4K HDR filmovi...serije... dokumentarci

poruka: 289
|
čitano: 107.938
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
tommmyyy kaže...

Pozdrav, ima kakvih novosti (iz prve ruke) oko DV reprodukcije putem Kodi / Plex / itd..? Čitao dosta zadnjih dana ali nema definitivnog odgovora. Čekam LG C1, čini se da kombinacija Nvidia Shield TV Pro i Plex vrti gotovo sve, uključujući DV mkv ripove. Kodi neslužbeni (Nerds) build nešto slabije ali ima puno raznih verzija pa me čisto zanima ako netko ima složeno. Thx!

Ima definitvnih odgovora, al zavisi o kojem DV pricas (koji profil, da li je MEL ili FEL) i koji player (SW i HW) koristis.

Ako pricamo o profilu 5 kojeg koriste streaming servisi, tu nema problema, i Kodi i Plex to citaju, provjereno iz prve ruke. Mislim da sluzbeni Kodi moze samo ako je u mp4, dok Plex radi i sa mkv. Nedavno gledao film, mkv sa DV profilom 5 i lossy zvukom, Plex na Fire Sticku, sve bez problema.

Sa profilom 7 koji se najcesce koristi za sadrzaj na diskovima je vec problem. Do prije nedavno je bilo moguce napraviti remux u mkv samo sa jednim layerom i to bi onda bio HDR10, sada se moze napraviti da sadrzi i HDR10 i DV. Ako je DV MEL, to jos uvijek radi, ali sa FEL je vec problem. Koliko znam, ne postoji player koji ce obraditi DV FEL kako spada (osim blu ray playera i diska u playeru). Trenutno playeri koji se najvise spominju za DV su Zidoo Z9X i Dune HD Real Vision 4K, mogu citati DV sa FEL ali ce zanemaraiti FEL sloj, sto generalno ne bi trebao biti problem jer jos ne postoje TV paneli sa 12 bita. S time da su ova dva playera prvenstveno namijenjena za reprodukcija lokalnog sadrzaja, Netflix i slicno se moze zaboraviti preko njih.

 

Shield moze sa Plexom raditi sa DV FEL sadrzajem na isti nacin (FEL se zanemari), ali Shield ima problema sa prikazom boja DV materijala nevezano za DV profil, dugo je vec prijavljen problem al Nvidia nista ne radi po tom pitanju. Ne mogu reci koliko je problem uocljiv u svakodnevnom zivotu.

 

U cijeloj prici i zvuk moze biti problem, ako se ima mkv koji ima lossless zvuk (npr neki mkv remux), Fire Stick (kao i bilo koji TV interni app) ce dati lossy zvuk, tako da za to isto treba "ozbiljniji" player.

 

Kad se sve skupa rezimira, Plex na Shieldu je najblizi nekom univerzalnom rjesenju ako mozes preci preko toga da sve boje nisu skroz tocne (sto generalno ne mozes primjetiti osim ako nemas pored toga drugi TV sa tocnim prikazom boja), meni osobno to sto znam da postoji taj problem ne da mira. S jedne strane me svrbe prsti za Zidoo, s druge strane nije da cesto gledam neki DV FEL sadrzaj sa lossless zvukom, tako da sam jos uvijek na kompromisu Plex na Fire Sticku za sadrzaj sa DV profilom 5 i lossy zvukom, PC za sadrzaj sa HDR10 i lossless zvukom, DV profil 7 za sada stoji postrani.

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.11.2021 0:04 (Bratija).
9 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
Bratija kaže...

 

Ima definitvnih odgovora, al zavisi o kojem DV pricas (koji profil, da li je MEL ili FEL) i koji player (SW i HW) koristis

Puno hvala na detaljnom odgovoru! Plan je Nvidia Shield TV Pro (2019) + Kodi (službeni ili neslužbeni build) + LG C1. Kodi čisto jer preferiram i koristio sam na svim dosadašnjim player-ima (Raspberry, Odroid, itd). Alternativa je Plex kao server/klijent na Shield-u. Netflix stream bi išao direkt preko TV aplikacije, ovo je čisto za lokalne fajlove (pratim neke serije sa Hulu, Amazona, itd. plus nešto UHD ripova filmova). Trenutno imam 2.0 audio sustav pa mi nije bitan audio passthrough. Gledao sam Zidoo Z9X i Dune HD ali imam averziju općenito prema media playe-ima ala Popcorn i sl. pa je na kraju pao izbor na Shield. Malo me sad brine ovaj prikaz boja ali vidjet ćemo sve idući tjedan kad stigne TV i Shield pa složim.

My redemption lies in your demise
13 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
tommmyyy kaže...
Bratija kaže...

 

Ima definitvnih odgovora, al zavisi o kojem DV pricas (koji profil, da li je MEL ili FEL) i koji player (SW i HW) koristis

Puno hvala na detaljnom odgovoru! Plan je Nvidia Shield TV Pro (2019) + Kodi (službeni ili neslužbeni build) + LG C1. Kodi čisto jer preferiram i koristio sam na svim dosadašnjim player-ima (Raspberry, Odroid, itd). Alternativa je Plex kao server/klijent na Shield-u. Netflix stream bi išao direkt preko TV aplikacije, ovo je čisto za lokalne fajlove (pratim neke serije sa Hulu, Amazona, itd. plus nešto UHD ripova filmova). Trenutno imam 2.0 audio sustav pa mi nije bitan audio passthrough. Gledao sam Zidoo Z9X i Dune HD ali imam averziju općenito prema media playe-ima ala Popcorn i sl. pa je na kraju pao izbor na Shield. Malo me sad brine ovaj prikaz boja ali vidjet ćemo sve idući tjedan kad stigne TV i Shield pa složim.

 

Iz komentara sa neta sam dobio dojam da Plex bolje radi sa DV, ali kuzim i ovu naviku za Kodi. Jos jedna alternativa je i Plex client unutar Kodia, znam da postoji ali ne znam kak radi sa DV sadrzajem. Ima po netu testnih fileova pa se mozes malo poigrati. Meni je bilo malo lakse jer prije sam uvijek koristio samo MPC + madVR tak da su mi i Plex i Kodi bili novi.

Kuzim ovo i za playere, jos jedan razlog zasto sam na rubu, ne kupuje mi se nesto sto mozda necu moc korisiti u blizoj buducnosti, ne samo zbog HWa nego sto je i sam DV realno upitan u kojem ce smjeru ici (pad diskova, porast streaminga). Jedino zbog cega me vuce zasebni player je lossless zvuk posto ga ne mogu dobiti iz Fire Sticka ili TV internih playera.

Uglavnom, kad poslozis i poigras se, baci neki osvrt.

13 godina
offline
4K HDR filmovi...serije... dokumentarci

Ja pustam DV prek Kodija 19.3 koji je instaliran na TV-u (Sony XH90), zadnje sam gledao novog Bonda u DV i izgledao je odlicno. Mislim da svi fajlovi koje sam pustao da su bili .mkv a ne mp4... koja je uopce razlika sa DV na ova dva formata?

i odlicno mi je sto Kodi ima onaj novi dark grey font za HDR naslove, kad rokne onaj orgigi bijeli titl na HDR naslovima, jaoo, prži mi oči brutalno, neznam jel Netflix to riješio do sad? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
Spike1983 kaže...

Ja pustam DV prek Kodija 19.3 koji je instaliran na TV-u (Sony XH90), zadnje sam gledao novog Bonda u DV i izgledao je odlicno. Mislim da svi fajlovi koje sam pustao da su bili .mkv a ne mp4... koja je uopce razlika sa DV na ova dva formata?

i odlicno mi je sto Kodi ima onaj novi dark grey font za HDR naslove, kad rokne onaj orgigi bijeli titl na HDR naslovima, jaoo, prži mi oči brutalno, neznam jel Netflix to riješio do sad? 

Ako pricamo o samom sadrzaju trenutno dostupnom u "videotekama", onda nema razlike jer se najcesce radi o sadrzaju sa streaming servisa, sto znaci DV profil 5 i lossy zvuk, video informacije su iste jer su i mp4 i mkv kontejneri.

Podrska za DV u mp4 postoji dulje nego mkv pa bih ocekivao da je mp4 kompatibilniji (pogotovo s nekim malo starijim TV internim playerima), premda sam ja imao iskustvo sa Plexom da mi bolje radi sa mkv, ali tu sam i mijenjao verzije Plex servera pa tko zna.

mkv po specifikaciji podrzava lossless zvuk (mp4 ne podrzava) i lakse je s njim baratat kad nesto treba editirat (mkvtoolnix, ubaciti/izbaciti titlove ili zvuk ili sto vec), tako da ocekujem da ce se mkv sve vise koristiti.

S obzirom na trenutnu situaciju, sto god da ti dobro radi to i koristi.

13 godina
offline
4K HDR filmovi...serije... dokumentarci

Vidim da mi kod .mp4 DV datoteke izbaci dodatne opcije Dolby Vision Dark i Bright, kod .mkv DV fajla toga nema.

Na Netflixu kad postoji DV sadrzaj također pokazuje DV Dark i Bright, to je pretpostavljam samo za Sony telkače, oni jos imaju i onu opciju Netflix calibrated mode 

The Netflix calibrated mode on your Android TV™ or Google TV™ allows you to experience picture quality close to a filmmaker's vision and intent.

 

tak da ima 3 HDR opcije kod Sony-a. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
Spike1983 kaže...

Vidim da mi kod .mp4 DV datoteke izbaci dodatne opcije Dolby Vision Dark i Bright, kod .mkv DV fajla toga nema.

Na Netflixu kad postoji DV sadrzaj također pokazuje DV Dark i Bright, to je pretpostavljam samo za Sony telkače, oni jos imaju i onu opciju Netflix calibrated mode 

The Netflix calibrated mode on your Android TV™ or Google TV™ allows you to experience picture quality close to a filmmaker's vision and intent.

 

tak da ima 3 HDR opcije kod Sony-a. 

Isto imam Sony (XG95). Ovo o cemu pricas su dostupne postavke samog TVa za prikaz DV sadrzaja, ako TV prepozna da se radi o DV sadrzaju. Nema to veze sa mkv i mp4, nego vise kaze dal je player uspjesno dekodirao sve kako treba i poslao TVu.

Koliko znam sluzbeni Kodi 19.3 build ne podrzava mkv, tako da ako zelis mkv ili trebas drugi Kodi build ili Plex.

Upravo opet provjerio (za svaki slucaj), mkv sa DV profil 5, Plex na Fire Sticku, TV uredno ponudi DV Dark/Bright. Isti mkv i Kodi 19.3 (sluzbeni build) na TVu, odmah se vidi da stvar ne radi kako treba jer su sve boje skroz netocne, u TV izborniku nema DV bright/dark jer TV uopce ne kuzi da je DV sadrzaj kad Kodi nije dobro dekodirao.

15 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
Spike1983 kaže...

Vidim da mi kod .mp4 DV datoteke izbaci dodatne opcije Dolby Vision Dark i Bright, kod .mkv DV fajla toga nema.

Na Netflixu kad postoji DV sadrzaj također pokazuje DV Dark i Bright, to je pretpostavljam samo za Sony telkače, oni jos imaju i onu opciju Netflix calibrated mode 

The Netflix calibrated mode on your Android TV™ or Google TV™ allows you to experience picture quality close to a filmmaker's vision and intent.

 

tak da ima 3 HDR opcije kod Sony-a. 

 Ako ti ne daje postavke slike DV Dark i Bright onda taj file nije pravi DV, bar je tako kod mene na Philipsu.Dali ti kod DV .mkv filea isto izbaci DV ikonu kad ga pokrećeš?

13 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
RePlaY kaže...
Spike1983 kaže...

Vidim da mi kod .mp4 DV datoteke izbaci dodatne opcije Dolby Vision Dark i Bright, kod .mkv DV fajla toga nema.

Na Netflixu kad postoji DV sadrzaj također pokazuje DV Dark i Bright, to je pretpostavljam samo za Sony telkače, oni jos imaju i onu opciju Netflix calibrated mode 

The Netflix calibrated mode on your Android TV™ or Google TV™ allows you to experience picture quality close to a filmmaker's vision and intent.

 

tak da ima 3 HDR opcije kod Sony-a. 

 Ako ti ne daje postavke slike DV Dark i Bright onda taj file nije pravi DV, bar je tako kod mene na Philipsu.Dali ti kod DV .mkv filea isto izbaci DV ikonu kad ga pokrećeš?

Da li file ima ili nema DV najlakse/najsigurnije se vidi sa MediaInfo.

Nije ovdje stvar filea nego playera, sluzbeni Kodi build ne zna procitati DV iz mkv ali moze iz mp4, Plex moze iz oboje.

9 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
antimadridista kaže...
Da, HDR radi bez problema. Čitam da postoje nekakvi neslužbeni buildovi Kodija za Shield na kojima radi Dolby Vision ali nisam probao, možda budem kroz par dana ako uhvatim vremena.

Čisto da se nadovežem na prethodnu diskusiju, posložio TV + Shield i stavio neslužbenu verziju Kodi-ja. Uredno čita sve HDR/DV formate (mkv, bluray). Skinuo ciljano Apocalypse Now Final Cut remux sa Profile 7 FEL i uredno čita. Ne mogu vidjeti da li ignorira FEL layer ili ga čita ali u svakom slučaju nema primjetnih problema sa slikom (red push ili slično). Audio AC-3 5.1 (nemam surround pa ne znam da li radi Atmos). Probao sam također Narcos sezonu 3 u DV paralelno prebacivati Kodi Shield / Netflix TV i nema primjetne razlike u slici (iako pišu po forumima da Shield ima općenito problem sa DV sadržajem). BTW slika na ovom C1 je živa perverzija  

My redemption lies in your demise
13 godina
offline
4K HDR filmovi...serije... dokumentarci

imam jedno pitanje, skuzio sam neki dan gledajuci The Wheel Of Time prvu epizodu da je puno oštrija i detaljnija slika ako se gleda preko VLC-a na PC-u nego preko VLC app-a na android TV-u. zasto? isprobao sam i Kodi i Mx player (za android TV) i PC verzija je u kvaliteti slike bila bolja.

btw source je 1080p 3.5GB file (SS scene na 23min u privitku)  

 

 

https://ibb.co/848V4VS

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.11.2021 13:29 (Spike1983).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
Spike1983 kaže...

imam jedno pitanje, skuzio sam neki dan gledajuci The Wheel Of Time prvu epizodu da je puno oštrija i detaljnija slika ako se gleda preko VLC-a na PC-u nego preko VLC app-a na android TV-u. zasto? isprobao sam i Kodi i Mx player (za android TV) i PC verzija je u kvaliteti slike bila bolja.

btw source je 1080p 3.5GB file (SS scene na 23min u privitku)  

 

 

https://ibb.co/848V4VS

 TVu je slika drugačije podešena nega na PCu?

TV i PC monitor koriste portpuno drugačiju tehnologiju prikaza?

App na androidu "smanji detalje" jer ne može raditi obradu slike ko na PCu?

Tko zna :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
tommmyyy kaže...
antimadridista kaže...
Da, HDR radi bez problema. Čitam da postoje nekakvi neslužbeni buildovi Kodija za Shield na kojima radi Dolby Vision ali nisam probao, možda budem kroz par dana ako uhvatim vremena.

Čisto da se nadovežem na prethodnu diskusiju, posložio TV + Shield i stavio neslužbenu verziju Kodi-ja. Uredno čita sve HDR/DV formate (mkv, bluray). Skinuo ciljano Apocalypse Now Final Cut remux sa Profile 7 FEL i uredno čita. Ne mogu vidjeti da li ignorira FEL layer ili ga čita ali u svakom slučaju nema primjetnih problema sa slikom (red push ili slično). Audio AC-3 5.1 (nemam surround pa ne znam da li radi Atmos). Probao sam također Narcos sezonu 3 u DV paralelno prebacivati Kodi Shield / Netflix TV i nema primjetne razlike u slici (iako pišu po forumima da Shield ima općenito problem sa DV sadržajem). BTW slika na ovom C1 je živa perverzija  

ajd super, glavno da si zadovoljan

ocito si vidio po netu razlicite slike/dokaze za probleme, pretpostavljam da su to najizrazenije situacije i da se opcenito bas i ne primjeti, pogotovo ako ne znas za bolje i nemas s necim usporediti, ali takoder ovisi i o postavkama/kalibraciji TVa (ako TV napuca sve boje ne moze se skuziti da odredena boja ne stima)... ni sam ne znam sto da mislim, puno i tehnickih i subjektivnih faktora, cas otkantam DV jer mi se ne da zezati sa svime, al onda opet vidim neki sadrzaj koji stvarno dobro izgleda i tak u krug...

za FEL, koliko sam uspio skuziti jedino sa pravim blu ray playerom mozes dobiti pravilno obraden FEL (zavisi o HW, potreban dodatni dekoder ili tako nesto), svi ovi playeri rade tako da ga zanemare i da je to najbolje sto se moze... i koliko sam citao, generalno je nebitno sto se zanemari, ali nade se koji materijal ili scena gdje ipak nije nebitno, ali sam dobio dojam da su u manjini...

13 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
CyberDemonVZ kaže...
Spike1983 kaže...

imam jedno pitanje, skuzio sam neki dan gledajuci The Wheel Of Time prvu epizodu da je puno oštrija i detaljnija slika ako se gleda preko VLC-a na PC-u nego preko VLC app-a na android TV-u. zasto? isprobao sam i Kodi i Mx player (za android TV) i PC verzija je u kvaliteti slike bila bolja.

btw source je 1080p 3.5GB file (SS scene na 23min u privitku)  

 

 

https://ibb.co/848V4VS

 TVu je slika drugačije podešena nega na PCu?

TV i PC monitor koriste portpuno drugačiju tehnologiju prikaza?

App na androidu "smanji detalje" jer ne može raditi obradu slike ko na PCu?

Tko zna :D

 

generalno, monitori ce biti ostriji jer je tako po dizajnu, monitor ti je ispred nosa dok je TV nekoliko metara od tebe, monitor ima manju dijagonalu a TV ima vecu, za istu rezoluciju monitor ce imati gusce piksele nego TV i samim time moci prikazati ostriju sliku

a onda na to dodaj hrpu ovih faktora i varijacija na temu i razlika je neizbjezna

13 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
Bratija kaže...
CyberDemonVZ kaže...
Spike1983 kaže...

imam jedno pitanje, skuzio sam neki dan gledajuci The Wheel Of Time prvu epizodu da je puno oštrija i detaljnija slika ako se gleda preko VLC-a na PC-u nego preko VLC app-a na android TV-u. zasto? isprobao sam i Kodi i Mx player (za android TV) i PC verzija je u kvaliteti slike bila bolja.

btw source je 1080p 3.5GB file (SS scene na 23min u privitku)  

 

 

https://ibb.co/848V4VS

 TVu je slika drugačije podešena nega na PCu?

TV i PC monitor koriste portpuno drugačiju tehnologiju prikaza?

App na androidu "smanji detalje" jer ne može raditi obradu slike ko na PCu?

Tko zna :D

 

generalno, monitori ce biti ostriji jer je tako po dizajnu, monitor ti je ispred nosa dok je TV nekoliko metara od tebe, monitor ima manju dijagonalu a TV ima vecu, za istu rezoluciju monitor ce imati gusce piksele nego TV i samim time moci prikazati ostriju sliku

a onda na to dodaj hrpu ovih faktora i varijacija na temu i razlika je neizbjezna

 

hehe, ma ne, ne govorim nis za monitor, PC je spojen HDMI-em na 4K TV, govorim o VLC playeru za PC i istom za Android TV 

13 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
Spike1983 kaže...
Bratija kaže...
CyberDemonVZ kaže...
Spike1983 kaže...

imam jedno pitanje, skuzio sam neki dan gledajuci The Wheel Of Time prvu epizodu da je puno oštrija i detaljnija slika ako se gleda preko VLC-a na PC-u nego preko VLC app-a na android TV-u. zasto? isprobao sam i Kodi i Mx player (za android TV) i PC verzija je u kvaliteti slike bila bolja.

btw source je 1080p 3.5GB file (SS scene na 23min u privitku)  

 

 

https://ibb.co/848V4VS

 TVu je slika drugačije podešena nega na PCu?

TV i PC monitor koriste portpuno drugačiju tehnologiju prikaza?

App na androidu "smanji detalje" jer ne može raditi obradu slike ko na PCu?

Tko zna :D

 

generalno, monitori ce biti ostriji jer je tako po dizajnu, monitor ti je ispred nosa dok je TV nekoliko metara od tebe, monitor ima manju dijagonalu a TV ima vecu, za istu rezoluciju monitor ce imati gusce piksele nego TV i samim time moci prikazati ostriju sliku

a onda na to dodaj hrpu ovih faktora i varijacija na temu i razlika je neizbjezna

 

hehe, ma ne, ne govorim nis za monitor, PC je spojen HDMI-em na 4K TV, govorim o VLC playeru za PC i istom za Android TV 

krivo sam te skuzio onda

al opet stoji prica oko rezolucije, materijal je u 1080p i mora proci upscaling ako ide na 4k TV, pa pitanje je tko ga radi (TV ili player) i na koji nacin, ovo je takoder vezano uz komentar o "smanjivanju detalja" odnosno koji player na koji nacin obraduje podatke, pretpostavka je da ovaj na PCu ipak ima prednost...

al ak gledas na 4k TVu, zasto ne koristis i materijal koji je 4k (ako je dostupan)? i onda recimo usporedis oba playera, ocekivao bih da je u tom slucaju ista slika

15 godina
offline
4K HDR filmovi...serije... dokumentarci

Nedavno sam postao u temi za NAS ali nitko ne ogovara...pa mislim da bi možda tu mogao dobiti odgovor. Naime u bliskoj budućnosti planiram uzeti neki NAS i želim moći gledati 4k filmove (u mkv formatu) preko lokalne mreže.

E sad mene zanima koji NAS će tu potrebu zadovoljiti? Radi se o loalnoj mreži i sve što želim je imati centralno mjesto za pohranu i pristup tom mjestu putem lokalne mreže. Znači ne treba mi transkodoranje signala i pristup sadržajima "iz vana".

Ako spojim hard disk na router ISP-a 1080p sadržaji rade bez problema, ali 4k štuca. Pretpostavljam da je to do nedovoljno snažnog HW samog routera.

Dakle zanima me hoće li mi dovoljno biti uzeti neki Synology NAS ili WD My Cloud Home i da nemam problema sa reprodukcijom 4k sadržaja?

Bit će!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
unique83 kaže...

Nedavno sam postao u temi za NAS ali nitko ne ogovara...pa mislim da bi možda tu mogao dobiti odgovor. Naime u bliskoj budućnosti planiram uzeti neki NAS i želim moći gledati 4k filmove (u mkv formatu) preko lokalne mreže.

E sad mene zanima koji NAS će tu potrebu zadovoljiti? Radi se o loalnoj mreži i sve što želim je imati centralno mjesto za pohranu i pristup tom mjestu putem lokalne mreže. Znači ne treba mi transkodoranje signala i pristup sadržajima "iz vana".

Ako spojim hard disk na router ISP-a 1080p sadržaji rade bez problema, ali 4k štuca. Pretpostavljam da je to do nedovoljno snažnog HW samog routera.

Dakle zanima me hoće li mi dovoljno biti uzeti neki Synology NAS ili WD My Cloud Home i da nemam problema sa reprodukcijom 4k sadržaja?

mislim da sto god da uzmes od ovoga ne bi smio imati problema zbog samog NASa, jedino sto moze biti ako negdje u lancu imas sporu kariku

ja konkretno imam PC spojen ethernetom do routera, i onda ide wireless do Fire Sticka/TVa (relativno su blizu router i TV)

prvo sam imao problem jer je AC po defaultu bio iskljucen na routeru (logicno), nakon ukljucivanja bih tu i tamo imao nekih stucanja al to je bilo do odredene verzije Plexa na sticku (npr. Kodi na TVu ne bi imao uopce problema, isto wireless)

 

ovo sto kazes za stucanje, kako je player ili TV spojen na router? ako je ethernetom, mora biti 1 Gbps (100 Mbps je premalo, a mislim da TV najcesce ima 100 Mbps) ako je wireless onda ti treba 5 GHz (2.4 GHz premalo)

tu sad dalje moze biti svasta (brzina diska, koliko brzo je disk spojen na router i koliko router moze brzo citati), moze ovisiti i o samom playeru (opcenito ce playeri na zasebnom HWu bolje raditi nego nativni TV player)

 

9 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
unique83 kaže...

Dakle zanima me hoće li mi dovoljno biti uzeti neki Synology NAS ili WD My Cloud Home i da nemam problema sa reprodukcijom 4k sadržaja?

Imam Synology DS214 star 6 godina i vrti sve bez problema. Spojen na router kabelom (gigabitni lan). Radi 24/7 kao torrent klijent i nerijetko paralelno gledamo na dva tv-a (boravak, spavaca). Ne gledam direktno preko tv-a već dva kodi box-a spojena na tv (isto tako imaju gigabitni lan). Nekuvečer gledao mkv remux od 80gb. Nisi napisao preko čega gledaš, možda ti štuca zbog kodeka, procesora ili sl., ne mora nužno biti veza.

My redemption lies in your demise
15 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
Bratija kaže...
unique83 kaže...

Nedavno sam postao u temi za NAS ali nitko ne ogovara...pa mislim da bi možda tu mogao dobiti odgovor. Naime u bliskoj budućnosti planiram uzeti neki NAS i želim moći gledati 4k filmove (u mkv formatu) preko lokalne mreže.

E sad mene zanima koji NAS će tu potrebu zadovoljiti? Radi se o loalnoj mreži i sve što želim je imati centralno mjesto za pohranu i pristup tom mjestu putem lokalne mreže. Znači ne treba mi transkodoranje signala i pristup sadržajima "iz vana".

Ako spojim hard disk na router ISP-a 1080p sadržaji rade bez problema, ali 4k štuca. Pretpostavljam da je to do nedovoljno snažnog HW samog routera.

Dakle zanima me hoće li mi dovoljno biti uzeti neki Synology NAS ili WD My Cloud Home i da nemam problema sa reprodukcijom 4k sadržaja?

mislim da sto god da uzmes od ovoga ne bi smio imati problema zbog samog NASa, jedino sto moze biti ako negdje u lancu imas sporu kariku

ja konkretno imam PC spojen ethernetom do routera, i onda ide wireless do Fire Sticka/TVa (relativno su blizu router i TV)

prvo sam imao problem jer je AC po defaultu bio iskljucen na routeru (logicno), nakon ukljucivanja bih tu i tamo imao nekih stucanja al to je bilo do odredene verzije Plexa na sticku (npr. Kodi na TVu ne bi imao uopce problema, isto wireless)

 

ovo sto kazes za stucanje, kako je player ili TV spojen na router? ako je ethernetom, mora biti 1 Gbps (100 Mbps je premalo, a mislim da TV najcesce ima 100 Mbps) ako je wireless onda ti treba 5 GHz (2.4 GHz premalo)

tu sad dalje moze biti svasta (brzina diska, koliko brzo je disk spojen na router i koliko router moze brzo citati), moze ovisiti i o samom playeru (opcenito ce playeri na zasebnom HWu bolje raditi nego nativni TV player)

 

 

tommmyyy kaže...
unique83 kaže...

Dakle zanima me hoće li mi dovoljno biti uzeti neki Synology NAS ili WD My Cloud Home i da nemam problema sa reprodukcijom 4k sadržaja?

Imam Synology DS214 star 6 godina i vrti sve bez problema. Spojen na router kabelom (gigabitni lan). Radi 24/7 kao torrent klijent i nerijetko paralelno gledamo na dva tv-a (boravak, spavaca). Ne gledam direktno preko tv-a već dva kodi box-a spojena na tv (isto tako imaju gigabitni lan). Nekuvečer gledao mkv remux od 80gb. Nisi napisao preko čega gledaš, možda ti štuca zbog kodeka, procesora ili sl., ne mora nužno biti veza.

  Gledam na TV-u. Neki TLC QLED, kupljen prije točno godinu dana...ne znam model sada iz glave...provjeriti ću jel 100Mbps ili gigabit. Spojen je na router kabelom. Inače koristim Nova player i kada čita direktno sa diska spojenog USB-om radi bez probema.

EDIT: Čini se da je ethernet 100Mbps jer imam 200Mbps brzinu neta a test na TV-u daje malo manje od 100. Ali sva sreća podržava 5GHz wifi i on ide punom brzinom.

Bit će!
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.12.2021 14:54 (unique83).
15 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
Kako skoro dolazi u kina četvrtki dio Matrixa, zanima me da li je tko nabavio Trilogiju u 4K formatu, na fizičkom mediju? Ako je gdje se može kupiti i ima li hrvatske titlove? Nešto sam tražio po njemačkom Amazonu, piše da ima hrv titlove, ali ne vidim da li je slika u DV i zvuk u Atmosu ili True HD-u? Možda je njemačko neko bezvezno izdanje, jer stoji da ima hrpu zvučnih zapisa, ali sve redom DD 5.1, pa i engleski.
Možda znate ako je izašlo naše izdanje u 4K? Može i pojedinačno?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
4K HDR filmovi...serije... dokumentarci

Ako kupujete gdje kupujete fizičke 4K filmove?

Molim preporuku za web-shop.

(Zavvi.com u kojeg sam praktički do jučer kupovao filmove je izbacio RH iz podržanih zemalja za dostavu svoje robe)

Computers will never take the place of books. You can't stand on a floppy disk to reach a high shelf. -- Sam Ewing
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
4K HDR filmovi...serije... dokumentarci

Ja neznam jel sam ja lud il kaj al meni sve te HDR pizdarije nikako nepašu, ni HDR10+ ni DV (TV mi podržava i jedno i drugo), sve mi to zgleda nekak blijedo, žućkasto i nikakvo, radije pogledam cisti SDR 4K di su mi boje normalne a ne ova umjetne gluposti. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
Spike1983 kaže...

Ja neznam jel sam ja lud il kaj al meni sve te HDR pizdarije nikako nepašu, ni HDR10+ ni DV (TV mi podržava i jedno i drugo), sve mi to zgleda nekak blijedo, žućkasto i nikakvo, radije pogledam cisti SDR 4K di su mi boje normalne a ne ova umjetne gluposti. 

 Koji TV?

13 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
pqweasdyxc kaže...
Spike1983 kaže...

Ja neznam jel sam ja lud il kaj al meni sve te HDR pizdarije nikako nepašu, ni HDR10+ ni DV (TV mi podržava i jedno i drugo), sve mi to zgleda nekak blijedo, žućkasto i nikakvo, radije pogledam cisti SDR 4K di su mi boje normalne a ne ova umjetne gluposti. 

 Koji TV?

 Sony XH90

9 godina
offline
4K HDR filmovi...serije... dokumentarci

Očito taj tv to ne može prikazati kako treba.Iako bi trebao.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
Tascam kaže...

Očito taj tv to ne može prikazati kako treba.Iako bi trebao.

 ma naravno da prikazuje kak treba, nema kaj ne prikazivat.... stvar je osobnog ukusa, posudio 4K HDR10+ Top Gun danas i 4K SDR verziju upola manju i taj SDR izgleda puno puno bolje sa boljim bojama i čišće slike (ista scena) 

 dan prije House of Dragon 4K DV, isto sve nesto bljedunjavo i nikakvo.

 

 gledao sam i par 4K DV naslova koja su apsolutno spektakularno izgledala al 85% njih meni zgleda bezveze 

 

 ista stvar na plejki, taj hdr zgleda užas...

9 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
Spike1983 kaže...

 ma naravno da prikazuje kak treba, nema kaj ne prikazivat.... stvar je osobnog ukusa, posudio 4K HDR10+ Top Gun danas i 4K SDR verziju upola manju i taj SDR izgleda puno puno bolje sa boljim bojama i čišće slike (ista scena) 

 dan prije House of Dragon 4K DV, isto sve nesto bljedunjavo i nikakvo.

 

 gledao sam i par 4K DV naslova koja su apsolutno spektakularno izgledala al 85% njih meni zgleda bezveze 

 

 ista stvar na plejki, taj hdr zgleda užas...

 Ni meni igre na konzolama ne izgledaju dobro u HDR, ali filmovi imaju ogroman pomak na bolje.

Ima nekih filmova koji imaju lošiju implementaciju, ali dobro napravljeni filmovi izgledaju vrhunski. Pogledaj Avengers s 2012, Doctor Strange novi, Batman v Superman Snyder Cut s 2021. (možda najbolji HDR koji sam vidio do sad), Monster Hunter, Ready Player One, novi Matrix.

13 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
pqweasdyxc kaže...
Spike1983 kaže...

 ma naravno da prikazuje kak treba, nema kaj ne prikazivat.... stvar je osobnog ukusa, posudio 4K HDR10+ Top Gun danas i 4K SDR verziju upola manju i taj SDR izgleda puno puno bolje sa boljim bojama i čišće slike (ista scena) 

 dan prije House of Dragon 4K DV, isto sve nesto bljedunjavo i nikakvo.

 

 gledao sam i par 4K DV naslova koja su apsolutno spektakularno izgledala al 85% njih meni zgleda bezveze 

 

 ista stvar na plejki, taj hdr zgleda užas...

 Ni meni igre na konzolama ne izgledaju dobro u HDR, ali filmovi imaju ogroman pomak na bolje.

Ima nekih filmova koji imaju lošiju implementaciju, ali dobro napravljeni filmovi izgledaju vrhunski. Pogledaj Avengers s 2012, Doctor Strange novi, Batman v Superman Snyder Cut s 2021. (možda najbolji HDR koji sam vidio do sad), Monster Hunter, Ready Player One, novi Matrix.

nisam baš ljubitelj tih super junaka i filmova o njima jbg  

al ima dost YT kanala sa 4K HDR klipova pa se moze vidjet kak zgledaju.

 

od onih impresivnijih sto sam vidio u HDR-u su Dunkirk, Mad Max, Gemini Man, znam da je bio neki kratki crtić od Apple-a, neki novi, isto bolesno dobar HDR.

 

evo naso sam neki klip za Spidermana na YT, ovo jako dobro zgleda u HDR-u 

 

12 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
Spike1983 kaže...

Ja neznam jel sam ja lud il kaj al meni sve te HDR pizdarije nikako nepašu, ni HDR10+ ni DV (TV mi podržava i jedno i drugo), sve mi to zgleda nekak blijedo, žućkasto i nikakvo, radije pogledam cisti SDR 4K di su mi boje normalne a ne ova umjetne gluposti. 

 SDR i HDR su zapravo "potpuno isti" samo što HDR može prikazati više nijansi boja.

Nije ništa "umjetno napravljeno" , izmišljene, nabrijane boje.. itd... doslovno TV prikazuje više nijansi koje su zapravo i snimljene s kamerom... (naravno, za filmove koji su tako snimljeni, ima i onih obrađenih)

 

A pogotovo mi je čudno da bi Sony imao probleme s nečim takvim... :/

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice