • stereoscopic player + ffdshow plugin za subtitlove, 'stereoscopic' ovisno o izlaznom formatu treba ili ne checkirati (češće ne, ali ovisi...)
  • 3DBDBuster s biohemmet.se ima neke opcije za dodavanje titlova, nisam probao

Da titl uvijek bude na korektnoj dubini, upravo malo iznad sadržaja - to još ne postoji, osim na originalnim blurayevima (iako je tehnički izvedivo).

 

14 godina
neaktivan
offline
3D Blu-ray filmovi sa PC-a na 3D LCD TV

Hvala puno, ali sad sam potpuno slucajno otkrio da gom player ima 3d mode za titlove kada sam ih iso ugasit. Tako da ako jos neko bude imo problema da zna da postoji i ta opcija.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
3D Blu-ray filmovi sa PC-a na 3D LCD TV

Blu ray film koji skinem s torrenta dali je iste kvalitete kao original?

pOtPiS
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
3D Blu-ray filmovi sa PC-a na 3D LCD TV

ako mislis na BR copy onda  je , jer to nije rip kao MKV il sl HDrip formati  ;)

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
3D Blu-ray filmovi sa PC-a na 3D LCD TV

a kakve bi naočale trebale ići uz to?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: 3D Blu-ray filmovi sa PC-a na 3D LCD TV
SaidSikiraX kaže...

a kakve bi naočale trebale ići uz to?

ovisi kakav tv imas. Ako imas aktivni 3d moras kupit odgovarajuce naocale koje kostaju oko 1000 kn . A ako imas pasivni onda neznam jel pasu sve naocale na sve ili samo na odredjene telke. Ja imam cinema 3d od lg-a i dobio sam njihove naocale. Mislim da takve naocale za pasivni kostaju 50tak kuna

12 godina
neaktivan
offline
3D Blu-ray filmovi sa PC-a na 3D LCD TV

novi sam ovdje pa eto imam par pitanja

kupio sam nedavno samsung d6000 seriju 3d telku (aktivni 3d) komp mi je spojen na telku i instaliran mi je cyber power dvd 11 kao player.skinuo sam 3d film(neznam dali je u ispravnom formatu)međutim nema 3d-a...:).

telka pokazuje da su naocale spojene....e sad moja graficka nema hdmi izlaz(predpostavljam da je to problem)...mene zanima sta bi sve trebao napraviti da gledam 3d s kompa(znaci sto bih trebao kupiti),gdje mogu skinuti 3d filmove u pravom formatu i td da sad sve to funkcionira....hvala

marko
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: 3D Blu-ray filmovi sa PC-a na 3D LCD TV
ganda4net kaže...

novi sam ovdje pa eto imam par pitanja

kupio sam nedavno samsung d6000 seriju 3d telku (aktivni 3d) komp mi je spojen na telku i instaliran mi je cyber power dvd 11 kao player.skinuo sam 3d film(neznam dali je u ispravnom formatu)međutim nema 3d-a...:).

telka pokazuje da su naocale spojene....e sad moja graficka nema hdmi izlaz(predpostavljam da je to problem)...mene zanima sta bi sve trebao napraviti da gledam 3d s kompa(znaci sto bih trebao kupiti),gdje mogu skinuti 3d filmove u pravom formatu i td da sad sve to funkcionira....hvala

Imao sam sličnu situaciju s PowerDVD-om 10. Kao, podržava 3D i ne treba ništa više - međutim, nije proradilo dok nisam instalirao i Nvidia 3DTV Play. HDMI konektor nije nužan, radi i preko DVI; grafička mora biti barem iz serije 4xx (za frame packed HDMI 1.4a). Uz manji gubitak kvalitete, zapravo možeš koristiti bilo koju grafičku, eventualno treba player i tv malo podesiti.

 

15 godina
offline
3D Blu-ray filmovi sa PC-a na 3D LCD TV
Kolko su veliki ti 3d bluray filmovi? Cuo sam da imaju oko 40 gb, pa jel postoje ripovi jer ko ce skidat 40 gb.
Moj PC  
0 1 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: 3D Blu-ray filmovi sa PC-a na 3D LCD TV
mar123 kaže...
Kolko su veliki ti 3d bluray filmovi? Cuo sam da imaju oko 40 gb, pa jel postoje ripovi jer ko ce skidat 40 gb.

Meni se cini da su u prosjeku isti kao obicni fullhd. Znaci oko 10 gb, avatar je 18gb. Ali to se odnosi na side-by side tehniku(pasivni 3d). Za aktivni neznam. Moguce da oni imaju duplo jer oni moraju imat dvostruko vise slicica zbog tehnike prikaza.

15 godina
offline
3D Blu-ray filmovi sa PC-a na 3D LCD TV
Ma i za pasivni me zanima jer mislim kupit neki od onih lg 3d televizora.
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: 3D Blu-ray filmovi sa PC-a na 3D LCD TV

uspio sam rjesiti problrm na malo drugaciji nacin...instalirao sam na komp samsungov all share pa posto imam taj app na telki jednostavno sam preko njega pustio film.u tom slucaju mi tv uopce nemora biti spojen na komp vec preko kucne mreze ga jednostavno pustim...3d film u tom slucaju mora biti u sidebyside formatu,prebacim na 2d u 3d i sljaka!!! za sad ce posluziti dok ne napravim nesto drugo

marko
15 godina
offline
3D Blu-ray filmovi sa PC-a na 3D LCD TV

ako si prebacivo iz 2d u 3d onda to nije puni dozivljaj jer tako imas samo dubinu a nista ne izlazi iz ekrana.

Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: 3D Blu-ray filmovi sa PC-a na 3D LCD TV

u pravu si...kad prebacim iz 2d u 3d i nije neki dozivljaj....zapravo nikakav...koja je razlika izmedju sbs i mkv formata?

marko
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice