Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

poruka: 1.692
|
čitano: 738.107
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Marko :D kaže...

 

Jel zna netko gdje mogu pronaći potpunu tablicu sa svim frekvencijama/bandovima koje mobilni operateri koriste u Hrvatskoj, i za koju vrstu mreže?

 

Nikad prije nisam koristio 4G, uvijek sam na 3G. Sad sam išao isprobat da vidim kakve su brzine na 4G mreži i mobitel (Sony Xperia XA2 Ultra) mi uvijek govori kako je signal loš (nikad nije pun, rijetko 3/4 crtica, većinom 1/4 ili 2/4). Pored mene je A52s 5G koji uvijek ima pun 4G/5G signal. I sad si malo gledam koje bandove podržava A52s 5G, a koje moj XA2 Ultra. I dok moj mobitel podržava samo 8 4G bandova, ovaj drugi podržava čak 17.

 

Naši telekomi u HR koriste bandove za 4G:

- B1 (2100 MHz)

- B3 (1800 MHz)

- B7 (2600 MHz)

- B20 (800 MHz)

- B28 (700 MHz)

 

Kod 5G-a su bandovi:

- N28 (700 MHz)

- N78 (3500 MHz)

 

To su frekvencije koje se koriste u HR.

 

Mobiteli koji podržavaju puno bandova su u biti mobiteli koji podržavaju više država/kontinenta što je korisno onima koji putuju.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.5.2022 20:37 (Tirkiz).
11 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Da, a mozda i radnik na telefon ne zeli reci da se moze uzeti samo uredaj vec mi kaze samo uz pretplatu.
Ocito cu morat na prodajno mjesto se osobno uvjeriti sta se moze.

I kod drugih operatera se uvijek mogao uzeti samo uredaj, bez ugovora i pretplate,ne u ponudi na bonove, vec samo mob po punoj maloprodajnoj cijeni.
Mislim moguce je da su u tele2 i to ukinili otkad je dosao telemach,pa zele ljude samo da im pretplatu uvale.
Moj Youtube kanal - DAKI92 (Subscribe me for more videos)
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.5.2022 17:22 (mp3david).
11 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Marko :D kaže...

Pitaj, baš me zanima što će ti reć. Jer ne može jedno pisat na papirima, a bit nešto drugo. Ono po papirima imaš ugovornu obvezu, ali po rečenom nemaš; to jednostavno ne može biti. Glavno je ono što piše u papirima, a usmena predaja ne vrijedi ništa. 

 evo rjeseno, ugovor raskinut za jedan br, platit cu samo ove dane sto sam koristio podjeljeno sa cijenom koju bi imao po normalnoj cijeni,

 

 

znaci ugovor je na 24mj ali ako raskinem ne placam ostale mjesece kao nekada nego samo moram platiti ovu razliku sto sam imao za jednu kunu tih 6mj i 3mj ako raskinem prije, ako ne nikome nista.

13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Tirkiz kaže...
Marko :D kaže...

 

Jel zna netko gdje mogu pronaći potpunu tablicu sa svim frekvencijama/bandovima koje mobilni operateri koriste u Hrvatskoj, i za koju vrstu mreže?

 

Nikad prije nisam koristio 4G, uvijek sam na 3G. Sad sam išao isprobat da vidim kakve su brzine na 4G mreži i mobitel (Sony Xperia XA2 Ultra) mi uvijek govori kako je signal loš (nikad nije pun, rijetko 3/4 crtica, većinom 1/4 ili 2/4). Pored mene je A52s 5G koji uvijek ima pun 4G/5G signal. I sad si malo gledam koje bandove podržava A52s 5G, a koje moj XA2 Ultra. I dok moj mobitel podržava samo 8 4G bandova, ovaj drugi podržava čak 17.

 

Naši telekomi u HR koriste banove za 4G:

- B1 (2100 MHz)

- B3 (1800 MHz)

- B7 (2600 MHz)

- B20 (800 MHz)

- B28 (700 MHz)

 

Kod 5G-a su bandovi:

- N28 (700 MHz)

- N78 (3500 MHz)

 

To su frekvencije koje se koriste u HR.

 

Mobiteli koji podržavaju puno bandova su u biti mobiteli koji podržavaju više država/kontinenta što je korisno onima koji putuju.

Onda stvarno ne razumijem iz kojeg razloga moj mobitel slabije hvata signal, dok Samsung od člana obitelji lovi odlično. Stvarno mi je vrijeme za novi mobitel. 🙈

 

Evo primjer; obrati pozornost na razinu signala i crtice gore u statusnoj traci. Ista vrijednost signala, jednom tri, drugi put dvije crtice. Na zadnjem screenshotu je vrijednost još bolja, ali zato indikator u statusnoj traci kaže 1/4.

 
 
 

mp3david kaže...
Da, a mozda i radnik na telefon ne zeli reci da se moze uzeti samo uredaj vec mi kaze samo uz pretplatu.
Ocito cu morat na prodajno mjesto se osobno uvjeriti sta se moze.

I kod drugih operatera se uvijek mogao uzeti samo uredaj, bez ugovora i pretplate,ne u ponudi na bonove, vec samo mob po punoj maloprodajnoj cijeni.
Mislim moguce je da su u tele2 i to ukinili otkad je dosao telemach,pa zele ljude samo da im pretplatu uvale.

Prije su na stranici bili mobilni uređaji za kupovinu na bonove (start paket), ali sad toga više nema. Sada kad ideš vidjet mobitel, traži te da odabereš tarifu na pretplatu. 

 

Svi operateri guraju pretplatu jer im je to u cilju. Ja sam također bio protiv pretplate, ali odlučio preći kada sam vidio koliko su skupe tarife na bonove. Ionako bih mjesečno trošio 60 kn na bon, a ovako za dodatnih 9 kn imam neograničene pozive/SMS/MMS i 6 GB interneta koje ne stignem potrošit.

dennocro kaže...
Marko :D kaže...

Pitaj, baš me zanima što će ti reć. Jer ne može jedno pisat na papirima, a bit nešto drugo. Ono po papirima imaš ugovornu obvezu, ali po rečenom nemaš; to jednostavno ne može biti. Glavno je ono što piše u papirima, a usmena predaja ne vrijedi ništa. 

 evo rjeseno, ugovor raskinut za jedan br, platit cu samo ove dane sto sam koristio podjeljeno sa cijenom koju bi imao po normalnoj cijeni,

 

znaci ugovor je na 24mj ali ako raskinem ne placam ostale mjesece kao nekada nego samo moram platiti ovu razliku sto sam imao za jednu kunu tih 6mj i 3mj ako raskinem prije, ako ne nikome nista.

Pa oduvijek je bilo ili preostale mjesečne naknade ili dodijeljen popust (razlika), što god je za korisnika bolje/jeftinije. To piše u zakonu.

 

Znao sam da je ugovorna obveza stavljena. Kao što rekoh, glavno je što piše na papiru, a ne ono što ti usmeno govori djelatnik. Papir ti služi kao dokaz, kod usmene predaje dokaza nema.

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.5.2022 21:46 (Marko :D).
11 godina
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

sve ok, samo sto ona nije napomenula nikakvo placanje dal preostalo ili to za kunu, u tome je stvar.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Marko :D kaže...
R36 kaže... 

Ostatak rata će morat platit odjedamput ako promjeni operatera u roku od 24mj.

Pa kaj nije da može odabrat hoće li otplatit odjednom ili na rate?

 

—————

 

Jel zna netko gdje mogu pronaći potpunu tablicu sa svim frekvencijama/bandovima koje mobilni operateri koriste u Hrvatskoj, i za koju vrstu mreže?

 

Nikad prije nisam koristio 4G, uvijek sam na 3G. Sad sam išao isprobat da vidim kakve su brzine na 4G mreži i mobitel (Sony Xperia XA2 Ultra) mi uvijek govori kako je signal loš (nikad nije pun, rijetko 3/4 crtica, većinom 1/4 ili 2/4). Pored mene je A52s 5G koji uvijek ima pun 4G/5G signal. I sad si malo gledam koje bandove podržava A52s 5G, a koje moj XA2 Ultra. I dok moj mobitel podržava samo 8 4G bandova, ovaj drugi podržava čak 17.

Nema ti to veze. To ti ovisi o modemu i socu. Meni 778 SD lovi 5G skoro pun signal a pokraj njega S21 ista mreža uopće ne može ulovit 5g. Inače HT šatro krajem godine ima u planu ugasti 3G mrežu. 

15 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Marko :D kaže...

I za te ljude, koji mijenjaju mobitele svakih par mjeseci, tvrdim da nisu pri zdravoj pameti. Nekada je to bilo normalno jer su svake godine dolazili puno bolji i napredniji uređaji. Danas to više nije tako i razlike u top modelima od prošle godine i ove godine gotovo da ni nema. Odnosno, ne postoji nešto što bi opravdalo kupovinu novog uređaja nakon godinu dana, čak i nakon dvije.

 

 

Evo ja sam upravo zamijenio bateriju u mobitelu (Samsung S10e) jer mi ne pada napamet da kupujem novi telefon.

 

Također, imam i stari tablet Samsung Galaxy Tab S2 koji sam kupio povoljno u trenutku kad je izašao S3. Istina, za njega sad osjećam da ga je malo pregazilo vrijeme, ali zasad ga ne mijenjam.

12 godina
neaktivan
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Može li mi tko reći koji je SMTP server na telemach mreži i koji su parametri?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Zar Telemach uopće ima e-mail uslugu? Sjećam se da ju je Tele2 imao, pa ukinuo nakon nekog vremena.

4 godine
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Tirkiz kaže...
Marko :D kaže...

 

Jel zna netko gdje mogu pronaći potpunu tablicu sa svim frekvencijama/bandovima koje mobilni operateri koriste u Hrvatskoj, i za koju vrstu mreže?

 

Nikad prije nisam koristio 4G, uvijek sam na 3G. Sad sam išao isprobat da vidim kakve su brzine na 4G mreži i mobitel (Sony Xperia XA2 Ultra) mi uvijek govori kako je signal loš (nikad nije pun, rijetko 3/4 crtica, većinom 1/4 ili 2/4). Pored mene je A52s 5G koji uvijek ima pun 4G/5G signal. I sad si malo gledam koje bandove podržava A52s 5G, a koje moj XA2 Ultra. I dok moj mobitel podržava samo 8 4G bandova, ovaj drugi podržava čak 17.

 

Naši telekomi u HR koriste bandove za 4G:

- B1 (2100 MHz)

- B3 (1800 MHz)

- B7 (2600 MHz)

- B20 (800 MHz)

- B28 (700 MHz)

 

Kod 5G-a su bandovi:

- N28 (700 MHz)

- N78 (3500 MHz)

 

To su frekvencije koje se koriste u HR.

 

Mobiteli koji podržavaju puno bandova su u biti mobiteli koji podržavaju više država/kontinenta što je korisno onima koji putuju.

 

 

 AFAIK, 700MHz je frekva samo za 5G. Već jako dugo mobiteli pokrivaju cijeli niz frekvencija jer se proizvođačima to itekako isplati. Ovo što si ti zadnje napisao vratilo me u mislim u neko drugo vrijeme tijeko 2000.-ih. :-)

12 godina
neaktivan
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Marko :D kaže...

Zar Telemach uopće ima e-mail uslugu? Sjećam se da ju je Tele2 imao, pa ukinuo nakon nekog vremena.

 Ok, kako poslati mail sa android email klijenta?

13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Svaki pružatelj e-mail usluge ima vlastite poslužitelje za IMAP i SMTP. Ako koristiš Gmail, unesi njihove. Ako koristiš Outlook.com, unesi njihove. Telemachovi bi se koristili samo u slučaju da koristiš njihovu e-mail uslugu koju ne vidim da igdje nude.

 

Koji e-mail klijent koristiš?

Memphis kaže...

Nema ti to veze. To ti ovisi o modemu i socu. Meni 778 SD lovi 5G skoro pun signal a pokraj njega S21 ista mreža uopće ne može ulovit 5g. Inače HT šatro krajem godine ima u planu ugasti 3G mrežu. 

A znači do toga je... Šteta što rijetko koja recenzija govori kakva je kvaliteta signala na određenom mobitelu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.5.2022 21:29 (Marko :D).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Koristim email app na samsung mobitelu. Mail server je moj vlastiti. Stvar je u tome da sam do sada uvijek koristio smtp providera (A1, t-com) bilo na mobitelu bilo na fiksnoj.

13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Onda koristi SMTP od tvog mail poslužitelja. Ne vidim nikakav problem.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

U tome i jest problem. Ne mogu ga osposobiti pa sam zato koristio smtp providera. Dok sam bio na bonbonu koristio sam t-com smtp i sve je radilo pa se nisam zajebavo s osposobljavanjem svog smtp-a.

14 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Ponavljam; ovo je bilo aktualno dok je Tele2 imao vlastitu e-mail uslugu u ponudi. Ista je ukinuta davno (2014. godine ako se ne varam) i od tada IMAP/SMTP poslužitelji Tele2 više ne funkcioniraju. Telemach također nema e-mail uslugu, pa nema ni vlastite IMAP/SMTP poslužitelje. Jedini način da dobije pristup SMTP poslužitelju je da isti sam osposobi (pošto sam ima vlastiti mail).

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.5.2022 11:24 (Marko :D).
14 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
vedran70 kaže...

U tome i jest problem. Ne mogu ga osposobiti pa sam zato koristio smtp providera. Dok sam bio na bonbonu koristio sam t-com smtp i sve je radilo pa se nisam zajebavo s osposobljavanjem svog smtp-a.

 mail.tele2.hr

12 godina
neaktivan
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Memphis kaže...
vedran70 kaže...

U tome i jest problem. Ne mogu ga osposobiti pa sam zato koristio smtp providera. Dok sam bio na bonbonu koristio sam t-com smtp i sve je radilo pa se nisam zajebavo s osposobljavanjem svog smtp-a.

 mail.tele2.hr

 

Prob'o, ne radi. Vjerojatno je potrebna autentifikacija a ja nemam nikakav user i pass...

14 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
vedran70 kaže...
Memphis kaže...
vedran70 kaže...

U tome i jest problem. Ne mogu ga osposobiti pa sam zato koristio smtp providera. Dok sam bio na bonbonu koristio sam t-com smtp i sve je radilo pa se nisam zajebavo s osposobljavanjem svog smtp-a.

 mail.tele2.hr

 

Prob'o, ne radi. Vjerojatno je potrebna autentifikacija a ja nemam nikakav user i pass...

 pa bez toga ti neće radit

 

 

4 godine
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
vedran70 kaže...
Memphis kaže...
vedran70 kaže...

U tome i jest problem. Ne mogu ga osposobiti pa sam zato koristio smtp providera. Dok sam bio na bonbonu koristio sam t-com smtp i sve je radilo pa se nisam zajebavo s osposobljavanjem svog smtp-a.

 mail.tele2.hr

 

Prob'o, ne radi. Vjerojatno je potrebna autentifikacija a ja nemam nikakav user i pass...

 Ako (više) nemaš nikakav korisnički račun iz vremena Tele2, onda ni ne možeš koristiti taj server. A pogledaj što je napisao Marko koji prati Tele2/Telemach. Koristi servere gmaila ili gdje već imaš account. Gmail spominjem jer hrpa ljudi ima e-mail account kod njih, pa ga možda imaš i ti.

13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
zelenapaprika kaže...

Ako (više) nemaš nikakav korisnički račun iz vremena Tele2, onda ni ne možeš koristiti taj server. A pogledaj što je napisao Marko koji prati Tele2/Telemach. Koristi servere gmaila ili gdje već imaš account. Gmail spominjem jer hrpa ljudi ima e-mail account kod njih, pa ga možda imaš i ti.

Napisao je gore. Stvar je u tome da on drži sam svoj e-mail na unajmljenom poslužitelju i na istom ne može osposobit SMTP. Bez uvrijede ikome, već je do sad mogao milijun puta kontaktirati podršku da mu ga oni osposobe jer inače neće koristiti SMTP nikako.

14 godina
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

neka šalje odlazne sa nekog drugogo mail servera i bok.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Ne može. Svi zahtjevaju autentikaciju.

14 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Marko :D kaže...

Ne može. Svi zahtjevaju autentikaciju.

 pa ima već neki drugi registriran mail.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Marko :D kaže...
zelenapaprika kaže...

Ako (više) nemaš nikakav korisnički račun iz vremena Tele2, onda ni ne možeš koristiti taj server. A pogledaj što je napisao Marko koji prati Tele2/Telemach. Koristi servere gmaila ili gdje već imaš account. Gmail spominjem jer hrpa ljudi ima e-mail account kod njih, pa ga možda imaš i ti.

Napisao je gore. Stvar je u tome da on drži sam svoj e-mail na unajmljenom poslužitelju i na istom ne može osposobit SMTP. Bez uvrijede ikome, već je do sad mogao milijun puta kontaktirati podršku da mu ga oni osposobe jer inače neće koristiti SMTP nikako.

 

Možda se nismo dobro razumjeli, ja imam vlastiti server u garaži :)

Namjestio sam webmail (roundcube) i koristim smtp od t-coma jer je dsl tu. Konfigurirao sam relay, znači moj smtp prebacuje t-comovom smtp-u i sve radi. Problem je što nikako ne mogu osposobit da izvana (s mobitela) pristupim svom smtp i da ode mail preko t-coma. Svi potrebni portovi su otvoreni ali jednostavno ne radi. Nešto nisam dobro iskonfigurirao i jebga. Jesam u informatici već 30 godina ali mail serveri nisu moje uže područje. Kako mi se jednostavnije riješenje nametnulo samo po sebi (koristi smtp mobilnog providera direktno) nije mi se više dalo gubit oči po cijele noći pa je ostalo tako. Nikad nisam to riješio (već godinama) ali sam nedavno silom prilika prešao na telemach koji izgleda i nema smtp server. S mobitela mogu naravno na webmail koji radi besprijekorno ali nema notifikacija. Drugih mailova fala bogu imam (gmail, yandex, yahoo) pa ću nešto smislit.

Hvala svima na pomoći.

13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

To je već drugi par cipela. Mogu ti samo dati savjet da pitaš na PCEkspert forumu. Možda bi tamo netko od ekipe znao što trebaš napraviti da ti proradi SMTP. Sretno u riješavanju problema! 🙂

3 godine
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Pozdrav! Dal je netko od vas raskino ugovor sa Telemachom preko gmaila,tj da je poslao potpisan i popunjen obrazac poslao na njihovu gmail adresu za raskide,nakon kolko vremena vam je usluga bila raskinuta. Hvala puno
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Zakonski rok je 3 dana. Nakon toga vadi karticu iz mobitela i prestani koristit uslugu. Odbijaj im platit račun za bilo koji dan više. Pročitaj si pravilnik Hakoma i nemoj propustit rokove za žalbu. Znači dvije žalbe operateru i treća Hakomu ako prve dvije ne prođu.
13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
D30102 kaže...
Pozdrav! Dal je netko od vas raskino ugovor sa Telemachom preko gmaila,tj da je poslao potpisan i popunjen obrazac poslao na njihovu gmail adresu za raskide,nakon kolko vremena vam je usluga bila raskinuta. Hvala puno

Hmm... Telemachova Gmail adresa zvuči sumnjivo. Službene Telemachove e-mail adrese završavaju na @telemach.hr; ako završava na gmail.com, možda je neka prevara u pitanju.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice