Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

poruka: 1.692
|
čitano: 738.123
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Marko :D kaže...
Taraba kaže...

Neću stavljat to smeće u svoj mob... Ko ih hebe, kad se vratim u stanu, otkazujem im oba pokućna ...

Onda nije problem u mreži, problem je u tebi što odbijaš riješit poteškoću jer je većina problema s korisnikove strane

 Bit će tako kako ti veliš, jer svi smo mi neznalice i tko smo mi da uopće se žalimo, plati ili klati ...

 

Nemoj mi više popovat, tebi je super, meni nije i nemoj me uvjeravati u ono boldano gore ... U moje 52 godine sam ipak ponešto naučio o telekomunikacijama ... Možda u Zg Telemach radi, ali u Kostajnici baš i ne. I nije jedini koji ne radi kako spada jer gle vraga ne žele ulagati u područja u kojoj nema 10k or more ljudi.

13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Dobro, široka ti vrata. Možeš odmah raskinut s njima preko weba.

10 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Moram izabrati novog mobilnog operatera, e sad, posto cesto planinarim i ljetujem po ruralnim sredinama kakva su vam iskustva tokom ljeta
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Po mome iskustvu na par mjesta gdje treba tražiti određenu poziciju da se dobije koja crtica signala najbolje se pokazao Ht pa Telem. pa a1. Opet sve ovisi čiji repetitor u tvojoj određenoj poziciji ima prohodnost signala.
Sve da i imam,otkud mi
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
jaZey kaže...
Moram izabrati novog mobilnog operatera, e sad, posto cesto planinarim i ljetujem po ruralnim sredinama kakva su vam iskustva tokom ljeta

 Po mom iskustvu, a koristio sam sve naše glavne mreže i često sam po ruralnim sredinama, planinama, otocima... ovako bi ih poredao po kvaliteti signala i dostupnosti T-com, A1, Telemach, s tim da niti jedan nije savršen i zato se služim sa više sim kartica kad idem na takve izlete.

3 godine
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Najbolju pokrivenost u Hrvatskoj ima Telemach jer se spaja na T-Mobile 3G/4G mrežu tamo gdje nema signala.

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.8.2022 21:57 (BinaryJesus).
 
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Ima neki link koji to potvrđuje il je to samo forumski trač, sutra moram izabrat vraga kojem cu dati svoju vjernost za tri pretplate pa sam skeptičan
12 godina
neaktivan
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
BinaryJesus kaže...

Najbolju pokrivenost u Hrvatskoj ima Telemach jer se spaja na T-Mobile 3G/4G mrežu tamo gdje nema signala.

Na papiru, u stvarnosti meni to nikada nije radilo kako treba.

 

jaZey kaže...
Ima neki link koji to potvrđuje il je to samo forumski trač, sutra moram izabrat vraga kojem cu dati svoju vjernost za tri pretplate pa sam skeptičan

https://www.nperf.com/hr/map/HR/-/7915.T-Mobile/signal/ (ne znam koliko se često ova karta ažurira)

 

https://telemach.hr/podrska/mobilna-telefonija/tehnicka-podrska/pokrivenost

https://www.a1.hr/karta-pokrivenosti

https://www.hrvatskitelekom.hr/5g

12 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
jaZey kaže...
Ima neki link koji to potvrđuje il je to samo forumski trač, sutra moram izabrat vraga kojem cu dati svoju vjernost za tri pretplate pa sam skeptičan

 Meni radi odlično Telemach sim i biram koji da koristim Telemach signal ili HT. Tako ako gledamo Telemach ima najbolju pokrivenost. Telemach mreža HT signal

12 godina
neaktivan
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
DDavorin kaže...
jaZey kaže...
Ima neki link koji to potvrđuje il je to samo forumski trač, sutra moram izabrat vraga kojem cu dati svoju vjernost za tri pretplate pa sam skeptičan

 Meni radi odlično Telemach sim i biram koji da koristim Telemach signal ili HT. Tako ako gledamo Telemach ima najbolju pokrivenost. Telemach mreža HT signal

 Meni to nikada nije radilo kako treba, pozivi ok, ali internet nikako, ili bi radio sporo kao puž ili uopće ne bi radio. Prošla je od tada koja godina pa se možda nešto promijenilo.

15 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Može li mi netko napisati svoje iskustvo s pokućnim internetom od 500 gb? Koliko ste zadovoljni? Ima li mana? Kakva je kvaliteta routera u odnosu na moj ZTE mf286r?
TrustNo1
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Pitanje.

Uzeo danas na probu telemach pokucni internet (500gb opcija).

Aktivirao karticu kroz mobitel, stavio u ruter, kad ono brzina 2mbps.
Zovem korisnicku podrsku i dobijem novi APN internet.telemach.hr.
Brzina se podigne na 5mbps i to je to.

Vadim karticu iz rutera, stavljam u mobitel (u kojemu isto koristim telemach mrezu) da bi skuzio da se na mobitelu kartica ne zeli spojiti na 4G. Znaci na 3G se uredno spoji i ima pun signal, a na 4g kad stavim jednostavno nema signala. I sve bi to bilo ok da stvarno tu gdje zivim nema 4g signala, al na mobitelu i na mobilnoj kartici bez pardona imam pun 4g signal i brzinu od 50-70mbps.

Zove podrsku al tehnicari u ovim satima ne rade. Jel zna tko u cemu je problem ili jednostavno moram cekat ponedeljak i zvat kad tehnicari rade?


Hvala i isprike na poduzem objasnjenju i postu
Error 404 Not Found
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Cojek kaže...
Pitanje.

Uzeo danas na probu telemach pokucni internet (500gb opcija).

Aktivirao karticu kroz mobitel, stavio u ruter, kad ono brzina 2mbps.
Zovem korisnicku podrsku i dobijem novi APN internet.telemach.hr.
Brzina se podigne na 5mbps i to je to.

Vadim karticu iz rutera, stavljam u mobitel (u kojemu isto koristim telemach mrezu) da bi skuzio da se na mobitelu kartica ne zeli spojiti na 4G. Znaci na 3G se uredno spoji i ima pun signal, a na 4g kad stavim jednostavno nema signala. I sve bi to bilo ok da stvarno tu gdje zivim nema 4g signala, al na mobitelu i na mobilnoj kartici bez pardona imam pun 4g signal i brzinu od 50-70mbps.

Zove podrsku al tehnicari u ovim satima ne rade. Jel zna tko u cemu je problem ili jednostavno moram cekat ponedeljak i zvat kad tehnicari rade?


Hvala i isprike na poduzem objasnjenju i postu

 Kad staviš karticu iz moba (ta na kojoj imaš 50-70mbps) u router koja ti je onda brzina?

12 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Evo upravo probao, i kad stavim karticu iz mobitela, brzina je 50mbps ! 


Error 404 Not Found
12 godina
neaktivan
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Cojek kaže...

Evo upravo probao, i kad stavim karticu iz mobitela, brzina je 50mbps ! 


 Eto sad znaš gdje je problem. 

Očito je kartica neispravna/limitirana ili nešto treće i mislim da to samo oni mogu srediti. Koliko mi je poznato sve postavke se bilježe u uređaju, ne na kartici tako da ne vidim što bi tu mogao mijenjati. Možeš eventualno provjeriti APN postavke na mobu i usporediti sa onima na routeru, ali ako mob kartica u routeru radi ok ne vjerujem da je tu problem.

12 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Zvat ću ih u ponedeljak pa nek riješe problem :D 

Hvala na ideji, tolko sam bio isfrustriran vise tim hrvatskim internetom ( zivim u pogranicnom podrucju i nonstop nekvi problemi od pucanja veze, limitiranosti zbog parica itd itd) 

da mi uopce nije palo na pamet ubaciti karticu namijenjenu za mobitel  u ruter. 

APN sam provjerio na 192.168.8.1 i sve je bilo ok, cak sam i tamo postavio Samo 4G, i ručno probao i Telemach 4G odabrati ali nije pomoglo. 

Hvala još jednom ! 

Error 404 Not Found
3 godine
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Problem ti je što nacionalni roaming za pokućni radi samo na 3g. Na klasičnoj govornoj kartici ti se mob spaja na TCom 4g.

 
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Ima li itko problema s pokućnim ? (2STAY, 250 GB), konstantno mu je brzina ispod 10 Mbps. Mislio sam da je ljeti tako zbog sezone i velikog broja apartmana koji ga koriste, ali evo nastavlja se i kroz 10. mjesec.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
HARDWELLGO kaže...

Ima li itko problema s pokućnim ? (2STAY, 250 GB), konstantno mu je brzina ispod 10 Mbps. Mislio sam da je ljeti tako zbog sezone i velikog broja apartmana koji ga koriste, ali evo nastavlja se i kroz 10. mjesec.

Sstavi sim od pokućnog u mob pa testiraj mobom. Jeli ti je router na dobroj lokaciji naspram tornja? Jel znaš gdje su tornjevi od Telemacha na tvojoj mikrolokaciji?

10 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
DDavorin kaže...
HARDWELLGO kaže...

Ima li itko problema s pokućnim ? (2STAY, 250 GB), konstantno mu je brzina ispod 10 Mbps. Mislio sam da je ljeti tako zbog sezone i velikog broja apartmana koji ga koriste, ali evo nastavlja se i kroz 10. mjesec.

Sstavi sim od pokućnog u mob pa testiraj mobom. Jeli ti je router na dobroj lokaciji naspram tornja? Jel znaš gdje su tornjevi od Telemacha na tvojoj mikrolokaciji?

 Na mobu je cak i gore. Evo ujutro uredno izmjerim oko 35-40 Mbps, a navecer bude oko 10 Mbps-a. Ne znam gdje su tornjevi, moze li se to igdje naci koji su da provjerim?

12 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
HARDWELLGO kaže...
DDavorin kaže...
HARDWELLGO kaže...

Ima li itko problema s pokućnim ? (2STAY, 250 GB), konstantno mu je brzina ispod 10 Mbps. Mislio sam da je ljeti tako zbog sezone i velikog broja apartmana koji ga koriste, ali evo nastavlja se i kroz 10. mjesec.

Sstavi sim od pokućnog u mob pa testiraj mobom. Jeli ti je router na dobroj lokaciji naspram tornja? Jel znaš gdje su tornjevi od Telemacha na tvojoj mikrolokaciji?

 Na mobu je cak i gore. Evo ujutro uredno izmjerim oko 35-40 Mbps, a navecer bude oko 10 Mbps-a. Ne znam gdje su tornjevi, moze li se to igdje naci koji su da provjerim?

 Evo tu pogledaj na cellmapper karti

16 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Kaj nije 2stay 500GB?
Ja sam ugovoril s tom ponudom, koja uključuje i prva 3mj 1kn.
To su oni mene zvali, inače sam na pokućnom od 2017. ak dobro pamtim.

Drugo, ima ko iskustva s mobilnom ponudom za 82kn: neograničeni pozovi i poruke te 6GB prometa?
Ide i bez uo rekli su.
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.10.2022 14:54 (Armor).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

500 GB je 2STAY PLUS

 

udaljen sam nekih 1,5-2 km od tornja

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.10.2022 12:30 (HARDWELLGO).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Armor kaže...
Kaj nije 2stay 500GB?
Ja sam ugovoril s tom ponudom, koja uključuje i prva 3mj 1kn.
To su oni mene zvali, inače sam na pokućnom od 2017. ak dobro pamtim.

Drugo, ima ko iskustva s mobilnom ponudom za 82kn: neograničeni pozovi i poruke te 6GB prometa?
Ide i bez uo rekli su.

 Meni tih 6gb normalnom potrošnjom iscurilo u roku keks i prebacio sam se na TOP. Nemam UO.

15 godina
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Molim info dali je SIM kartica uređaj ako netko ima iskustva..

 

Objašnjenje:

 

Naručio sam sklapanje ugovora o pretplati u Telemachu putem neta, znači šalju mi samo SIM

 

Nisam uzeo nikakav telefon

 

Overseas me zove na kućnu adresu, ja sam na poslu..

 

Pišem mail Overseau i molim promjenu dostave sutra na adresu posla, kažu ne može od telekom operatera

 

Pišem mail Telemachu i molim novi paket da mi pošalju na adresu posla, ili da podignem popodne u nekom njihovom centru

 

Odgovaraju da ne može, između ostalog ovo je dio obrazloženja

 

Dostava na adresu s osobne (prebivališnu) ili alternativnu adresu (boravišnu, adresu posla, Overseas centara) moguća je za: 

- narudžbe bez uređaja i 

- narudžbe s uređajem do vrijednosti uređaja maksimalno 75 kn

 

Jasno mi je da u slučaju da sam i naručio neki mobitel postoje mogućnosti manipulacije, i da onda dostavljaju samo na kućnu adresu, ali ovo...

 

Dali oni zbilja SIM karticu smatraju uređajem ili je vrijednija od 75 kn meni nije jasno pa pitam

 

Sigurno neću uzeti godišnji odmor i čekati Overseas doma...

 

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

da, bilo šta od operatera je takav sistem, pogotovo simice...bilo bi lijepo da samo čušnu u sandučić ali nejde to tako - mislim da kod telemacha moras bas ti preuzet i potpisat jer je sim kartica automatski registrirana na tebe nije prepaid koji nije registriran, i zato je nužno da se ovako isporuci i zato se smatra kao uređaj - jer mora biti vlasnik

battletag:MasnaKrvavic#2275
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.10.2022 20:57 (dado16).
15 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

ok, razumijem, ali ja ne tražim da mi bace u sandučić, ili da mi daju nešto bez da pokažem osobnu dostavljaču, izaći ću ispred firme, pokazati osobnu i potpisati, ili njihovim djelatnicima u telemah centru, osobno ću doći i pokazati osobnu,

kako onda ljudi koji rade u isto vrijeme kao i overseas, od 8- 16, sklapaju ugovore, uzimaju dan godišnjeg da čekaju simice?

da, još mi je napisala da mogu preuzeti u Overseas Express centrima, do kojeg imam 35 kilometara, baš super...

 

15 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
to je do overseasa....vec godinama ljudi izbjegavaju navedenu dostavu jer nisu pouzdani...toliko su nepouzdani da se sjecam tamo prije par godina da je a1 iliti bivši vip cak mijenjao cijelu dostavu radi njih koliko su imali prigovora
battletag:MasnaKrvavic#2275
7 godina
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Koja je trenutno najbolja ponuda u Hrvatskoj na bonove od svih operatera?

 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice